Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok mondani ehhez hasonló, lehetőleg animációs sorozatot?:

Family Guy
Firka Villa
Futurama
South Park
Simpson Család
Furcsa Amcsik

American Dad és a külvárosi gettó nem jön be, tehát ezeken kívül érdekelne, hogy tudtok e hasonló sorozatot?

:R

(#3802) bAtt001 válasza Vasinger! (#3801) üzenetére


bAtt001
addikt

archer, kicsit más a képi világa de a humora nekem az összes többinél jobban tetszik. :)

(#3803) hdman válasza Vasinger! (#3801) üzenetére


hdman
őstag

cleveland show

Sopron city :)

(#3804) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek, adok nekik egy próbát! :R

(#3805) Bjørgersson válasza Vasinger! (#3801) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pedig az Amerikai Fater is nagyon jó szerintem. :) Esetleg még a Bob Burger Falodája, osztálytársam mesélt róla múltkorában, az alapján beteg egy sorozat, én még nem néztem bele. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3806) Fortissimus válasza Vasinger! (#3801) üzenetére


Fortissimus
őstag

A Madagaszkar pingvinjei
Beavis and Butt-Head
Frisky Dingo
Aeon Flux
Robot Chicken

[ Szerkesztve ]

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#3807) MmDorian


MmDorian
őstag

fringe :Y

(#3808) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Weeds S08 annyira nem is lett rossz, mint amennyire vártam. Kellemes szórakozást nyújtott, de ideje volt lezárni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3809) bok92


bok92
addikt

Outsourced

Van még 4 rész, de a végére már igencsak elfáradt a sori... Nem is bánom,hogy elkaszálták.Jónak jó, de... :)

(#3810) oriic válasza MmDorian (#3807) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Bazz tényleg van ma Fringeeee....

Live-Die-Respawn

(#3811) hdman válasza leslieke (#3808) üzenetére


hdman
őstag

Ennyi. Se több, se kevesebb. Becsületes iparosmunka, de a vége felé (főleg az első évadokhoz viszonyitva) semmi pluszt nem adott...

Sopron city :)

(#3812) spammer válasza leslieke (#3808) üzenetére


spammer
veterán

Nagyon ideje volt már lezárni. Ha őszintén akarok fogalmazni, akkor egy kalap szar volt már az utóbbi pár évad ;] Kivéve a 6. roadmovie-s évad, az nekem még úgy ahogy tetszett, de csak mert bírom az ilyen roadmovie stílust (egyébként az sem volt nagy durranás).

A legutolsó jelenet aranyos volt egyébként, de köszönöm, elég volt, Nancy végre nyugovóra tért :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3813) oriic válasza oriic (#3810) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fú az annyát, ez komoly rész volt. Szeptember állat, a vége meg wtf? Gyerekkel mi lesz ezután... :Y

Live-Die-Respawn

(#3814) oriic válasza oriic (#3813) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fringe 2 órás szezonfinálé:

Trailer

[link]

Hogyaza... :Y És visszahozzák őket, és igen, lesznek itt nagyon durva dolgok... Anyááám.

Live-Die-Respawn

(#3815) MmDorian válasza oriic (#3814) üzenetére


MmDorian
őstag

na ez a nem semmi. jujj, de legyen már szombat :DDD
ezt viszont csak pizza-sör kombóval lehet. :)

(#3816) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A CBS mindenképp akarja a Two and a Half Men 11. évadot. És Angus T. Jones-t is (szerintük ő is akarja), aki a héten visszatér forgatni és kapott is egy barátnőt pár részre Jaime Pressly személyében.

Hopp! A Dexter 8. évad 06.30-án kezd.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3817) mondomén válasza gyuromoj (#3816) üzenetére


mondomén
őstag

Folytassák csak a Dexter-t. :C Pár napja kezdtem bele, de már a 3. évad vége fele járok, nagyon tetszik.

Spoiler
Most tartok az első igazi érzésénél, kíváncsi vagyok mit művel majd az ügyésszel.:D

(#3818) bok92 válasza bok92 (#3809) üzenetére


bok92
addikt

No végig néztem.
Nem volt rossz.Még egy kicsit hiányzik, de elleszek nélküle is. :DDD
Jajj de a Gupta...áá :D

(#3819) #54715584 válasza oriic (#3814) üzenetére


#54715584
törölt tag

Sok-sok dologra gondoltunk már, úgy tűnik jó néhány tipp be is jön majd.
Viszont ez a promó nálam nagyon sok kérdést felvet és kezdődő csalódottságra ad okot...

(#3820) oriic válasza #54715584 (#3819) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ne kímélj! Mire gondolsz?

Live-Die-Respawn

(#3821) MmDorian válasza #54715584 (#3819) üzenetére


MmDorian
őstag

engem is érdekelne.

(#3822) #54715584


#54715584
törölt tag

FRINGE SPOILER

Junkien fejtegettünk, több dolog is bejön, úgy tűnik.
Alapból gondoltunk arra, hogy resetelni kell az idővonalat, most már tudjuk azt is hogyan (a terv)
Walter jó fiú lett, még fel is áldozza magát. (Persze ha ez sikerül, akkor ez nem is kérdés egyik szereplő esetében sem, eredetileg Olíviára gondoltunk, mert a régi idősíkban Szeptember mondta az operaházban, hogy meg kell halnia Olíviának mindenképpen, de ez megtörtént a 4. évad végén, akkor most hogy is van ez?)
A promóban Olíviát belövik kortexifan-el és elteleportál a párhuzamos univerzumba. Erre a húzásra is gondoltunk, hogy a másik világ is meg fog jelenni, valószínű azért, hogy segítséget kérjenek. De miért most? Ha Walter emlékszik mindenre, a többiek miért nem? Olívia miért most fog használni kortexifant, eddig miért nem tette?
Mint most kiderült, a boy nem Peter, hanem Szeptember fia, ami elég gyenge húzás volt, főleg, hogy Peterre többször is hivatkoztak úgy, hogy "boy" és elég fontos volt Szeptembernek, hogy a tóból kihúzza és megmentse az életét. (Bár még ez mindig jobb, mintha a reset után Peter felbukkanna a tóban és vége felirat...)
Mivel bejön a párhuzamos világ, így több régi szereplő is bejön a képbe, remélhetőleg nem ezért lett költséges a finálé, hanem mert tényleg nagy durranás lesz benne.
Ismét építenek egy gépezetet, lényegében hasonló módon, mint tették azt a 3. évadban, csak más a körítés és a cél, nem feltétlen fogunk látni új dolgo(ka)t.
Visszautalnak régi dolgokra, ami eléggé gyenge húzás az utolsó pár részre: pl. Walter fehér tulipánja, az Observerek jelenléte a korábbi évadokban és úgy egyébként.
Van benne sok logikátlanság továbbra: például amikor keresték őket, az utcákon megállították az autókat, de 5 méterrel odébb nem tűntek fel senkinek a járdán, főleg, hogy tudjuk az utcák is be vannak kamerázva.
Ha sikerül a terv, akkor mi van? Akkor Peter a párhuzamos univerzumban fog felnőni valószínűleg, és a főszereplők sosem fognak találkozni, mert teljesen másképpen fog alakulni a jövőjük.
Ráadásul az Observerek megvizsgálnak többféle jövőképet is és simán utazgatnak az időben, a megszállás után nem tűnt fel nekik, hogy 2036 után nem fognak létezni vagy teljesen más formában fogják tenni azt?

Szóval kíváncsi leszek a végére, de nem nagyon várok már semmit, pedig eddig nagyon élveztem, de ez az 5x11 számomra teljesen más már, összecsapottnak éreztem és feleslegesnek a magyarázatokat. Ráadásul a promóval és ezzel a résszel nagyjából körvonalazódik a finálé cselekménye, én viszont szeretném, ha meglepnének és lenne egy WTF a végén. (Mint pl. Euréka esetében is az utolsó pár másodperc :) )

Szóval bármennyire is lelkes és türelmes voltam eddig, nem nagyon várok nagy durranást a finálétól. Persze ettől függetlenül várom, és kötelező lesz, de csak valahol titkon reménykedem, hogy sikerül meglepniük.

[ Szerkesztve ]

(#3823) oriic válasza #54715584 (#3822) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az a gond hogy az ilyen időutazós témákba én nem is megyek bele mélyebben, mert akármi is történik bennük, így is úgy is időparadoxonnak kellene létrejönnie. Most gondoljatok bele. Ha sikerül a terv, akkor minden eddig megtörtént dolog megy a süllyesztőbe és ez a világ elpusztul. Mert sikerül Walternatív régi terve. És egyedül a párhuzamos világ fog létezni, ahol soha nem is voltak Observerek.

Live-Die-Respawn

(#3824) #54715584 válasza oriic (#3823) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem értem, amit mondasz :D
Szerintem csak simán resetelik az idővonalat. :)

(#3825) oriic válasza #54715584 (#3824) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Emlékszel az eredeti idővonalra? Ha sikerül terv, nem fog létezni Szeptember, nem menti meg a másik Peter-t a tóból, Walternatív ugyanúgy bolond lesz, Walter marad az gyogyóban, az elternatív világban meg történnek az események, jön a borostyánozás, Walternatív meg ennek hatására elpusztítja az eredeti világot.Mármint az alapvilágot.

Legalábbis ilyesminek kellene történnie. De nem fog. Vagyis megkutyulják majd az összes idővonalat. Reset nem hiszem hogy lesz, mert akkor Peter végleg eltűnne. Szerintem.

Live-Die-Respawn

(#3826) kenny123


kenny123
addikt

Így jártam anyátokkal 9. évadáról lehet valamit tudni? Valaki mintha mondta volna, hogy még januárban kint lesz, de nem találok erről infót.

Köszi

yo

(#3827) leslieke válasza kenny123 (#3826) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Még a 8. évadnak sincs vége, de lesz 9. évad is, majd ősszel!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3828) kenny123 válasza leslieke (#3827) üzenetére


kenny123
addikt

Eredeti nyelven már vége van. :)

yo

(#3829) leslieke válasza kenny123 (#3828) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Dehogy van vége! Nem kicsit vagy eltévedve. Nézd meg itt: [link]

Januárban, azaz épp a mai napon jön a 8. évad 13. része. :))

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3830) kenny123


kenny123
addikt

B@sszus, tényleg. Azthittem ez már új évad lesz. :DDD

Köszönöm! :R

yo

(#3831) bobooo válasza kenny123 (#3830) üzenetére


bobooo
addikt

Egészen pontosan ma lesz új rész! :)) :DD

SPOILER (Így jártam anyátokkal):

Katt!

(#3832) MmDorian válasza bobooo (#3831) üzenetére


MmDorian
őstag

egyre kevésbé izgat a himym. az első 4(5) évadot egybe néztem, annyira lekötött, de így, amit most művelnek, nálam elvágják magukat, mondjuk az uccsó dupla jó volt.

(#3833) leslieke válasza MmDorian (#3832) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Odaát népszerű, ezért is lesz 9. évad.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3835) bobooo válasza leslieke (#3833) üzenetére


bobooo
addikt

Nálam is népszerű :B De gondolom Európában is van jó pár millió nézője, aki szereti :K

(#3836) leslieke válasza bobooo (#3835) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én már inkább csak megszokásból nézem. Meg heti 20 perc nem olyan sok.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3837) bok92


bok92
addikt

No megnéztem a Hómlend első részét. Mindjárt jön a második.... :DD

(#3838) MmDorian válasza leslieke (#3836) üzenetére


MmDorian
őstag

najó. ez annyira nem volt rossz, ha ezt a színvonalat legalább tartják, akkor ám legyen.

(#3839) bobooo


bobooo
addikt

Így jártam anyátokkal 8x13: Jó rész, megéri megnézni ;)

(#3840) leslieke válasza bobooo (#3839) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kézimeccs után tervezem megnézni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3841) spammer


spammer
veterán

The Killing 3. évad hivatalosan bejelentve. :Y

Linden és Holder is visszatér, új üggyel.

Reménykedjünk a legjobbakban, magasan a mérce! :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3842) leslieke


leslieke
Jómunkásember

HIMYM 8x13 egy kezem már van az asszonynak. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3843) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hank Moody összes dugása :C :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3844) bAtt001 válasza gyuromoj (#3843) üzenetére


bAtt001
addikt

áhh az évadnyitó rész remek volt, régen nevettem ennyit egy sorozaton már de hank szállítja a kötelezőt :D

(#3845) #57919488


#57919488
törölt tag

Once Upon A Time, nem szeretem az ilyen sorozatokat amiben minden részben minimum egyszer sírnak, oh jaj szerelmem meg ez meg az, de ez elég szórakoztató mindezek ellenére is.
Valahogy a világ amit felépítettek részletesebb mint azt gondoltam elsőre. Színészi munkák is rendeben vannak benne pláne Mr.Gold/Rumple alakításai :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3846) #54715584 válasza #57919488 (#3845) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az első évadot szerettem nagyon, de a második már nem tetszik annyira.
Regina és Rumple nagyon jó, de a többi az egy kalap...
Szerintem :)

(#3847) HuMarc


HuMarc
addikt

Ismeri valaki a Starship Troopers nevű sorozatot?

(#3848) oriic válasza HuMarc (#3847) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

AZ animációsat? Mocskosul szerettem régen, kár hogy nem fejezték be. Bár úgy ahogy a CGI film az annak a folytatása, befejezése.(az Invasion)

Live-Die-Respawn

(#3849) Pitterix válasza leslieke (#3131) üzenetére


Pitterix
őstag

De nézi ám!
És marha tetszetős!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#3850) leslieke válasza Pitterix (#3849) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kösz, most már megvárom szinkronnal.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.