Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) rayoliviero válasza kali (#4998) üzenetére


rayoliviero
veterán

Azt mondja gaborh, hogy ad ip címet a roter a telónak (ki is írja a telefon az ip címet) és mégse megy a net. Ez miért lehet?

(#5002) kali válasza rayoliviero (#5001) üzenetére


kali
legenda

a belső hálózat létrejön a router és a telcsi között, viszont a wan portra érkező net valamiért nem megy tovább a - wifi hálózaton - kiosztott ip címre! először is a wan értékeket és beállításokat kellene ellenőrizni, mert valami nagyon nem kerek...

[ Szerkesztve ]

(#5003) gaborh válasza kali (#5002) üzenetére


gaborh
aktív tag

végül is ez volt a megoldás kulcsa.
Az Advanced Setup, WAN menüjében válaszd ki a megfelelő csatlakozási módot. Ha jól sejtem ADSL-ed van, az a PPPoE kapcsolatnak felel meg. A More config...-ra kattintva meg kell adni a user nevet, a kukaccal és az azutáni résszel együtt, valamint a jelszót. Service name-hez beírhatod a szolgáltatót, nem fontos. MTU=1454, alap, jó lesz, idle time=0 legyen, auto connect bepipálva.

köszönöm a segitséget

Gábor

(#5004) kali válasza gaborh (#5003) üzenetére


kali
legenda

gondolom idézted valaki leírását (a router volt gazdájáét?) de lényeg, hogy megoldódott! :)

(#5005) gaborh válasza kali (#5004) üzenetére


gaborh
aktív tag

egy forumon találtam rá

Gábor

(#5006) gaborh válasza kali (#5004) üzenetére


gaborh
aktív tag

az az igazság hogy világ életben chellom volt és most váltottam diginetre és foglamam sem volt hogy kell külön a routernak is afelhasznlonév meg a jelszó

Gábor

(#5007) kali válasza gaborh (#5006) üzenetére


kali
legenda

természetesen kell, mert a router tárcsáz! digi esetében a service name inkább legyen üres, mert problémát okozhat, ha kitöltöd!

(#5008) gaborh válasza kali (#5007) üzenetére


gaborh
aktív tag

rendben. köszönöm a segitséged.

Gábor

(#5009) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Olyan problémánk van, hogy a Dlink Di-524 routernél nem jön be a config menü.
192.168.0.1-re.
Mi lehet a gond?

(#5010) kali válasza RAiN91 (#5009) üzenetére


kali
legenda

milyen böngésző? reset volt? a felhasználót és jelszót kérő ablak sem ugrik fel?

[ Szerkesztve ]

(#5011) RAiN91 válasza kali (#5010) üzenetére


RAiN91
őstag

az az ablak sem ugrik be :(
Chrome, és ie-ből sem jó.
Reset is meg volt.

(van egy másik router is, SMC, itt be tudom konfigolni, wifi-t is látom telefonon, de a kábelmodem online led nem is világít. Dlinknél legalább világított)
kábelnetnél mire kell menni a kapcsolat típusánál? DHCP, Static, meg még van sok minden, de mindegyiknél kéri a DNS ip-jét, amit szerintem automatikusan kapok)

(#5012) kali válasza RAiN91 (#5011) üzenetére


kali
legenda

di-524 leírás; link
router lan(1) port megfelelő kábel segítségével összeköt a munkaállomás (pc/noti/neti...stb) hálókártyájával, és a böngészőbe beír a 192.168.0.1 cím! ha esetleg módosítva is lett korábban az elérési cím, reset után alapon működnie kell!

(#5013) dutsh


dutsh
aktív tag

Üdv!

D-link (DIR-100) routerem van és nem tudom egyértelműen kiszűrni, hogy mi a hiba forrása.

Hibajelenség: van net, nem szakad meg, router kezelőfelületbe be lehet lépni, ki is írja, h oké, WAN ip-t is kijelzi; csak netezni nem lehet... (olykor még azis előfordul, h p2p gond nélkül megy, ámbár a böngészés meghal...(->a routerra csatlakoztatott összes gépnél egyszerre hal meg a böngészés)). Ilyenkor Disconnect-reconnect ált. segít, de mivel nem csak én netezek itthon, így ez elég macerás... Nemrég még max. 1 hónapban 1x fordult elő, mostmár előfordul, hogy minden 5-10 percben ez a műsor...

A kérdésem ehhez, hogy ilyenkor mi szokott lenni inkább a ludas? Router/modem/vonal?
(modem most lett más hiba miatt cserélve, előzővel és az újjal is ugyanaz a műsor... szóval azt kizárom...) -> Azaz mi esélyesebb router v vonalgondok? Esetleg tippek, hogy hogy tudnám kiszűrni...?

(#5014) Rebirth II.


Rebirth II.
tag

Valakinek valami tippje hogy miért szakad meg pontban 0:00 kor a netem úgy 1 percre?

Tp-link WR941ND router és hozzá a legfrisebb DDWRT (DD-WRT v24-sp2 (06/30/10) std)

(#5015) kali válasza dutsh (#5013) üzenetére


kali
legenda

nem a p2p gyilkoja le a böngészést? a dir-100 nem egy ütős router, nem kimondottan bírja a húzós terhelést...

Rebirth II.; adress lease time vagy hasonló beállítási lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#5016) RAiN91 válasza kali (#5012) üzenetére


RAiN91
őstag

Nem nagyon akar összejönni, reseteltem is 1000x.
A modemen viszont villog az activity, de a számítógépet nem látja, gondolom ezért nem jön be a config menü.

A másik, az SMC. Ott viszont a modemet nem látja szerintem, nem villog a config menü, viszont a gép látja, config menü be is jön, wifi-n is látni, csak éppen nem kap netet...
Valami tipp? Nem én használtam, de aki használta, ő konfigurálta be mindegyiket amíg működött, és ő mondta, hogy rossz. Jó lenne valamelyiket működésre bírni.

(#5017) Evilangel válasza RAiN91 (#5016) üzenetére


Evilangel
tag

A gép ip-je is a 192.168.0.* tartományban van?

(#5018) RAiN91


RAiN91
őstag

igen

(#5019) Evilangel válasza RAiN91 (#5018) üzenetére


Evilangel
tag

esetleg figyelni a hálózati forgalmat, hogy beszél-e a router egyáltalán?

(#5020) dutsh válasza kali (#5015) üzenetére


dutsh
aktív tag

"nem a p2p gyilkoja le a böngészést? a dir-100 nem egy ütős router, nem kimondottan bírja a húzós terhelést..."

Hát minden előfordulhat; igazából tettem ezellen is: sávszél 50-60%-ára (le és fel is) le van korlátozva, + kapcsolatok száma (összes) le van véve max. 20-ra...
Esetleg van még vmi trükk, amivel lehet segíteni ezen?

(Amúgy 2.5éve van meg a dir-100, eddig bírta így, csak az utóbbi időben jött ennyire elő ez a jelenség)

[ Szerkesztve ]

(#5021) Rebirth II.


Rebirth II.
tag

DD WRT-t hogyan lehet teljesen letakarítani Wr941nd Routerról? Vissza akarom rakni a gyári firmware-t mert kíváncsi vagyok valamire.

(#5022) RZoli89


RZoli89
tag

Üdv,

olyan gondom van, hogy a routerem napközben 2-3 szor ledob a netről aztán, csak úgy lehet visszamenni, ha 1-2 percre áramtalanítom, mi lehet a gond?

(#5023) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok!
Olyan problémám volna hogy egy edimax br-6204wg routeremre csak egy géppel tudok netezni kábelen meg egy géppel wifin! Ha a laptopot rádugom kábellel akkor se megy nem azonositott kapcsolatot ir ki de wifin meg megy tökéletesen! Ez mért lehet?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#5024) fifi_addict


fifi_addict
tag

az lehet, hogy egy SMC ruter wifis jele megy egy szobában, a szomszédosban meg lehal a kapcsolat? ha igen, kétéves ruterről van szó - mit lehet rajta piszkálni? jelet erősíteni lehet? vagy venni kell egy újat? help! :R :R :R

...........................???

(#5025) fifi_addict válasza kissdani (#5023) üzenetére


fifi_addict
tag

különböző a MAC-címe a két eszköznek. nézd meg, nem ezzel van-é a gond. alapból elvileg mennie kéne, azt hiszem. kivéve, ha a MAC-address menedzselés aktív.

...........................???

(#5026)



csendes tag

D-link DI-524 topicból másolom, hátha itt előbb lesz válasz:
"hali
van egy ilyen router. múlt héten vihar, baszottnagy villámlás, azóta nemjó. 1-es led villog, 2-es folyamatosan világít, ha van beléjük dugva valami, ha nincs. ha van dugva, "nincs kapcsolat vagy korlátozott". 3-asba dugva van kapcsolat, de a 192.168.0.1-et így sem érem el. illetve egyszer elértem, de meg is halt egyből. 4-esbe dugva se kapcsolat, led se világít, semmi. itt tartok. resetet nyomkodtam már, nem történt semmi.
valamit még lehetne vele kezdeni, vagy béke poraira?"

(#5027) proof88


proof88
addikt

Hello,

van egy Netgear WNR2000 routerem, és fél órája váratlanul lelassult a net, de a routerhez is nehezen fértem hozzá wifi-n keresztül. A naplóban találtam ilyet:
[DoS Attack: ACK Scan] from source: 195.228.245.1, port 80, Friday, September 03,2010 18:37:04
[DoS Attack: ACK Scan] from source: 217.20.130.97, port 80, Friday, September 03,2010 18:36:33
[DoS Attack: ACK Scan] from source: 195.228.245.1, port 80, Friday, September 03,2010 18:33:47

lehet ez volt a belassulásának oka? És ezzel mit lehet kezdeni? Szegény lehet emiatt volt lassú.

(#5028) Kriszty


Kriszty
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy nagyon fontos kérdésem. Nekünk D-Link Dir-615-ös routerünk van. És az a baj, hogy nincs meg a jelszó, és nem tudjuk így még csak megváltoztatni sem, mert mindig kéri a régi jelszót. Ilyenkor mit lehetne tenni?
Előre is nagyon szépen köszönöm annak aki segít.

[ Szerkesztve ]

(#5029) kali válasza Kriszty (#5028) üzenetére


kali
legenda

van a router hátulján egy reset gomb - a wan port és a hálózati táp csatija között -, azt nyomd be és tartsd úgy 10 másod percig, ekkor gyári állapotra áll vissza a router! utána a gyári alap; 192.168.0.1 a felhasználó; admin a jelszó; oda semmit sem kell beírni!

[ Szerkesztve ]

(#5030) Kriszty válasza kali (#5029) üzenetére


Kriszty
csendes tag

Szia!
Köszi szépen, hogy segítettél! :) ;)

(#5031) lenyo


lenyo
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Edimax 6104K routerem és egy Digi 30/20-as internetem. A router valamiért csak 20/20mbitet enged át. Van valami ötletetek, hogy miért? Esetleg beállítási hiba? Vagy "csak" ennyit bír? Előre is köszi a segítséget!

(#5032) kali válasza lenyo (#5031) üzenetére


kali
legenda

inkább utóbbi...
esetleg próbálj frissíteni firmware verziót - ha nem az utolsó van fent, bár az is bő 3 éves - hátha segít valamennyit; link

Kriszty; nincs mit! :)

[ Szerkesztve ]

(#5033) Brenyo


Brenyo
tag

Sziasztok!

Van egy Belkin F5D8236-4 v2 routerem , eleinte jól működött , majd /szerintem/ fw frissítés után olyan gond lett vele , hogy időnként (gyakran) nem hozza be a weboldalakat , de a net továbbra is aktív , tölt is le , msnről se dob ki. Kb 2-3 perc kell neki és újra jó lesz vagy router restart is megoldja.
Elég idegesítő sajnos , régebbi fw-t nem engedi visszarakni IP is out of range-re hivatkozva.

Ha tudna valaki segíteni azt nagyon megköszönném! :R

(#5034) Pulsar válasza Brenyo (#5033) üzenetére


Pulsar
veterán

ebben az időszakban egy tracert parancs mit csinál?
tracert www.origo.hu pl
megtalálja?
Dinamikus, vagy statikus IP van a gépeden?

(#5035) Brenyo válasza Pulsar (#5034) üzenetére


Brenyo
tag

Vár egy darabig és kidobja , hogy nem hajtható végre a tracert parancs.
Dinamikus az IP-m , de statikussal is próbáltam már.
Egy hete felhoztam az albérletbe a routert és 4 gépen osztom meg a netet rajta , mindegyiken jelentkezik ugyanez a hiba!

(#5036) Sityu1990


Sityu1990
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kisebb, nagyobb problémám. Van egy ilyen routerem: TP-Link TL-WR941ND. A probléme meg a következő lenne: a router belett állítva, tökéletesen megy az internet addig amíg el nem indítotom a torrentet... töltés közben fogja magát és szétkapcsolódik a net:S Ez mindaddig így van amíg ki nem lövöm a torrentet... Utána megint tökéletesen megy. Routerba beállítottam a torrent portját, a számítógép a routeren keresztül kap egy állandó IP-t.

Valakinek van valami ötlete?????

Előre is köszi

(#5037) Pulsar válasza Brenyo (#5035) üzenetére


Pulsar
veterán

és ha a tracert nem címmel, hanem IP-vel próbálod?
Arra próbálok kilyukadni, hogy olyan mintha a névfeloldással lenne gon.

(#5038) Pulsar válasza Sityu1990 (#5036) üzenetére


Pulsar
veterán

hát elsőre mindenféle képpen egy firmware frissítést javasolnék, ha ez még nem történt meg. innen le tudod szedni

Ha ez megvan, és még mindig nem jó, a torrent kliensbe állítsd kisebbre a kapcsolt szálak maximális számát. Valószínű nem tud annyi kapcsolat kezelni a router egyidejűleg, és "belefagy".

(#5039) Brenyo válasza Pulsar (#5037) üzenetére


Brenyo
tag

És ha az lenne a gond , akkor hogyan tudnám orvosolni? :U
Ennyire nem vagyok otthon ebben a témában :N

(#5040) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Sziasztok

LINKSYS WRT54GL jó UPC Fiber 120 net mellé?

Olvastam valami WLAN 54 Mbps-t, de nem értek hozzá igazán.
Ez azt jelenti hogy hiába lesz 120 Mbps net, a routert rákötve csak 54 jut majd el a gépekhez?

(#5041) Tosee válasza DjDanee87 (#5040) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Ahhoz a sávszélhez már kábelen is kevés az adott router! Wifi-n meg pláne!

Ez azt jelenti hogy hiába lesz 120 Mbps net, a routert rákötve csak 54 jut majd el a gépekhez?
Kábelen valamivel több, de wifin még annyi sem! Ugyanis az 54mbit/s az elméleti maximum, ami a gyakorlatban csak 22-24 mbit/s között mozog, amit több külső tényező is befolyásolhat!

Ha ki szeretnéd használni a teljes sávszélt, akkor routert kell cserélned!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#5042) Sityu1990 válasza Pulsar (#5038) üzenetére


Sityu1990
csendes tag

Hát így is ugyan úgy szakadozik az internet:S Nem tudom már mit csináljak, firmware frissítés is megvolt, a kapcsolatok számát is lejjebb vettem. Van még más ötleted? Másnak nem volt hasonló problémája?

(#5043) Pulsar válasza Brenyo (#5039) üzenetére


Pulsar
veterán

akkor a router beállításait kellene átmazsolázni. :)

(#5044) Pulsar válasza DjDanee87 (#5040) üzenetére


Pulsar
veterán

hát ahhoz bizony kell egy gigabites portos router. Viszont wifin sosem fogja nyomatni azt a sebességet, max egy 802.11n szabványú.
Ezek viszont nem olcsó cuccok

(#5045) kali válasza Pulsar (#5044) üzenetére


kali
legenda

például egy tp-link tl-wr1043nd router azért nem annyira drága... :)

(#5046) Pulsar válasza kali (#5045) üzenetére


Pulsar
veterán

hét egész baráti ára van a maga 13000-15000 forintjával. Bár én sosem vennék ilyent, de nem rossz :D

(#5047) kali válasza Pulsar (#5046) üzenetére


kali
legenda

pedig kifejezeten ajánlott típus, 5 év garancia, és megbízható stabil működés - a moddolhatóságot is megemlítve! nem hiába szoktuk ajánlani! ;)

(#5048) Brenyo válasza Pulsar (#5043) üzenetére


Brenyo
tag

Rengetegszer reseteltem gyári beállításra és állítgattam mindent , amit lehetett , még a gyári leírást is elolvastam , hogy mi a teendő ilyenkor , de nem sikerült megcsinálni jóra sajnos...

(#5049) Pulsar válasza kali (#5047) üzenetére


Pulsar
veterán

Nem azt mondom, hogy rossz, biztos, hogy jó, de én inkább maradok a cisco-nál. :)
igaz árban sem össze hasonlítható. :U

(#5050) Pulsar válasza Brenyo (#5048) üzenetére


Pulsar
veterán

és ha a routert kihagyod akkor nem csinálja?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.