Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) S e t h válasza mondomén (#3695) üzenetére


S e t h
nagyúr

Feliratot lehet hozzá találni?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3702) #54715584 válasza S e t h (#3701) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen

(#3703) Drughi válasza #54715584 (#3700) üzenetére


Drughi
addikt

Jericho ígéretes és ha jól látom akkor ez magyarul is megjelent.
2 évados, vagy ezt is elkaszálták a közepénél?

A bárka nekem nem jött be, axn-en belenéztem, de mintha semmi sem történne, csak csajok, meg pasik barkóbáznak végig...
Terra nova megvolt, de ugye ezt is elkaszálták, így teljes időpocséklás volt.

(#3704) abridabri válasza Drughi (#3697) üzenetére


abridabri
veterán

Continuum
Bar nem poszt apokaliptikus ,de sztem tetszene

[ Szerkesztve ]

(#3705) #54715584 válasza Drughi (#3703) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jericho nagyon jó, nem csak ígéretes :K
Nem emlékszem már hogy volt pontosan, a 2. évad sajnos csak 7 részes lett azt hiszem. Kaszálták, de ha jól emlékszem nem menet közben, szóval kapott egy (sajnos) gyors lezárást :)
De erősítsen meg, aki emlékszik még pontosan, hogy volt a 2. évad :)

(#3706) feka007


feka007
nagyúr

Nemrég kezdtem el a Homelandet, két rész van még első évadból. Bejön eléggé, mondjuk a szőke csajt azt nem bírom, elég gyenge az alakítása, mikor Brody válaszaira úgy forgatta a fejét mint a kutyám ahogy szokta mikor nagyon figyel vmire.. :DDD De Damian Lewis az nagyon jó, Band of Brothers óta nagyon bírom, nem hiába kapott ezért a szerepéért se Emmy-t. Történet is egész jó, habár azért nem olyan mint mondjuk a Dexter vagy a Breaking Bad. De bejön

[ Szerkesztve ]

(#3707) leslieke válasza Drughi (#3703) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Jericho 2 évados, már az első után kaszálták, de aztán a rajongók nyomására mégis lett egy csonka évad.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3708) abridabri válasza feka007 (#3706) üzenetére


abridabri
veterán

"a szőke csajt azt nem bírom, elég gyenge az alakítása, mikor Brody válaszaira úgy forgatta a fejét mint a kutyám ahogy szokta, mikor nagyon figyel vmire.. :DDD"
ehhh, szerintem meg kurva jol jatszik :Y biztos egy sorozatot nezunk ?:)

(#3709) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Episodes S02 ez már egy fokkal jobb volt, mint az előző évad. Egy-két jó poén is akadt benne.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3710) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Dexter S07E01

:Y :Y :Y
Na most tuti ledarálom, amilyen gyorsan csak tudom.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3711) Andris837 válasza feka007 (#3706) üzenetére


Andris837
senior tag

Érdekes.... szerintem meg igenis jól játssza a szerepét a csaj. És amint látom nem csak én gondolom így.. :U

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#3712) doc válasza #54715584 (#3705) üzenetére


doc
nagyúr

a Jerichonal sokaig nem lehetett tudni hogy kasza lesz-e vagy sem, ezert ket befejezest is forgattak hozza. igy mikor megjott a hir hogy vege, akkor leadtak az ennek megfelelot (youtube-on fent van a masik befejezes is, par perc az egesz)

(#3713) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

A Breaking Bad mikor fog folytatódni? Sajnos jól benéztem. Elkezdtem nézni, hogy ledarálom egyben az egészet, mert úgyis az utolsó évad. Már a 3. közepén járok, de látom, hogy az utolsó évadból még csak 9 rész van...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3714) Jhonny06 válasza TazLeacher (#3713) üzenetére


Jhonny06
veterán

epguides szerint csak júliusban folytatódik

(#3715) TazLeacher válasza Jhonny06 (#3714) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen, én is ezt az infót olvastam whatnext-en, és reméltem, hogy csak elírás, de akkor nem. 'szameg. A válszt azért köszönöm. :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3716) Jhonny06 válasza TazLeacher (#3715) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hát én is nagyon remélem, hogy nem pontos az infó, azért ez elég durva kihagyás lenne.

(#3717) spammer válasza Jhonny06 (#3716) üzenetére


spammer
veterán

Pedig az. Nyáron indul majd. Az előző szezon is akkor indult.

szerk: hivatalos infó

"getting very close to tackling the series finale (the show’s last stretch of eight episodes airs on AMC starting in July). " - forrás - interjú a készítővel. Nem olvastam, lehet, hogy spoileres, szóval csak óvatosan!

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3718) blackydan


blackydan
senior tag

Sziasztok!

Ma végeztem ki két sorozatot is ( Rejtélyek városát és A rejtélyt... mondjuk az 5. évadból még van pár rész hátra.. de mind1). Esetleg tudna valaki ebben a kategóriában sorozatot ajánlani? Valami misztikus tudományos fantasztikum lenne a legjobb :B :R

(#3719) leslieke válasza blackydan (#3718) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Warehouse 13, Euréka

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3720) spammer válasza blackydan (#3718) üzenetére


spammer
veterán

Surface
Treshold (bár ezt nem láttam, de elvileg beleillik a kategóriába)
esetleg még a The River (dzsungeles, misztikus, de nem igazán sci-fi)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3721) leslieke válasza spammer (#3720) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Emlékeim szerint a Threshold nem kapott rendest lezárást.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3722) spammer válasza leslieke (#3721) üzenetére


spammer
veterán

Lehet, nem láttam, de a Rejtélyek városa sem lett lezárva. Surface-t láttam, de már nem emlékszem, le lett-e zárva, de tudom, hogy az is csak 1 évad (kaszálták).

ja és a The River is csak úgy ahogy lett lezárva... :D De ha nem zavarja, akkor érdemes lehet megnézni őket.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3723) doc válasza leslieke (#3719) üzenetére


doc
nagyúr

azert ezek eleg "komolytalan" sorozatok mondjuk az Invasionhoz kepest (ezt veletlenul sem banto szandekkal ertem!)
a Threshold mar inkabb passzol, meg volt egy brit sorozat/minisorozat, amikor jovobeli esemenyekrol kaptak minden reszben fenykepeket, sajnos azt sem zartak le rendesen amennyire emlekszem, de jo volt :)
en mindenkepp megemlitenem meg a Torchwoodot, viszont amelle nem art a Doctor Who-t is ismerni, amire viszont szinten inkabb a komolytalan hangvetel jellemzo (emellett viszont mocskos jo :C)

(#3724) leslieke válasza doc (#3723) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Valóban más stílus, de a misztikus tudományos fantasztikum tökéletes illik mindkettőre. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3725) #54715584 válasza doc (#3723) üzenetére


#54715584
törölt tag

A Treshold nem kapott lezárást, és nagyon sajnáltam, hogy nem folytatták, sztem nagyon jó volt.

A fényképes sori még sztem lóg a levegőben :K

(#3726) oriic válasza blackydan (#3718) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

The Lost Room-AZ elveszett szoba.

Mocskos jó sorozat, bár kicsit más téma. :C

Live-Die-Respawn

(#3727) S e t h


S e t h
nagyúr

Egy kis számvetés a tavalyi évet illetően.
A filmek meglehetősen a háttérbe szorultak nálam, ami az élményfaktort illeti, 2012-re inkább a sorozatok voltak jellemzőek nálam, ezek alapján fel is állítottam egy sorrendet.Lehet, hogy maradt is ki, de az első hatot emelném ki mint drámai sorozatokat, amelyek számomra igazi élményt is nyújtottak, a többiek esetében lennének negatívumok is.A Breaking badet most fejeztem be, nagyon jó vége lett, ha lehet arról beszélni egyáltalán, mert kicsit meglepődtem, hogy konkrétan félbehagyták az ötödik évadot és majd leadják a másik felét egy év múlva.Egyelőre most nincs más sorozat terítéken, dráma érdekelne inkább, a Homeland birizgálja a fantáziámat, mert mindenhol dícsérik.

1.The shield
2.Sons of anarchy
3.The wire
4.Breaking bad
5.Dexter
6.Boardwalk empire
7.Supernatural
8.The Sopranos
9.Star Wars:The clone wars
10.Southland
11.Fringe
12.Luther

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3728) spammer válasza S e t h (#3727) üzenetére


spammer
veterán

Jó kis lista :)

Homeland első évad nagyon jó. Számomra a 2. évad már kevésbé, de még így is elég jó. Érdemes bepróbálni.

Ha krimi-dráma is érdekel (1 gyilkossági ügy, nyomozás, de nem ilyen CSI meg ilyesmi), akkor tudom ajánlani a The Killing -et. Borús képi világ, sokszor esik az eső, igazán hangulatos, profi, minőségi kábeles sorozat. Nekem 2012-ben abszolút kedvencem volt.

Ha bejött a The Wire realisztikus stílusa, és esetleg szereted a Jazz zenét, akkor ajánlom a Treme című sorozatot. New Orleans -ban játszódik a hurrikán utáni időszakban. Rengeteget zenélnek benne, iszonyat hangulatos, kulturális "látókört" is tágító drámasorozat :) Ugyanazok készítik, mint a The Wire -t.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3729) Andris837 válasza S e t h (#3727) üzenetére


Andris837
senior tag

Homeland-et nagyon ajánlom én is.

Más:

Elkezdtem nézni a híradósokat, de nekem nagyon "nyögvenyelősen" megy. Pedig még csak a harmadik részt nézem... Vagyis nézném, de annyira nem jön át ez a világ. Nekem speciel a Totál szívás se jön be annyira. Néztem pár részt, de, de.... :(
Kellene valami jó kis sorozat így a Homeland helyett, de eddig még nem találtam semmi olyat ami tetszett volna. Valami olyan, amiben rengeteg az izgalom.. Olyan ami annyira megfog, hogy nem tudom abbahagyni.... :U

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#3730) mondomén válasza Andris837 (#3729) üzenetére


mondomén
őstag

Braquo-t nem akarod kiprobalni? En 2 nap alatt letudtam mind a ket evadot.:)

(#3731) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Warehouse 13 S03xE06-11: még mindig tetszik, jókat szórakozok mindegyik epizódon.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3732) spammer válasza Andris837 (#3729) üzenetére


spammer
veterán

"Valami olyan, amiben rengeteg az izgalom.. Olyan ami annyira megfog, hogy nem tudom abbahagyni...."

Hát ha nézed tovább a Breaking Bad-et és nem csak az első pár részt, akkor garantálom neked, hogy olyan lesz, amin lehet izgulni és nem tudod abbahagyni :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3733) S e t h


S e t h
nagyúr

Köszi spemmer, utánuk nézek!

Egyébként egy kis spoileres Breaking bad összefoglaló, szerintem nagyon hangulatosra sikerült és aki látta a sorozatot az nagyjából át is élheti az egész történet újra pár percben. :)

SPOILER

[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3734) #54715584 válasza blackydan (#3718) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát tessék :D

+ mini sorozatok

Five days to midnight
The lost room
Bermuda háromszög
Neverland
Treasure Island

(#3735) bok92 válasza Andris837 (#3729) üzenetére


bok92
addikt

Utána bepörögnek a híradósok... :DDD Ha nem nagyon érdekel a politika, meg a hírek,akkor sok jót nem várj tőle. :N A 2.évadban tán még több politika lesz(elnökválasztások...), jujj de várom már. :))

New Girlt nézte már valaki? :) Nagyon jó kis sitcom,sőt nem is gondoltam volna,hogy ilyen jó. :K

(#3736) bAtt001 válasza leslieke (#3731) üzenetére


bAtt001
addikt

én is a harmadik évad felénél járok éppen, néha gagyinak hat az egész de poénos legtöbbször és jók a karakterek :D

(#3737) #54715584 válasza bAtt001 (#3736) üzenetére


#54715584
törölt tag

A 3. évad vége nagyon durva.
És az eddig leadott 4. évad is WoW
Nagyon durva, hogy milyen ütős részeket csináltak.
Már majd meghalok a folytatásért :D

(#3738) spammer


spammer
veterán

Ha láttad az American Horror Story 2x10 -et

Ez a táncjelenet mekkora jó volt már :D :C

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3739) bok92 válasza spammer (#3738) üzenetére


bok92
addikt

ááhh sírtam... :DD

No de szegény meri junisz... :(

(#3740) oriic válasza spammer (#3738) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Milyen sorozat ez az American Horror Story?

Live-Die-Respawn

(#3741) bAtt001 válasza oriic (#3740) üzenetére


bAtt001
addikt

az első évad horror volt az még tetszett is de a mostani második meg vegyesvágott :D

(#3742) bok92 válasza oriic (#3740) üzenetére


bok92
addikt

qrva jó horror, fosós sori... :DDD Van topikja is...[link] ;)

(#3743) leslieke válasza bok92 (#3742) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Annyira azért nem jó, és nem is ijesztő. Szerintem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3744) bok92 válasza leslieke (#3743) üzenetére


bok92
addikt

Kinek,hogy... ;)

(#3745) spammer válasza oriic (#3740) üzenetére


spammer
veterán

Horror-thriller keverék, én nem fostam tőle soha, pedig nagyon ritkán nézek horrort. 2 évad van (másodiknak vége 3 rész múlva), de minden évad új történet, új helyszín.

Első évad: egy nagy házba beköltöző család, szellemek stb.
Második évad: szanatórium, elmebetegek, kísérletező doki + katolikus nővérek + van benne egy sci-fi szál is.

Kicsit perverz, kicsit beteges, de így szeretjük :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3746) Jadro


Jadro
veterán

Nekiálltam a Homeland-nek. Nem is mondtátok, hogy Baccarin kisasszony is játszik benne, sőt rögtön a pilotban cicit is villant. Meggyőzött :DDD

(#3706) feka007: Úúú tényleg, Band of brothersben volt. Ezen pörgött az agyam, hogy hol láttam már. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#3747) bok92 válasza spammer (#3745) üzenetére


bok92
addikt

Főleg az első évadra értettem a "fosóst" :DDD , több ijesztgetés volt akkor, meg több volt a szerelmi történet, mint a 2.évadban szerencsére,amire inkább a beteg jelző a legjobb.De nagyon úgy néz ki,hogy a 3. évadra megint kapunk lávsztorit... :U

(#3748) kenwood3 válasza bAtt001 (#3741) üzenetére


kenwood3
őstag

Nekem meg pont, hogy a második évad tetszik jobban. Az első nekem túl lightos illetve zavaros is volt 1-2 helyen

Mi az az ekezet dragasag??

(#3749) bAtt001 válasza kenwood3 (#3748) üzenetére


bAtt001
addikt

nekem inkább ez az évad zavaros, van itt minden, ufó, sátán, őrült gyilkos, nácik, kannibál szörnyek. mindent belepörgettek egyszerre egy évadba így sok lett szerintem és kevés lesz a válasz is persze :)

(#3750) kenwood3 válasza bAtt001 (#3749) üzenetére


kenwood3
őstag

Az első évadban is kevés volt a válasz, sőt semmire nem kaptunk választ ha jól emlékszem. Nekem meg pont az jön be, hogy minden van benne. Nem ül le 1 percre se a sztori. Az 1. évadon nagyon sokszor eluntam magam. Ha a 2. évad lett volna az első, és az első évad lett volna a 2. évad, én tuti nem néztem volna tovább. :N

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.