Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) oriic válasza k-adi (#36600) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Minden bizonnyal. :DDD

__

Supernatural trailer

Live-Die-Respawn

(#36602) gyuromoj


gyuromoj
veterán

oriic
Flash dráma a köbön tippre.
Supnat meg jöhet amíg csak gondolják. :D

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36603) Ventur@ válasza k-adi (#36600) üzenetére


Ventur@
senior tag

20%al több 'i promise"-t és 10%-al több "i'm sorry"-t jósolok az évadra....valamint 5%-al több"Iris"-t :DDD .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#36604) leslieke válasza oriic (#36601) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

SupNat :C végre!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#36605) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Rick and Morty 3x07

o.O OMG, mi volt ez a rész?? :C

Live-Die-Respawn

(#36606) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Suits S07E10
Elég király volt eddig ez az évad, végre visszatért az eredeti hangulat. Viszont ekkora cliffhangerrel zárni, megint jól megszivattak minket a készítők, várhatunk január/februárig a folytatásra :O

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#36607) Pitterix válasza k-adi (#36600) üzenetére


Pitterix
őstag

Tök mind1!
Fújjogni fogok biztos, de akkor is nézem a többi marhasággal együtt.
Idén a Shannara-ban bízok nagyon.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#36608) jonnyjoker01 válasza oriic (#36605) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Újranézős :C

@Cheesus: köszi!

Üdv. Johnny

(#36609) devil-k


devil-k
nagyúr

Banshee S02-S03-S04

7/10

Nem egy rossz sorozat, de a második évad után már nem az igazi, többször lehetett érezni az "izzadságszagot". Az első évadnál még voltak realista (?) álmaim a történet kapcsán, de aztán hamar el kellett engednem, főleg, hogy már-már ilyen szuperhősös cselekményszálba ment át az egész. A harmadik évad közepétől pedig nagyon mesterkéltnek hatott az egész. Ez nem azt jelenti, hogy nem tetszett, de egy idő után már unalmas volt.

A negyedik évad és a befejezés borzalmas volt. Olyan érzésem volt, mintha a True Detective-t néztem volna. Ellopott ötletek, fantáziátlan történet és befejezés. Na, a sorozat befejezése viszont nem volt korrekt, borzasztó volt, kifáradtak az alkotók is. Vártam volna a nagy hű, meg hát, de semmi. Ilyen téren csalódás volt, feleslegesen csináltak negyedik évadot. Nesze semmi, fogd meg jól. Bár igaz, hogy az egész sorozatban voltak nagyon nagyon kemény jelenetek és percek, de aztán átfordult az egész egy B kategóriás akcióba. Viszont egy-egy karakter szerepe viszont kiemelkedő volt a számomra:

- Job
- Kai Proctor
- Clay Burton

- mozi bolondéria -

(#36610) Lauda válasza devil-k (#36609) üzenetére


Lauda
félisten

Hát igen, ízlések és pofonok ;) , nekem például nagyon bejött végig, volt pár hullám benne, azonban összességében talán most is az egyik legjobb sorozat amit eddig láttam. ;)

Volt az a rész mikor ellopják a pénzt a bázisról. Ott azért kiakadtam kicsit, mert a fejkamerás felvételekkel nagyon megtolták a színvonalat, ilyet nem nagyon látni még filmekben sem, viszont az egész egy orbitális hülyeség volt. Már eleve ahogy bejutottak oda, hogy kiszedték az első ajtót, de nem is tudhatták mi lesz mögötte. Na mindegy, az ilyenekkel nekem sok bosszús percet okoztak. :D

(#36611) rétisün válasza Lauda (#36610) üzenetére


rétisün
veterán

"összességében talán most is az egyik legjobb sorozat amit eddig láttam"

:K :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#36612) devil-k válasza Lauda (#36610) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem is tetszett, nem erről van szó, csak a végén vártam egy nagy(obb) durranást. :)

- mozi bolondéria -

(#36613) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Preacher s02 szégyen az első évad után :(

Janaboy

(#36614) mark!


mark!
őstag

animációs mesékről is jöhet ide vélemény/ajánlás, vagy az anime topikba menjen?
(nyugati mese, nem tipikus anime. pl. gravity falls, mert mostanában rákattantam az ilyenekre :D )

>

(#36615) Zizmand válasza mark! (#36614) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Engem érdeklene. :K

(#36616) Ragnar95 válasza mark! (#36614) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem jöhet nyugodtan ide, pont Gravity falls elég gyakran kerül itt említésre például.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#36617) mark! válasza Ragnar95 (#36616) üzenetére


mark!
őstag

akkor jó, mert lehet ide azért több emberhez jut el, többen nézik ezt mint az animéset. majd jövök egy pár címmel, mondjuk csak nemrég álltam neki, szóval én sem láttam mindent. :)

>

(#36618) oriic válasza Ragnar95 (#36616) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pontosan, szerintem is jöhet ide, volt szó már többször is itt nyugati rajzfilm sorozatokról. (pl. The Las Airbender széria, Rick & Morty, Archer stb.)

Live-Die-Respawn

(#36619) petipetya


petipetya
nagyúr

Tin Star

Elég erős pilot vezeti be a történetet, amely simán elmenne egy önálló filmnek is. A gátlástalan olajtársaság ezúttal egy kanadai kisváros lakóin gázol át annak érdekében, hogy minél hamarabb felépüljön a finomító. A rossz képviseletében a Hell on Wheels-ből jól ismert svéd (Christopher Heyerdahl) tevékenykedik, aki anno a western sorozatban a Vasúttársaságot képviselte gonosz tetteivel. A jó képviseletében pedig Tim Roth alakítja a helyi sheriffet, akit legutóbb a Twin Peaks-ben láthattunk (már aki). A karakterek egyediek és önmagukban is erősek, a színészi játék korrekt, a kölyök lelki kötődése az áldozataihoz pedig külön csemege ebben a sorozatban. A legtöbb színészt már láttam színvonalas sorozatokban, a történet is rendben van, a gyönyörű tájak és az aktuális eseménynek megfelelő dinamikus zene miatt a 2. rész után is nyugodt szívvel ajánlom. :C

youtube trailer

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#36620) mayday00 válasza petipetya (#36619) üzenetére


mayday00
őstag

Köszi a leírást :C Nézni fogom :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#36621) brownus válasza petipetya (#36619) üzenetére


brownus
veterán

Koszi, csekkolom. Az amazon nem oakolja fel egyben mint a neftflix?

(#36622) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Keresek valami egyszerű, pihentető, feelgood sorozatot. Olyat amin nem kell agyalni, figyelni, csak simán nézni, egy átmelózott nap után elalvás előtt. Most a Family Guyt tolom erre a célra, de néha már kicsit... Olyan amilyen. Eddig az iZombie, a Lucifer, esetleg a Misfits, na meg a Mentalista volt erre a célra, csak mindet kivégeztem. Preacherre vártam még, hogy hátha, de az új évad olyan meh lett, hogy kedvem sincs nézni...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#36623) gyuromoj válasza LógaGéza (#36622) üzenetére


gyuromoj
veterán

Califorgia
Törtetők
Számkiszervezett
The Finder
Camp
Cougar Town

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36624) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Szamurájok is lesznek a Westworld második évadában

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36625) Aventador91


Aventador91
őstag

létezik valami dexterhez hasnoló személyiségzavaros sorozat/film? nem kimondottan gyilkolós

(#36626) mark! válasza Aventador91 (#36625) üzenetére


mark!
őstag

bates motel.

>

(#36627) Aventador91 válasza mark! (#36626) üzenetére


Aventador91
őstag

ez betegnek tűnik :D + nem láttam a psycho-t. valami lightosabb? :D

(#36628) mark! válasza Aventador91 (#36627) üzenetére


mark!
őstag

én sem láttam még a psycho-t, tökéletesen nézhető anélkül is.
annyira nem is beteg :P

[ Szerkesztve ]

>

(#36629) gyuromoj válasza Aventador91 (#36625) üzenetére


gyuromoj
veterán

Hannibal :C
Igaz csak az első 2 évad volt tökély, sajnos a befejező harmadik már nem volt annyira tetszetős nekem.

Bates Motel pedig nem rossz, nekem még az utolsó 5. évad hátravan. Majd ősszel pótolom.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36630) mayday00 válasza Aventador91 (#36625) üzenetére


mayday00
őstag

hannibal :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#36631) mark! válasza gyuromoj (#36629) üzenetére


mark!
őstag

nekem is kell még az 5. évad, de inkább újjranézem az egészet.

>

(#36632) parkr válasza gyuromoj (#36624) üzenetére


parkr
őstag

ez nem hiszem hogy sok embert ért váratlanul

(#36633) leslieke válasza gyuromoj (#36624) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Csak jönne már. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#36634) jonnyjoker01 válasza gyuromoj (#36624) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ez picit olyan, hogy sárkányok is lesznek a trónok harca következő évadában :DDD :R

Üdv. Johnny

(#36635) S e t h válasza LógaGéza (#36622) üzenetére


S e t h
nagyúr

Dokik

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#36636) brownus válasza gyuromoj (#35576) üzenetére


brownus
veterán

én, tegnap már az 5. résznél jártunk, és aznap este kezdtük el miután letettük a gyereket. szóval gondolhatod milyen, totál beszippantott mindkettőnket :)

egy családról szól, a felnőtt gyerekekről és két idősíkon fut a történet. dráma kis humorral fűszerezve.

nem tudok hirtelen hasonló sorozatot mondani, talán six feet under? de az unikum, a top... szóval passz.

amit néztünk ezelőtt volt a big little lies, ami szintén remek volt, de az komorabb, durvább és nincs humor..

de ezt a this is us-t, jó szívvel ajánlom mindenkinek aki drámára vágyik. a szereplők meg szuperek!

this is us infók:
info
info2

[ Szerkesztve ]

(#36637) ígyvanferi válasza brownus (#36636) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igen, a This is us nagyon szuper. Még nem végeztem az első évaddal, de ez nem rajta múlik. Pedig mindjárt folytatódik a második évaddal, lehet belehúzok a napokban.
Épp most volt kérdés, hogy feelgood sorozatot ajánljunk, na ez szerintem tökéletes példa.

(#36638) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Megneztem en is az Orvillet.

Nem birok rajonni h mi akar ez lenni, hirtelen azt hittem mese.
Vigjateknak harmat gyenge, scifinek lapos.

Olyan mintha a haverjaimmal jarnam az űrt :)

Janaboy

(#36639) Ragnar95 válasza LógaGéza (#36622) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ballers
Gravity Falls: ne tévesszen meg, hogy animációs és Disney, nagyon szuper sorozat és ha egy szóval kéne jellemeznem, pont a feelgood lenne az

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#36640) brownus válasza ígyvanferi (#36637) üzenetére


brownus
veterán

most olvasom, hogy nyert is egy emmyt, megérdemelten :)

(#36641) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

The Strain S04

Nagyon jó rendes lezárást kapott a sorozat, ki hitte volna, Zack megmenti a világot :C . Örülök, hogy nem úgy végezte, mint a Helix (mondjuk mivel nem SyFy sorozat ezért erre számítani lehetett :R ). Erre az évadra adok egy 9/10-et.

Rick and Morty S03E08

Ez a filler epizód nagyon rosszkor jött. Berakni két folytatásos rész közé igazi szemétség :C Deeeee emellett nem volt rossz, bár inkább a gyengébb részek közé sorolnám az évadban. A vége viszont nagyon tetszett, ahogy Summer közönyös arccal követi a kártyán levő utasításokat, aztán még Morty és Rick szarozik vele :DDD :C .

Üdv. Johnny

(#36642) Cheesus válasza jonnyjoker01 (#36641) üzenetére


Cheesus
senior tag

Nem is folytatják már a Strain-t?
Hosszú kihagyás után tegnap kezdtem el a 3. évadot, ezek szerint akkor kapok egy "kerek" történetet mire a végére érek a 4. évadnak?

https://www.twitch.tv/csehla

(#36643) parkr


parkr
őstag

a tegnapi emmy-t láttátok már valahol? nem találom sehol

(#36644) S e t h


S e t h
nagyúr

Véget ért a móka mára, zárul Miki mókatára.

Befejeződött végre a The strain, nem csoda, hogy nem húzták tovább, ez is sok volt belőle. A könyv sem váltotta meg a világot, a sorozat meg maga volt a középszer. Talán azért volt csak méltó a figyelemre, mert hiánycikk a hozzá hasonló természetfeletti-horror like sorozat, de még így is kevés ahhoz, hogy bárkinek nyugodt szívvel ajánljam, talán csak az azoknak akiket nem kedvelek.

A könyv azért monumentálisabb az erős bibliai utalásokkal, itt meg elintézték az egészet egy kis pukkantással, amolyan Kim Jong-Un módra.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#36645) rétisün válasza parkr (#36643) üzenetére


rétisün
veterán

ha csak a nyertesekre vagy kiváncsi, akkor pl. junkie

ha meg is akarod nézni, akkor passz....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#36646) parkr válasza rétisün (#36645) üzenetére


parkr
őstag

azóta meglett, gyorsan végig is pörgettem.
elég szar volt, bár lehet csak azért mert utálom Colbertet..

(#36647) petipetya válasza LógaGéza (#36622) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kib*zgatóhelyettesek

Abszolút agyatlan, gondolkodásmentes, és vicces vígjáték, ami könnyed kikacsolódást jelent a 30 perces epizódokkal.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#36648) LógaGéza válasza gyuromoj (#36623) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm mindenkinek az ajánlást :R Az Outsourced-et anno fel is vettem listára, már pörgetem is, a This Is Us-t is, és ha el is fogy, lesz miből válogatni :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#36649) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

The Orville S01E02
Egy fokkal talán jobb volt a pilotnál, de még mindig elég karcsú.Sztori nem összefüggő, illetve a részeken belüli történet se mondható se fordulatosnak, se túl izgalmasnak, emellett a poénoktól se dobom el az agyam.
A hangulat egy az egyben Star Trek koppintás továbbra is és még mindig kb ennyi, ami elviszi a hátán a sorozatot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#36650) brownus


brownus
veterán

this is us s01 ep5-6-7, tegnap este, hát bazdki ez egyre jobb. az egyik részen sírsz, majd rá öt percre kacagsz egy jót :) imádom

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.