Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) nfsu17


nfsu17
veterán

A win tűzfalon most van 20! utorrent bejegyzés, mindet kipipáltam egy teszt erejéig. Modem 1 éve lett új (szolgáltatói), mondjuk utána nem volt portcheck, az lehet a ludas? Ott sosem kellett még átengedni.
Na-na. Alakul. Egy portcheck oldal már visszajelzett. :) Már 2. A win tűzfal kavart be, de nem tudom most hogy kellene lennie. Ne legyen túl sok pipa, azért mindenki ne jusson be.

[ Szerkesztve ]

(#17002) Shummo


Shummo
aktív tag

Sziasztok. Egy olyan gondolom lenne a WL-520GC routeremmel, hogy a gyári firmwarrel nem lehetett wifizni. A jelet átadta, fel lehetett rá csatlakozni, de az internetet mar nem lehetett használni, az nem töltődött be.
SEmmilyen módosítás nem történt, egyszerűen csak ilyen lett, factory reset se oldotta meg a helyzetet.

Ezért feltettem egy dd-wrt-t. AMivel most működik is minden. VISZONT a 120-as fiber netemből egyszerűen max 25 mbit-et képes átadni.

A stock is hasonló volt, kicsivel többet, de a gyári softverben tudtam olyan csalni, hogy a lan 3 és lan 4-es portot bridge-re állítottam. Azokon átjött 95, ami már sztem jó mivel nem gigabites a router. De az 1-2 továbbra is kb 30-at engedett.

Az lenne a kérdésem miért lett ilyen lassú a netem?
van rá megoldás?
hogy tudnám hogy a lan 3- 4 ismét "bdrige" legyen, mint a gyári firmwaren? vagy hogy ne csak 30 mbit jöjjön át rajta?

az lenne a legjobb ha minden porton átjönne a 100mbit

[ Szerkesztve ]

(#17003) Intruder2k5 válasza Shummo (#17002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Úgy, hogy visszateszed a gyári firmware-t, és beállítasz külső szolgáltatós DNS szervert! Ez lehet a Google féle, akár az OpenDNS, vagy egyéb szerver is! Szerintem nálad is ugyanaz lesz, mint a fentebb említett esetekben...

Amúgy meg 120-as nethez leginkább routert kellene cserélned!

[ Szerkesztve ]

(#17004) Shummo válasza Intruder2k5 (#17003) üzenetére


Shummo
aktív tag

Tudom hogy kellene, de a pénz nagy úr. Tervbe van már egy wdr 3600 vagy 4300, csak az a bajom, hogy amig ez működik és nincs nagy baja, addig nem akarok cserélni, mivel akkor ez meg feleslegbe itt lesz. Eladni meg már nem nagyon lehet, tekintve hogy elég idős technológia.

Kipróbálom amit írtál. köszike

(#17005) Shummo válasza Intruder2k5 (#17003) üzenetére


Shummo
aktív tag

Köszönöm. JÓ lett. Ugyan az volt a megoldás:)

(#17006) Intruder2k5 válasza Shummo (#17005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, örülök! :)

(#17007) Claude Leon válasza Shummo (#17002) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az előfordulhat, hogy amikor a 3-4 portokat "bridge"-be teszed, akkor azok a WAN-nal lesznek switchelve?
(a teljesímény miatt kérdezem, ilyen chipsettel a 30Mbit volna reális plafon)

(#17008) Intruder2k5 válasza Claude Leon (#17007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ez így van, Ő is úgy értette a dolgot, hogy a WAN-al bridge-eli, és nem egymással a két portot...

(#17009) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok !

Asus rt-n12 D1 router, wifi csatorna választás...

Ha jól emlékszem 1-től 13-ig lehet választani. Van-e valamiféle köze a továbbított jel erősséghez annak, ha magasabb számú csatornát állítok be ? Ne tessék nevetni, amikor pl.a 3-ast állítom be, akkor az alatta lévő sorban talán a "low..."míg pl.a 12-esen az "upper" jelenik meg, ha jól emlékszem addig, amíg meg nem történik a konfigurálás....

Köszönettel Csaba

(#17010) Intruder2k5 válasza #73959936 (#17009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nincs! Bár amit mondasz az valóban úgy van, ám jelentése itt nem a rádió teljesítményére, hanem a másodlagos csatorna helyére (lejjebb, vagy feljebb) vonatkozik! A 300Mbps link sebesség eléréséhez két csatorna egyidejű használata szükséges, amiből egyet kell kiválasztanod, a másik pedig vagy alatta, vagy felette lesz néggyel, beállítástól függően!

Az alábbi képen is láthatsz ilyet, középtájon 11+7 beállítással!

(#17011) Claude Leon válasza Intruder2k5 (#17008) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Kösz, akkor az olyankor csak félig router :D

(#17012) Intruder2k5 válasza Claude Leon (#17011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de működőképes megoldás, mivel a UPC 120-as nethez 3 darab WAN IP címet ad, így a hármas és négyes portok mehetnek külön, saját IP címmel, maximum 92Mbps-el, az első két port és a WiFi pedig a harmadik IP-vel, bár ezek már csak legfeljebb 30Mbps-el!

Nyilván nem ez a tökéletes megoldás, de mint azt Te is láttad, csupán pénz kérdése a csere! :)

[ Szerkesztve ]

(#17013) #73959936 válasza Intruder2k5 (#17010) üzenetére


#73959936
törölt tag

Köszönöm, tényleg kell inssider amiből tudom a szabad csatornákat...

(#17014) Intruder2k5 válasza #73959936 (#17013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az nem árthat! :)

(#17015) Gallowgater


Gallowgater
tag

Sziasztok!

Ugyanaz a helyzet mint a többi Asus router tulajnál.

ASUS WL-520GC router, UPC a szolgáltató.

Az ügyfélszolgálat a következőket állíttatta be velem:

TCP//IP protokoll ---> DNS.
Helyi (gazdagép) és vezetéknélküli hálózaton (a laptopon) egyaránt
Elsődleges: 213.46.246.53
Másodlagos: 213.46.246.54

A router-ben nem állítottam át semmit.

A modemre kötött gépen megy is net a router-en keresztül, de wifi semmi a laptopon.

A helyzetet fokozza, hogy ezzel a telefonok (android) is net nélkül maradtak....

Mit kell tennem, hogy működjenek? Lépésről-lépésre, plíz!!!

Előre is köszi a segítséget!!!

Üdv,
Gallowgater

Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // MSI GTX 1070 gaming X // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

(#17016) Intruder2k5 válasza Gallowgater (#17015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem a klienseken, hanem a routerben kellene beállítanod egy DNS-t, így az minden kliensre hatással lesz!

Például így...

[ Szerkesztve ]

(#17017) Gallowgater válasza Intruder2k5 (#17016) üzenetére


Gallowgater
tag

Szia!

>> TCP/IP protokoll v4

A gazdagépen átraktam a DNS kiszolgáló automatikus kérését. (A UPC-s DNS-ek el is tűntek)
A routerben beállítottam az Open DNS-t, mint a képen, majd restart.
Böngésző restart, nicsen net....

Most kitöröltem az Open DNS-t a routerben, és restart.
Visszaállítottam a UPC-s DNSeket.
Megint van net....

Közben a laptopon is csináltam egy teljes restartot, ott is lett internet.

A telefonok továbbra is net nélkül vannak, de azt fogalmam sincsen hol kéne babrálni...

Valami ötlet?

Üdv,

Gallowgater

Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // MSI GTX 1070 gaming X // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

(#17018) Intruder2k5 válasza Gallowgater (#17017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A telefonkra nem tudok mit mondani, de a routerre esetleg megpróbálhatsz feltenni egy DD-WRT-t, azzal jól működik állítólag!

(#17019) Gallowgater válasza Intruder2k5 (#17018) üzenetére


Gallowgater
tag

Most már minden laptop megy a fentiek alapján. A router-t nem bizergáltam tovább, hanem kliensenként beállítottam a javasolt két DNS-t.

A telefonon meg ezt találtam, de még nem állítottam át:

Beállítások > Wifi > Saját Wifi > hosszan nyomva Hálózat módosítása > Speciális beállítások mutatása bekattintani > IP beállítások > átállítani Statikusra > lejjebb görgetni és átírni a két DNS mezőt?

Valaki aki Android guru, mit szól hozzá?

Üdv,

Gallowgater

Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // MSI GTX 1070 gaming X // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

(#17020) Intruder2k5 válasza Gallowgater (#17019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remélhetőleg jó lesz, próbáld meg nyugodtan!

Vagy esetleg ezzel?
https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.co.mytechie.setDNS&hl=hu

(#17021) Echo_


Echo_
csendes tag

Sziasztok
Olyan problémám lenne, hogy két router van összekötve: LANból WANba. Az első egy NETGEAR DG834 típusú router, ami egy kábelmodemre van rákötve és az egyik LAN portjára egy asztali pc. Az első router ip címe 192.168.1.3 és a DHCP-je 100 felett osztja az ip-ket. A második egy TP-LINK WR841N típusú router aminek az ip címe 192.168.2.3 és a DHCP-je szintén 100 felett osztja az ip-ket. Mi okozhatja azt, hogy 2-3 hetente újra kell indítani a routereket, mert korlátozott hálózatot ír az asztali pc-n és az wifin csatlakozott gépeken?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#17022) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Van egy Belkin routerem WPA2 titkosítás van bekapcsolva, társasházban lakom. Megnéztem a logját és a következőkből van nagyon sok napjában többször, úgy hogy itthon sem vagyunk. Lehet csak a TV akar csatlakozni néha? Vagy kezdjek stresszelni mert lopják a netem?
Oct 8 10:18:41 2013 WLAN client ac:22:0b:22:f5:1b authentication fail
Oct 8 10:47:16 2013 WLAN client ac:22:0b:22:f5:1b authentication fail
Oct 8 11:35:21 2013 WLAN client ac:22:0b:22:f5:1b authentication fail
Oct 8 11:48:51 2013 WLAN client ac:22:0b:22:f5:1b authentication fail
Oct 8 11:59:16 2013 a0:0b:ba:88:02:e1(unknown) get IP 192.168.2.3

Firewall log:
Oct 8 22:28:55 2013 Udp Flood from IP 92.249.156.201 port 50010 to IP 77.234.64.232 port 367
Oct 8 22:29:25 2013 Udp Flood from IP 92.249.156.201 port 50010 to IP 77.234.64.232 port 367
Oct 8 22:29:56 2013 Udp Flood from IP 92.249.156.201 port 50010 to IP 77.234.64.232 port 367

Ez a floodos rész és az authentication fail érdekelne. Mi ez a sok fail auth?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17023) Intruder2k5 válasza Redneck (#17022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valaki csatlakozni próbál a WiFi-dre, de nem sikerül neki a hitelesítés... Konkrétan egy ASUS eszköz!

(#17024) Redneck válasza Intruder2k5 (#17023) üzenetére


Redneck
veterán

Honnan tudod hogy ASUS? Amúgy most megnézegettem végig az eszközöket, mindet kiírta de a Samsung TV-met nem jelöli bár arra is jött egy auth fail. Lehet ASUS benne valami chip? Ezt megcáfolandó tegnapról is voltak ilyen logok és a TV ki volt húzva a konnektorból.

Ez a sok auth fail nem azt jelenti hogy új kóddal próbálkozik? A logon amit bemásoltam nem azt írta hogy sikerült neki?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17025) Intruder2k5 válasza Redneck (#17024) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A MAC címéből tudom, hogy ASUS! Amelyik megkapja a 192.168.2.3 IP címet 11:59-kor, az a Samsung!

Az ebből nem derül ki, hogy mindig új kóddal próbálkozik-e, feltételezhetően igen, de az kiderül, hogy mindig rossz kóddal próbálkozik!

[ Szerkesztve ]

(#17026) kuszal válasza Gallowgater (#17015) üzenetére


kuszal
tag

Sziasztok,

én is úgy jártam mint itt sokan mások. UPC + Asus router.

Most úgy működik a net, hogy az asztali gépen a beállítások a következőek:
TCP//IP protokoll ---> DNS.
Elsődleges: 213.46.246.53
Másodlagos: 213.46.246.54

Routerban pedig a
DNS Server 1 mezőbe a
208.67.222.222 szerepel.

Így van net az asztali gépen is és a mobilokon.

Azt esetleg tudja valaki, hogy mi történhetett?

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#17027) Redneck válasza Intruder2k5 (#17025) üzenetére


Redneck
veterán

Ez most 100%? Egy Asus gépes emberke lopni akarja a Wi-fit a házban? Rég nem változtattam kódot. Ha ennyire próbálkozik sikerülhet neki úgy hogy nem logolja a router?

Köszönöm hogy segítesz! Mit jelent a logban a floodos rész?
Rólam küldik a az Udp Flood támadást? Vagy a router hárítja? Nem értek a hálózatokhoz!
Amúgy 2 nagy antennája van a routeremnek, 300mbites és elég erős jelet küld, lehet hogy nem is a házban, hanem a szomszéd házból próbálkozik? Láttam már lakótelepen ablakban laptopozót, jó pár évvel ez előtt... :S

Szerk:
Ilyenkor csak Wlanon próbálnak csatlakozni? Nem létezik hogy valaki kábelen keresztül a routerem mögé bújva szeretne ezt azt?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17028) Redneck


Redneck
veterán

Illetve még egy dolog. Van e válaszlépés ha a gép tulaját nem találom személyesen?

Szerk:
A szolgáltatom floodol? Vagy ez ellenőrzés hogy megy e a rendszer?
Az nem lehet hogy mikor bekapcsolják az ASUS/Alcatel (a másik az volt, TCL Limited) készüléküket az emberek, az körbeellenőrzi a wi-fi hálózatokat és megpróbál kapcsolódni és lehet az összes szóbajövő kapcsolatot megpróbálja?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17029) Intruder2k5 válasza Redneck (#17027) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ez 100%! Egy lakótelep nagy, előfordul az ilyen! Nem biztos, hogy a házban valaki, egy felsőbb emeletii alkásból akár több száz méterről is ráláthatnak a hálózatodra... Ha megfelelő erősségű jelszavad (PSK) van, illetőleg titkosítás WPA2/AES, akkor szinte esélytelen, hogy azt feltörjék! De ha sikerülne is bejutni neki, akkor az logolva lenne, amikor megkapja az IP címet!

A flood nem WiFi-re, hanem a WAN portra érkezik, egy DIGI-s IP címről, de ennek nincs jelentősége, csak logolja a router, és ennyi!

szerk.:
Esetlegesen ki tudod tiltani az adott MAC címet, de még egyszer mondom, ha az alapvető biztonsági követelményeknek eleget teszel, akkor nincs reális esélye annak, hogy feltörjék a routered! Ilyen próbálkozók pedig bármikor jöhetnek mások is, és akkor mindet tilthatod ki sorban...

Nem kábelen próbálkozik, ott van előtte, hogy WLAN Client!

[ Szerkesztve ]

(#17030) Intruder2k5 válasza Redneck (#17028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ismeretlen, védett hálózatra egy eszköz sem próbál automatikusan felcsatlakozni!

[ Szerkesztve ]

(#17031) Redneck válasza Intruder2k5 (#17029) üzenetére


Redneck
veterán

Ettől függetlenül tiltólistára rakom őket. Amúgy is primkó faszfej szomszédaim vannak... :( Akkor ez célzott próbálkozás. Miért lehet ez?

Rámentem a MAC Address Filtering részre. Be akartam másolni az egyik címet és nem engedi:

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17032) Redneck válasza Intruder2k5 (#17030) üzenetére


Redneck
veterán

Rájöttem közben, kettőspontok... Blockoltam ezt a felhasználót. Mi tévő legyek mester? Segíts kérlek, nem szeretném ha valaki tönkretenné a gépem, stb. Vagy másét az enyémről.

Beraktam Blockra az Alcateles és az ASUS-os ember mac címét. Szeretném tudni ki ez a faszkalap, nem tudok valahogy kapcsolatot létesíteni a készülékével hálózaton keresztül? Engem az érdekel mit tehetek én ez ellen?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17033) Intruder2k5 válasza Redneck (#17032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A router admin jelszavát mindenképpen változtasd meg! Ez is, és a WPAPSK is (ez a WiFi jelszó) legyen kellően erős, mindenképpen tartalmazzon kis és nagy betűket, illetőleg számokat is vegyesen! Alap dolog, hogy ne legyen a kutya neve, családtag neve, de ne legyen még csak értelmes szó se! Wireless titkosítás WPA2+AES! Ha ezeket betartod, nem fogják tönkretenni a géped... Esetleg ha nagyon parázol, akkor ezt a MAC szűrés dolgot is használhatod, de akkor célszerűbb lenne megfordítani az egészet, és nem egyenként tiltani a próbálkozókat, hanem úgy beállítani, hogy a saját rögzített MAC címeiden kívül senki mást ne engedjen be!

Különösképpen sok mindent nem tudsz tenni ellene, max ha beengeded őt a hálózatba, ott tudnál ránézni kicsit jobban, hátha van megosztása, gépneve, stb... A komolyabb dolgokhoz hozzáértés is kellene, meg aztán hackeléshez itt nem nyújtunk segítséget, még ha csak visszavágás is lenne a dolog!

[ Szerkesztve ]

(#17034) Redneck


Redneck
veterán

Jó ha így állítom be? Amúgy csomó kérdésem lenne a routerrel kapcsolatban. Nálam csak annyi van beállítva a PPoE authon kívül hogy WPA2-PSK titkosítás legyen és csókolom. Na meg persze az adminkódom. Mást is érdemes lenne aprólékosan belőni? Nem értek hozzá sajnos :(

Szerk:
TKIP+AES be van állítva. Cserélek kódokat azért.
Hogy tudom csak a saját eszközeimre leszűkíteni a kört?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17035) Intruder2k5 válasza Redneck (#17034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben a menüben tudod felvenni azokat a MAC címeket, amiknek engedélyezed a hozzáférést! Minden más tiltva lesz! Tehát ide fel kell venni az összes saját Wireless MAC címet!

[ Szerkesztve ]

(#17036) kuszal válasza kuszal (#17026) üzenetére


kuszal
tag

Tévedtem, nincs wifis net csak vezetékes... rohadjon meg, de most ki, a UPC vagy az asus?????

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#17037) Redneck válasza Intruder2k5 (#17035) üzenetére


Redneck
veterán

Ezt értem de jól értem hogy a pipáltak blokkolva vannak? Felveszem ide a sajátjaimat és nem lesz mellettük block pipa.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17038) Intruder2k5 válasza kuszal (#17036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tegyél fel egy DD-WRT-t!

(#17039) Intruder2k5 válasza Redneck (#17037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Olyasmi... Pontosan nem ismerem a routered működését, de gondolom ez arra szolgálna, ha egy saját klienst valami okból ideiglenesen blokkolni szeretnél, akkor ne kelljen törölni a listából, majd később újra felvenni, hanem csak bepipálod a block opciót!

(#17040) Redneck válasza Intruder2k5 (#17039) üzenetére


Redneck
veterán

Akkor kivegyem ezeket és bízzam a routerre a szelektálást? Fontos: a floodok vagy az auth failek miatt lehet lag multis fpsekben pl?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17041) Intruder2k5 válasza Redneck (#17040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én azt javaslom, hiszen holnap másik próbálkozik, aztán megint másik... Itt fogod mindig bújni a logot, és rögzíteni az újabb és újabb mac címeket? Arról nem is beszélve, hogy alap szoftverekben ezek a listák jellemzően 10, 20, esetleg 30 férőhelyesek, és ha betelik, akkor nincs tovább!

Az a flood amit a router észlel és blokkol, nem okoz lagot! A WiFi csatlakozási kísérletek szintén nem!

[ Szerkesztve ]

(#17042) Redneck válasza Intruder2k5 (#17041) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm a segítséget! Majd még kérdezek lehet, csak nem ma. Kivettem a mac adress filter listáról a blokkoltakat. Hagyom a routert dolgozni, de lehet ha elmegyek itthonról kihúzom...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17043) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Bekapcsolás után várni kell kb. 1,5 2 percet, hogy legyen működő hálózat, ez azóta van, amióta visszajött a router garanciáztatásból. (Router gép éjjel áramtalanítva) régen a másik routerrel rögtön volt net. Gép, minden ua. a logba ezt találtam:

Oct 9 06:40:26 2013
[Message:2]PPPoE: Sending PADI for WAN-1.
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:27 2013
[Message:3]Block WAN PING is enabled.
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:27 2013
[Message:4]Remote management is disabled.
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:31 2013
[Message:5]PPPoE: Sending PADI for WAN-1.
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:34 2013
[Message:6]DHCP: Server receive REQUEST from 08:60:6e:6f:6c:52.
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:36 2013
[Message:7]warning: no upstream servers configured
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:36 2013
[Message:8]DHCP: Server sending ACK to 192.168.0.100. (Lease time = 604800)
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:41 2013
[Message:9]PPPoE: Sending PADI for WAN-1.
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:41 2013
[Message:10]PPPoE: Received PADO for WAN-1, from: 00:30:88:1c:c6:95
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:41 2013
[Message:11]PPPoE: Sending PADR for WAN-1.
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:41 2013
[Message:12]PPPoE: Received PADS for WAN-1. (Session ID: 6582)
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:42 2013
[Message:13]PAP authentication succeeded.
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:42 2013
[Message:14]IPCP: local IP address (86.59.176.4)
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:42 2013
[Message:15]IPCP: remote IP address (145.236.238.143)
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:42 2013
[Message:16]IPCP: primary DNS address (84.2.46.1)
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:42 2013
[Message:17]IPCP: secondary DNS address (84.2.44.1)
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:45 2013
[Message:18]Block WAN PING is enabled.
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 06:40:45 2013
[Message:19]Remote management is disabled.
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 07:07:51 2013
[Message:20]DHCP: Server receive REQUEST from 08:60:6e:6f:6c:52.
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 07:07:51 2013
[Message:21]DHCP: Server sending ACK to 192.168.0.100. (Lease time = 604800)
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 08:02:53 2013
[Message:22]warning: no upstream servers configured
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 08:02:54 2013
[Message:23]PPP: Connection terminated.
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 08:02:55 2013
[Message:24]PPPoE: Sending PADT for WAN-1. (Session ID: 6582)
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 08:03:00 2013
[Message:25]PPPoE: Sending PADI for WAN-1.
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 08:03:00 2013
[Message:26]PPPoE: Received PADO for WAN-1, from: 00:30:88:1c:c6:95
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 08:03:00 2013
[Message:27]PPPoE: Sending PADR for WAN-1.
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 08:03:01 2013
[Message:28]PPPoE: Received PADS for WAN-1. (Session ID: 4ae)
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 08:03:01 2013
[Message:29]PAP authentication succeeded.
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 08:03:01 2013
[Message:30]IPCP: local IP address (86.59.188.209)
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 08:03:01 2013
[Message:31]IPCP: remote IP address (145.236.238.143)
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 08:03:01 2013
[Message:32]IPCP: primary DNS address (84.2.44.1)
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 08:03:01 2013
[Message:33]IPCP: secondary DNS address (84.2.46.1)
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 08:03:04 2013
[Message:34]Block WAN PING is enabled.
--------------------------------------------------------------------------------------------
[Time]Wed Oct 9 08:03:04 2013
[Message:35]Remote management is disabled.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#17044) kuszal válasza Intruder2k5 (#17038) üzenetére


kuszal
tag

Ok, köszönöm a tanácsot, de azt honnan tudom letölteni és értelemszerűen kell használni vagy még bűvészkedni kell vele.?
Egyáltalán mi az ez a DD-WRT?

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#17045) kopogo válasza kuszal (#17044) üzenetére


kopogo
tag

http://informatika.belvarbcs.hu/dd-wrt-avagy-okositsuk-ki-routeruenket

http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database

(#17046) Intruder2k5 válasza kuszal (#17044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DD-WRT egy Linux alapú 3rd party firmware, rengeteg másik közt ASUS WL-520gC-re is!

Jelenlegi legújabb verzióját itt találod!

dd-wrt.v24_micro_generic.bin

Ezt letöltöd, majd reset-eled a routered, betallózod ezt a firmware-t az upgrade menüben, és flasheled! Ha végzett, akkor belépsz a DD-WRT webes felületére (természetesen nem a linkelt demo-ba, hanem a saját routeredbe), és csinálsz egy factory default gyári alapbeállítást! Ezt lehet helyettesíteni egy újabb reset-el is, miután már elérted a webes felületet! És ezt követően kezdheted a beállítást! A WAN alapból DHCP-n van, így ahhoz nem kell nyúlnod, de a WiFi-t illik titkosítani, illetőleg a többit egyéni ízlésed szerint...

[ Szerkesztve ]

(#17047) kuszal válasza Intruder2k5 (#17046) üzenetére


kuszal
tag

kopogo, Intruder2k5!

köszönöm mindkettőtöknek! Este ha hazaértem már próbálom is ki :-D

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#17048) Gallowgater válasza kuszal (#17047) üzenetére


Gallowgater
tag

Szia!

Nálam megy már minden.

Az Open DNS-t végül nem állítottam be a routeren a DNS Server 1 mezőben, (pontosabban semmit nem kellett a routerben átállítanom) csak a TCP/IP beállításoknál a két DNS-t, ami UPC Netherlands-hoz tartozik.

A jó DNS beállítást a mobilokhoz ittt van:

Beállítások > Wifi > Saját Wifi > hosszan nyomva Hálózat módosítása > Speciális beállítások mutatása bekattintani > IP beállítások > átállítani Statikusra > lejjebb görgetni és átírni a két DNS mezőt > Mentés és már megy is.

Üdv, Gallowgater

Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // MSI GTX 1070 gaming X // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

(#17049) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Egy átlagos Asus soho routeren lehet olyat csinálni, hogy bizonyos IP tartománynak nem ad netet? Vagy konkrétan pár IP-nek nem ad?
Ha igen, merre fele keressem majd? Köszi. :R

Switch Tax

(#17050) Intruder2k5 válasza MasterMark (#17049) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Helyi hálózat kell nekik, csak internet hozzáférés nem? Pontosabban milyen az az átlagos asus soho router?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.