Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) kanYe válasza brownus (#550) üzenetére


kanYe
tag

Én azt hallottam, hogy túl költésges volt az HBO-nak.
Indulásakor a sorozat rekordokat döntögetett, hiszen nagyon sok amerikai döntött úgy, hogy az HBO saját gyártású sorozatát választja az esti mozi helyett.
Idővel azonban elpártoltak tőle az emberek, pedig a színvonal nem csökkent, de az HBO-nak már nem érte meg tovább folytatni, így idő előtt lezárták
a CARNIVÁLE-t.

:(

[ Szerkesztve ]

(#552) doc válasza kanYe (#551) üzenetére


doc
nagyúr

pedig egy utolso, tenyleg mindent lezaro evad nagyon jo lenne, de sajna... :( :O

(#553) VladimirR


VladimirR
nagyúr

a turelmetleneknek szolok, hogy neten mar kering (tegnap ota) a dexter 3x01 (09.28.) es ma belefutottam a californication 2x01 (09.28.) es 2x02 (10.05.) reszeibe is (kivancsi vagyok, felernek-e az elso evadhoz)

[ Szerkesztve ]

(#554) RexpecT válasza brownus (#545) üzenetére


RexpecT
addikt

Moonlight tényleg jó sorozat volt.Kár hogy lelőtték :( :(( .

VladimirR:
Californicationról nem tudtam, köszi az infót :R .

[ Szerkesztve ]

(#555) beeeeerka


beeeeerka
tag

Sziasztok,

#533 ? ( A Nagyon különleges ... félig megoldódott ) A Szellemekkel suttogó még nem áll sehogy sem. Ha tudna esetleg valaki ... nagyon megköszönném.

Üdv: B.

[ Szerkesztve ]

- Na, jó, jó ... de EZ ... mivel jön le ? - Hát ... gondolom ... majd ... IDŐvel. - Híííííííííííííííííííííííííííííííííí ...

(#556) parandroid válasza VladimirR (#553) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A Californication mindenképpen, legalábbis az alapján a 10 perc alapján, amibe belenéztem. Sikerült elkapnom pont az 'eating the wrong ..........' jelenetet, gondolom az egész rész azért nem ennyire zseniális, de ez az egy akkor is elviszi az egészet. :DDD

Dextert még nem néztem.

Elkezdődött egyébként a hardcore szezon újra, megint van mit nézni bőven.

Az igazi kemény persze majd a jövő hét, és az az utáni hét lesz premierek szempontjából. személy szerint nagyon várom a SupNat, a Life, a Unit, a How I Met, a Big Bang, és a Chuck szezonnyitásokat. Talán még a Fringe, a True Blood, a Dollhouse, és a Knight Rider is jól sikerül, meg úgyis még évad közben derül ki, hogy mit érdemes nézni az újak közül. Guilty pleasurenek meg új szezon van OTH-ból, bár a jó indulás után nem igazán tudom, hogy ebből még mit hoznak ki. Ja, és GG-ről ne is beszéljünk, ha már Guity pleasure, az már az annyira rossz, hogy majdnem jó kategória. ;]

Más: Belenézegettem még ebbe a Samurai Girl nevű ABC-s minibe is, d egyelőre nem győzött meg annyira, hogy nekiveselkedjek az egészenk. Egyelőre erőt gyűjtök.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#557) VladimirR válasza parandroid (#556) üzenetére


VladimirR
nagyúr

true blood valami hatalmas, engem egybol beszippantott, a hangulata nagyon ottvan az egesznek
igy, az elso resz utan talan meg jobb lesz, mint a moonlight

fringe mindenkepp nezos lesz a pilot alapjan, remelem nem rontjak el az ativelo szallal (bar felek tole kicsit)
dollhouse story alapjan szinten nezos, bar abbol meg nem alttam semmit
knight rider pilot eleg lapos volt, de ahogy olvastam, utaan a stab nagyjat lecsereltek, meg talaln mentheto

p.s.: a looks like, there's a new pope volt a legkomolyabb a californication-ben

(#558) adalbert1 válasza parandroid (#556) üzenetére


adalbert1
veterán

Californicationöket én is begyűjtöttem már, most viszont azon gondolkozom hogy megvárom a többi részt és csak akkor kezdem el nézni, az első évadot is egyben néztem végig annyira megtetszett...
Dexter szintén hasonló.
Viszont lehet hogy nem fogom kibírni. :DDD

Viszont a Weeds szerintem nagyon gyenge lett az előző évadokhoz képest. Az évad első pár része még bőven jó volt, de az utóbbi pár rész... :(

Aminek viszont nagyon örülök, hogy megy a The Shield záró évad is. :C

(#559) Jadro válasza adalbert1 (#558) üzenetére


Jadro
veterán

Ez a weeds szezon szerintem sem túl ütős. Az első pár rész után úgy tűnt beindul, de mégsem annyira.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#560) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bepróbálkoztam még pár pilottal: Do Not Disturb, Privileged. Pfff, nem ajánlom senkinek, egyik vacakabb, mint a másik. :(

Nem is értem én ezeket az amcsikat. Vera Mars kaszát kap három sikeres évad után, Thresholdnak le sem megy az első szezonja sem, ilyen szemeteket meg nyomnak ezerrel.

Tavalyi premierek egyébként kiben milyen nyomot hagytak? Volt jópár induló sorozat, nézitek őket idén is, vagy szerintetek érdemes lenne kaszálni némelyiket? Jó, Californicationt nyilván mindenki folytatja. Pushing Daisies egyértelmű siker volt, bár én még nem álltam neki, majd ledarálom egyben. Chuck, Reaper már biztosan megy idén is, nekem bejöttek, várom a folytatást. The Big Bang Theory-val hasonló a helyzet. Samantha Who-t végignéztem még évad közben, de nem sírnék, ha kaszálnák, nagyon nem sikerült semmit kihozni belőle - persze megy tovább. Dirty Sexy Money-t még nem néztem, de a vélemények elég vegyesek, ahogy neten olvasom. Terminator TSCC megint valamiért nem fogott meg, de ebben az esetben lehet bennem van a hiba... Azért nézem tovább. Ja, meg Gossip Girl. Pff, nagyon rossz, de már nézem is a folytatást. Mondjuk Kristen Bell narrációja alapból megéri a végigszenvedést: 'You know you love me.' Most így hirtelen nem jut más eszembe. Ha már tinisorozat: Greeket még nem kezdtem el, de asszem kap még egy esélyt. Nyomozósok közül egyedül Life-ot néztem, az nagyon bejött. Volt még valami jelentősebb újdonság?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#561) brownus válasza parandroid (#560) üzenetére


brownus
veterán

tavalyi premierek közül? a pushing daisies aranyos volt, 2-3 részt megnéztünk. no time, de folytatjuk.

a californication-t meg nem kezdtük el, ennyire jó lenne? a TBBT az alap:), a TSCC idei első része tetszett, szerintem jobb lesz mint az első évad, főleg, hogy meleg miskájék ellen kell "küzdeni" hétfő esténként, nálam nyertek. (bár usában kitudja...) meg ez jó kis ráhangolodás lesz az igazi T3-ra (t: salvation)

a többit nem ismerem/nézem.

ideiek közül még a fringe-re, meg a true blood-ra vagyok kíváncsi, a hétvégén végre meg is nézem őket.

p.s. most jut eszembe a sanctuary, ezt vártam idénre a tavalyiak közül. megkaptam:)

(#562) koxx válasza brownus (#561) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"a californication-t meg nem kezdtük el, ennyire jó lenne?" :K 2 nap alatt végignéztem az 1. évadot, David Duchovny nagyot alakít

Reaper hasonló mint a Chuck vagy a TBBT?

Kibírtam és még nem néztem meg a Dex 3x01-et :)

Pushing D-t "lelőttem" 3 rész után, vmiért nem bírtam talán túl nyálas nekem : (

[ Szerkesztve ]

(#563) brownus válasza koxx (#562) üzenetére


brownus
veterán

a reapert nem ismerem, a TBBT az 20 perces vígjáték sorozat, én rég röhögtem ilyen jó ízűket mint ezen. az első pár rész nem nagy szám, de utána egyre jobbak és jobbak:)

a dextert én is megvárom 720ba, megérdemli:)

p.s. a californication is 20 perces? szerk: biztos, mert az első évad 12 része csak 6gb
na, ha meglesz időben akkor hétvégén magunkévá tesszük... végre péntek:d

[ Szerkesztve ]

(#564) parandroid válasza koxx (#562) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Reaper inkább Chuck-szerű. Chuck egyébként nem tudom, miért fogott meg, ritka bugyuta sztorikkal operál, hemzseg a kliséktől, béna a forgatókönyv, de a hangulata elviszi a hátán az egészet. Nagyon bírom.

Kaliforgiának azonnal essen neki, aki eddig kihagyta, zseniális a cucc.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#565) RexpecT válasza parandroid (#560) üzenetére


RexpecT
addikt

Breaking Bad,6 rész volt összesen a sztrájk miatt, de nagyon jó sorozat lett. Már várom nagyon a folytatást. A 2. évad 13 résszel jön :) .Elöljáróban Junkien az évad 8/10 lett.
Dirty Sexy Money pedig nállam nézős volt :) .
Tegnap elkezdtem nézni a Dead Like Me-t meg a 30 Rockot.Egyenlőre nem nagyon győzött meg a Haláli Hullák, de maradok.Az előbb megnéztem a True Bloodot mindenképp maradok a 2. részre.

brownus:
Igen 20 perces :K .

[ Szerkesztve ]

(#566) Jadro


Jadro
veterán

A Pushing Daisies olyan hogy vagy bejön vagy nagyon nem. Nekem utóbbi, de lehet nekiindulok mégegyszer. Hátha. :) Annyian istenítik.

Dirty Sexy Money nekem bejött, várom is a folytatást.

Gossip Girl határeset. A vége felé már nem annyira tetszett, de azért folytatom majd.

Aztán elkezdtem a Skins-t és azt kell mondjam szuper. Magyarul ugrottam neki, de hamar átváltottam angolra. Szeretem az angol kiejtést. A Rómában is szuper volt. :) (Mellesleg a Rómát ajánlom mindenkinek!)

Az újak közül épp most nézem a Fringe-t. A felénél tartok a másfélórás pilotnak és eddig nagyon jó. X-aktás feeling.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#567) RexpecT válasza Jadro (#566) üzenetére


RexpecT
addikt

És az IT Crowdból is jön a 3. évad.
Mellesleg a Skins-t én is ledaráltam VladimirR kolléga ajánlására, és nagyon ütött mindkét évad.

(#568) Jadro válasza RexpecT (#567) üzenetére


Jadro
veterán

It Crowd is alap. :C
A Skinsnek az elején tartok még. 4 részt tetem magamévá eddig.

Közben befejeztem a Fringe pilotot. Hű ez jó kis cucc lesz!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#569) koxx válasza Jadro (#566) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Skins nekem rohadt nagy csalódás volt, lehet túlzott elvárásaim voltak. Lenyomtam 2 évadot 2 nap alatt, de kár volt.

(#570) VladimirR válasza Jadro (#566) üzenetére


VladimirR
nagyúr

pushing daises szerintem sok embernek a "gagyi" kinezet (a cgi olyan, mint egy 10 eves jatek grafikaja) es a meseles miatt nem jon be, cserebe viszont rendkivul szerethetoek a szereplok (peterket-nek irom, szerintem a chuck is ez a kategoria, ha atleped a gagyit, ott is hasonloan szerethetoek a karakterek)

p.s.: privatban megirnad mi a fringe pilot utolso jelenete?
nincs kedvem letolteni, csak kivancsi vagyok, valtozott-e a preair-hez kepest

[ Szerkesztve ]

(#571) RexpecT


RexpecT
addikt

Valaki nem tud egy megbízható oldalt ahol összesítve meg lehet nézni hogy egy adott sorozatból összesen hány rész ment le?

(#572) koxx válasza RexpecT (#571) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#573) brownus válasza VladimirR (#570) üzenetére


brownus
veterán

sry, félrenyomtam, ment a privát

[ Szerkesztve ]

(#574) brownus


brownus
veterán

ez vicces, hogy a tv.comon a dramak között van a TSCC, és nem a sci-fik között...:)

(#575) parandroid válasza koxx (#572) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy myepisodes.com (thx to VladimirR). ezen be is jelölheted, hogy mit nézel, és szépen naptárba rendezve látod, hogy mit mikor vetítenek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#576) nyunyu válasza brownus (#538) üzenetére


nyunyu
félisten

BSG s04p2 - 09.04.

HOOOL?

Sci-Fi weblapjan meg mindig nincs datum :(
SkyOne-on sem latni :O

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#577) brownus válasza nyunyu (#576) üzenetére


brownus
veterán

azt elírtam, bocs. januárban jön (?)

(#578) RexpecT


RexpecT
addikt

Thx az oldalakat!Time Wasted funkció is elég jó :D.
Valaki nézi a Generation Kill-t?Már 4 részhez van magyar felirat(lehet bepróbálom :) ).

[ Szerkesztve ]

(#579) Jadro válasza RexpecT (#571) üzenetére


Jadro
veterán

vagy a tv.com is ilyen oldal. Keresőben rákeresel a sorozatodra és listaszerűen illetve rövid tartalommal is ki tudja írni szezononként.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#580) RexpecT válasza Jadro (#579) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi,de asszem maradok ennél.
Most nézem hogy Skins első évadban van 2 extra rész?

(#581) RexpecT


RexpecT
addikt

Én is összeadtam az eddigi epizódokat.De eléggé furcsállom hogy a 42-45 perces sorozatokhoz is 60 perces runtime-ot ír a 20 percesekhez meg 30 perces runtimeot.
Lost Room-hoz pedig részenként 270 min-t :DDD .
[Kép]

(#582) parandroid válasza RexpecT (#581) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Adásidővel számol, azaz a reklámokat is beleveszi, gondolom.

GenKillt én még folyamatában végignéztem, realisztikus, az biztos, meg bevallottan a katonák mindennapjait, gondolatait akarta bemutatni, de ezzel valahogyan nagyon laposra és vontatottra sikerült. Ha akciósorozatot vársz, bele se nézz. Csak a feeling kedvéért érdemes végignézni, bár ott meg a néhány helyen propaganda- és demagógiaszagú frázisok, képsorok és klisék rontanak az összképen.

Ezzel együtt vannak nagyon hangulatos és jól sikerült jelenetei, de összességében én kicsi vagyok hozzá.

Ja, és ha valaki vevő a katonai szlengre, annak valóságos kincsesbánya: 'Assassin two two. this is assassin actual, Tango down, we're Oscar Mike, next checkpoint in five clicks, e.t.a. in 15 Mike, how copy?'. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#583) RexpecT válasza parandroid (#582) üzenetére


RexpecT
addikt

Értem akkor csak az első részt szerzem be,aztán majd eldől a sorsa.
Btw Breaking Bed-ből láttál már valamennyit?

(#584) parandroid válasza RexpecT (#583) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. Sorozatjunkie-n néztem a pilot kritikát, de nem fogott meg. azért lehet bepróbálom majd, de most el vagyok havazva a friss sorozattal, köztes időkben meg éppen Aliast darálok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#585) koxx


koxx
MODERÁTOR

oz-t nézi valaki?

(#586) RexpecT válasza koxx (#585) üzenetére


RexpecT
addikt

Néztem egy pár részt,de annyira lassan jött a többi hogy felfüggesztettem egyenlőre.
Ha meglenne ledarálnám :D.

(#587) janeko


janeko
őstag

heroes-t nézi valaki? :U

(#588) parandroid válasza janeko (#587) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy te is látod a sorozat saját topikjában, igen, nézik páran.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#589) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[spooks] code 9 - ki tudja, miről szól?

https://www.coreinfinity.tech

(#590) RexpecT


RexpecT
addikt

Asszem 30 Rockot 6 rész után lelövöm.

(#591) adalbert1 válasza RexpecT (#565) üzenetére


adalbert1
veterán

A Breaking Bad alapötlete nagyon jó, viszont a storyn/színészi játékokon csiszolhatnának egy kicsit... Mindenesetre a főszereplő tanár nagyon jól játssza a szerepét.

Nem csalódtam a Californication Season 2 E 1-2-ben sem, a Shield S7E2 is baromi jó lett.

(#592) Wolverine válasza RexpecT (#581) üzenetére


Wolverine
félisten

A reklámokkal együtt vett vetítési időt számolja ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#593) Jadro válasza RexpecT (#590) üzenetére


Jadro
veterán

Én végigtoltam az első szezont. Nehezen tudom megfogalmazni de olyan nagyon gagyi lett a végére. Az elején még csak.csak vittek előre a poénok de nem volt elég.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#594) RexpecT válasza Jadro (#593) üzenetére


RexpecT
addikt

Még a My name is Earl-re vagyok kíváncsi /meg talán a Two and Half Men/.

(#595) koxx válasza Jadro (#593) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Több helyen írták, hogy Alec Baldwin miatt jó a sorozat. 2 évadot végignéztem, de nagyon sok szenvedős poéntalan rész van.

(#596) Jadro válasza RexpecT (#594) üzenetére


Jadro
veterán

Earl mindenképpen ajánlott és még a How I met your mother is! :) A two and a half men-t épp ma terveztem be. Meg fogom próbálni, ajánlották már páran. Csak győzzem magam utolérni.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#597) Gyusz válasza RexpecT (#590) üzenetére


Gyusz
őstag

30 Rock elég érdekes, konkrétan nem tudom megnevezni, hogy mi tetszik benne, de engem lekötött. Nem olyan sírva röhögős sorozat, de van benne pár poén, jók a karakterek, mellesleg a 2. évad szerintem sokkal jobb lett.

My Name is Earl első évadát ma fejeztem be, még gondolkodom, hogy folytassam-e. Nem unatkoztam a huszon akárhány perc alatt, de nem is rohantam a következő részt megnézni.

Two and a Half Men-t én is el akarom majd kezdeni, eddig csak magyarul láttam néhány részt a TV-ben, az alapján jónak tűnt. How I Met Your Mother-t én is ajánlanám, szerintem jó kis sitcom.

(#598) RexpecT válasza Jadro (#596) üzenetére


RexpecT
addikt

How I Metet megnéztem már régen.Szerintem túl magasra rakta a lécet, a The Big Bang Theory tetszett még ,de az is csak a kockaságuk miatt :D.

(#599) Jadro


Jadro
veterán

Végére értem a Skins első szezonnak. Nagyon bejött, csak kár hogy a második szezon amennyire tudom más történetet dolgoz fel. Ezen is lenne még mit folytatni. Mondjuk azt nem értettem hogy az utolsó résznek miért Abigail a címe.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#600) Viir


Viir
újonc

Gyertek nyomozni a netre!
CSI-s nyomozas virtualisan!
www.canyoucatchme.eu

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.