Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72251) bobalazs válasza Jaded (#72250) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem jött be, akkor nem is fog.
Csak az első évadban lesz Damien Lewis ha jól emlékszem.

(#72252) Tempes válasza bobalazs (#72251) üzenetére


Tempes
tag

Szerintem az első 3-ban. Nekem a 2 és 3 évad tetszett legkevésbé.

(#72253) Lauda


Lauda
félisten

The Stranger

Kevés szó esett róla, izgalmas, titokzatos minisorozat. :K

(#72254) HUTCHDB válasza Lauda (#72253) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én már többször belekezdtem, de valamiért 1-2-3 résznél tovább nem
jutottam. Olyan érdektelenné vált számomra.
Lehet nem kellett volna abbahagyom?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#72255) Lauda válasza HUTCHDB (#72254) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem onnan indul majd be igazán. A végére kibomlanak a szálak és mindenre választ kap az ember, kerek a történet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72256) Pitterix válasza Lauda (#72253) üzenetére


Pitterix
őstag

Megnéztem én is anno. Talán írtam is róla pár sort, de nem lelem.
Végig lekötött, s talán egy nap alatt néztük végig.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#72257) VágniValó


VágniValó
addikt

Tudom, hogy 2 rész alapján nem illik örömködni, de az HBO GO-n: A Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty valami piszok erős és jó anyag. Szemérmetlen, szókimondó, jól strukturált, hiába többszereplős egyelőre jók az arányok.

Ez a tipikus 90-es évekbeli színvilág és kép amit használnak, pedig csak hab a tortán. :C

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#72258) Rigormortiis válasza VágniValó (#72257) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Jó az 80as éveknek is, de osztom a lelkesedésed!

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#72259) VágniValó válasza VágniValó (#72257) üzenetére


VágniValó
addikt

Akkor 2 évtizedig ugyanaz volt a stílus, de a teljes színvilága a gyerekkori VHS filmeket juttatja eszembe :DD

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#72260) spiky03 válasza VágniValó (#72257) üzenetére


spiky03
veterán

És most indult, vagyis 3 hete a 2.evad belőle. :C
Nekem is bejött, szerintem megvárom amíg lemegy és egyben nézem majd.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#72261) Rigormortiis válasza VágniValó (#72259) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nem egy kategória (doku/rendes sorozat), de a Last Dance nálam a favorit ilyen téren.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#72262) sp8787 válasza Rigormortiis (#72261) üzenetére


sp8787
addikt

A Las Dance az nem dokumentum sorozat.

(#72263) Jaded válasza Tempes (#72252) üzenetére


Jaded
senior tag

Imdb 37 részt ír ha jól emlékszem. De nem is ő lett volna a fő ok, csak hallottam hogy jó. De akkor lehet hogy pihentetem.

Renault Megane IV Limited

(#72264) volandy válasza Meggyi001 (#72035) üzenetére


volandy
senior tag

American Odyssey.
Jó kis sorozat. Terveztek belőle folytatást? Lezárás az lehetett volna jobb is. Mi lett a sráccal Aslammal, az ezredessel? Mert ha nem terveztek, akkor pár mondatban elmondhatták volna a sorozat végén.

(#72265) bagyulajuve válasza VágniValó (#72257) üzenetére


bagyulajuve
addikt

imádom a sorozatot, hihetelen jó színészi teljesítmények, hangulat, zene minden pöpec

sajnos a különböző díjkiosztókon nem igazán értékelték, pedig véleményem szerint bőven megérdemelné

Resistencia eterna

(#72266) Meggyi001 válasza volandy (#72264) üzenetére

Tudtommal nem terveztek, pedig nekem is tetszett. Úgy néz ki, hogy ránk bízták a befejezést....fejben..... :U

https://gamergep.hu/

(#72267) volandy válasza Meggyi001 (#72266) üzenetére


volandy
senior tag

Hát jó!
Ez van!
Köszi!
Marad a fej!

(#72268) junkhead válasza sp8787 (#72262) üzenetére


junkhead
aktív tag

Hanem mi? :DD

(#72269) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Milyen platformon lehetne nézni olyan ismeretterjesztő sorozatot/műsort, ami bemutatja mai világunk legmodernebb városait, új városok épülését, technikai megoldások stb? Amolyan világban történő valódi újítások :D

(#72270) Meggyi001 válasza Atomgeszi (#72269) üzenetére

Az AI válasza erre, lusta voltam keresni :D

Kattints a képre a nagyobb változathoz

https://gamergep.hu/

(#72271) bobalazs válasza Meggyi001 (#72270) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Rövidesen bezárhatjuk a fórumot. :DDD

(#72272) Meggyi001 válasza bobalazs (#72271) üzenetére

:C :D

Válaszolt erre is neked:

"Az MI képes sok rutinszerű feladatot elvégezni, de az emberi kreativitás, érzelmi intelligencia és egyedi gondolkodás egyelőre nehezen pótolható. Például filmek, irodalom és művészet terén az emberi alkotók sokszínűsége és egyedisége továbbra is kulcsfontosságú marad."

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#72273) sp8787 válasza junkhead (#72268) üzenetére


sp8787
addikt

Propaganda, mi mas?

(#72274) Atomgeszi válasza Meggyi001 (#72270) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szuper! :R

(#72275) VágniValó válasza bagyulajuve (#72265) üzenetére


VágniValó
addikt

Persze hogy nem érdekli az akademiát hisz érzékenyítés helyett olyan dolgok vannak benne, mint: jól megírt karakterek, egyelőre kerek sztori, jó zenés montázsok, vállalkozói trükkök, obszcén jelenetek, 4. Fal eddig olyan megtörése és narráció ami számomra teljesen új.

Nem a jól megvalósított egyedi stílusú filmeket és sorozatokat kell díjazni, hanem az inkluzivitást és a woke tartalmat.

*sarcasm off

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#72276) Tempes válasza Jaded (#72263) üzenetére


Tempes
tag

A 4 évad egyfajta reboot onnan adnék neki helyedben még egy esélyt.

(#72277) HUTCHDB válasza VágniValó (#72257) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ebben a sorozatban mennyire kap nagy hangsúlyt a sport rész?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#72278) Rigormortiis válasza sp8787 (#72262) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Akkor micsoda?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#72279) VágniValó válasza HUTCHDB (#72277) üzenetére


VágniValó
addikt

5 rész alapján (meccs csak egy volt, előtte edzőtábor) azért kap, ami még hangsúlyosabb az edző(k) tanácsai, stratégiája, beszólásai.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#72280) sp8787 válasza Rigormortiis (#72278) üzenetére


sp8787
addikt

5

(#72281) gbors


gbors
nagyúr

The Fall S01-S03 (2013-2016)
Bűnügyi sorozatokkal Dunát lehet rekeszteni - mind Hollywood, mind Európa szeret ilyeneket gyártani, és igazán remek darabokra is lehet bukkanni közöttük. A The Fall is ilyen - vagy legalábbis így indul.
A 2010-es évek Belfastja nem volt egy egyszerű hely - a Zavargások aktív szakaszán túl volt a város / ország, de a kedélyek még egyáltalán nem nyugodtak le. Sok a politika az élet különböző területein, és a rendőrség munkáját kiemelt figyelem övezi, mindenféle szervek és gyülekezetek előszeretettel kötnek bele... gyakorlatilag bármibe. Ebben a csendesen fortyogó üstben bukkan fel egy sajátos gyilkos, Paul Spector (Jamie Dornan), akinek felderítésére és elfogására a Metropolitan Police-tól "importálják" Stella Gibson detektív-főfelügyelőt (Gillian Anderson) - lehet sejteni, hogy az erősen hímsoviniszta környezetben mekkora szeretettel fogadnak egy angol női főnököt...
A fenti setup már önmagában is elég jó - ezt a készítők még megfejelik azzal, hogy a gyilkos személyét már az első epizódban megismerjük, és a sorozat párhuzamosan festegeti Stella nyomozását (és ezen keresztül a személyiségét), valamint Paul "vadászatát" (és ezen keresztül szintén a személyiségét). Lassú folyású, elsősorban feszültséggel operáló széria a The Fall, fantasztikus atmoszférával, és igen gazdag karakterizációval - rengeteg a hosszan kitartott közeli, a színészek pedig szinte kivétel nélkül elsőrangú munkát végeznek, tökéletes az illúzió, hogy egyszerre látjuk az eseményeket a nyomozó és a gyilkos szemével. Ezeket az értékeket mindhárom évad konzekvensen hozza, viszont az írásban akadnak közöttük eltérések.
Az első évad egy jól összerakott koherens sztorit mond el, és bár a végére jutott egy buta cliffhanger, még úgy is egy kerek egész lett - nagyszerű élmény volt. 9/10.
A második évad ott folytatja, ahol az első abbahagyta - 2 epizód erejéig. A 3. és a 4. részben viszont akkora hülyeségek történnek, hogy a néző csak kapkodja a fejét - ami annál is furcsább, mert az utolsó két rész aztán épkézláb módon zárja le az ívet. Azaz csak zárná, mert sikerül a végére egy egészen borzalmas cliffhangert becsempészni... 7 pontnál kevesebbet azért erre sem adnék.
A harmadik, záró évad a legnehezebb. Pault elkapták, és egy teljes évadban nézhetjük végig az ügy utóéletét. Bizonyos szempontból ez az évad zseniális - a fentebb felsorolt produkciós értékeket legalább olyan jól hozza, mint az első, és nagyon érdekes, fontos kérdéseket feszeget. A korábban elkövetett apró és közepes hibák mind-mind visszatérnek, hogy megkeserítsék a rendőrség (és a rendőrök) életét, és a higgadt, semleges látásmód annak ellenére remekül működik, hogy az első szezon szuperimmerzív megközelítésének az ellentéte. Sajnos a 6 epizód közel 6 óra játékideje erre nagyon sok - egy jelenetre sem tudom azt mondani, hogy kukázni kellene, de ez a sokminden így egymás mögé rakva egyszerűen nem elég érdekes. Aztán a záróepizódban kapunk az arcunkba egy jól előkészített, kirobbanóan aggresszív konfrontációt - ami után sajnos a sztori teljesen szétcsúszik, és ismét csak kapkodtam a fejem, hogy most akkor ki mit miért csinált. Végül ez a szezon is egy jó, de irritáló 7-es.

Összefoglalásul - aki szereti a lassan építkező bűnügyi sztorikat, az ne hagyja ki a The Fall-t. Nem tökéletes, helyenként irritáló mértékben, de többnyire remekül van összerakva, és a 17 epizód nagy része kitűnő élményt ad.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#72282) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Invasion 2x01

Nem mondom, hogy fullon volt akció történéssel, de szerintem marha jól indult!!!
Amúgy én azt hittem, hogy Aneesha találkozik a férjével, nem volt egyértelmű, hogy meghalt..

Janaboy

(#72283) |AP|


|AP|
veterán

megnéztem A híd első két részét.
Szerettem volna nagyon szeretni, mert minden adott volt hozzá, hogy ez egy egész jó reality legyen. Jó a téma, jó a helyszín, a fényképezés tökéletes, de:

azt a részét nem tudom feldolgozni, hogy folyamatosan azt érzem, hogy semmi spontán nincs a történetben. Sok sebből vérzik számomra az egész sztori és így nem tudom úgy nézni mit egy realityt, filmnek/sorozatnak azért meg vannak jobbak :)

Azt el tudom képzelni, hogy mondjuk a játékosok fele nincs beavatva, de legalább a másik fele konkrét forgatókönyvvel, utasításokkal, feladatokkal ment a játékba, ebben biztos vagyok.
A két színész egyértelmű -sajnos annyira nem jó színészek, hogy elhiggyem nekik, hogy ott hozzák meg ezeket a döntéseket :) - , de a másik oldalon álló Csaba nevű játékos is egészen biztos hogy instrukciókkal érkezett.
Az, hogy már rögtön a második napon gyanút fog és meg is indul a szándékos klikkesítés , egymás ellen hangolás (mindkét oldalról), az annyira átlátszó, hogy én ezt egyszerűen nem veszem be.
Ha pedig ez tényleg így alakult, instrukciók nélkül, akkor meg a vágás sz@r (vagy túl rövidre kellett vágni), mert olyan hirtelen történnek ezek a dolgok, hogy ez teljesen életszerűtlen.

(#72284) Meggyi001 válasza Janaboy (#72282) üzenetére

Köszi, hogy jelezted, nagyon vártam már. :R Most figyelni fogom, aztán megnézem egyben, ha kijött mind. Addig újrakezdem, meg folytatom az "Alapítványt."

A lazarus projectet is nagyon várom már.

https://gamergep.hu/

(#72285) ggeleven válasza |AP| (#72283) üzenetére


ggeleven
őstag

Én túl vagyok az első ötön. Lesz még kavarás, meg -ez azért talán nem spoiler- ágyból kiugrás csipás szemmel. :D Én maradok, mert kíváncsi vagyok milyen szitukba nyomják még be őket és hogy marad-e egyáltalán bármi a fődíjból a végére. Elég nagy koppanás lenne, hogy sikerül összehozni a végig az építést és a várt 30 misi helyett csak 10 Ft lesz a ládában.
Akár unscripted, akár scripted, akár titkos küldetéses nekem bejön a formátum továbbra is. Külföldi évadok egyébként csak 5-6 részesek voltak, szóval már így is sokkal bővebb lére van eresztve nálunk, mint máshol. 5 rész alatt alig a fele idő lett feldolgozva.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#72286) bagyulajuve válasza VágniValó (#72275) üzenetére


bagyulajuve
addikt

most hogy így mondod, ja...

#72277 HUTCHDB - van benne, de nem túl sok, pont jó

Resistencia eterna

(#72287) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Under the Banner of Heaven
Aki vevő a misztikus (vallással kapcsolatos) kemény krimire, annak nagyon ajánlom. Minisorozatnak titulált (csak 7 rész), de részenként 1 órás játékidővel (az utolsó kis híján 1,5) és a jórészt akció szegény történet ellenére sem érzem hosszúnak. Viszont nagyon jól teremt feszültséget és emiatt csak 6, 7. résznél volt egy kis inger előreugrani néhány percet (de megmaradt inger szinten). Egyébként true crime-nak írják, a Disney+-on lehet megnézni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#72288) |AP| válasza ggeleven (#72285) üzenetére


|AP|
veterán

na, hát ha már a producer is nyíltan vállalja, akkor tényleg nincs több kérdés :)
"van egy tartalmi terv, hogy hogy épül föl a sorozat. Ezt kellékekkel és felvételi stratégiával meg kell támogatni."
Nálam a két színész is pont ilyen kellék (de továbbra is állítom, hogy nem csak ők ketten beavatottak)
Annyira megnéznék egyszer egy ilyen ötletet úgy, hogy nincs előre megírt forgatókönyv, hanem tényleg hagyják a dolgokat maguktól alakulni. Nyilván nem 20 nap lenne a felvétel, hanem sokkal több, meg lehet, hogy dögunalmas lenne egy nagy része, de ezerszer inkább az, mint hogy folyamatosan azt érezzem, hogy egy éjjel-nappal Budapestet nézek...

(#72289) laracroft válasza gbors (#72281) üzenetére


laracroft
aktív tag

Az emlékeim már megkoptak, de úgy emlékszem nekem is bejött a sorozat, egy valamire viszont biztosan emlkészem. Scully ügynök nagyon jó volt a szerepében :)

(#72290) negyven2


negyven2
veterán

Fallout, an original series, coming to Prime Video in 2024

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#72291) bobalazs válasza negyven2 (#72290) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hittem idén jön meg azt hogy Walton Goggins lesz a főszereplő de látom imdbn hogy csak 4 részben játszik.

(#72292) ggeleven válasza |AP| (#72288) üzenetére


ggeleven
őstag

Tartalmi terv és/vagy felvételi startégia nélkül ki tudja mennyi és milyen feszkó vagy morálisan megkérdőjelezhető döntés lenne, amik nélkül nehéz lenne izgalmas (eladható) sorozatot forgatni. Ennyiből bejöhetnek hozzánk is a irodába forgatni, de jó kérdés, hogy megveszi-e valaki a nyersanyagot. :D Szerencsére nem vagyunk egy Severance. Pontosabban sejthető, hogy mi is lenne egy minimálisan scripted helyzetből. :DDD Pl: A kísérlet
A megrendelők megtérülést várnak, amit nem nagyon lehetne összehozni tervek és stragégiák nélkül.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#72293) |AP| válasza ggeleven (#72292) üzenetére


|AP|
veterán

ugyanazt mondjuk.
Nyilván tudom, hogy mi miért van így készítve, csak kicsit naívan bíztam benne, hogy ez most valamennyire tényleg más lesz

(#72294) stoon


stoon
őstag

megnéztem az Ahsoka 1,2 részét.....kicsit idegesitő ,hogy a tiltások be nem tartása miatt indulhat el csak egy "sztori"

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#72295) negyven2 válasza bobalazs (#72291) üzenetére


negyven2
veterán

Az, hogy mi van az IMDb-n, az sok esetben nem mérvadó (mivel a nagy részét még mindig user-ek szerkesztik).

Amúgy a neten van fent egy kamerás teaser is ami a gamescom-on mutatták be.

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#72296) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Ahsoka 1. részben a kis hologram az Ezra Bridger?

Amúgy jó látni megelevenedni a mese szereplőit.

Janaboy

(#72297) stoon válasza Janaboy (#72296) üzenetére


stoon
őstag

igen ő az
engem frusztrál ,hogy rohadtúl eltérnek tőle (nem azt mondom ,hogy ott kell folyatni ahol abbahagyták ,csak valaki úgy lehet "padawan" ha van erőérzékenysége, értettem hogy a lázadókban azért tanitották , mert nála volt a kard és hát csak kéne tudja használni, ez még rendben is van De itt....), Sabine már már kifejezetten igdegesítő benne

chopper viszont nagyon jó és hozza a "formályát" :DDD :K

[ Szerkesztve ]

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#72298) Janaboy válasza stoon (#72297) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Oké, és ők inkább szerelmesek voltak erre nővérezi a hologramban!?

Meg Sabine tanítvány? Wtf..

Amúgy úgy látom a SW világában meg vannak hülyülve ezekkel a térképekkel. Úgy vannak elrejtve mintha valami 1000 éves rejtélyt kellene felfedni, aztán meg csak egy pár éve eltűnt embert...

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#72299) stoon válasza Janaboy (#72298) üzenetére


stoon
őstag

ráadásul Ezra "vitte" el az admirális ismeretlen helyre...most meg van hozzá térkép ezer éve, de akkor ki tudja ha csak Ezra tudja.... :DDD :DDD :DDD
hihetőbb lett volna a nagy térképes "kincsvadászatnál", ha esetleg a csillagromboló jeleit keresnék kutatnák....

[ Szerkesztve ]

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#72300) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ahsoka szinkronhangja borzalmas.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.