Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) Intruder2k5 válasza ScomComputer (#26650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kábelnet esetén úgysem kapnál új IP-t egy renew-val. Írd át a routerben a WAN MAC cím egyik karakterét, majd indítsd újra a modemet és a routert is.

(#26652) ScomComputer válasza Intruder2k5 (#26651) üzenetére


ScomComputer
veterán

Kipróbálom... :K
Meg is van....köszi szépen,te egy Isten vagy! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26653) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy egy ideig -8x dBm az RSSI és 55-176 Mbps az RX sebesség, utána meg -68 dBm és 293-351 Mbps. Ezeket a router írja. A kliens szerint előbbi esetben is -6x dBm az RSSI (a sebesség megegyezik a router által jelzettel), de az MCS index 0 vagy 1. Utóbbi esetben az MCS index 7.

A router egy Asus RT-AC66U legfrissebb, gyári firmware-rel, a kliens pedig egy MacBook Pro (ac-s, 1000+ Mbps képes). A távolság 4 méter és van egy ytong fal is közben. Más 5 GHz-es hálózat nincs a közelben, és más eszköz sem csatlakozik ezen a frekvencián. Egy ideig minden rendben, utána belassul, Wi-Fi ki-bekapcsolás és még mindig lassú egy ideig, majd helyrejön.

Mi lehet a gond? Szoftveres probléma lenne? Nem értem, hogy miért nem megy stabilan a jobb sebességgel. Az 5 GHz-es frekvenciát mi tudja zavarni?

(#26654) $p@rr0w válasza $p@rr0w (#26644) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Erre valaki tudna segitseget nyujtani?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#26655) Zlcsi válasza Gubek-Einste (#26639) üzenetére


Zlcsi
senior tag

konkrétan milyen router javasolnál?

(#26656) Gubek-Einste válasza Zlcsi (#26655) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Menj át IDE ajánlásért.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26657) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

A NASom (xpenology) valamiért nem jut ki a netre. otthoni hálozaton belüli elérés rendben van.
Speedport 724V (T-s) routerre csatlakozik LANon. pár napja üzemeltem be. Első alkalommal ment minden. elértem kívülről is. Azonban 1-2nappal később már nem tudtam rákapcsolódni, és a web elérést igénylő szolgáltatásai (frissítés, távoli elérés stb) nem mennek. Volt ki-be kapcsolva/ujraindítva párszor.. valamikor ezután mehetett el.
Valami DNS-re panaszkodik.
Ami nehezítés h router és hálózati beállításokból teljesen amatőr a tudásom (értsd, eddig kb a wifi jelszó volt amit átállítottam életemben :D)
Lenne esetleg valakinek tippje mit/hol nézzek, állítsak?

Köszönöm! :R

(#26658) Gubek-Einste válasza Hooper (#26657) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Port forward rendben van?
DDNS be van állítva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26659) fecosrac


fecosrac
tag

Sziasztok!

A múlt héten váltottam net csomagot 200/50 mbps-ról 1000/200-asra.
A problémám az, hogy közel sem jön az 1000 mbps, pedig a helyi körülmények alapján elméletileg tudna jönni.
A korábbi csomagos 200/50 nem hogy többnyire tényleg meg volt, de még inkább többet mértem általában mint kevesebbet. Most az ezres letöltés helyett az első napokban 300 mbps körüli sebességet mértem.

Aztán elkezdtem szétnézni a router beállításokban. Egy ASUS RT-N18U típusú routert használok.
Először is átírtam benne manuálisan a sávszélt amit a szolgáltató ígér, mert a 200/50 volt belőve, majd kikapcsoltam a QoS beállításokat is. Igaz, hogy a PC-nek a legmagasabb sávszél volt prioritásként beállítva, sajnos valamiért ez is korlátozta a sebességet.

Nos, most már ott tartok, hogy 5-600 mbps között mér a speedtest, de ez még mindig nem kielégítő. Nyilván nem várom el, hogy stabilan hozza mindig az ezret, de azért legyen legalább 800 fölötti az érték ha lehet.

Tudtok segíteni, hogy milyen beállítás lehet még szükséges a cél elérésének az érdekében?
Egyben azt is megköszönném, ha tudnátok tanácsot adni a megfelelő QoS beállításokhoz, mert valahogy mindig megérződik online játék közben, ha egy másik eszközről mondjuk a youtube fut.

(#26660) Multibit válasza fecosrac (#26659) üzenetére


Multibit
veterán

Ez nem biztos, hogy router probléma. Első körben csatlakoztasd a Digi UTP kábelét közvetlenül számítógépbe! Lássuk, hogy úgy (router nélkül) megvan-e a sávszélesség. Ha úgy sem több, akkor irány a Digi PPPoE topik!

[ Szerkesztve ]

(#26661) fecosrac válasza Multibit (#26660) üzenetére


fecosrac
tag

Jogos, köszi. Nem is értem ezt eddig miért nem próbáltam.

(#26662) Hooper válasza Gubek-Einste (#26658) üzenetére


Hooper
őstag

Hat nekem az egész kínai .. Szóval próbálok googlen egy kis tudást szerezni.
Amit neztem h a 80as portnak nyitva kell lennie. De nincs. Routeren megtaláltam ezt a port forwarding részt, de ip cím sávba nem tudom mit kell írni. Saját ip-t a syno ipjet es a külső ipt nem fogadta el.. Az utolsó számsor szürke volt/nem engedte beírni vagy magátol töltötte ki.
(Speedport 724v)
Addig meg nem jutottam el hogy mi az a ddns ..

(#26663) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Egy villámkáros TP-Link 740N routerre tettem DD-WRT-t, aminek a WAN és két LAN portja elhalálozott, a Wifi és a másik 2 LAN viszont működik.

A kérdés, hogy hehet-e DD-vel valahogy átkonfigurálni az egyik LAN portot WAN-nak? Nem sok mindent találtam még Google segítségével, még kutatok, de eddig semmi egyértelműre nem botlottam... Szóval némi megerősítést megköszönnék :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26664) btz válasza hcl (#26663) üzenetére


btz
addikt

Válts inkább openwrtre, ha megy az adott eszközzel.

ⓑⓣⓩ

(#26665) hcl válasza btz (#26664) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elvileg megy. Abban egyszerűbb ez?

Mutogatni való hater díszpinty

(#26666) hcl válasza btz (#26664) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyet követtem el :

nvram set vlan0ports="1 2 3 5*"
nvram set vlan1ports="0 4 5"
nvram commit
reboot

Elvileg mutatja is reboot után, hogy az 1-es (én azt tettem át) port a másik VLAN-ba ment, azon a porton DHCP sincs, de a gép hálókártyájának statikus címet adva elérem rajta az admin felületet és tudok pingelni is...

Kíváncsi vagyok, ha hazaviszem, akkor mit fog művelni WAN DHCP-vel az otthoni routerre dugva :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26667) Gubek-Einste válasza Hooper (#26662) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy képernyő mentés a port formward oldalról.
A Telekom témában le van írva, hogy hogyan kell a port forward-ot beállítani az eszközön.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26668) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem működött persze.
Tud esetleg valaki segíteni olyanal, hogy TP-Linken mik a fizikai portok nevei DD-WRT alatt?

Mutogatni való hater díszpinty

(#26669) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

UPC 120/10-hez jó a TP-LINK WR543G?
NA persze nem router módban, hanem switch módban kikapcsol wi-fi-vel használnám. A kábelen ide a szobába csak 100 Mbps-os link jön, tehát az említett router képes switchként osztani a 94 Mbps-t?
Köszi!

üdv, adika4444

(#26670) Gubek-Einste válasza adika4444 (#26669) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel 100-as portjai vannak így switch módban közel interfész sebességre képes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26671) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok.

Adott egy TP-Link TL-WR542G. 30/3 Megabit/s sebességű internetem van. A probléma az, hogy nem hozza át wifin ezt a sebességet, csak 20/3-at. Ha a Routert kábellel kötöm össze egy laptoppal vagy xbox-al, akkor hozza a 30-at simán, viszont wifin keresztül csak 20-at. Mi lehet a probléma, mit kéne beállítanom?

Üdv :R

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#26672) llacee válasza sirszevenap (#26671) üzenetére


llacee
őstag

Az a router IEEE 802.11b/g szabványú, tehát elméleti maxiuma 54mbit.
Szerintem 20 mbit körül reális és jónak mondható átviteli sebesség, +/- 1-2mbps.
Titkosítás nélkül esetleg 23-ig felmehet.

Ha nem akarsz beruházni egy "n"-es routerre, akkor elégedj meg ennyivel.

[ Szerkesztve ]

(#26673) Multibit válasza sirszevenap (#26671) üzenetére


Multibit
veterán

Semmit nem tudsz beállítani. G-s routered van, kb. ennyi várható tőle. Vegyél új routert, ezt meg tedd el emlékbe! ;)

(#26674) sirszevenap válasza Multibit (#26673) üzenetére


sirszevenap
őstag

Okés, köszönöm a válaszokat! :)

Bankkártyával? Hát persze!

(#26675) adika4444 válasza Gubek-Einste (#26670) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi! Akkor jól gondoltam:)

üdv, adika4444

(#26676) Hooper válasza Gubek-Einste (#26667) üzenetére


Hooper
őstag

Egyenlőre nm jöttem ra hogy hogy kell kitölteni.
Meg köszönöm ha leírod .. De majd megyek telekomba olvasgatni

(#26677) Gubek-Einste válasza Hooper (#26676) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdezz rá a Telekom topikban, ott vannak többen is akiknek ilyen eszközük van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26678) Giii


Giii
senior tag

Sziasztok!Olyan problémába ütköztünk amit jelenleg nem tudunk megoldani.Adott a modem,ugye abba belemegy az internet kábel.Onnan megy a routerba(SMC márkájú).Egyik pillanatról a másikra megszűnt a wifi.Próbáltunk minden alapbeállítás de semmi.Nagyon bosszantó.Jelzi,hogy van jel de nincs internetkapcsolat.Securityben nincs levédve(nyílt).Most jön a csattanó.Kábelből is elment a net. :O :DDD Tudnátok segíteni? :) Előre is nagyon köszönöm!

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#26679) adika4444 válasza Giii (#26678) üzenetére


adika4444
addikt

Milyen szolgáltató?
Modemre kötött gépen van net?

üdv, adika4444

(#26680) Gubek-Einste válasza Giii (#26678) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típus és mennyi idős a router?
Mi a modem típusa?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26681) hvb


hvb
tag

Sziasztok!

Van egy Cisco SG200-08 switch-em, amin firmware frissítés és újaindulás után az összes led egyszerre villog. Tudna valaki segíteni hogyan tudnám frissíteni mégegyszer most már sikeresen?

Előre is köszi.

zs.

(#26682) hcl válasza hvb (#26681) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gúglizz, hogy van-e leírás soros portos hackelésről. onnantól már csak egy USB-soros kábel kell, ha van ilyen.
Illetve van, ami TFTP szerverről is tud adatot húzni, vagy újra lehet benne írni az eepromot/flasht.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26683) Giii válasza Gubek-Einste (#26680) üzenetére


Giii
senior tag

A szolgáltató neve:Tarr kft.A router SMC wbr-92.A modemre pontosan nem mlékszem,valami ODC vagy ADC vagy AOC vagy AOD 😄.Arra is gondoltam véletlen egybeesés,hogy elment a kábelnet.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#26684) Gubek-Einste válasza Giii (#26683) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Öreg router GYIK

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26685) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Új routert kaptunk a upc-től de annak a Wifi ereje hát nem mondom ki milyen. Viszont van egy másik routerem ami WR1043ND v1-es de az ki van iktatva.
Most azt szeretném, hogy egyszerre menjen a két router de a Wifit a TP link szolgálja.

(#26686) hvb válasza hcl (#26682) üzenetére


hvb
tag

Az előbb elkerülte a figyelmem, recovery módban a 192.168.1.254-en lehet hozzá kapcsolódni, úgyhogy sikerült, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

zs.

(#26687) Giii válasza Gubek-Einste (#26684) üzenetére


Giii
senior tag

Egy másik routerral próbáljam ki? Másik havernál ugyanez volt.Az Asus volt.Mindjuk az új volt.Win jelzi hogy van jel.Csatlakozok és max jel de van egy felkiáltójel.Ebből én arra következtetek,hogy a router működik.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#26688) Hooper válasza Gubek-Einste (#26677) üzenetére


Hooper
őstag

megoldást nem találtam egyenlőre csak ennyit:

"Mind a port forward, mind pedig a DMZ, a kintről -> befelé irányuló forgalom szabályozására szolgálnak, ezek beállításától nem fogja látni a netet a NAS! Internet eléréshez a lényeg, hogy legyen helyes IP konfiguráció, amit legjobb eséllyel DHCP beállítással érhetsz el! "

Szóval az alap gond nem a port nyitás.. ha addig eljutok -valaha- se fogja látni a netet a nas.
Szóval arra kéne rájönnöm hogy mit hogyan kell. De egy k*va szót se értek az egészből.

(#26689) Giii válasza Gubek-Einste (#26684) üzenetére


Giii
senior tag

Ki lett próbálva TP linkel és ugyanazt produkálja.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#26690) Gubek-Einste válasza Csabi1984 (#26685) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY kell bekötni a TP-Link-et AP/Switch módba.

#26689 Giii
Ha több más router is ilyen gond van akkor a kliens eszközzel lehet a gond. Több eszközzel is volt próba?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26691) Giii válasza Gubek-Einste (#26690) üzenetére


Giii
senior tag

Vegyük az elejétől😊 Adott a netkábel ami belemegy a modembe.Onnan átkellene játszani a routerbe.Ami meg is történt.Jelzi a laptopon,hogy van jel és amikor csatlakozni akarok kiírja disconnected.Amúgy ami jön a modemből kábel azt ha csak simáb dugom a laptopra van net!!!Ötlet?Jöhet bármi mert már az ideg tép szét.Nen lehet hogy a MAC-el kell szórakozni?Ez csak egy hülye tipp volt😁😳

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#26692) Gubek-Einste válasza Giii (#26691) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelnet esetén router használatnál ajánlott annak az eszköznek MAC címét klónozni amelyikkel működik a net.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26693) Giii válasza Gubek-Einste (#26692) üzenetére


Giii
senior tag

Értrem!Elmondod hogyan lehet megcsinálni?😊

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#26694) adika4444 válasza Giii (#26693) üzenetére


adika4444
addikt

A routereden ahol be kell állítani a wan kapcsolatot MAC clone lehetőséget kell keresned.
Vagy másik verzió hogy a modemre rákötöd a routert a WAN portjával, kikapcsolod mindkettőt. Modmeet bekapcsolod, megvárod hogy felálljon.
Ha ez megtörtént akkor csatasorba állítod a routert is. Így elvileg mennie kellene.

üdv, adika4444

(#26695) Giii válasza adika4444 (#26694) üzenetére


Giii
senior tag

Rendben.Most még melózok,lassan megyek haza akkor kipróbálom és írok.Ha balfék lennék készítek print screent😁😊

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#26696) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok mitől lehet az, hogy Tc7200 Routerrel a utorrent program néha megbolondul. Néha kivan pipálva zölddel a nyitott port, néhol felkiáltó jel, hogy csak letölteni tudok.

(#26697) Intruder2k5 válasza Csabi1984 (#26696) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia, az utorrent porttesztje megbízhatatlan, egy router sem nyitja/csukja ki/be a portokat folyton. ITT tudsz tesztelni online, de közben legyen elindítva a program, aminek a portját teszteled, különben blokkoltnak fogja mutatni a nyitott portot is, mert nem fog választ kapni a kérésre.

(#26698) Csabi1984 válasza Intruder2k5 (#26697) üzenetére


Csabi1984
addikt

Megnéztem és azt írja, open :)

(#26699) amulet


amulet
senior tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni router ügyben, mert már nem értem.
Tehát egy Router (TPlink WR740N) mögött van egy NAS nas4free rendszer, ezt szeretném elérni távolró ftp-n.
Belső hálózaton működik az ftp, de kintről nem érem el :(
Megpróbáltam egy port forwardot a virtual server menüben a 21es portra és a nas ip címére irányítani, de még mindig zárva van a port, kintről nem lehet elérni
Amit megfigyeltem, hogy az utorrent (nem tudom milyen megoldással nyit portot a routeren), amit ő nyit ki az nyitva is van, kézzel nem tudom azt megcsinálni. Próbáltam próba képen, hogy az utorrenté legyen a 21-es port és akkor működik, kintről megnéztem, hogy ez a port milyen állapotban van és nyitott volt. Az utorrent port nyitását látni a router UPNP menüjében, de ide kézzel nem lehet rögzíteni semmit.A digivel is beszéltem, és ő náluk a 21-es port nyitva van.
Tehát nem értem, hogy miért nem tudok portot nyitni a routeren? Már a tűzfal kikapcsolásával is próbálkoztam
Légyszi segítsetek

(#26700) adika4444 válasza amulet (#26699) üzenetére


adika4444
addikt

Jó ip felé nyitod a portot?
WAN ip-d mivel kezdődik?
NE az egészet írd le, első két pontnál lévő szám már elég, lehet hogy nat-olt ip-d van...

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.