Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) RexpecT


RexpecT
addikt

Hmm mostanában egyre sűrűbben hal be a hosszupuska :( .

(#602) koxx válasza Jadro (#599) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Más történetet? Sztem tök ugyanaz volt végig, ugyanolyan unalmas. Eddig kevés sz.r sorozatot láttam, ez közéjük tartozik. Volt 1-2 jó rész, de semmi extra, leírások alapján sokkal többet vártam.

(#603) Jadro válasza koxx (#602) üzenetére


Jadro
veterán

Valamit félreérthettem, mert lassan a második szezont is befejezem és látom hogy ugyanaz folytatódik. Olyat olvastam hogy a harmadikban tűnik el a mostani szereplők zöme. Lehet ezzel tévesztettem össze.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#604) RexpecT válasza Jadro (#603) üzenetére


RexpecT
addikt

Más szereplők lesznek viszont Tony húga (Effy) benne lesz a 3. évadban is.

(#605) Jadro válasza RexpecT (#604) üzenetére


Jadro
veterán

Na a végére is értem a második szezonnak. Az első jobb volt szerintem és félek hogy a harmadik tovább megy lefelé. De majd meglátjuk.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#606) RexpecT


RexpecT
addikt

The Mentalist-ba kukkantsatok bele, nekem tetszett az első rész :K .

[ Szerkesztve ]

(#607) brownus


brownus
veterán

idén indult sorozatok közül amit ki is néztünk, hogy bepróbáljuk, mindkettő bejött; a fringe és a true blood.

a fringe-nél néha olyan érzésem van mintha a TBBT nézném, amilyen beszólásai vannak az öregnek:) mindkettő 8/10. eddig...

(#608) Jadro


Jadro
veterán

Weeds 3. szezon kivégezve. Összességében nem lett olyan jó mint az előzők. Remélem innen felfelé vezet az út a következő szezonban.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#609) adalbert1 válasza Jadro (#608) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem nagyot fogsz csalódni ha ezt reméled, a 4-ik még a 3-iknak se ér a nyomába, nemhogy az első kettőnek...

(#610) Jadro válasza adalbert1 (#609) üzenetére


Jadro
veterán

Kicsit most furán néztem hogy ezt honnan veszed, de rájöttem hogy én vagyok a hülye. Elírtam. Természetesen a 4. szezonnak értem a végére. :)

Lassan olyan leszek mint öreganyám. Keverem már a sorozatokat. De legalábbis azt hogy melyikből hány szezon van. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#611) koxx


koxx
MODERÁTOR

:DDD

(#612) brownus válasza koxx (#611) üzenetére


brownus
veterán

ez melyikben volt? én még csak a s02e03at láttam, de nem semmi ez az arckifejezés:D

ez már a harmadik topik ahová beírom ezt:D ->

Sheldor back online.
penny: What's "AFK"?
sheldon: AFK. Away From Keyboard.
p: Oh,I see.
s: What does that stand for?
p: Oh,I see.
s: Yes,but what does it stand for?
:))

kiba szott jóóó volt ez a rész /is/ :)

[ Szerkesztve ]

(#613) brownus válasza koxx (#611) üzenetére


brownus
veterán

tegnap este megnéztük ezt a részt is, no comment: 11/10:) szíjjel röhögtük az agyunkat:D

ezt a sorozatot elkezdjük nézni, tetszik az alapötlet: My Own Worst Enemy

aki nézi a fringe és true blood sorozatokat, nektek is tetszik? sajna a true blood utolsó 3 részéhez csak angol felirat van...

(#614) koxx válasza brownus (#613) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Áá ne is mondd, talán az eddigi legjobb rész volt a 2. évadból. Sheldon amit művelt... :D

(#615) RexpecT válasza brownus (#613) üzenetére


RexpecT
addikt

Fringe nagyon jó lett de a Mentalist és a True Blood is tetszik.
True Bloodhoz hamarosan jönnek az újabb magyar feliratok :C .

(#616) adalbert1


adalbert1
veterán

The Office (US): hatalmas ez a sorozat! :C Pár gyengébb résztől eltekintve vannak benne fetrengve röhögős részek, a That's what she said meg szinte már szállóige. :DDD

(#617) brownus válasza RexpecT (#615) üzenetére


brownus
veterán

jó lenne, már nagyon türelmetlenek vagyunk:)

nem tudom írtam-e már, de a true blood főcím zenéjét is nagyon eltalálták :K

[ Szerkesztve ]

(#618) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

Jelenleg ezeket a sorozatokat nézem:
-Prison Break
-Supernatural
-Entourage
-Californication
-Knight Rider remake

Elkezdtem a 24-et, de az nem igazán jött be.

Tudnátok ajánlani valami jó kis sorozatot? Kórházi sorozat annyira nem érdekel. Valami lazább, vicces kéne, vagy valami jó kis izgalmas.

(#619) máyköl válasza (Kolombusz) (#618) üzenetére


máyköl
veterán

Lost?

My name is Earl?

[ Szerkesztve ]

(#620) (Kolombusz) válasza máyköl (#619) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Lost fujj.
Az örlre én is gondoltam, lehet bele kezdek. Ez valami vigyorgós sorozat, igaz?

(#621) máyköl válasza (Kolombusz) (#620) üzenetére


máyköl
veterán

Nem egészen. De itt a topikja: My name is Earl!

Lost-al mi a bajod?

mod: Ja, és van itt még valami, ezt most találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#622) (Kolombusz) válasza máyköl (#621) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az, hogy egy szar. Legalábbis én láttam anno a retekklubbon egy pár részt, mikor elkezdték, hát inkább kihagyom.

(#623) máyköl válasza (Kolombusz) (#622) üzenetére


máyköl
veterán

:D Rendben. Kezdetben nagyon tetszett nekem, de egyre jobban a szökés felé hajlok. :)

(#624) (Kolombusz) válasza máyköl (#623) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az Earlt elkezdem nézni, a Dexterhez annyira nincsen kedvem. Meg lehet a BSG-t is elkezdem, anno a minisorozatok tetszettek.

(#625) máyköl válasza (Kolombusz) (#624) üzenetére


máyköl
veterán

Sok szerencsét!

(#626) adalbert1 válasza (Kolombusz) (#618) üzenetére


adalbert1
veterán

The Office (US) : jó kis humoros sorozat.

The Shield : elég kemény korrupt rendőrös sorozat, most fut a hetedik záró évad.

(#627) brownus válasza (Kolombusz) (#618) üzenetére


brownus
veterán

mi ezeket nézzük, plusz még a fringe amit elkezdtünk és remek kis sorozat. ja, meg a californication-t

[ Szerkesztve ]

(#628) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a Life ez valami hatalmas. Az első évad is hihetetlen ütős volt, a második évadra talán még jobban sikerült összerakni a koncepciót. Nem is a sztori a fontos, hanem a karakterek és a szituásiók. Egyszerűen fergeteges.

Ja, amúgy aki szereti a nyomozós-kémes cuccokat, annak a Burn Notice is kötelező darab - szintén tavalyi induló.

Idén a nyomozós kategóriagyőztes pedig egyértelműen a The Mentalist, a koncepció jó, a megvalósítás ennek megfelelő, így négy rész után mindenképpen továbbnézős a dolog.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#629) Kobe


Kobe
veterán

nem tud ajánlani valaki valami ujabb sitcomot ? Two and a half men kivégezve, stargatetel letudtam a scifi betevőt is, kéne valami vidámabb

(#630) parandroid válasza Kobe (#629) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

How I Met Your Mother, Big Bang Theory, vagy ha kimaradt ez a klasszikus az életedből, akkor Coupling. Nem mellesleg, idei újonc a Gary Unmarried, ez is jónak ígérkezik. Ha nagyon unatkozol, akkor Rules of Engagement, bár ez nem olyan jó szerintem, mint az eddig említettek.

Ha egy kis bohóckodás is belefér, és nem feltétlenül szitkom kel, akkor Chuck és Reaper.

Nyomozósat meg korábban ajánlottam eleget.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#631) brownus válasza Kobe (#629) üzenetére


brownus
veterán

pl. my name is earl, nagggyon jóóó:)

(#632) koxx válasza Kobe (#629) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A fentebb felsoroltak mellé ajánlanám a Scrubsot is (de csak angolul nézhető szvsz)

Dead like me-t ill a Sleeper cell-t most sikerült beszereznem, elég jókat olvastam róla.

(#633) parandroid válasza koxx (#632) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a Dead Like Me nagy csalódás volt, pár részen végigküzdöttem magam, aztán ment a kukába. :(

Egyszerűen a falat kapartam a főszereplő lányka 'arcjátékától', és a többi karakter sem mentette meg a helyzetet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#634) koxx válasza parandroid (#633) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ma este megnézem az első részt, kíváncsi vagyok rá, sokan dícsérték. Igaz így jártam a The Wire-rel is aztán 3 rész után ment a kukába, egyszerűen halálra untam magam :S

(#635) parandroid válasza koxx (#634) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az első részben, még ok, ez a karakter, perspektíva nélküli, életunt - de hogy valaki halála után is életunt legyen, az nem vicces. :U a, meg anyuka, aki csak egy karaktert tud hozni, ami a Men In Trees-ben még elment, mint idióta rendőrnő, de egy drámában, mint a gyermekét elvesztő anya, már nagyon gáz. Atöbbi hulla jó fej volt, de semmi extrát nem tudtak nyújtani, amiért érdemes lenne maradni.

Szóval sok sikert, remélem neked jobban bejön, mint nekem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#636) Jadro válasza parandroid (#635) üzenetére


Jadro
veterán

A Dead like me nálam is érdektelenségbe fulladt. Pedig megnéztem pár rész magyarul is talán a comedy centralon. De lehet hogy nem azon. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#637) koxx válasza parandroid (#635) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Első rész megvolt, lehet, hogy csak a 2 rész Dexter miatt, de vhogy nem tudott lekötni, talán máskor nézem tovább.

(#638) Wolverine


Wolverine
félisten

Hopsz: [link]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#639) kanYe


kanYe
tag

Látta már ezt valaki???

Nagyon király sorozat!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#640) Jadro


Jadro
veterán

Mindenkinek ajánlom a The Big Bang theory c. sorozatot, aki egy kicsit is geek. Vagyunk páran itt PH!-n :) Ezen a sorozaton hülyére röhögöm magam. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#641) RexpecT válasza parandroid (#633) üzenetére


RexpecT
addikt

"Nekem a Dead Like Me nagy csalódás volt, pár részen végigküzdöttem magam, aztán ment a kukába." Kb. nállam is ez volt.
Legend of the Seeker Megnéztem az 1-2. részt szintén kuka.

Jelenleg nállam ezek a nézős sorozatok(kedvenceket kiemeltem):
Battlestar Galactica
Stargate Atlantis
Fringe
Gary Unmarried
Knight Rider (2008)
Star Wars: The Clone Wars (2008)
The Mentalist
True Blood
Fear Itself
Reaper
Swingtown
30 Rock - első évadnál felfüggesztettem majd lehet belekukkantok megint
Breaking Bad
Californication
Dexter

Dirty Sexy Money
Flashpoint
Heroes
How I Met Your Mother
Lost
Nip/Tuck
Prison Break
Skins
South Park
Terminator: The Sarah Connor Chronicles
The Big Bang Theory
The IT Crowd
Weeds

[ Szerkesztve ]

(#642) parandroid válasza RexpecT (#641) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha én ide beírnám az összes nézős sorozatomat, ki se férne a posztba. ;]

Egyébként, aki még nem tudja: IT Crowd Season 3-nak most volt a premierje múlt héten.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#643) RexpecT válasza parandroid (#642) üzenetére


RexpecT
addikt

;]
Egy pár sorozatot Karácsony-ra én is beterveztem.Befejezem a True Blood részeket és a Weeds 4. évadját is ledarálom :).

(#644) parandroid válasza RexpecT (#643) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez most kb aktuális, és mutatja azt is, hogy melyikkel mennyire vagyok elmaradva: [link]. Ráadásul az újak közül néhánynak még neki sem bírtam állni, mondjuk a True Blood pont ilyen, de a Pushing Daisies is, pedig nagyon ideje volna már. A következő nagy falat az Entourage, de tervben van még a Pretender ledarálása is. No meg a Stragate-nek is neki kéne állni, de ahhoz aztán végképp nincs lelkierőm. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#645) RexpecT válasza parandroid (#644) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen a te listád nagyobb mint az enyém :).Crusoe-ba még nem néztem bele, az mennyire tetszik?

(#646) koxx válasza parandroid (#644) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A pushing daisiest dobd félre és inkább a SG1-nek ugorj neki jobban jársz. 2-3 bemelegítő rész aztán fel se fogsz állni előle :)

(#647) Csyppa


Csyppa
senior tag

Múlthéten elkezdtem a 24-et. Azóta már a 2.évad 7.részénél tartok.

Nem tudom ki mit mond, de szerintem nagyon jó. Kár volt eddig hanyagolnom.

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#648) parandroid válasza koxx (#646) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pont ettől félek. :D A filmet szerettem, meg anno valamelyik német nyelvű adón láttam pár részt, azok is tetszettek. Pushing Daisies nem egy nagy dolog, pár rész csak, és tényleg kíváncsi vagyok rá, legfeljebb kuka pár rész után.

RexpecT: Crusoe nem egy nagy durranás, még sorozatnak is B kategóriás, ráadásul a sok flashback az agyamra megy, és az összefüggő történet sem nagyon akar beindulni, de mezei szórakoztatásnak jó, a környezet gyönyörű, van benne pár jó ötlet, és pár jó poén. Nem is annyira Crusoe egyébként, inkább tűnik egyfajta Rejtelmes sziget feldolgozásnak, Robinsonnal a főszerepben.

Viszont ahogy elnézem a listádat, a Life hiányzik belőle, úgyhogy azonnal állj neki nézni, simán az utóbbi néhány év legjobb sorozata. Emellett melegen ajánlom még a Chuckot és a Supernaturalt, ha néznivalót keresel éppen.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#649) Jadro válasza parandroid (#642) üzenetére


Jadro
veterán

"Egyébként, aki még nem tudja: IT Crowd Season 3-nak most volt a premierje múlt héten."

Ohó! Jó hogy mondod, ez biza most kimaradt volna. De azonnal pótolom a hiányosságot. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#650) RexpecT válasza parandroid (#648) üzenetére


RexpecT
addikt

Life már megvan(és be van tervezve :) ).Chuckot nem ismerem, Supnatbol viszont láttam egy pár részt a TV2-n régebben, nem nagyon jött be(legalábbis elsőre).

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.