Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) Pitterix válasza Ventur@ (#37789) üzenetére


Pitterix
őstag

Csatlakozom. Amilyen langyi volt idáig mindegyik sorozat, ez akkorát durrant.
A harci jelenetek néhol tényleg gyengék, de összességében jó volt.
Valami hasonló boss fight-ot várok majd az Avengers fináléjában is, mint amit terminátorka ellen nyomtak.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#37802) bAtt001 válasza Apollyon (#37799) üzenetére


bAtt001
addikt

Szerintem nagyon jó rész volt ez is, kis nyugi, elszámolás a történtekkel, továbblépés. Az meg extra volt, hogy majdnem az egész részben a rendes mozifilmes képarányt használták, más érzést ad az egésznek. Plusz ment egy kis retro-zás most is.

(#37803) jonnyjoker01 válasza Apollyon (#37799) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nekem előző évadból jött flashback, azt hittem, hogy már megint haluzik, de a végkifejlete a résznek jó volt.

Nagy + hogy végén badasskedett Elliot a meghalt csávó tesójával :C Most úgy tűnik hogy vissza tudja fordítani a hacket Robi megint, de ezt furcsállom, mi az értelme, ha már az épületek felrobbantak? Mire megy ki most a játék? +érdekelne mi az amiről Angela beszélt a korábbi részekben, hogy együtt lesz a szüleivel, bár már azt is el tudom képzelni, hogy csak a vallás miatt (amit anyja mondott neki a flashbackben).

Gondolatok ezekről?

+Peaky Blinders is durva volt most, remélem Polly kijátssza a csávót és nem lázad tényleg.

+Elindult a Vikings!

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#37804) Léolo


Léolo
csendes tag

Vészhelyzet újranézéshez és kibeszéléshez van valakinek kedve? Nem számítok pozitív válaszra, de mivel rájöttem, hogy bőven van kibeszélnivaló, azért csak megkérdeztem. 9 éa elején járok.

(#37805) S e t h


S e t h
nagyúr

Hiába kaszáltam korábban, annyira ajnározzátok a Mr Robotot, gondoltam egye fene, de kb. 10 percig bírtam és elszégyelltem magam a Gomorra és Peaky Blinders mellett, sőt, ahogy olvasom megjött a Vikings is, bár lehet csak Tommy Shelby tolt egy átlagos teadélutánt :).

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#37806) Ragnar95 válasza S e t h (#37805) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ráadásul rögtön dupla résszel nyitott a Vikings. Mondjuk nekem még előbb a 4. évadot kéne befejezni, hátra van még 9 részem abból is, de időhiány miatt asszem majd csak Karácsony környékén fogom tudni behozni a lemaradást.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37807) k-adi válasza S e t h (#37805) üzenetére


k-adi
nagyúr

Egyáltalán nem nagy durranás a mr robot csak itt ájuldoznak tőle páran. Vannak jó részek, igazából ebben az évadban volt 1-2 rész illetve az előző évadban 1-1 jobb jelenet de ennyi. Túl lassú, vonatott, sokszor nehéz kivenni mi történik és miért mert csak később magyarázzák meg. Próbálnak nagy "művészi" lenni a sok üres, semmit nem mond a karakter csak bámul előre jelenettel de sokadjára már unalmas és idegesítő. Lopja az időd és lóf.sz se történik, alig halad a story (ez konkrétan s2 re eléggé igaz de az eheti részt is ide lehetne sorolni...)

(#37808) k-adi válasza gerii (#37800) üzenetére


k-adi
nagyúr

Pont az volt a lényeg, hogy semmi ne történjen.

wtf :D amúgy meg "a spoilerbe írt" részhez annyit ,hogy ahhoz nem kell 40percnyi játékidő.......... :U nyilván 5 perc alatt nem lehet lezavarni, mert akkor nem lenne "hatásos", de nem is kell rászánni 30-40percet... a maradék pár perc meg angela depizése és a sivatagos-garázsos jelenet a 2 nyomorékkal... wow de izgi volt.... :U

(#37809) madgie válasza k-adi (#37807) üzenetére


madgie
titán

Nem láttam még az s3-at, de “nagy semmi művészkedésnek” beállítani a valaha egyik legjobban fényképezett sorit azért nekem kicsit meredek.

(#37811) DS39


DS39
nagyúr

Absentia (AXN-es sorozat)

Nézte valaki?

(#37812) bAtt001 válasza k-adi (#37808) üzenetére


bAtt001
addikt

Erős megfogalmazás de tényleg nem a történteken van a hangsúly. De ezt láttuk már a Leftovers-ben is, azt sem hiába imádja mindenki aki el tudta engedni, hogy ott sem igazán történt semmi és nem értettél semmit. Robot is ebbe a kategóriába tartozik, de a zenéivel és fényképezéssel hangulatot teremt amit a monológok még tovább erősítenek. Az ehetei rész "semmi történése" is elég komoly témát boncolgat pl.

(#37813) Bad Pritt válasza bAtt001 (#37812) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Elkezdtem amúgy a Leftoverst most az ingyen HBO GO-n (jó szutyok minőség amúgy), hát ez kibírhatatlanul depis. Nagyon érdekel amúgy és jó a maga nemében, de az én gyomromat nagyon megfekszi, lehet nyáron kéne vele próbálkozni, nem ilyen szutyok, alapból lehangoló időben.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#37814) bAtt001 válasza Bad Pritt (#37813) üzenetére


bAtt001
addikt

Csak két hibát követtél el eddig, töltsd le inkább normális fullHD-ben ennyit megkövetel a sorozat, a másik pedig, hogy nem akarod átadni magad a hangulatának :) Nem a történet a lényeg egy percig se azért nézd mert csalódni fogsz, a hangulat, egyik percben sírsz másikban mosolyogsz, szó szerint. Aki ezt bírja az imádni fogja.

(#37815) bobalazs válasza #20749568 (#37810) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Viccelsz? Mad Men kiszámíthatóan jó az elejétől a végéig.

(#37816) Bad Pritt válasza bAtt001 (#37814) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát ennek a hangulatnak lehet tényleg nem szeretném átadni magam. Nem tudom, még gondolkodom rajta, hogy folytassam-e, mert érzem, hogy különleges, csak éles ellentétben van az elmúlt pár év sorozataival, amiket néztem. Főleg most, Rick and Morty mellett elég kontrasztos a Leftovers. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#37817) Atomantiii válasza Léolo (#37804) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én nézem minden este az m3-on :) Anno láttam de már alig emlékszem rá.

(#37818) k-adi válasza madgie (#37809) üzenetére


k-adi
nagyúr

valaha egyik legjobban fényképezett sorit

wow...hát ez... just wow.... szerintem itt sokan rá tudnának cáfolni erre

Ahogy látom monumentális különbség van aközött mit gondolunk legjobban fényképezett sorinak.... a rázoomolok a karakter fejére aki bámul előre akár 10 másodpercig is beszéd nélkül, majd utána a mellette lévő karakter ugyanezt csinálja... hát nálam kiveri a biztit ugyanis az epizódok min. felét ilyen "semmilyen, nyomasztó-hangulatot-teremteni-próbáló" jelenetek teszik ki... az egyetlen jó fényképezés az s3 ecorp hack-riot 1snitt volt. (kettővel az eheti rész előtt)

a nyomasztó, depis hangulatot nem, hogy nem tudja átadni, hanem épp ellenkezőleg ami az egyik főpillére lenne a sorozatnak......... bár ha egészében nézem akkor az s3 még mindig a legjobb a jelenlegi 3 közül

[ Szerkesztve ]

(#37819) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Orville

1x11

Tetszett az új rész, kifejezetten ötletes téma volt behozni szerintem a 2D-s világegyetemet. Mondjuk valami kezdetleges kapcsolat-felvételnek örültem volna, de ez legyen a legkisebb gond. :)

Live-Die-Respawn

(#37820) brownus válasza k-adi (#37818) üzenetére


brownus
veterán

nem is tudom, ami szépen (érdekesen, furán) fényképezett sori? / összhang mindennel?

talán: breaking bad, the knock, vikings!? több nem jut eszembe. mondjatok már ilyeneket! mert hogy az operatőri munka profi, az ok. de semmi extra, rengeteg ilyen van. a legtöbb hbo sorozat pl..

ami most beugrott, az ozark. megdobja az is, hogy minden kékes, az a szín motivál, elnyomja a többit

[ Szerkesztve ]

(#37821) Bad Pritt válasza brownus (#37820) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nekem a The Killing jött be nagyon fényképezés szempontjából.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#37822) Janaboy válasza Bad Pritt (#37821) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mit jelent a fényképezés..?

Janaboy

(#37823) Bad Pritt válasza Janaboy (#37822) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én itt most az operatőri munkára használtam, lehet inkorrekt, de a köznyelvben szerintem így van meg kb.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#37824) xenom0rph válasza Bad Pritt (#37823) üzenetére


xenom0rph
őstag

Nem inkorrekt a fényképezés szóhasználat.

halahala

(#37825) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Agent Carter felkerült HULU-ra, és a pletykák szerint oda költözhet át a széria új évada.

Live-Die-Respawn

(#37826) Janaboy válasza oriic (#37825) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Azt hittem azt kaszáltak.

Janaboy

(#37827) oriic válasza Janaboy (#37826) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen, az ABC kaszálta, ezért érdekes a pletyka. :)

Live-Die-Respawn

(#37828) jonnyjoker01 válasza oriic (#37819) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nekem is nagyon tetszett ez a téma, érdekes volt és nagyon jól belecsavarták Ed magánéleti problémáit (bár őszintén? leszarom :DDD drámának elég a mr robi ).

Üdv. Johnny

(#37829) madgie válasza k-adi (#37818) üzenetére


madgie
titán

Guglizzam ki neked, vagy bepötyögöd magadtól, hány meg hány cinematográfus és fotós oldalon dicsérik agyon a Mr Robot kompozíciós megoldásait? Hogyan sugallják a nyugtalanságot sok helyen a szokatlanul aránybontó, szélre tolt kompozíciókkal? Milyen mesterien játszanak a negatív térrel, direkt a kép szűkebb része felé néző arcokkal, átlós építészeti formákkal a szereplők fölött? Soroljam még, vagy hagyjam a fenébe, benned csak Elliot bamba feje maradt meg? :D

Én vinnyogok ezeken, mikor nézem, bravúros operatőri munka.

(#37830) jonnyjoker01 válasza madgie (#37829) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Amióta láttam erről egy reddit posztot, már én is odafigyelek az ilyenekre. Elképesztő részletesség van minden képkockában.

Üdv. Johnny

(#37831) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#37832) jonnyjoker01 válasza gyuromoj (#37831) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Alap :R

Más: Jessica Jones-ról és Legionról vélemény? Véletlenül rátaláltam amikor traileket néztem youtubeon és nagyon bejöttek első ránézésre, sokkal komolyabbnak tűnnek mint a "tucat-marvel" sorozatok. Érdemes belekezdeni?

Üdv. Johnny

(#37833) bagyulajuve válasza jonnyjoker01 (#37832) üzenetére


bagyulajuve
addikt

A Legion nekem az év újonca, egyáltalán nem tucattermék

Resistencia eterna

(#37834) nyogo83


nyogo83
senior tag

Ma van premieren a netflixen (es a viragboltban is) a Dark [link].
Elegge erdekesnek tunt a premier alapjan is mult heten, kivancsi vagyok ra.

(#37835) Zizmand válasza jonnyjoker01 (#37832) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Én mindkettőt láttam, szerintem érdemes. :K
A JJ kb. 3. résztől indul be, de onnantól nagyon, tehát ha az első pár rész lapos, ne hagyd abba.

A Legion érdekes sorozat, CGI jó benne, nem tucat marvel sorozat.

(#37836) mayday00 válasza nyogo83 (#37834) üzenetére


mayday00
őstag

Remélem lesz fordítója :) bemutató alapján nem tűnik rossznak.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#37837) bAtt001 válasza nyogo83 (#37834) üzenetére


bAtt001
addikt

Kösz, lesz mit nézni holnap a kérdés már csak, hogy angolul vagy német nyelven nézzem :D

(#37838) k-adi válasza brownus (#37820) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen pl breaking bad-et hamarabb mondanám jobbnak, hangulatosabbnak mint a robinak

(#37839) brownus válasza bagyulajuve (#37833) üzenetére


brownus
veterán

jaja, legion fasza nagyon

(#37840) brownus válasza nyogo83 (#37834) üzenetére


brownus
veterán

ha lesz angol szinkronnal akkor nézős, ha nem, akkor felejtős :)

(#37841) bAtt001 válasza brownus (#37840) üzenetére


bAtt001
addikt

Elvileg van rajta angol hangsáv, legalábbis ahol én néztem ott azt írták :B

(#37842) nyogo83 válasza brownus (#37840) üzenetére


nyogo83
senior tag

Van rajta angol hangsav, rendes szinkronnal :K

(#37843) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Köszönöm a válaszokat! Akkor lesz mit néznem amíg szünetel a How to get away with a murder meg a Star trek discovery. :R

Üdv. Johnny

(#37844) k-adi


k-adi
nagyúr

hi. a netflixes DARK-ról van már vélemény valakinek? tudom, dec 1én jött ki, de hátha valaki binge-elte már :DD

ez [link]

(#37845) Soybex


Soybex
őstag

Kinek hogy tetszett a Rick és Morty első szinkronos adása?
Szerintem Morty szinkronhangja tökéletesen visszaadja az eredetit, de Ricknek hiányoznak a karakteres hangjai.
Alapjába véve szerintem nem sikerült rosszul :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#37846) dokee78


dokee78
félisten

Knightfallról vélemény?
Nézi valaki?

(#37847) brownus válasza nyogo83 (#37842) üzenetére


brownus
veterán

Yep, megneztem, van. Ezt elteszem kari szunetre :)

(#37848) j0k3r! válasza k-adi (#37844) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Nekem egy stranger things koppintásnak tűnik, de ha megnézed, akkor kíváncsi vagyok az értékelésedre :K

some men just wanna watch the world burn...

(#37849) Bad Pritt válasza Soybex (#37845) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem néztem, de számomra főleg a fordítások miatt esik ki. Poopybutthole pl mi lesz magyarul? :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#37850) bobalazs válasza Bad Pritt (#37849) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lool. Szarcsimbóksegglyuk?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.