Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53951) Aventador91 válasza attiati (#53942) üzenetére


Aventador91
őstag

12 éve nem nézem, már akkor is pff volt. mit tudtak még azóta csinálni vajon? :D

(#53952) lezso6 válasza attiati (#53942) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez itt OFF, mert a Barátok közt az nem sorozat, hanem teleregény. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#53953) gerii válasza attiati (#53950) üzenetére


gerii
addikt

A KerTv-nél jobban fizet a NERtv.
Kíváncsi leszek hány aláírást gyűjtenek majd. :DDD
Egyébként a mai vidéki fiataloknak szerintem jobban bejön az éjjel-nappal ordibálunk.

(#53954) Citroware


Citroware
addikt

A Darkot egymás után másodszor néztem elejétől végig. Amint először a végére értem, másnap már kezdtem is elölről. Ilyenre még nem volt példa korábban. És ami a durva, hogy egyáltalán nem untam másodjára. Kellett is, nagy benne az újranézési potenciál, mert elsőre nem ért az ember sokmindent, később pedig teljesen másképpen tekint ugyanazokra a dolgokra.
Nálam ezzel simán benne van a legjobb 3 sorozat között, amit valaha láttam.

[ Szerkesztve ]

(#53955) Citroware válasza Citroware (#53954) üzenetére


Citroware
addikt

Még azzal kiegészítem a véleményt, hogy így másodikra már az is tiszta, hogy azok a hiányosságnak tűnő dolgok, amiket első alkalommal láttam, valójában az én hibámból születtek meg, mert elsőre nem kaptam fel bizonyos szükséges információkat, ezért néhány jelenet értelmetlennek tűnt, vagy rossz rendezésnek. Ezeknek a hibáknak a nagy részében kiderült, hogy nem is hiba, csak én nem figyeltem eléggé. És ez szerintem másoknál is így van. Főleg azoknál, akiknek nem tetszik a cselekmény. Jobban kellett volna figyelni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#53956) vittgen válasza Apollyon (#53941) üzenetére


vittgen
aktív tag

Hahó!
Én késő esténként nézem! Nem rendszeresen, de nézem!
Érdekes dolgok vannak benne!!

(#53957) Ellia válasza Citroware (#53955) üzenetére


Ellia
addikt

Na igen, szerintem tipikus egybedarás sorozat. Az első évadot láttam anno, azóta nem mertem belekezdeni az egészbe az elejétől - majd talán most decemberben :)

(#53958) .LnB válasza callmeakos (#53889) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most vált számomra is a Disney éra legjobb SW termékévé a The Mandalorian. Én eddig nem tudtam úgy rajongani érte, ahogy sokan tették. Lassú volt, és túlságosan Baby Yoda-ra (Grogu) volt kiélezve, hogy jajj de cuki. Körülötte meg nemigen történtek a dolgok. Amik meg történtek, azok a nagy egészet nem igazán bővítették.
Az egész első évadban kb csak a Darksaber volt az amire felhúztam a szemöldökömet.

A második évad sem kezdett rohamléptekkel. A pókos rész kimondottan filler volt. Ami ilyen kevés epizód szám mellett ne legyen már. Aztán elérkeztünk a Chapter 13-hoz, és én [link] .
Ahsoka, Thrawn, Ezra(?), Sabine(?)...
Én nagyon örülök ha bővítik aThe Mandalorian-t a Rebels szereplőivel. Ugyanis nagyon jó kis animációs széria lett, a kezdeti bugyutáskodás ellenére. És a végére nagyon koherens és meglepő történetet rittyentettek alá.
Ahsoka Tano pedig az egyik, hanem a kedvenc karakterem lett az SW-ben. Elég szép karakterfejlődésen ment keresztül a Clone Wars irritáló, hülye, gyerekes karakteréből. És mostanra az egyik legfrankóbb Jedi lett belőle. Aki nem is Jedi. :D

A problémám még mindig az a The Mandalorian-nel, hogy nem konstansan jó. Hullámzó tempó, hullámzó minőségű epizódok. Nincs egy állandó szint amit tartana, de szinte semmilyen szempontból sem. Ez a 13. rész konkrétan az egész sorozat legjobb része volt. De lehet, hogy a következő megint valami filler hülyeség lesz, aminek az lesz a legnagyobb eseménye, hogy Grogu random dolgokat eszik.. :U

A spoilert nem sikerült rátenni.

[ Módosította: Kalandor ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#53959) parkr válasza Apollyon (#53941) üzenetére


parkr
őstag

dehogy jó, egy agymosó szarság az egész. mindenféle megalapozatlan baromságot összehordanak csak hogy kitöltsék a műsoridőt.
attól hogy egy műsor régóta megy, nem azt jelenti hogy jó is (főleg a history-n)
[link]

(#53960) Janaboy válasza .LnB (#53958) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ez így eléggé spoileres lett, kérlek figyelj ezekre jobban :) Köszi!

Janaboy

(#53961) NeoPampalini válasza parkr (#53959) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Pár hete ezt a műsort hivatkozta nekem valami konteós, mint "megdönthetetlen bizonyítékot" a már nem is tudom, minek a kapcsán... Közben felvilágosított, hogy ne a mainstream médiából vegyem a tudást. :DDD

(#53962) .LnB válasza Janaboy (#53960) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sorry. Pedig még gondoltam is rá. De azt hittem, a nevek leírása már nem jelenthet spoilert. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#53963) Janaboy válasza .LnB (#53962) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ahogy alakul a történet a szereplők megjelenése most itt kivételesen spoileres :)
Persze ha mindig jelen lennének akkor nem lenne gond :)

Janaboy

(#53964) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Undoing (tudhattad volna) kampec az édzsbíjón. Mivel végül a nagy füstből szerintem nem lett láng, ám amit vállalt azt meg csillagos ötössel hozta, szerintem egy 7, jóindulattal még 8/10-et is megérdemel.
Közben módosítom is az első kritikámat: Hugh Grant elég rossz színész, mondhatni igazi ripacs. De annak meg nagyon jó és ezt is értékelni kell :))
Henry, a házaspár fia viszont gyerekszínészt megszégyenítően prímán csinálja. Nulla cukiság, komoly szemek, minimál játék. Belőle még lehet valaki.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#53965) headhunter86 válasza RetepNyaraB (#53964) üzenetére


headhunter86
senior tag

Defending Jacob-ot láttad? Ahhoz hasonló? Az nekem amúgy nagyon bejött.
Mert gondolkodom, hogy The Undoing-ot elkezdem, csak elég vegyeseket olvastam róla. Valaki imádja, valaki szerint csak közepes.

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#53966) RetepNyaraB válasza headhunter86 (#53965) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

nem sajna, nem láttam.
Ezt kezdd el, második részre ki fog derülni érdekel-e. Az első rész small talkja ne riasszon el, ennyit azért lehet spoilermentesen is mondani :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#53967) Bad Pritt válasza RetepNyaraB (#53964) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pedig amúgy tényleg jó színész, ajánlom a Very English Scandal minisorit, szintén HBO GO-n megtalálható.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#53968) HUTCHDB válasza headhunter86 (#53965) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Láttam mindkét sorozatot.
Részben hasonló, érdemes megnézned az Undoing-ot.
Az utolsó rész sajnos számomra nagy csalódás volt, pontosabban 50 percig az is nagyon bejött, de ami utána jött az gyalázatos lett...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#53969) koxx


koxx
MODERÁTOR

A 13 reasons why sorozatnak lesz olyan resze ami izgalmas es nem csak egy vontatott 60 perces szenvedeshalmaz?

(#53970) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Aki még emlékszik Luciferre, az megirna, hogy mi történt Pierccel? (Káinnal)
Már nem emlékszem.

Janaboy

(#53971) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Na a His Dark Materials S02 jobban tetszik jelentősen, mint az első. Bár szerintem ez csak annak köszönhető, hogy ez elsőt olvastam, ezt meg (még) nem. Ez feltehetőleg jobb sorrend; könyveket a lehető legritkább esetben sikerül jobbra filmesíteni. Most nem is tudok példát hozni :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#53972) k-adi válasza koxx (#53969) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen.. kb. az évad záró részek. :B

(#53973) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Most látom hogy lesz a Morning Shownak második évada. Waaaat :Y :))

All→M8

(#53974) Janaboy válasza RetepNyaraB (#53971) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nekem is jobban tetszik, kivi vagyok hova fut ki :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#53975) nubreed


nubreed
veterán

Annak ellenére, hogy itt már sokan írtak jókat és ajánlották a Money Heist -ot, én csak nem rég kezdtem bele. De ha tudom, hogy ez ennyire jó sorozat, már rég megnéztem volna. Eddig a 2. évad 2. részénél tartok és nagyon nagyon tetszik. Rohadtul izgalmas és nagyon jól megkomponált az egész, a színészi munka fenomenális. Nálam simán bekerült a 3 kedvenc sorozatom közé.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#53976) k-adi válasza callmeakos (#53973) üzenetére


k-adi
nagyúr

helyes, helyes.. :K :K

(#53977) Maxxy10 válasza callmeakos (#53973) üzenetére


Maxxy10
addikt

Minden Apple tv+ sorozat ami induláskor volt jelen két évados berendelèst kapott.
Egyedül a Ted Lasso volt az ami a második évados berendelèst követően megkapta a harmadik évadost is.

(#53978) RetepNyaraB válasza Janaboy (#53974) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egyelőre elvileg sehová, hiszen regénytrilógia. A sori csak két évad lenne?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#53979) Janaboy válasza RetepNyaraB (#53978) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Az évadra írtam, hogy merre megy tovább :)
Remélem nem csak 2 évad lesz..

Janaboy

(#53980) Apollyon válasza Maxxy10 (#53977) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Aztán a jövőre érkező Foundationnel is így legyen. :K

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#53981) Miklós315 válasza Janaboy (#53970) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Megütköztek, Lucifer győzött
A jelenet-videó.

"Szerintem."

(#53982) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kaszát kapott a DuckTales.

(#53983) Janaboy válasza Miklós315 (#53981) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Köszi szépen.
De amúgy egyszer már próbálták megölni a pokolban kovácsolt késsel, nem? Azt hittem azzal nem lehet.

Janaboy

(#53984) Mik76 válasza Maxxy10 (#53982) üzenetére


Mik76
senior tag

Na ezen a hiren kicsit meghokkentem. Ezek szerint volt uj verzio.. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#53985) gyuromoj válasza Janaboy (#53983) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ha jól rémlik:
Halandó lett, mert végre őszintén megnyílt Chloe-nak/szerelmes lett Chloe-ba vagy valami ilyesmi.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#53986) RetepNyaraB válasza gyuromoj (#53985) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Yepp.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#53987) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Folklore 2. évad berendelve.

(#53988) S e t h


S e t h
nagyúr

Az Umbre című sorozat harmadik évada, kiváltképp a befejező epizód szintet lépve megérkezett a legjobbak közé, a Gomorra, Breaking Bad óta nem éreztem ilyen jól megkoreografált jeleneteket, az összevetést a kábítószerkereskedelem és a köré épülő szervezett bűnözés adja.
Főszereplőnk útja már-már Chiroéhoz mérhető a Gomorrából, az éjszakénként a családja tudomása szerint taxisofőrként tevékenykedő tagbaszakadt Relu, aki alkalmasint az alvilág pénzbehajtója, de ha az alvilág egyszer megragad, akkor nem enged és Relu is megtapasztalja ezt, amikor egy idő után már magáért és a családja életéért küzd.

Kicsit fájó is számomra, hogy teljesen követhetetlen a sorozat életútja, 2014-ben jött ki, azóta vhogy kinyögött a HBO magából 3 évadot és talány, hogy lesz-e még folytatása.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#53989) Maxxy10


Maxxy10
addikt

The Demon Headmaster 2. évad berendelve.

(#53990) Janaboy válasza gyuromoj (#53985) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Köszike mindenkinek!

Janaboy

(#53991) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Fear The Walking Dead 7. évad berendelve.

(#53992) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kaszát kapott a Superstore.

(#53993) Apollyon


Apollyon
Korrektor

ST: Discovery S03E08

Egyre fájdalmasabb már ezt nézni. Amennyire jó volt az eleje, annyira meredeken zuhan lefelé a színvonal az évad vége felé. Tele vannak a részek fillerekkel (pl. a testvérek, hogy jajj utállak, verekszünk, aztán jajj szeretlek), meg extrém szélsőséges propagandával. Az Adira nevű karakter konkrétan claimelte, hogy "I never felt like a "she", or a "her", so I would prefer "they" or "them" from now on". Aztán megnézve imdb-n az őt alakító színésznő adatlapját: Blu del Barrio is a non-binary actor who uses they/them pronouns. Érdekes, hogy akkor ő "they" meg "them" meg "their", egy másik jelenetben meg, ilyeneket mond, hogy "I can" meg "I do...", meg "So now me", holott inkább azt kéne használnia, hogy "we". Magyarul újabb színész beleerőltette a magánéletét a filmben eljátszott karakterébe.

De teljesen felesleges elemezni "őket", egyértelmű, hogy manipulációs, ideológiai szándékkal rak be a rendező ilyen retek szereplőket az értelmes színészek közé. Ha ebben az epizódban nem lépett volna színre Osyraa, aki eddig az egyik legérdekesebb karakter az egész sorozatban, akkor most kaszáltam volna nemcsak ezt az évadot, hanem a soron következőket is.

Egyébként meg nagyon jó lenne az egész, a CGI és díszlet a kellékekkel együtt minőségi, ötletes, vannak tényleg jó színészek és karakterek, érdekes és izgalmas fő sztorivonal. Ezért is vagyok nagyon csalódott, olyan, mintha valaki megírná, megírta és felépítette volna ezt kompletten nagyon frankóra, és akkor jön a rendező, és rombol, beleront, szétcsicskítja a cselekményt, csak hogy beletuszkolja az önző és határozottan káros világeszméit.

Ha félrerakom, átpörgetem a hittérítős részeket, akkor még nézhető, de annyi bosszúságot tud néha okozni, hogy a köv. évadokra már nem biztos, hogy be fogok ülni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#53994) fateless válasza Mik76 (#53984) üzenetére


fateless
veterán

Nem csak volt, hanem jó is volt.
Lányaim is nagyon szeretik.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#53995) bagyulajuve válasza Apollyon (#53993) üzenetére


bagyulajuve
addikt

én az 5. résszel elengedtem, pedig tényleg jól megvalósított és alapvetően jó történetű sorozat lenne

Resistencia eterna

(#53996) bobalazs válasza Apollyon (#53993) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ömlengős minden rész, és nem hagyományos oldschool ST vonalon megy, ettől függetlenül jó a CGI meg a sztori sem rossz szvsz.

Jó hír hogy jön az Expanse 16.án, a The Stand meg 17.én.

(#53997) lezso6 válasza Apollyon (#53993) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, akkor Adire végül csak comingoutolt a sorozatban. Nekem már a negyedik részben a karakter bemutatásánál leesett, hogy valami gender-diszfória van a dologban. Úgyhogy én direkt utánanéztem ennek a gender neutral karakternek, s pont azt furcsállottam, hogy a sorozatban she / her névmásokat használ, miközben a valóságban nem így van. Remélem azzal meg nem mondok újat, hogy a barátja az egy transz férfi (azaz szintén nő volt), mert a Star Trek topikban sokan meleg fiúnak nézték. :D Bigott transzfób állatok. ;]

Egyébként szerintem bárki vallhatja magát bárkinek, tőlem identifikálhatja magát Télapóként is ho / ho / ho személyes névmásokkal. És így is fogom szólítani. Csak ne kötelezzen rá törvény, mint Kanadában, mert ott bizony lecsukhatnak érte.

Abban nincs semmi különleges sajnos, hogy mindenki a transz karaktert transzt vagy meleg karakter meleget, stb játszik. Sőt, manapság csak így lehet, pl pár éve Scarlett Johanssont elég durván lehordták és bocsánakérésre kényszerítették amiatt, hogy egy elvállalta egy transz karakter eljátszását. Pedig nem is olyan régen még Oscar-díjat is kapott egy cisznemű színész egy transznemű karakter eljátszásáért. :F Ez van. :(

De félreértés ne essék, a Star Trek Discovery-vel nem az a gond, hogy transz karakterek vannak benne. Sőt, igazából ez több mint rendben van, anno az eredeti Star Trek sorozat nagyon píszí szereplőgárdával indult, de ez a 60-as években volt, amikor tényleg hatalmas bátorság volt ilyet tenni. Ma már persze nem az.

A Discovery-nél a problémák valahol ITT kezdődnek, s akkor ez csak a felszín, érdemes körülnézni a linkelt YT csatornán. Ez a sorozat nem Star Trek, legfeljebb külsőségeben, s még saját magával sem konzisztens, hihetetlen durva hülyeséget meg lyukak vannak benne. De én pont ezért nézem, mert ez már akkora trash, hogy szórakoztató. :) Ja meg rengeteg mindent összelopkodtak hozzá máshonnan, pl a legdurvább, hogy az első évad sztoriját egy indie játékból lopták, aminek a készítője be is perelte érte a CBS-t.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#53998) Miklós315 válasza lezso6 (#53997) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Khm, új "történelmi" sorozat készül Boleyn Annáról, Jodie Turner Smith-szel a címszerepben...
(imdb-n egyelőre nincs nyoma)

"Sőt, manapság csak így lehet, pl pár éve Scarlett Johanssont elég durván lehordták és bocsánakérésre kényszerítették"
(nem csak őt, nem csak film/sorozat műfajban (Porgy és Bess), és akkor "másik oldalon" volt egy Ariel is tervben...)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#53999) lezso6 válasza Miklós315 (#53998) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja ez láttam már, szerintem muris, nagyon kíváncsi vagyok mi lesz ebből. :D Nettó provokációnak tartom egyébként. Ennél már csak ez lenne jobb: [kép]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54000) Miklós315 válasza lezso6 (#53999) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Lehet, hogy ennyi, nagyjából tök mindegy is, amíg nem kötelező tananyagként kell nézni (új múlt), de durván kilóg a Kettősmérce nevű ló lába.

Egyébként - "a forradalom felfalja gyermekeit" mozzanat úgyis elérkezik majd -, kíváncsi vagyok, ezt az egyoldalú kivitelezést (feketék játszhatnak fehéret, de fehér csak fehéret), vajon mikor viszik el odáig, ahol már körbeér a hülyeség: végül a feketék fogják gyarmatosítani magukat (Afrika, Amerika, stb.)? Ők lesznek az indián/arab/ázsiai népek megszálló gyilkosai is?? :F ;]

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.