Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25501) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, egy érdekes dologgal állok szemben.

Új házba költöztünk, itt nem érhető el a volt DSL internet igy egy másik alternativa lett wifis szolgáltató ideiglenesen.

Ezelőtt be volt nekem állitva DDNS szolgáltatás routerre meg egy pár kütyüre de azon a buta Ubiquiti NanoStation M5-ön nem tudom a jelszót.

DMZ-t vagy portforwarding kéne routeremre, de nem hajlandó megadni a jelszót a szolgáltató mert nem lehet, hogy mire fel azt nem tudom... Semmi extra nincs pedig abban. :((( Se a DMZ-t és a Portforwardingot sem hajlandóak megcsinálni. Ugyebár torrentre sincs nyitva port.
Itt van fejem felett 3m-re és nem férek hozzá és még fizetek is érte, most ez olyan mint ha UPC vagy telekom vagy valami más szolgáltató nem adna hozzáférést modemhez vagy routerhez..

Csúnya dologot mondok most de nem lehet valahogy felnyomni SSH-n keresztül? :D Vagy valami más úton módon...

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#25502) bolic válasza erikke17 (#25501) üzenetére


bolic
őstag

Példaképpen írom le, hogy az utorrent támogatja az UPnP-et, így nem kell nyitni a portot, sem port forwardolni, teljesen automatikusan. :K Tehát UPnP-et tudó programot szerezd magadnak. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#25503) Intruder2k5 válasza bolic (#25502) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltéve, hogy az Ubiquiti cuccon be van kapcsolva az UPnP, és persze feltéve, hogy nem eleve NAT-olt IP címet oszt ki a szolgáltató. Na meg feltéve, hogy nem használ saját routert is. Szóval elég sok még a ha...

[ Szerkesztve ]

(#25504) satazz


satazz
csendes tag

Üdv!

Adott egy TP-Link TL-WR841N típusú router. A probléma az lenne, hogy 3nappal ezelőtt a modem tápja elszállt amit a upc cserélt egy újabbra. Viszont ezután jelentkezett a probléma a routernél, hogy 1-40perc időtartam között egyszerűen elmegy a net. A routert hiába resetelem továbbra sincs net, csak ha a modemet inditom újra. Viszont ha router nélkül van bekötve a net közvetlenül a gépbe akkor semmi probléma sincs a nettel. Azt figyeltem még meg, hogyha a router be van kötve és nyomok egy speedtest-et a feltöltési sebességnél megáll és nincs internet, csak az imént említett modem ujrainditás után.

Remélem kivehető nagyjából a lényeg. Remélem valaki tud segíteni, válaszokat előre is köszönöm :)

Steam: /id/sataZ | Battletag: seriakillaz#2723

(#25505) ÁdiBá válasza ÁdiBá (#25196) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Gondoltam közlöm veletek, hogy alakult a garanciázásom a TP-Link WRD4900 ruter egységemmel kapcsolatban.

Vissza vittem garanciába a terméket mert megállás nélkül dobálta a Wifi és a LAN internetet egy időben.
Kikötöttem, modem segítségével egy pillanatig se volt vele gond, végig tudtam letölteni 29,3MB/s és 2,2Mb/s fel, ennyi erre felé a maximum internet amit tud biztosítani a szolgáltató.

Hardverkerben mondták többet visszahozták a készüléket mert ez a tipus nem tud magától valami frissítést feltelepíteni, 1 hét múlva lehet jönni érte.
Most jelenleg azóta, hogy hazahoztam egy hét telt el.
Semmi gond vele, egyszer nem dobta el az internetet, abban biztos vagyok hogy teljesen más firemware található rajta mert ránéztem és nem ez volt gyárilag.
De mióta a hardverker frissítette nekem profi szinten dolgozik a házban 4-5 wifi készülékre + asztali LAN gépre is.

Úgy hogy frissítéssel megcsinálták.

Ami még érdekes, hogy mikor szórakozott megnéztem a gyártó oldalán és ott nem írtak hozzá új frissítést, semmi újat.
Honnan szedte rá a hardverker, az jó kérdés.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#25506) erikke17 válasza bolic (#25502) üzenetére


erikke17
őstag

Ahogy Intruder2k5 írta, szerintem sincs ubiquitin engedélyezve az upnp, igy én hiába is állítok be akármit ha ő korlátoz amihez meg én sajnos nem férek hozzá :(((

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#25507) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Dlink GO-RT-N150 revision A routerrel akadt némi bajom. Most csupán a PPOE kapcsolatot állítottam be rajta, még titkosítást se raktam a wifire az egyszerűség kedvéért. Mégis ha intenzívebben használjuk többen akkor a net eltűnik pár tíz másodpercre időnként.

Mi lehet a baja? Próbáltam már mindkét elérhető gyári FW-vel, sajnos DD-WRT nincsen rá. (Más FW-t tudtok ajánlani esetleg)

Resetelgettem szorgosan+most tényleg csak annyi van beállítva rajta, ami minimálisan kell. Elvileg hibás MTU beállítással ennél sokkal nagyobb probléma kellene, hogy legyen, gondolom nem az a baj.

A modemem jó, az előző routerrel semi baj nem volt.

Szimplán ilyen gyenge ez a kütyü és a kemény terhelést nem bírja? *pl torrentet elindítva pár másodpercig jön a nagy sávszélesség (pár MB/sec), majd összeomlik és kell neki némi idő mire helyrejön.

[ Szerkesztve ]

(#25508) Gubek-Einste válasza csubuka (#25507) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyenge router ez, emiatt lehet, hogy komolyabb terhelés alatt ilyeneket csinál. Segíteni ezen nem lehet, csak ha veszel egy új, erősebb típust.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25509) csubuka válasza Gubek-Einste (#25508) üzenetére


csubuka
addikt

Értem, köszönöm, akkor lemondok róla és nem keresem a hiba okát többet :R

(#25510) csubuka


csubuka
addikt

Van viszont egy DD-WRTs TP-LINK WA 701 ND-m, amiben a dhcp szerver funkció meghalt. Ilyen létezik, hogy amúgy be tudok lépni a beállításaiba de a dhcp nem megy? Lehet kapott némi túlfeszültséget amúgy :D

(#25511) Intruder2k5 válasza csubuka (#25510) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem létezik, a DHCP csupán egy szoftver, az nem tud külön meghalni semmilyen túláramtól...

(#25512) csubuka válasza Intruder2k5 (#25511) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, akkor az egész pusztult el, ahogy van. Mivel bármit állítok rajta utána nem tudok belelépni soha többet. Alaphangon reset után még agy belépni, úgy, hogy magam írom be a Windows beállításokba az ip-t és nem automatikusan kapja a gép. De ha be akarom kapcsolni a dhcp-t akkor már nem hagy semmit később. Kuka akkor.

(#25513) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok. Van egy WDR4900 TPLINK ruterem, található rajta két USB foglalat, arra gondoltam hogy beledugok egy Pendrive eszközt amire rámásolok egy AVI-XVID vagy valamilyen filmet, azt hogyan tudom megosztani a felhasználó többi részére, mondjuk Wifi-n, hogy azt a földszinten a Wifi-s tévé lejátszva.
Eddig nem tudtam megoldani...

ÁdiBá

(#25514) ladik


ladik
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Telekom hozta a Huawei HG8245H routert. Erre rádugtam UTP-vel egy PC-t és egy TP-Link 1043ND-t, ami a wifi-t osztja a ház másik felében. Olyan gondom van, hogy amikor a számítógépet bekapcsolom akkor semmilyen más eszköz nem éri el a netet a wifi-n keresztül. Amikor kikapcsolom a PC-t, akkor minden megy szépen.

Hogy tudnám elérni, h minden működjön párhuzamosan?

(#25515) Multibit válasza ladik (#25514) üzenetére


Multibit
veterán

Ha a Huawei HG8245H-t van lehetőség bridge módban használni, akkor állítsd át arra! Csatlakoztasd a routert a Huawei-hez, a PC-t pedig a routerhez!

[ Szerkesztve ]

(#25516) erikke17


erikke17
őstag

Újra itt vagyok :D

Most egy olyan gondom lett, hogy a szolgáltatóm weboldala nem volt hajlandó betölteni se tablet se telefon se semmin. Próbáltam routerből pingelni semmi, mobilnettel OK.
Router nélkül tettem egy próbát bejött, nézem routeren naplót. DNS rebind attack, blokkolta a szolgáltató weboldalát :D

Tudni illik, hogy ez egy kisebb szolgáltató környékbeli falukon "wifis", 10.0.0.137-es(sevenet) IP-n én el is érem szolgáltató weboldalát mivel az egész rendszerjük egy "kalap" alatt van csak az IP tartományok változnak az átjátszóknál stb. Az iskolán levő bika szektorsugárzójuk mikrotik routerjét meg a másik faluban levő mikrotik routert is elérem, persze csak logint felület jön be :)

Kikapcsoltam tomatoban DNS rebind attack-t igy bejön, de nem lehetne valahogy kivétel közé betenni őt?

Előre is köszi :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#25517) Intruder2k5 válasza erikke17 (#25516) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az Advanced -> DHCP/DNS oldalon a Custom configuration dobozba próbáld meg felvenni ebben a formában...

server:
private-domain: "example.com"

(#25518) Gubek-Einste válasza ÁdiBá (#25513) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem lehet megcsinálni amit szeretnél, ehhez CFW telepítése szükséges.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25519) erikke17 válasza Intruder2k5 (#25517) üzenetére


erikke17
őstag

Ez sajnos nem jó :F
Teli szórja logfájlt ezekkel a sorokkal:

Jun 22 10:07:01 unknown user.debug init[1]: dnsmasq terminated unexpectedly, restarting.
Jun 22 10:07:01 unknown daemon.crit dnsmasq[4153]: bad option at line 16 of /etc/dnsmasq.conf
Jun 22 10:07:01 unknown daemon.crit dnsmasq[4153]: FAILED to start up

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#25520) Intruder2k5 válasza erikke17 (#25519) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Akkor próbáld meg még ezt a formátumot esetleg:

--rebind-domain-ok=[<domain>]|[[/<domain>/[<domain>/]
Do not detect and block dns-rebind on queries to these domains. The argument may be either a single domain, or multiple domains surrounded by '/', like the --server syntax, eg. --rebind-domain-ok=/domain1/domain2/domain3/

http://www.thekelleys.org.uk/dnsmasq/docs/dnsmasq-man.html

Ha ezt sem fogadja el, akkor sajnos passzolok.

(#25521) krealon válasza XFishboneHUN (#25492) üzenetére


krealon
veterán

"Mivel USB-n már használtam, így természetesen fent van a nyomtató drivere! Hozzáadtam, mint hálózati nyomtatót, fel is települ, viszont amikor már a tesztoldalt nyomtatná azt írja, a kis nyomtatós ablakban, hogy nyomtató állapot lekérdezése és ott vége, majd hibával elszáll"

Nekem is olt hasonlo problemem, ott az SNMP tiltasa volt a megoldas.

A Nyomtato tulajdonsagai --> Port --> Tulajdonsagok --> SNMP elol pipa ki.

(#25522) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok.
Szeretném a port továbbítást beállítani a routeremben és a modmemben. Egy D-link 2641R-t használok modemként, erre van csatlakoztatva egy ASUS N12 D1 router. A d-Linkben be szeretném állítani a privát IP címet, ami az ipconfig szerint 192.168.2.160 (ez az ipv4), csakhogy amit a D-link engedélyez, az 192.168.1.2 és 192.168.1.254 között van. Az ASUS automatikusan felajánlja a 192.168.2.160-as IP-t. Az asus szerint a wan IP 192.168.1.2, ezt kell beállítanom a D-Linkben? Előre is köszönöm a segítséget.

(#25523) ÁdiBá válasza Gubek-Einste (#25518) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez pontosan mit takar?!

Teljesen át kellene telepíteni a Rutert, és vagy jó lesz az internet vagy nem?!
Akkor végül is mire használható a rajta található USB portok?

ÁdiBá

(#25524) Intruder2k5 válasza ÁdiBá (#25523) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A TV képességeitől függően, több lehetőséged is van.

1. Samba
2. DLNA

Samba beállítása videóval.

(#25525) ÁdiBá válasza Intruder2k5 (#25524) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Köszönöm

Odáig eljutottam a SAMBA verzióval, hogy a számítógéphez hozza csatlakoztattam ezt a meghajtót amiben van a film, ami ugye a Ruterbe van csatlakoztatva.
A gondom hogy a TV nem tudom mire kell állítanom a készülék egy LG-42LB650V
Ehhez a típushoz belehet valahogy állítani valamelyiket?

Vagy inkább ne is próbálkozzak vele.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#25526) Gubek-Einste válasza ÁdiBá (#25525) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A tévék csak DLNA-t ismerik, a Samba-t számítógép/NAS/szerver használja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25527) trebrona válasza ÁdiBá (#25525) üzenetére


trebrona
nagyúr

DLNA topik, itt segítenek beállítana a DLNA szervert a PC-n.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25528) Intruder2k5 válasza trebrona (#25527) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De Ő nem PC-n szeretné a DLNA szervert, hanem a routeren.

(#25529) trebrona válasza Intruder2k5 (#25528) üzenetére


trebrona
nagyúr

Értem, lehetséges opcióként írtam, azért is raktam bele a PC-t. Bocs, hogy nem fogalmaztam egyértelműbben. :R

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25530) Intruder2k5 válasza trebrona (#25529) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem jut előbbre a routerrel, akkor lehet az lesz.

(#25531) krealon válasza BK87 (#25522) üzenetére


krealon
veterán

"Szeretném a port továbbítást beállítani a routeremben és a modmemben. Egy D-link 2641R-t használok modemként, erre van csatlakoztatva egy ASUS N12 D1 router. A d-Linkben be szeretném állítani a privát IP címet, ami az ipconfig szerint 192.168.2.160 (ez az ipv4), csakhogy amit a D-link engedélyez, az 192.168.1.2 és 192.168.1.254 között van. Az ASUS automatikusan felajánlja a 192.168.2.160-as IP-t. Az asus szerint a wan IP 192.168.1.2, ezt kell beállítanom a D-Linkben?"

Mivel most ilyen az osszellitasod:
iternet --> WAN -- d-link -- LAN --> WAN -- asus -- LAN --> PC
ketto darab cimforditas tortenik az internet es a PC kozott.

Egy port forward-olasahoz ketto darab tovabbitast kell beallitani.
Az elso, hogy a d-link-en elvegzed a 192.168.1.2-re (asus WAN),
majd egy ujabb port tovabbitast allitasz be a az asus-ban a PC IP cimere (192.168.2.160).

Az automatikus portnyitas (UPnP) ilyen esetben nem mukodik, mert a PC csak az internet fele eso elso router-en tudja elvegezni a muveletet.

Az egyszerubb hasznalat miatt ilyenkkor inkabb az AP / Switch modban erdemes hasznalni a masodik router-t.

(#25532) heyzsu


heyzsu
csendes tag

Sziasztok!
Pár nappal ezelőtt írtam itt, hogy nem tudom beállítani a routeremet. Na most ez megoldódott, szerintem jól beállítottam. A mobilomon működik a wifi (ebből gondolom, hogy jól állítottam be a routert), viszont a laptopon valamiért mégsem jó.
Azt írja ki, hogy nincs kapcsolat vagy korlátozott. Már nem tudom, hogy mit lehetne még be-/átállítani a gépen, hogy működjön.
Ja a laptop egy USB-s adapteren keresztül kellene, hogy csatlakozzon a wifire. Ezt az adaptert telepítettem, de amikor rákattintok hogy csatlakozás akkor nem sikerül. Van valakinek valami ötlete, hogy mit tudnék még csinálni, hogy jó legyen? Köszi!

(#25533) csubuka válasza heyzsu (#25532) üzenetére


csubuka
addikt

20/40MHz-en van a router kétsávos üzemmódban emelt átviteli sebesség érdekében (szintén valahol a Wireless kapcsolat menüjében kell nézegetni a router beállításaiba belépve), netán Wireless menüben a típus b/g/n mixed, a géped meg nem szereti az n-es wifit, esetleg 5 GHz-re van állítva a router (ezt kétlem, gondolom a telók nem nagyon ismerik az 5 gigát).

[ Szerkesztve ]

(#25534) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Lehet pontatlan a topik ahhoz amit kérdezni szeretnék.

Ha a Diginél szeretnék rendelni egy előfizetést és egy FIX IP-t. Ez azért kell, hogy egy szerver fix ip-n látszódjon a neten.

Viszont azon gondolkodtam, hogy a routerben beállítom a fix IP-t akkor a szerver hogyan lesz elérhető? Két IP-re lenne szükségem? Ilyet még nem csináltam. Kérlek segítsetek ebben.

(#25535) Intruder2k5 válasza Mexildos (#25534) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lesz szükséged két IP-re, és a fix IP-t is inkább úgy szokták megvalósítani, hogy igazából DHCP-vel kapod azt is (DIGI esetén PPPoE prokollon át), de mindig ugyanazt a címet kapod. Tehát nekem nem kell a routerben semmit állítani.

Persze mindez elvi szinten, nem tudom a DIGI ad-e egyáltalán fix IP-t lakossági internethez.

[ Szerkesztve ]

(#25536) Mexildos válasza Intruder2k5 (#25535) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Tehát akkor a router megkapja a FIX IP-t és én pedig csak simán a routeren belül beállítom, hogy ezen az IP-n keresztül tudjanak a szerverhez kapcsolódni? Ezt pontosan hol kell megtenni (általánosságban?)

Egy másik út!

Olyat lehet csinálni, hogy a router kap dinamikus IP-t és a FIX IP csak a szerverhez szól? Bár most így végig gondolva nem lehet :) Vagy igen?

(#25537) Intruder2k5 válasza Mexildos (#25536) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Neked portot kell forwardolnod a routerben a szerver LAN IP címére, a szükséges szolgáltatás portjára.

Nem lehet! Egy SOHO routernek egy WAN interfésze van, és az egy IP címet kaphat.

(#25538) MasterMark válasza Mexildos (#25536) üzenetére


MasterMark
titán

Ezért felesleges a fix IP. Vannak direkt ilyen oldalak, amik frissítik a dinamikus IP-d egy domain-ra. Pl. DynDNS.

A belső hálózat címei teljesen más, mint ami a WAN porton kifelé van. Belül mindegy milyen IP-t adsz a szervernek, bár érdemes fix-et ott is. A lényeg, hogy a kérést tovább kell oda irányítani. Tehát pl. webszerver, akkor a 80-as portot forwardolni, a szerver belső IP címére.

Switch Tax

(#25539) ladik válasza Multibit (#25515) üzenetére


ladik
csendes tag

Köszi szépen, de ez a távolság miatt nem megoldható. Azért van a 2 router, mert a lakás másik végén már nem ér el wifi a huawei felől.

Csináltam egy móricka-rajzot, h könnyebben érthető legyen amit kérdezni szeretnék.

Röviden: PC működik (nincs semmilyen forgalom a net felé), akkor wifi-n keresztül kapcsolat van, de nem elérhető az internet. Ha a PC-t kikapcsolom, minden megy szépen.

[ Szerkesztve ]

(#25541) heyzsu válasza csubuka (#25533) üzenetére


heyzsu
csendes tag

Köszi a segítséget! Végül is a Vezérlőpulton belül kellett a varázslóban átállítanom dolgokat (hálózati kulcs, meg hogy WPA legyen Wep helyett) és így már működik. :)

(#25542) kevinium válasza ladik (#25539) üzenetére


kevinium
aktív tag

Amikor a pc-n van net, akkor milyen ip-t kap a routertől? Külső ip-t, vagy sima 192.168.*-ot, ha külsőt akkor van ötletem mi a hiba, ha nem akkor el sem tudom képzelni. Biztos jó routeren kapcsoltad ki a dhcp-t? Vagy bridge módba raktad a fő routert? (huawei) Miért?

A huawei natoljon a másikat meg kösd rá kábellel switch-switch portokra és kapcsold ki a TP-linken a dhcp-t úgy jónak kéne lennie. És a tp-linknek legyen mondjuk 2-es az ip címe: 192.168.0.2, vagy 192.168.1.1, attól függ mi a huawei-s hálón a cím. De csak ha akarod konfigolni és nem elég egyszer beállítani.

(#25543) oba


oba
addikt

Kezd tele lenni a tököm...
Adott egy tp-link router, lopták a netet wpa2 mellett még múlt hónapban. SSID -t cseréltem, jelszót cseréltem, mac filtert állítottam be, hozzá adtam azokat a mac címeket, amiket engedek csatlakozni, a saját cuccaink (telefon, laptop, ilyesmi). Most nézem a dhcp/client listnél megint egy ismeretlen eszköz, ismeretlen mac címmel ami nincs a listán, rá van csatlakozva a routerre... onnan vettem észre hogy valami nem okés, hogy megint be volt lassulva a net. WTF? Valami androidos cuccal van felcsatlakozva, mert a clientname androiddal kezdődik... Mit tudok még tenni azon kívül hogy szétcsapok a szomszédok közt? Nem értem, ennyire gyenge lenne a wpa2+macfilter kombó?

(#25544) kali válasza oba (#25543) üzenetére


kali
legenda

szinte kizárt, hogy a wpa2 titkosítást csak úgy megtörjék, pláne ha nagy- és kisbetű, valamint szám kombinációból áll a jelszó.
a router adminisztrációs felületére történő belépéshez használt felhasználónév és jelszó megváltoztatva valami komolyra a gyári értékről?

[ Szerkesztve ]

(#25545) Multibit válasza oba (#25543) üzenetére


Multibit
veterán

WPS (QSS) le van tiltva?

(#25546) oba válasza kali (#25544) üzenetére


oba
addikt

van benne kis/nagy betű és szám is, az admin/admin természetesen megváltoztatva
@Multibit: igen, az is le van tiltva

(#25547) kali válasza oba (#25546) üzenetére


kali
legenda

akkor nagyon nem életszerű, hogy bármilyen segítség nélkül, kintről jutottak be, csak úgy.
a mac address szűrés nyitott hálózat mellett is csak úgy játszható ki, ha engedélyezi a saját eszközének adott értékét a router adminisztrációs felületének kapcsolódó listájában, vagy az eszközének az azonosítóját átírja olyanra, amit (általad) szerepel az engedélyezési listában, ez a hálózat nyitott mivolta esetén megoldható, mert a hálózati forgalom úgy olvasható, abból sok hasznos infó kinyerhető illetéktelen számára, de wpa2 titkosítás és megfelelő jelszó esetén ez már nem így működik, úgy valami más hibalehetőséget kell keresni.
olyan személy, aki ismeri a belépéshez szükséges adatokat és használhatja idegen eszközzel is, vagy kiadhatja illetéktelennek a jelszót?

[ Szerkesztve ]

(#25548) oba válasza kali (#25547) üzenetére


oba
addikt

ez mind szép és jó, és tudom, hogy ennek így kéne lennie, de mégsem így van... :)
senki nem adja ki a jelszót másnak... de ha tudná is valaki a jelszót akkor sem magyarázná meg azt, hogy a macfilter listán nem szereplő mac címmel van felcsatlakozva... megnéztem, nem került új bejegyzés a macfilter listára
esetleg haldokló router okozhat ilyen gondot? néha-néha csinál olyat, hogy nem tudom elérni a konfig oldalát a routernek a 192.168.1.1 -en (lap nem található hibaüzenet a böngészőben) csak router áramtalanítás után... ezt kb havonta egyszer csinálja

(#25549) kali válasza oba (#25548) üzenetére


kali
legenda

mi a router pontos típusa?
az utolsó firmware verzió van rajta?
ilyet még haldokló router/táp esetén sem láttam.

(#25550) oba válasza kali (#25549) üzenetére


oba
addikt

TL-WR841ND és az elérhető legutóbbi firmware van rajta
nem mai darab, pár éve már megvan, de korábban sosem volt ilyen gondom... igaz, kb fél éve költöztünk ide, és múlt hónapban vettem észre először, hogy lopják a netet... akkor nem volt macfilter, és 3 ismeretlen eszköz is fel volt csatlakozva, szintén wpa2 volt és szintén nem egyszerű jelszó... aztán mondom, ssid, jelszó, login username és passowrd csere, macfilter, qss kikapcs, minden megvolt amire gondolni tudtam

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.