Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) Maxxy10


Maxxy10
addikt

(#54302) gyuromoj válasza Maxxy10 (#54301) üzenetére


gyuromoj
veterán

video volt mar?

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#54303) Janaboy válasza Maxxy10 (#54301) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Erről lehet még bőrt lehuzni? :D

Janaboy

(#54304) Maxxy10 válasza gyuromoj (#54302) üzenetére


Maxxy10
addikt

Hát kíváncsi vagyok mi lesz ebből. :DDD

(#54305) ígyvanferi válasza Maxxy10 (#54301) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Tehetséges színész ez a Padalecki. Ja, nem. Mehet majd délután 2 körül a tv-ben.

(#54306) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Szerintetek az Undoing és a Flight Attendant lesz valamikor szinkronosan? Asszony nem annyira jó angolból meg szeret telefont nyomkodni sorozat/film közben ;] A Lovecraft Country-t és a Raised by Wolves-t épphogy végigszenvedtem vele felirattal mire a semmiből jöttek a szinkronok. Mondjuk a LC-nek volt vagy 2 értékelhető része, ha nem lett volna propaganda még jó is lehetett volna.

(#54307) parkr válasza ígyvanferi (#54305) üzenetére


parkr
őstag

itthon olyankor az eredetit adják, ez főműsoridős lesz ;]

(#54308) grizlisandor válasza Tamas1982.1 (#54306) üzenetére


grizlisandor
addikt

El lesz felirattal az asszony a The Flight Attendant.
Most végeztem vele, egy sorozatnak elmegy, meg Penny még mindig jóféle. :B

(#54309) OPiiPO válasza gyuromoj (#54302) üzenetére


OPiiPO
addikt

Se pörgő-forgó rúgás, se válldobás, ha Walkert akarok nézni, marad a Chuck Norris :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#54310) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Witcher | A Moment of Blooper Madness | Netflix

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#54311) oriic válasza gyuromoj (#54310) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok, a lovas jelenetnél a végén felröhögtem. :DDD

Live-Die-Respawn

(#54312) k-adi válasza Maxxy10 (#54304) üzenetére


k-adi
nagyúr

mi lenne? norris nélkül -1, vele is 0 :DDD :DDD

(#54313) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kaszát kapott a His Dark Materials. A már berendelt 3. évad lesz az utolsó. (Ez konkrétan azt jelenti, hogy az S3 a teljes harmadik könyvet lefedi, és nincs tervbe véve az írott alapanyagon túli folytatás.)

(#54314) Maxxy10 válasza k-adi (#54312) üzenetére


Maxxy10
addikt

Akár még jó is lehet a végén kapunk valami Banshee szerű valamit.

(#54315) negyven2 válasza Maxxy10 (#54313) üzenetére


negyven2
veterán

De ez így logikus is. Hiszen a folytatás trilógiát már The Book of Dust-nak hívják és eddig csak kettő könyv jött ki.

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#54316) Janaboy válasza Maxxy10 (#54313) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Én azért sajnálom, remélem jó lesz a 3. évad is.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#54317) negyven2 válasza Janaboy (#54316) üzenetére


negyven2
veterán

De eleve egy évad, egy könyv. És 3 könyvből áll a His Dark Materials trilógia. A "folytatás" már a The Book of Dust trilógia.
Amúgy ha jól akarják lezárni akkor nem biztos, hogy elég lesz a 8 rész. És nem csak azért mert ez legterjedelmesebb része, hanem mert történetileg is sokkal komplexebb.

Amúgy nagyon hiányzott a le nem forgatott rész (az lett volna eredetileg a 7. és mostani a 8.)

[ Szerkesztve ]

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#54318) Ellia válasza negyven2 (#54317) üzenetére


Ellia
addikt

Én arra leszek kíváncsi, hogy a zárás milyen fogadtatást fog kapni, fognak-e változtatni rajta eltérve a 3. könyv végétől.

(#54319) Janaboy válasza negyven2 (#54317) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Tényleg elég fura lett igy ez a záro rész...

Janaboy

(#54320) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Tribes of Europa | Official Teaser | Netflix

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#54321) Laraxior válasza headhunter86 (#54299) üzenetére


Laraxior
titán

Elkezdtem nézni, ismerős benne pár arc, csajok...
Bár oda kell figyelni az első részben, hogy ki-kicsoda, hány éves stb...
Gondoltam nézem a munkahelyemen, de attól több figyelmet igényelt volna :DDD :B
De jónak tűnik :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#54322) negyven2 válasza Janaboy (#54319) üzenetére


negyven2
veterán

Zárónak ez lett volna a záró, bár egy-két (dolgot megint megváltoztattak a könyvhöz képest).
Viszont lett volna egy rész (a 7.) amiben Asriel lett volna a középpontba, hogy hogyan szedi össze a seregét. Ennek csak a végét láttuk ahol a lázadó Angyalok segítségét kéri.

Ráadásul az túlsó pár percben (és a stáblista után) kettő új helyszint is láttunk (inkább könyves minor spoiler)

Asriel a Republic of Heaven világban van, ami lényegében a központja a Authority elleni szövetségnek.
a stáblista utáni Roger pedig a World of the dead-en van. pontosabban a "lelke", ugyanis ide "kerülnek" a halottak a haláluk után.

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#54323) S e t h


S e t h
nagyúr

Idén nem volt nehéz dolgom.

Az év top 3 sorozata

Warrior második évad
The boys második évad
Better Call Saul ötödik évad

Az év híre
Folytatódik a Dexter

Az év jelenete
The mandalorian utolsó epizód vége

Legjobb intro
Warrior

Az év csalódása
Stra Trek Discovery

Az év búcsúja
Supernatural

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#54324) Maxxy10 válasza S e t h (#54323) üzenetére


Maxxy10
addikt

Jó pár napja azon gondolkodom, hogy számomra mi volt a Top 3 de úgy érzem nem volt valami erős az ide év...

(#54325) Mik76 válasza S e t h (#54323) üzenetére


Mik76
senior tag

Nalam az év top 3 sorozata

Queen`s gambit
The Crown S04
Ozark S03

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#54326) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Hát ez a The Crown minket nem hatott meg különösebben, végignéztük ugyan (igazából csak a 4. évad és Gillian Anderson miatt), de nem okozott maradandót. :DDD

Nem nagyon értem, mi volt a céljuk a készítőknek a sorozattal, a királynőn kívül mindenki lúzer és/vagy életképtelen p.nci, főleg, ha férfi. :DDD Továbbra sem érzek semmiféle sajnálatot a rinyáló gazdagok iránt. :D Nem tudom, ez spoiler? :D

(#54327) bobalazs válasza S e t h (#54323) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Idén top sorik nálam
The Outsider
Raised by wolves :DDD
Yellowstone
You
Perry Mason
The Alienist
Condor
Watchmen
Hell On Wheels
Looking For Alaska
The Last Kingdom
Better Call Sal
Ozark
Fargo
Mindhunter
Star Trek Picard & Discovery
Sabrina
Spy
Barry
Fleabag

(#54328) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Your honour. Na ez megint egy jó sorozat, kiváló színészi munkával.

(#54329) Louro válasza S e t h (#54323) üzenetére


Louro
őstag

Ahogy elnézem egyezik az ízlésünk. Másoknál a Raised by wolves.....Szinte erőszakoltam magam, hogy na hátha, na hátha. De feladtam a 5. vagy 6. rész után. Borzasztó. Ez volt az első sorozat, amit tényleg feladtam.

Bár a The Expanse jó kérdés, hogy melyik évhez kerüljön beszámításra. Eddig tetszik ez az évad is.

Mess with the best / Die like the rest

(#54330) bagyulajuve válasza S e t h (#54323) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Az év sorozatai (aktuális évadok)
The Mandalorian
Better Call Saul
Ted Lasso
What We Do in the Shadows
The Queen's Gambit

Az év legjobb dokumentum sorozatai:
The Beastie Boys Story
The Last Dance
Atlanta's Missing and Murdered: The Lost Children

Az év csalódásai (aktuális évadok)
The Boys
Star Trek Discovery (ezt félbe is hagytam)
Raised by Wolves

Resistencia eterna

(#54331) brownus válasza S e t h (#54323) üzenetére


brownus
veterán

nekem ami annyira tetszett, hogy végig is néztem, és ez azt jelenti, hogy számomra top, tökéletes kikapcsolódást nyújtott idén:
doom patrol, the boys, britannia (ez!), mandalorian, watchmen, the chef show, after life, farkas gyermekei. most a ratched sorozatot nézem, klassz. ja,meg elkezdtem a gotham-et a 4. évadtól, ez is jó (a 3. évad felét láttam kb., az első kettőből 1-1 részt)

amibe belekezdtem, és majd egyszer talán befejezem: sok ilyen van.

better call sault folytatni kellene, a 4. elején hagytam abba. ez a warrior ilyen a levegőben röpködnek kungfus?

(#54332) Maxxy10 válasza bagyulajuve (#54330) üzenetére


Maxxy10
addikt

Na akkor nem csak nekem volt csalódás a The Boys 2-3 rész után kasza volt a második évad.

(#54333) WayneGace


WayneGace
őstag

Vikingek befejező részei netflixre is fognak jönni vagy csak amazonra?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#54334) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

SHAMELESS s11 eddig milyen...nézi valaki?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54335) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Nálam az idei top 3:

-Ted Lasso
-The Mandalorian
( én csak most kezdtem el a sorozatot.)
- For All Mankind

(#54336) Louro válasza brownus (#54331) üzenetére


Louro
őstag

Warrior: Nem annyira levegőben repkedős. Egészen földhöz ragadt, de persze itt is akad pár jelenet, ami too much. De ha a Bruce Lee filmek bejöttek, ez is be fog.

Mess with the best / Die like the rest

(#54337) S e t h válasza brownus (#54331) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha esetleg bejött a Banshee, akkor jó eséllyel a Warrior is be fog.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#54338) bagyulajuve válasza Maxxy10 (#54332) üzenetére


bagyulajuve
addikt

hát én is többször abba akartam hagyni, de aztán végignéztem végül
sajnáltam nagyon, mert az első évad az egyik, ha nem a legjobb sorozat volt tavaly számomra

Resistencia eterna

(#54339) OgreImre


OgreImre
senior tag

Top 3 nálam (nem sorrend):
- Dark
- The Umbrella Acadamy
- Last Kingdom (idén daráltam le)

Az év csalódása:
Raised by Wolves

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#54340) Mik76 válasza bagyulajuve (#54338) üzenetére


Mik76
senior tag

Nem ertelek titeket.
Az elso szezon persze az ujszerusege miatt remek volt, viszont a masodik nekem kifejezetten Homelander jellemenek a sokkal melyebb bemutatasa miatt szerintem nagyon rendben volt.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#54341) bagyulajuve válasza Mik76 (#54340) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem zavaró: aktuálpolitikai áthallása van (nagyon egyoldalúan), választási propaganda film lett belőle + lerágott csont náci gonosz + egy kis sjw

[ Módosította: vond ]

Resistencia eterna

(#54342) vond válasza bagyulajuve (#54341) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Először is ONtopik hozzászólás, másodszor meg oltári nagy spoiler. Javítottam mindkettőt.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#54343) Mik76 válasza bagyulajuve (#54341) üzenetére


Mik76
senior tag

Nem latom hogy mi lenne ebben a valasztasi propaganda. Az hogy nok eloterbe kerulnek? Ez tobb evtizedes tarsadalmi valtozas.
Az hogy a nacik komolyan uztek a faji szelekciot, es kutatasokat az arja nemzet tokeletesitesere, nem mai info. Az se mai probalkozas hogy a szuperhos/mutans vonalat osszekotik veluk, lasd Xmen First Class. Az pedig hogy a nacikat nem kezeli a tortenelem a jo fiuk kozott, nem hiszem hogy valaha meg fog valtozni. Lehet leragott csont de siman illeszkedik a tortenetbe.
.

De vegulis izlesek es pofonok. Nekem bejott, es amugy ezen tul egy rakas mindenrol szolt. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#54344) bagyulajuve válasza Mik76 (#54343) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nem a nők előretörésére gondoltam, hanem arra, hogy Homelander ~ Trump --> és mivel Homelander + Stormfront (aki náci) nagy pajtik sőt annyira, hogy le is küldenek egy-két menetet :D --> Trump náci és bárki, aki követi az (ld pl a nyitó jelenet), ami nyilván nem igaz, de az összemosás már megtörtént itt is. De miért kellene a nácikat jó fiúként kezelni? Ilyet én nem mondtam és abszolút nem erre gondoltam, hanem hogy annyira elcsépelt gonosz már. Mikor látok egy szuperhősös filmet, na már megint jönnek a nácik és gonoszkodnak kicsit. Én nem ismerem a Boys képregényt biztos ott is így volt, de ez nem változtat a véleményemen

de mindegy valóban, ízlések és pofonok

Resistencia eterna

(#54345) Ellia válasza bagyulajuve (#54344) üzenetére


Ellia
addikt

Szimplán egy görbe tükör és egy szinte tökéletes szatíra a való világban történő eseményekre.

Az alapanyag képregény 2006-ban indult és 2012-ben ért véget 72 füzettel. Lesznek még jóságok :)

(#54346) drachoHUN válasza xy.zsolt (#54334) üzenetére


drachoHUN
senior tag

Teljesen olyan, mintha a Shameless 11. évadját nézném. Vagy mást vártál, ennyi évad után az utolsóra?

[ Szerkesztve ]

Forza JUVE!!!

(#54347) Louro válasza bagyulajuve (#54344) üzenetére


Louro
őstag

Szerintem beleestél abba a hibába, hogy félig dokumentumfilmként kezded értelmezni a sorozatot. Szórakoztató műsor. Élvezd, amit látsz. Ha nem élvezed, ne nézd. De szerintem felesleges belelátni mélyen szántó dolgokat. Ha az író Trumphívő, lehet lesz egy kis hasonlóság egyes karaktereknél. De nem társadalomkutató, szociológus, politológus a forgatókönyvíró, hanem csavarokkal, fordulatokkal teli regényíró. A legnehezebb pedig, hogy a vége cliffhanger legyen, hogy a következő évadot várják.

Picit politika, de amikor jönnek ,hogy jobbos vagy balos. Libsi vagy illibsi....baromira nem fekete vagy fehér a politika. A náci vonal pedig szerintem kifejezetten jól illet a sztoriba. Kerekebbé tette a hősök eredetét.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#54348) xy.zsolt válasza drachoHUN (#54346) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem jutottam el még odáig, hogy elkezdjem...

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54349) Land


Land
veterán

Van ajánlott szinkronos kaland sorozat? Kicsit kezd mostanában sok lenni -az amúgy teljesen jó- több nyomozós sorozat, melyet nézünk. Kellene változatosság.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#54350) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Alice in Borderland 2. évad berendelve.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.