Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Wind-Storm válasza jozsi252 (#11000) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Be kéne lépni a routerbe és szétnézni.. biztos feltört titeket valaki aztán még szórakozik is veletek esetleg.
Megfelelő titkosítás (WPA2/AES) be van állítva a wifire + minél bonyolultabb jelszó?

[ Szerkesztve ]

(#11002) Intruder2k5 válasza jozsi252 (#11000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz! TP-LINK effektus! :)

Próbálta már reset-elni a routert, és manuálisan újrakonfigolni? Tehát nem mentett konfigot visszatölteni! Esetleg ha van újabb fw, akkor frissíteni...

(#11003) kali válasza jozsi252 (#10998) üzenetére


kali
legenda

a környezeti tényezők változhattak, nem csak másik wifi hálózat zavarhat be, hanem bármi más, ami a működési frekvenciája és/vagy technológiája miatt bezavarhat!
sőt, az sem ritka, hogy egy addig normálisan működő ellenoldal - például mobiltelefon - frissítés után már kinyírja a wifi hálózatot! konkrét példa; ismerősnél a telefon régóta probléma nélkül működött, most frissítette valami moddolt 4.0 firmware verzióra, és azóta amikor az a telefon felcsatlakozik, lehal az egész wifi hálózat! (linksys e1500 router, tp-link, netgear routerrel és cisco hgw eszközökkel nincs hiba, ezért cserés lesz a router más típusra - ezt már ezért cserélte, de a második e1500 sem okés a telefonnal!)
ahogy előttem is írták már; teljes reset - amennyiben van újabb firmware verzió, úgy frissítés és ismét teljes reset -, majd manuálisan beállítani minden szükséges paramétert - lehetőleg olyan csinálja, aki kellően ért hozzá -, utána minden eszközzel külön és egyszerre is kipróbálni, csak kiderül majd, hogy mi a hiba...

[ Szerkesztve ]

(#11004) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok!

Csajoméknál van egy TP-Link WR841N router. Namármost azt vettem észre,hogy a laptopja(lenovo ideapad z460),amiben wifi vevő n-es szabványt is támogat van csak g-s jelet kap a routerből, miközben a router bevan állítva b\g\n mixed-re. Tény, hogy van itt olyan laptop is,ami régebbi és csak b\g szabványt tud,de ilyenkor nem úgy kéne lennie,hogy a router n-es jelet ad ki annak az eszköznek,ami tudja az n-es szabványt és g-s jelet ad annak,ami csak a g-s szabványt támogatja?

Amit megcsináltam:
- Laptopon legfrisebb drivert tettem fel,de ott korábban is n-es eszközként látta az eszközkezelőben a windows.

Aláírás

(#11005) kali válasza voyi (#11004) üzenetére


kali
legenda

amennyiben a router b/g/n mixed módban szór, úgy az n szabványt is támogató ellenoldali eszköz - ideális esetben - n szabványos módban kellene, hogy felcsatlakozzon!
milyen típusú wifi modul van adott (z460) notiban?

(#11006) voyi válasza kali (#11005) üzenetére


voyi
aktív tag

ez (leírásában a specifikációknál )

Aláírás

(#11007) Intruder2k5 válasza voyi (#11006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És az eszközkezelőben? Csak mert a fentebbi kép nagyjából az összes Intel, és nem Intel, n szabványú WLAN kártyát takarja... :)

[ Szerkesztve ]

(#11008) voyi válasza Intruder2k5 (#11007) üzenetére


voyi
aktív tag

eszközkezelőben Broadcom 802.11n Network Adapter

Aláírás

(#11009) kali válasza voyi (#11008) üzenetére


kali
legenda

amikor nem ír pontos típust az eszközkezelő, akkor általában attól fázhat a dolog, hogy nem kapta meg a specifikus gyártói illesztést, hanem csak a win 7 által adott általánosat - ez pedig problémás működést is okozhat!

(#11010) voyi válasza kali (#11009) üzenetére


voyi
aktív tag

Mivel nincs kedvem szétszedni a laptopot, ezért majd megnézem a pontos típusát biosban vagy aida64ben.

Aláírás

(#11011) Wind-Storm válasza voyi (#11008) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Esetleg az adapter tulajdonságainál a Részletek fülön a
Tulajdonságoknál ha legördíted, ezeknél mit ír?

Szolgáltatás
Illesztőprogram-csomópont erős neve
Inf szakasz
Szolgáltató

Ezekből esetleg megtudhatjuk a chipsetet.

(#11012) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy van egy D-Link 524 wireless routerem aminek a jelerősége nem vmi tökéletes. Csak pár méterrel kéne erősebb lennie, és nekem oké lenne. Két lehetőségem lenne. Az egyik a házibarkács lenne amiről sok eltérő véleményt hallottam, van aki szerinbt tökéletes ha egy kis kéziügyességgel meg alufóliával neki látok, van aki szerint az egész baromság és csal néphiedelem. A másik ami szerintem járhatóbb út lenne, hogy az erdeti antennája helyett vennék egy erősebbet. Ugyan nem tudom hogy milyen antenna van, de jó eséllyel egy 2db-esre tippelek, ezt ha lecserélném egy 5db-es-re akkor ugye erősebb lenne a jel sokkal? Nézegettem wifiantennákat, de nagyon nem értek ehhez. Dlink wifi antenna 3ezer lenne, és azt szeretném kérdezni, hogy csak ez lenne jó? Dlink routerre nem lehet tplink antennát rakni? csak mert azért a tplink 2ezer Ft-tal olcsóbb lenne....
Köszi a segítségeket :R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#11013) Gubek-Einste válasza GeryFlash (#11012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármilyen gyártótól származó antennát rakhatsz rá, csak a megfelelő csatlakozóra kell figyelni.
Nem biztos, hogy jobb lesz tőle de egy próbát azért megérhet. Mielőtt vennél, próbálj kölcsön kérni egyet, hogy milyen lesz a vétel vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11014) voyi válasza Wind-Storm (#11011) üzenetére


voyi
aktív tag

Szolgáltatás: BCM43XX
llesztőprogram-csomópont erős neve: oem14.inf:BROADCOM.NTamd64.6.1:BCM43XNG20_NT61:5.100.9.14:pci\ven_14e4&dev_4727
Inf szakasz: BCM43XNG20_NT61
Szolgáltató: Broadcom

Aláírás

(#11015) Wind-Storm válasza voyi (#11014) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az enyém is BCM43XX driverrel megy, ez egy Asus b/g-s kártya BCM4318-as chippel.

oem18.inf:BROADCOM.NTamd64.6.1:BCM43XG_NT61:5.30.21.0:pci\ven_14e4&dev_4318

A tied szerintem egy BCM4727 lesz ami simán b/g-s ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#11016) GeryFlash


GeryFlash
veterán

De nincs vkinek tapasztalata hogy mennyit segít egy routeren ha lecserélik a 2db-es antáját egy másik gyártó 5db-esére? köszi

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#11017) kali válasza GeryFlash (#11016) üzenetére


kali
legenda

minimális javulás várható, de jelentős léptéket ne nagyon várj...

(#11018) GeryFlash válasza kali (#11017) üzenetére


GeryFlash
veterán

+2méter jelerőség várható? ahol most 1-es fokozaton van ott egy 7-es skálán lesz mondjuk 3-as?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#11019) kali válasza GeryFlash (#11018) üzenetére


kali
legenda

méterben így nem nagyon mérhető, mert az nem csak a router - illetve annak az antennájának - a függvénye, hanem az ellenoldal milyensége, és a környezeti tényezők is befolyásol(hat)ják a dolgot, valakinél több, másnál kevesebb, szóval látatlanban erre nem nagyon lehet pontosat mondani!

(#11020) endre1989


endre1989
csendes tag

Sajnos egy routerrel ritkán, de nagy és érdekes gondok lehetnek. Mivel rendelkeznek "aggyal" a számítógép táplálja be nekik a jelszót és a fontos infókat amit el is ment, én úgy jártam hogy a megadott jelszót nem fogadja el. Már reset-eltem is és mindent kipróbáltam de sajna hiába. Mostmár csak poháralátétnek jó.

A.S.A.P.

(#11021) Wind-Storm válasza endre1989 (#11020) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezt most mire írtad válaszként? :)
Amúgy pontosan milyen router? hátha tudnék rajta segíteni...

(#11022) endre1989 válasza Wind-Storm (#11021) üzenetére


endre1989
csendes tag

D-link, de holnap ra megnézem a pontos típusát. Már próbáltak segíteni sikertelen volt. De bármi segítséget meghallagatok. Egyszer gondolt egyet és onnan kezdve nem fogadott el jelszót.

A.S.A.P.

(#11023) Wind-Storm válasza endre1989 (#11022) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Lehet pont d-link chipset van benne...
Soros portozás már megvolt, meg JTAG is már?

(#11024) averis


averis
csendes tag

Üdv!
Bocsi ha már van rá megoldás, de nekem nem megy.
A helyzet: Van egy DIR-300-as router DD-WRT-vel, a kérdés pedig:
hogyan oldhatom meg, hogy a wifin levő kliensek csak egymást, a kábelen lévők pedig szintén csak egymást lássák?
Tudom VLAN tagging, de nem egészen értem, hogy ott melyik interface-t kell beállítani.
Ilyenek vannak, hogy ra0 (elvileg ez a WiFi) de ugye ez Linuxban általában wlan0.
Előre is köszi.

(#11025) endre1989 válasza Wind-Storm (#11023) üzenetére


endre1989
csendes tag

MŰKÖDIK!!!

A.S.A.P.

(#11026) Wind-Storm válasza endre1989 (#11025) üzenetére


Wind-Storm
őstag

... :U
Bővebben?

(#11027) endre1989 válasza Wind-Storm (#11026) üzenetére


endre1989
csendes tag

Egy hozzá jobban értő jött és valahogy neki sikerült. Én se vagyok hozzá olyan hülye de nekem nem sikerült. Valami ilyesmit modott amit írtál.

A.S.A.P.

(#11028) Wind-Storm válasza endre1989 (#11027) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Legalább szétszedte?

(#11029) endre1989 válasza Wind-Storm (#11028) üzenetére


endre1989
csendes tag

Szétszedte a telepítőjét felrakta gépere mert az enyémre nem lehetett. Mindig kérte hogy vírusírtó, tűzfal kikapcs, hálózati adapter letiltása. És hiába csatlakoztattam a hálózatit nem engedett tovább. Mármint a laptopét.

A.S.A.P.

(#11030) Wind-Storm válasza endre1989 (#11029) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egy hozzáértőbbnek mondott valaki felteszi a telepítőjét a gépre...? :Y
Egyrészt nem használjuk az ilyen haszontalan szoftvereket, minden routernek van webfelülete amin beállítható, másrészt akkor ennek a routernek a hozzáértés hiányán kívül semmi baja nem volt.

(#11031) endre1989 válasza Wind-Storm (#11030) üzenetére


endre1989
csendes tag

Dehogynem. Én is úgy állítottam be hogy az ip címet beírtam a fejlécbe és indult. De mivel nemfogadta el egy idő után a jelszót telepíteni akartam hogy hátha meglehet változtatni.Már többen is próbálkoztak vele és nem ment. Már úgy voltam vele hogy kuka, de aki megcsinálta az csak értett hozzá mert ilyenekkel foglalkozik nap mint nap.

A.S.A.P.

(#11032) Wind-Storm válasza endre1989 (#11031) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egy pontos típust írj már légy szíves, érdekel. :)

(#11033) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ismerősöméknél Belkin router van ,de költözés után nem tudják "belőni".Az egyik laptopt érzékeli a másikat nem...Telepitő lemez kell hozzá?Mert az nincs nekik...
Mi lehet a baj?

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#11034) kali válasza Orlin (#11033) üzenetére


kali
legenda

a cd nem kell hozzá, böngészős felületről is pont úgy bekonfigurálható!
teljes reset volt? utána kellene az új szolgáltatásnak megfelelően beállítani!
a kapcsolati probléma kábelesen vagy wifi útján adott? utóbbi esetben próba más/minden csatornán, mert ahány környezet, annyi használható csatorna - attól függően, hogy adott helyen melyik csatornák vannak - mások által - használatban!

(#11035) endre1989 válasza Wind-Storm (#11032) üzenetére


endre1989
csendes tag

A pontos típus D-LINK DIR-600

A.S.A.P.

(#11036) Wind-Storm válasza endre1989 (#11035) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát akkor pláne van webes felülete. A szoftvert totál hülyeség használni hozzá...

(#11037) endre1989 válasza Wind-Storm (#11036) üzenetére


endre1989
csendes tag

Igen van neki mert egyből bejött egy oldal és kérte a jelszót. De ott nem fogadta el és ezért akartam telepíteni hogy megváltoztassam. De azelőtt semmi gond nem volt vele.

A.S.A.P.

(#11038) Wind-Storm válasza endre1989 (#11037) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ilyen esetben keresd meg a hátulján lévő lukat ami fölé jó esetben oda is van írva, hogy reset.
Tartsd nyomva másodpercekig, amíg nem kapsz valamilyen LED visszajelzést, aztán várd meg míg rebootol és máris beléphetsz böngészőn keresztül a gyári admin/admin párossal, vagy ami az user's manualban le van írva.
De gondolom itt talán nem a jelszóval volt gond...

(#11039) endre1989 válasza Wind-Storm (#11038) üzenetére


endre1989
csendes tag

Ha ezt tudtam volna!? Én meg csak rövid ideig resteltem.

A.S.A.P.

(#11040) Wind-Storm válasza endre1989 (#11039) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát ezért van ez a fórum, de előbb inkább az UM. ;)

(#11041) endre1989 válasza Wind-Storm (#11040) üzenetére


endre1989
csendes tag

És lehet hogy tényleg nem is volt más baja. Na mindegy mostmár tudom hova forduljak. Köszi

A.S.A.P.

(#11042) swed01


swed01
csendes tag

Tp.Link TL-MR3220 3G router probléma
3g modem bedugva a routerba. A modem kléken villog ami azt jelenti,hogy van internet . Majd kéken világit a modem amikor van net kapcsolat is.
Vagyis a router felismerte a modemet és van net kapcsolat. Eddig jó.
Ekkor felkapcsolodok a routerra a pc vel utp vagy wifi segitségével. Majd ez után 3 másodpercel a router ledobja,kikapcsolja (unplaged ) a modemet mintha nem ismerte volna fel.
A modem pirosan villog és a router nem látja a modemet.
Beállitásokban nem lehet baj mert a Telenorosok azt mondták ugy jó ahogy van. PIN kód nem kell a sticknek
A modem beállitva a routernek. A modem egy Nokia 21-02M .
A routernek volt már firmware updat-e is , a modemhez sem kell uj.
Köszi a segitséget :W :W

(#11043) kali válasza swed01 (#11042) üzenetére


kali
legenda

a fő problémám az, hogy a gyártó támogatási oldalán, adott router típusánál nem látom a hivatalosan támogatott eszközök listájában, az általad használt modemet! amennyiben valós és naprakész a hivatalos támogatási lista, úgy sajnos ez is okozhatja a problémát!
vagy nem hinni a telenorosoknak és ellenőrizni a routeres beállításokat, vagy nem jó a modem vagy a router! oda és vissza kipróbálni; a modemet munkaállomásokban, esetleg másik - hivatalosan is támogatott? - router segítségével, a router más - hivatalosan is támogatott - modemmel, és csak kiderül, hogy hol a hiba...
én, a router beállításainka az ellenőrzésével kezdeném!

[ Szerkesztve ]

(#11044) swed01


swed01
csendes tag

igy vasárnap nem sok esélyem van már erre. De én amondó vagyok,hogy itt a nokia modemmel lesz baj. elég kevés szaladgál belőle az utcán ez ért is gondolom hogy a tp-s fiuk nem raktak a routerbe ilyen illesztőprogramot. A router beállitásoknál meg ha keresgélek sok mindent nem rudok beállitani mivel mindent maga állit be,mihelyst meglátja a modemet ő konfigurálja és kapcsolja be a neten automatikusan . Ez a legjobb opció . A furcsa,hogy nem tudok belépni a router menube lan kábelen keresztülcsak wifivel utdok csatlakozni. Szóval elég nehéz ügy.

Bár a router ,mint írtam felismeri a nokia 3g modemet és jelelnek is majd a modem kikapcsol és utána vége a közös munkának a modem pirosan villog a router meg nem látja a modemet. :Y :Y

(#11045) kali válasza swed01 (#11044) üzenetére


kali
legenda

az már eleve - beállítási - probléma lehet, hogy kábelen nem éred el a router adminisztrációs felületét!
modem kihúz, routeren teljes reset, kábelen a router és a munkaállomás lan portja összeköt, így még lehet konfigurálni, és a modemet csak a megfelelő pillanatban rádugni!

(#11046) averis


averis
csendes tag

sziasztok
Folytatom a problémázás, miért van az, hogy a net megy full speeden (1MB/s) míg gép-gép között csak 96,5KB/s. Amúgy a router egy DIR-300-as, a firmware pedig DD-WRT.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#11047) Predator2


Predator2
addikt

Hello

Nemrég emelték az internet sebességem 15Mbps-ről 25Mbps-re.

Azóta többet tapasztalom h megszakad egy pillanatra a net (netrádió nem megy gmail nem frissül)

Magas a pingem online játékokban ami előtte nem igazán volt jellemző.

Csináltam egy pingtesztet:[link]

Egy TP-Link 941ND routerem és egy Arris Cm550B típusú kábel modemem van.

Szerintetek mi lehet a probléma? Mit lehet vele kezdeni?
Milyen beállításokat nézzek meg/át?

Friss az op rendszerem. Kaspersky Internet Security a vírusírtóm és annak a tűzfalát használom mellé

THX a segítséget

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11048) GeryFlash válasza Predator2 (#11047) üzenetére


GeryFlash
veterán

thomerol váltottál upcre vagy mi a régi és a mostani netcsomagod?

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#11049) Predator2 válasza GeryFlash (#11048) üzenetére


Predator2
addikt

őszintén szólva nem tudom RKSZ-nél vagyok

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11050) Intruder2k5 válasza Predator2 (#11049) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Húú, kollégámnak is ezeknél volt nete régebben, úgy szidta őket, mint a bokrot! Akkoriban azt hiszem 15, vagy 20 Mbps-e volt, ezt nem tudom pontosan, már volt vagy 3 éve, de csúcsidőkben, koraeste, meg hétvégenként alig tudta használni, olyan lassú volt! Inkább visszament DSL-re, az használhatóbb volt!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.