Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) mezis válasza klambi (#27000) üzenetére


mezis
nagyúr

Amikor switch-re kötöd a "gépet", akkor van a buliban ilyan eszköz, ami IP címeket osztogatna ? :F

mezis

(#27002) klambi válasza mezis (#27001) üzenetére


klambi
addikt

csak a router

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#27003) mezis válasza klambi (#27002) üzenetére


mezis
nagyúr

Elég az.
Nem tisztáztuk még az IPV2 címeidet ! :F

mezis

(#27006) krealon válasza mezis (#27003) üzenetére


krealon
veterán

"Nem tisztáztuk még az IPV2 címeidet !"

Nem inkabb IPv4 ? :)

(#27007) Intruder2k5 válasza krealon (#27006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem biztos, lehet a második verzióra gondolt, ami az IPv6. :)

(#27008) mezis válasza krealon (#27006) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez humor akart lenni:
"az open wrt-s routerem a 10.1 es címre hallgat ezért ezt a logilinket 10.2-esre állítottam"

mezis

(#27009) PitLee


PitLee
őstag

Sziasztok!

A problémám, hogy a net mindig adott időben megszakad, a régi routeremnél volt olyan lehetőség a DHCP alatt, hogy mennyi ideig tarsa fent a címeket és ott ezt kilehetett kapcsolni a mostani TP-Link TL-WR1043ND V.1 routerben sajna nem lehet csak megadni a perceket ha jól tudom.
De lehet, hogy nem ez a gond hanem más, sajnos ezekből a rövidítésekből nem igazán tudom :F

A log-ból részlet

Nov 15 15:03:47 PPP INFO rcvd [LCP TermReq]
Nov 15 15:03:47 PPP ERROR LCP down
Nov 15 15:03:47 PPP WARNING LCP down
Nov 15 15:03:47 PPP INFO sent [LCP TermAck]
Nov 15 15:04:02 PPP NOTICE Standard authentication.
.
.
.
Nov 16 15:04:02 PPP INFO rcvd [LCP TermReq]
Nov 16 15:04:02 PPP ERROR LCP down
Nov 16 15:04:02 PPP WARNING LCP down
Nov 16 15:04:02 PPP INFO sent [LCP TermAck]
Nov 16 15:04:16 PPP NOTICE Standard authentication.
.
.
.
Nov 17 15:04:17 PPP INFO rcvd [LCP TermReq]
Nov 17 15:04:17 PPP ERROR LCP down
Nov 17 15:04:17 PPP WARNING LCP down
Nov 17 15:04:17 PPP INFO sent [LCP TermAck]
Nov 17 15:04:31 PPP NOTICE Standard authentication.

(#27010) MasterMark válasza PitLee (#27009) üzenetére


MasterMark
titán

Ennek nem sok köze a DHCP-hez.

Switch Tax

(#27011) HoaryFox válasza PitLee (#27009) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem DHCP baj lesz.

Milyen netet használsz? Router, egyéb hálózati eszköz (pl. modem) újraindítás? Router reset?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#27012) PitLee válasza HoaryFox (#27011) üzenetére


PitLee
őstag

Adsl, 10/0,5 ZTE zxhn h108lmodem, nemrég cserélték, de előtte is volt.
Gondoltam belenézek a modem, beállításaiba, de az 192.168.1.1-en nem érhető el (közvetlen) érdekes.
A szerelő aki cserélte nyomot fel rá egy brige configot, de olyan jószívű lett volna hogy egyben átírta volna az elérést ?

(#27013) Tamas123D


Tamas123D
csendes tag

Üdv,van egy D-link router itthon és az a probléma ,hogy az androidos eszközök(tablet ,telefon) nem kapcsolódnak az internetre fel. A wi-fi hálózartra gond nélkül felcsatlakoznak,de net nincs. Laptopnál wifin keresztül semmi gond nincs,rendesen csatlakozik a netre. Mi lehet a probléma?

(#27014) Eagle15


Eagle15
csendes tag

Sziasztok!
Arra szeretnék választ kapni, hogy normális-e az a jelenség, hogy közvetlenül kábelen csatlakozva a nethez 100Mb a letőltés 30 a feltőltés sebessége, viszont amikor már a wlan routert (ASUS RT N12E) közbeiktatom, mindkét érték leesik 20-25 Mb értékre, valamint a második gép csatlakozása és a böngésző vagy FB megnyitása, esetleg email küldés esetén szinte használhatatlanul lelassul az adatfolyam.
Összesen ez a két kliens csatlakozik a routerhez, néha egy mobillal is felmegyek, de akkor a másik kettőt nem használjuk.
A szolgáltatói oldal nagyjából rendben van (digi). A lakókörnyezetemben sokan használják és nincs panaszuk.

"Ne vitatkozz diótákkal, mert ahhoz, hogy megértsd őket le kell süllyedned a szintjükre, ott pedig legyőznek a rutinjukkal!"

(#27015) Gubek-Einste válasza Tamas123D (#27013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a router és a telefon/tablet?

#27014 Eagle15
Ez a router gyenge ehhez a nethez, gigabites típus kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27016) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Intruder: Tudnál nekem ebben segíteni? :R

(#27017) Eagle15 válasza Gubek-Einste (#27015) üzenetére


Eagle15
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.
Amint lesz keret, veszek egyet.

"Ne vitatkozz diótákkal, mert ahhoz, hogy megértsd őket le kell süllyedned a szintjükre, ott pedig legyőznek a rutinjukkal!"

(#27018) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#27016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-ban van gyárilag is millió QoS szabály, amihez elvileg csak a fel / le netsebességet kell beírnod, pontosabban annak 90%-át szokás, és kész.

(#27019) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok. Az előfordulhat, hogy Pirelli A225 telekomos router csak úgy elfelejti az DSL előfizető nevet meg jelszót egy kikapcs-bekapcs hatására? A Dell latopom van mikor nem csatlakozik a routerhez, csak ha újraindítom. Ubuntu van rajta, nem tudom hogy ez számít-e. Más routerrel nem csinálja a gépem, viszont a telefonommal mindig tudok csatlakozni a routerhez. Szóvel elég nagy rejtély. Ma egy órába került rájönni, mire kiderült a probléma. :@

(#27020) magmakocka válasza PitLee (#27012) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Nekem is ugyanez volt :(
192.168.1.2-es IP-t kaptam akkor engedett be.
Belehet állítani hogy ne csak erren az IP-re engedjen
Amúgy nekem is van egy ZTE ZXHN H108L Anno az invitel-től! :")

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#27021) PitLee válasza magmakocka (#27020) üzenetére


PitLee
őstag

Meglett kézzel be kellett állítani az ip-t ...1.2 és 255... és az ...1.1 majd a user/1234 re beengedett. Na most jön a user manual-ból majd kiokoskodom mi micsoda rész. :DDD

(#27022) oXyg3n


oXyg3n
tag

Sziasztok

Nem biztos, hogy idevág, de hátha tudja valaki a megoldást, vettem egy PS4-et, és a PSN-re nem tudok felcsatlakozni (NW-31194-8 hibakód), a routerem egy TP-Link TL-WR841N v6, szolgáltatóm Digi. Mobilról megosztottam a netet és ott tökéletesen működik, tehát valami a routerbe nincs jól beállítva. Talán valami portot vagy portokat kellene szabaddá tennem de nem tudom hogy kell. :F

Köszönöm a segítséget.

(#27023) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
TP link wr841n routerről lenne szó. Lehetséges csak adott gépek (az egyszerűség kedvéért mac cím alapján) hozzáférését korlátozni, pl adott időpontokban, anélkül hogy a többi gép hozzáférését befolyásolnám?
Illetve ugyanezzel a routerrel rendszeresen, akár naponta többször is megszakad a hálózat. Lehet ezzel valamit kezdeni?

Köszönöm

(#27024) Gubek-Einste válasza nzozz (#27023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP link wr841n routerről lenne szó. Lehetséges csak adott gépek (az egyszerűség kedvéért mac cím alapján) hozzáférését korlátozni, pl adott időpontokban, anélkül hogy a többi gép hozzáférését befolyásolnám?
Szülői felügyelet alatt keresgéljél ez ügyben.

Illetve ugyanezzel a routerrel rendszeresen, akár naponta többször is megszakad a hálózat. Lehet ezzel valamit kezdeni?
Kábelen vagy wifi-n?
Szaladás idején eléred a router admin felületét?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27025) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

D-Link GO-RT-N300-nál tapasztalt már valaki olyat, hogyha elmegy az áram, akkor elfelejt minden beállítást?
Mindig teljes konfigurálást kell végezni rajta áramszünet után. Mitől lehet ez? Még garis, érdemes lenne cseréltetni?
Kerestem hozzá újabb firmware, mint ami rajta van, de a hivatalos oldalon még mindig csak az első kiadás van...

Köszi! ;)

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#27026) Gubek-Einste válasza Dj Sügi (#27025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem normális dolog ha áramtalanítás hatására elfelejti a beállításokat, tehetsz egy próbát a garanciáztatással,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27027) emperorka


emperorka
tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne a routerrel, hogy wifin keresztül rá tudok csatlakozni, viszont még sincs internet, nem hoz be se milyen oldalt. Pedig már reseteltem a routert, de ugyan ezt csinálja.

(#27028) Intruder2k5 válasza emperorka (#27027) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

- Milyen neted van? DHCP, PPPoE?
- A router előtt van modem, vagy HGW?

(#27029) emperorka válasza Intruder2k5 (#27028) üzenetére


emperorka
tag

Kábelnetem van, sajnos nem nagyon értek hozzá mi az a DHCP. Igen, a router előtt van modem. Már 3 éve tökéletesen működött a dolog, most vagy két hete van ez a probléma.

(#27030) Intruder2k5 válasza emperorka (#27029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáltad úgy is, hogy mindent áramtalanítasz, majd összekötöd a dolgokat, és először a modemet kapcsolod vissza, majd amikor az már online (1-2 perc) akkor a routert?

(#27031) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Van egy használaton kívüli Dlink Dir-600 routerem és szeretném beállítani repeaternek, lehetséges ez? Hogyan kell beállítani? Előre is köszi a segítséget!

(#27032) Intruder2k5 válasza Mtomasz81 (#27031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az a router nem tud ilyen funkciót. Ha odahúzol egy UTP kábelt a fő routertől ahol használni szeretnéd, akkor AP-ként működhet.

[ Szerkesztve ]

(#27033) Mtomasz81 válasza Intruder2k5 (#27032) üzenetére


Mtomasz81
tag

Ok! Köszönöm a választ!

(#27034) emperorka válasza Intruder2k5 (#27030) üzenetére


emperorka
tag

Közben elhoztam ismerősömtől egy routert, azzal tökéletesen működik, úgyhogy a routerrel van valami gond. Majd holnap veszek egy újat. Azért köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#27036) morbias2


morbias2
aktív tag

Sziasztok!
Van egy gondom a digi routerral.
ZXHN H298N és ha wifin szeretnék kapcsolódni, akkor korlátozott és nem megy a net.
Mit tudok beállítani, hogy működjön?
Köszi.

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#27037) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok
Par napja megy egy Asus RT-68U router. Eddig tobb dolog gond nelkul hasznalja a 2 es az 5 Ghz es reszet is. Ma elkezdett szorakozni a laptop. Elmegy a net es ha atvaltok a 2rol 5re vagy forditva vagy le-fel kapcsolodom akkor ujra van net. Ezt kb 10 percenkent jatsza el. Ekozben a tobbi kapcsolodo dolog erzekeli a neet ugy tunik nincs gond. pl tablet , telefon. A net egyebkent digi 1Gigas. 200-300al jon le es fel de nem terhelem nagyon.
Valami otlet beallitas amit probalhatnek. vezetekre dugva megy minden gond nelkul

Eladó: GTS450

(#27038) user12 válasza qqzs (#27037) üzenetére


user12
őstag

Véletlenül nem Intel adapter van a laposban? :)

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#27039) Gubek-Einste válasza morbias2 (#27036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik a wifi beállítások?
Kábelesen nincsen gond?
Milyen eszközzel/adapterrel próbálkoztál?
Az adott wifi-s eszköz máshol jó működik?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27040) morbias2 válasza Gubek-Einste (#27039) üzenetére


morbias2
aktív tag

Mobilról megosztom a netet onnan veszi a wifi-t. de az otthoni routerről nem megy azt írja, hogy korlátozott.
Lan kábelen simán megy. Ha mobilon megosztom a wifim és veszi a jelet, akkor az itthoni wifin miért nem megy? Mobilok mennek az itthoni wifin!
üdv.
m2

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#27041) Gubek-Einste válasza morbias2 (#27040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Továbbra is jó lenne tudni:
Mik a wifi beállítások?
Milyen eszközzel/adapterrel próbálkoztál?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27042) grex4


grex4
aktív tag

ilyen problémát is okozhat ha a router tápja már halódik, vagy esetleg a laptop wifi modulja a hibás?

mert azt tudom, hogy a DIR-600-as routerem tápja kezd behalni és ennek megfelelően a nagy letöltési sebességeket nem bírja, de ekkora laggokat még életemben nem láttam. Normál a 2 ms bix-ig.

üdv

(#27043) user12 válasza grex4 (#27042) üzenetére


user12
őstag

Ezt így ennyi infóból nem lehet 100%-ra mondani.
Esetleg azt megpróbálhatod, hogy közvetlenül a gépeddel kapcsolódsz a netre és úgy pingelsz - hogy úgy mit mutat.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#27044) morbias2 válasza Gubek-Einste (#27041) üzenetére


morbias2
aktív tag

A Router automatán van a digi nél.
Ez egy samsung rv-509 laptop.

Wireless RF Mode : enabled
Enable Isolation : -
Mode : mixed 802.11bgn
Country/Region : Romania
Band Width : 200mhz
Channel : auto
SGI Enable : -
Beacon Interval ms : 1000ms
Transmitting Power : 100%
QoS Type : SSID
RTS Threshold : 2347
DTIM Interval : 1

Ez a wifi alap...
De szólj, ha mást kértél nem igazán értek hozzá :)
köszi

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#27045) Gubek-Einste válasza morbias2 (#27044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A használ csatornát fix-re kellene állítani, lehetőség szerint 1 és 11 közöttire.
A laptopban lévő wifi adapter pontos típus jobb lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27046) dokee78


dokee78
félisten

Ennek routerhez lehet köze?
Gondolom a sok piros csík nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#27047) morbias2 válasza Gubek-Einste (#27045) üzenetére


morbias2
aktív tag

Nem tudom, hogy kell fix re állítani :)
Broadcom wifi és Driver : 5.100.82.95 ez van a laptopban.
Több mobilról is egyből csatlakozik a laptop egyébként...

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#27048) Gubek-Einste válasza morbias2 (#27047) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A channel-nél kell az autó helyett egyet kiválasztani.
Az adapter pontos típusa kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27049) morbias2 válasza Gubek-Einste (#27048) üzenetére


morbias2
aktív tag

A laptop adapter ez a Broadcom 802.11 b/g/n driver -s nek?

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#27050) Gubek-Einste válasza morbias2 (#27049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez elég általános, valamilyen olyan hardver teszt programmal kellene megnézni, pl Aida64/Spaccy, amelyik pontosan kiírja mi is van a gépben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.