Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) dokee78 válasza kisgyerek85 (#3599) üzenetére


dokee78
félisten

:K
Ez lesz az.
Vélemény?
Van aki nézi?

(#3602) MmDorian


MmDorian
őstag

mióta nem írtam a fringék, és a twd-k is jók voltak. a himym viszont egyre szarabb, ma viszont, először az évad során pozitívat csalódtam. reméljük innen már csak jobbak lesznek.

(#3603) oriic válasza MmDorian (#3602) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fringe-nek mindjárt vége. :(

Live-Die-Respawn

(#3604) leslieke válasza dokee78 (#3601) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Első pár rész láttam, nem találtam annyira izgalmasnak, hogy folytassam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3605) dokee78 válasza leslieke (#3604) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi akkor kimarad nálam.

(#3606) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Na most értem a végére a Misfits S04-nek és azt kell hogy mondjam, Rudy viszi a hátán a sorozatot és a végére eléggé ellaposodott a sorozat. Cliffhanger-el nem tudom mi lesz, de nem is nagyon van olyan érzésem hogy látni akarom a folytatást. Egy esetleges filmmel lezárhatnál az egészet és akkor nem kéne erőltetni a további évadokat.
Következhet a GG S06, kíváncsi vagyok hogy milyen lezárást kapott. Dextert elteszem két ünnep közé, csak a hangulat miatt. ;]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3607) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Gossip Girl S06

Este 8 óra fele kezdtem el és most értem a végére. Jó kis záróévad volt. Néha nem győztem kapkodni a fejem hogy akkor mi is van, de így volt jó. Az utolsó részben végre kiderül minden. :Y Jó volt látni a sok régi karaktert. Habár nem tudom hogy a sorozat kezdete óta ez a végkifejlet volt a terv?! Számomra így lett teljes a történet és nem bántam meg hogy kitartottam a sorozat mellett. Amikor elindult elég gyerekes volt és a végére teljesen megváltozott, felnőttek a gyerekek.
Az utolsó pár perccel tökéletes befejezést kaptam, kis mézesmadzaggal.
:R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3608) dokee78 válasza gyuromoj (#3607) üzenetére


dokee78
félisten

Ez a Gossip Girl miről szól?

(#3609) leslieke válasza dokee78 (#3608) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Csajokról! :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3610) dokee78 válasza leslieke (#3609) üzenetére


dokee78
félisten

Bővebben?

(#3611) leslieke válasza dokee78 (#3610) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

[link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3612) TazLeacher válasza dokee78 (#3608) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mi is most nézzük a 6. évadot...még van 6 rész.

Poáftlanul gazdag családok tini gyerekeiről...lényegében egy "gyerek dallas". Szerintem rohadt jó. Voltak gyenge részek, de összességében egy nagyon jó sorozat volt. Hiányozni fog.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3613) gyuromoj válasza TazLeacher (#3612) üzenetére


gyuromoj
veterán

Kicsit nekem is hiányozni fog, de szerintem kihoztak belőle mindent. Kíváncsi vagyok majd a véleményedre ha befejezted. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3614) remington2 válasza leslieke (#3611) üzenetére


remington2
senior tag

Ez a cím omfg :DDD

Bár nem übereli a Szívek Szállodáját :)) / Gilmore Girls :D

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#3615) abridabri válasza remington2 (#3614) üzenetére


abridabri
veterán

mi baj a cimmel ? szerintem tokeletes forditas

(#3616) remington2 válasza abridabri (#3615) üzenetére


remington2
senior tag

Ez lényegében személyes hülyeség, magát a "pletyka" szót nem kedvelem. Olyan . . .. khmm. nem is tudom milyen, égő kifejezés. Olyan prosztó, szerintem ma már nem divatos. Főleg nem egy ilyen fiatalos sorozatban. De hát nem meglepő, itthon a címek 99%-a vérgagyi, hihetetlenül elcseszett és ciki.

Én az eredeti cím meghagyását, vagy majdnem tükörfordítását preferálom. Így végső soron a pletykafészek - a személyes pletykautálatomat eltekintve - elfogadható.

Lásd Castle.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#3617) spammer válasza remington2 (#3614) üzenetére


spammer
veterán

A Gilmore-ért járna egy herélés a fordítónak (ha férfi volt) :D

De ha már hülye címek: Breaking Bad - Totál Szívás :W Mindenféle kreativitást mellőző übergagyi cím.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3618) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Most fejeztem be az Outcourced S01-et. Kellemes kis sorozat volt. Lehet tudni hogy mi lesz/lett a sorsa?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3619) #54715584


#54715584
törölt tag

Fringe 5x10

SPOILER
A végét nem értettem: Szeptembernek miért volt haja? Walter miért fogta meg Szeptember vállát és ő miért mosolygott vissza? Ha a jövőben eltűnt Szeptember még gyerekként, akkor ki tüntette el és hogyan? Vagy fogta magát és magától visszament az időben?

(#3620) #54715584 válasza #54715584 (#3619) üzenetére


#54715584
törölt tag

SPOILER

Rosszul írtam, Michael tűnt el a jövőben, nem Szeptember.

(#3621) MmDorian válasza #54715584 (#3619) üzenetére


MmDorian
őstag

SPOILER

szerintem donald ember ember volt, walternek valakije, csak átobzerverálódott. nekem az a rejtély, hogy ki a kiccsávó ?!

(#3622) Jhonny06


Jhonny06
veterán

SPOILER

Na, a végére értem a Homeland-nek. Nekem egy kicsit hiányzott belőle az izgalom, összesen kb. 2 olyan jelenet* volt a 24 rész alatt, ami meglepetésszerűen érte a nézőt, ilyenből több kellett volna. De amúgy messze az egyik legjobb sorozat, amit valaha láttam. Egy olyan konstans magas színvonalat hozott végig, amit eddig még semmi, úgyhogy simán kárpótolt az előbb említett apró hiányosságért.

*Brody robbantási kísérlete a pánikszobában és a 2. évad végén a robbantás

[ Szerkesztve ]

(#3623) oriic válasza MmDorian (#3621) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

SPOILER

Pedig megmagyarázzák szerintem. Genetikailag hibás Observer. A jövőben valszeg valami hiba folytán hibás egyedként jött létre, aztán valahogy eltűnt az időben. Valszeg Szeptember vitte el.

Amúgy jó rész volt, dekár hogy itt a vég mindjárt. :(

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3624) #54715584 válasza oriic (#3623) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hehe, nem mindjárt, hanem egy hónap múlva :D
Nem is értem igazából...pont le tudták volna adni karácsony előtt azt a 3 részt, ha nem tartottak volna szünetet...

(#3625) giigz


giigz
veterán

Aki ért a Breaking Bad-hez, lenne egy kérdésem: :D

SPOILER

A 3. évad 10. részének mi az értelme? Angolul nézem, lehet pont azt nem értettem meg, ami kellett volna, idáig még nem volt ilyen probléma egyébként. Ez az első rész, amire azt mondtam a megnézése után, hogy gyenge volt.

Ugye annyi történt, hogy egy legyet üldöztek a laborban, és kész. Dög unalom volt végig, Jesse is idegesít, hogy miért veri át Walter-t... Persze tudom, már rég vége lenne a sorozatnak, ha nem történne semmi. :D

Az lenne a kérdésem, hogy amit Jesse belekevert a kávéba, az mi volt tulajdonképpen? Lehet lesz még következménye a továbbiakban, hogy akkor Jesse főzött addig, amíg Walter aludt...

Szóval kíváncsi lennék, hogy ti mit láttatok ebből a részből ki, bár lehet később minden ki fog derülni, mi miért volt.

(#3626) mondomén válasza giigz (#3625) üzenetére


mondomén
őstag

Spoiler!

Mar reg tul vagyok rajta, de emelkszem, hogy erdekes resz volt.

Valamennyire en is untam, de ugyan akkor valamiert tetszett is. Mar nem emlekszem pontosan a tortenesekre, de azt hiszem, hogy nem lesz jelentosege a kaves dolognak, csak lenyugtatta kicsit Walt-ot mielott megoli magat vadaszas kozben.:)

Ez egy igazi bottle epizod volt, egy helyszin, ket szinesz es igazabol a karaktereken van a hangsuly (meg egy kis penz sporolasrol a keszitok reszerol :D). Ha jol emlekszem Walter besokalt, kezdtek tulnoni rajta a dolgok es egy picit az agyara ment. Meg asszem az a dolog is emesztette Jessie baratnojevel kapcsolatban... Jessie reszere mar nem emlekszem, talan o is epp kavart valamit Walter hata mogott. Szoval szerintem ez a resz a ket karakterrol szolt, illetve a kettojuk feszult kapcsolatarol. A legy meg gondolom Walter eletet szimbolizalhatta, ugyan ugy csuszik ki a kezeikozul mint az elete.

En igy gondolom, aztan ki tudja, lehet valamit jol felreertettem.:)

[ Szerkesztve ]

(#3627) Coccolino_O válasza giigz (#3625) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Az túlzás, hogy értek, inkább mondjuk úgy, hogy frissek az emlékeim róla (pár hete fejeztem be az ötödik évad részeit), de a részt ettől függetlenül újranéztem, mert már nem emlékeztem rá. Lesznek még unalmas részek, készülj fel. :)

SP

Valamit üzérkedik Jessie az anyaggal, nem? Fogalmam sincsen, hogy mit rakott bele a kávéjába, talán altatót (?).

[ Szerkesztve ]

(#3628) giigz


giigz
veterán

Köszi a válaszokat, akkor kb. semmi extra. :)

(#3627) Coccolino_O: Nem tudom, de kevesebbet diktált Walter-nek, mint amennyi volt.

(#3629) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Cougar Town S01

Kellemes, könnyed kis sorozat. Jók benne a gitáros-zenés részek. Remélem nem veszik majd nagyon komolyra.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3630) func93


func93
senior tag

Üdv!

Tudna valaki ajánlani jó sorozatokat? Eddig ezeket néztem: Fringe, Person of Interest, Dexter, Big Bang, Homeland, Chuck. Kifogytam :DD

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#3631) Coccolino_O válasza func93 (#3630) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Game of Thrones/Breaking Bad/Weeds :K

#3632: BB nagyon üt szerintem. Az első pár rész után az ember azt gondolja, hogy milyen unalmas, de hihetetlen mód egymásra épülnek a részek, és az ember nem győzi kapkodni a fejét az események és a következményeik után. Pár rész ami lapos, amúgy kiváló mindegyik évad, kivétel nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#3632) func93 válasza Coccolino_O (#3631) üzenetére


func93
senior tag

ja meg a GOT igen :C Köszi a másik kettőt.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#3633) leslieke válasza func93 (#3630) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pl.:

Battlestar Galactica
Friends
Game of Thrones
Supernatural
Stargate Atlantis
Stargate Universe
Terminator: The Sarah Connor Chronicles

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3634) gyuromoj válasza func93 (#3630) üzenetére


gyuromoj
veterán

The Finder
Misfits
Gossip Girl
Prison Break
True Blood
Friends
Spartacus

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3635) spammer válasza func93 (#3630) üzenetére


spammer
veterán

The Killing
Rescue Me
The Sopranos
The Wire
Mad Men
Treme (ha bejön a jazz zene és New Orleans téma)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3636) mondomén válasza func93 (#3630) üzenetére


mondomén
őstag

Bron/Broen
Épp most értem a végére, nagyon tetszett, úgyhogy ajánlom is.:)

(#3637) func93


func93
senior tag

Köszi Mindenkinek! Tele is lett az egyik winyóm :R

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#3638) Jhonny06 válasza func93 (#3637) üzenetére


Jhonny06
veterán

Huh, jó gyorsan megvetted őket.

(#3639) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nap híre:

" Az ABC szitkomot tervez Justin Bieber élete alapján. Író: Matt Wolpert és Ben Nedivi. Sima, szokatlan családról szóló komédia lenne."

:DDD

Ez meg wtf?

"Supanatural – író: Lily Sparks, Price Peterson és Ryan Sandoval, animált komédia két dumagép csajról, akik ha éppen nem a plázában dolgoznak, akkor az emberiség utolsó védvonalát jelentik a természetfeletti erők ellen"

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3640) spammer válasza oriic (#3639) üzenetére


spammer
veterán

Remélem, hogy csak kiszivárogtak a jövő évi áprilisi tréfák :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3641) oriic válasza spammer (#3640) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Á, nincs olyan szerencsénk .:DDD

Live-Die-Respawn

(#3642) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Cougar Town S02

Egyre jobban bejön. Kellemes, lazulós kis sorozat még mindig. Szerethető karakterek, kis Friends beütéssel.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3643) remington2 válasza oriic (#3639) üzenetére


remington2
senior tag

A supacsajokban lehet potenciál :DDD

Jó karakterekkel működhet(ne), akár még normális sorozatként is.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#3644) hdman


hdman
őstag

Nemrég kivégeztük a The Killinget (7/10, a végére sokat fejlődött), ezért öcsém ajánlására az ünnepek alatt elkezdtük a Homeland-et. A mérleg: 2 nap alatt 6 rész. :DDD

Eddig nagyon bejön, asszonynak is tetszik :))

Sopron city :)

(#3645) oriic válasza remington2 (#3643) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

És szerinted kinek nem esik le hogy miről koppintják az egészet? :DDD

Live-Die-Respawn

(#3646) Andris837 válasza hdman (#3644) üzenetére


Andris837
senior tag

Jó kis sorozat. :) Hamar "ki lehet végezni". :) Alig várom már, hogy jöjjön a harmadik évad. Tudtok valamit róla? Tavaszra meglesz?

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#3647) hdman válasza Andris837 (#3646) üzenetére


hdman
őstag

Passz, még véletlenül sem akarok elolvasni semmit a sorozatról, nehogy spolierbe fussak :))

Sopron city :)

(#3648) spammer válasza Andris837 (#3646) üzenetére


spammer
veterán

Ha a Homelandre gondolsz, nem lesz tavasszal, ezek őszi sorozatok, szóval legkorábban jövő szeptemberben indulhat.

The Killing harmadik évad pedig egyelőre még pletyka, nincs hivatalosan berendelve.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3649) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Cougar Town S03

Rég láttam ennyire szerethető karaktereket egy sorozaton belül. Számomra még 2 szálat nem zártak le, amit remélem megtesznek a következő évadban. Darára tökéletes volt az eddigi 3 évad.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3650) dokee78


dokee78
félisten

Valami jó sci-fi sorozatot tudtok?
Amiben harc is van idegenek ellen fegyveres harcra gondolok.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.