Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) mezis válasza haddent (#26048) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi AP szerves "része" a switch-nek.

mezis

(#26052) Gubek-Einste válasza haddent (#26048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A forgalom mindig a legrövidebb úton fog menni.
Pontosan mit is értest "al in one" alatt?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26053) Multibit válasza haddent (#26043) üzenetére


Multibit
veterán

a router tehermentesítve lesz mindenféle LAN kommunikációtól (amíg az a LAN a switch -re dugott egyéb (nem a router) eszközök közt folyik)?
Ezen kívül még olyan előnye lehet, hogy ha csak 100 Mbps portokkal bíró a routered van, gigás switch beiktatásával LAN-on belül gigabites sebességed lesz.

[ Szerkesztve ]

(#26054) haddent válasza Gubek-Einste (#26052) üzenetére


haddent
addikt

Hát azt, hogy switch, wifi ap, dhcp szerver és még miegyéb egy nyomorult kis dobozba zsúfolva, ráírva minden csillivilli szöveget. Aztán már csak a sima lan sincs köszönőviszonyban sem a full duplex-szel... Meg sima alap 120 -as letöltési sebességet nem bír átvinni teljes egészében, meg folyamatosan megnyekken stb. Az a baj, hogy ezt saját tapasztalatból írom, pedig valami márkásabb ~20-25 ezer körüli Asus volt, tehát valami minimális elvárása lehetett volna az embernek szvsz.

Na, mindegy is, szóval úgy áll a helyzet, hogy ezt szeretném:
0. szint: Amíg kötelező szolgáltatói DOCSIS modem-router kombó, addig ő marad, rajta lógnak az iptv boxok, meg ő a DHCP szerver. Ha majd nem IPTV lesz ésvagy be lehet bridgelni, akkor jöhet a helyére egy saját router is, de ez konkrétan egy PC lesz, 1 wan, 1 lan port, DHCP meg ami épp kell nekem, a többit meg ugyanúgy utánna rendezem
1. szint: TP-LINK TL-SG1008 switch, feljebbl majd bővíthető, de ez már elég komolynak tűnik, full duplex garantált (8port - 16gbit/s). Ezen lesz minden amit csak lehet kábelezni, igen, kábelbuzi vagyok és a wifiben még csak távolról sem bízom meg az ugyancsak csillivilli ígért 1300mbit meg társaibam :C Sima gbit lan utp kábel és akkor boldog vagyok.
2.szint A switchbe megy majd még 1, ha kell 2, ha úgy tetszik 3-4-5-végtelen WiFi AP, olyan ami nekem tetszik, olyan teljesítménnyel, antennával stb.. Mivel az AC -és árak betegek, és a WiFi -ben úgysem bízom és max. mobiloknak, laptopoknak netezni (ha komoly munka van akkor a dokkolóra rárakom és lanon van) stb.. kell, ezért kiindulásnak költséghatékonyság céljából a legolcsóbb AC wifi routert gondoltam bevágni AP módba 'oszt csókolom. TP-LINK ARCHER 2 Ugye ez nem éppen illik be a betonbiztos fullduplexes vállalatis switchez, de kezdésnek megteszi, és egy AP szerepét csak ellátja, hát mit csinálna, ha ő rá szabadítanám rá az egészet :C

Válaszodra: utánnaolvastam, meg itt is a válaszok alapján: a legrövidebb út jelen esetben a switch, a Wifi AP nem tud a legrövidebb út lenni, elvileg, ha jól értem. Javítsatok ki.
Illetve nyilván nyugodtan véleményezzétek az elképzelést, ez így 20-25 ezer Forintból kijön, a kábelezést fillérekből-maradékból megoldom, rj45 csatizós fogóm van, mostaniakat is én csináltam, szóval a macera nem zavar, nem vagyok lusta, a robusztusság és a stabilitás a cél. Nem az, hogy elmondhassam, elméletben 1.3GBites wifim van :C

Multibit :R gbitnek gbit, mert 120as netem van, de maga a hardver megrogyik... egyszerűen egy proper fhd 1080p streamet nem tudok áttolni a tv -re mert akad másodpercenként. És a céla future proof. Azt gondolom, hogy ha ezt a gigabites hálózatot kiépítem rendesen, akkor ezzel egy ideig elleszek.

[ Szerkesztve ]

(#26055) Gubek-Einste válasza haddent (#26054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha ugyan arra AP csatlakozik két eszköz akkor csak az adott AP-n fog átmenni az adott forgalom.
Én is inkább a kábelezést preferálom, stabil és nem kell foglalkozni az idegen hálózatok zavarával sem.
Nem ajánlott az AC750-es eszközök a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, AC-ból min az 1200-astől indulunk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26056) haddent válasza Gubek-Einste (#26055) üzenetére


haddent
addikt

Jó, köszi akkor mostmár minden világos tényleg. Még mindig gondolkodom a dolgon, de azt hiszem, hogy a helyes úton vagyok és stabilabb nagyobb és könnyebben bövíthető, olcsóbban javítható (nem egyszerre romlik el egy 60 ezres router) és eleve olcsóbb (a full duplexes 8 portos switch 10 ezerből megvan azért az nem rossz) :R

Direkt nézegetem, az 50 ezres csoda routerekre se merik ráírni, hogy full duplex. Gondolom mert messze nem is az. Cserébe van csillivilli dobozkája meg rá van írva, hogy "up to 500% faster" :F

Networkingből noob vagyok, viszont "szakmabeli" vagyok/leszek (nem pont hálózat de megértem és megtanulom könnyen) szóval ha hülyeséget készülök elkövetni akkor nyugodtan mondd/játok meg, hogy jobban járok egy routerrel azt jónapot :C

[ Szerkesztve ]

(#26057) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Sziasztok!

Egy kis gondom lenne, kérnék szépen segítséget:

Jó fél éve mobilnetet használok, egy WIFI-s (Tenda) routerrel, nem is volt vele semmi gond. De kb. egy hete elkezdett belassulni a net. Nem folyamatosan lassú, olyan 2-3 percig rendesen megy, majd szintén 2-3 percre belassul. Ezek váltakoznak állandóan...
Ha kiveszem a mobilsticket, s közvetlen a gépbe dugom, akkor minden oké, tehát nem vele elsz a baj, hanem valahol a WIFI-s router környékén... Már újraindítottam a routert, újra beállítottam mindent, sőt egy Win újratelepítésen is túlvagyok, de ugyanaz a jelenség...

Van ötletetek?

(#26058) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Adott egy UPC Technicolor TC7200-as modem-router, valaki próbált már hasonlón szülői felügyeletet beállítani? Gondoltam adblock-célokra használnám, és ha vmilyen mód van rá, feltennék egy komolyabb adblock-listát. Be lehet varázsolni többezer domént valahogy a szűrőbe :F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26059) mezis válasza Vegitaa (#26057) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

WiFi-n csatlakozol a routerre vagy UTP-vel ?

mezis

(#26060) Vegitaa válasza mezis (#26059) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Wifi-n.

(#26061) mezis válasza Vegitaa (#26060) üzenetére


mezis
nagyúr

(#26062) Vegitaa válasza mezis (#26061) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Elvileg semmi nincs a közelben, readásul le is van védve...

(#26063) mezis válasza Vegitaa (#26062) üzenetére


mezis
nagyúr

Elvileg.
Lássuk a gyakorlatban.
(A titkosításnak nem sok köze lehet a problémádhoz. Csak mint ok, kizárható a partizán kapcsolat.)

mezis

(#26064) Vegitaa válasza mezis (#26063) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Majd lehet kipróbálom UTP kábellel is a kíváncsiság kedvéért...

[ Szerkesztve ]

(#26065) Gubek-Einste válasza t72killer (#26058) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit szeretnél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26066) t72killer válasza Gubek-Einste (#26065) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Adblock-lista (malware és hirdető doménnevek, többezer db) alapján valahogy a routerrel blokkolni, kvázi a "hosts" fájlt kipakolni a routerbe, hogy az összes felcsatlakozó eszköz védve legyen a hirdetésektől és a közismerten veszélyes oldalaktól.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26067) Intruder2k5 válasza t72killer (#26066) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Volt már hasonló próbálkozás, de a több ezres listát felejtsd el, pár domaint tudsz betenni a szűrőbe. Saját 3rd party fw-s routerrel megoldható, de szolgáltatós eszköz nem erre van kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#26068) adika4444 válasza Intruder2k5 (#26067) üzenetére


adika4444
addikt

TP 1043ND v2-vel megoldható amit a kolléga szeretne?
Gyári fw-n próbálnám.

üdv, adika4444

(#26069) Intruder2k5 válasza adika4444 (#26068) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! gyári fw-n nem tudsz több százas listát hozzáadni a szűrőhöz. Természetesen amennyi hely van a firmware parental control menüjében, annyi domain-t be lehet állítani így is.

Pl. ezt a néhány darabot, lehet már ezzel is észrevehetően csökkenne a reklámok mennyisége, nem tudom, ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#26070) t72killer válasza Intruder2k5 (#26067) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R Noigen, szolgáltatói modemrouteren nem biztos h nekiállnék firmware-t reszelni:U. B megoldás lenne, hogy OpenWRT-zném a dobozába visszaköltözött saját routeremet, és ezzel oldanám meg a gondot, extra dobozt viszont nem szeretnék, úgyh marad az a 15-20 oldal, amit kézzel be tudok írni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26071) Intruder2k5 válasza t72killer (#26070) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, azért írd majd meg, hogy mégis észrevehető-e eme 15-20 domain hiánya.

(#26072) kalman87


kalman87
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan problémám van, hogy a Playstation 4-en az accountomba nem tudok bejelentkezni, WI-FI-n keresztül csatlakozik a routerhez a playstation, (net oké, de account bejelentkezés nem jó).
Eddig fél évig rendben működött, nem állítottam semmit el a routeren.
Kipróbáltuk úgy is, hogy a routert nem használjuk, hanem direktbe a netet a playstationra kötöm, úgy betudok jelentkezni.

A routert frissítettem a legutolsó verzióra:
Firmware Version: 3.12.25 Build 130322 Rel.33803n
ezután semmi változás ugyan úgy nem jó.

Majd reseteltem újraindult, telepítettem, és még mindig nem jó.
(A net az tökéletesen megy, most is ezt használom, a probléma az account bejelentkezés)

Felhívtam a SONY-t is, ők azt mondják, hogy portot kell nyitnom az accounthoz, bár ezt egyáltalán nem értem minek kéne nyitni, ha eddig is működött...

Ezeket írták:
For PLAYSTATION Network:

TCP Ports: 80, 443, 5223
UDP Ports: 3478, 3479, 3658

Na és ezeket nemtudom pontosan, hogy kéne megnyitnom (engedélyezni)
Gondolom a Forwardingban kéne valamit állítanom, csak azt nem tudom pontosan, hogyan.
A routerem típusa (TP-LINK-WR842ND)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#26073) haddent válasza kalman87 (#26072) üzenetére


haddent
addikt

PS4 a network test mit mond a NAT Type -ra?

(#26074) adika4444 válasza kalman87 (#26072) üzenetére


adika4444
addikt

Forvardingra katt, ott add new gomb, beírod a portot, eszköz ip-jét, kiválasztod tcp vagy udp, save.
Ezt csináld meg mindegyik porttal. HA megvagy, előtte vagy utána, menyj be a dhcp, clients list részre, ott a ps ip-jét nézd meg meg a mac címet, adress reservationnál pedig rendeld hozzá a mac-hoz az ip-t az add new gombbal, hogy mindig ua a belső ip legyen kiosztva a gépnek.

üdv, adika4444

(#26075) Gubek-Einste válasza kalman87 (#26072) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26076) kalman87 válasza haddent (#26073) üzenetére


kalman87
csendes tag

NAT-TY-ig nem jut el az az account után van, de azt hiszem wifinél 2-est szokott írni.

(#26077) kalman87 válasza adika4444 (#26074) üzenetére


kalman87
csendes tag

Végigcsináltam ezeket, amit írtatok.
Forwarding, add new, ps4 ip,jét hozzárendeltem.
Az összeset ami fel volt tüntetve portot. Nem lehet, hogy valami más port kéne neki? Nem tudnám valahogy megnyitní az összeset?
Vagy valami tűzfal beállítás nem blokkolhatja?
Esetleg mik lehetnek azok amik blokkolhatják, vagy nem tudom?

(#26078) adika4444 válasza kalman87 (#26077) üzenetére


adika4444
addikt

dmz menüben tudsz neki nyitni portot, de az csak időleges, mert akkor net felé teljesen védtelen lesz.

üdv, adika4444

(#26079) MrChris válasza MrChris (#26047) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megoldódott, a PCMCIA-s wifikártya nem ismeri a WPA2-t és a Délink D600 ezt elég rosszul kezelte. Valakit mindig ledobott... Az új Asus rtn12d1 viszont királyul tud mindent csinálni, azzal megy minden mint a karikacsapás, bár most így csak WPA a titkosítás, gondolom az lófing.

(#26080) nickcreeper


nickcreeper
tag

Sziasztok!
Adott egy Cisco EPC3208 modem és egy hozzá csatlakoztatott TPLink wr841N router, valamint mindezekhez egy fiberpower 60 netkapcsolat.
Vezetékes kapcsolattal semmi gond. Wifin azonban előfordul, hogy sávszél elkezd süllyedni. Aztán meg sem áll egészen 0,1-es értékig. De vezetékkel van net ilyenkor is. Egy-két újraindítás részben orvosolja a dolgokat.
Gyári beállítások vannak a routeren.
Mi lehet a probléma forrása?
Előre is köszönöm!

(#26081) Multibit válasza nickcreeper (#26080) üzenetére


Multibit
veterán

A környezet mennyire "szennyezett" más wifi hálózatok által? Próbálj beállítani kevésbé terhelt csatornát! Használod valamilyen megterhelő feladatra a wifi-t (pl. torrent)?

(#26082) nickcreeper válasza Multibit (#26081) üzenetére


nickcreeper
tag

3-4 hálózat van. Nyuggerekkel vagyunk körülvéve. Nem vagyok nagy guru sajnos, melyik csatornákkal próbálkozzak? Torrent nem nagyon van.

(#26083) Multibit válasza nickcreeper (#26082) üzenetére


Multibit
veterán

Hogy melyik csatornát érdemes beállítani, azt sem én, sem más nem tudja neked megmondani! Ha notebookot használsz, futtass egy inSSIDer3 programot, ha telefonról wifi-zel, használd a Wifi Analyzert, ezek megmutatják, hogy melyik a legkevésbé terhelt csatorna. Ha torrentezel, azt ne wifi-n tedd!
Az lenne a legjobb, ha betennél ide egy screenshot-ot a routered wifi beállítás képernyőjéről.

(#26084) Puro


Puro
aktív tag

Üdv!
Portforwardingban kérnénk egy kis segítséget. Jelenleg van egy fő router 192.168.1.1 címen, ehhez most hozzátettem wifi bridge módban egy al-routert 192.168.1.2-es címre. Eddig minden jó, net van stb. Továbbra is a fő router osztja az IP címeket, de kábelen vagy wifin keresztül az al routerre is tudok csatlakozni.
Mindkét eszköz TP-Link 841 v8.2 openwrt van rajta.
A jelenlegi gép az alrouteren keresztül 192.168.1.200-es fix ip-t kap kábelen, fut rajta egy transmission, remote gui-val, linux mint-el. Belső hálózatról elérem a gui-t, a 9091-es default port forwardingolva van a 192.168.1.200-as címre.
A fő routert dyndns szolgáltatással elérem távolról, eddig elértem a gui-t is, most nem, mióta az alrouter mögött van a gép. Mit kellene még beállítanom a fő routeren, hogy újra elérjem a gui-t távolról? A 9091-es portot akárhova forwardolom nem jön össze. :F

(#26085) Gubek-Einste válasza Puro (#26084) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A fix IP az elsődleges eszközön van beállítva a gép MAC címe alapján?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26086) Puro válasza Gubek-Einste (#26085) üzenetére


Puro
aktív tag

Igen, a fő routeren lett fixre írva a 192.168.1.200 mac cím alapján és erre szintén a fő routeren lett forwardolva a 9091-es port, hogy a belső hálózatról elérjem. Csak azt nem tudom, hogy hova kellene még pluszba irányítani, hogy távolról elérjem ezt a 9091-es portot.

[ Szerkesztve ]

(#26087) Gubek-Einste válasza Puro (#26086) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A port forward csak külső hálózati eléréshez kell, belsőhöz nem szükséges.
Ha az elsődleges eszközre csatlakozik a gép akkor megy az elérés?
Más eszközzel nincsen ilyen gond ami a másodlagosra csatlakozik?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26088) nickcreeper válasza Multibit (#26083) üzenetére


nickcreeper
tag

Végre ide is eljutottam. :)
Ez az Analyzer eredménye:

Illetve a router beállításai:



Előre is köszönöm!

(#26089) mezis válasza nickcreeper (#26088) üzenetére


mezis
nagyúr

A 7-es, 8-as csatornákkal próbálkozz.
Meg talán van szerencsésebb helye is a WiFi routerednek (antennáinak).

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26090) Puro válasza Gubek-Einste (#26087) üzenetére


Puro
aktív tag

Ha az elsőre csatlakozik, akkor elérem távolról. Ha az alrouteren keresztül, akkor már nem. Pedig az alrouter csak átjáróként funkcionál, nincs dhcp, mindent a fő router oszt ki. Talán valami bug lehet a másodikban :F

(#26091) Puro válasza Puro (#26090) üzenetére


Puro
aktív tag

Na megoldódott a gond. A fő routeren ugyan az a port egyszerre két helyre is volt irányítva, méghozzá a régi ip-re. Elkerülte a figyelmemet, hogy benne maradt... Most már minden ok :)

(#26092) Multibit válasza nickcreeper (#26088) üzenetére


Multibit
veterán

Ahogy mezis kolléga írta, keress jobb helyet a routernek, vagy próbáld másképp pozícionálni az antennákat, mert az Analyzer harmatos jelszintet mutat!

(#26093) Gubek-Einste válasza nickcreeper (#26088) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd át a régiót magyarra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26094) nickcreeper válasza Multibit (#26092) üzenetére


nickcreeper
tag

A képen a mienk a Kossuth 9 nevű hálózat ezt el is felejtettem írni.
40 méteres belmagasság van és vaskos falak.
Hogyan állítsam az antennát? Milyen magasra?
Nagyon köszönöm a segítséget!

(#26095) mezis válasza nickcreeper (#26094) üzenetére


mezis
nagyúr

- Nem felejtetted el. A roiuter beállításoknál látható. :D

- Negyven méteres belmagasság ? Hol laksz, a Bazilikában ? :F :DDD

- Úgy állítsd, hogy közben kukkolod a kliens helyen lévő WiFi Analyzer grafikonját.

(Törekedni kell a közvetlen rálátásra, minél kevesebb terepakadályra. Már egy cserép virág is sokat "árnyékolhat". Antennák közelében lehetőleg ne legyen se fal se nagyobb fémtárgy. Néha pár cm-nyi helyváltoztatás is sokat jelenthet.)

mezis

(#26096) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy hülye kérdésem. Adott egy router, amire be volt konfigolva egy rakás szolgáltatás (port forward, dinamikus DNS), illetve a mögötte levő gépekre is. A router valószínű egy ideje semmilyen kérést nem enged be. Nem nyúltam hozzá, a beállításai rendben, most néztem. DNS lookup kintről megtalálja a hozzá való IP-t, ha bentről azt az IP-t hivatkozom, mennek a belső hálós cuccok, de kintről semmi. Net persze van.
Digi hálózat, TL-WR741N router.
Valaki látott már hasonlót, vagy tapasztalt ilyesmit a napokban? Feleslegesen nem akarom resetelni a routert sem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26097) mezis válasza hcl (#26096) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Kikapcs/bekapcs volt ?

mezis

(#26098) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Segítséget szeretnék kérni QoS ügyben.

Routerem Asus rt-n12.

Cél:
Cs:go lehető legjobb ping, miközben wifin keresztül neteznek a lakásban a többiek.

Képek, hogy hogyan csináltam eddig, de jelenleg 1700-as pingem van cs go-ban:

[link]
[link]
[link]

Köszönöm előre is!

(#26099) hcl válasza mezis (#26097) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Persze. Én konfigoltam össze az egészet az elmúlt években, ez alap. Kintről elég nehézkes volt tesztelni, még egy kiadós traceroute nem volt igazából, de azon kívül minden.

Lehet cserélek routert, ha hétfőig nem javul meg, mert addig úgysem leszek itthon (pont ezért is kéne a távoli elérés :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#26100) Varszegig


Varszegig
veterán

Sziasztok! Mivel elfogytak az ötleteim, beírom ide is, hátha valakinek van ötlete. Van egy Draytek Vigor 2120 router, post based alapon configoltam 2 VLAN-t, minden megy is, egy dolgot kivéve. Van 3 eszköz, ami egyszerűen nem kap ip-t dhcp-n. 2 smart tv, meg egy napelem inverter. Amikor átkonfigoltam mindent, akkor persze a gépeknek is kellett restart meg minden, de aztán mindenki tudta hol a helye. Ez a 3 eszköz azonban hiába indítom újra, áramtalanítom le, járok sámántáncot, nem kap ip-t, amióta VLAN van. Van valakinek ötlete, mit csinálok rosszul?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.