Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) ladybug válasza brownus (#699) üzenetére


ladybug
őstag

Ez még a jobbik megoldás. Nálunk folyamatosan 4-5 sorozat megy. Mondjuk már az összeset láttuk, és mára csak az aktuálisok maradtak.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#702) Jadro válasza ladybug (#701) üzenetére


Jadro
veterán

Csak 4-5? :) Annyi jó sorozat van hogy nem is lehet csak egyet-kettőt nézni egyszerre. A myepisodes.com/ nélkül már belegabalyodtam volna hogy mit láttam és mit nem. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#703) ladybug válasza Jadro (#702) üzenetére


ladybug
őstag

Ezt a Drágám követi nyomon. :)

Helyesbítek az előző hsz-emre. Lássuk csak, hangosan gondolkodom... Nézem:
Fringe
Priviliged
BSG
Scrubs
Burn Notice
Legend of the Seeker
Merlin
Chuck
How I met
Mentalist
Life

Huh. Nem is gondoltam volna, hogy ennyi. :Y

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#704) Jadro válasza ladybug (#703) üzenetére


Jadro
veterán

Na ugye! Már kint is vagyunk a 10-ből. :C

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#705) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok!

Remélem akad itt olyan, aki tud segíteni. Beudrott egy régebbi sorozat, de a címe nem jut az eszembe.
A sztori az hogy a főhőst egyik pillanatról a másikra elfelejti minden ismerőse, rokona, barátja. Csak egy fénykép van nála egy kivégrésről, és próbálja kideríteni mi is történt vele.
Sajna csak ennyi maradt meg belőle, de szeretném újra megnézni, és igy cim nélköl kissé komplikált.

Remélem valaki még emlékszik rá. :)

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#706) brownus válasza ladybug (#703) üzenetére


brownus
veterán

mától fringe:) :C

ejj, de kíváncsi vagyok mi lesz oliviával.

 :C

(#707) koxx


koxx
MODERÁTOR

(#708) Jadro válasza koxx (#707) üzenetére


Jadro
veterán

Ennek a faszinak adnék egy Oscart csak úgy magáért. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#709) Armahun válasza Armahun (#705) üzenetére


Armahun
addikt

Kár, hogy nem látta senki. Pedig szerintem nagyon jó volt.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#710) Brent


Brent
aktív tag

(#711) ladybug válasza Jadro (#708) üzenetére


ladybug
őstag

Marha jól játssza a szerepét, de hiába találom olykor viccesnek a sorozatot, nem bírom nézni, mert pillanatok alatt kiakadok Sheldontól. Egyszerűen irritál a karakter.

Brownus: Alig várom... :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#712) ladybug válasza ladybug (#711) üzenetére


ladybug
őstag

Megnéztem. Ez is izgalmas rész volt.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#713) máyköl


máyköl
veterán

Szokta nézni valaki az "Az én kis családom" című sorozatot?

(#714) Wolverine válasza Armahun (#709) üzenetére


Wolverine
félisten

Én emlékszem rá, csak a címére nem... :(

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#715) hanee


hanee
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom valaki szokta-e nézni közületek a Merlint? Aki igen, annak van egy jó hírem: lefordítottam az ötödik részhez a feliratot, mert már hetek óta nem jelent meg felirat hozzá és meguntam a várakozást :DDD. Folytatom a 6. résszel is, akinek kell dobjon egy pü-t e-mail címmel és szívesen átküldöm..

hanee

(#716) brownus válasza ladybug (#712) üzenetére


brownus
veterán

i totally agree :K

sp: szerinted ki vagy be került valami a gerincéből??

ez a sorozat nálam lassan felér a top5-be:)

[ Szerkesztve ]

(#717) brownus válasza koxx (#707) üzenetére


brownus
veterán

a s02x13 The Friendship Algorithm hatalmas volt:D

(#718) ladybug válasza hanee (#715) üzenetére


ladybug
őstag

Wow, én kivégeztem, de megnézem akkor a te feliratoddal is. ;)

brownus: Szerintem be, mert Loeb mondja Olivianak, amikor vallatja, hogy meg akarják (vagy akarták?) védeni. Ez alapján úgy gondolom, valami védettséget adtak neki.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#719) brownus válasza ladybug (#718) üzenetére


brownus
veterán

én arra gondoltam, hogy neki is beadták a vírust (vagy mást), és bármikor kiiktathatják ha útban lenne. ez kamu, hogy meg akarják védeni!? mitch rossz oldalon áll, nem beszélve a dokiról akit elteleportáltak a német börtönből.

(#720) koxx válasza brownus (#717) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

ÁÁ ne is mondd, Sheldon nagyon topon volt. Szerencsétlen, ebédnél belefojtották a szót. Ez az ember megérdemelne vmi díjat :D (falmászásról nem is beszélve)

[ Szerkesztve ]

(#721) brownus válasza koxx (#720) üzenetére


brownus
veterán

mondjatok nekem beteges, elvont sorozatokat, olyasmiket mint pl. a dexter, carnivale, true blood.... (a felsoroltak megnézve természetesen)

ez a sleeper cell ismerős valakinek? ez is showtime, 8.4 az imdb-én elég jónak számít. ez se egy bambimese első ránézésre

ja, ezt most szedem: Dead Like Me: Life After Death 2009, gondolom előtte nem árt a két évadot megtekinteni, ezt látta valaki?

[ Szerkesztve ]

(#722) koxx válasza brownus (#721) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

pl Dead like me, Day Break (ami nem elvont, de nagyon jó)
Sleeper Cellből a pilotot láttam, elég ígéretesnek tűnik, ha lesz időm biztos folytatom.

szerk: Day Breaket láttad, esetleg The IT Crowd

[ Szerkesztve ]

(#723) brownus válasza koxx (#722) üzenetére


brownus
veterán

day break nagyon bejött, nem értem miért hagyták félbe...., az it crowd is kivégezve.

(#724) Jadro válasza brownus (#721) üzenetére


Jadro
veterán

A Dead like me nekem nem jött be. Első évad közepe felé abbahagytam. Nem mondanám hogy rossz, csak mindig volt ami jobban érdekelt. Ez valahogy nem kötött le túlságosan.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#725) ladybug válasza brownus (#719) üzenetére


ladybug
őstag

Ebben a sorozatban sosem lehet tudni, hogy ki hogyan dolgozik a másik ellen vagy a másikért. Mert aztán utóbb Scottról is kiderült, hogy mégiscsak jó fiú, és még mindig segít Olivianak.

Ami nagyon furdalja az oldalamat, hogy Olivia húga hogyan keveredik bele az eseménybe, és hogy a nagy billiárdgolyóban mi van. Mert Loeb azt is elejtette, hogy az segíthet Olivianak.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#726) brownus válasza ladybug (#725) üzenetére


brownus
veterán

passzolok:D de ne már, hogy a húgának is köze legyen bármihez is, a golyóval együtt..

(#727) ladybug válasza brownus (#726) üzenetére


ladybug
őstag

Pedig úgy érzem valahogy bekapcsolódik ő is. Abban a golyóban meg van valami. :U

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#728) ladybug


ladybug
őstag

Érdekes volt ez a Fringe rész. Izgalmas volt, de az előbbiek jobban magukkal ragadtak. Ez a rész elüt a többitől, nincs meg benne az összeesküvés.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#729) brownus válasza ladybug (#728) üzenetére


brownus
veterán

még nem láttam. majd hétvégén, mert nem nézhetem meg az asszonyom nélkül, mert kapok a fejemre:)

kicsi off: szép ez a nő meg imádom a hangját /is/ :)

(#730) Jadro válasza brownus (#729) üzenetére


Jadro
veterán

Jaja nem rossz, de pont elég érdekes arcot vág ezen a képen. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#731) brownus válasza Jadro (#730) üzenetére


brownus
veterán

(#732) Jadro


Jadro
veterán

The Tudors első évad kivégezve. Nagyszerű kis történelmi sorozat. Néha tépem a hajam az akkori sötétség láttán. Folytatom a 2. szezonnal, aztán a Fringe is terítékre kerül. Már két részt megnéztem kíváncsiságképpen és határozottan tetszik.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#733) ladybug válasza brownus (#729) üzenetére


ladybug
őstag

Azért kedvelem ezt a színésznőt, mert természetes.

Jadro: Ezt a sorozatot már régóta meg akarom nézni. A Rómát láttad? Olyan realisztikus ez is?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#734) Jadro válasza ladybug (#733) üzenetére


Jadro
veterán

Ó hogyne. A Róma a kedvencem lett. A The Tudors is hasonló de azért nem akkora büdzséből készítették. Realisztikusnak realisztikus, de nincs benne annyi durva jelenet. Megdöbbentő beleélni magadat az akkori értékrendszerbe. Mindenképpen ajánlom ha a Róma tetszett.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#735) Jadro


Jadro
veterán

Közben kicsit művelődtem wikipedián is. Spoiler erősen, de legalább frissítettem a történelemtudásomat. Mire jó egy sorozat. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#736) ladybug válasza Jadro (#734) üzenetére


ladybug
őstag

No, jól van. Akkor belevetem magamat a hétvégén. Köszi a tippet. ;)

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#737) lorcsi


lorcsi
veterán

(#738) RexpecT


RexpecT
addikt

A 720p-es release-k 5.1-es hangot tartalmazzák?

[ Szerkesztve ]

(#739) Jadro válasza RexpecT (#738) üzenetére


Jadro
veterán

Megnéztem párat most csak Neked. Egy Dexter 2. évad csomagban és Eureka 1. évad csomagban találtam 5.1-es ac3 hangot. Veronica Mars epizódban nem volt, csak 2.0. Ugyanez egy Daybreak epizódban. 1x03. CSI Miami 6x06-ban magyar 2.0, angol 5.1.

Szóval változó a dolog. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#740) ladybug


ladybug
őstag

Leverage-t kezdtem el nézni, mégsem a Tudorsnak álltam neki. Nem rossz, de kicsit mozgalmasabbra számítottam. Olyan Olasz melós, csak lightosabb változatban.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#741) Superman válasza Armahun (#705) üzenetére


Superman
nagyúr

Bár nem emlékszem már minden mozzanatára, de ha úgy indul, hogy egy ismert fotós, vagy magát annak képzelő ember vacsorázik egy elegáns étteremben a feleségével, kimegy a mosdóba, visszatérve pedig eltűnik az asszony és ezután kezdődik az őrület (senki sem emlékszik rá, hogy felesége volna, sőt régi ismerősei is tagadják, hogy valaha ismerték volna), akkor ez lesz az:

[link]

Magyarított címe ez volt: Neve: Senki

[ Szerkesztve ]

(#742) RexpecT válasza Jadro (#739) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi :R .

(#743) Jadro


Jadro
veterán

Kivégeztem a The Tudors második szezonját is. A kivégzés szó pont illik is ide. :) Várom a folytatást. A hírek szerint 4 évad lesz.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#744) Jadro


Jadro
veterán

Elfogytak a Californication részek is. A második évad 9/10. Az utolsó 3 rész valahogy érzelgősebbre sikerült mint az előzők. Remélem a következő évadban visszatérnek a vad röhögős jelenetek.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#745) ladybug


ladybug
őstag

A Leverage egyre jobb. A 4. résztől pörgősebb és humorosabb lesz a sorozat.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#746) ngabor2


ngabor2
nagyúr

valaki valamikor régebben ajánlotta, hogy nézzem meg az elveszett szoba c. minisorozatot. ismerte a stílusomat... nagyon betalált.

viszont ez tipikusan az a film/minisorozat, ami üvölt egy hosszabb sorozat után.

SPOILER-veszély!

aki ismeri a történetet, az tudja, hogy sok tárgy van még, ami egyáltalán nincs használva, sőt... azt is el tudom képzelni, hogy össze lehetne hozni egy megfelelő kombinációt, ami a legerősebb tárgyat vissza tudná hozni, így még izgalmasabb lehetne. bár... az itt maradt tárgyakból is igen sokminden kihozható lenne.

(#747) Jadro


Jadro
veterán

Elkezdtem a Heroes 3. szezont. Elég jól bekezdtek. Így a Losttal párban leterheli az agyat rendesen. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#748) Calibos


Calibos
addikt

Rajtam kívül Chuck-ot nézi valaki? Tudom eyecandy de nekem a poénok bejönnek, főleg a "Buy More" szereplői lettek jól eltalálva.

(#750) Jadro válasza Calibos (#748) üzenetére


Jadro
veterán

Első szezont néztem, tervezem is folytatni. Aranyos kis sorozat.

Pazsitz: Semmi... Klikkeltem. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.