Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) kisgyerek85 válasza Sir Pocok (#3548) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

SOA

(#3552) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Köszi srácok ez a kettő jól hangzik, de ha még van ötletetek akkor azt is szívesen várom.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#3553) kisgyerek85 válasza Sir Pocok (#3552) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Még egy eszembe jutott ami nagyon jó és pörgős.

The Shield

[ Szerkesztve ]

(#3554) S e t h válasza Sir Pocok (#3548) üzenetére


S e t h
nagyúr

Csatlakozom azokhoz, akik a The Shieldet és a Sons of anarchyt javasolják.Én idén vágtam bele mind a kettőbe és azt kell mondanom(írnom), hogy nálam top3-as mind a kettő, talán nem leszek máglyára vetve, de nálam élményben megelőzték már a Dextert is, bár a mostani évadot tekintve Dexter esetében nagyon csodálkozni sem kell.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3555) BeeNiTTo válasza gyuromoj (#3549) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

kedvenc mesém :K !

(#3556) gyuromoj válasza BeeNiTTo (#3555) üzenetére


gyuromoj
veterán

Vannak benne eléggé elborult dolgok, de ha éppen nincs kedvem semmihez, akkor berakok 1-2 részt és kikapcsolok. :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3557) mondomén válasza gyuromoj (#3549) üzenetére


mondomén
őstag

Rohadt jo! Rumli bátya:D

(#3558) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

kedvencem a "A Lenyalthaj Nevű Strici" :)

(#3559) Vladi


Vladi
nagyúr

Homeland sp!

Na mostmár kő egyszerű a történet. VAlahogy meg is könnyebbültem, hogy kiderült mind. Hjúúú...
2 kérdés maradt: hogy éli túl Brody? Hogy lesz 3. évad? :C

(#3546) Andris837:

nem hiszem, hogy képviselő lesz, nincs már aki támogassa. De még akkor is elcsaphatja egy busz, sima ügy.

De van még 1 rész, nem? :F

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3560) Andris837 válasza Vladi (#3559) üzenetére


Andris837
senior tag

Lesz még egy rész igen. Alig várom már... :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#3561) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

The Killing - SPOILER!!!

Kérdésem lenne azokhoz, akik befejezték már. Konkrétan nem értem a végét. Miután Terry-t elkapták, nyilvánvalóvá vált, hogy Ames is ott volt aznap este. Ő pontosan ugyan annyira benne volt, mint Jamie. Nem kellett volna letartóztatni? Nem ez volt Linden "vágya"? Simán az indián nőt is le lehetett volna sittelni, mert ő meg eltűntette a nyomokat. Egyik oldalról azt nem értem, hogy ez miért nem történt meg.

Aztán ott a másik oldala, ami a végső jelentet Richmond-al. Nem értettem azt a jelenetet. 5 perccel az előtt azt mondja, hogy minden más lesz. Aztán leül a kaszinóról csevegni ezekkel, akiknek sitten kellene lenniük? Tényleg nem értem...

Csak én vagyok gyenge elméjű? Segítsen már valaki... :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3562) TazLeacher válasza TazLeacher (#3561) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Bár erre még nem jött válasz, de azért írok. Szóval eltelt lassan 2 nap, hogy befejtem a Killing-et, és még mindig úgy gondolom, hogy....B@SZOTT jó volt. Szóval szerintem várok egy kicsit, aztán nekiállok a Forbrydelsen-nek. Állítólag más a sztori, így még érdekes lehet.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3563) spammer válasza TazLeacher (#3562) üzenetére


spammer
veterán

Első rész szinte egy az egyben ugyanaz, aztán kezd eltérni. Első részt néztem AXN-en, azóta csak bele-bele nézegetek, de szerintem közel sem olyan hangulatos, mint a The Killing. Nem annyira depressziós a képi világa. Na meg Holder tök más, meg sem közelíti Kinnamant a dán színész. De egy próbát megér.

Nekem is nagyon hiányzott a két karakter, az utóbbi évek (bár inkább minden idők) egyik legjobb sorozata volt, ilyen igazi krimi sorozat nem is nagyon van más.

Viszont egyre inkább úgy néz ki, hogy lesz 3. évad, bár még mindig nem hivatalos.

Spoiler

Már elég rég néztem, annyira nem emlékszem erre az Ames-es dologra... :( Viszont a végén Rosie felvétele odavágott! :K

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3564) TazLeacher válasza spammer (#3563) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

SPOILER!

Viszont a végén Rosie felvétele odavágott!

Az egész vége odavágott, úgy, ahogy van. Az egyik legdurvább jelenet az volt, amikor Stan beszélt rá Rosie üzenetrögzítőjére...a hideg rázott!!!

Akkor lehet nem kezdek bele a dán változatba...én is ezt olvastam róla, de most, hogy Te is ezt mondod...nem szeretném folyamatosan hozzá hasonlítani, főleg úgy, hogy még gyengébb is...mellesleg nem, mintha nem lenne mit nézni.

Most kezdtem el a Braiking Bad-et, első két rész után nagyon nem vagyok tőle elájulva. Azért kezdtem el nézni, mert itt sokan ajánlották, de egyelőre nem nagy szám...mondjuk én a Dexter-ért sem vagyok oda, amit itt szintén sokan szeretnek.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3565) spammer válasza TazLeacher (#3564) üzenetére


spammer
veterán

BB mérföldekkel jobb (lesz), mint a Dexter :) Ne add fel, beindul majd! :K

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3566) kisgyerek85 válasza TazLeacher (#3564) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Elso evadert en sem voltm oda, sott a masodikert sem,de megerte kitartani, mert a 3.-tol nagyon beindult.

(#3567) S e t h válasza TazLeacher (#3564) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az első évad konkrétan szar, és ahogyan olvastam sokan ezért sem folytatták, pedig később frankón beindul.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3568) Andris837 válasza S e t h (#3567) üzenetére


Andris837
senior tag

Az első 3-4 részt megnéztem. Vagyis valahogy végigdöcögtem. Másodszor állok neki a sorozatnak, de annyira szenvedősen megy... Meglesem azért, ha van időm. Ha már ennyien mondjátok, hogy be fog indulni...

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#3569) S e t h válasza Andris837 (#3568) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha ki kellene elsőre emelni valamit , akkor a pazar operatőri munkára voksolnék.Eszméletlen módon elkapják minden szituáció feelingjét, van, hogy a kamera sokáig időzik egy csigán, bogáron, felerősítve az adott helyszín, helyzet abszurditását.
Nekem a Dexter mindig is nagy kedvenc volt, egy olyan karaktert ábrázoltak, aki kettős énjénél fogva pazar élmény ígéretét nyújtotta, mert a sorozatok között újdonság volt egy olyan karakter, aki próbál megfelelni a társadalmi konvencióknak, miközben egy pszichopata sorozatgyilkos.

A Breaking Bad még ennél is finomabban pengeti a személyiség húrjait, mivel egy elnyomott tanárról szól, aki minden helyzetnek és mindenkinek meg akar felelni,mások semmibe sem veszik, majd szép lassan - és ezen van a hangsúly, lassan - , átáll a sötét oldalra, kvázi egy fordított Darth Vaderi szerepet látunk, ami nekem nagyon tetszik.
Amikor ez a vézna kis tanár először húz újat a nagyokkal, az zseniális, mondhatni jobb, mint Dexter évadokon átívelő és folytonosan megnyilvánuló harca a lebukással, amely során a karakter önmagában nem nagyon változik.

Próbáld leküzdeni az első évadot, ami tényleg tré, én sajnos most nem tudtam még időt szakítani a harmadikra, amiről még jobbakat írnak, de nálam már a második is fényévekkel jobb volt mint az első.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3570) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ez a HIMYM 8. évad elég gyenge lett, szinte mindegyik rész unalmas és érdektelen. Ráadásul a korábbi viccessége is oda. :(

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3571) bAtt001 válasza leslieke (#3570) üzenetére


bAtt001
addikt

jogos, részek közben azon gondolkozom hogy miért nézem, a végén pedig hogy miért néztem meg. itt már csak megszokásból megy az a 20 perc hetente, amikor eszem valamit... le lehetne zárni aztán kész :U

(#3572) leslieke válasza bAtt001 (#3571) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sajnos a hírek szerint nem ez lesz az utolsó évad.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3573) bAtt001 válasza leslieke (#3572) üzenetére


bAtt001
addikt

régen barney elvitte a sorozatot, de beállt a szenvedők közé... onnantól meg egyhangú az egész

(#3574) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Doh, most nézem hogy Supernatural csak egy hónap múlva folytatódik... :(

Live-Die-Respawn

(#3575) hdman válasza bAtt001 (#3571) üzenetére


hdman
őstag

Én ugyanezt éreztem 3 évaddal ezelőtt.. Kapott is egy szép cancelt :U

Sopron city :)

(#3576) Bjørgersson válasza leslieke (#3570) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Már a hatodik is nagyon gyenge volt. Most nézem magyarul a hetediket, ez eddig jobban tetszik, de az első két évadot azóta sem tudják felülmúlni. Azt a hangulatot valószínűleg már nem fogják tudni visszahozni, mint ami akkor volt.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3577) leslieke


leslieke
Jómunkásember

SupNat 8x09: érdekes rész volt, kíváncsi vagyok, hogy mit akarnak kihozni ebből a Benny témából.

TBBT: 6x11 mint minden rész az idei évadban, ez is jó volt. Penny meg: :Y

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3578) Bjørgersson válasza leslieke (#3577) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na mivan Pennyvel?! :P

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3579) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Fringe 5x09

FÚ hát érdekes rész volt. A drogos részeknél csak úgy néztem... ;] :DDD

Live-Die-Respawn

(#3580) brownus


brownus
veterán

the river-re hajazó sorozatot tudnátok ajánlani? kár, hogy nincs 2. évad... (the killing nem tetszett, a felénél abba is hagytam, igaz ez inkább a komor hangulatában hasonlított rá) de jókat olvastam a dán the bridge-ről, azt láttátok már?

van ez az american horror show, az milyen?

[ Szerkesztve ]

(#3581) spammer válasza brownus (#3580) üzenetére


spammer
veterán

River-re hajazó? Lost :DDD ;] Nem nagyon van, ezért is sajnálom én is, hogy nem folytatják... :(

Misztikus thriller szerű (de semmi dzsungel):

Stephen King's The Shining: A Ragyogás TV-s változata, 3 részes TV film. Ami mellesleg szerintem (és King szerint is) sokkal jobb, mint a Kubrick féle mozi változat.

Stephen King's Bag of Bones: Ez is asszem dupla részes TV film, nem egy kiemelkedő alkotás, de egynek elmegy.

Az American Horror Story, egy lájtos horror, inkább thriller/dráma keverék, de jó, érdemes bepróbálni, ha kedveled a műfajt.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3582) norbi0604 válasza spammer (#3581) üzenetére


norbi0604
aktív tag

+1 a 2 King adaptációnak.

Más: http://whatnext.eu/ - Magyarul illetve angolul kommunikáló vérprofi sorozatkövető. Pofon egyszerű regisztráció után már használatba is lehet venni az accountot.

(#3583) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nagyon langyi volt a Dexter évadzárója, semmi csattanó, csak hozták a "kötelezőt". Mondjuk az egész évad ilyen volt, sokkal gyengébb, mint az eddigiek. Ilyen minőséggel már nem lett volna értelme folytatni, jobb is, hogy itt vége a dolognak.

(#3584) bAtt001


bAtt001
addikt

misfits szépen zárt idén szerintem, karaktereket megszerettem bár az elején sem volt gondom velük. lényegesen kevesebb "erőt" használtak az évadban és nem is volt összefüggő story sem úgy igazán. remek volt sok poénnal, nem tudom nem szeretni ezt a sorozatot.

SPOILER

aaaand the probation worker lives!! hatalmas karakter volt ő is :)

(#3585) Jadro válasza Jhonny06 (#3583) üzenetére


Jadro
veterán

Az évadzárót még nem néztem meg, de nekem tetszik ez az évad is. Mire értetted hogy vége a dolognak? Ugye nem kaszálták el a sorozatot? Ha csak a történetben valami spoileres dolog, akkor hagyjuk, megnézem hamarosan. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#3586) Jhonny06 válasza Jadro (#3585) üzenetére


Jhonny06
veterán

Közben látom, hogy aláírtak még 1 évadot, eddig úgy volt, hogy ez az utolsó, igen.

(#3587) Jadro válasza Jhonny06 (#3586) üzenetére


Jadro
veterán

Megnyugodtam. :) Meglepő lett volna ha itt befejezik, tudomásom szerint elég jól teljesít a sorozat.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#3588) gyuromoj válasza Jhonny06 (#3583) üzenetére


gyuromoj
veterán

Dexterből már a hatodik évadnál tuti volt a 8 évad, de mivel jó volt a mostani nézettség, felvetették hogy lehet berendelik a 9.-et is.
Én a héten pótolom darával a Dexter S07-et és a Misfits S04-et, utána pedig Gossip Girl S06. :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3589) Andris837


Andris837
senior tag

Homeland szezonzáró... Elvileg ma lesz hozzá felirat is Bruzsy jóvoltából!

"bruzsy ‏@bruzsy
Az Homeland feliratról: látni fogjátok feleim szümtükkel midőn a nap nyugovóra tért."

Alig várom már. Igaz megnézni szerintem csak holnap tudom. Éjszakás műszak :(((

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#3590) spammer válasza Andris837 (#3589) üzenetére


spammer
veterán

Megnéztem, jó volt :K

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3591) Vladi válasza Andris837 (#3589) üzenetére


Vladi
nagyúr

Évadzáró? Hm... félek! :O :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3592) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Michael C. Hall még mindig azzal számol, hogy a Dexter véget ér jövőre, de persze ezt nem (csak) ő dönti el.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3593) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Misfits S04 feliratokat hol találok? hosszupuskán csak az első részhez van. Erazer webisode-t most fogom megnézni.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3594) gyuromoj válasza gyuromoj (#3593) üzenetére


gyuromoj
veterán

opensubtitles-en fent van az összes, megyek és nekikezdek. :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3595) dokee78


dokee78
félisten

A The Walking Dead-en kívül van valami jó izgalmas sorozat?
Dexter az ajánlott?

Valami katonás,kommandós sorozat létezik?
Korábban találtam egyet,de nem ugrik be a neve,azt hiszem valami rendőri alakulat van benne persze amerikai.

(#3596) brownus válasza spammer (#3581) üzenetére


brownus
veterán

köszi, megnézem a king adaptációkat!

(#3597) abridabri válasza dokee78 (#3595) üzenetére


abridabri
veterán

The Shield erre gondolsz ?

(#3598) dokee78 válasza abridabri (#3597) üzenetére


dokee78
félisten

Nem sajnos. :(

(#3599) kisgyerek85 válasza dokee78 (#3598) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Talán ez? [link]

[ Szerkesztve ]

(#3600) spammer válasza dokee78 (#3595) üzenetére


spammer
veterán

The Unit (Az egység): katonás drámasorozat, nekem tetszett.
Strike Back (Válaszcsapás): angol első évad, 1 főszereplővel, aztán rebootolták a sorozatot, 2. évadtól angol-amcsi sorozat, 2 főszereplővel. Tiszta akció, egy darabig nem rossz, de én 3. évadnál feladtam, mert tele volt logikátlanságokkal, már fájt nézni a sok hülyeséget. De ha nem zavar és nem akarsz gondolkodni, csak az akció érdekel, akkor ez megfelelő lehet.

Rendőrös meg a The Shield (Kemény Zsaruk).

Dexter meg jó, bár én azt még szinkronnal kezdtem el, így csak az első 5 évad volt meg, nem tudom, 6.-7. milyen lett.

Ezen kívül ajánlott részemről (a teljesség igénye nélkül): Ments meg!, Maffiózók, Breaking Bad, The Killing, The Wire, Friday Night Lights, American Horror Story, Homeland, Boardwalk Empire, Mad Men, Entourage, How To Make It In America,

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.