Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) dokee78 válasza dokee78 (#3650) üzenetére


dokee78
félisten

Ezt nézi valaki? Falling Skies
Jónak tűnik.

Hány évadnál jár és van felirat hozzá? Látom van. :K

[ Szerkesztve ]

(#3652) #57919488 válasza dokee78 (#3651) üzenetére


#57919488
törölt tag

Szerintem jó :K

(#3653) #54715584 válasza dokee78 (#3651) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem rossz, bár én legelőször abbahagytam, amikor hetente kellett várni az új részt. De egyben darálva jó :K

(#3654) leslieke válasza dokee78 (#3650) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Battlestar Galactica
Stargate Atlantis
Stargate Universe

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3655) dokee78


dokee78
félisten

Köszi a válaszokat.

Ezek közül melyiknek van több epizódja?
Battlestar Galactica
Stargate Atlantis
Stargate Universe

(#3656) leslieke válasza dokee78 (#3655) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

BSG

Itt a megtekintési sorrend: [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3657) dokee78 válasza leslieke (#3656) üzenetére


dokee78
félisten

Webizód az mi?

(#3658) hdman


hdman
őstag

Valaki nem tudja, hogy mi a helyzet a cleveland show fordításával? A 4. évad az 5. résznél jár, de a magyar felirat leakadt az első résznél :(

Sopron city :)

(#3659) leslieke válasza dokee78 (#3657) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

TV-ben nem adták le, csak interneten volt megnézhető. De persze beszerezhető offline is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3660) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Sikerült a Trónok harcát is (milyen jó fordítás ez is) kivégeznem, és azt kell hogy mondjam, ez tényleg jó. Természetesen úgy hagyták abba, hogy alig várja az ember, hogy folytassák. ;]

Kedvet kaptam a könyvek elolvasásához is, habár úgy hallottam, hogy még nehezebb kiigazodni bennük, mint a TV sorozatban.

(#3661) leslieke válasza Coccolino_O (#3660) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nehezebb, az elején, de megéri. A sorozat után viszont nem lesz akkora gondod ezzel. Egyébként meg sokkal több infó van a könyvekben. Már csak emiatt is érdemes elolvasni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3662) spammer válasza Coccolino_O (#3660) üzenetére


spammer
veterán

Még mindig halogatom a második évadot. Nem visz rá a lélek ;] Pedig nem volt rossz az első, tetszett, csak nem vagyok akkora fantasy fan, hogy egyből rácuppanjak... De azért szerintem hamarosan nekikezdek, még a 3. évad előtt le akarom tolni :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3663) Coccolino_O válasza leslieke (#3661) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Igénylem is, mert baromira átláthatatlan, hogy ki kihez tartozik és ez még most nem csökkent nálam. Még szerencse, hogy van wikipédia.

spammer: Pedig nagyon jó, beindulnak az események. Nagy zúzás lesz a harmadik évadban, ez tuti. :K

(#3664) bok92


bok92
addikt

The Newsroom...
Én szavakat nem találok. :Y
Olyan szinten lekötötte a figyelmemet,amit mostanság egy sorozat sem...Pedig elég sok sorozatot nézek, de ennek a pilotja valami fergeteges volt. :K
Ez a pörgés, ez a komolyság, meg az elején az a beszéd, hát én azt hittem,hogy össze fosom magam...Zseniális sorozat, és remélem a következő részekre is az marad. :B

(#3665) Gyick


Gyick
őstag

Tudnátok ajánlani vmi jó sorozatot?

(#3666) leslieke válasza Gyick (#3665) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Milyen témában? Mert amúgy rengeteg jó sorozat van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3667) Gyick válasza leslieke (#3666) üzenetére


Gyick
őstag

Mostanában amit néztem/nézek az american horror story + i just want my pant back.Ezekhez hasonlót keresek szal ilyen misztikusabat vagy ilyen fiatalosabb feelgood sorozatot.

(#3668) bok92 válasza bok92 (#3664) üzenetére


bok92
addikt

4 rész letudva, és a minőség semmit sem csökkent.Imádom. :DDD

(#3669) Gyick válasza bok92 (#3664) üzenetére


Gyick
őstag

ezt majd checkolom én is

(#3670) leslieke válasza Gyick (#3667) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem horror, "csak" zombis:
The Walking Dead
Dead Set

Misztikus:
Supernatural
Misfits

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3671) Coccolino_O válasza leslieke (#3661) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Amúgy azon gondolkodom, hogy mikor jön majd ki az új TB meg GoT rész, addigra már teljesen elfogom felejteni az eseményeket, amik eddig történtek.

Erre a Newsroom-ra én is rálesek már, hátha tényleg olyan jó.

(#3672) spammer válasza Gyick (#3667) üzenetére


spammer
veterán

Fiatalos, feelgood:

Entourage
How To Make It In America

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3673) leslieke válasza Coccolino_O (#3671) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

TB?

A Game of Thrones 3. évada 2013. március 31-én kezdődik.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3674) Coccolino_O válasza leslieke (#3673) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Total Breaking

(#3675) Andris837


Andris837
senior tag

Meglessük a híradósokat, hátha adja.. szinkron hogy sikerült?

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#3676) bok92 válasza Andris837 (#3675) üzenetére


bok92
addikt

Én felirattal nézem,szóval nem tudom milyen a szinkronos verzió...

Ha valakit érdekel valamennyire a politika,a hírek meg stb, akkor annak tuti tetszeni fog. :K
A pilotról itt van egy kritika:[link]

[ Szerkesztve ]

(#3677) mondomén válasza Coccolino_O (#3674) üzenetére


mondomén
őstag

az mi az?

(#3678) kisgyerek85 válasza mondomén (#3677) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Szerintem Breaking Bad akart lenni, csak a magyar címmel (Toltál szívás) összeházasította :D

(#3679) Coccolino_O válasza mondomén (#3677) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Dióhéjban: egy kémia tanárnál végső stádiumban lévő tüdőrákot fedeznek fel, és a volt tanítványa segítségével elkezdenek metamfetamint gyártani, hogy minél több pénzt összeszedjen a családjának, mielőtt meghalna. Hatalmas sorozat szvsz.

kisgyerek85: És tényleg, de hülye vagyok. :DDD Jó lesz az Breaking Bad-nek is.

[ Szerkesztve ]

(#3680) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

misfits 4.évadának vége van vagy még folytatódik jövőre?

[ Szerkesztve ]

(#3681) gyuromoj válasza BeeNiTTo (#3680) üzenetére


gyuromoj
veterán

Évadnak vége, de 5.-ik szezonnal fog folytatódni.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3682) BeeNiTTo válasza gyuromoj (#3681) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

és arrol van info mikor kezdik?

(#3683) gyuromoj válasza BeeNiTTo (#3682) üzenetére


gyuromoj
veterán

Gondolom valamikor 2013 év vége fele. Mostani szezon, október 28.-án kezdődött és december 16.-án lett vége.

(#3684) BeeNiTTo
Tedd azt, van sok jó sorozat. Supnat személyes kedvencem.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3684) BeeNiTTo válasza gyuromoj (#3683) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

na addig keresek akkor valami mást, most ugyis a supernat-ot végzem kifele :)

(#3685) hdman


hdman
őstag

Homeland s01 évadzáró:

Odabasz! Most fejeztük be, még mindig a hatása alatt vagyok... Nagy pacsi a forgatókönyves arcoknak, a sorozat a top10ben, talán a top5ben van.

SPOILER

Amikor nem működött a mellényke, akkor hangosan felkiáltottam :DDD

Sopron city :)

(#3686) kisgyerek85 válasza hdman (#3685) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

SPOILER

Ha működött volna akkor nem lett volna 2.évad ;]

(#3687) hdman válasza kisgyerek85 (#3686) üzenetére


hdman
őstag

Spoiler:

Utálom az arabos témáju filmeket/ sorozatokat, de ez nagyon bejött. Ha esetleg mégis pukk lett volna ( :DDD ), akkor a második évadban a környező szálakat, nazir munkásságát göngyölithették volna fel, plusz kaphattunk volna további flashbackeket brody urrol. Ez is érdekes lett volna :)

Asszony szerint nem csoda, hogy carrie tudta, hogy gáz van brodyval, olyan sumák feje van, lerí róla, hogy rosszban sántikál :))

Mondjuk amikor a klotyóban szerel, az priceless ;)) hatalmas jelenet!

Sopron city :)

(#3688) Andris837 válasza hdman (#3687) üzenetére


Andris837
senior tag

Kezdjetek bele a második évadba.. nagyon ajánlott! ;)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#3689) TazLeacher válasza gyuromoj (#3613) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Na, megvolt, Gossip Girl befejezés.

ERŐSEN SPOILER-es lesz, aki még nem látta, NE ovalasson tovább!

Röviden? Nem tetszett. A 6. évaddal kapcsolatban vegyesek az érzelmeim. Egyrészről nem volt rossz, de a végét egy kicsit összecsapottnak érzem. Tudom, hogy miért lett végül 10 rész, de lehetett volna 12...nagyon sűrű volt, nagyon sok mindent akartak beletenni a végére. Bart halála, a rendőrséges üldözés szerintem kár volt, a nyilvános megszégyenítés jobb lett volna. Dan...hát nem tudom...nagyot csalódtam. Nem is feltétlen azon, hogy ő volt GG, inkább az egész végén. "Zártam már" jó pár sorozatot, de ez az egész zárás egyike volt a legbénábbaknak. 6 évadon keresztül néztem egy sorozatot, és mégsem sikerült a zárásnak kiváltania azt az érzést, hogy "hiányozni" fog. A 10 évad Jóbarátok, A 6 évad Maffiózók, vagy Lost, de még a 4 évad Szökés után is marad egy érzés az emberben, hogy "na, ez se lesz többet". Ott van például a Tudorok, ami nem volt rossz, de nem tartom a kedvenc sorozataim között, mégis a zárása egyike volt a legjobbaknak...a GG pedig nem. Nagyon nem. Eleve kellett volna egy külön részt szentelni a zárásnak, ami abban az érzésben telik, nem csak így "odabiggyeszteni" valamelyik rész végére. Nyugodtan lehetett volna egy kicsit hatni az emberek lelkére, akár egy kicsit megsiratni őket, hogy érezzék a sorozat végét...aztán feldobni egy kicsit az "5 évvel később" résszel, de az sem sikerült túl jóra. Egy visszatekintés nekem nagyon hiányzott, ha más nem a záró zene alatt végigfutni a legfontosabb eseményeken, vagy valami, de legalább egy beszélgetés az egészről...na, szóval nem éreztem a zárás feelingjét. Ennyi. A sorozat nálam előkelő helyen áll, én végig élveztem, a zárást viszont szerintem elb@szták.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3690) hdman válasza Andris837 (#3688) üzenetére


hdman
őstag

Persze, kezdjük, ahogy tudjuk, de most mindenki visszarázódik a melóba :( Innentől lassabban haladunk majd :(

Sopron city :)

(#3691) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A Suits-ot nézi valaki? Sajnos ebből is nagyon kevés rész volt, már a 2. évad végére is értem, de baromi jó, fiatalos sorozat. :R

(#3692) gyuromoj válasza TazLeacher (#3689) üzenetére


gyuromoj
veterán

Mondjuk elég sok ember van hasonló véleménnyel mint te.
Én is szerettem a sorozatot hiányozni is fog, de ennél tovább már nem igazán lehetett volna húzni. Mondjuk abban egyetértek hogy eléggé sűrű (összecsapott) lett a vége, de szerintem nem tudták máshogy megoldani.
Viszont azt nem tudom hogy már az első évad kezdetekor is ez volt a terv GG-t illetően, vagy valamikor változtattak rajta?!
A felvezető részt is megnézted? Gossip.Girl.S06.Special-Retrospective.HDTV.x264-BAJSKORV

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3693) TazLeacher válasza gyuromoj (#3692) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem néztem meg. De szerintem most már nem is fogom...

Viszont azt nem tudom hogy már az első évad kezdetekor is ez volt a terv GG-t illetően, vagy valamikor változtattak rajta?!

Ez nekem is eszembe jutott, és írni is akartam, hogy szerintem nem. Szerintem ezzel jól le lehetett zárni a végét, de nem ez volt az eredeti terv, sőt! szerintem visszanézve a teljes szériát ennek tekintetében tele lenne logikai buktatókkal. (Pl.: amikor fekszik az ágyban, és jön az infó...vagy valami ilyesmik.) De végül eszembe jutott, hogy ez ugye egy könyvsorozat alapján íródott...bár, hogy ott is le lett-e így zárva, avagy sem, azt nem tudom, de így már kétesélyes a dolog.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3694) gyuromoj válasza TazLeacher (#3693) üzenetére


gyuromoj
veterán

Igen, jó lenne visszanézni az elejétől az egészet hogy mennyire bukik meg a dolog, de majd talán pár év múlva egy darát megér.
Amúgy ugye mivel a hugica tudta a dolgokat, lehet párszor ő használta a GG-t, hogy segítsen a tesón.
Könyveket én se olvastam, de kizártnak tartom hogy nekikezdek.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3695) mondomén


mondomén
őstag

Braquo

Ez a sorozat :Y
Francia piszkos zsarukról szól, akik alól kicsúszik a talaj és 10 percenkét ömlik szar a nyakukba amiből persze mindenáron kiakarnak mászni. A francia The Shield-nek is szokták nevezni. Hát akinek az bejött, szerintem ebben sem fog csalódni.
Az első évad nagyon tetszett, a második már kevésbé, mert behoztak egy olyan szálat a történetbe ami szerintem nem illett ehhez a sorozathoz, de ettől függetlenül nagyon élveztem azt az évadot is. :K

[ Szerkesztve ]

(#3696) TazLeacher válasza gyuromoj (#3694) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Könyveket én se olvastam, de kizártnak tartom hogy nekikezdek.

Én a család női tagjainak tervezem a beszerzést. Az eredeti könyv "Bad Girl" címmel futott, és itthon csak 8 részt élt meg a 13-ból, ráadásul a régebbiek (1-3) már szinte beszerezhetetlenek. De most láttam, hogy elvileg tavaszra tervezik kiadni újra Gossip Girl címmel (remélem/gondolom) ugyan azt, az elejétől. Akkor majd megveszem. Ez olyan nekik való olvasnivaló.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3697) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Falling skies kipipálva
Walking dead detto
Most kezdtem el a revolutiont, de eddig nem vágott földhöz...

Mit ajánlottok, ami hasonló kategória lenne?
Stargate megvolt minden mennyiségben,
A folyó is
Battlestar, supernatural, fringe nem tetszik

ezek a poszt-apokaliptikus témák bejöttek.

(#3698) oriic válasza Drughi (#3697) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A bárka? Bár az kicsit más... Last Resort?

Live-Die-Respawn

(#3699) leslieke válasza Drughi (#3697) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Terra Nova
Jericho

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3700) #54715584 válasza Drughi (#3697) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jerichot mindenképpen nézd meg :K

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.