Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) toth0721


toth0721
újonc

Akkor tudnátok ajánlani valami nagyon fasza routert giganethez? 20-25 ezres árkategóriában, mert nem a legolcsóbbat akarom megvenni semmiképp :)

(#26452) krealon válasza toth0721 (#26451) üzenetére


krealon
veterán

"Akkor tudnátok ajánlani valami nagyon fasza routert giganethez?"

Itt az aktualis bevalt, ezert ajlott routerek listaja

(#26453) grex4


grex4
aktív tag

sziasztok!

Van egy DIR-600-as routerem.

Gyárilag nem volt vele semmi baj, de mostanában többször belassul, és általában ha max sebességen töltenék vele le egy idő után megszakad a letöltés. Utána egy idő után magához tér, új tud csatlakozni, de újra újra megszakad és ezt egyre gyakrabban, mindaddig, míg már kapcsolódni sem tudok rá wifi-n keresztül. A régi routerem hasonló módon lett kukázva, ugyanezt csinálta, de az kábelen és végül is gyenge volt a sávszélességhez. Kérdésem, mit tudok tenni, hogy rendesen működjön, max sebességen folyamatosan?

firmware frissítve nem volt, kb 4 éves lehet. DHCP lekorlátozva, MAC szűrés be.
1 UTP és 4 wifi eszköz van rajta. (ebből 3 mobil) A negyedik wifi eszköz egy laptop, és ezen száll el ha torrenteznék ~5MB/s.

A routert hogy kell a 11-es csatornára állítani amúgy? nem látom a menüjében.

Full restart után néhány hétig remekül működik, de utána kezdi megint...

üdv

(#26454) UnSkilleD válasza grex4 (#26453) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

valószínűleg elöregedés, ha van rá keret vegyél újat, esetleg tápegység csere még megoldhatja

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#26455) mezis válasza grex4 (#26453) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Én inkább az 1-es csatornára álítanám. 27. oldal.

Próbáld meg egy-egy éjszakára kikapcsolni. Vagy naponta kikapcs/bekapcs.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26456) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Speedport Home Gateway, Speedport W 724 Type Ci van az egyik ismerősömnél. Frissen kötötték be, a telefonja csatlakozik a wifijére, a laptop nem. Mitől tud ilyet csinálni a router, vagy mitől szokott ez a konkrét típus? Pár nap múlva megyek hozzá belenézni, de addig is ha valaki tudna tippet adni, akinek már van tapasztalata, megköszönném.

Köszi előre is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26457) grex4 válasza UnSkilleD (#26454) üzenetére


grex4
aktív tag

rendben, köszönöm a választ!

mezis: átállítottam, köszönöm! Ott nem kerestem a beállítást egyedül :D

üdv

(#26458) Blashe


Blashe
aktív tag

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi táblázat kitöltésében. Portot/kat szeretnék megnyitni a router/modememen. Jelen esetben Technicolor 7200-ról van szó konkrétan.

legyen mondjuk a port: 5085

Local IP address: egyértelmű hogy annak az eszköznek az ip-je amin portot akarok nyitni

Local start port: ?
Local end port: ?
External ip: ?
External start port: ?
External end port: ?

Protocol : both
Enabled: on

(#26459) Gubek-Einste válasza hcl (#26456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik a wifi beállítások?
Milyen adapter van a laptopban?

#26458 Blashe
Local start port: 5085
Local end port: 5085
External ip: Nem kell kitölteni
External start port: 5085
External end port: 5085

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26460) hcl válasza Gubek-Einste (#26459) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó lenne ezket tudni :) Hétfőn megyek ránézni. Ezért kérdeztem azt, hogy van-e valakinek hasonlóval tapasztalata, mert akkor már nem feltétlen úgy mennék, hogy majd meglátjuk, mi lesz, könnyebb lenne elindulni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26461) XDModesty


XDModesty
aktív tag

Sziasztok!
Van nekem egy ilyen routerem: http://logout.hu/cikk/tp-link_tl-wr1043nd_okositas/bevezetes_specifikacio.html
Van egy borzalmasan idegesítő hibája. Random meg szokott halni, a gép sárga kis felkiáltójellel jelzi az óra melletti wifi jelnél, hogy nincs net. A router egyébként áram alatt van, fut, a netet mégse továbbítja. Egy megoldás van ilyenkor, router áramtalanít, visszadug, és rögtön helyrejön.
Van bárkinek bármi ötlete, hogy ezt mi okozhatja? Firmware: DD-WRT v24-sp2 (05/27/14) std

(#26462) Multibit válasza XDModesty (#26461) üzenetére


Multibit
veterán

Feltehetően az 1-es verzióról van szó. Ha ragaszkodsz hozzá, cserélj tápegységet! Ha továbbra is csinálja, cserélj routert!

(#26463) XDModesty válasza Multibit (#26462) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Igen az 1es verzió. Szar a táp? Ezek szerint ez egy gyakori hiba?

(#26464) Pampipapi


Pampipapi
tag

Sziasztok!

Asus RT-N18U routert vettem, Digi 100/50-es nethez.
Kábelen meg is van a névleges sebesség (még több is), de Wifi-n 50/50 fölé nem igazán megy.
iPhone 5S-sel tesztelem. Mi az elvárható sebesség Wifin?

(#26465) grex4 válasza XDModesty (#26463) üzenetére


grex4
aktív tag

(#26466) Intruder2k5 válasza XDModesty (#26463) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, néhány év után jellemző hiba. Esetleg ha van érzéked - és eszközöd is - hozzá, akkor meg lehet próbálkozni a táp javításával.

[ Szerkesztve ]

(#26467) Jimmy66 válasza Intruder2k5 (#26466) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Én a tápra soha nem gondoltam volna!

(#26468) Intruder2k5 válasza Jimmy66 (#26467) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig megesik az ilyen elég gyakran, és már volt is szó róla, többször is, illetőleg pont ezért bekerült az itteni összefoglalóba is.

(#26469) Gubek-Einste válasza Pampipapi (#26464) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Min N300-as adapterrel szerelt laptoppal kellene tesztelni mert a mobilok általában nem tudják kihasználni a router-ek képességeit, 2,4 GHz-n többnyire csak 1x1:1 képességűek.
Egy N300-as adapterrel környezeti tényezőktől függően kb 80-100 Mbps-re lehet számítani, ennél jobb adatottságú adapterrel többre is de az ilyenek elég ritkák.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26470) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Úgy néz ki friss fw van a HGW-men. Viszont még így is néha megszakad a net, vagy nem jelenít meg oldalakat amit kis idő múlva már rendesen behoz.

[link]

A fenti kép/link alapján, szerintetek rendben van?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#26471) Jimmy66 válasza Intruder2k5 (#26468) üzenetére


Jimmy66
senior tag

:R

(#26472) Kolondrum válasza XDModesty (#26461) üzenetére


Kolondrum
félisten

Első héten elkezdte nálam. Többet sem vettem. ;]

(#26473) Tonus


Tonus
csendes tag

Sziasztok!

A következő gond van:

Emeletes házban a felső szinten van a router ,eddig gond nélkül ment a netezés laptoppal az alsó szinten.
De szinte az egyik napról a másikra megszűnt a lenti internet elérés és már csak a felső szinten lehet netezni.
Semmi átállítás nem történt azóta.

Router :TP LINK TL WR 1043ND

Előre is köszönöm!

(#26474) Intruder2k5 válasza Tonus (#26473) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Lehet látni más WiFi hálózatok jelét is? Lehetséges, hogy azonos csatornán indult egy szomszédos hálózat, ami elnyomja a földszinten a gyengébb jelet.

[ Szerkesztve ]

(#26475) Tonus válasza Intruder2k5 (#26474) üzenetére


Tonus
csendes tag

Szia!

Köszi szépen,segített. Újra van net.

Viszont most ,ha lent használom a laptopot olyan mintha "elszívná" a netet a többi (fenti)laptopoktól.
(Vagy mintha valamilyen priorítása lenne a többi laptoppal szemben).És a többi nagyon belassul.
Szinte alig hoz be akármilyen oldalt.

Esetleg ha erre is lenne valamilyen ötleted,megköszönném! :R

(#26476) Intruder2k5 válasza Tonus (#26475) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, korlátozd le a torrentet, mind sebességben, mind pedig maximális kapcsolatszám tekintetében.

(#26477) hcl válasza hcl (#26460) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megoldás : a win addig sem jutott el, hogy jelszót kérjen. Megállt ott, hogy hitelesítés. Megrugdostam a biztonsági beállításokat, titkosítás WPA, WPA2, WPA2 TKIP+AES-sel, csak AES, semmi javulás.

A windózzal elfelejtettem a hálózatot, és már csatlakozott is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26478) Tonus válasza Intruder2k5 (#26476) üzenetére


Tonus
csendes tag

Köszi, de a lenti gépen nem fut semmilyen torrent.(De a fentieken sem gyakran)
Szóval itt valami más lesz a probléma.

(nem tudom az számít-e Win8.1 van rajta , a többin meg 7-es)

[ Szerkesztve ]

(#26479) bb71


bb71
őstag

Érdekes gonddal küzdök, amióta bekötötték a Digi-t. Hoztak egy ZTE F668 routert, amely 4 LAN port (csak 1-3-ig használható), WIFI 2,4GHz - ennél több nekünk nem is kell otthonra.
[link]
[link]

DE

a wifivel kapcsolatban valami nem gömbölyű, mert ugyan az androidos telefonok tudnak sikeresen csatlakozni, de nincs internetelérésük. Illetve van olyan - a leggagyibb nevenincs gyártó telefonján ma reggel simán volt net, még a márkásabbakon nem... már változtattam wifi csatornát is, de igazából fogalmam nincs, hogy mitől lehet... csatlakozik a telefon, kap IP címet, de nincs rajta net elérés?

Van valakinek ötlete?

(#26480) molnartom válasza bb71 (#26479) üzenetére


molnartom
aktív tag

Próbáltál már titkosítás nélkül kapocsolódni a wifihez?

(#26481) bb71 válasza molnartom (#26480) üzenetére


bb71
őstag

még nem... este kipróbálom.

(#26482) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

van egy régi tplink wr542g routerem, lehetne ezt wireless bridgelni egy másik aphoz?

a wireless beálításai között ha kipipálom bridget akkor egy mac címet kér, megadom neki annak az apnak a wifi macjét ameyikre csatlakozni akarok, miket kéne még állítani?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#26483) krealon válasza UnSkilleD (#26482) üzenetére


krealon
veterán

"van egy régi tplink wr542g routerem, lehetne ezt wireless bridgelni egy másik aphoz?"

Egy masik WR542G-hez igen, mashoz nem.

(#26484) Zaja2


Zaja2
senior tag

Hello,
nem reg kotottek a szomszedba uj telekomos netet telefonnal,tv-vel egyutt. Adtak egy modem+router kombo speedport w724v sz@rsagot ,amivel az istennek nem birom netre keztetni se a laptopot,se a gepet. wifi van,illetve a wlan funkcio mukodik,de amikor a telekomos feléhasznalo nevet es jelszot probalom megadni,akkor nem csatlakozik. router is not responding meg wrong ip connection szovegeket dobal ki magabol. neha be sem tolti a beallitasi feluletet,ami a http://speedport.ip volna.

Valakinek hasonlo gond? A valaszokat elore is koszi!

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#26485) Gubek-Einste válasza bb71 (#26479) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Digi-s témában már kérdezted, hogy másnak van-e ilyen gondja ezzel az eszközzel?

#26484 Zaja2
Hol próbálod megadni a T-s user/pass párost?
Ebben az eszközben meg kell adni a T-s user/pass párost majd a többi funkciót úgy kell kezelni mint egy normál wifi router esetében.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26486) spati3


spati3
csendes tag

Sziasztok

Tegnap óta nem megy rendesen az internetem, bizonyos időközönként megszűnik a kapcsolat a routerrel, ha hibaelhárítást csinálok akkor helyre áll és azt írja ki hibának hogy ,, Az alapértelmezett átjáró nem érhető el".
Ez a probléma újra és újra megismétlődik de csak az én gépemen, ez a wifinél és az ethernet kapcsolatnál is fent áll viszont wifin tudok csatlakozni a routerhez de net akkor sincs.

Valaki tud valami megoldást?

(#26487) Gubek-Einste válasza spati3 (#26486) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router-ről van szó?
Más eszközzel nincsen ilyen gond?
Kezdetnek csinálhatnál egy driver eltávolitás/újra rakást mind LAN és mind wifi tekintetében.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26488) spati3 válasza Gubek-Einste (#26487) üzenetére


spati3
csendes tag

Egy tp link 1043nd, más eszközzel nem volt baj, külön a drivert nem tettem fel csak a windows illesztőprogramot távolítottam el, de még mindig meg áll.
Például ha youtubon akarok nézni egy videót pár mp múlva megáll.

(#26489) westend2


westend2
csendes tag

Sziasztok!

TP-Link 543g routert szeretnék jtagolni! Tudna valaki segíteni ebben??? :F

(#26490) mezis válasza westend2 (#26489) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szint illesztésre ilyet vagy valami hasonlót ajánlok.

mezis

(#26491) Gubek-Einste válasza spati3 (#26488) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a router v1-s akkor Öreg router GYIK.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26492) krealon válasza mezis (#26490) üzenetére


krealon
veterán

Amit linkeltel az RS232 UART, nem JTAG. Utobbihoz speci kabel es megfelelo szoftver is szukseges.

(#26489) westend2
Ez a 543-as TP-link olyan oreg, hogy erdemes inkabb egy TL-WR741ND-re cserelni, mert a javitas arabol megvan az uj keszulek, ami nagysagrendekkel jobb.
Persze ha csak a barkacsolas a cel, akkor nem szoltam, de ha hasznalni is akarod valamire, akkor semmi ertelme veszodni vele.

(#26493) westend2 válasza mezis (#26490) üzenetére


westend2
csendes tag

Köszönöm szépen! Én még szoftra is gondoltam, egyébként akartam frissiteni a firmwaret, és akkor szállt el.Elkezdtem olvasgatni róla a neten, de nem találtam semmit!Esetleg valakinek még valami ötlete?Szerettem ezt a kütyüt, kliensként használtam, van másik is ujjab is stb... csak sajnálnám kidobni... :U

(#26494) spati3 válasza Gubek-Einste (#26491) üzenetére


spati3
csendes tag

Megnéztem V1 de ha az volna a baj akkor mindegyik eszközön jelentkezne ez a probléma.

(#26495) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Ha valaki tudna segiteni egy wr740n repeaterkent valo beallitasaban, azt nagyon kerem privatban keressen meg. Egyszer sikerult beallitanom a dd-wrt-t tobb mint egy eve egy leiras es egy video kombinalasaval, de nem tudom hogyan. A videot megtalaltam de nem boldogulok vele mar 4. napja. A neten talalt leirasokat es videokat mar kiprobalgattam, nekem nem mukodik, vagy valamit nem jol csinalok.Koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#26496) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Egy komoly kérdésem lenne felétek..van egy cisco upc-s routerem..és arra lennék kíváncsi, hogy erre rácsatakozott többször is egyik barátnőm aki itt volt még velem kb. fél éve, mikor még kapcsolatban voltunk..és ekkor mindíg a routeremen jelentkezett be facebookra ugye..kérdés az, hogy a router megjegyzi e ezt a jelszót, amin ugye a facebookjára fellépett wifin, mert szeretném kideríteni a face jelszavát, ha csúnya dolog ha nem, ugyanis sajnos életbevágó lenne..

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#26497) Intruder2k5 válasza Feri1977 (#26496) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia,

Nem jegyzi meg, ilyet a routerek nem tárolnak.

(#26498) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tudnátok segíteni? DD-WRT-től visszaraktam a gyári fw-t a Tp-Link 941ND routeremre, és gondoltam, utána felteszem a legfrissebb gyári fw-t. Igen ám, csak a TP-Link honlapján a router adatlapján egyrészt nincs V3 verzió (ami nekem van), csak V1, V4, V5, V6. Bár gondolom a V1 is megfelel a V3-nak. A gond az, hogy hiába választom azt, nincsen letöltési lehetőség. Csak egy FAQs, meg Compatibility fül. Honnan a fenéből töltsem le akkor a legfrissebb fw-t?

Jó, más oldalon ill. a TP-Link német oldalán mondjuk megtaláltam (120201es fw), de elég gáz, hogy a globális oldalukon meg nincs fent, még ha nem is egy új routerről van szó...

[ Szerkesztve ]

(#26499) mezis válasza Gabesz87 (#26498) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

TP-Link-ék valahogy nincsenek a helyzet magaslatán a frissítésekkel. :Y

(Ez is az ő honlapjuk, de miért nem lehet ide eljutni "egyenes" úton ? :F )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26500) Gabesz87 válasza mezis (#26499) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát ez az! Jó kérdés. Én a németről szedtem le. Úgy látszik a globális US oldalukat leszámítva minden más nyelvűn fent van :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.