Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) Lauda


Lauda
félisten

Novemberben érkezik a terápia harmadik évada!

(#36902) petipetya válasza Lauda (#36901) üzenetére


petipetya
nagyúr

Helyes.

"nincs rá lezsóidő"

(#36903) petipetya


petipetya
nagyúr

Vasárnapi játék: melyik jól ismert karakter látható a képen? Irtózatosan magas, szőke, nő de férfinak néz ki. :) A választ SPOILER alá rejtsétek, hogy mások is találgathassanak. És igen, a jobboldali nő is ismerős lehet többeknek.

"nincs rá lezsóidő"

(#36904) bagyulajuve válasza petipetya (#36903) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Breanne of Tarth és June Osborne

Resistencia eterna

(#36905) Lauda válasza petipetya (#36902) üzenetére


Lauda
félisten

Itt nézhető egy kis trailer, lesznek jó karakterek megint.

(#36906) petipetya válasza oriic (#36887) üzenetére


petipetya
nagyúr

Lefordultam az ágyról, annyira beteg volt a humor. :D Nem számítottam ilyen vissza-vágóra.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#36907) abridabri


abridabri
veterán

The Orville
1x05
OMG Charlize Theron :Y (+nyalcsorgatos smiley). Nem semmi koltsegvetesuk lehet ,ha ot is sikerult beszervezni ,meg ha csak 1 resz erejeig is . Respect

(#36908) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Van Helsing 2x01

Nem tudom nezte-e meg vki rajtam kivul, sztem jol starolt, meglatjuk milyen lesz az evad.

Orville 1x05

Sose foglalkoztam az ST alatt, h mit csinalnak a hidon a muszakban, amikor nincs semmi tortenes. Érdekes volt ez a mozizas kozben :D
Btw az egész sori kozelebb all a mi aktuális viselkedesunkhoz vagy kulturankhoz mint az ST.

Janaboy

(#36909) k-adi válasza abridabri (#36907) üzenetére


k-adi
nagyúr

The Orville.. na ja nekem is kezd gyanús lenni az egyre több sztár :D vannak itt kapcsolatok kéremszépen :D

(#36910) petipetya válasza Komplikato (#36700) üzenetére


petipetya
nagyúr

Philip K. Dick's Electric Dreams

Röviden: mint Black Mirror (és sci-fi) rajongó, nagyon bejön ez a sorozat.

Az 1. rész ütős lett, van benne Black Mirror, Felhőatlasz, 1984 és Mad Max is. Zseniális és elgondolkodtató a történet, a karakterek, helyszín és a műszaki berendezések által elsőre kortalan. Ebből a történetszálból egy önálló sorozatot is el tidnék képzelni. A 2. rész már inkább egy lágy sci-fi volt, a továbbiakat pedig kíváncsian várom.

"nincs rá lezsóidő"

(#36911) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

X-Akták 11. évad előzetes

Live-Die-Respawn

(#36912) petipetya válasza oriic (#36911) üzenetére


petipetya
nagyúr

A legutolsónak jó volt az előzetese, amely alapján a 47-ben lezuhant csészealj történetét vártuk, majd végül kaptunk egy híg fost. Ezáltal most nem várom, majd szépen megírjátok milyen volt, és az alapján döntök.

"nincs rá lezsóidő"

(#36913) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Ballers S03
Több lett a komolyság és a dráma, de szerencsére eltalálták. Vége kicsit kusza lett, de várom a folytatást.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36914) Ventur@


Ventur@
senior tag

Inhumans S01E03

Engem kilóra meg lehet venni sci-fi-vel és/vagy szuperhősös sorozattal, de...

... ez az Inhumans valahogy eddig nekem nem adja. Nem nagyon vágom még hogy Maximus, miért akar annyira a Földre "visszamenni", hiszen semmilyen képessége nincs. Most el akarja foglalni a Földet és ő akar lenni a Föld királya? Valahogy olyan semmitmondó, amit el akar érni. Fura, na :D .

CGI kutya megszokható, nincs sokat a képen, így nem vészes. Eddig két karakter a kedvenc - persze csak is a jó oldalról :D - Crystal és Medusa. Iwan Rheont (Maximus), pedig már itt is a halál f*szára kívánom, mint a GoT-ban. Ennyire ellenszenves figurákat játszani :D .

Nézzük tovább, mert kell valami a S.H.I.E.L.D.-ig, ha már a The Defenders egyáltalán nem adta nálam (két rész után abbahagytam).

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#36915) oriic válasza Ventur@ (#36914) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

En nagyon remelem hogy Maximus nagyon hamar elpatkol majd.

Mondjuk Crystal helyeben en mar tuti kinyirtam volna.

szerk: Black Bolt teljes erejere kivancsi lennek itt a sorozatban. (Ha egy pici nyogestol ezt kaptuk, milyen lehet a max ereje?)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#36916) #48613632 válasza Ventur@ (#36914) üzenetére


#48613632
törölt tag

5.3-as ájemdíbivel, fel sem merült, hogy belenézzek

(#36917) jonnyjoker01 válasza #48613632 (#36916) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Azért az ájemdíbí réting nem meghatározó minden esetben. Pl. Z Nation szerintem a legjobb zombis sorozat, mégis tök alacsony pontszáma van.

Üdv. Johnny

(#36918) #48613632 válasza jonnyjoker01 (#36917) üzenetére


#48613632
törölt tag

6.7-en áll a Z, az szerintem annyira azért nem rossz.

De igazából én azt látom, hogy 6-os IMDB alatt, nem igazán élvezhetőek a sorik, a valóban jók meg 8 felett kapnak.
Filmeknél talán ez a határérték eltolódik 1-gyel lefelé, de ez sem szentírás.
9 felett meg szinte sosem kapnak, kivéve pár évadzáró/nyitó, vagy crossoverek.

Egyébként, mióta páran itt említették, tervbe vettem, hogy belenézzek, de jópár, ennél szebb reményű sorival is, el vagyok maradva, úgyhogy eléggé a lista végén kullog.

(#36919) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Sziasztok!

Egy barátom keres egy sorozatot, melynek a nevére sajnos nem emlékszik. Annyi rémlik neki, hogy koreai sorozat, illetve a történet szerint az első részben egy repülőgép lezuhan egy szigetre, elméletileg magyar szinkronos sorozat. Sajnos ennyit tudott csak elmondani nekem, valaki ezek alapján ráismer erre a sorozatra, hogy melyik is lehet ez? :B

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#36920) bagyulajuve válasza ViharVadász (#36919) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Lost gondolom

Resistencia eterna

(#36921) oriic válasza bagyulajuve (#36920) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az mar a koreai reszbel nem stimmel. :D

Live-Die-Respawn

(#36922) bagyulajuve válasza oriic (#36921) üzenetére


bagyulajuve
addikt

de vannak benne koreaiak :DDD

Resistencia eterna

(#36923) ViharVadász válasza bagyulajuve (#36920) üzenetére


ViharVadász
őstag

Sajnos nem az, azt a sorozatot ismeri. Ez valami más lesz, de én sem találok rá. :( De köszi a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#36924) Ventur@ válasza ViharVadász (#36919) üzenetére


Ventur@
senior tag

Esetleg ez? Missing 9

Ezt találtam róla:

A Legend Entertainment vállalat 9 embere utazik egy magánrepülőgépen egy koncertre. A repülőgép titokzatos körülmények között lezuhan.
A 9 ember túléli, ám egy lakatlan szigeten rekednek. Korea kormánya a keresésükre indul, de a költségvetés hiánya miatt kis idő múltán leállítják a kutató expedíciót.
4 hónappal később megtalálják Ra Bong Hi-t, mint a katasztrófa egyetlen túlélőjét és szemtanúját, ám ő egyelőre nem emlékszik semmire.
A hatóságok mindent megpróbálnak, hogy visszanyerje az emlékeit, ami szépen lassan el is kezdődik.

Koreai sorozat, 2017-es de nem szinkronos.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#36925) ViharVadász válasza Ventur@ (#36924) üzenetére


ViharVadász
őstag

Elküldtem neki, majd válaszolok, hogy ez volt e az amit keresett. Köszönöm a tippet, remélhetőleg ez az amit keres. :) :R

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#36926) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Star Trek Discovery

1x04

Jó rész volt, de egy dolog azért érdekelne. Miért hagyta a föderáció a roncsokat ott a csata helyszínén vajon? Egyre jobban érik ez a 31-es szekció téma ezzel a "minden eszközzel meg kell nyerni a háborút témával"

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#36927) xenom0rph válasza oriic (#36926) üzenetére


xenom0rph
őstag

Mi ez a 31-es szekció téma? :F

halahala

(#36928) oriic válasza xenom0rph (#36927) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nagyjából ezt érdemes tudni róluk. - A lényeg, hogy olyan eszközöket is bevetnek a sikereik érdekében, amely elvileg tiltottak, vagy nem elfogadottak.

Live-Die-Respawn

(#36929) S e t h


S e t h
nagyúr

Amilyen kozmikus méretű fika tsunami kísérte az orville indulását, annyira élvezem a kezdetek óta.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#36930) oriic válasza S e t h (#36929) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Simán élvezetes a sorozat, és a nézettsége is jó, szóval én csak örülök neki, hogy van nekünk egy ilyen szériánk. :C

Live-Die-Respawn

(#36931) parkr


parkr
őstag

kár hogy véget ért az Episodes. helyenként zseniális volt.

(#36933) TheProb


TheProb
veterán

Hali!

Van valaki aki működésre tudta bírni a sonarr/sickrage közül vmelyiket? Utóbbihoz esetleg nMag-ot is sikerült beállítani?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#36934) Janaboy válasza TheProb (#36933) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Jojo de hanyadik része? :DDD

Janaboy

(#36935) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Tom Clancy's Jack Ryan trailer

Egyelőre jónak tűnik, de messze még a premier. :C

Live-Die-Respawn

(#36936) ígyvanferi válasza oriic (#36935) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ilyenkor nem lehet csak a hsz. egy részét kimoderálni? Csak mert a fele ontopic volt. Illetve lehetne elérhető az évad netflixen vagy amazonprime-on vagy akármin is, nem?

[ Szerkesztve ]

(#36937) Janaboy válasza ígyvanferi (#36936) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Lehet, de egyértelműen nem arra utaltal, sajna en nem tudok moderalni reszben.

Janaboy

(#36938) ígyvanferi válasza Janaboy (#36937) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Rossznak címeztem az előzőt. Mivel a tiltott helyen nincs, így arra nem utalhattam. No mindegy.

A lényeg, hogy az Episodes tényleg jó sorozat. Nincs alatta idióta röhögés, már ez pozitív, a poénok viszont jók. És Matt LeBlanc lehet csak magát alakítja, de egész hitelesen.

[ Szerkesztve ]

(#36939) k-adi válasza oriic (#36935) üzenetére


k-adi
nagyúr

valóban ígéretes, meglátjuk milyen lesz... majd amikor tényleg megjelenik, dobj ide 1 kommentet... 2018 x még messze :D

(#36940) LógaGéza válasza TheProb (#36933) üzenetére


LógaGéza
addikt

Lassan egy éve használok Sickrage-et, és jól működik. Dobj egy PÜt, segítek szívesen!

This is Us
Túl vagyunk az első 3 részen, de nekem itt túl sok a dráma, és valahogy "nehéznek" érzem... Na meg lassúnak, kvázi semmi érdekfeszítőt nem látok benne. Fog ez változni?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#36941) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

The Last Ship S04
Az évadzáró dupla epizód megint hozza simán egy akciófilm szintjét és lezárja az évad sztoriját is szépen, tetszett. Azt persze megint nem lehetett kihagyni, hogy többen is elmondják, "You saved the world. Again...". Ha nem hangsúlyozzák ki, hogy 1 személyben mentik meg a szereplők a világot, még a végén elfelejtené a néző, hogy amerikai sorozatról van szó :D
Az egész évad jól sikerült, szerintem simán hozta a korábbiak színvonalát, sőt, a mostani háttérszál nekem jobban is tetszett mint például amikor az USA-n belül harcoltak. Kíváncsi leszek, a következő évadra mit találnak ki (már ha lesz), lassan lehet kezdenek kifogyni a poszt apokaliptikus sztorikból a készítők :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#36942) brownus válasza petipetya (#36910) üzenetére


brownus
veterán

na, azt hittem csak ez év végén indul. mert nem láttam az amazon prime-on!? furcsa, ez megint valami hüje magyar jogbaszkodás miatt lehet?? ez amazon sori, nem?

jut eszembe, tegnap zongoráztam a netflixen, és rábukkantam erre, hogy: suburra - blood on rome, kábé az első rész háromnegyedéig jutottam., de totál beszippantott. remek szereplők, fasza hangulat. tetszik.
(ami érdekes, vicces, hogy van hozzá angol szinkron is. de gagyi, nem jön át az olaszok vérmérséklete, hevessége :D így maradtam az olasz - angol felirat párosnál)

[ Szerkesztve ]

(#36943) abridabri válasza petipetya (#36910) üzenetére


abridabri
veterán

Ha bejonek az elgondolkodtato tortenetek ( black mirror / 1984 ) javaslom megnezesre a 451° Fahrenheit c. filmet ,ha meg nem lattad.

(#36944) brownus válasza brownus (#36942) üzenetére


brownus
veterán

info és kedvcsináló: Suburra: Blood on Rome - trailer
review

(#36945) TheProb válasza LógaGéza (#36940) üzenetére


TheProb
veterán

Írtam

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#36946) madgie válasza brownus (#36942) üzenetére


madgie
titán

Már rég be van tárazva (még a virágboltból), akkor ideje lenne elkezdeni akkor :)

(#36947) szasanyi


szasanyi
félisten

Egy érdekes kérdéssel fordulok hozzátok: melyik az a sorozat / rész amelyben üzleti tárgyalás folyik legalább pár perc időtartamban? Egy prezentőációs munka elkészítéséhez lenne rá szükség.

(#36948) bagyulajuve válasza brownus (#36944) üzenetére


bagyulajuve
addikt

van film is

Resistencia eterna

(#36949) Ventur@


Ventur@
senior tag

Inhumans-t a Viasat 3 mától adja este 9-től szinkronosan.

Bele fogok nézni, mert kíváncsi vagyok milyenek a szinkronhangok. Bár, ha olyan csodásak, mint a The Flash, meg a Supergirl-ben, akkor felejtős lesz a móka :D .

The Deuce S01E05

Hangulat továbbra is 10 pontos. Igaz, hogy "csak" kb. 1 órás egy-egy rész, de tegnap is olyan volt, mintha órák óta nézném és egyáltalán nem untatott.
Viszont nem nagyon tetszik, hogy Rudy (Pipilo) ennyire bele akarja vinni Vincentet a prosti bizniszbe. Frankiehez sokkal jobban illene ez a szerep. De az tuti, hogy Bobby az évad végére meg fogja szívni. Nyakamat teszem rá, hogy ha kész lesz a lokál, akkor előbb-utóbb, ahogy Vincent fogalmazott, rá fog kapni az ingyen p*ncira...és elő fog kerülni egy kis drog is, meg hát ugye a töménytelen mennyiségű alkohol, majd családi perpatvar. Aztán a végén valamit elcsesz Bobby, ami miatt Rudy szépen elintézteti Tommyval. Mondjuk egy kis betoncipő :D .

Rodney csak nem akarja feladni, hogy Candynek ő legyen a stricije, de jól kiáll magáért.

A riporternő (Sandra) meg...fúúú....rendesen jól nézz ki :DDD .

Kategóriájában nálam eddig még mindig az ősz sorozata :) .

Ui: Ne feledjétek. Mától ismét visszatér Super-cute-girl :DDD .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#36950) gyuromoj


gyuromoj
veterán

-Constantine karaktere szerepelni fog a Legends of Tomorrow 3. évadjában.

-A The Flash 4. évadja nem fogja adaptálni a Rebirth című képregényes történetet.

-Tom Cavanagh természetesen vissza fog térni a The Flash 4. évadjára, mint a cinikus Harry Wells, de nem ez lesz az egyetlen alteregója, aki feltűnik majd a szezonban.

-Sajtóinfók szerint a Disney adta ki ukázba az ABC-nek, hogy rendelje be az Agents of SHIELD 5. évadját, mert a csatorna a kasza mellett volt.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.