Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) kali válasza Invid (#9000) üzenetére


kali
legenda

a router régi típusú, hardveresen kevés 91/68 megabit/sec sebességű net alá, újabb/erősebb router kell! sőt, az említett netes sebesség alá már gigabit képes router ajánlott!

[ Szerkesztve ]

(#9002) Geri86


Geri86
csendes tag

Van 1 D-Link DIR-655 routerem 2 éve 120/10-es UPC-s nettel használom. A porbléma hogy 3-4 hónapja nagyon lassú routeren keresztül a net kb 30-50/1-2 Mbit nagyon ritkán tudom kihasználni maxon. Csak Modemet használva 120/10Mbit mi lehet a router baja? Erre cseréltem le a Firmwaret Version : 1.31EU, 2010/01/14 és sajnos ugyan az a helyzet, amint lekötöm és csak modem megy akad a sebesség, de routerrel nagyon szar.... :( Segítsen aki tud:)

(#9003) Intruder2k5 válasza Geri86 (#9002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kapcsold ki a QoS-t!

(#9004) Geri86 válasza Intruder2k5 (#9003) üzenetére


Geri86
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/view/120222/routerqos_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Itt a Enable QoS Engine-re gondolsz mert nekem az be van pipála, vagy esetleg hol találom meg pontosan ha nem ez lenne?

(#9005) Intruder2k5 válasza Geri86 (#9004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen itt, kapcsolj ki mindent, és próbáld meg úgy! Tehát vedd ki mind az öt pipát!

[ Szerkesztve ]

(#9006) Dani87


Dani87
csendes tag

Sziasztok.Vettem egy SMC 7904WBRA2 modemes wifis routert,de egyáltalán nem tudom beállítani.Végig mentem a beállításokon.A windows felismeri a hálózatot is látja a ledek világítanak de nincs net.Ez miért van?Tudnátok segíteni?

Üdv.:Dani

(#9007) HerrWeasel válasza Gubek-Einste (#8999) üzenetére


HerrWeasel
csendes tag

Mindenféleképpen felhívom majd a UPC-t, hogy küldjenek ki pár okos szakembert, akik megnézik mi van és cserélnek ha jogosnak ítélik meg. Fölöslegesen nem akarok költeni rá, ha van más módja is.

Közben tesztelgettem picit. Router kihagyásával, direktbe kapcsolódtam rá. Viszonylag szépen működött az elején, de utána 5 percenként ledobált (csak a skypeon beszéltem volna), majd 3-4. után nem sikerült visszakapcsolódnom. Amennyire néztem beállítással probléma nem lehetett. A történet csattanója mégse ez, hanem, hogy utána rendszer visszapakol, visszadugdos és lám tökéletesen működik most. Fene se érti.
Megjavulni biztos nem javult meg, mert ilyesmikkel játszottam már régen is, legfeljebb a régi idők emlékére összekapta magát egy estére. :)

(#9008) Gubek-Einste válasza HerrWeasel (#9007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

X-Akták sokszor vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9009) krealon válasza HerrWeasel (#9007) üzenetére


krealon
veterán

Ha D-link modemed van, akkor ajanlom elolvasasra:
http://prohardver.hu/tema/d-link_360r_gondok/hsz_7-7.html

(#9010) HerrWeasel válasza krealon (#9009) üzenetére


HerrWeasel
csendes tag

Hmm. Habár nem D-Linkes a drága, azért megnéztem. A modemem is élére állítva üzemel, csomagvesztést, nagy szórású pinget nem észleltem és hőmérsékletével se igen volt probléma, legfeljebb a nagy nyári kánikulában. (A padlástérben van, kétszintes ház, egy méternél sokkal nagyobb magasság nincs ott fenn. Igencsak be tud melegedni strandszezonra.) Mindenesetre a problémát aligha ez okozta. November óta jelentkezhet a probléma, már amennyire emlékszem rá. Utóbb vált annyira zavaróvá, hogy nem tudtam rákenni az esetleges hálózatra. :)
De majd az okos UPCsek megfejtik, hogy mi a gubanc remélhetőleg.

(#9011) Lala86


Lala86
csendes tag

A segítségeteket szeretném kérni!
Eddig egy normál routert használtam (ADSL net), viszont vettem egy vezetéknélküli router (modecom), és amikor a helyébe akartam rakni, és konfigurálni, nem történt semmi! A következő alkalommal már a routerbe sem engedett belépni (az admin-os cuccal), és azóta sem! Resetelni nem tudom, mert nincs reset gombja!
Viszont modemként meg tudok csatlakozni a netre!

Nem tudom, hogy mit csináljak!
A segítséget előre is köszönöm!!

Lala

(#9012) krealon válasza Lala86 (#9011) üzenetére


krealon
veterán

Jonehany fajta modecom router van. Pontosan melyikrol van szo?

ftp://drivers:drivers@ftp.modecom.pl/ENG/Network%20Devices/Routers/

(#9013) Lala86 válasza krealon (#9012) üzenetére


Lala86
csendes tag

Modecom mcwr22-es!

Lala

(#9014) krealon válasza Lala86 (#9013) üzenetére


krealon
veterán

Reszvetem.
Keszulj fel 30-40 db router ujrainditasra, mert barmilyen opcio atallitasa utan ujra kell inditani.

Egyebkent a Manual 6-ik lapjan leirjak a Reset gomb mukodeset (merthogy van rajta):
"RESET(WPS): The Reset Button has three functions, WPS, reboot and Factory Default. When press it less than 2 second, it is WPS function and the SYS LED will flash two minute (as long as WPS session is active); 2 to 5 seconds, the router will reboot; and more than 5 seconds, the router will restore to factory default settings."

Az alapertelmezett beallitasokkal itt erheto el a konfiguracios oldal:
http://admin:admin@192.168.1.1/

(#9015) Imifej


Imifej
senior tag

Régóta hibátlanul működött egy TP-Link 741 routerem, kb 2 éves max. Pár napja olyat produkál, hogy nem jönnek be az oldalak a böngészőben. Az újraindítás segít, viszont a Skype az megy rendesen, tehát kapcsolat az ezek szerint van. Áramtalanítva van napközben,nem megy folyamatosan. Remélem tud valaki segíteni.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#9016) kali válasza Imifej (#9015) üzenetére


kali
legenda

reset, majd újrakonfig, és/vagy firmware frissítés/újrahúzás - persze utána reset, majd újrakonfig!

(#9017) Imifej válasza kali (#9016) üzenetére


Imifej
senior tag

Oké holnap kipróbálom. Reset után egy restore is megteszi, vagy kézzel kell újra konfigolni?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#9018) kali válasza Imifej (#9017) üzenetére


kali
legenda

amennyiben szoftveres, vagy olyasmi jellegű beálltási hiba van, úgy - sajnos - visszaállít(hat)od a problémát is, ekkor a nullázás utáni manuális konfiguráció ajánlott!
ellenkező esetben mehet a mentésből visszaállítás - majd kiderül, hogy okés, vagy sem...

(#9019) Imifej válasza kali (#9018) üzenetére


Imifej
senior tag

Valamelyik gépen van egy régebbi mentésem is, akkor azzal próbálkozok.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#9020) Nimrod válasza krealon (#9009) üzenetére


Nimrod
addikt

Én egy kivétellel az összes modemem élére állítva használom. Az no comment, hogy net bekötésekor a szerelő rátette a modemet a gépház tetejére, közvetlenül a táp fölé. :U

(#9021) need


need
addikt

Sziasztok...

Volna egy kis gondom amit szeretnénk valamiféle képen megoldani..!

Lényegében a haverom routerjával van gond és neki kellene megoldani a dolgokat..!
A router típusa canyon 802.11g

[ez a router manulja]

a lakában csak vezeték nélküli kapcsolat van.. még pedig egy laptop!
Akik neki a rendszerét csinálták elfejtették megmondani a jelszót így most nem tud más eszközt csatlakoztatni..!
az alapértelmezett ip címhez felh.névhez és jelszót hál istennek nem nyúltak így webes felületről elértem a routert!

Ha kikeresem a Wileres részt és abból a security ide vonatkozó részét akkor elviekben itt kellene lennie a jelszónak ami levédené a vezeték nélküli részt!
Nekem van Endcrypitonkey 1-2-3-4 ide csak a * vannak nem látom a jelszavát..!

Ő szeretné ha ez lenne a jelszava...! vagy is azt akarja hogy ne változtassam meg..!
Én valahogy hozzá akarok ehhez férni...!
Mi lenne a legjobb megoldás...?
Próbáltam unmask programmal megnézni de az nem jött össze...!
Milyen mód van rá még hogy hozzá férjek ehhez a jelszóhoz...??

Ha nem lesz semmilyen mód arra hogy meglegyen a jelszó akkor ha kitörlöm az
az endcyption Key 1-4 és azt írom be akit én választok akkor működni fog a dolog..?
vagy is ezután gondolom át kell írni a laptoban is az új jelszót..!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9022) krealon válasza need (#9021) üzenetére


krealon
veterán

Endcrypitonkey 1-2-3-4 -> WEP titkositas.

Ezt barki 5 perc alatt feltori, igy ha nem valtoztatsz rajta, akkor olyan, mintha nem is lenne titkositva. :R

Szerk:
A kulcs visszanyeresehez ez a progi hasznalhato -> Wireless Key View

[ Szerkesztve ]

(#9023) need válasza krealon (#9022) üzenetére


need
addikt

de ehhez a jelszóhoz hogy férhetek hozzá...??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9024) need válasza krealon (#9022) üzenetére


need
addikt

Hát én ezt nem értem...

leszedtem a Wireless Key View 1.36 változatát felraktam a gépre és még a saját jelszavamat sem mutatja...(

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9025) need válasza krealon (#9022) üzenetére


need
addikt

bocs..bocs..

most jöttem vissza a havertól..és vittem a kis progit..
kb. 3 mp alatt megvolt a jelszó...!

kösz a progit és örök hála...:) :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9026) aveos


aveos
tag

Sziasztok!

Most vettem egy Edimax BR-6574n routert!
Egy T-home -os modem és utána raktam be a routert, mindent beállítottam:
- wan>pppoe>felhasználó>jelszó
- wireless>security setting>jelszó
- többször konfiguráltam cd lemezről
- többször volt reset

Műkszik is, csak a rendszer bebootólásnál nagyon lassan azonosítja be a hálózatot és kb. 1,5 óránként ledob a netről főleg ha fut a torrent kliens 100-150!

Tud valaki valamilyen megoldást vagy beállítást, vagy cseréljem le?

Üdv.

HELP! HELP! HELP!

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#9027) krealon válasza aveos (#9026) üzenetére


krealon
veterán

Ha adatforgalom (torrent) van, de a weboldalak nem toltodnek be, az nevfeloldasi (DNS) gond.

Erre egy kerulo megoldas

[ Szerkesztve ]

(#9028) aveos válasza krealon (#9027) üzenetére


aveos
tag

Köszönöm!

Csak az a kérdés, hol állítom be routert vagy PC -t, ja, vagy a kliensben.....?

Előre is kösz!

Ui.: Szerinted, miért azonosítja be kb 1,5 percig?
A T-home -os routernél egy1-2 másodperc! Miért?

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#9029) krealon válasza aveos (#9028) üzenetére


krealon
veterán

Otletem sincs a lassusag okara igy latatlanban.
A router nalojat (System log) kene megnezni, hogy van-e benne hibauzenet.

Esetleg a t-home-os router WAN MAC cimet klonozni (beirni) az Edimax WAN MAC cime helyett. De ez csak egy tipp.

(#9030) aveos válasza krealon (#9029) üzenetére


aveos
tag

Köszi a segítséget!
System log > Ez az utolsó 5 bejegyzés, a többibe sem volt hiba (error)!
Ki tudsz nézni valamit (analizálni)?

Feb 24 18:07:08 (none) local0.info udhcpd[10444]: Received a SIGUSR1
Feb 24 18:07:10 (none) local0.info udhcpd[10444]: Received a SIGUSR1
Feb 24 18:08:51 (none) local6.debug upnpd[28334]: AddPortMap: DevUDN: uuid:5f75f342-9f96-4ecc-9dbd-6f981efc3f14 ServiceID: urn:upnp-org:serviceId: WANIPConn1 RemoteHost: (null) Prot: UDP ExtPort: 61541 Int: 192.168.2.103.61541
Feb 24 18:09:30 (none) local6.debug upnpd[31777]: AddPortMap: DevUDN: uuid:5f75f342-9f96-4ecc-9dbd-6f981efc3f14 ServiceID: urn:upnp-org:serviceId: WANIPConn1 RemoteHost: (null) Prot: UDP ExtPort: 61541 Int: 192.168.2.103.61541
Feb 24 18:11:18 (none) local6.debug upnpd[31777]: AddPortMap: DevUDN: uuid:5f75f342-9f96-4ecc-9dbd-6f981efc3f14 ServiceID: urn:upnp-org:serviceId: WANIPConn1 RemoteHost: (null) Prot: UDP ExtPort: 61541 Int: 192.168.2.103.61541

Üdv.

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#9031) krealon válasza aveos (#9030) üzenetére


krealon
veterán

Kapcsolat szempontjabol ezek a bejegyzesek lenyegtelenek.
PPPoE-vel kapcsolatos Time-out vagy LCP Down uzenetek lennenek arulkodok.

(#9032) aveos válasza krealon (#9031) üzenetére


aveos
tag

TNX!

Feb 24 19:46:11 (none) daemon.info pppd[3790]: LCP terminated by peer

Most ez van >>> Sajnos, torrent fel- és letöltésnél ledob, azaz megszakad a kapcsolat, ki kell kapcsolnom a klienst és újra kell indítanom a routert ezt csinálj a wifi -n és UTP -n!
Böngészni lehet vele és csak kisebb fájlok letöltésre jó!

Üdv.

Edimax BR-6574n

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#9033) aveos válasza krealon (#9031) üzenetére


aveos
tag

Szia!

Ezt hol állítod be? >>> OpenDNS szerver hasznalata router helyett, a router tehermentesitesere.

Üdv.

06302081105

(#9034) krealon válasza aveos (#9032) üzenetére


krealon
veterán

"LCP terminated by peer"

Okok lehetnek pl:
- modem tulmelegedes
- modem tap eloregedes
- vonali hiba/zaj

(#9035) krealon válasza aveos (#9033) üzenetére


krealon
veterán

Azt hittem a monospace irasbol egyertelmu, hogy ezek parancsok, amiket a Windows Parancssorba (Command Prompt) kell beirni.
Win + R -> cmd -> [Ok]
vagy Xp-n
Start -> Run -> cmd -> [Ok]

Ha grafikus, kattintgatos modszert reszesited elonyben, akkor itt talasz illusztralt leirast, hogyan kell a valtoztatasokat elvegezni:
OpenDNS: Change your DNS settings

(#9036) Nimrod


Nimrod
addikt

Van egy TP-LINK TL-WR740N routerem, ami éjjel-nappal megy a SamKnows project miatt, várhatóan két évig. Lassan fél évnél járok.
Mennyi a várható élettartama ezeknek a routereknek? Vannak tapasztalatok?

(#9037) krealon válasza Nimrod (#9036) üzenetére


krealon
veterán

Az osszes elektronikus eszkoben (a mozgo alkatreszeket leszamitva) az eletrolit kondenzatoroknak a legrovidebb az elettartama. Ugy kimelheted (ezaltal novelheted az elettartamat), ha nem hagyod tulmelegedni.
Optimalis korulmenyek kozott 10+ eves elettartam siman elerheto.

(#9038) dr600


dr600
csendes tag

szevasztok lenne 1 kérdésem van egy Netgear wnr 2000 V2. és van egy NETGEAR WPN824 V2 R
ara lenék kíváncsi meik a jobb és mivel
válaszokat előre is köszönöm

ujonc vagyok de megbizható---->Találat dr600 felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9039) Gubek-Einste válasza dr600 (#9038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WPN824 V2 R egy G-s eszköz amíg a wnr 2000 V2 egy 300-as N-es de 100 portokkal rendelkező típus.
A fentiekből következően természetesen a wnr 2000 V2 a jobb és hogy miben? Erősebb hardver, gyorsabb wifi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9040) dr600 válasza Gubek-Einste (#9039) üzenetére


dr600
csendes tag

köszönöm szépen válaszod akkor nem cserélem le mert wnr 2000-s em van csak azt hitem a másik erősebb mert azt írták róla hogy 7 beépített antennája van a 2000-reben meg csak 2 de akkor ez nem számít és pont a wifi miatt kellene erősebb

ujonc vagyok de megbizható---->Találat dr600 felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9041) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok! Egy asus WL520gc router beállítással küzdök. Upc kábeles internet van rádugva és azt szeretném megosztani. Nem vagyok egy nagy szaki a hálózatos dolgokban, de párszor már be tudtam állítani routert, de ez kifog rajtam. Le tudná valaki írni, hogy mik azok a beállítások amiket mindenképpen meg kéne csinálni ahhoz hogy szórja végre a a netet? Ip címet és dns-t automatikusra állítottam , mi az amit még muszáj beállítani? A routerből nem jön ki net. Mi lehet a probléma?
Ja még valami, az az EZsetup, hogy működik? Hol lehet azt a programot letölteni?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9042) Gubek-Einste válasza Runner_fxr (#9041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

UPC nethez csak automatikus IP kérést kellene beállítani, meg lehet próbálkozni egy MAC cím klónozással (az eddig használt gépével) de mostanában már nem kell.
DNS-hez manuálisan érdemes beírni valami ingyenst, INNEN lehet válogatni, ajánlott a Google és az OpenDNS.
Melyik csomagod van egyébként?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9043) Runner_fxr válasza Gubek-Einste (#9042) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi, ezt megpróbálom, nem az enyém a router, egy ismerősömé, de most nem emlékszem melyik csomag van, szerintem valami alap upc-s csomag.
Megpróbálom akkor ezt a dns-t manuálisan, hátha ez volt a baj.
A mac címet úgy tudtam akkor kell beírni, ha mac adress szűrés védelmet akarok rátenni. De ezek szerint amúgy is kell? Egyébként a router a menüjében több helyen is kér mac címet, illetve meg lehet neki adni több helyen is.

(#9044) Gubek-Einste válasza Runner_fxr (#9043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

UPC a MAC cím alapján szolgáltatja a netet de mostanság már könnyen lehet új eszközt beregisztrálni.
2005 februárja óta van olyan csomagom amihez 3 IP cím jár de előtte is cseréltem már gépet és egyszerűen át tudtam regisztrálni a MAC címet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9045) krealon válasza Gubek-Einste (#9044) üzenetére


krealon
veterán

Tapasztalat:
11 ker, FiberPower 25 csomag, Cisco EPC3208 modem
MAC address regisztralasig nincs net. IP cimet kioszt, de nem lehet forgalmazni.
Megoldas: http://pcreg.upc.hu kozvetlen PC kapcsolattal, majd PC MAC address klonozas a router WAN MAC helyere.

(#9046) Runner_fxr válasza Gubek-Einste (#9044) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na ezt most nem egészen értem. A következő van, ha a modemre közvetlenül rádugom a laptopot akkor minden gond nélkül megy a net, akkor van a gond amikor a routert dugom rá, a routerből már nem jön net. Tehát akkor hol regisztrálom be a mac címet? A routerben van ilyen lehetőség, és oda hiába írtam be a mac címeket, akkor sem volt net, bár akkor még nem próbáltam ezt az ingyenes dns-t, lehet azért nem ment, nemsokára megyek a haverhoz és megpróbálom megint, remélem most már sikerül.

(#9047) krealon válasza Runner_fxr (#9046) üzenetére


krealon
veterán

A Manualban nincs benne a WAN MAC Clone leirasa, igy csak tippelem, hogy az
IP Config -> WAN & LAN
vagy az
IP Config -> Miscellanious
alatt talalhato a WAN MAC opcio.

(#9048) dr.bubo válasza Runner_fxr (#9043) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routerban a WAN: Dynamic ip (automatikus ip)
Nem kell mac cím klónozás, csak a modemet kell újra indítani. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9049) krealon válasza dr.bubo (#9048) üzenetére


krealon
veterán

Nem kell MAC klonozas, csak neha.

[ Szerkesztve ]

(#9050) Drbonci


Drbonci
aktív tag

Üdv, van egy Belkin G routerem és olyan probléma van vele hogy néha eldobja a csatlakoztatott eszközöket , ilyenkor kihúzom a tápot majd kis idő múlva vissza és minden ok . Ezt már napi szinten csinálja . Lehet vele kezdeni vmit ?

Esetleg segítséget kérnék milyen típusú routert lenne érdemes venni helyette ? Egy 6mb-s netem van .

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.