Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) GEPESZ66 válasza kpityu2 (#40999) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A telefonon lévő zene lejátszásakor nem.
Igazad van, megnézem mobilneten, jó ötlet.
A hangszóró szerintem jobb minőség:XIAOMI
[link]

(#41002) volandy válasza mezis (#41000) üzenetére


volandy
senior tag

Okkés Köszi! Első nekifutásra megcserélem a két végpontot. Cat5e kábelom van azt cseréltem le a Cat6ra mert azon sem jött több!
És a Wifijelre, hogy gyenge mit javasolsz?
40988volandy

(#41003) mezis válasza volandy (#41002) üzenetére


mezis
nagyúr

"És a Wifijelre, hogy gyenge mit javasolsz?"
Csak ismételni tudom magamat: [link]

mezis

(#41004) Essejó válasza volandy (#40993) üzenetére


Essejó
veterán

Valami ott a nettel nem kóser. Nekem T-s koax netem van 1000/25
Az udvaron wifivel Galaxy S22+al ennyit mérek link
Több falon keresztül 5 Ghz es wifin

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41005) volandy válasza mezis (#41003) üzenetére


volandy
senior tag

Hogy tudom ezt megnézni? Töltsek le valamilyen tesztert?

(#41006) mezis válasza volandy (#41005) üzenetére


mezis
nagyúr

Android: van rengeteg App., én a WiFi Analyzer (open-sorce) -t ajánlom.
Lapos: InSSIder, vagy Acrylic WiFi Analizer.
Apple: állítólag van valami használható. :(( ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41007) GEPESZ66 válasza kpityu2 (#40999) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Mobilneten nem szakadozik a bluetooth hangszórón az online rádió.
Akkor tenyleg a 2,4 GHz a gond,hogy a bluetooth es a router ugyan azon üzemel.

(#41008) Honzi


Honzi
senior tag

Sziasztok!

Egy ArcherC5 v2 routerel lenne gondom.
Egy ideje fennáll ez a probléma de nem tudom mi okozhatja a LAN csatlakozást elkezdi ledobálni ez inkább akkor fordul elő amikor játszok valamit legalább is ekkor veszem csak észre.
A probléma nem mindig jön elő és nem pontosan az adott játék indításánál van hogy hamarabb van hogy később és játéktól függetlenül történik.
Miután kidob a játék még látom ahogy egy 1-2 percig folyamat megszakad a kapcsolat csak villog a LAN kapcsolatot jelző led aztán helyreál.
Firmware a legfrissebb.
Amiket próbáltam: reset, reboot, másik lan port

Mit lehet ezzel kezdeni?

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#41009) kpityu2 válasza Honzi (#41008) üzenetére


kpityu2
őstag

Másik kábel?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#41010) Essejó válasza Honzi (#41008) üzenetére


Essejó
veterán

Másik nem Tp router?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41011) Sys85


Sys85
veterán

Na megoldottam a Xiaomi 12T vs. Tp-link Deco anomáliát.
A TP-Linkkel sehogy sem jutottam előrébb,szóval szereztem egy Xiaomi AX3000 szettet,ezzel megszűnt a wifi eldobálás,plusz még modernizáltam is a hálózatot (Wifi6).
Ettől függetlenül azért csak piszkálja az agyamat,hogy mi a fene lehetett a hiba oka,amikor minden más eszközzel meg jó volt a TP-s mesh hálózat is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#41012) Honzi válasza kpityu2 (#41009) üzenetére


Honzi
senior tag

Még nem próbáltam nincs is mozgatva ezért nem gondoltam hogy a létezésbe megtörne a kábel.
Másik kábel talán van itthon azt meg tudom nézni.

#41010Essejó Másik routert max akkor tudok kipróbálni ha veszek egyet de akkor meg minek szórakozok ezzel. :DDD

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#41013) Essejó válasza Honzi (#41012) üzenetére


Essejó
veterán

Nem tudhatom miért szórakozol vele. Valami perverzió?;]
A Tp szerintem Ipari hulladék.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41014) Multibit válasza Essejó (#41013) üzenetére


Multibit
veterán

Soha nem volt TP-Link routerem, tehát gyakorlati tapasztalatom nincs velük. De azt ne felejtsük el, hogy nem létezik olyan gyártó, aki kizárólag jót, vagy kizárólag szemetet gyárt. Azaz, nem okos dolog márkát fikázni, vagy épp rajongani érte. Konkrét típusokat kell értékelni!

(#41015) Grg válasza Multibit (#41014) üzenetére


Grg
tag

+1

Nálam amióta net van (kb 2004) azóta TP-Link volt mindig, először egy 340GD, aztán mindig ami épp jött (most épp egy V4-es 1043ND+2 Deco M4). Eddig sosem volt gondom velük, legalábbis olyan nem amit a márkára fogtam volna.

(#41016) Essejó válasza Multibit (#41014) üzenetére


Essejó
veterán

Persze igazad van! Ez nálam valami zsigeri utálat, bár nekem sem volt sose. Csak ifjabb koromban több ismerősnek is segítettem az otthoni gépek és hálózat üzemeltetésében. Nos többen vettek Tp routert mert az volt a legolcsóbb, vagy mert a boltban rábeszélték, hiába volt lebeszélve, hogy mit is kéne vennie. Nos előfordult az egyik ilyennél, hogy éjjel fél1-kor felhívott, hogy a lányának másnap beadandója van és nem éri el a gépe a hálózatot. Nagyon régi barátság volt, szóval átmentem.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41017) woodworm válasza Honzi (#41012) üzenetére


woodworm
veterán

Másik táp?

(#41018) Doky586 válasza Essejó (#41016) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tplink routerek kifejezetten jók wrt firmel.
Amikre viszont nem rakható wrt olyat meg nem érdemes venni.

(#41019) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok! Amikor nincs internet és a szolgáltatós Routeren világít a Power, DS, US, Wifi, de az Online led villog folyamatosan, (néha begyorsulva villog, újraindítja magát, de akkor is addig jut, hogy villog az Online) olyankor az net hiba, vagy az eszköz hibája szokott lenni?

[ Szerkesztve ]

(#41020) Gubek-Einste válasza Krystal_s (#41019) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a szolgáltatói eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41021) Krystal_s válasza Gubek-Einste (#41020) üzenetére


Krystal_s
addikt

Technicolor TC7200

(#41022) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Van egy Kaon CG3002 routerunk, amely (szerintem foleg terhelesre, ha nagy savszelet használunk ujraindulgat, akar naponta tobbszor. A tapot nem erzem ilyenkor melegebbnek. Mi lehet a gond szerintetek? Köszi!

Samsung Galaxy A55 5G

(#41023) Essejó válasza DrDobos (#41022) üzenetére


Essejó
veterán

Azon kívül, hogy Kaon?;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41024) DrDobos válasza Essejó (#41023) üzenetére


DrDobos
őstag

:O ;]

Samsung Galaxy A55 5G

(#41025) BB9000 válasza DrDobos (#41022) üzenetére


BB9000
senior tag

T-Com eszköze? Jelezd a hibát nekik és kérj cserét.

(#41026) ezmiezez


ezmiezez
csendes tag

Sziasztok!
Telekomos Technicolor fga2233 HGW után be lett rakva egy TPLink Archer A7 router, de csak access point-ként. Minden megy, kivéve, hogy nem tudok vpn-hez csatlakozni. Ilyenkor mi a megoldás? Hgw-n semmi beállítást nem raktam át a router bekötésénél, és a routeren sem találtam erre menüpontot (access point mód miatt)
Köszönöm a segítséget.

(#41027) Essejó válasza ezmiezez (#41026) üzenetére


Essejó
veterán

Van a HGW-n VPN beállításra lehetőség?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41028) ezmiezez válasza Essejó (#41027) üzenetére


ezmiezez
csendes tag

Nincs sajnos.

(#41029) Essejó válasza ezmiezez (#41028) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor ne AP-ként rakd be

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41030) Gabesz87


Gabesz87
addikt

ELnézést, kicsit off jellegű kérdés, de routerrel kapcsolatos. Aqua-hoz elküldtem februárban egy AC57U routert gariban, és ma jött email, hogy javítani nem tudják, ill. cseretermék sincs, ezért visszautalják az árát. A gond az, hogy én aprón vettem használtan, tehát nem az én nevem van a számlán, és azt írták, hogy csak a számlán szereplő fél részére tudnak banki átutalást foganatosítani, harmadik fél részére történő utalás esetén szükséges egy meghatalmazás küldése. Ilyenkor mi van? Fel tudom venni épp a kapcsolatot az eredeti tulajjal, akitől vettem. Írok neki és max megkérdezem, hogy volna-e kedves küldeni nekem valami ilyesmi meghatalmazást. Csak az motoszkál bennem, hogy nehogy aztán ő meg írjon az Aqua-nak, hogy akkor utalhatják neki a pénzt :N Van más út esetleg? Vagy ha valaki csinált, látott már hasonlót, ilyen meghatalmazás elérhető valahol esetleg?

(#41031) TODI1111


TODI1111
addikt

Sziasztok.
Vettünk ma egy asus tuf-ax3000 v2 routert. Digi net van itthon optikai kábelen jön be. A digis eszközből UTP kábelen kötném össze az asus routert. de a beállításoknál folyamatosan azt írja, hogy
"A hálózati kábel nincs csatlakoztatva"
Csatlakoztatva van, többszőr is ki lett húzva majd visszadugva de változatlan a helyzet. Internet van és a kábel is biztosan működik mert közvetlenűl gépbe dugva jó. Mi lehet a probléma?
Rossz lenne a router?

[ Szerkesztve ]

(#41032) mezis válasza TODI1111 (#41031) üzenetére


mezis
nagyúr

Modem (ami router is) LAN - Ausus WAN a csatlakozás?

Asus DHCP üzemmódban?

mezis

(#41033) TODI1111 válasza mezis (#41032) üzenetére


TODI1111
addikt

Koszönöm, már megoldódott. A kábel volt a hibás.Amikor kihúztam és közvetlen a gépbe dugtam pont úgy fordult, hogy működőképes volt. :W :W Ezután megnéztem teszterrel és akkor már láttam mi a baj. Levágtam egy 20 centis darabot a kábelből majd Úúra krimpeltem a csatlakozót és minden rendben működik.

(#41034) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

1000/300-as Digi optikai netem van, a Digitől egy Fiberhome készüléket kaptam. Egy TP-Link Archer C6 v4 AC1200 Router látja el a hálózatot (digis cucc ugye bridge módban), amelyre LAN-on van kötve egy NAS, illetve egy asztali PC. A wifin fixen lóg 1 porszívó, 1 légtisztító, 1 párásító és alkalmanként 3 mobiltelefon és egy notebook.

A NAS-en kb 300 torrent fut, illetve a médiatartalmakat innen kapja az asztali PC és a notebookon is rendszeresen futnak a NAS-ről a videofájlok wifin (később még egy TV is társul ezekhez LAN-on). Elkezdődött egy olyan jelenség, hogy naponta többször is, kb óránként 1-2 alkalommal megakad a net, úgy 10-15 másodpercig nem töltenek be a weboldalak. Majd gondol egyet és jó.
Azt hittem a digi eszközével van a baj. Felhívtam őket, látták a szakadásokat, csináltak távolról egy frissítést. A szakadások megmaradtak, talán a 10-15 másodperces időtartam csökkent. Javasolták, hogy iktassam ki a routeremet és ha akkor is fennáll a probléma, akkor cserélik a Fiberhome eszközt.
Rákötöttem a NAS-t és a PC-t a Fiberhome-ra, a wifis eszközök is rajta lógnak és tesztelgettem. Meglepetésemre órák óra nincs szakadás.

Valami gondja van ezek szerint a TP-Link Archer C6 v4 AC1200 Routernek? Esetleg nem bírja a sok torrentet/egyéb adatforgalmat a NAS-ről? Korábban egy ASUS RT-AX55 routert akartam, esetleg érdemes arra cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#41035) Essejó válasza Qtya123 (#41034) üzenetére


Essejó
veterán

Sanszos, hogy sok neki. Próbáld meg a feltöltést korlátozni 2 Megára.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41036) Qtya123 válasza Essejó (#41035) üzenetére


Qtya123
őstag

Akkor is csinálja, amikor nincs nagy adatforgalom, tehát ilyen 100-200 Kb/s.

(#41037) Essejó válasza Qtya123 (#41036) üzenetére


Essejó
veterán

Jó, én személyesen úgysem csípem a TP-Linket. De gondoltam egy próbát megér. Az ittteni T-s Sagem is újra indulgatott míg nem kotlátoztam 2 megára a feltöltést.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41038) Qtya123 válasza Essejó (#41037) üzenetére


Qtya123
őstag

Ma megnéztem indulás után, hogy mit mutat a router LOG-ja, íme: [kép]

Nem tudom ez mit mond, nekem úgy a 80%-a kínai....
Amit így laikusként annyit látok, hogy többször megjelenik az "RX invalid pkt from..." kezdetű üzenetek.
Összességében nem tudom látszik-e bármi hiba a log alapján.

[ Szerkesztve ]

(#41039) kpityu2 válasza Qtya123 (#41038) üzenetére


kpityu2
őstag

Valami ddns problémája van. Be van kapcsolva? Ha nem használsz távoli hozzáférést akkor kapcsold ki. Vagy a NAS-t használod felhőszolgáltatással? Mert azt mutatja, hogy újra akar csatlakozni WAN IP változás miatt, de nem találja a regisztrált hostnevet.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#41040) Qtya123 válasza kpityu2 (#41039) üzenetére


Qtya123
őstag

Nincs bekapcsolva és nem használok távoli elérést, a NAS-on sincs felhő, azon sincs távoli hozzáférés.

Kikapcsolt router tűzfallal is próbálkoztam, de nem oldotta meg.

Ma még teszek egy próbát újra a digi cuccával router módban. Igaz, hogy abban nincs log, de figyelni fogom, hogy a nap során változik-e az IP cím, illetve hányszor. Ha igen, akkor azzal is vannak szakadások. Milyen gyakori egyébként DIGI dinamikus IP cím esetében a normális időköz a váltásban?

Egyébként gyanús, hogy a TP-Link routerrel lesz gond. Az imént pont akkor akartam belépni a menüjébe a 192.168.0.1-en keresztül, mikor épp jött megint az RX invalid pkt from... és váltott az IP cím. És eközben nem volt elérhető a router menüje a fenti IP-n. Mikor vége lett a szakadásnak, akkor bejött a router menüje is. Nem annyira értek a témához, de gondolom, ha a digi eszköze szórakozna és azért szakadna, akkor a router menüjét ekkor is el lehetne érni, hiszen annak semmi köze a digi ONT-hoz, illetve az internethez, hanem fixen elérhető lenne az UTP kábellel összekötött gépemről nem?

[ Szerkesztve ]

(#41041) kpityu2 válasza Qtya123 (#41040) üzenetére


kpityu2
őstag

A fotón egyértelműen ott van a ddns próbálkozás és a dnsproxy. Nem lehet, hogy visszaállt a Digi eszköze és mégsincs bridge módban? Vagy nem jó beállítással próbálsz a Digi hálózatára csatlakozni. Mondjuk nem ismerem a Digi megoldását, lehet, hogy az ő topikjukban kellene érdeklődnöd.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#41042) Qtya123 válasza kpityu2 (#41041) üzenetére


Qtya123
őstag

Dns beállítási lehetőség ilyen szerepel a router menüjében:
Nekem alapbeállításként a Tp-Link szerepel, mint a képen is.
A WiFin kívül annyit állítottam a routeren, hogy a DHCP részen a NAS-nak és az asztali PC-nek fix ip-t adtam, illetve 2 darab port forwardom van, minden más alapbeállítással fut.

(#41043) kpityu2 válasza Qtya123 (#41042) üzenetére


kpityu2
őstag

Kellene ott lenni valami unbind vagy deregister-nek is. Illetve go register ha még nincs beállítva. [link] De ha nincs beállítva akkor máshol van a gond.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#41044) Qtya123 válasza kpityu2 (#41043) üzenetére


Qtya123
őstag

Nincs beállítva. Jó kérdés miért dobálja magát. Még akkor is, ha nincs nagy adatforgalom.
Nagyon a digi eszközre gyanakodtam, de jelenleg szénné terhelem az asztali gépről le és feltöltéssel a digis eszközt, kiiktatva a Tp-Link routert és nem szakad órák óta...

(#41045) kpityu2 válasza Qtya123 (#41044) üzenetére


kpityu2
őstag

Csinálj egy resetet a TP-Linken és állítsd be nulláról.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#41046) ToZala


ToZala
csendes tag

Sziasztok,

upgradeltem otthon a PC-t és a mostani alaplapban egy Intel® I225-V 2.5Gb integrált hálókártya van. Na most a net egy ZTE ZXV10 W300 modem-en keresztül ,,működik". Viszont mióta az új gép van és bedugom a kábelt az alaplapba nincs net és a modem is "megbolondul" felvillan rajta a LAN led, utána az összes többi LED és ezt csinálja folyamatosan. Amint kihúzom az alaplapból a kábelt megszűnik a probléma. Mivel lehet a baj? Ilyennel még nem találkoztam.

Köszönöm előre is! :R

(#41047) Essejó válasza ToZala (#41046) üzenetére


Essejó
veterán

Ha van az alaplaphoz driver lemez, telepítsd a hálókártya meghajtó programját. Ha ez nem járható út, akkor rakj a gépbe 1 Gigás lan kártyát.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41048) Qtya123 válasza kpityu2 (#41045) üzenetére


Qtya123
őstag

Azt olvastam, hogy lehet attól a szakadás, hogy a routerben az Internet detection be van kapcsolva, így választ vár a digi ONT eszköztől, de nem kap, így bontja a kapcsolatot és újra felépíti. Több esetben is ez volt a hiba.

A gond csak az, hogy az Archer C6 1200 esetében nincs ilyen opció, legalábbis én nem találtam.

(#41049) Blindmouse_


Blindmouse_
tag

Nnasegítség ez mitől lehet..
Ülök le a géphez délután, nem volt ki se kapcsolva, közli velem a win10, hogy valami beállítások megváltoztak, és újra be kell jelentkezni a wifi routerbe, jelszót nem fogad el, mindig visszabasz..
Fogtam a wifi sticket, átdugtam a másik gépbe, ami itt van a win10-es mellett az asztalon, ebbe meg bedugtam az ethernet kábelt, most van net, de max egypercenként leszakad azzal hogy "hálózati kábel nincs bedugva" a másik gépen jó a wifi stick is, és a kábel is.. a házban az összes többi gépen/kütyün megy a net, én a win10-en és a routeren SEM állítottam semmit.. frissítés is 14. körül volt utoljára.

Na ez mifrásztól lehet?

Megtehetem, Flúgos vagyok...

(#41050) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
Azt hiszem most sikerült elcsípnem a napi szakadás (net elmegy 1 percre) okát, ami most nem szolgáltató hiba volt.
Itt olvasott ajánlatok alapján kb 1 hete átállítottam TLink Routerben a Lease Time értéket 2880-ra és fix IP-ket is megadtam minden eszközünknek.
Úgy vettem észre így nincs napi szakadás, csak pár naponta.
Az előbb a gépemen elment a net 1 percre és pontosan akkor, amikor a Windows átírta a Bérleti jog kezdetét 2023.ápr 21, péntek 2:24:20-ra
A bérleti jog végére hülyeséget ír. 2159.május 28, hétfő 9:15:17

Érdemes lenne még nagyobb értéket adni a Lease Time-nak? Okozhat gondot, ha valaki túl nagy értéket állít be? Olvastam olyat is, hogy elvileg nem kéne megérezni, amikor IP-t frissít a Router. Mi befolyásolja, hogy meddig tart?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.