Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) Zizmand válasza WayneGace (#36300) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Szerintem nézhető, de jobb, ha láttad a többit is.

(#36302) jonnyjoker01 válasza Janaboy (#36299) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nekem az a teoriam hogy előre tudja a NK hogy jönnek Jonék és kihalászott a fagyott tengerből pár hajóláncot.

Üdv. Johnny

(#36303) trialboj


trialboj
őstag

Pfáj de felcseszte az agyam az Orange is the new balck aktuális évada.

Olyan mint egy tündérmese, ha 100 párhuzamos univerzum lenne, akkor sem tartana 2 napnál tovább egy ilyen lázadás. Rettenetesen primitívnak vannak ábrázolva az egyének, tényleg ennyire egysíkúnak kell bemutatni mindenkit? A Pussey szálnak va valami értelme, de összességében egy rettenet idegesítő évad.
Mivel kevés börtönös sorozat van, már végignézem, de ez 2. résztől fogva kritikán aluli.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#36304) Ragnar95 válasza trialboj (#36303) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én a 10.résznél járok még csak, de nekem egyelőre sokkal jobban tetszik, mint az előző évad. Ott sokkal több volt a flashback és sokkal idegesítőbbek voltak számomra, mert nem kapcsolódtak épp a sztorihoz túl szorosan. Ebben az évadban viszont a nagy részük azt magyarázza meg, hogy az illető miért épp azt a döntést hozta meg, amit.
Szerintem a történet is folyamatosabb, illetve gyorsabb volt, mint az előző évadban. A lázadást valóban elnyújtották kicsit, de szerintem nem lett idegesítően hosszú. Ha rákeresel, a valóságban is 25 napos volt a leghosszabb angol börtönlázadás például.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#36305) trialboj válasza Ragnar95 (#36304) üzenetére


trialboj
őstag

Én még csak az 5. nél szóval lehet javul a helyzet a vége felé, de akkor is irritáló a legtöbb személy. Tegyük fel, hogy reális az inkompetens rendőrség töketlenkedése. Ez nem egy szigorított börtön ahol az elítélteknek már nincs vesztenivalójuk, hát normális az hogy kínozzák megalázzák, az őröket és az igazgatót, még ha ez ilyen ovis bosszú akkor sem gondolkodnak, hogy ennek valamikor vége lesz, ezeket az őröket nem fogják legyilkolni tehát beszámolnak mindenről, és lehet életfogytiglant is kaphatnak azok akik vezetőként szerepeltek, és mocsok mód bántak velük?!

A celeb nőt a feka csak pórázon tartja? Normális egyáltalán, ennyire buta embereknek kell ábrázolni őket? Eddig nem volt ilyen bugyuta az a karakter.

Én ezeken nem tudom túltenni magam, 1-2 irreális dolgot még elfogadok, de hogy egy ilyen babazsúrt rendezzenek egy női börtönben teljes mértékben lehetetlennek tartok.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#36306) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Defenders

1x06

Wow az a befejezés! o.O :C

Live-Die-Respawn

(#36307) pohár válasza oriic (#36306) üzenetére


pohár
félisten

What are you on? Lithium?

ezért imádom Jessicát :DDD

a 8. rész végén van egy kis teaser a következő adagból (credits után), érdemes megnézni, rettenet várós már :C

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#36308) oriic válasza pohár (#36307) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:R

Na lepörgött az utolsó rész is. Jó volt ez kérem szépen, a vége kicsit WTF, de kellett az a cliffhanger. :D

Punisher előzetes alapján szintén jó lesz. :R

Live-Die-Respawn

(#36309) pohár válasza oriic (#36308) üzenetére


pohár
félisten

én azért mertem remélni, hogy a végén ő is feltűnik majd, de sajnos nem csinált vérfürdőt... :(

mondjuk a teaser végén bedobhattak volna egy konkrét dátumot, Daredevil S02 óta imádkoztam, hogy kapjon saját sorozatot, ne várakoztassanak már ennyire :D

a vége mondjuk várható volt, mert nehezen lehetne Daredevil S03 Matt Murdock nélkül :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#36310) zoli03 válasza Ragnar95 (#36304) üzenetére


zoli03
őstag

Én a 9. részig láttam, de nekem nemigazán tetszik ez az évad. Eddig is lassan haladt a történet, de most még annál is lassabban, szinte egy helyben áll.

(#36311) oriic válasza pohár (#36309) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja igy annyira nem volt meglepo a dolog.

Live-Die-Respawn

(#36312) S e t h


S e t h
nagyúr

Ha vki nézné a Preachert.
Megnéztem tavaly az első évadot, nos senkinek sem ajánlottam a sorozatot, egy függő havernak sem, mivel én is untam magam.
Volt rá esély, hogy a második évad végre felpörög, de az imdb értékeléséket nézve még jobban elbizonytalanodtam.
Van aki nézi és meri ajánlani?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#36313) Janaboy válasza S e t h (#36312) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nemreg irtam, az eleje porgott, de rem unalmas lett a közepe, talan meg egy rész van hatra, meglatjuk. Az első évad jobb volt..

Janaboy

(#36314) bobalazs válasza S e t h (#36312) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az első évadnál semmivel sem jobb a második, ha az első nem tetszett a 2.at is kihagyhatod.
Amúgy meg amolyan fél-komédia az egész szerintem, sok benne az abszurditás ugye.

(#36315) Ventur@ válasza S e t h (#36312) üzenetére


Ventur@
senior tag

Nézem és nem ajánlom. Iszonyatosan karcsú eddig az évad. Gyilkosok szentje és Herr Starr jelenetei mentenek valamit meg az egészből. Illetve mikor Eugene a pokolban van és ezt mutatják. De összességében rém unalmas, ahogy Janaboy is fogalmazott. Ha már vártam és elkezdtem végignézem, de ha lesz 3. évad, az már csak dara üzemmódban lesz nálam.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#36316) S e t h


S e t h
nagyúr

Köszi srácok, akkor ez kilőve.
Ugyanez a kör a Legionra?
Anno megálltam 1 résznél, de most kifogytam a sorozatokból.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#36317) Janaboy válasza S e t h (#36316) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Az jo, az elso par resz zagyva, de a vegere tisztul :)

Janaboy

(#36318) Lauda


Lauda
félisten

Justified

6. évadot kezdem majd, zseniális sorozat. Nincsenek benne mélypontok, mindig szórakoztat és leköt. Az 5. évad is eszméletlen jóra sikeredett. :R :K

Plusz időtöltésnek belekezdtem a Grey's Anatomy - ba. :F :DDD Ezen kívül A Dr House első részét is meglestem, nagyon tetszett, később beiktatom mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#36319) bobalazs válasza Lauda (#36318) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Eddig két részt néztem, valóban jó.
Betettem watchlistbe, a 12 monkeys után jó lesz.

(#36320) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Defenders 1x01

Egyszerű bemelegítő rész.
Remélem a Kéz beszerzett egy Alien tojást és Ripley ismét Alien királynő lesz. :DDD

(#36321) Laraxior


Laraxior
titán

Mivel egyelőre véget ért a Wentworth, ezért másik sorozat után kell néznem.

Orange is the new Black? :F
Nézhető? :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#36322) Ragnar95 válasza Laraxior (#36321) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Attól függ, mire számít az ember. Az első 2 évad inkább humoros, de közben megvan a komor vonal is, 3. évadtól kezdve a humor háttérbe szorul. Gyorsnak semmiképp nem nevezhető a sorozat, a szereplő előéletét flashbackeken keresztül ismerhetjük meg, amikből néha kb annyit látunk, mint magából a sztoriból.
Ha úgy érzed, hogy ezek téged nem zavarnak, akkor hajrá :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#36323) Laraxior válasza Ragnar95 (#36322) üzenetére


Laraxior
titán

Első rész letudva. Szerintem folytatom, aztán meglátom meddig jutok :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#36324) parkr válasza Laraxior (#36321) üzenetére


parkr
őstag

az orange után én az ausztrálból kb 2 részt voltam képes megnézni, de kinek mi..

[ Szerkesztve ]

(#36325) Vladi válasza Laraxior (#36321) üzenetére


Vladi
nagyúr

metadon a heroinistának. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36326) trialboj


trialboj
őstag

Az OZ című börtönös sorozatot végignézte itt valaki? Ajánlották még régen, hogy állítólag a szökés is sok mindent átvett onnan, kb 6-7 részt néztem meg de annyira vontatott v darabosnak tűnt, hogy abbahagytam.
Mivel nem sok opció van gondolkozom hogy megint nekifogjak...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#36327) mike1334 válasza trialboj (#36326) üzenetére


mike1334
veterán

Én végignéztem vagy tíz éve. Nekem nagyon tetszett, egyik első sorozatos élményem, amit kifejezettem daráltam. Nagyon sötét, nem könnyű darab, az Orange kutyaf***a hozzá képest dráma szempontjából, jó párszor kellemetlenül éreztem magam közben, de ajánlom, mert megéri megnézni.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#36328) trialboj válasza mike1334 (#36327) üzenetére


trialboj
őstag

De az érdekel hogy lesz olyan összetett mint a szökés? Nekem sajnos az az etalon, mert az volt az első komoly sorozatos élményem, és azóta is kevés sorozat tud annyira komplex lenni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#36329) mike1334 válasza trialboj (#36328) üzenetére


mike1334
veterán

Passz, nekem nem jött be a szökés sztorija, egy részt se láttam belőle...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#36330) zoli03 válasza trialboj (#36326) üzenetére


zoli03
őstag

Én még addig sem bírtam, 3-4 részt tudtam csak belőle megnézni.

(#36331) grizlisandor válasza grizlisandor (#36320) üzenetére


grizlisandor
addikt

Defenders 1x02-03

Végre együtt a csapat. Stiky akciójánál pár percre lefagytam. :DDD

Más:

Milyen dolog az, hogy csak 8 részből áll a Defenders 1. évada? :O
Előzmények évadai ugye 13 részesek voltak. Persze volt, ami feleslegesen volt ilyen hosszú, de 4en csak adnak annyit tartalmat, hogy kitöltsöm egy 13 részes évadot... :U

(#36332) attiati válasza grizlisandor (#36331) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem túl sok színészt kell lekötni és egyidőben.
Közben addig komplett évadok nem haladnak a többi sorozatban.
+ még kapnak sorozaton kívüli megbízást is a színészek.

A Daredevil S03 is amiatt hagy ki két évet szerintem, mert közbejött a Defenders. De csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#36333) WayneGace válasza trialboj (#36328) üzenetére


WayneGace
őstag

Az OZ sokkal összetettebb és jobb sorozat, mint a szökés.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#36334) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Dupla résszel kezdett a The Last Ship. :C

Live-Die-Respawn

(#36335) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Kingdom (US) 2014, 3 évad (elméletileg befejező): egyszerűen nem bírtam abbahagyni, hiába az utolsó 5 részhez már csak angol felirat volt elérhető, megnéztem úgy és nem bántam meg. Az utolsó 2 rész leütött, megtaposott és ott hagyott a sárban szenvedni! Nagyon durva volt, engem megérintett! Egy igazán kellemes kis drámát ismerhettem meg, mindenkinek ajánlom.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#36336) odrif válasza oriic (#36334) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Már csak a feliratra várok

20 éve a Prohardveren

(#36337) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Philip K. Dick’s Electric Dreams - trailer

10 része epizodikus antológia. Minden rész egy Philip K. Dick-novellát dolgoz fel.

A szereplők: Steve Buscemi, Anna Paquin, Greg Kinnear, Mireille Enos, Terrence Howard, Bryan Cranston, Timothy Spall, Jack Reynor, Benedict Wong, Justin Butcher, Georgina Campell, Bekka Bowling, Christopher Staines, Malik Ibheis, Richard Madden, Holliday Grainger, Anneika Rose, Juno Temple, Annalise Basso, Maura Tierney, Essie Davis, Liam Cunningham, Ruth Bradley.

Live-Die-Respawn

(#36338) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg nálam a Jericho c. sorozat viszi a prímet. Láttam már a Revolution c. sorozatot, a Walking dead-et, valamint a Fear the walking dead-et is.

Van esetleg ezekhez hasonló kaliberű sorozat? :R

(#36339) mark! válasza sziku69 (#36338) üzenetére


mark!
őstag

Z nation mindenképp.
gagyibb mint a walking dead, nekem speciel sokkal jobban tetszik, mert sokszor viccesebb és a zombikon van a hangsúly (nem egymást ölik)

>

(#36340) sziku69 válasza mark! (#36339) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi! :) :R
Amíg nem folytatódik a Walking dead, kihúzom vele valahogy. :D

(#36341) Laraxior


Laraxior
titán

Fél Amerikai Pite benne van az Orange Is the New Black-ben :DDD
Hát még amikor a Sons of Anarchy-s kiscsaj is feltűnt :Y :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#36342) Lauda


Lauda
félisten

Aki kedveli az ismeretterjesztő sorozatokat és érdekli a náci párt/hitler vonal, iszonyat jó összeállítás a Náci párt felemelkedése című spektrumos sorozat. Az első világháború végétől kezdve végigköveti hitler führerré válását és bukását, a bűnösök felelősségrevonását. Részletes, érdekes kis sorozat.

Ehhez kapcsolodóan ajánlanám még a harmadik birodalom építményei című sorozatot. Bemutatja külön-külön részenként a különböző hitler és a nácik által létrehozott alkotásokat, elképesztő, érdemes megnézni.

(#36343) ígyvanferi válasza oriic (#36337) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Lehet tudni már, hogy pontosan mely novelláit? Novellákat nem nagyon olvastam tőle, nem is volt ismerős semmi a bemutató alapján. Remélem azért a végeredmény jobb lesz, mint a trailer.

(#36344) mike1334 válasza ígyvanferi (#36343) üzenetére


mike1334
veterán

Rövid cikk trailerrel.

Sztorik: The Commuter, Impossible Planet, Crazy Diamond, Father Thing, Real Life, The Hood Maker, Kill All Others, Autofac, Safe & Sound, Human Is.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#36345) brownus válasza oriic (#36337) üzenetére


brownus
veterán

királyság

oo, a tréler nem elérhető

[ Szerkesztve ]

(#36346) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Stranger Things 3. évad berendelve.

Live-Die-Respawn

(#36347) gyuromoj válasza oriic (#36346) üzenetére


gyuromoj
veterán

Fuckyeah :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36348) mark! válasza oriic (#36346) üzenetére


mark!
őstag

amúgy ilyenkor nem gondolkodnak, hogy mi van akkor, ha a 2. évadnak szar lesz a nézettsége és bebukik? persze, tudnak kaszálni, de szerintem annyira fölösleges ilyenkor berendelni még. legalább az évad feléig várhatnának.

[ Szerkesztve ]

>

(#36349) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Kiderült, hány évadot terveznek a Stranger Things alkotói

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36350) mayday00


mayday00
őstag

American Horror Story Season 7 Trailer

[link]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.