Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) A_ScHuLcZ válasza Intruder2k5 (#18000) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

ESET Smart Security van fent, de eddig is az volt. Mindenesetre teszteltem: Success: I can see your service on xxx.xxx.xxx.xxx on port (3389)

Ami érdekes, hogy a másik gépre beállítva sem megy, én a routerre kezdek gyanakodni, de nem tudom mi lehet a gáz, hisz a beállítás tuti jó, ha eddig ment.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#18002) sphe válasza Intruder2k5 (#18000) üzenetére


sphe
senior tag

Hmmm a nyolcvanas porton engem nem lát a lap. Ezek szerint mi a baj nálam? Valaki? :)

(#18003) Claude Leon válasza sphe (#18002) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Arra nincs is szükséged.
Hacsak nem tartasz otthon webszervert.

(#18004) Intruder2k5 válasza sphe (#18002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én 3389-es portot írtam!

(#18005) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok.
Lenne egy problémám.
Az egyik gép a hálózatot néha 100mbit-nek néha meg gigabitnek érzékeli.
A másik gép stabilan gigabitnek látja mi lehet a probléma ?
2 alaplapi hálózati kártyáról lenne szó.

Amikor mind a 2 gép gigabitnek látja akkor meg is van a sebesség.

Router: TL-WR1043ND /

CAT5E kábelek

1.gép (problémás): Asrock Z77 Pro3 / Realtek RTL8111E
2.gép Asrock B85M-HDS / Realtek RTL8111G

(#18006) Deadzone41


Deadzone41
őstag

üdv!
van egy t-home modem/routerem de szeretném a saját wrt54gl típusú routerem használni a wifi megosztására. hogyan állítsam be az eszközöket, hogy megfelelően működjenek?

(#18007) krealon válasza Deadzone41 (#18006) üzenetére


krealon
veterán

AP / switch modban celszeru hasznalni egyik routert a masik mogott.

(#18008) spro01


spro01
újonc

Sziasztok .Lenne egy gondom amiben kérnék egy kis segítséget. Ma hoztam haza egy Navon Raptor 8 tabletet. 3 napig egy 7-es volt nálam azt cseréltem ki 8-ra , jobb akksiteljesítmény stb. miatt . Van mellette itthon egy laptop is. A 7-es míg itthon volt nézegettünk vele youtube-on videót és közben a laptopon is akadásmentesen lehetett dolgozni,netezni. A 8-ast mikor hazahoztam a gyerek elkezdett vele ugyanúgy a youtube-on videókat nézni és ekkor a laptopon "megállt" az élet ,jel eldobva csatlakozás megszünve stb., plusz amikor a play áruházból is töltött le játékokat és amíg "le nem ért" ugyanez volt a szitu a laptopnál. A routerem elég régi motoros ( D-Link DI-524-es kb. 6-7 éves). Sejtem,hogy mi lehet a gond ,de laikus nyelven nem tudom megfogalmazni ezért nem is próbálkozom vele. Nemrég még 2 laptoppal együtt is simán ment a netezés, videónézegetés ( nemrégiben romlott el az egyik laptop ezért is lett véve a tablet )nem "szívta el az egyik a másik elől a netet , akár mind a kettőn is lehetett egyszerre videókat nézegetni,letölteni. De ez a Navon Raptor tablet viszont igen a másik noti elöl. Szóval mi lehet a megoldás? Új , nagyobb teljesítményű routert kell vennem? Vagy valami beállítással ( firmware, ezt olvastam valahol de nem igazán vágom miről is van szó ) meg lehet oldani ? Ha segít valaki megköszönöm. L

(#18009) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Van egy 3 éve remekül működő TP-LINK TL WR340G routerem,és minden hiba probléma nélkül használtam. Asztali pc-laptop és okos teló csatlakozik a nethez.Az asztali pc kábelen van csatlakoztatva,a laptop pedig wifin keresztül csatlakozik. A napokban sajnos azt tapasztalom hogy napi szinten 2-3x ledobja a laptopot a router és nem tud csatlakozni,van hogy a gép nem is látja a wifi ezközt. Asztali pc-nél nincs probléma. Van hogy csak a router teljes áramtalanítása segít,akkor automatikusan minden működik is magától.

Van valami ötlete valakinek erre, vagy ez már a router halálát jelzi?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#18010) Gubek-Einste válasza spro01 (#18008) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég régi ez a router így már csere érett, szerintem érdemes lenne venni helyette egy újat mert később még sok baj lehet vele és így elejét lehetne venni ezeknek.
Ami most ajánlott az alsóbb szegmensben az az Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND v8, áruk 10k alatt van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18011) Gubek-Einste válasza #77081088 (#18009) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet, hogy már haldoklik az eszköz mivel elég régi de kezdetnek csinálj egy reset + újra beállítást hátha segít, ha nem akkor vegyél inkább egy újabb, modernebb eszközt.
Ami most ajánlott az alsóbb szegmensben az az Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND v8, áruk 10k alatt van.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18012) spro01 válasza Gubek-Einste (#18010) üzenetére


spro01
újonc

Igen én is ezen a véleményen vagyok, de ha egy újjal is megmaradna a probléma...? :F
Mert, mint irtam a navon7+laptop-nál nem volt ez a probléma és ( amig nem volt a tablet ) a 2 laptop is megfért egymás mellett, de így meg a Navon8as tabletnek ekkora "sávelszívó ereje" lenne? :Y

(#18013) Claude Leon válasza spro01 (#18012) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Póbáld meg csak a tápegységet kicserélni, annak a haldoklása is tud érdekes tüneteket produkálni.

(#18014) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

4.kerület DIGI, TP-Link 740n legújabb firmware.
A következő lenne a problémám, sűrűn eldobálja a kapcsolatot

Itt a log, Ti ki tudtok olvasni belőle valamit?

121 Dec 15 01:33:15 DHCP NOTICE DHCPS : Recv INFORM from 00:26: B6:E0:6C:3C
120 Dec 15 01:33:09 DHCP NOTICE DHCPS : Send ACK to 192.168.0.102
119 Dec 15 01:33:09 DHCP NOTICE DHCPS : Recv REQUEST from 00:26: B6:E0:6C:3C
118 Dec 15 01:31:44 DHCP NOTICE DHCPS : Recv INFORM from 00:26: B6:E0:6C:3C
117 Dec 15 01:31:41 DHCP NOTICE DHCPS : Send ACK to 192.168.0.102
116 Dec 15 01:31:41 DHCP NOTICE DHCPS : Recv REQUEST from 00:26: B6:E0:6C:3C
115 Dec 15 01:29:42 DHCP NOTICE DHCPS : Recv INFORM from 00:26: B6:E0:6C:3C
114 Dec 15 01:29:39 DHCP NOTICE DHCPS : Send ACK to 192.168.0.102
113 Dec 15 01:29:39 DHCP NOTICE DHCPS : Recv REQUEST from 00:26: B6:E0:6C:3C
112 Dec 15 01:29:00 DHCP NOTICE DHCPS : Recv INFORM from 00:26: B6:E0:6C:3C
111 Dec 15 01:28:57 DHCP NOTICE DHCPS : Send ACK to 192.168.0.102
110 Dec 15 01:28:57 DHCP NOTICE DHCPS : Recv REQUEST from 00:26: B6:E0:6C:3C
109 Dec 15 01:28:06 DHCP NOTICE DHCPS : Recv INFORM from 00:26: B6:E0:6C:3C

Itt 1:32-1:33 körül is eldobta a kapcsolatot és előtte is...

Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#18015) #77081088 válasza Gubek-Einste (#18011) üzenetére


#77081088
törölt tag

Ma van egy kis időm és adok neki egy esélyt,resetelem ahogy ajánlottad. Ha meg marad a probléma akkor kuka.
Köszönöm a választ! :R

(#18016) spro01 válasza Claude Leon (#18013) üzenetére


spro01
újonc

Hát bár eléggé szőke vagyok a témában ,de sztem ebben a régi fajta routerben gazdaságosan bármit is kicserélni nem valószínű hogy megérné. Mennyibe kerül egy tápegység? Egyáltalán hol található meg benne? Szét sem merem szedni... :Y

(#18017) csixy válasza spro01 (#18016) üzenetére


csixy
addikt

Azt dugod bele hátul a kerek lukon át.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#18018) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

Szerintetek valahogy megoldható egy TP-LINK WR-542G routerrel hogy egy TP-LINK TL-WR842ND wifi-jére csatlakozzon és így eszközöket lehessen csatlakoztatni a router LAN portjaira?

(#18019) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Ez volt a problémám,megpróbáltam resetelni, és újra konfigurálni a routert, de sajnos nem jön össze. Vezetéken routeren keresztül van internet a laptopon és az asztali pc-n is, de ha a laptopból kihúzom a kábelt és wifin szeretném használni akkor nincs net. Pedig a laptop látja a routert,és csatlakozik is de nincs internet. Ugyan ez van a telóval is, látja az eszközt,csatlakozik is, de net nincs. Router dögődik akkor, vagy elszúrtam valami beállítást? Sajnos annyira nem értek hozzá, ha valakiadna egy kis infót a beállításokkal kapcsolatban jó lenne. Jöhet privátban is!
Köszönöm előre is a segítséget! :R :R

(#18020) Gubek-Einste válasza ablack (#18018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel nincsen ilyen funkció a gyári firmware-ben és 3rd party sem érhető el hozzá így nem megvalósítható amit szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18021) Gubek-Einste válasza #77081088 (#18019) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mint korábban már írtam erősen valószínű, hogy döglődik így ideje egy újat venni.
Ami elsősorban valószínű az a táp meghibásodása, ha tudsz tenni egy próbát egy másik ugyan ilyen adatokkal rendelkezővel akkor tedd meg de szerintem már nem nagyon érdemes idő áldozni a hiba keresésre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18022) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok,
segítségre lenne szükségem. Van nekem egy TP-Link 741nd routerem. Tökéletesen működik, egy Digis internet + laptop van wifin rajta. Apám vett egy laptopot. Vettem neki egy TP-Link 740n routert, azt hittem ugyanaz, mint az enyém. Neki UPC internetje van, van valami modem kütyü. Hazahoztuk, rákötöttük a modemre, kábellel pedig az asztali gépre. Nem történik semmi, nem ismeri fel a netet, nem jön be a kezelőfelület se, egyszóval semmit nem reagál. Elhoztam próbaképp az enyémet, ugyanúgy bekötöttem, azonnal felismerte a hálózatot, behoztam a kezelőfelületet, automatikus felismeréssel 1 perc múlva volt internet. A 740n meg semmit nem csinál, bekapcsolom, csak világít 3 led (rögtön ahogy bekapcsolom, semmi villogás az elején, mint a másik routernél). A gyári cd-ről se jobb az eredmény. Pedig látszólag ugyanaz a kettő, annyi hogy fordítva vannak a hátulján a LAN és WAN csatlakozók. Nincs már tippem, valaki segítsen, pls.

Köszi

(#18023) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre irok-e, ha nem, megköszönöm az útbaigazító linket....
A következő lenne a kérdésem:
Van egy wifi hálózat, aminek a hatótávolságát kb. 15 méterrel meg kellene "nyújtani". Mivel lehetne ezt olcsón, és a lehető leghatékonyabban megoldani. Konkrét eszköz típusra gondolok...

Köszönöm előre is!

(#18024) Gubek-Einste válasza Williams (#18023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valahova félútra ahol még jó a jelerősség tenni egy repeater-t ami majd "megnyújtja" a hatótávot.
Gyári firmware-rel tud repeater módot: TP-Link 701ND/730RE/743ND/801ND/830RE/901ND, Asus N12 D1. 3rd party firmware-rel szerelt típusokkal is megoldható, pontos típust nem mondok mert minden ilyen eszközzel megoldható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18025) domesz


domesz
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy ZyXEL NBG-418N router.

Bármit csinálok UPNP és port forwardnig nem működik.
Xbox-hoz kellene, de egyszerűen nem siekrül.

Bármi ötlet?

köszi

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#18026) Gubek-Einste válasza domesz (#18025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset + újra beállítás
Reset + firmware frissítés + reset + újra beállítás
Ezek meg voltak?
Pontosan mi a hiba és mit próbáltál?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18027) domesz válasza Gubek-Einste (#18026) üzenetére


domesz
aktív tag

Reset megvolt igen de nem segített, frimeware csak 1 van hozzá ami rajta is van.

A hiba az hogy hiába állítom be a 3071 és 3072 portot az xboxhoz, nem engedi ki.

Most jó lett a TCP de az UDP nem.

Az UPNP pedig nem jó akármit csinálok, és ilyen beállítás a routerbe csak annyi van hogy be-ki.

Kép1

Kép2

[ Szerkesztve ]

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#18028) Gubek-Einste válasza domesz (#18027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Xbox-nak MAC cím alapján van kiosztva az IP vagy dinamikusan? Legyen MAC alapján osztott mert ez kell a port forward-hoz.
A UPnP-t a másik eszköznek is támogatnia/használnia kell.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18029) domesz


domesz
aktív tag

A portok közbe jók lettek, érdekes, mert semmit nem csináltam.

Az xbox használná de ezt írja, UPNP Enabled Router Not Found

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#18030) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok van egy Asus routerem amit konfigurálni akarok,de ahogy belépek a konfigjában ez a kép fogad:

Mit csináljak most ? :F

Tiszta hülye aki nem normális

(#18031) Williams válasza Gubek-Einste (#18024) üzenetére


Williams
aktív tag

Köszönöm a választ! Valamelyiket meg próbálom!

(#18032) Intruder2k5 válasza LaciMc82 (#18030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Használj Internet Explorer-t!

(#18033) Szabyka_


Szabyka_
tag

Adott egy T-home Pirelli router ...
Kábelen tökéletes a net, wifin is csatlakozik de se a teló se a laptop nem tölt be semmi oldalt ...
Máshol wifinél jó a teló és a laptop is!
Mit lenne érdemes megnézni a router beállításban ?
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#18034) megadeath


megadeath
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni mert én már nem tudok mit kitalálni, hogy miért nem működik a net.
Az egész ott kezdődött, hogy új routert vettem(TP-Link 740N) a régit cserélve (TP-Link GD340) de valójában a régi még működik de gondoltam elteszem tartalékba.
Az új router-t összedugva a modemmel (ADSL Businesstelecom nettel) majd felkonfigurálva megfelelően ppoe és felhasználó név illetve jelszó és nem csatlakozott. Meglepett ezért közvetlenül kötöttem össze a géppel a modemet és beírtam ugyanazt a felhasználó név jelszó párost ami a régi routeremben van és nem csatlakozott fel úgy sem. Gondoltam ez biztos a gép hibája de nem kipróbáltam másik géppel is a közvetlenül modemen új kapcsolat ppoe felhasználónév és jelszó beállítás után nem csatlakozik azt írja nem megfelelő felhasználó név vagy jelszó. De akkor a régi router ugyan ezel a felh név + jelszó párossal, hogy hogy felcsatlakozik?

Tudnátok valami tippet adni mi lehet a probléma, bocsi ha hosszú lett.
Előre is köszi a segítséget.

(#18035) LaciMc82 válasza Intruder2k5 (#18032) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Szia.Azzal is ugyanezt csinalja.

Tiszta hülye aki nem normális

(#18036) milkab92


milkab92
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy ASUS RT-N10E routerem van, és olyan gondom van, hogy bizonyos oldalakat nem tudok vele megnyitni... Nem láttam még ilyet, de pl 9GAG, OTPDirekt, Neptun, meg még ki tudja mi ezeken tűnt fel elérhetetlen vele. Telefonom is ha a wifin van nem megy, de mobilnettel azonnal behozza őket, viszont torrentezni, más oldalakat böngészni tökéletesen lehet.

Erre van esetleg valami ötlet? :/

(#18037) Intruder2k5 válasza LaciMc82 (#18035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor próbáld meg másik munkaállomásról, ha ez sem segít akkor reset, áram alatt 10mp, és frissíts firmware-t, amit recovery módban meg tudsz tenni, nem kell belépni hozzá a routerbe!

Milyen típusú ASUS router ez pontosabban?

[ Szerkesztve ]

(#18038) Intruder2k5 válasza milkab92 (#18036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Állíts be egyedi DNS címeket, OpenDNS-t, Google DNS-t, vagy bármi mást!

OpenDNS
208.67.222.222
208.67.220.220

Google
8.8.8.8
8.8.4.4

A router LAN menüjében a DHCP szerverben tudod beállítani ezeket! Aztán nem árt újra csatlakozni mind a nethez, mind pedig a klienssel a routerhez!

[ Szerkesztve ]

(#18039) milkab92 válasza Intruder2k5 (#18038) üzenetére


milkab92
csendes tag

Őszintén szólva elakadtam :(

Próbálkoztam itt, de valahogy nem akart sikerülni :/

(#18040) atos


atos
csendes tag

Sziasztok most kaptam egy UPC Technicolor TC7200 routert Hogy kell beállitani az utorrentet mert nincs nyitva a port azt írja ki . Valaki leírná részletesen mert nem annyira értek hozzá :W

(#18041) Intruder2k5 válasza milkab92 (#18039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N10E menüjét nem ismerem pontosan, de ilyesmit kellene keresned benne! Igazából én már több éve 3rd party fw-t használok, csak az ASUS emulátorból szoktam lesni!

(#18042) Intruder2k5 válasza atos (#18040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#18043) krealon válasza megadeath (#18034) üzenetére


krealon
veterán

Ellenorizd, hogy a jelszoban nem keveredett ossze egy nulla egy nagy "O" betuvel
0 <> O
esetleg egy egyes egy kis "L" betuvel
1 <> l

(#18044) milkab92 válasza Intruder2k5 (#18041) üzenetére


milkab92
csendes tag

Igen, ilyesmit találtam,de a WAN-nál, de ha beírtam a Google féle 8.8.8.8 stb-t, akkor nem nagyon volt internet. Nem tudom, de elég idegesítő, főleg, hogy most vettem.

(#18045) Intruder2k5 válasza milkab92 (#18044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor nem nagyon tudsz mást, állítsd be a kliensen a DNS szervert! Ez így némileg kényelmetlenebb, de ha másképp nem lehet...

Erre sajnos 3rd party firmware sincs, főleg ezért nem is igazán ajánlott típus!

(#18046) klambi válasza Intruder2k5 (#17852) üzenetére


klambi
addikt

szevasz!
olyat szeretnék még megcsinálni, hogy nem állítottam be távoli webes elérésre a certet dd-wrt-n. Ezt hogy tudom megoldani, pótolni?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#18047) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

A helyi fórumban passzolnak, tudnátok segíteni (ha nem akkor T-home-ot nyaggatom)?

Van a Cisco EPC 3925-típ routerem (melyre szgép, IPTV-set top box, Samu 6030 Led tv kapcsolódik kábelen), nyomnom kellett FR- mert nem volt meg az admin kód. Nem sok mindent állítottam (Port FW torrent miatt, UPNP- DHCP bekapcs, wifi kód). De FR óta nem működik a Wifi és a lan megfelelően együtt (a hálózat többi része ok, mert a tv látja az internetet és a z IP tv is jó). Pl. Samsung telefon allshare-je nem találja meg a tv-t (más telefoné sem), de a tv látja a telefont mint hálózati eszközt, és rá is tudok lépni az allshare megosztás mappáira (mint pl Szgép esetén a Serviio-ban).

Tudtok segíteni mi lehet a gond? Elég idegesítő mert Router FR előtt jó volt és nem jövök rá hogy milyen beállítás okozhatja a problémát?!

Köszönettel!

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#18048) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Szia.Ok megcsináltam amúgy ASUS RT-N 12E routerem van,legfrissebb firmware van rajta,de ha pl mobillal csatlakozom a wifire néha kidobja ,hogy hitelesítési probléma és a a másik gép sem tud csatlakozni olyankor a wi-fi hálózatra.Erre milyen okosság van ami megszüntetheti ezt a problémát végleg ?

[ Szerkesztve ]

Tiszta hülye aki nem normális

(#18049) Intruder2k5 válasza LaciMc82 (#18048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos fogalmam sincs, mint mondtam, erre a típusra semmilyen alternatív firmware nem létezik, így aztán ha a gyárival problémák vannak, akkor meg kell tanulni azokkal együtt élni! Éppen ezért mindenkinek inkább az RT-N12 D1-et szoktuk ajánlani!

Egyébként milyen titkosítás van beállítva? Lehetőleg használj WPA2/AES-t!

[ Szerkesztve ]

(#18050) LaciMc82 válasza Intruder2k5 (#18049) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Így gondoltad ?

Tiszta hülye aki nem normális

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.