Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) flash- válasza Intruder2k5 (#29000) üzenetére


flash-
veterán

aha, hát akkor jó:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29002) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Hali! Nekem a következő problémával kapcsolatban lenne kérdésem, vagy kérnék segítséget.
Valamiért a telóm nem jegyzi meg a wifi jelszót, nem kapcsolódik automatikusan. Ezzel korábban nem volt gond, simán felcsatizott, csak azóta van ez a jelenség mióta a routert TP-Link 1043 V2-nél szoftvert frissítettem. Már ki-be kacsoltam de nincs változás, mindig újra be kell írjam a jelszót és csak utána csatlakozik fel. Valamit a routernél kell állítani vagy mi lehet a gond?

DIGI 500 ról 1000-re

(#29003) Gubek-Einste válasza szoszo75 (#29002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Műs wifi hálózat esetén nincsen ilyen gond?
Milyen típusú a telefon?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29004) szoszo75 válasza Gubek-Einste (#29003) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Nincsen, minden más ami el van mentve ott automatikusan felcsatlakozik ezért nem értem. :U

Samsung Galaxy A5

De mint írtam korábban itt se volt gond vele. :F

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#29005) Gubek-Einste válasza szoszo75 (#29004) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csináljál a router-en egy reset-et hátha segít.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29006) szoszo75 válasza Gubek-Einste (#29005) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Azaz mindent megint állíthatok be rajta? :Y

DIGI 500 ról 1000-re

(#29007) Gubek-Einste válasza szoszo75 (#29006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, egyenlőre jobb ötletem nincsen, sokszor segít az ilyen hibák során.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29008) szoszo75 válasza Gubek-Einste (#29007) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Értem. :U

DIGI 500 ról 1000-re

(#29009) krealon válasza szoszo75 (#29002) üzenetére


krealon
veterán

"Valamiért a telóm nem jegyzi meg a wifi jelszót, nem kapcsolódik automatikusan. Ezzel korábban nem volt gond, simán felcsatizott, csak azóta van ez a jelenség mióta a routert TP-Link 1043 V2-nél szoftvert frissítettem. Már ki-be kacsoltam de nincs változás, mindig újra be kell írjam a jelszót és csak utána csatlakozik fel. Valamit a routernél kell állítani vagy mi lehet a gond?"

Probaltad mar a telefonon torolni a kapcsolatot ("Forget" opcio) es utana ujracsatlakozni?

(#29010) szemesi69


szemesi69
addikt

Üdv! Segítséget kérnék, ha letöltöm ezt: ASUS RT-N12Plus Firmware version 3.0.0.4.380.3283, és kicsomagolom a benne lévő verzió RT-N11P 3.0.0.4.380.3283, ez lehetséges? Feltettem működik, de valahogy nem értem? Ezen kívül, még egy béta van ami új, viszont mivel frissítettem így már azt a verziót nem tudom vissza tenni amivel vettem, mert az a verzió nincs a letöltések között. Most a béta van fent jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#29011) Csaba.no1 válasza szemesi69 (#29010) üzenetére


Csaba.no1
tag

Bocs a válaszért, újként akartam.

Sziasztok!

Kaptunk tegnap a Digitől egy ZTE ZXHN F668-as modemet ami jelenleg router módban megy és kötnék utána egy TP-LINK TL-WR940N routert. Követhetem Hozzá Ezt a leírást?

Egyébként eddig egy Cisco epc3925 volt a routerhez kötve és minden klappolt, most annyi hibádzik még, hogy internet van, de a hálózatra kötött 6 számítógép nem éri el egymást távoli asztali kapcsolaton keresztül.

A másik amit még volt időm kipróbálni tegnap, hogy a ZTE után kötöttem egy switchet és internet ugyan volt, de távoli kapcsolat továbbra sem, pedig egy hálózaton és tartományon voltak. Ezt okozhatja a ZTE valamilyen beállítása?

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv,
Csaba

[ Szerkesztve ]

(#29012) szemesi69 válasza Csaba.no1 (#29011) üzenetére


szemesi69
addikt

Nem gond :) reméljük választ kapunk :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#29013) flash- válasza Intruder2k5 (#29000) üzenetére


flash-
veterán

mégiscsak szükség lenne szerintem az asus routerre, ennek a hg8245H csodának 2dbi-s antennái vannak, és szerintem nem lehet őket levenni-kicserélni
én finoman próbáltam tekergetni de az a műanyag gyűrű szerintem direkt úgy fogja hogy ne lehessen levenni?

már csak az a kérdés pontosan hogy állítsam át modem módra, és hogy tegyem rá az Asus routert?(hiszen ez az ONT egység intézi a telekom tv-t is(iptv)..)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29014) Intruder2k5 válasza flash- (#29013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem a T-s eszközt nem fogod tudni bridge módba állítani, így az ASUS-t leszel kénytelen switch módba tenni. De ha gondolod, kérdezz rá a Huaweii-re a Telekom topikban.

(#29015) Gubek-Einste válasza Csaba.no1 (#29011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen, bármilyen eszközzel használható, univerzális leírás az.

#29013 flash- és #29014 Intruder2k5
A HG8245H-t lehet használni csak modemként, a T-s topikban ott van a leírás, hogy hogyan kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29016) szemesi69 válasza szemesi69 (#29010) üzenetére


szemesi69
addikt

Megoldottam, a kérdésem tárgytalan. [link]

Ráment a napom, de újra gyári szoft van rajta.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#29017) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok,

a problémám az, hogy egy 240Mbites UPC netet próbálnék saját routerrel használni, viszont csak 60Mbit jön át. A UPC routert Bridge módba állítottam (előtte, ha ő a router, simán jött a 240mbit), mögé pedig UPC Ethernet -> TP-Link 1043ND (OpenWRT) gyári beállításokkal (frissen factory reset után) Tökéletesen van net minden eszközön, wifi is, csak a net sebesség stabilan leesett 60Mbitre. Hálózaton belüli eszközök között megvan a gigabit. Ötletek? Lehetséges, hogy a WAN port csak ennyit bírna? OpenWRTben kellene valamit beállítani?

Üdv,
Skippy

(#29018) fa4hu


fa4hu
őstag

WDS-t akarok beállítani két TP-LINK router között. A főrouter egy Archer C20 lenne, az alrouter pedig egy TL-WR1043ND v1-es. Sajnos a bridge-t nem tudom összehozni, valami miatt nem érhető el a főrouter DHCP-je. Alrouterként egy TL-WR841N-t használva, minden gond nélkül működik.

A beállítások:

Főrouter 192.168.1.1, DHCP megy, fix csatorna
Alrouter: 192.168.1.2, DHCP kikapcsolva (bekapcsolttal sem megy), de a DHPC-ben gateway-ként és DNS-szerverként a 192.168.1.1 beállítva, fix csatorna

Mi lehet a gond? Előre is köszi a válaszokat!

(#29019) Gubek-Einste válasza skippper (#29017) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen verziós a router, v1 vagy v2/v3? Mert ha csak v1 akkor ehhez a nethez már kevés lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29020) skippper válasza Gubek-Einste (#29019) üzenetére


skippper
senior tag

v1es, már korábban is gondolkodtam router váltásban, ezek szerint itt az idő. Milyet ajánlanátok 30kig, ac-val, openwrt supporttal? AC-55U-ra felmegy?

(#29021) Gubek-Einste válasza skippper (#29020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom, kérdez rá az OpenWRT-s topikban.
TP-Link Archer C7-re biztosan van OpenWRT.
30k-ból az Asus AC1200G+ és a TP-Link Archer C5 lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29022) Gergőke88


Gergőke88
addikt


Sziasztok
Ez mitől lehetett? Random újraindult..

[ Szerkesztve ]

(#29023) Gubek-Einste válasza Gergőke88 (#29022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típusú a router?
Firmware a legújabb (nem béta)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29024) Gergőke88 válasza Gubek-Einste (#29023) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ac1200g+
gyári firmware....

(#29025) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Tp-Link MR-3220 router, és egy ZTE MF 821D modem. Kb 1 éve használtam ezt a kombinációt gond nélkül. Tegnap délelőtt még semmi baj nem volt, majd délutánra elment az internet.
A windows 10 tálcán az internetelérénél kiírja, hogy nincs internet, majd ha rámegyek a hibakeresésre, akkor azt az üzenetet kapom: Legalább egy hálózati protokoll hiányzik..
Ami érdekes, a ZTE modemet közvetlenül a gépbe dugva megy a net, és elérem a ZTE modemet webes felületről. Viszont ha a TP-LINK modem be van kapcsolva, és az utp kábel be van dugva a számítógépbe, akkor nincs net, és a ZTE modemet nem érem el a webes felületről, viszont a TP-Linket igen.. Windows újratelepítés megtörtént, de sajnos nem segített..
Esetleg van ötelete valakinek?

(#29026) krealon válasza prtvlogan (#29025) üzenetére


krealon
veterán

"A windows 10 tálcán az internetelérénél kiírja, hogy nincs internet, majd ha rámegyek a hibakeresésre, akkor azt az üzenetet kapom: Legalább egy hálózati protokoll hiányzik.."

A router (Tp-Link MR-3220) staus ablak WAN szekcio, illetve a "System Tools" --> "System Log" mit ir?

Ez egy masik tipus, de a tieden is hasonloan nez ki.

"Ami érdekes, a ZTE modemet közvetlenül a gépbe dugva megy a net, és elérem a ZTE modemet webes felületről. "

Ez ugyebar termeszetes, ez az alapveto mukodesi mod.
Mi a cime a ZTE modem webes feluletenek? (http://????)

"Viszont ha a TP-LINK modem be van kapcsolva, és az utp kábel be van dugva a számítógépbe, akkor nincs net, és a ZTE modemet nem érem el a webes felületről, viszont a TP-Linket igen.. "

Csatlakozva az elozo kerdeshez, mi a TP-link router webes feluletenek cime? (A gyari alapertek http://192.168.0.1)
Valoszinuleg a ket cim azonos tartomanyba esik (vagy azonos) ezert az "erosebb" (ethernet) kapcsolat gyoz.

"Windows újratelepítés megtörtént, de sajnos nem segített.."

:( Ez teljesen felesleges volt.

(#29027) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Szia!

Köszönöm a válaszod! A rendszer egyenlőre megjavult, fogalmam sincs mitől. 23 óra körül mérgemben kikapcsoltam (előtte is áramtalanítottam már, de nem volt hatása) majd most 17 órakor be, és működött. Érdekes, hogy ugyanígy egyik pillanatról a másikra romlott el.
A kért képet azért csatolom, hátha megtudsz belőle valamit: [link]
A ZTE modem webes felületét a : 192.168.1.0 címen érem el, a TP Linket alapértelmezésben pedig a : 192.168.1.1 -es címen. Gondoltam én is, hogy esetleg ütközhetnek, ezért a TP Linket megváltoztattam a : 192.168.1.254- re. Ez sem segített. Valami ütközés a két eszköz között kellett, hogy legyen, mert mint írtam, ha a TP Link be volt kapcsolva, és dugva a számítógépbe, az addig stickről működő internet sem ment.
Pontosan ezt a hibaüzenetet kaptam én is, a hozzászólásokban szereplő lépéseket megcsináltam, de nem segített...

(#29028) Gubek-Einste válasza Gergőke88 (#29024) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

És mi firmware verzió száma?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29029) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Hoi!

Nemrégiben változott nálunk a "T" szolgáltatása és a rgi modemet elvitte a szerelő bácsi, majd egy új, "hyper-szuper" Huawei HG8245H típusú modemes routert szerelt be.

Most eljutottam odáig, hogy game szerver létrehozása miatt be kellene lépnem a router online kezelőfelületébe, de elakadtam a name/password résznél. A router alján lévő nem játszik. Az interneten fellelhető majdnem össze, erre a routerre kiadott variációt megpróbáltam már, de egyik sem jött be, ráadásul a 3., vagy a 4. próbálkozás után 480 mp. várakozási idő jön, ami az újabb sikertelen próbával még jobban kitolódik.

Resetelni nem nagyon akarom, mert az internet elérés is benne van ugyebár, azt meg nem tudom. Gondoloom semmi mód nincs rá, hogy megtudjam a telefonáláson és a reseten kívül, ugye?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29030) Gubek-Einste válasza Vertigo18 (#29029) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be a T-s topikba hátha tudja valaki, hogy mi user/pass páros.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29031) Vertigo18 válasza Gubek-Einste (#29030) üzenetére


Vertigo18
addikt

köszönöm!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29032) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

MA kötötték be a digi netet, és adtak vele egy ZTE wifis modemet.

Torrent kliensben engedélyeztem az upnp portot, de ezen a modemen nem tudom belőni...

Nem tudok portot nyitni, hogy tudjak feltölteni.

Tud valaki segíteni?

ZTE ZXHN F668 a modem.

(#29033) Intruder2k5 válasza SoulReaver (#29032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem a DIGI LAN (PPPoE) topikban előbb kapsz segítséget, ezekkel a szolgáltatós kütyükkel érdemesebb a saját topikjukba írni.

(#29034) SoulReaver válasza Intruder2k5 (#29033) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szia köszi!

Először oda is feltettem a kérdésem, csak ide is bejöttem vele, hát ha.. :B

(#29035) norborg_


norborg_
csendes tag

Üdv!

Az routerben (cisco rv110w) hol lehet a jelerősséget csökkenteni? Azt szeretném, hogy a wifi kb csak 10m-es körben legyen érzékelhető. Tudnátok ebben segíteni? előre is köszönöm

(#29036) Gubek-Einste válasza norborg_ (#29035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt így nem lehet egzaktan állítani, általában a wifi részlegen az advence/professzionális részlegen van az ilyen ha van lehetőség erre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29037) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám: Tegnap Google Drive-ba szerettem volna feltölteni adatokat ami el is indult, de meg is állt 1 percen belül. Próbáltam frissíteni az oldalt és másikat is de nem volt net. Hálózat - Hibaelhárítás DNS problémát írt. Érdekes volt, hogy wifin pedig volt kapcsolat, de kábelen nem. Routert újraindít, próbálom újra, megint ugyanúgy megállt. Próbáltam wifin keresztül feltölteni és ott is megállt. A routert újraindítva van net és böngészni is tudok, de ha feltölteni próbálok vagy letölteni akkor elmegy...
Tudnátok segíteni?

A router: wr841nd (Az alján található verziót tartalmazó címke nincs, a doboza szerint ver7.1 és router menüjében WR841N v6/v7 00000000. Gondoltam rá, hogy újrahúzom és megoldja a problémát de korábban úgy emlékeztem, hogy a verziója 5 vagy 6-os volt. Lehetséges ez?)

[ Szerkesztve ]

(#29038) Gubek-Einste válasza gorje (#29037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router nélkül minden rendben van?
Ha a menüben v6/v7-t ír akkor az lesz. Firmware v5-höz és v7-hez van a TP-Link weboldalán.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29039) looser


looser
addikt

Sziasztok! Egy Acer Aspire laptopot (Atheros NFA435 (QCA9377)) szeretnék összelőni a szomszéfnál egy Tenda N30 routerrel. Ez utóbbi jószágon keresztül megy asztali gép, telefon, tablet, de a laptop, döbbenetes módon, mintha csak hazai oldalakat töltene be (index, mno, nol) de pl. google, bing, yahoo, sajnos nem. Elhoztam, a saját TP-LINK TL-WDR3600 routeren gyönyörűen megy. Állati zavarba ejtő... Van valakinek ötlete, hol kell keresni a problémát? Driverek, router fw az utolsó. OS=W8.1
Köszönet :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#29040) Intruder2k5 válasza looser (#29039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Állíts be custom DNS-t a routerben.

8.8.8.8
8.8.4.4

Ha van rálehetőség akkor mehet a DHCP-be is, hogy közvetlenül ezt ossza ki a klienseknek, ha nincs, akkor pedig tedd a WAN-ba.

[ Szerkesztve ]

(#29041) looser válasza Intruder2k5 (#29040) üzenetére


looser
addikt

Remek ötlet! Köszönöm szépen a segítséged! Most összegyűlt már náluk a család, eljöttem, de este vagy holnap kipróbálom. :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#29042) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Van egy ASUS RT-AC1200G+ routerem ami néhanapján megnyit magától egy üres böngészőlapot és bejelentkezést kér tőlem. A nettel látszólag semmi baj, minden megy tovább, akár bejelentkezek akár nem, egyszerűen csak zavaróak az időnként felbukkanó új böngészőlapok.
Mitől lehet ez, vagy miként lehet ezt megszüntetni? :U

Xbox GT: nozsolt

(#29043) Gubek-Einste válasza nofi (#29042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdezz rá a router saját topikjában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29044) nofi válasza Gubek-Einste (#29043) üzenetére


nofi
őstag

Bocsi, nem láttam, hogy van :B

Xbox GT: nozsolt

(#29045) RandyMoss


RandyMoss
csendes tag

Sziasztok!

Van egy wifis TP-link routerem és úgy néz ki lett valami vele. Ha a modemből közvetlenül az asztali gépbe teszem a net kábelt semmi gond, max. sebesség, ha viszont a router-ből megy a gépbe a net ,rögtön elkezd ingadozni és elég csúnyán be is lassul, letöltés közben többször megszakad.

Van valami ötletetek?

Köszi

(#29046) Intruder2k5 válasza RandyMoss (#29045) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen sebességű net? Milyen TP-LINK router? Mennyi idős a router?

(#29047) RandyMoss válasza Intruder2k5 (#29046) üzenetére


RandyMoss
csendes tag

Szia!

Az internet 10 megás.
A router pedig: TP-LINK TL-WR340GD 54M winkler ( 6 éves biztos van)

Üdv

(#29048) Intruder2k5 válasza RandyMoss (#29047) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor javaslom az összefoglaló alsó részét átnézni. Az ott leírtakon felül a routerben is ugyanúgy lehetnek kiszáradt kondik, amik okozhatnak efféle jelenséget. Ha értesz hozzá, akkor ez nagyságrendileg 2-300Ft-ból javítható, ha nem, akkor router csere.

Ilyesmi műveletről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#29049) RandyMoss válasza Intruder2k5 (#29048) üzenetére


RandyMoss
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#29050) strilk


strilk
újonc

Sziasztok!

A problémám a következő: van egy TP-LINK WR740N wireless routerem. Az asztali PCm kábellel össze van kötve a routerrel, egyébként laptopon, mobilon nyilván wifit használok. Egy pár napja megjelent a probléma, hogy amikor bekapcsolom a gépemet, akkor a wifi kb. használhatatlanná válik. Csatlakozni lehet, de a net használhatatlanul lassú a laptopon meg a telefonon az esetek 90%-ban. A maradék 10%-ban minden rendben. Gépen minden királyul fut. Aztán, amikor kikapcsolom a gépet, "életre kel" a többi eszköz. Korábban is volt ilyen problémám, akkor magától megoldódott a probléma. Mi lehet a baj, mit lehetne tenni?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.