Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) Attaca válasza noxon (#26399) üzenetére


Attaca
csendes tag

Nekem is volt ilyen régebben, eseménynaplót nézd meg, hogy indulás után mivel van gondja.

(#26402) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

ds wdr3000n típusú routernél nem tudok belépni a felhasználói felületre. A megadott ip címen nem jön be semmi. Elsőre gond nélkül sikerült, de másodszorra már nem megy. Mi lehet a gond?
Explorer és Chrome böngészőkből is próbáltam, de nem jött össze.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#26403) bolic válasza Warpig (#26402) üzenetére


bolic
őstag

Szia!

Van egy tippem, hogy több gépről jelentkeztél be, ilyenkor életbe lép a védelem. Csak az "első" gépről elérhető a webadmin egyidejűleg.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#26404) Warpig válasza bolic (#26403) üzenetére


Warpig
aktív tag

Nem használtam más géppel még.
Egyébként a védelmet ki lehet iktatni valahogy?

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#26405) Multibit válasza Warpig (#26404) üzenetére


Multibit
veterán

A több gép jelentheti azt is, hogy ugyanarról a gépről kábelen és wifi-n keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#26406) Warpig válasza Multibit (#26405) üzenetére


Warpig
aktív tag

Reset segít? Vagy hogyan tudom megoldani?

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#26407) Multibit válasza Warpig (#26406) üzenetére


Multibit
veterán

Azt mindenképpen próbáld meg!

(#26408) tigomigocika


tigomigocika
senior tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni!

A probléma az , hogy letöltöttem magyar storeről a fifa 16 szoftvert ps4.en.
Online kapcsolat szükséges amim meg is van ,de a játékban a kedvenc módom az UT móda amihez szintén online kapcsolat kell!
Ez mint mondtam meg is van kábelen megy a ps és a le illetve feltöltésem is nagyon jó!

Sokaknak akozott már problémát ez a dolog ami a saját videóm

Páran irták, hogy meg kell fix ipzni a gépet....
UPC netem van és eddig nem volt gond a fifa sorozatoknál, de ennél fenn áll a probléma!

Valaki tudna segíteni mi lehet a gond?
Gyári UPC-s modemünk van, mondom eddig semmi gond nem volt!
Net szakadásom nincs, ping piszok alacsony ami ugye az onlne játéhoz elengedhetetlen :)

Vallati venne a fáradtságot és küldene privát üzenetet hogy ha tud érdemlegeset segíteni?

Köszönöm!

XBOX LIVE: rolandinho007

(#26409) bolic válasza Warpig (#26404) üzenetére


bolic
őstag

Nézelődtem egy kicsit a routeredről, miért veszel ilyen olcsó routert az amelyik nem ajánlott kategóriában van? :U

Ha használtan vettél, az öreg kondi miatt ilyeneket is produkálhat, le kell cserélni másik megbízható ajánlott teljesen vadiúj routerre.

Ha új, ilyen a "vacak" router, már megbocsásson, de amint megnéztem az árát, és meghökkentem! :Y :C

Szerk.: Nézelődtem a supportját, kimondottan nagyon gyenge! :W

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#26410) Gubek-Einste válasza tigomigocika (#26408) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a szolgáltatói eszköz?
Van saját router-ed?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26411) tigomigocika válasza Gubek-Einste (#26410) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Helló!

UPC a szolgálttó TC7200 U a router tipusa

XBOX LIVE: rolandinho007

(#26412) Gubek-Einste válasza tigomigocika (#26411) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos abban nem lehet MAC alapján fix-álni az IP címet így csak a PS4-ben tudod statikussá tenni, olyat válasszál amelyik nem esik bele e TC DHCP tartományába.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26413) tigomigocika válasza Gubek-Einste (#26412) üzenetére


tigomigocika
senior tag

De az a furcsa , hogy eddig nem volt probléma...

Akkor ezt ki tudnád fejteni egy picit(nagyon) bővebben? :U

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

XBOX LIVE: rolandinho007

(#26414) Gubek-Einste válasza tigomigocika (#26413) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szolgáltatói eszközben nem lehet MAC cím alapján fix-ált IP címeket kiosztani így ha kell egy eszköz számára a fix-ált IP cím akkor vagy egy saját router használsz és s TC bridged módban lesz, vagy a PS4-en statikusan állítasz be egyet amelyik nem esik be a TC DHCP tartományába mert akkor előfordulhat, hogy a TC kiosztja egy eszköznek és emiatt IP cím ütközés lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26415) tigomigocika válasza Gubek-Einste (#26414) üzenetére


tigomigocika
senior tag

akkor a ps4-en belövök egy fix ip-t és le okézom .
Úgy jó lesz?mondjuk így?

XBOX LIVE: rolandinho007

(#26416) Gubek-Einste válasza tigomigocika (#26415) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem néztem meg a teljes videót és nem is ismerem nagyon a PS4-t de így kell megcsinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26417) MasterMark válasza Gubek-Einste (#26416) üzenetére


MasterMark
titán

Önmagában a fix IP-től mitől lesz neki jobb? :F

Switch Tax

(#26418) Warpig válasza bolic (#26409) üzenetére


Warpig
aktív tag

Nem az enyém. Ismerősre sózták rá, ezek szerint. Én csak beüzemeltem. Vadi új egyébként.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#26419) tigomigocika válasza MasterMark (#26417) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Kapcsolódási problémákra kell a ps4-en az EA játék miattt sajna....
mint a fent belinkelt videóm is mutatja a problémát...
idegesítő...

Ha megnyitom a portokat és fix ip-t kap akkor 10/10 kapcsolódik a játékban ellenfélhez valamit nem dob le
Ha nincs nyitva és nincs meg a fix akkor sokat gondolkozik és 10/3 a kapcsolat
de most már ha minden igaz sikerült ugyanis egy menüpontnál a ps ip-je nem az volt a routeren belül és ezért volt ez a kalamajka, mivel nem az az ip végződés volt hozzá rendelve :W :R

[ Szerkesztve ]

XBOX LIVE: rolandinho007

(#26420) Gubek-Einste válasza MasterMark (#26417) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Őt kérdezd, én csak a beállítást segítem megcsinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26421) MasterMark válasza Gubek-Einste (#26420) üzenetére


MasterMark
titán

Tőle vártam a választ, de mint ki is derült a port nyitás miatt kell. Így már van értelme. :)

Switch Tax

(#26422) tigomigocika válasza MasterMark (#26421) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Igen azt nyilván kifelejtettem a mondani valómból :P

XBOX LIVE: rolandinho007

(#26423) Warpig válasza bolic (#26409) üzenetére


Warpig
aktív tag

Végül az lett a megoldás, hogy ipconfig-gal megnéztem az alapértelmezett átjárót és azon keresztül beengedett. Természetesen (?) ez nem a megadott ip cím volt.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#26424) MasterMark válasza Warpig (#26423) üzenetére


MasterMark
titán

Hova "megadott" IP cím?

Switch Tax

(#26425) Warpig válasza MasterMark (#26424) üzenetére


Warpig
aktív tag

A dobozban lévő papíroson ;)

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#26426) molnartom


molnartom
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Netis típusú router 2013-as fw-vel. Már elérhető újabb is, 2015-ös. Le kell-e frissíteni a 2013-2014 évben kiadot fw-kel, vagy mehet rá egyből a legújabb?

(#26427) Gubek-Einste válasza molnartom (#26426) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg mehet rá egyből a legfrissebb de nézd meg, hogy nem-e írják, hogy kellene valamilyen minimum verzió a frissítéshez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26428) molnartom válasza Gubek-Einste (#26427) üzenetére


molnartom
aktív tag

Ok. Köszi, megnézem.

(#26429) Blashe


Blashe
aktív tag

Ha egy bizonyos porrtot akarok letiltani, akkor hogyan töltsem ki? (pl: 3074)

(#26430) Blashe válasza Blashe (#26429) üzenetére


Blashe
aktív tag

letiltani helyett megnyitni.

[ Szerkesztve ]

(#26431) Gubek-Einste válasza Blashe (#26429) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit is szeretnél és milyen eszközön kellene megcsinálni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26432) sveczo


sveczo
tag

Helló Mindenkinek! Itthon vmit elállítottam a routeren és most nincs netem. Egy tp-link. Próbáltam belépni böngészőn keresztül úgy, hogy a mobilról osztottam meg a netet,de annyit ír a laptop h túlléptem a megadott időkorlátot. Reseteltem, kihúztam mindent amit lehetett majd vissza kapcsoltam de semmi. Hogyan tudnám helyre hozni? Előre is köszönöm!

(#26433) mezis válasza sveczo (#26432) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbálj meg PC-t UTP kábellel csatlakoztatni a routerhez és a 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 IP címen belépni.

mezis

(#26434) Blashe válasza Gubek-Einste (#26431) üzenetére


Blashe
aktív tag

PS4-en játszom a fifa16-al és portokat ajánlanak hozzá megnyitni. A modem/router-em típsua Technicolor TC7200.
[link]

(#26435) Gyuszi83


Gyuszi83
tag

Sziasztok !

Van egy Orange Bright Box Wifi-s routerem meg modem is egyben azt hiszem :) ....
Ezt csak Angliába lehet használni, mert próbáltam az én adsl-es e-mail címemmel és jelszavammal csatlakozni, de azt írja ki hogy rossz felhasználónév és @fs-el kell végződnie a felhasználónevemnek.
Valaki tud erről a routerről valamit esetleg ?
Így néz ki.

Köszi.

(#26436) sveczo válasza mezis (#26433) üzenetére


sveczo
tag

Hali! Próbáltam de ugyan úgy semmi. Még magát a tp-linket sem találom

(#26437) mezis válasza sveczo (#26436) üzenetére


mezis
nagyúr

Szkennelj egy-egy alhálót a wnwetwacher programmal. hátha ráakadsz.

mezis

(#26438) Gubek-Einste válasza Blashe (#26434) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így kell beállítani.

#26435 Gyuszi83
Mivel ez egy szolgáltatónak készült így nagy valószínűséggel máshol nem is használható.

#26432 sveczo
Pontosan milyen típusú az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26439) sveczo válasza Gubek-Einste (#26438) üzenetére


sveczo
tag

Tl-wr642g típus.
Közben annyi változás van, hogy jelez egy tp-linket. Jelerősség kiváló. De van mellette egy felkiáltó jel. És nem csatlakozik semmire.

[ Szerkesztve ]

(#26440) Gubek-Einste válasza sveczo (#26439) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogyan csináltad a reset-et?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26441) sveczo válasza Gubek-Einste (#26440) üzenetére


sveczo
tag

It cafen találtam egy régebbi írást.Kihúzod az adaptert majd benyomod a gombot a fogpiszkálóval, közben -még mindig nyomod a gombot- visszadugod az adaptert.Pár másodpercig így tartod, nekem elég volt 5-10 mp..
Ez visszaállítja gyári beállításokra a router. Ezután böngészőben 192.168.1.1 fnév: admin pass: admin

(#26442) Gubek-Einste válasza sveczo (#26441) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Áram alatt kellene nyomni ameddig el nem kezd villogni a LED-ek, ez lehet akár 10-15 vagy több másodpercig is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26443) sveczo válasza Gubek-Einste (#26442) üzenetére


sveczo
tag

Csak nyomom és nyomom de semmi. A sys és wlan villog. A wan folyamatosan világít. Több mint egy percig is nyomva tartottam. Az nem lehet, hogy simán elromlott? Még 2007-ben lett vásárolva azóta szolgál.

(#26444) Gubek-Einste válasza sveczo (#26443) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit csináltál amikor megadta magát?
Öreg router GYIK

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26445) sveczo válasza Gubek-Einste (#26444) üzenetére


sveczo
tag

Úgy indult,hogy az volt a gond ha a telón youtube-ról akartam zenét hallgatni és csatlakozott a bluetooth hangfalhoz nem töltötte be. Egy másik topikban írtak,hogy egy frekvencián megy a wifi és a telefon ami zavarja egymást. Állítsak a routeren. Beléptem a böngészőn keresztül. Még nem állítottam semmit mert nem tudtam, hogy mi lenne a következő lépés. Barangoltam a menüben. Majd kiléptem. Utána már nem volt wifi és be se tudok lépni a tp linkbe. Hacsak véletlenül nem nyomtam el valamit.

(#26446) sveczo


sveczo
tag

Így reggelre beengedett a böngésző a tp linkbe. Mi lehet ami nem jó? T-s net van itthon. A jelszót nem tudom. Bocsi a dupla hsz miatt. Lejárt a szerk időm.

(#26447) mezis válasza sveczo (#26446) üzenetére


mezis
nagyúr

Elő kell keresned a T-s papírokat. Ott megtalálod a kapcsolathoz szükséges információt.
(A routered gyári alapbeállításokon van.)

mezis

(#26448) sveczo válasza mezis (#26447) üzenetére


sveczo
tag

Akkor most jön a neheze. Köszönöm a segítséget!

(#26449) toth0721


toth0721
újonc

Sziasztok!
Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy beköttettem a Digi Giganetet a tegnapi nap folyamán. Vettem 1 TP LINK WR941ND Routert hozzá ami elvileg képesnek kéne, hogy legyen osztani a 1 gigabites sebességet LAN-on. Ha a sima digis modemből bedugom a kábelt a gépbe akkor jön az 1 gigabites sebesség normálisan, viszont miután routerbe bedugtam a Cat5.e-s kábelt a WAN portba, és az 1ik LAN portból a másik Cat5.e-s kábelt a gépbe, csak 100Mbps sebesség jön 1000Mbps helyett. ( A 2 kábel hossza együttesen nem éri el a 30 méter hosszúságot. Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#26450) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

@toth0721:

tplink 1043nd v2 a legolcsóbb router amivel átmegy a gigabit (930-940Mbit/s)

941 nem lesz jó hozzá

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.