Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#23000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tegyél fel rá Tomato-t, próbáld meg azzal...

(#23002) sikkancs


sikkancs
csendes tag

Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni abban, hogy a routerem olyat produkál, hogy restart (router restart) után kb. 1-2 percig ad vezetéknélküli hálózatot, internetet, utána pedig látni a hálózatot, de kapcsolódni rá nem lehet, NAS is eltűnik a hálózatról, és a routeren keresztül kábellel sem lehet internethez jutni. Reseteltem, de ez utánna is ugyanezt produkálja.

Kuka, vagy van valami ötletetek? Köszi előre is!

(#23003) pkocsis


pkocsis
tag

Sziasztok!

Szeretnem megtudni, hogy pontosan milyen sebesseggel masolok szamitogep es NAS kozott.
Tudtok erre egy teszt programot?

Koszi.

(#23004) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Raktam egy DD-WRT-t próbának a TP-LINK 841ND routeremre. Mivel tetszik, ezért szeretném majd élesbe feltenni a 842ND-re, mert őt fogja leváltani egy 3600-as TP-LINK, így a 842-nek csak torrentezni kell. Hogyan tudnám ezt elgegyszerűbben kivitelezni? Ha más alternatív fw azt is szívesen rakom pl. open-wrt, lényeg, hogy lehetőleg webes interface-t kelljen használni végig. Köszi!

üdv, adika4444

(#23005) Đusty


Đusty
addikt

Sziasztok!

ASUS AC56nál, hogyan kell kikapcsolni a wifiket? A menüje nulla, hogyan kell előcsalogatni valami értelmeset? Tplink után ez nekem kínai hiába magyar.
Ja és mi az a kettős WAN? (engedélyezése)

[ Szerkesztve ]

(#23006) jeni válasza Đusty (#23005) üzenetére


jeni
félisten

aszt szem oldalt van egy kapcsoló :U

(#23007) Đusty


Đusty
addikt

Nincs, mozilla alatt látom az oldalsó menüt explorer alatt meg nem :((
És nem tudom, hogy kell egyszerűen kikapcsolni a wifiket. Talán a professzionális menü rádió engedélyezése gomb?
Most vettem, úgyhogy ismerkedás szintjén vagyok a többi kérdés mégcsak ezután jön :-)
Érdemes frimware-t frissíteni rajta?

[ Szerkesztve ]

(#23008) woodworm válasza Đusty (#23007) üzenetére


woodworm
veterán

Nem a menüben oldalt, hanem a készülék (jobb) oldalán.

(#23009) Đusty válasza woodworm (#23008) üzenetére


Đusty
addikt

ok, köszi, tényleg

na tudja ez szoftverből is :

[ Szerkesztve ]

(#23010) Đusty válasza Intruder2k5 (#23001) üzenetére


Đusty
addikt

Szóval lenne 1-2 kérdésem akkor összeszedetten: (AC56)

-Miért nem látom a menüsávot explorer alatt, csak mozilla alatt, tudom ez nem router inkább böngésző probléma de hátha tudsz segíteni.
-Mi az a kettős wan, van értelme engedélyezni?

egyelőre csak ennyi, legalább a net már jön rajta és a wifi kikapcsolva :)

[ Szerkesztve ]

(#23011) jeni válasza Đusty (#23010) üzenetére


jeni
félisten

-jobb klikk egérrel és tudsz variálni állítani a böngin
-ha van ellen oldalon 5GHz akkor érdemes,mindkettőt működtetni,ha nincs az se baj ártani nem ártasz neki.

(#23012) DJ. Ru$y válasza Đusty (#23010) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Leírja szépen a router kezelőfelületén, hogy mire való a kettős WAN, terhelés megosztás stb. Neked az nem fog kelleni szerintem. ;)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23013) Đusty válasza jeni (#23011) üzenetére


Đusty
addikt

Nem tudom mit kellene állítani se jobb klikk után se máshol, minden egyéb jól működik az explorerrel.

kép
explorer:

firefox:

csak a bal oldali menü hiányzik ami a lényeg

köszi Dj valóban nem kell

[ Szerkesztve ]

(#23014) Gubek-Einste válasza pkocsis (#23003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amikor másolsz akkor nem írja ki a sebességet?

#23004 adika4444
Miért nem a 3600-n torrent-ezel? Sokkal erősebb hardversen mint a 842ND.
Gargoyle-lal is tehetnél egy próbát, van webes admin felülete.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23015) moonsorrow


moonsorrow
csendes tag

Segítsetek legyetek kedvesek!

Egy T-Home Pirelli szörnyűséghez kapcsolódik TP-Link wr 543g router AP módban, és ezt Repeateli (TP-Link WA801ND - universal repeater mode)) egy másik router az utca másik oldalán.

A gond az, hogy néha szakad a net a repeaternél, amit újraindítva megszűnik a probléma.

Én a 543-as Network/Wan beállításaira gyanakszom, most így néz ki:

Az ADB a T-home eszköze, ami 192.168.1.1-es ip-t kapott az 543-as a 192.168.1.2, a repeater pedig a 192.168.1.3.
Ja, a repeateren van egy nem managelhető tp-link 4 portos switch is.

Várom a segítségeteket, sajnos nem tudok erre megoldást guglizni. :W

KÖSZÖNÖM!

moonsorrow

(#23016) Gubek-Einste válasza moonsorrow (#23015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY kellene beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23017) moonsorrow válasza Gubek-Einste (#23016) üzenetére


moonsorrow
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

Sajnos így van beállítva csak más címekkel :U

[ Szerkesztve ]

moonsorrow

(#23018) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Adott egy Asus RT-AC66U, amit kicseréltek egy vadonatúj dobozosra, mert bedöglött. A jelenlegi firmware verzió: 3.0.0.4.374_979. Szeretném automatikusan frissíteni, de nem tudom, mert ezt írja ki:

Megkerestem az Asus oldalán, ahol az alábbi verzió érhető el:
3.0.0.4.376.3626

Gondolom letöltöm, kitallózom és kész. Csakhogy azt írják, hogy rezetelnem is kell az eszközt. Nos, ez kissé problémás, mert a DHCP menüben egy halom gép be van állítva manuálisan hozzárendelt IP-vel, a gépeken ezek alapján hivatkozások más eszközökre (Pl.: nyomtató, hálózati tároló), na meg persze a 2,4-es, 5 GHz-es és vendég Wi-Fi hálózat, plusz jeltovábbító 2 irodával odébb, amit szintén nem szívesen állítgatnék be újra.

Ha lementem a beállításokat és azt töltöm vissza reset után, akkor mi történik?

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23019) kali válasza TigerCat (#23018) üzenetére


kali
legenda

szia,

erre való a meglévő konfigurációs beállítások lementése fájlba, a frissítés után gyári visszaállítás, majd a korábbi beállítások visszahúzása a lementett állomány segítségével.
ritkán, de olyan is előfordul, hogy olyan szinten módosítanak valamit az új firmware verzióban, hogy nem csak gyári visszaállítás kell utána, de még korábbi konfigurációs beállítás mentése sem állítható vissza, hanem manuálisan kell újra beállítani mindent.

(#23020) jeni válasza TigerCat (#23018) üzenetére


jeni
félisten

egyszerű de fapados megoldás!
minden egyes beállításról csinálj képeket és a frissítés utána ismételten beállítod a korábbiakra,kényelmetlen lassú megoldás de tuti a dolog.

(#23021) TigerCat válasza kali (#23019) üzenetére


TigerCat
nagyúr

kali, jeni:
Köszi a tippeket! Készülnek a képernyőképek. Már le volt mentve, csak azt nem tudom, hogy ebben az esetben pont nem azért kell-e rezetelni, mert ebben van hiba. Amúgy érdemes frissíteni? Elvileg minden oké...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23022) Gubek-Einste válasza TigerCat (#23021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Frissíteni mindig érdemes mivel javításokat tartalmazhat korábban észlelt hibákra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23023) TigerCat válasza Gubek-Einste (#23022) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megcsináltam és mindent visszaállítottam manuálisan, elvileg oké a dolog. Remélem belépésnél többet nem vacakol majd, mert rohadt idegesítő volt, hogy alkalmanként nem engedett be. A mostani frissítés óta adminban egyszer csak minden megállt, nem töltődött be egy menüpont sem, így manuálisan újra kellett indítanom. Gondolom ez nem kritikus... Speedtest.net-et futtattam, hozza a 250-es netet, ahogy kell. Van még valamilyen eszköz, amivel ellenőrizni lehet a helyes működést?
:)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23024) Gubek-Einste válasza TigerCat (#23023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Majd idővel kiderül, hogy milyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23025) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom. Adott egy ADSL modem és erre szeretnék wifi routert. Mindent össze dugtam ahogy kell, de valamiért nem tudja konfigurálni. PPPoE-s kapcsolatot választottam ahogy kell, felhasználó nevet, jelszót beírtam, de utána nem megy a dolog. Telefonáltam a GTS-nek, azt mondták a felhasználó név/jelszó páros teljesen jó és rendesen a számítógépbe dugva működik is a dolog. Azt mondták, hogy lehet a modem nem kompatibilis a routerrel. Egy eléggé régi Hawei SmartAX MT800u-T modemem van és a wifi router TP-LINK WR841N. Azt mondta a GTS, hogy ADSL2+ és ANNEX B szabványú modem kell. Mi lehet a probléma? Mit nem csinálok jól? Vagy tényleg a modem lesz a hibás?

Köszi

(#23026) TigerCat válasza Gubek-Einste (#23024) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Pl. a jelerősség bűn gyenge. 2,4 és 5 GHz-en is. A régi TP-Link szanaszét alázza ebben. Ahogy látom, nem volt jó választás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23027) Gubek-Einste válasza verti1 (#23025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elképzelhető, hogy a modem miatt nem megy a router-en keresztül a net.
Főleg a régi kék-szürke D-Link 360R modemekkel van gondja a TP-Link router-eknek.
Tesztképpen próbálj szerezni egy fekete D-Link 360R T1E modemet.

#23026 TigerCat
inSSIDer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen eszközzel/adapterrel van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23028) TigerCat válasza Gubek-Einste (#23027) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt hol találom? "inSSIDer"
Van egy gipszkarton és egy tégla, a távolság pedig 15 méter. Jel meg szinte sehol. Kb. 2 méter magasan van az eszköz, az antennákat nem takarja semmi. Mellette nem sokkal egy klíma beltéri egysége. Ennyi.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23029) Gubek-Einste válasza TigerCat (#23028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

INNEN lehet letölteni a 3.x verziót ami még ingyenes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23030) TigerCat válasza Gubek-Einste (#23029) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Leszedtem és feltettem egy laptopra. De nem nagyon tudom mit szeretnél, életemben először látom ezt az alkalmazást...
:F

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23031) jeni válasza verti1 (#23025) üzenetére


jeni
félisten

Hello
A szolgáltató nem cseréli ki a modemet? Tudtommal kérhető,sőt lehet hivatkozni arra,hogy szakad a net,hátha adnak újabbat.

(#23032) tigomigocika


tigomigocika
senior tag

Sziasztok!
Az a problémám hogy:ez

és ennek az előzménye pedig ez:
ez az első bibi
tud valaki segíteni?
Köszi előre is :F

XBOX LIVE: rolandinho007

(#23033) Gubek-Einste válasza TigerCat (#23030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 2,4 GHz Channels-ről kellene egy képernyő mentés.

#23032 tigomigocika
Nem lett kijelentkezve a HGW-ből és emiatt írja ki ezt a bejelentkező ablakban, másold be a kijelentkező oldal címét és akkor már be is tudsz jelentkezni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23034) tigomigocika válasza tigomigocika (#23032) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Hali!
Itt a videó róla mi a problémám

És itt a kép a routeremről:

[ Szerkesztve ]

XBOX LIVE: rolandinho007

(#23035) verti1 válasza Gubek-Einste (#23027) üzenetére


verti1
tag

Ha szerzek egy ilyen D-link modemet azt csak össze kell dugdosni vagy telepíteni is kell valamit?

(#23036) V.Stryker válasza verti1 (#23035) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nyilván.... név/jelszó a szolgáltató felé.

Wifi ssdi és jelszó beállítás. A többi nem annyira fontos, csak ha vannak port átirányításos kütyüjeid.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23037) verti1 válasza V.Stryker (#23036) üzenetére


verti1
tag

:) Magyrul mondjátok....:) Feljebb írtam a problémám, hogy nem működik a TP-link wifi router a Huawei modullal.
Tehát ha veszek egy D-link 360r t1e modemet akkor össze dugdosom a kábeleket, beállítom a PPPoE kapcsolatot, jelszó/felhasználónév és imádkozok, hogy működjön a dolog?

(#23038) tigomigocika válasza tigomigocika (#23034) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Erre tud valaki megoldast?
Olyan aki otthonosan mozog a upc routerek terén!

XBOX LIVE: rolandinho007

(#23039) fishme


fishme
tag

Üdv !
Adott egy tp link tl-mr3220 as router és pr telekomos 10 megás net nah most az én gépem kábeles összeköttetésben áll a routerrel a többi gép, telefon pedig wifin kapcsolódik és azt szeretném elérni hogy az egyik laptop maximum 5 megát érjen el ha megy a többi gép ha nem viszont ha az a bizonyos laptop nem megy akkor a többi gép számára elérhető legyen a max sávszélesség.
Ebben kérnék segítséget remélem érthetően fogalmaztam a kérdést.
Előre is köszönöm !

(#23040) adika4444 válasza tigomigocika (#23038) üzenetére


adika4444
addikt

Inkább írd le a problémát, én legalább is érdemben akkor tudok segíteni.
(#23037) verti1: D-Linket megveszed, összekötöd D-Link lan portja router WAN portjába, bekapcsolgatod őket, utána routerben kapcsolat beállít, majd ha megvan akor mindkettőt kikapcs, modemet ismét be, ha felállt akkor a routert is be.
(#23039)fishme: Igen lehet, bandwidth controll alatt.

üdv, adika4444

(#23041) TigerCat válasza Gubek-Einste (#23033) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Közben elvitték a gépet, így nem tudom megnézni...
Bármilyen más módszer?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23042) TigerCat válasza TigerCat (#23041) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Közben leszedtem a Mac verziót is, de csak aktiválás után működik, szóval az már nem ingyenes...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23043) adika4444 válasza TigerCat (#23042) üzenetére


adika4444
addikt

Macre appstoreban nincs mas wifi analyzer progi? Inssider helyett.

üdv, adika4444

(#23044) tigomigocika válasza adika4444 (#23040) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Na szóval!
Par honapja vettem egy ps4-et
A fifa-val tolom augusztus ota.
Erre most pár hete jelentkezett ez a kis hiba uzenet fifaban amit a videoban 2:09-tol lathatsz.
Es most mar addig elfajult a dolog hogy minden 5-10. Meccs jon ossze hogy tudjak kapcsolodni es allandoan ezt a nat henyat dobja ki!
Kabellel hasznalom de kiprobaltam wifivel is es akkor is ez a bibi.
Upc kabeles netem van...
Reseteltem a routert manualisan is meg a router menujebol is de semmi eredmeny....
Valami portokat kell megnyitni azt mondtak.
Most a ps4 kapott fix ipt kezdesnek mert az a javasolt es megkapta primary is secundary dnsnek 8.8.8.8 es 8.84.4 et
Roviden ennI
Bocsi az irasi hibaert mert telorol vagyok...
Remelem erthetoen irtam es tudsz segiteni:)

XBOX LIVE: rolandinho007

(#23045) TigerCat válasza adika4444 (#23043) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Melyiket vegyem meg?
WiFi Analyzer
WiFi Scanner
WiFi Explorer

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23046) fishme válasza adika4444 (#23040) üzenetére


fishme
tag

Olvastam erről a menüpontról neten de nem sikerült be állítani.
Az ip cím megadásánál miért van tartomány én csak egy gépet akarok korlátozni, porthoz mit kell megadni ? és milyen értékeket adjak meg ha azt akarom hogy a feltöltés az ne változzon a letöltés meg 5mega legyen ?
Ha esetleg le írnád pontosan a teendőt azt meg köszönném.

(#23047) krealon válasza fishme (#23046) üzenetére


krealon
veterán

A jobb oldalon ott van a leiras, hogy hogyan hasznalhatoak az egyes mezok.

Az IP-hez ha csak 1 erteket irsz be, akkor csak arra az 1 IP-re lesz ervenyes a szabaly.

Ha port szerenti szurest nem akarsz, akkor hagyd uresen.

A "Default Lease time" 120 perc, tehat a 2 oranal nagyobb szunetet tarto DHCP kliensek varhatoan nem ugyanazt az IP-t kapjak. Emiatt, a szabaly a kapott IP szerint ervenyesul vagy nem.
Ennek kivedesere, a DHCP --> Addess Reservation menuben az eszkoz hardver cimehez (MAC Address) allando IP-t rendelhetsz (Statikus DHCP).

A szabalyozas megfelelo mukodesehez szukseges a
- Bandwidth Control --> Enable Bandwidth Control: bepipalni
- es a router nelkul merheto (!) feltoltesi (Egress Bandwidth) es letoltesi (Ingress Bandwidth) Kbps ertekenek pontos beallitasa.
- Es persze az elvegzett modositasok mentese is szukseges [Save].

[ Szerkesztve ]

(#23048) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#23035 és #23037 verti1
Pontosan, megoldást jelenthet a gondodra, csak sajnos megjelent egy új verzió (maradt a T1E jelölés) amiben már más SoC van így ha tudsz akkor inkább használtat vegyél mert arra lehet tenni custom firmware-t.

#23045 TigerCat
inSSIDer alternatives for Mac OS X

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23049) TigerCat válasza Gubek-Einste (#23048) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hoppá...
Téves.
:-)

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23050) fishme válasza krealon (#23047) üzenetére


fishme
tag

Köszönöm a segítséget :R sikerült !

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.