Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) carr válasza carr (#25898) üzenetére


carr
őstag

router nélkül is ua. Hálókártya driver csere lesz. hátha.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#25902) jbauer05


jbauer05
tag

Üdv segítséget szeretnék kérni.

Bridgelni szeretnék két routert. A fő router egy tplink 1043nd v2 gyári frimwareval. A másod router pedig egy asus rt n10e lenne. Tudomásom szerint mivel az asus a másod router, ezért ott kell beállítani a dolgokat.
A wireless / bridge menüpontban beállítom a tplink mac címét, ugyanarra csatornára is állítom, wpa2, a jelszót is beírom rendesen. Viszont van ilyen, hogy ap mode pont, azon belül Ap only, wds only, hybrid. Akármelyiket választom nem sikerül a hidat létrehozni. Nem kap ipcímet. A fő routeren is be kell talán állítani valamit ? Ha sikerül mindet rendesen beállítani, az lehetséges lenne kábelen netezni az Asuson keresztül?

(#25903) carr válasza carr (#25901) üzenetére


carr
őstag

jelenség ua. mászok a megfelelő topikba. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#25904) krealon válasza bigdady (#25900) üzenetére


krealon
veterán

"Mára nem tudtam belépni a routerembe a noip ddns cimemen keresztul halozaton kivülről.
Ha belepek online a noiphez akkor a noip a tenyleges ip cimemet latja es a routerben is latszik hogy sikeres volt a login.
Ennek ellenere a sajat hostnevem mögé irva a portomat nem történik semmi (ha atirom a hostot az ipmre akkor beenged) Hogy lehet ez?
"

Ez "egyszeru" DNS feloldasi hiba. Neked kell kideriteni, hogy a szolgaltatod, vagy az eszkozod (vagy valamilyen szoftver) "hibazik". Mivel egyikrol sem irtal, igy reszemrol ennyi.

(#25902) jbauer05
"Bridgelni szeretnék két routert. A fő router egy tplink 1043nd v2 gyári frimwareval. A másod router pedig egy asus rt n10e lenne. "

Kulonbozo chipset miatt nem fog menni a bridging (WDS).
Az N10e nem toud repeater modot, alternativ firmware sincs ra, igy ebben a felallasban nincs megoldas a ket eszkoz vezetek nelkuli osszekotesere. (1043-ra van alternativ firmware, igy az tudna repeater-kent mukodni)

[ Szerkesztve ]

(#25905) bigdady válasza krealon (#25904) üzenetére


bigdady
nagyúr

Noip gond lehetett mert magától helyrejött :)

(#25906) krealon válasza bigdady (#25905) üzenetére


krealon
veterán

"Noip gond lehetett mert magától helyrejött"

Vagy, csak most jart le a DNS rekord Time-To-Live erteke, igy a szolgaltatod ujra lekerte az IP cimet a No-IP-tol.
A magas TTL lehet a DNS szolgaltatod alltal kikenyszeritett ertek, vagy rossz beallitas a No-IP-nel regisztralt domain-nevedre. Ezt neked kell kideritened, vagy eroforras hiany eseten elfogadnond.

(#25907) bigdady válasza krealon (#25906) üzenetére


bigdady
nagyúr

Elmult egy évben most volt először ilyen. Megbékeltem :)
Kösz a segitséget

(#25908) bigdady válasza bigdady (#25907) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ujra nem megy viszont csak lanon belül... Kivulről jó (tplink c5 susteval)

(#25909) adika4444 válasza bigdady (#25908) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

pingelni tudod amikor nem megy?
Írd be a domain nevet cmd-be
ping domainneved
hogy egyáltalán sikerül-e neki feloldani IP-címmé.

üdv, adika4444

(#25910) bigdady válasza adika4444 (#25909) üzenetére


bigdady
nagyúr

Erre most megy belülről is :Y
Nem értem nem nyúlok semmihez és egyszer megy egyszer nem...

(#25911) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

kali javaslatára jöttem ide a Digis topicból, ez lenne a problémám:
[link]

Mi lehet a gond? iPhone 6-al mértem le.

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#25912) crescent


crescent
csendes tag

Sziasztok, segítséget kérnék.

Kb. 1-1,5 éve kaptam T-től egy ZTE ZXV10 H201L csodát...előtte használtam a jól megszokott ASUS WL-520GS Wifis routeremet...asszem ez volt az analóg-digitális átállás, de nézzétek el nekem, ha rosszul emlékszem, mert eléggé kiestem már a témából azóta.
Amíg csak az ASUS volt, 192.168.1.1, admin/admin és be tudtam állítani az általam megengedett eszközökre a MAC szűrést WIFI-re.
A ZTE-nek botrány minőségű a wifi-je ezért anno 1-2 nap utána járással (T-home superszervíz persze segített volna azonnal jó pénzért) sikerült úgy beállítanom a a WIFIT-t, hogy az ASUS a ZTE után van kötve és csak WIFI-t oszt...VISZONT

Az utóbbi időben nem tudom sehogy elérni az ASUS-t (192.168.1.1 nem jön be, de már abban sem vagyok biztos, hogy eddig is ezen értem el), hogy a MAC szűrőbe hozzáadjak új eszközt.
A ZTE bejön a Default Gateway 192.168.1.254-el, be is tudok jelentkezni, de ugye nekem az ASUS-ban vannak menedzselve a MAC-ek amit meg nem érek el...

Mi lehet a gond, merre induljak?
Ha a Comodo-ban mindent letiltok, akkor sem változik a helyzet...

Előre is köszi a segítséget!

(#25913) kali válasza Blaise (#25911) üzenetére


kali
legenda

az 5 GHz kapcsolatot írom inkább/először, mert egyrészt az gyorsabb átvitelre képes - az iphone 2.4 GHz sávon nem 40 MHz/mimo képes -, másrészt az esetlegesen elérhető idegen hálózatok is nagyobb valószínűséggel 2.4 GHz vannak többségében.

Wireless Network Name: mindegy, de ékezetes betű és/vagy nagyon speciális karakter nem javasolt
Region: hungary
Mode: 11n only, vagy ha van olyan ellenoldalad, akkor 11an mixed
Channel Width: 40 MHz
Channel: környezet függvényében (ha van lehetőség a feltérképezésre valamelyik alkalmazással, de próba 40 vagy 44 értéken)

a beállítások eszközlése után újraindítás kell a routernek.

[ Szerkesztve ]

(#25914) Blaise válasza kali (#25913) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, holnap kipróbálom :R

Van még valami más dolog esetleg ami befolyásolhatja? Pl szolgáltatói oldalról?

(#25915) kali válasza Blaise (#25914) üzenetére


kali
legenda

a wifi kapcsolatot nem, alapban a szolgáltatást igen, de ahhoz kábelen kellene tesztelni, ha úgy is probléma van, akkor a router kihagyásával direktben egy munkaállomáson és a tapasztalatok függvényében ügyködni tovább.

(#25916) Gubek-Einste válasza crescent (#25912) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Talán a legegyszerűbb az lenne ha nyomnál egy reset-et és minden beállítanál elölről.
Hogyan van bekötve az Asus? Router vagy switch módba?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25917) crescent válasza Gubek-Einste (#25916) üzenetére


crescent
csendes tag

Igen, valószínűleg reset lesz.
Router vagy switch...nem emlékszem sajnos.
Ha mindent kezdek előlről, mi lenne a legjobb beállítás?

(#25918) Gubek-Einste válasza crescent (#25917) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a szolgáltatói eszköz router módban van akkor a switch mód, semmi szükség sincsen dupla NAT-ra.
Ha van lehetőség rá akkor a szolgáltatói eszközt modem módban /PPPoE Passthrough-ba kell tenni és a saját router-t használni router módban ha nem szükséges a szolgáltatói eszköz által nyújtott tudás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25919) kerlac


kerlac
senior tag

Sziasztok!

Olyat lehet, hogy egy router wi-fijére rámegyek egy másik routerrel és továbblököm így a jelet?

(#25920) kali válasza kerlac (#25919) üzenetére


kali
legenda

szia,

lehet, ha a második router alapban vagy akár moddolt firmware által, de tudja az elvárt funkciót.

(#25922) Gubek-Einste válasza kerlac (#25919) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt hívják repeater módnak, többféle fajtájai is van attól függően, hogy kell-e a kábeles tovább osztás is vagy sem. A legtöbb router gyári firmware-rel nem tudja de CFW alatt megvalósítható. Gyári firmware-rel is repater képes router az Asus N12 D1 és a TP-Link 743ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25923) kerlac


kerlac
senior tag

Köszönöm, végül ebbe nem vágtam bele, mert sikerült power line-al megoldanom a dolgot. Már csak arra keresnék valami lehetősgéet, hogy ne kelljen manuálisan mindig váltogatni a 2-3 wi-fi jel között, hanem az eszköz automatikusan váltson mindig az erősebbre. Próbálom ezt az eszköz oldaláról kezelni, de eddig nem sikerült ilyen beállítást találni (Samsung Galaxy S3 a próbaalany).

(#25924) Blaise válasza kali (#25913) üzenetére


Blaise
veterán

Beállitottam a fenti paramétereket, úgy néz ki, hogy szépen müködik :)

Wifin max 80Mbit körül sikerült mérni 5ghz-en, szóval elkezdek nézelődni valami komolyabb AC-s router felé.

(#25925) kali válasza Blaise (#25924) üzenetére


kali
legenda

maga a router többet is tud wifi útján, pláne 5 GHz sávon, ha ideálisak a feltételek.
nekem amikor tl-wdr3600 volt, 2.4 GHz sávon is 80 Mbps felett tudott, 5 GHz sávon meg többet is, de ez persze ellenoldal és környezeti tényezők függvénye is.
az viszont igaz, hogy ha a környezeti tényezők vissza is fogják a sebességedet, nem mindegy, hogy mennyiből vesznek el, ac kapcsolattal attól még jóval gyorsabb lehet az átvitel.
nekem is ac képes router lett a tl-wdr3600 után, egy rt-ac56u, ami mellesleg hardveresen is jóval erősebb - bár ilyen szempontból kiszolgált a korábbi is, de nem árt, ha van tartalék a vasban, ha netán szükség lenne rá valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#25926) pandor


pandor
tag

Sziasztok,

egy Huawei B593 LTE modem+routert használok egy kis irodában (4 gép csatlakozik hozzá+netre közvetlenül és egy belső hálózatot is kialakít). Mostanában naponta 1-2 alkalommal megszakad a vonal (átkerült a régi helyéről egy másik szobába), majd újraindul a rendszer - nem jövök rá az okára, a jelerősség maxon van továbbra is. De nem ez a fő probléma.
A gond ilyenkor, hogy a belső hálózat megszűnik és a hálóról futó programok behalnak. Ötlet ennek az áthidalására? Gondoltam h veszek egy switch-et vagy routert és csak az csatlakozna az 593-hoz, a szgépek pedig előbbihez csatlakoznának. Vélemény/javaslat ehhez?

Köszönöm a segítséget

(#25927) Gubek-Einste válasza pandor (#25926) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha switch-et használnál akkor ugyan úgy megszűnik a belső hálózat mert a switch csak a LAN portok számát növeli. A router jobb megoldás mert akkor ő maga létre tud hozni egy saját belső hálózatot ami független lesz a MiFi-étől így ha valami miatt a MiFi működése nem megfelelő a router-re csatlakozó eszközök ugyan úgy tudják használni a belső hálózatot mint addig.
Ha van lehetőség akkor egy USB porttal felszerelt gigabites portokkal rendelkező router-t kellene beüzemelni és lehetőség szerint a MiFi eszközt kiváltani egy USB-s modemmel ami a router-re van kötve, ezzel egy sokkal stabilabb hálózat jöhetne létre.

A MiFi-hez van külső antenna és ha igen akkor az rá van téve?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25928) MasterMark válasza Gubek-Einste (#25927) üzenetére


MasterMark
titán

Már miért szűnne meg a hálózat? Csak switch-el is lehet belső hálót csinálni.

Switch Tax

(#25929) Gubek-Einste válasza MasterMark (#25928) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehetni lehet, csak mivel a MiFi a DHCP szerver is a hálózatban így az ő hibája miatt eldobásra kerül az aktuális IP konfiguráció amely ismételt hálózati szakadást idéz elő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25930) MasterMark válasza Gubek-Einste (#25929) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilván, ha azon működik a DHCP akkor igen. Viszont fix IP-t kell adni mindenkinek, és kész.

Fix IP plusz egy switch, azért olcsóbb megoldás.

szerk.: De egyébként ha már kapott IP-t a gép, akkor még ha nem is válaszol a DHCP szerver, azzal a címmel egy ideig akkor is tovább fog működni a hálózat.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#25931) Intruder2k5 válasza MasterMark (#25930) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vannak olyan mobil eszközök amit több helyen is használnak, több hálózaton, teljesen más tartományokban, amit igen kényelmetlenné tud tenni egy statikus beállítás. Én sem javasolnék infrastruktúrált hálózat létesítésének központjába egy switchet, még ha meg is lehet spórolni vele 2000Ft-ot.

(#25932) heyzsu


heyzsu
csendes tag

Sziasztok! Az a problémám, hogy a laptopom valamiért nem akar csatlakozni a wifire itthon (TP-LINK WR841N routerem van, Diginet internettel). Elvileg minden működik, mert a mobilom érzékeli a wifit és csatlakozik is hozzá, de a laptop nem, azt írja, hogy nincs kapcsolat (tudjátok kis, piros X van a wifi jel mellett). Nem tudom mi lehet a baj, van valami ötletetek, hogy mit kéne be-/átállítanom? Köszi!

(#25933) pandor


pandor
tag

Nincs külső antenna hozzá, ezzel együtt eddig semmi gond nem volt vele, stabil volt a kapcsolat, sok nap telt el egy-egy IP csere előtt. Most a szomszédos szobába került és a jelerősség változatlanul max, de naponta 1-2 alkalommal teljesen kiszámíthatatlanul pár másodpercre megszűnik a jel (és úgy emlékszem a rendszer is újraindul, bár ebben nem vagyok biztos).

Idegbaj amikor a 3 gép a 4.-re dolgozva elveszíti a hálózatot.

A router érthető, bár nem tudom mennyire bonyolult a plusz hálózat konfigurálása (eddig szinte csak a drótokat kellett összekötni). A másik h a 4+ portos routerek már drágábbak.

Van egy TP-Link TL-WR842ND router szabadon, ezt csatlakoztatva közvetlenül, majd a routerhez a 4 gépet megoldaná a hálózatszakadást, ha a net el is megy.

Fix IP plusz egy switch, azért olcsóbb megoldás.

A shitch azért jutott eszembe, mert láttam 8 portos kivitelt jó áron (D-Link GO-SW-8G), így lenne lehetőség bővítésre is. Ha a B593-on fix IP-t osztok minden gépnek, akkor ez a megoldás is játszik: switch csatlakozik B593-hoz, majd switch-hez az összes gép.

Ha van lehetőség akkor egy USB porttal felszerelt gigabites portokkal rendelkező router-t kellene beüzemelni és lehetőség szerint a MiFi eszközt kiváltani egy USB-s modemmel ami a router-re van kötve, ezzel egy sokkal stabilabb hálózat jöhetne létre.

Ez jónak tűnik, a következő fejlesztésnél kipróbálom. (Bár a B593-nak is van jó pár előnye: SIP/Voip, mobil telefon csatlakoztatás.)

Ja igen, az egyik gép jelenleg elérhető távoli eléréssel dyndns-en keresztül (ami a B593-nál konfigolható). Ha minden gép router/switch mögé kerül, változik bármi ezen a vonalon?

[ Szerkesztve ]

(#25934) fntastic


fntastic
aktív tag

Sziasztok!

Portokat szeretnék nyitni a csoda HGW-n D-Link DCM-704 en.
A 80-as portot gond nélkül kinyitja, de pl. a 8888 vagy 27015 portokat nem.
A beállításuk ugyanaz.

Olvastam, hogy talán szoftveresen levan tiltva.
Erre próbáltam DMZ-ként beállítani egy rákötött router-t, a router-re kötve a gépem, de így még a 80-as port sincs kinyitva, tehát a DMZ se működik gondolom.

Hogy lehet megoldani? Szoftverrel lehet csinálni valamit? Vagy én csinálok valamit rosszul?

Legvégső eset, tudok kérni helyette Cisco router-t? (az működik rendesen szüleimnél)
/vagy cseréljem ki? a D-Link-ben jobb a wifi távolabbról nem? az indok lehet, hogy cseréljenek velem :DDD /

port nyitás nyitó forward forwarding d-link dlink dcm 704

(#25935) Intruder2k5 válasza fntastic (#25934) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezzel Te nem tudsz mit csinálni, szoftveresen belenyúlni nem lehet, tehát jelentsd be hibára, hozzanak más típust, vagy cseréljenek rajta szoftvert, stb...

(#25936) kali válasza heyzsu (#25932) üzenetére


kali
legenda

szia,

a laptopon bekapcsolva a wifi a hivatott funkciógomb és/vagy hardveres kapcsoló segítségével?

(#25937) Gubek-Einste válasza pandor (#25933) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó volna ha a jövőben Válasz-ként írnál, hogy tudni lehessen melyik hozzászólás folytatásáról is van szó.
Nem túl bonyolult a plusz eszközös konfigurálás, segítünk ha kell.

A másik h a 4+ portos routerek már drágábbak.
Sima 4 portos router és switch olcsóbb megoldás.

Ja igen, az egyik gép jelenleg elérhető távoli eléréssel dyndns-en keresztül (ami a B593-nál konfigolható). Ha minden gép router/switch mögé kerül, változik bármi ezen a vonalon?
Ha csak plusz switch lesz a rendszerben akkor nem, ha már egy router akkor igen de kellenének a pontos beállítások a tanács adáshoz.

#25930 MasterMark
Manuális IP beállítást kerüljük minden körülmények között, csak baj lesz belőle később. Ha kell a fix belső IP akkor a router-en MAC alapján osszunk ki egyet, ennek a megoldásnak több előnye is van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25938) pandor válasza Gubek-Einste (#25937) üzenetére


pandor
tag

Egy esetleges bővítést is figyelembe véve a meglévő eszközökkel (Huawei B593 LTE, esetleg TP-Link TL-WR842ND) + új eszköz(ök) beszerzésével mi lenne a legtisztább/praktikusabb kialakítás, hogy szükség esetén
- max 8 szgép legyen része a belső hálóznak
- egyedi beállítások alapján elérjék egymás erőforrásait (jellemzően 1 gépre ment mind, de a szgépekhez csatlakoztatott 2 nyomtató bármelyik gépről elérhető)
- minden gép érje el netet
- és persze ne jelentkezzen a hálózat szakadás a B593 jelvesztése esetén.

(A jelenlegi felállás - a jelzett problémától eltekintve - a fent leírtaknak megfelel, de csak 4 szgépet kezel.)

Hétfőn többet tudok mondani a rendszer jelenlegi beállításairól...

[ Szerkesztve ]

(#25939) Gubek-Einste válasza pandor (#25938) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A MiFi összekötés a TP-Link-kel WAN porton keresztül, a MiFi-n a TP-Link IP címét MAC alapján fixálni és ha van rá lehetőség akkor DMZ-be tenni.
4-nél több géphez egy 8 portos switch beüzemelése.
Így minden kritériumnak meg fog felelni a rendszer.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25940) Eclips21


Eclips21
őstag

Sziasztok, szeretnék létrehozni wifivel WDS kapcsolatot tp-link wr743nd és wr942n v2/v3 hardverü között, de a wr942n beállításaiban nem találom a WDS-t lehet hogy nem is tudja? Csak onnon gondolom hogy tudja mert az írja a router az AP isolationnél hogy legyen kikapcsolva ha WDS funkciot használunk. Szóval nem értem.

(#25941) Milan86


Milan86
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus RT-N14U router, Firmware Version:3.0.0.4.376_3754 !
6 gép van rákapcsolódva (4 lan + 2 wifi)
Szeretnék internetsebesség korlátozást a csatlakozott gépekre.
Tudna valaki segíteni ebbe, full buta vagyok hozzá. Kb. lépésről lépésre kellene a segítség :U

ha kérhetem emailben írjon aki szán rám egy kis időt mert itt ritkán vagyok fent : matemilan1986@gmail.com

Előre is nagyon köszönöm

(#25942) pandor válasza Gubek-Einste (#25939) üzenetére


pandor
tag

Erről van szó:

Ebben a felállásban a B1-B3 és a C2-C8 gépek egy hálózaton vannak, nincs különbség kezelésükben/beállításukban?

Holnap ránézek a beállítási lehetőségekre, köszönöm addig is...

[ Szerkesztve ]

(#25943) stefficsp


stefficsp
újonc

Sziasztok!
TP Link tl-wr841n router nem csatlakozik automatikusan ZTE (ZXDSL931) modemhez. Kézzel bontanom kell a kapcsolatot és utána csatlakozás linkre kattintani. Fix IP címek vannak megadva az eszközöknek. Mi lehet a gond? Köszi, stefficsp.

(#25944) MasterMark válasza pandor (#25942) üzenetére


MasterMark
titán

Alapból nincs különbség, és egy hálózatnak is számítanak.

Switch Tax

(#25945) Gubek-Einste válasza stefficsp (#25943) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik a pontos beállítások?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25946) snookie_86


snookie_86
csendes tag

Sziasztok,

Segítségeteket kérem:
TL-WR841N v9 routerem van, legfrissebb firmware-vel, de a 100/50 Digi, wifin csak max 45/50-ben jön ki, lan majdnem 100/50. Az ellen oldalon 5 eszköz van, mind "n"-es, és mindegyik, pont ennyit tud, mintha be lenne állítva lefelé a 45, mindegy, hogy 1 méterre vagy a másik szobában mérem. Panelkörnyezet, rengeteg wifivel, inssider-rel már kalibráltam a talán legjobb csatornát, jelenleg 1-esen van, 90 ponttal. Próbáltam az openwrt-t is, bár eléggé bonyolultnak tűnt, összehoztam, de a wifi méglassabb volt.

Mi lehet a megoldás, elvileg kellene bírnia wifin lefelé a majdnem 100-at?
Köszi.

(#25947) snookie_86 válasza snookie_86 (#25946) üzenetére


snookie_86
csendes tag

Bocs, nem 90 hanem 50 pont.

(#25948) Gubek-Einste válasza snookie_86 (#25946) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer3 nevű program mit mutat (2,4 GHz Channels-ről kellene egy képernyő mentés)? Csak, hogy mi is lássuk mi van nálad.
Ha sok idegen hálózat van akkor nem csoda ha gyenge a wifi sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25949) snookie_86 válasza Gubek-Einste (#25948) üzenetére


snookie_86
csendes tag

Most éppen 80 pont..

[ Szerkesztve ]

(#25950) Gubek-Einste válasza snookie_86 (#25949) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezen a helyzeten csak az 5 GHz-re való átállás javítana, sok mindent nem lehet itt tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.