Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) HuMarc válasza oriic (#3848) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát erős túlzás animációsnak nevezni. De igen, arra gondolok. Csak mert ment/megy a német Super RTL-en. És gondoltam, rákérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#3852) oriic válasza HuMarc (#3851) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

CGi sorozat akkor. Nekem tetszett, bár kicsit gagyi volt...

Live-Die-Respawn

(#3853) HuMarc válasza oriic (#3852) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem a CGI, az animációs (tehát semmi élőszereplő!) azért írtam, hogy

Hát erős túlzás animációsnak nevezni.

Mert kb. olyan szintű animáció, mint a Hallo aus Berlin c. oktatófilm (ú ez sokkal rosszabb, mint amire emlékeztem) :Y

[ Szerkesztve ]

(#3854) oriic válasza HuMarc (#3853) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#3855) bobooo


bobooo
addikt

Spoiler :F

[ Szerkesztve ]

(#3856) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Új sci-fi sorozat közeleg: Defiance - Trailer: Civilization A videó alapján nálam a várós kategóriába került.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3857) brownus


brownus
veterán

a héten elkezdődött a house of lies 2. évada is!:)

(#3856) leslieke, wow, meggyőző volt a trailer :)

[ Szerkesztve ]

(#3858) bok92


bok92
addikt

Tegnap este befejeztem a Homeland 1. évadát. Nem gondoltam volna,hogy ilyen jó kis sorozat kerekedik ki belőle. :))
A 2. évadot majd hó végén csekkolom. :D

(#3859) spammer


spammer
veterán

Utopia

Ha valaki szereti a rejtélyes/agyalós ("mindfuck") összeesküvés-elméletes filmeket, akkor ajánlom bepróbálni!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3860) Jadro válasza bok92 (#3858) üzenetére


Jadro
veterán

"A 2. évadot majd hó végén csekkolom." Amennyire szakad néhol, nem mostanában lesz vége. :DDD

Én a 3. résznél tartok. Tetszik, de kicsit lassú a folyása egyelőre. Ettől még maradok és kivégzem az évadot. Remélem izgalmasabb lesz.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#3861) brownus válasza spammer (#3859) üzenetére


brownus
veterán

jelen, köszi a tippet:)

(#3862) oriic válasza leslieke (#3856) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nagyon várós, bár az MMO játék nekem kimarad. Tippre. Ha nem családi dráma lesz akkor érdekel nagyon is, de egy max két évad után kaszálják majd. SyFy egy idióta bandákból álló gyülekezet.

Más:

Fringe-Finálé előtt

[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3863) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Supernatural S08E10

Már hiányzott a sorozat. Kaptunk plusz infókat, amik csavarosabbá teszik majd a sztorit. Következő pár rész nem a fővonalat viszi majd tovább.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3864) #57919488 válasza gyuromoj (#3863) üzenetére


#57919488
törölt tag

Magyar felirat gondolom még nincs.
Legalábbis netre csak azután kerül fel ha a magos oldalon valaki megcsinálja majd valaki átírja a saját nevére és kirakja xy fordítások oldalra :(((

(#3865) leslieke válasza #57919488 (#3864) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Már kint van a magyar felirat. Magon meg csak linkelik, meg hisztiznek a feliratért, de senki nem fordít. :P

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3866) #57919488 válasza leslieke (#3865) üzenetére


#57919488
törölt tag

Köszi :R
Régen többen csinálták csak a fórumokon sok volt a pahaszt és így kinek van kedve csinálni valamit is ha piszkálják. De azért párszor volt, hogy valaki ott csinálta meg és utána detto az a fordítás csak más néven került ki fordított lapokra, páran meg ezért is fejezték be. Most nem tudom mi van mert egy ideje nincs hozzáférésem.

(#3867) bok92 válasza Jadro (#3860) üzenetére


bok92
addikt

:DDD
Na csak nem bírtam ki, és megnéztem az első részt. :)) Jó volt, de most tényleg szünetelnem kell, mert még van 1-2 vizsga... :U

(#3868) hdman válasza spammer (#3859) üzenetére


hdman
őstag

Pont most szedem. Szerintem bepróbálom és a Legit-et is, az is ma kezdett. :)

Sopron city :)

(#3869) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

3nap alatt ledaráltam 12 breaking bad részt. Kettő van hátra és beérem a végét.
Nyáron az 5.évad folytatása jön vagy az már a 6. évad lesz? Hány részt kapunk még a vége előtt?

Eleinte engem amúgy nem nagyon fogott meg a sorozat. Elég lassan végeztem az első két évaddal, de onnantól egyre jobban tetszett. Mostanra meg iszonyat nagy lett a sorozat! Régen nem értettem, hogy miért isteníti mindenki ezt a sorozatot, mert két évad alapján elég laposnak találtam, de mostanra kiteljesedett rendesen.

Kihagyhatatlan !!

(#3870) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Család keresne hasonló sorozatot mint a két Spartacus, vagy a Boardwalk Empire. Tudnátok ajánlani valamit?

Live-Die-Respawn

(#3871) gyuromoj válasza oriic (#3870) üzenetére


gyuromoj
veterán

Game Of Thrones
The Walking Dead
True Blood
Dexter
:F

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3872) spammer válasza kisgyerek85 (#3869) üzenetére


spammer
veterán

5. évad második fele, vagy 6. évad, mindegy hogy nevezik majd, 8 db rész és vége.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3873) spammer válasza oriic (#3870) üzenetére


spammer
veterán

Magic City

Ha pedig a legjobb maffiás sorozat, akkor egyértelműen a Maffiózók (The Sopranos), erősen ajánlott szinkronnal, mert zseniális.

Esetleg még a Róma (Rome), az is HBO-s sorozat volt.

ehh előzőbe akartam szerkeszteni, véletlenül új hsz-re válaszra nyomtam :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3874) leslieke válasza oriic (#3870) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Róma

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3875) oriic válasza gyuromoj (#3871) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

True Blood kicsit kilóg a sorból nem? Vagy az nem az a tini vámpírsorozat? Lehet keverem valamivel.

Rome tökéletes lesz szerintem. THX all

Live-Die-Respawn

(#3876) HuMarc válasza oriic (#3875) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát a maga 18-as karikájával nem nevezném tinisorozatnak,... :N

(#3877) #57919488 válasza oriic (#3870) üzenetére


#57919488
törölt tag

FireFly a legjobb ha sorozat kell :DD

szerk:
(#3878) orichalcos:
Lehet csak réteg de, Szökés még talán, az 1. évad hibátlan :)

[ Szerkesztve ]

(#3878) oriic válasza #57919488 (#3877) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem tetszett, családból kellene valakinek ilyen kaszabolós véres sorozat, ez meg nem éppen az. :DDD

A Vámpíros sorozatot lehet kevertem a Vámpírnaplókkal... Vagy az is 18+ ? :DDD

Live-Die-Respawn

(#3879) #57919488


#57919488
törölt tag

Sokszor olyan érzésem van, hogy a számomra jó sorozatokat mint pl. Stargate meg ilyenek mennek a kukába és nem hasonló lesz hanem jóval gyengébb néha már érdektelen/nézhetetlen minőséggel pótolják.
Jó pofán kéne vágni valamelyik birkát ha még 1x törölnek egy jó sorozatot :(((

(#3880) oriic válasza #57919488 (#3879) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Minden jó sorozatot kaszálnak sajnos. Főleg a high-concept sorozatokat, vagy a scifi-ket. Egyszerűen a birka amcsiknak nem elég jó ez. Nekik vígjátékok meg reality show-k kellenek.

Supnat mai része: Nagy királyság volt, hiányzott már. A mennyei csajszi nagy kötsög lesz úgy érzem. :D

Live-Die-Respawn

(#3881) #54715584


#54715584
törölt tag

Alphast is kaszálták... :O

(#3882) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Olvassatok vissza: #3856, lesz új sci-fi. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3883) oriic válasza leslieke (#3882) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen a Defiance. De az meg ugye egy párhuzamos project.Lesz a sorozat meg mellette az MMORPG játék. Együtt adják ki a nagy történetet. Két évadot nem adok neki így látatlanban, akármennyire is tetszik majd nekünk.

Live-Die-Respawn

(#3884) leslieke válasza oriic (#3883) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Engem csak a sorozat érdekel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3885) oriic válasza leslieke (#3884) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az viszont nem tudom hogy mennyire lesz élvezhető az MMO hiányában. Egyébként én is úgy vagyok vele mint te hogy a sorozat érdekel nagyon is, sőt... De a játék nem izgat.

Live-Die-Respawn

(#3886) leslieke válasza oriic (#3885) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor lesz tuti bukta, ha kell hozzá a játékot is ismerni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3887) #57919488


#57919488
törölt tag

Falling Skies-ból még nem akartak MMO-t csinálni :F

szerk:
Ha jól látom akkor Defiance MMO-t meg havidíjasra tervezik. Így lehet az esetleges vevőket elriasztani...

[ Szerkesztve ]

(#3888) oriic válasza leslieke (#3886) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na pont ezért félek tőle. Mert ha a kettőnek sok köze nem lesz egymáshoz, akkor felesleges volt a hype körülötte hogy egyszerre lesz sorozat is meg játék is. Ha meg kell a játék is hozzá akkor meg vajon hogy oldják meg azt, hogy lesznek olyanok akik sosem játszanak játékkal.

Nagyon cinkes így az egész koncepció.

Live-Die-Respawn

(#3889) S e t h válasza kisgyerek85 (#3869) üzenetére


S e t h
nagyúr

:) [link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3890) MmDorian


MmDorian
őstag

na, fringe. meg kell nézni mégegyszer. hátha lemaradtam valami fontosrol. most úgy érzem, hogy kicsit össze lett csapva.

(#3891) #54715584 válasza MmDorian (#3890) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ajjaj...próbáltak mindent beletuszkolni 2 részbe?

(#3892) rétisün válasza spammer (#3859) üzenetére


rétisün
veterán

valamikor sort kerítek rá, addig is ha megnézi valaki, várom a véleményeket.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3893) oriic válasza MmDorian (#3890) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Várok még vele kicsit. 12-höz van felirat, 13hoz Cassone most küldte még csak át időzítésre a társának. Egybe tolom le szerintem.

Live-Die-Respawn

(#3894) oriic válasza oriic (#3893) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

szerk:

SPOILER

Megnézve. Hát erre most nem tudok mit mondani. Szép befejezés, de nem ezt vártam.Olyan hirtelen jött, kevertek kavartak dolgokat. Walter most a jövőben él Micheal-el? De hogy ha observerek nem is jöttek létre, ergo a fiú sem létezhetne? Vagy létrejött egy időparadoxon ami létrehozott egy új világot, ahol Walterék a jövőben élnek, Peter-ék meg az eredeti megváltozott világban élig Observer mentes életüket? Szóval wtf...nem tudom mit gondoljak.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3895) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A Hatfield-McCoy viszály remek vadnyugati történet, szerintem érdemes volt megnézni. Nálam 8/10.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3896) S0m30n3 válasza oriic (#3894) üzenetére


S0m30n3
aktív tag

FRINGE sorozatzárás.

elsősorban orichalcos-nak SPOILER:
Szerintem jót teszel magadnak, ha nem is keresed inkább a logikát, mivel logikátlan volt az egész. Sorozatjunkie-n már levezették páran a dolgot, hogy miért is volt ez elrontva. Ha most csak azt nézzük, hogy Walter resetelte az egész mindenséget, akkor ugye más felé fejlődnek majd az emberek, ilyen fajta Observerek létre sem jönnek-> September sem jön létre, így Walternate-et nem zavarja meg, aki így meggyógyítja Peter-t. Ebből az következik, hogy Walter sem megy át a másik univerzumba, stb. stb. Ha mondjuk mégis elrabolná Peter-t, akkor meg a tóból nem húzná ki őket September, mivel nem is létezik. Lehetne sorolni a dolgokat, de fölösleges.

Ha meg jól értettem a magyarázatot, akkor Walter paradoxonnak számít 2015-től, mert ő a jövőben is él, szóval 2015-ben eltűnik. Még jó, hogy nem is tudná, hogy jönnek az Observerek, szóval azt sem tudná, hogy eltűnne, de azért a tulipánt elküldi így is Peternek. Kicsit eléggé katyvasz magyarázatot kaptunk az egész időutazós dologra. Walteres eltűnéses dolgot én sem teljesen értem, de nem is létszükségem, hogy megértsem, nem tartom fontosnak, mivel mint írtam, akármibe bele lehetne kötni már.
SPOILER OFF.

mindenkinek:
Amúgy nekem tetszett a sorozat, összességében 6,5/10-re osztályoznám, de tényleg ki kell kapcsolni hozzá az agyat. A karakterek is fejlődtek, Walter-Peter kapcsolat nagy utat tett meg. A harmadik évad volt a kedvencem, főként az eleje.

A sorozatzárásból a kedvenc jelenetem SPOILER ON: az volt, amikor Astrid és Walter beszélgettek Geen előtt. Jobban meghatott, mint Peter és Walter beszélgetése. Ami pedig nem érzelmes jelenet és a kedvencem, az Olivia kommandózása a gyerekért. Menő volt, ahogy a folyosón látta mindkét világot össze-vissza, tök jól megcsinálták. SPOILER OFF.

[ Szerkesztve ]

(#3897) oriic válasza S0m30n3 (#3896) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja inkább nem is gondolkodok rajta... Geen-es jelenet aranyos volt. :)

Live-Die-Respawn

(#3898) MmDorian válasza S0m30n3 (#3896) üzenetére


MmDorian
őstag

én azt bírtam volna ha

SPOILER

a végén, mikor Etta jétszik, Peterék meg fekszenek a fűbe, megint jöttek volna a kopaszok. valami mégse sikerült. kicsit érdekesebb lett volna, szvsz, jöhettek volna az igazi találgatások.

(#3899) oriic válasza MmDorian (#3898) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor meg azon hőzöngenének az emberek hogy az egésznek semmi értelme nem volt. Jó ez a lezárás így úgy ahogy szerintem, csak kevés. Még egy rész bőven belefért volna.

Live-Die-Respawn

(#3900) #54715584 válasza oriic (#3899) üzenetére


#54715584
törölt tag

SPOILER
Ez így nagyon langyos víz volt, ráadásul sikerült resetelni az idősíkot, oké, de akkor az "eredeti" Peter élne, nem pedig a másik világból származó Peter játszana Ettával...
Úgy érzem a készítők csak egy happy endinget akartak készíteni, mással nem nagyon foglalkoztak, Szeptembert/Donaldot is kár volt kinyírni.
De az Asgard és az 513-as lakásszám jó volt... :D
Majdnem unalmas volt a 2 rész, a 2 könnycsepp amit hullajtottam meg annak szólt, hogy ismét vége egy sci-fi sorozatnak.
Nekem csalódás volt ez így :(

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.