Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) Vasinger! válasza MasterMark (#25300) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, nekem is mennie kéne, ez a bajom, hogy nem megy..

(#25302) MasterMark válasza Vasinger! (#25301) üzenetére


MasterMark
titán

Csak azért írtam be, hogy nem a routerben van a hiba valószínűleg. :)

Switch Tax

(#25303) krealon válasza Vasinger! (#25299) üzenetére


krealon
veterán

"TC router -> 10-15 méter UTP CAT 5 -> TP-link router -> Cat 5 Patch kábel- > Notebook.

Ebben egyedül az E900 -> TP-link változott.

A furcsa az, hogy a Speedtest a 90/10 Mbit/s-ot hoz, amit az E900 is hozott."

Erosen gyanus, hogy az egyik kabel minosege, vagy a csatlakozoi csak 100 Mbps linket tesznek lehetove.

(#25304) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Na, megoldódott a probléma. A winyó volt már tele és mivel gondolom a korong külseje fele már lassul a sebesség, ezért nem tudott annyira felgyorsulni. Külső winyóval 11.5 MB/s.

Hát igen, ilyen user errorok is előfordulnak :)

(#25305) cyberkind válasza cyberkind (#25282) üzenetére


cyberkind
félisten

Valaki valamit? :U

Paranormal Cocktivity

(#25306) vizimento


vizimento
senior tag

TL-WR842ND tipusu routerem olyat szokott csinálni, kb heti gyakorisággal, hogy "elmegy a net", pedig a wifi kapcsolat még él. A windows ezt sárga háttér előtt fekete felkiáltójellel jelzi a térerő előtt.
Ilyenkor nem tudom elérni wifin az admin felületet se. Csak a router áramtalanítása, majd visszakapcsolása segít.
A reset, és a legfrissebb gyári firmware-re frissítés megvolt.
Találkozott már valaki ilyen jellegű hibával?
Érdemes más firmwarekkel próbálkozni, vagy hardverhiba lehet?
Ha igen, melyik firmware-t ajánljátok?
Köszi!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#25307) South Velen válasza vizimento (#25306) üzenetére


South Velen
addikt

Nekem is ezt csinálta a TP-LINK 941ND routerem... soha többet TP-LINK. nekem nem oldotta meg semmi sem.

(#25308) kali válasza cyberkind (#25282) üzenetére


kali
legenda

szia,

több ellenoldallal is tesztelted, egyértelműen leszűkítve a hiba a routerre?
mennyire telített ott a 2.4 GHz sáv?
upc wi-free adott a környéken?
minden csatornán próbáltad a kapcsolatot, vagy véletlenszerűen néhányon?

vizimento; szia, túlterhelés esetén jellemző ez a probléma, például húzós torrent mellett, nálad lehet szó erről?
túlzott igénybevétel esetén a wifi modultól veszi el először a rendszer a szuflát és a kábeles kapcsolatot próbálja szinten tartani, amíg csak lehet.
esetleg a táp kondijainak...stb. a kiszáradása lehet még hibalehetőség, ha kellően régi az eszköz, pláne ha meleg környezetben van elhelyezve.

americanidiot; nem a gyártóval van a baj, hanem inkább a használathoz és elvárásokhoz mért nem megfelelő típus választásával...

[ Szerkesztve ]

(#25309) cyberkind válasza kali (#25308) üzenetére


cyberkind
félisten

A több ellenoldal eddig 2 lap, de a héten még havernál is megnézem, azt nem tudom mennyire telített a 2.4-es sáv, de a net Digi, ami híresen jó mindenhol, most már nálam is.
Minden csatornán ez van.

Paranormal Cocktivity

(#25310) kali válasza cyberkind (#25309) üzenetére


kali
legenda

térképezd fel a környezetet, hátha ad némi támpontot; link
a routeren kábeles kapcsolattal rendben minden?

(#25311) cyberkind válasza kali (#25310) üzenetére


cyberkind
félisten

Hogy érted hogy kábeles kapcsolattal minden rendben-e?
Pont hogy akkor van a baj amikor azon keresztül jön a net, és akármilyen kábellel akármilyen csatornán ez van.

Paranormal Cocktivity

(#25312) kali válasza cyberkind (#25311) üzenetére


kali
legenda

kábellel van összekötve a router és a munkaállomás lan portja és úgy is gond van?
az általad korábban írt csatornacsere okán arra gondoltam, hogy a router és az ellenoldal wifi kapcsolattal csatlakozik egymáshoz.

(#25313) cyberkind válasza kali (#25312) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, minden csatornán, lassan 1 hónapja kezdte az egészet, előtte csak kicsit volt lassú a net, de nem volt zavaró.

Paranormal Cocktivity

(#25314) kali válasza cyberkind (#25313) üzenetére


kali
legenda

akkor csak wifi kapcsolatról van szó.
nézted a környezetet a linkelt alkalmazással?

(#25315) South Velen válasza kali (#25308) üzenetére


South Velen
addikt

Nem tudom, hogy 10Mbites net, és max. 4 WiFi eszköz + 0 LAN eszköz annak számít -e. (ezek közül csak az egyik eszközön ment torrent, max. 4-5 egyidőben.) Én úgy tudom, sok esetben előjön ez a hiba TP-LINK routereknél, bár azt hozzá kell tenni, hogy úgy két évig az enyém is betonstabil volt, talán egyszer sem fagyott 24/7-ben használva.

[ Szerkesztve ]

(#25316) cyberkind válasza kali (#25314) üzenetére


cyberkind
félisten

Mármint hogy értve?

Paranormal Cocktivity

(#25317) kali válasza South Velen (#25315) üzenetére


kali
legenda

nem a net sebessége a lényeg, elég, ha egy torrent kellően sok szálon fut, nem csak tp-link, hanem bármilyen más, azonos hardveres képességű routert képes elfektetni.
összességében elég sok tp-link routert kitettem már különböző helyekre, többet, mint bármilyen más gyártósból, mégsem csörög többet a mobilom a különböző tp-link típusokat használók okán.

cyberkind; amelyik gépen probléma van a wifi kapcsolattal, azon futtatni kellene adott alkalmazást, hogy feltérképezze a környezetet, hány elérhető hálózat van és azok milyen csatornán forgalmaznak.

[ Szerkesztve ]

(#25318) cyberkind válasza kali (#25317) üzenetére


cyberkind
félisten

De a wifivel még mindig nincs probléma, a kábeles nettel van, ahogy leírtam az elején is, router-en keresztül lassú a net, ha nincs router megvan a sebesség.

Paranormal Cocktivity

(#25319) kali válasza cyberkind (#25318) üzenetére


kali
legenda

akkor a csatornacsere mire értendő?
másik lan port, vagy mi akar lenni?
mennyire lassú a net?
a netes válaszidő milyen?
a gépről indított ping teszt mit mutat a router címére?

[ Szerkesztve ]

(#25320) cyberkind válasza kali (#25319) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, másik lan port, annyira hogy nem tudok mérni sebességet se, az oldalakat is, ha behozza, sok frissítés után nagy nehezen.

Paranormal Cocktivity

(#25321) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Upc kábel netem van.Szeretnék 2 routert összekötni,mert gyenge a upc wifi és nem mindenhol elérhető. UTP kábellel kötöttem rá egy másik szobában lévő tp link modemes routert,viszont ott nincs net. Le reseteltem na tplink routert tipusa td-w8960nb.Eddig ennyit csináltam. Esetleg valami link vagy infó melyik routeren mit állítsak hogy jó legyen? Meglehet egyáltalán csinálni?Olvastam valami bridge modot ,de nem igazán értettem elégg láma vagyok:( Köszi :R

(#25322) Intruder2k5 válasza lajosx (#25321) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gyaníthatóan az a gond, hogy a két router LAN IP címe azonos tartományban van. A UPC HGW címe 192.168.1.1, a TP-LINK-et állítsd át 192.168.0.1-re, és menni fog.

(#25323) lajosx válasza Intruder2k5 (#25322) üzenetére


lajosx
őstag

Értem megpróbálom.Köszi

(#25324) vizimento válasza kali (#25308) üzenetére


vizimento
senior tag

Húzós torrent alatt mit értesz?
Az eszközön nem fut torrent kliens természetesen, gyenge lenne hozzá.
A gépemen fut, feltöltésbe sok benne van hagyva, de hát abból ugye általában csak párat töltenek... Letöltés nem fut túl sokat.
Mindez 10Megás net mellett, mert sajna nem lehet gyorsabbat beköttetni, ugyhogy nem beszélünk túl nagy sebességekről fel/le töltésekkor sem...
Úgyhogy én nem mondanám húzósnak :)

A táp hibát ki lehet mérni valahogy? Nincs túlzott melegben, a nappaliba van a szekrény tetején. Nincs körülpakolva, tud szellőzni. Azt, hogy mennyire régi, nem tudom megmondani...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#25325) kali válasza vizimento (#25324) üzenetére


kali
legenda

nem a sebesség számít, 10 Mbps sem kell hozzá, hanem kellően sok szál és elfektethető a router úgy, hogy a munkaállomáson fut a kliens.
szemre látni általában a kondikon, ha nagyon problémásak, de ez csak a router esetén okés, a tápnál nem annyira, azt inkább úgy lehet kiszűrni, hogy kipróbálod másikkal az eszközt.
méregetni is lehet, de megfelelő műszer kell hozzá...stb.

cyberkind; a routert próbáltad a géprők pingelni?

[ Szerkesztve ]

(#25326) vizimento válasza kali (#25325) üzenetére


vizimento
senior tag

Ha a sok szál a probléma, akkor elvileg megoldódik a gondom, ha lejjebb veszem a torrentkliensben a max szálak számát, nem!?
Más firmwarrel esetleg jobban bírná? Melyiket ajánlanátok?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#25327) kali válasza vizimento (#25326) üzenetére


kali
legenda

érdemes kipróbálni visszafogott torrent mellett, úgy látod majd, hogy azzal volt a gond, vagy sem.
gyári firmware esetén az utolsót, már csak a hibajavítások miatt is.

(#25328) Gubek-Einste válasza vizimento (#25326) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CFW-ből OpenWRT-t kellene megpróbálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25329) Khuan


Khuan
újonc

Kedves fórumtagok, és gazdák, vagy aki válaszolgatni szokott! :)

Tudnátok esetleg valami választ adni korábbi kérdésemre? mert kb 80 hozzászólás óta még csak annyit sem mondott senki, hogy hülyeséget kérdezek, vagy hogy rossz topicba írkálok vagy valami.
Szóval aki elolvassa, és esetleg tud/akar válaszolni a fenti kérdésemre, akkor azt nagyon megköszönném!!

#25204, +infó az eredeti kérdéshez --> #25223

Üdv, és köszönet!
Khuan

[ Szerkesztve ]

(#25330) Multibit válasza Khuan (#25329) üzenetére


Multibit
veterán

Az meg sem fordul a fejedben, hogy esetleg nem tudja senki a választ? Minden idelátogató írja neked azt, hogy: nem tudom, nem tudom...
De még ha tudja is, nincs jogod felelősségre vonni senkit a választ követelve. Ja, én nem tudom a választ. Így megfelel?

(#25331) Utka


Utka
tag

Üdv!

Olyan (duál?) wifi routert keresek, aminek kettő WAN bemenete van és a két bejövő szolgáltatást két külön SID -en szórja.
(Sajna a megfelelő gugli keresőszót nem találtam el...)

Köszönöm
.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#25332) Intruder2k5 válasza Utka (#25331) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És ehhez miért kell neked dual wan (multi wan) router?

Miért nem oldod meg egyszerűen két routerrel, ha már két külön bemenet is van, és két külön kimenet is kellene?

(#25333) Sas madár válasza Intruder2k5 (#25296) üzenetére


Sas madár
őstag

Amit korábban linkeltél nekem asus routert ha hasonlóakat szeretnék keresni össze hasonlítás miatt azt hogyan tudnám leszűkíteni a keresésnél?

Mármint arra gondolok ami képes 2 irányú wifi forgalomra.
Van ezeknek valami külön kereső szavuk?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#25334) Intruder2k5 válasza Sas madár (#25333) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tud ilyet az ASUS weboldala, és máshol sem tudok erre alkalmas keresőt.

(#25335) Sas madár válasza Intruder2k5 (#25334) üzenetére


Sas madár
őstag

Azt gondoltam ezek között is lehet válogatni. :)
Akkor nehéz keresgélés lesz ez.
Megpróbálok valamit akkor annak a felsorolásából kiemelni hátha segít.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#25336) cyberkind válasza kali (#25325) üzenetére


cyberkind
félisten

Mi ez a pingelés gépről?

Egyébként havernál jó a router.

Paranormal Cocktivity

(#25337) kali válasza cyberkind (#25336) üzenetére


kali
legenda

nyitsz egy parancssort a munkaállomáson és az alábbi módon pingeled a router elérési címét;

p

a router elérési címe a te routered esetén firmware verzió függvényében lehet 1.1 vagy 0.1 végzetű.

amennyiben a te routered máshol, de azonos szolgáltatós nettel (is) megfelelően működik, úgy nem a router lesz a hiba forrása.
a haverodnál is digi net van?

(#25338) cyberkind válasza kali (#25337) üzenetére


cyberkind
félisten

Holnap megcsinálom a kép alapján, most így estére már nem esik jó szórakozni. :B
Igen, nála is az van.
+ frissítek majd szoftvert is.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#25339) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok.
Ha kicserélem az ASUS N12 D1 routerem firmware-jét Tomatora, akkor ha netán úgy adódna, visszalehet majd valahogy tenni a gyári firmware-t? Illetve innenn [link] melyiket kell letölteni? Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#25340) Khuan válasza Multibit (#25330) üzenetére


Khuan
újonc

Hali!

Senkit nem vontam felelősségre, csak kértem, hogy ha valaki tud, segítsen.
DE köszi, hogy megmondtad, hogy nem tudod, nem parasztságból írtam amit írtam, és még csak bele sem gondoltam igazán, hogy esetleg azért nem írt be senki semmit, mert nem tudja a választ. Csak nagyon tanácstalan vagyok, sok fórumot végigolvasgattam, de sehol senki nem írt választ a hasonló problémákkal szemben állóknak, és mivel itt prohardveren mindig megtaláltam a választ amit kerestem, gondoltam itt is megkérdezem konkrétabban.
És elnézést kérek mindenkitől akit esetleg megbántottam a stílussal vagy ilyesmi... :B

Üdv,
Khuan

(#25341) Gubek-Einste válasza BK87 (#25339) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen bármikor visszateheted a gyári firmware-t, verzióra ITT kérdez rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25342) BK87 válasza Gubek-Einste (#25341) üzenetére


BK87
senior tag

Közben feltettem a Tomato fw-t, csak most meg nem működik a net. A gyári ASUS firmware-ben volt egy funkció, ami automatikusan konfigurált mindent, de itt nem igazán tudom, mit kellene állítani. DSL netem van, és egy D-Link 2641R-t használok modemként. Hol és mit kell állítani, illetve megadnom neki, hogy minden működjön?

(#25343) Gubek-Einste válasza BK87 (#25342) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a D-Link önmagában is egy router így modem módban van (ha van benne ilyen) vagy router-ként üzemel?
Ha router-ként akkor figyelni kell, hogy ne ütközzön a két eszköz alhálózata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25344) BK87 válasza Gubek-Einste (#25343) üzenetére


BK87
senior tag

Jelenleg be van kapcsolva rajta a wi-fi, mert anélkül most nem tudnék kapcsolódni a nethez, de ha jól értem akkor kapcsoljam ki, hogy kapcsolódjanak?

(#25345) Gubek-Einste válasza BK87 (#25344) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van az eszközben olyan lehetőség, hogy nem router-ként üzemeljen, hanem csak sima modemként vagy is nem a D-Link-en kell megadni a user/pass-t hanem az Asus-on?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25346) BK87 válasza Gubek-Einste (#25345) üzenetére


BK87
senior tag

Eddig modemként használtam, wi-fi ki volt kapcsolva rajta, de az user/pass a d-linken volt megadva.

(#25347) Lackooo84 válasza Khuan (#25340) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én azt tanácsolom, hogy gariztasd le a fenébe (gondolom még van rajta). Nekem is ilyen routerem van (már nem sokáig), és soha nem volt vele ilyen problémám.

The Truth is out there...

(#25348) Utka válasza Intruder2k5 (#25332) üzenetére


Utka
tag

Üdv!

Nem nekem kell, én is ezt kérdeztem az illetőtől, aki EZT fölvetette.
Közben pontosítottuk a felállást:

Adott két szolgáltató, egy PC- Linux alapú routerrel, tűzfallal, sok LAN kártyával, egyebekkel. Ebből egy UTP -n jön két IP tartománnyal az "áldás". Kellene egy (több?) AP egy WAN porttal, ami tudja szórni két külön SID -en a két bejövő szolgáltatást.

Az egyébként engem is érdekelne, hogy két külön szolgáltatót, hogy lehet egy kábelen továbbítani, majd szelektíven kikínálni.
Hol, milyen címen keressem ehez az okosságot?

Köszönöm
.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#25349) Khuan válasza Lackooo84 (#25347) üzenetére


Khuan
újonc

Helló!

Már eléggé régen vettem a routert, szerintem már nincsen rajta gari :(
Viszont cserébe egy másik TPlink routeren is próbáltam az egy gigabites darab, és annál is ezt a hülyeséget csinálta :(
Mindenesetre köszi :)

(#25350) Lackooo84 válasza Khuan (#25349) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha régen vetted, akkor tuti van rá gari, mert anno még 5 év volt a mostani 2 helyett. Szóval én felhívnám a 40100432-es számot, ott a fószer S/N alapján meg tudja mondani. Persze a blokk legyen meg, hogy pontosan mikor vetted. Ha viszont másik routerrel is csinálja, akkor a géppel lesz gond, próbáld meg feltenni a legfrissebb gyártói ethernet drivert. Lehet a Microsoftosat nem kamálja.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.