Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Tesomatee válasza Intruder2k5 (#14000) üzenetére


Tesomatee
tag

e900:) LINK

De ha nem javaslod kérlek mondj egyet a 9k~ árhatárig. Csak accesspointként lenne használva 120megás UPC nethez. A főrouter egy 300megás cisco router amit a upc ad aélapból

(#14002) Intruder2k5 válasza Tesomatee (#14001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezen átsiklottam...

Az E900 hardvere tök ugyanaz mint az ASUS RT-N12 B1 / RT-N12 C1 / RT-N12 D1, csak belső antennás!

Az általad eddig használt RT-N12 E már nem ilyen, az Realtek alapú, és az antennái is kisebbek!

Egyébként a Linksys nem lehet rossz, bár neked most pont a WiFi "térerő" a kérdés, és mivel az belső antennás, így némileg hátrányból indul... De én inkább nem jósolnák semmit sem ezen a téren!

[ Szerkesztve ]

(#14003) Tesomatee válasza Intruder2k5 (#14002) üzenetére


Tesomatee
tag

Ez mind oké. De akkor érdemes lenne arra cserélni vagy mást nézzek?

(#14004) Intruder2k5 válasza Tesomatee (#14003) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom! Amint azt írtam is fentebb, WiFi lefedettséget senki sem tud előre megmondani sehol, ez sajnos csak kipróbálás, és beállítás után derül ki! Alapban én a BroadCom alapú vasakat szeretem, ha nekem kellene dönteni, akkor BroadCom-os RT-N12 lenne, de ugye nem én döntök!

(#14005) Sapphi válasza Intruder2k5 (#13999) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Én külön vettem modemet a nethez, mert amit a T-Home adott az egy rakat fos volt. D-Link DSL-321B Modemem van. Igen erre gondolok én is, hogy az zavarja meg, de nem egyből csatlakozik vissza mert mondjuk a routerben valami beállítás ezt megakadályozza vagy nem tudom.

(#14006) Tesomatee válasza Intruder2k5 (#14004) üzenetére


Tesomatee
tag

Igazából a problémám nem a térerő mivel a saját szobámban lesz a router. hanem hogy egy vodafone-os ZTE routerrel Mf-10(azthiszem) tökéletesen futott minden a LoLom is. De az asussal nagyon nem... Nekem megbízhatóság kell most és olyan hogy ha beállítom hogy tetves access point legyen akkor ne haljon meg és működjön faszán... Az asuson hiába állítottam be teljesen ugyanazt mint a ZTE-n ugyanolyan szar volt.

(#14007) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok
egy olyan gondom lenne vettem kb 2 hónapja 1 tplink 841nd típusú routert
a gond az hogy amit én a szolgáltatótól kapok ip nem azt küldi tovább ezzel annyi a gond az öcskös valami online mmo átékba nem tud be lépni az IP a szolgáltatótól dinamikus hogy tudom úgy be állítani hogy a router is azt küldje tovább amit a szolgáltató ad
előre i köszönöm

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#14008) sg22


sg22
senior tag

Sziasztok!

Mostanaban arra lettem figyelmes, hogy neha irgalmatlan nagy packet lossom (50-60%) van.
De ahogy jon, ugy elis mulik 10 20 perc, fel ora utan. Ez mitol lehet? Egy jo hosszu 20 meteres kabelen at jon a net lentrol, es aztan itt belemegy egy hosszabbitoba fent a szobaba, amibol bele az en gepembe.
En csinaltam a fejeket a kabelhez, es hat, khm nem eppen a legszebb, kilognak a szines kabelek a fej vegerol, nem takarja a gumi boritas. lehet ez az oka?
Van valami olyan program, amivel mondjuk egy napig monitorozni tudom a packet lossot?
Ratennem a lenti gepre, hogy ellenorizzem hogy a net a rossz, vagy a kabel amit en csinaltam.

koszonom :R

what should I do about this?!

(#14009) Intruder2k5 válasza csucsu21 (#14007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem egészen értettem miről is beszélsz, de a router nem küld semmilyen IP-t sehova! Illetőleg akkor igen, ha használsz valamilyen dinamikus dns szolgáltatást, mert oda elküldi az IP-t!

(#14010) csucsu21 válasza Intruder2k5 (#14009) üzenetére


csucsu21
aktív tag

nah gondoltam nem leszek érthető : :DD
a gépen a net beállításoknál van egy IP ami 190-el kezdődik és van amit pl internetes ip lekérdezésel kapok
az pedig 46 al eza gond hogy állandóan a 46os ip cím van és ezt szeretném beállítani hogy ne az legyen ott

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#14011) Intruder2k5 válasza sg22 (#14008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Program? Ilyesmire gondolsz? :)

ping -t www.bix.hu >> d:\ping.txt

(#14012) Intruder2k5 válasza csucsu21 (#14010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De hol ne az legyen?

IP cím két darab van, egyszer a WAN IP, amit a szolgáltatótól kapsz, és a router WAN interface veszi fel, másrészt pedig a LAN IP cím, amit a routered ad a gépednek! Az internet felül minden esetben a WAN IP cím látható, a 192.168.1.x LAN IP csak a routeren belüli hálózaton elérhető!

(#14013) sg22 válasza Intruder2k5 (#14011) üzenetére


sg22
senior tag

ah, nagyon karaj > ) melyik jelenti a packet losst?

Reply from 193.239.149.1: bytes=32 time=160ms TTL=48

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#14014) sg22 válasza sg22 (#14013) üzenetére


sg22
senior tag

ah, latom ha befejezem a pingelest kiirja a vegen az eredmenyt. hat ezer koszonet: )

what should I do about this?!

(#14015) bacus válasza sg22 (#14013) üzenetére


bacus
őstag

az a packet loss ami nem ez a sor.. :)

ha kábel hiba, akkor ne külső IP cimet pingelj, hanem a routert. De elég kizártnak tartom, hacsak nem valami erősáramú fogyasztó mellett viszed a kábel el több méteren keresztül és azt kapcsolják be fél órára.., hogy kábelhiba legyen.

Pingeld meg 100x, ha mind célbaér, akkor nincs packet loss.

Az 50-60% már azért is fura, mert tapasztalatom szerint 10%nál már alig működik a net, 20% felett meg használhatatlan lesz, ott már állandó refresh gomb nyomkodás és szentségelés van.

50% nál gyakorlatilag nincs net, nem lassú nincs, hanem semmilyen..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#14016) sg22 válasza bacus (#14015) üzenetére


sg22
senior tag

most hogy mondod...
a jatek nem akad, vagy nem lassul le a net, hanem a teamspeaken (amit hasznalok, es az is irja ki a packet losst) annyira akad a hang hogy nem hallok semmit. jobb klikk magamra, tulajdonsagok, es kiirja hogy 50 60 % packet loss. akkor mi miatt lehet ez?

what should I do about this?!

(#14017) mfercso


mfercso
tag

Sziasztok segítségeteket szeretném kérni lenne egy TL-WR841N routerem arra lennék kíváncsi hogy milyen más firmware létezik rá ill hol találhatnék leírást egy ilyen telepítésével ill. hogy milyen Extra képességekre lenne képes a cucc.

Nem nagy tapasztalatom van ilyen téren a routeren firmware-et frissítettem
de valami többet szeretnék kérem aki tud írjon rám.

Előre is köszönöm mindenkinek :R

Firmware Version:
3.12.5 Build 100929 Rel.57776n
Hardware Version:
WR841N v5 00000000

[ Szerkesztve ]

Teloszámot már az első pm-ben kérek !

(#14018) Intruder2k5 válasza mfercso (#14017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez oké, de a verziószám kellene, mint azt odaát is megírtam...

(#14019) localhost válasza mfercso (#14017) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Milyen extra képességekre lenne szükséged, ami most nincs meg ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14020) mfercso válasza Intruder2k5 (#14018) üzenetére


mfercso
tag

Átszerkesztettem a hszt benne van

Teloszámot már az első pm-ben kérek !

(#14021) Intruder2k5 válasza mfercso (#14020) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! v5 verzióra van DD-WRT, OpenWrt, és az előző egy módozata, a Gargoyle! Én személy szerint a Gargoyle-t ajánlanám!

(#14022) csucsu21 válasza Intruder2k5 (#14012) üzenetére


csucsu21
aktív tag

nah ez lenne a a lényeg hogy a lan porton is a wan port IP.jét mutassa
mintha csak router nélkül menne a net
bocsi a hozzá nem értésem miatt :B

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#14023) mfercso válasza Intruder2k5 (#14021) üzenetére


mfercso
tag

Ez egy .bin ugye akkor ezt egyszerűen a Firmware Upgrade menüpontba tallozam be és upload ?

bocs ha ez egy hülye kérdés Nagyon kezdö vagyok ilyen téren.

Teloszámot már az első pm-ben kérek !

(#14024) Intruder2k5 válasza csucsu21 (#14022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És mindezt milyen nettel képzeled el? A szolgáltatód ad több IP címet is, hogy minden eszközödnek jusson egy-egy?

(#14025) Vanek Eduard válasza Intruder2k5 (#13993) üzenetére


Vanek Eduard
tag

Van erre valami progi, ami leellenőrzi a flashmemóriát a routerben?
A reményhal meg utoljára...

(#14026) Intruder2k5 válasza mfercso (#14023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, egész pontosan ezt!

gargoyle_1.5.9-ar71xx-generic-tl-wr841nd-v5-squashfs-factory.bin

Elképzelhető, hogy a filenév túl hosszú lesz neki, és emiatt hibát fog jelezni! Ha így lesz, nyugodtan nevezd át, mondjuk firmware.bin névre! A flashelést mindenképpen kábelen csináld!

(#14027) Intruder2k5 válasza Vanek Eduard (#14025) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs! A régebbi ASUS routereknél gyakori hiba volt a táp meghibásodása (negyedik hsz.)! A LED-ek rendesen világítanak rajta? Esetleg próbálj meg recovery módban rátenni egy másik firmware-t, hátha...

(#14028) mfercso válasza Intruder2k5 (#14026) üzenetére


mfercso
tag

mielött még nekifognák szeretném tudni ha ne agy isten nem lenne jó hogy tudom vissza tenni az eredetit ill ha abszulut semmit nem fog kiirni és nem lesz html-böngészöben semmi akkor mit tudok tenni ? kihez tudok fordulni ?

console kábelem nincs csak a utp

Teloszámot már az első pm-ben kérek !

(#14029) johndeegwed


johndeegwed
tag

Hello mindenki.
Remélem jó helyre írok és tudtok segíteni.
Problémám a következő szomszédtól kapok speedport W721v tipusu router-röl netet , megy szépen gond nélkül , de viszont telefont és más laptopokat nem enged csatlakozni.
Csak az én laptopomat engedi fel a hálózatra (hp nc 6400).
Mit kéne be állítani a szomszéd routeren????
Vagy esetleg ha a laptopban lévő wifi kártyát kicserélném olyanra ami le osztaná a többi eszközre a netet.
akkor nem produkálná ugyan azt a hibát mint a többi eszköznél???? hogy nem enged csatlakozni a routerhez??? Milyen meg oldásokat javasolnátok????

(#14030) IceHole


IceHole
csendes tag

Hello!

Nekem egy olyan gondom lenne, hogy van egy tp-link tl-wr1042nd routerem, digi topnettel. Mostanában azt csinálja, hogy egy idő után lefelezi a sávszélt, speedtest és letöltés alapján is, de az fix. Miután áramtalanítom, és újraindul utána egy ideig jó. Mikor megvettem is csinálta, de azt elfelejtette egy kábelcsere+reset+firmware frissítés után, de most megint csinálja. Valakinek van valami ötlete mitől lehet? Több gépen is kipróbáltam, WiFi aktív, ha kikapcsolom akkor is ez van. Le van kódolva, DHCP lista alapján sincs rajta senki más, és pont 38-40 mbiten ugrál, azért furcsa. Köszi előre is!

(#14031) mfercso válasza johndeegwed (#14029) üzenetére


mfercso
tag

a szomszéd bekapcsolta a mac-cim szürést mond neki kapcsolja ki
ha be van kapcsaolva akkor csak a te laptopod háló karijával tudsz csatlakozni mással nem

Teloszámot már az első pm-ben kérek !

(#14032) Vanek Eduard válasza Intruder2k5 (#14027) üzenetére


Vanek Eduard
tag

A firmwire betöltésére azt irja, hogy Invalid IP.
Ez a kuka szint?

(#14033) Intruder2k5 válasza mfercso (#14028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos, ha valami véletlen folytán sikerül brickelni a routert, akkor soros kábel hiányában nem tudsz sokat tenni, csak visszavinni garanciába, ha van még... A 1043-masokat is sorban hordják vissza, ki szokták cserélni szó nélkül! Azt persze nem kell mondani, hogy nem gyári fw-t tettél r...

(#14034) Intruder2k5 válasza johndeegwed (#14029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehetséges, hogy a szomszéd beállított MAC szűrést, pont azért, hogy ne tudj, csak egy eszközzel csatlakozni? Ezt egyébként egy másik router használatával tudod kivédeni, ha valóban ez a helyzet, mégpedig MAC klónozással! Aztán a saját routeredre már annyi eszközzel csatlakozol, amennyivel csak akarsz! Persze elsődlegesen meg kellene beszélni, ha már egyszer közös a net, akkor gondolom jó a kapcsolat is!

[ Szerkesztve ]

(#14035) Intruder2k5 válasza Vanek Eduard (#14032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Beállítottál a gépen fix IP címet?

(#14036) Vanek Eduard válasza Intruder2k5 (#14035) üzenetére


Vanek Eduard
tag

Nem. Nem emléxem... :W

(#14037) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Látom sok hsz érkezett a d-link dir-600 -as routerrel kapcsolatban. Nekem igazából olyan gondom van vele, hogy beállítom a wifi beállításoknál, hogy csak n-es wifit használjon, és ennek ellenére dobál b és n mód között, b-ben 1 mbittel, n-ben 13+ al, de a sebességben ( letöltésben ) 1mb / s -nél megáll a mutatvány. Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?

[ Szerkesztve ]

(#14038) Intruder2k5 válasza Vanek Eduard (#14036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor szerintem vágj neki még egyszer! :)

(#14039) johndeegwed válasza Intruder2k5 (#14034) üzenetére


johndeegwed
tag

Köszönöm mindenkinek a gyors választ.

Szándékosan biztos hogy nem lett be kapcsolva az biztos.
Mert ő is ugyan ezzel a routerral akart csatlakozni a nethez wifin keresztül.
elejinte másik ruterrel próbálkoztunk de azzal nem ment.
Így maradtunk a gyári t-hom ruternél.Csak annyi időre léptünk be amig a kódot meg adtuk neki.
Máshoz nem nyultunk.
Szomszéd routerén nem lehet ki kapcsolni. Ezt a mac szürőt???

(#14040) johndeegwed


johndeegwed
tag

Én nem sokat konyítok hálozat építéshez de ő még annyit sem mint én

(#14041) bigdady


bigdady
nagyúr

hali

gargoyle rrendszerben hogy lehet portot forwardolni? Itt udp meg tcp van nincs internal port stb mint a tp link gyárijában...

webkmerát kéne forwardolnom. Bár azt sem értem mire jó ez meg minek kell egy új portot irányítanom arra amit a webcam nyitott alapból :F

[ Szerkesztve ]

(#14042) Intruder2k5 válasza bigdady (#14041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gargoyle Port Forward!

(#14043) bigdady válasza Intruder2k5 (#14042) üzenetére


bigdady
nagyúr

A menüpont meg van csak nem értem hogy tcp-e illetve melyik portot hova irjam és hogy mi az oka ennek? Tudnál képbe hozni? :R

(#14044) Gubek-Einste válasza bigdady (#14043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűbb, hogy a webcam-nek UDP kell de ha nem vagy benne biztos akkor csináld meg TCP-re és UDP-re is a port forward-ot.

Name - tetszőleges név ami azonosítja a port forward-ot, nem kötelező megadni, nálad lehetne ez "Webcam"
Protocol - egyértelmű
From Port - a kívülről hivatkozott port száma
To IP - a belső IP cím
To Port - belső port szám, csak akkor kell megadni ha nem egyezik meg a kívülről hivatkozott port számával

Használhatod a UPnP-t is ha támogatja a webcam így nem kell bajlódnod a port forward-dal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14045) spiritex


spiritex
veterán

Lenne egy kérdésem:
A router státusz fülénél a wifi kapcsolatokat ha megnézem két paramétere van az egyes kapcsolatoknak, Rate és Signal (%). Megmondanátok melyik mit befolyásol ill. tükröz? Melyiktől mi függ?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14046) spiritex válasza spiritex (#14045) üzenetére


spiritex
veterán

Még annyi, hogy a Rate az 1-65-ig megy, a % meg nyilván 1-100-ig. Tehát a kérdés leegyszerűsítve, hogy melyik a fontosabb?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14047) Gubek-Einste válasza spiritex (#14046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy képet arról a status lapról, úgy könnyebb lesz válaszolni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14048) Kommy válasza spiritex (#14046) üzenetére


Kommy
veterán

A rate az a maximális átengedőképesség,
a signal pedig azt írja le, hogy mennyi zaj/jel viszony

(#14049) spiritex válasza Kommy (#14048) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi! De ha a Rate mondjuk csak 2 vagy 5 a 65-ből, a % meg 80-90%, attól még lehet gyors a netezés? Én nem tudom kipróbálni, mert nálam minden jel jó, csak érdekelne, hogy a szomszéd mennyire szenved a netemtől. Még nem szólt..

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14050) Kommy válasza spiritex (#14049) üzenetére


Kommy
veterán

A rate a sebességet írja ki, ha az kicsi akkor kicsi a sebesség.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.