Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) Gubek-Einste válasza mixi80 (#25250) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kábelen csatlakozó gép kap rendes IP címet?
Ha igen akkor cmd-ben futatott ipconfig /all parancsnak mi a kimenete?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25252) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Vissza vittük párommal a rutert a hardverkerbe. T-PLink WRD4900 egységet, ott azt mondták többen hozták vissza az miatt, hogy a szolgáltató valamit frissített vagy módosított a hálózatban, és ez az egység, ruter, nem képes magát felfrissíteni hozzá.
Ez tényleg lehetséges?
Én néztem pedig a ruterhoz frissítést de 2013-nál frissebb nem volt sehol.
Mindenesetre azt mondták 1 hét múlva elvihetem, ha úgy se lesz jó, cserélik azonnal.

ÁdiBá

(#25253) Gubek-Einste válasza ÁdiBá (#25252) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen szolgáltatóról van szó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25254) ÁdiBá válasza Gubek-Einste (#25253) üzenetére


ÁdiBá
addikt

UPC Magyarország Kft, modem egy régi Cisco készülék még nem Wifi-s, jelenleg most igényeltem meg tőlük egy Wifis készüléket de nem szívesen használnám úgy, ruter úgy érzem lényegesen jobb lehet a Wifi-ben mint a gyári UPC modem készülék.
Én kábeles internetet használok közvetlenül havi több terrabyte adatot mozgatva, 240Mb internet kapcsolat aktív, erre (Kiskunlacháza) ez a legnagyobb csak sajnos.

ÁdiBá

(#25255) Gubek-Einste válasza ÁdiBá (#25254) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyáltalán nem tudok olyan változásról mint amelyet említettél.
Ha Cisco EPC3208 vagy EPC3212 modemed van akkor azt ne hogy cseréltesd mert teljesen jók.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25256) kali válasza ÁdiBá (#25252) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem életszerű.
sok más oka lehet viszont, például nem megfelelő wifi csatorna miatt - ami a upc wi-free óta gyakori probléma - is akadhat, lassulhat, szakadozhat a wifi hálózat.
írtad visszaább, hogy beállítási hiba nem lehet, mert addig működött, de ez nem teljesen igaz, a wifi csatornák értéke bármikor változhat a környezetben, problémásabb helyeken akár napi szinten ellenőrizni és módosítani kell.

[ Szerkesztve ]

(#25257) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Azt szeretném kérdezni, hogy a router beállításokban hol tudom megnézni ill. állítani, hogy hány gépet enged fel egyszerre?
Kódolva van, de egyszerre 2 gép megy meg a tv wifin (samsung okos tv) egyszerre. Ha valaki bekapcsolja a mobilján a wifit, akkor már valamelyik gépet nem engedi fel. Illetve ugyanez van a laptoppal, ha megy a két gép, akkor laptopot nem engedi fel csak ha kihúzom pár percre a routert és visszadugom.

Azt esetleg honnan lehet tudni, hogy elegendő e ez a router, vagy ujabbat kellene venni?

54Mbps 802.11g -s egyébként.

Két asztali gép, egy laptop, egy okos tv és vagy 2-3 mobil egyszerre ha fent lenne, milyen router kell, vagy elég-e ez?
Kösz.

(15Mbit-es a net, PR telecom a szolgáltató)

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#25258) kali válasza kriszwells (#25257) üzenetére


kali
legenda

szia,

jó lenne ismerni a router pontos típusát, mert konkrét hardver függvénye, hogy mit bír, hány eszköz terhelését képes kiszolgálni azonos időben...stb., amely infókat pedig megadtál, azok csak általánosak, azon belül nagy szórás lehet.
6 - 7 eszköz azonos időben történő használata esetén már szűk keresztmetszetnek bizonyulhatnak a régrbbi és gyengébb hardverű routerek, pláne ha valamelyik - vagy akár több - munkaállomás komolyabb terhelést is ró az eszközre.
a dhcp beállításokban konfigurálható az ip cím tartomány, amennyit kioszthat.

(#25259) kriszwells válasza kali (#25258) üzenetére


kriszwells
aktív tag

TP-LINK TL-WR340GD Router van,

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#25260) kali válasza kriszwells (#25259) üzenetére


kali
legenda

az a típusú router elég régi és hardveresen ma már nagyon gyengének számít, a leírt számú és milyenségű eszközökhöz javasolt lehet jobbra cserélni.
a (gyárilag) beállított dhcp tartomány alapján (100 - 199) nem lehet problémásan korlátozva a kiosztható ip címek száma, más lesz gond.
közvetve a gyenge hardver is okozhatja a problémát, pláne wifi kapcsolaton - onnan vesz vissza először -, hogy ha fel is csatlakozik több ellenoldal, nem, tudja mindegyiket megfelelően kiszolgálni, ha valamelyik komolyabb terhelést ró a routerre.

(#25261) kriszwells válasza kali (#25260) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Köszönöm, akkor az lesz a megoldás, hogy lassan cserélni fogunk egy jobb routerra.

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#25262) Sas madár válasza Gubek-Einste (#24702) üzenetére


Sas madár
őstag

Sziasztok!
"Ennél "erősebb" antenna nincsen, amiket hirdetnek azok kamuk."
Érdekelne akkor mekkora is a teteje ami még valós teljesítmény?
Éppen antennát keresgélek,de nem szeretnék felesleges kiadást.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#25263) Intruder2k5 válasza Sas madár (#25262) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Parancsolj, egy online kalkulátor, el lehet vele játszadozni.

http://www.satcom.co.uk/article.asp?article=22

Egy mezőt mindig hagyj üresen, a másik három megadottból azt fogja kiszámolni az oldal.

Antenna Gain - Antenna nyereség
Antenna Diameter - Antenna hossza
Antenna Efficiency - Antenna hatásfoka
Frequency - Működési frekvencia

A frekvencia esetedben lehet 2440MHz, ez egy középérték a 2.4GHz WiFi sávon. Hatásfoknak adj meg mondjuk 65%-ot, ez egy átlagosnak mondható érték, a másik kettőt pedig döntsd el, hogy melyikből akarsz számolni.

Azt azonban fontos tudni, hogy hiába kalkulálsz Te ki itt bármit, ha a megvett kínai antenna hossza ránézésre lesz mondjuk 32cm, amitől éppen csak nem borul majd fel a router, aztán benne meg van egy 4-5cm-es drótdarabka. Valahol biztosan lehet jó minőségű, pontosan méretezett antennát is venni, de amiket az eBay-en meg Alibaba-n találsz 350Ft-ért 16dBi-s vackokat, az tuti 98%-ban kamu. Egy Hirschmann, Diamond, stb... antennáról inkább elhiszem, hogy annyi az annyi, amennyit ráírtak!

Ez például egy 2.4GHz-es Diamond antenna, 7dBi nyereséggel, és 60cm hosszú, na meg annyiba kerül mint egy középkategóriás WiFi router.

http://www.diamond-ant.co.jp/english/amateur/antenna/ante_5gh.html

(#25264) Sas madár válasza Intruder2k5 (#25263) üzenetére


Sas madár
őstag

Ohh
Pedig pont térdig járok akkor a csapdában.
Az említett oldalakon keresgéltem eddig,,
Nem tudom mennyire mérvadó a jelenlegi TP-Link 8dBi antenna van használatban de mindenképp fejlesztenem kellene.Ehhez képest azok lehet semmi + nem fognak adni?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#25265) Intruder2k5 válasza Sas madár (#25264) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van több lehetőség is a fejlesztésre, függően attól, hogy mit szeretnél elérni. Például lehet feltenni irányított antennát, de ez ugyebár "egy pontba" ad/vesz, vagy lehet feltenni új Access Point-okat, amennyiben újabb/nagyobb területek lefedése a cél. Ha komolyabb eszközben gondolkodsz, akkor ez biztosan megfelelő lenne.

http://www.wireless-bolt.hu/-ubiquiti-unifi/507471-uap-3-unifi-access-point-80211-b-g-n-3-as-csomag

Ha pedig olcsóbb kellene, akkor sebesség igénytől függően lehet SOHO AP-t (AP képes routert) választani.

(#25266) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Nekem olyan gondom lenne, hogy nagyon magas a pingem hálózaton belül. A router egy Archer C2, az ellen oldal pedig egy Intel 7260AC. A sebességem mindig hozza a maximumot, jelszint szuper, 5GHz ac kapcsolat (egy helyiségben vagyok a routerrel), vajon mi okozhatja ezt? Mert ahhoz képest, hogy mások speedtesten mérnek 1-2s pinget (DIGI PPPoE), nekem már a routerig több van.

The Truth is out there...

(#25267) kevinium válasza Lackooo84 (#25266) üzenetére


kevinium
aktív tag

A wifi technológiájából adódik. A speedtest-es ping mérés meg pontatlan. (eufémizmussal élve). Nekem a speedtest.net pingelésével wifi-vel 131ms-t ír a terminál. Sima kábellel 123ms-t ír.

wifi-ről helyi lan kábelre 1.7ms és 3ms között van.

Kábelről kábelre: 0.171 és 0.300ms között van.

A lényeg: Nem nagy nálad a ping egyáltalán a helyi hálózaton és valszeg az internet felé sem...

[ Szerkesztve ]

(#25268) Boost3er válasza Intruder2k5 (#25249) üzenetére


Boost3er
tag

Szia! Köszönöm a gyors választ, megnéztem minden beállítást, reseteltem minden, ami a téma összefoglalóba van. Sajnos a 2.4Ghz-es hálózat eléggé sűrű, van rajta vagy 5 jel is, de a saját csatoránán, amin a routerem van egyik sincsen. Illetve nem tudom mi lehet a baj, percről-percre elmegy a net. Eléggé fura. Lehetséges, hogy ennyit bírt valami alkatrésze és ez már a vége? Vagy inkább tényleg valami beállítási panasza lehet?

(#25269) Lackooo84 válasza kevinium (#25267) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Úgy átlagban ennyi:

The Truth is out there...

(#25270) Intruder2k5 válasza Boost3er (#25268) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A téma összefoglalóban erre a részre gondoltam...

Néhány éves routeren újabban megszakad a net, eldobálja a WiFi-t, stb.

Ezt írtam is az előző hsz-ben. :)

[ Szerkesztve ]

(#25271) kali válasza Lackooo84 (#25266) üzenetére


kali
legenda

kábelen mennyi a ping a speedtest szerint, mondjuk a dunaújvárosi célhoz?
parancssorból mennyi a ping például a bix.hu irányába kábelen?

(#25272) Boost3er válasza Intruder2k5 (#25270) üzenetére


Boost3er
tag

Ne haragudj, ez elkerülte a figyelmemet. Akkor ajánlott venni egy újat? Itt tudtok ajánlani, vagy az a milyen routert vegyek topic hatásköre?

(#25273) Intruder2k5 válasza Boost3er (#25272) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi probléma!

Így van, ha a tápcserébe, tápjavításba nem akarsz belebonyolódni, akkor a továbbiak a "Milyen routert?" topikba tartoznak.

Mennyi idős egyébként a router?

[ Szerkesztve ]

(#25274) Boost3er válasza Intruder2k5 (#25273) üzenetére


Boost3er
tag

Nagyjából 2 éve vettem újonnan boltba. Átlagban egy gépet szolgált ki kábelről, 2 laptopot, fél éve egy NAS-t kábelről és egy SMART TV-t WIFI-ről. Illetve mobilok vannak rajta. Nem tudom ez mennyire számíthat.

(#25275) Intruder2k5 válasza Boost3er (#25274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elviekben akkor az még garanciális, ha megvannak a papírjai, visszaviszed, és jó eséllyel kapsz helyette egy v2-t, ami már sokkal erősebb hardver.

(#25276) Lackooo84 válasza kali (#25271) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A router nélkül ennyi (hozzám Székesfehérvár van a legközelebb):

Routeren kábelen ugyan annyi a ping (a bix is), mint wifin.

The Truth is out there...

(#25277) Boost3er válasza Intruder2k5 (#25275) üzenetére


Boost3er
tag

Jó, hogy mondtad meg néztem a garancialevelet, 60 hónapot adtak rá, úgyhogy viszem is vissza. Köszönöm!

(#25278) Intruder2k5 válasza Boost3er (#25277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen régebben 5 év volt a TP-LINK garancia, újabban már csak 2 év.

(#25279) Lackooo84 válasza Intruder2k5 (#25278) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mint már volt róla szó, nem a TP-LINK adott ár 5 évet, hanem az akkori magyar forgalmazó. Az sajnos megszűnt, a mostani csak a gyári garit adja.

The Truth is out there...

(#25280) Intruder2k5 válasza Lackooo84 (#25279) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Részletkérdés, ha a garanciapapírján öt évet vállalt rá a bolt, akkor oda viheti vissza. És ugye látatlanban nem tudjuk megmondani, hogy adott esetben mi a konkrét helyzet, mert nem látjuk a garanciajegyet.

Lehet a fogalmazásom sem volt tökéletes, mert félreérthető volt a "TP-LINK garancia", de nem is a gyári garanciára gondoltam, csupán, hogy a TP-LINK eszközökre ennyi volt a szokásos garancia akkoriban. Bár kivételek akkor is voltak, nem minden bolt vállalta ezt be, volt akinél csak 1 év volt a garanciajegyen, amit a törvény előír.

[ Szerkesztve ]

(#25281) Lackooo84 válasza Intruder2k5 (#25280) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az mindegy a boltok mit mondanak, bediktálod a TP-LINK-es palinak az S/N-t és máris megmondja mennyi a gari. :)

The Truth is out there...

(#25282) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Van egy tp-link tl-wr841n router-em, ami 3 hete szórakozik velem, konrétan ha a router-en keresztül jön a net, nincs sebességem, nemhogy videót nézni nem tudok, még itt a PH-n fórumozni se, ha pedig a gépbe jön a net közvetlen, megvan a 100 mega mindenhol.
Volt reset, kikapcsolás is, kábel és csatornacsere, de semmi, vélemény?
Tűzfal és hasonló felesleges programok nincsenek.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#25283) Intruder2k5 válasza Lackooo84 (#25281) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Látom jól elbeszélünk egymás mellett! Én arra gondoltam, hogy ha a bolt saját garanciajegyen vállalta az 5 évet, akkor teljesen mindegy, hogy esetleg a nagykereskedő, vagy akár a gyártó, azóta megszűnt, csődbe ment, profilt váltott, akármi...

De egyébként ez már messze nem a router probléma, hanem sokkal inkább jogi kérdés, ergo itt teljesen mindegy is.

[ Szerkesztve ]

(#25284) XZoli válasza Lackooo84 (#25276) üzenetére


XZoli
aktív tag

ne haragudj, az ilyen képek kirakása közösség elleni izgatás minősül :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#25285) Sas madár válasza Intruder2k5 (#25265) üzenetére


Sas madár
őstag

Ennyit nem szeretnék költeni.
Olyan kérdésem lenne,amit kiosztok router-ről wifi jelet..azt több wifi eszközzel használom.
Van olyan lehetőség,hogy egy másik routert is beiktassak a hálózatba ami nem kábelen hanem a wifin kapná a bejövőt sávszélességet és azt osztaná tovább kisebb eszközökre szintén wifin?

Remélem érthető amit ki szerettem volna hozni a kérdésből.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#25286) Intruder2k5 válasza Sas madár (#25285) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen van lehetőség erre is, de azt tudni kell, hogy az így elérhető sebesség feleződik az eredetileg elérhető sebességhez képest. Az eredeti sebesség alatt pedig a hálózatban lévő legkisebb sebességű WiFi AP sebessége értendő. Persze, ha egyébként a neted sebessége nem nagy, alatta marad az így elérhető sebességnek, akkor ez nem érint.

Gyári szoftverrel ilyenre alkalmas eszköz például az ASUS RT-N12 D1.

(#25287) kali válasza Lackooo84 (#25276) üzenetére


kali
legenda

budapesten lakom, de mindig a digi dunaújvárosi szerverén mérek, mióta ezen szolgáltató előfizetője vagyok, az bizonyult a legmegbízhatóbbnak.
kábelen; link (csak a méréshez használok kábelt, olyankor dugdosnom kell a kábelt a routerbe és a notiba is, mert nincs a notik számára bekábelezve a lakás, wifi kapcsolaton mennek)
wifi esetén is azonosan jó a sebesség és a ping, ha a routerrel azonos helyiségben van a noti, de ha a lakás távolabbi helyiségébe viszem a notit, ahol már két fal van a router és a noti között, akkor csökken picit a sebesség és nő a ping, de erre sem lehet panaszom; link

nézz rá esetleg a router tűzfalának a beállításaira, bár én a dos védelmet és a szűrőket mindig bekapcsolom, azok nem rontanak a válaszidőn.

(#25288) Lackooo84 válasza kali (#25287) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én meg tatabányai, de ahogy nézem édes mindegy hol mérek. A routeren meg hiába állítgatok, ha anélkül is magasabb a ping.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#25289) kali válasza Lackooo84 (#25288) üzenetére


kali
legenda

először azt írtad, hogy a hálózaton belül magas, azért írtam.
a router esetén így kellene kinéznie; link
amennyiben router nélkül is 4 a legjobb a net felől, több ellenoldallal, hardveresen és szoftveresen megfelelővel is, úgy lehet, hogy adott hálózaton az a legjobb érték, ott annyit tud.
sokan örülnének neki más szolgáltatóknál, ahol 4 - 5 is csak álom...

[ Szerkesztve ]

(#25290) Lackooo84 válasza kali (#25289) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Igen, hálón belül is magas, néha 2-5, ami azért már elég soknak számít.

The Truth is out there...

(#25291) Sas madár válasza Intruder2k5 (#25286) üzenetére


Sas madár
őstag

Igazából mivel telefonokra lenne még erősítve a jel így a sebesség felezés nem probléma.
Inkább amit írtam már jelenleg is 8 dBi az antenna méret és határon van a jelerősség akkor ezen a routeren ha cserélem csak be kellene próbálkoznom valami 16dBi körüli mérettel.
Ezek szerint ezt a megoldást a hagyományos rouetrek nem tudják lekezelni.
Olvasnom kell erről,köszi a linket legalább tudok keresgélni.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#25292) Gubek-Einste válasza Sas madár (#25291) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 16 dBi-s antenna, ami valósan is az és nem valami kamu, egy másfél méteres kültéri használatra szánt rúd. Ha a 8 dBi-s antennával sem jó a helyzet akkor csak az segíthet ha üzembe állítasz egy újabb wifi-s eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25293) jbauer05


jbauer05
tag

Kérdeznék valamit. Ugye nem mindegy sugárzás szempontjából, hogy milyen helyzetben van a router ? Most jelenleg használok egy tplink wr 1043 v2 három antennás routert. Előtte volt egy nagyon szar asus rt n10-e routerem és azelőtt valami belépőszintes 300 megás kétantennás tplink routerem. Az előbbi két router simán tudott sugározni a szobám végébe. De mostani routeremnél nagyon gyenge itt a szobámba a jel, ha mobiltelefonnal wifiznék, antennás usbstickkel semmi gond nincsen, azon rendesen jön a net az asztalimra. A két régi routerem a konyha felé nézett, a mostani routerem más merre néz. Szóval ez baj lehet?

(#25294) Sas madár válasza Gubek-Einste (#25292) üzenetére


Sas madár
őstag

Amit korábban linkeltél nekem asus routert ha hasonlóakat szeretnék keresni össze hasonlítás miatt azt hogyan tudnám leszűrni a keresésnél?
Mármint arra gondolok ami képe 2 irányú wifi forgalomra.
Vagy csak olyant keressen amin van usb és abba bele is tehetek egy jelenleg is használt usb-s jelfogót?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#25295) MasterMark válasza jbauer05 (#25293) üzenetére


MasterMark
titán

Az antenna beállítás a lényeg.

Nem lehet amúgy, hogy inkább más csatornán megy, és ott jobban zavarják?

Switch Tax

(#25296) Intruder2k5 válasza Sas madár (#25294) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, az USB port a routereken nem Wireless adapter, hanem 3G modem, nyomtató, pendive, hdd csatlakoztatására szolgálnak.

(#25297) razoritosz


razoritosz
csendes tag

Üdv!
Tanácsra lenne szükségem mégpedig egy Cisco epc3925 kapcsolatban 2 asztali gép van rákötve kábellel és egy telefon.
kb 1 hónapja összeraktam egy új gépet magamnak és mikor kikapcsolom, akkor a másik gépen elmegy a net és telefon sincs (+ van mikor újra indul a gépem utána sincs net ,míg ki meg be nem kapcsolom a modemet) ,ezt már csinálta régebben is, akkor egy kábel csere megoldotta a problémát ,de most nem és arra lettem figyelmes ,hogy nagyon forró a modem teteje pedig jól szellőző helyen van.
Esetlegesen haldoklik a modem? (kb 7.-dik éves lesz,vagy szimplán beállítási gondjai vannak ,de ezt nem hiszem ,mert mindent úgy csináltam, mint a régi gépnél és ott működött rendesen.

(#25298) jbauer05 válasza MasterMark (#25295) üzenetére


jbauer05
tag

Már erre is gondoltam, de hiába állítgatom a csatornákat akkor is szar.

(#25299) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

A mai nap egy TP-LINK TL-WR1043ND V2.1-es routerrel lettem gazdagabb. Egy Linksys E900-at váltott le, mert az elromlott, eldobálta a wifit, meg az "internetet" úgy unblock.

Ez a probléma megoldódott az új routernek hála, - persze ezt korábban kireszeltem, hogy az E900 a ludas- , a probléma nem is itt van.

Egyedül az a fura, hogy a Torrent kliensben nem megy 7.5 MB/s felé a letöltés, amikor az E900-al 11 MB/s-ig is ment.

A topológia nem változott, az internet egy Technicolor HGW csodába jön be, aminek az egyik portja össze van kötve evvel a routerrel. Nem, nem bridge módban van, eddig se volt abban, mert szükség van annak a AP képességeire is.

A topológia amin a probléma van:

TC router -> 10-15 méter UTP CAT 5 -> TP-link router -> Cat 5 Patch kábel- > Notebook.

Ebben egyedül az E900 -> TP-link változott.

A furcsa az, hogy a Speedtest a 90/10 Mbit/s-ot hoz, amit az E900 is hozott.

(Hint: TP-link, TC router -> Gigabites LAN portok, E900 -> 100 Mbites Lan)

Van valakinek bármi tippje mi történhetett?

Előre is köszönöm!

(#25300) MasterMark válasza Vasinger! (#25299) üzenetére


MasterMark
titán

Nálam ugyanilyen routerrel megy a 10-11 Mbyte.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.