Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) proradeon válasza CortezX (#21998) üzenetére


proradeon
őstag

HP notebook esetén a HP oldalán ki kell keresni a notebook-hoz tartozó Maintenance and Service Guide-ot, és meg kell nézni benne, hogy mely kártyák kompatibilisek vele. Sajnos a HP gépek eléggé érzékenyek erre, így ha olyan kártyával próbálkozol, ami nincs rajta ezen a listán, a gép nem lesz hajlandó elindulni.

Egyébként én eBay-ről rendeltem legutóbb a notebook-omhoz. :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#22002) Intruder2k5 válasza TigerCat (#22000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Másik kliensről próbáltad? A jelszó nem tartalmaz ékezetes, vagy különleges karaktereket?

(#22003) TigerCat válasza Intruder2k5 (#22002) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Közben kicsit okosodtam...
A jelszó megfelelő, a gond az, hogy kilépés után simán a vissza gombra kattintva újra a menüben vagyok, tehát nem léptet ki. Ez komoly hiba szerintem... Ilyenkor amíg a session le nem jár, nem enged be. Tök mindegy milyen böngészőből próbálkozom.
Hol lehet segítséget kérni? Ahol vettem, vagy hívjam az Asus-t?

Firmware: 3.0.0.4.374_979-gbc8961e

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22004) Intruder2k5 válasza TigerCat (#22003) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ASUS Support-nál! De természetesen nem az itthoninál...

(#22005) dzsanni7 válasza spiritex (#21996) üzenetére


dzsanni7
csendes tag

Ne haragudj Spiritex de lövésem sincs hogy kell más üzemmódra állítani a routert, és azt sem tudom most milyen módban van! :) Elég kezdő vagyok. Eddig minden jó volt, nem kellett értenem hozzá, most már kezdem bánni hogy szolgáltatót váltottam! :(

(#22006) spiritex válasza dzsanni7 (#22005) üzenetére


spiritex
veterán

Írd be a böngésződbe a router címét, ami általában 192.168.0.1 (vagy 192.168.1.1), majd lépj be admin / admin vagy admin / enter -rel a felültre, és keress ehhez hasonlót:

Itt állíts olyat, amiben nem szerepel az N, nálam pl. csak a B/G Only jöhetne szóba.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#22007) dzsanni7 válasza spiritex (#22006) üzenetére


dzsanni7
csendes tag

oksa máris rápróbálok :)

(#22008) dzsanni7 válasza spiritex (#22006) üzenetére


dzsanni7
csendes tag

Na kipróbáltam és egyik sem volt nyerő, sajna ugyanúgy újraindul a telefon! :((

(#22009) spiritex válasza dzsanni7 (#22008) üzenetére


spiritex
veterán

Elég sok embernek van ugyanez a gondja: [link] Próbáld meg te is kivenni a pipát a telefonodban a "Gyenge wifi hálózatok kerülése" mellől.
Nem router probléma, sokan a Jelly Bean-re gyanakszanak, meg öreg akksira.
Ezt is ajánlják: Wifi Fixer

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#22010) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Nem kifejezetten "router gondok" a kérdésem tárgya, de hát ha kapok segítséget.
N8 telefonomon fut egy JOIKUSPOT PREMIUM WiFi HotSpot, a telefon 3G adatkapcsolatát használva. A telefon "hotspot" WiFi-t minden eszközöm látja és használja (más telefonok, PDA), csak a Dell Inspiron 7537 laptopom nem, amiben ezen leírás szerint, Intel Wireless-N 7260 modul van, ami "ac" szabvány. A laptopon win8.1 fut.
Van ötletetek, tanácsotok? (Az Eset védelmet kikapcsolva is ez a helyzet, tehát nem az kavar be - mint megtette már párszor)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#22011) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy fizikus kiszámolta, hogy a szoba melyik pontjára kell tenned a routert ahhoz, hogy gyorsabb legyen a net

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22012) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!

Használtan vettem egy használatlan D-Link DIR 600-as routert. Nincs hozzá se lemez, se papír, tökéletesen működik. Andin felhasználónévvel be is tudok lépni a kezelőfelületére, de nem tudom, hol tudom az eszközt átnevezni, és jelszót adni neki, ugyanis most "szabad a vásár" üzemmódban van.
Aki tud kérem segítsen! :R

(#22013) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok újra!
Azt szeretném kérdezni, hogy az alábbi két router-nek
- TP-Link WR841ND
- TP-Link WR941ND

lesz-e olyan hatótávolsága (és ha igen, akkor melyiknek), mint a régi D-Link DIR-635-nek, ami a társasházunk két szintje között hatótávilag ugyan jól teljesít, de már lassan 10 éves és elég sok vele a gond?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#22014) Gubek-Einste válasza spiritex (#22013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre nem lehet megmondani, csak a helyszínen végzett teszt soron fog kiderülni, hogy elég lesz-e vagy sem.
Ha nincsen olyan ellenoldal amely képes kihasználni a 941ND jobb wifi képességét akkor elég lesz a 841ND is, hardveresen erősebb is mint a 941ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22015) Dabaka


Dabaka
csendes tag

Sziasztok!
Elég fura probléma van itthon.
A lakás kétszintes. A tetőtérben van a modem, illetve egy router, az alsó szinten szintén van egy router, kábellel összekötve az első számú routerrel (hogy mindenhol legyen wifi itthon).
A nyáron édesapám kitalálta, hogy kicseréli a két routert, mert nem tudom. Végül minden maradt eredetiben, viszont azóta bizonyos eszközökről ideiglenesen nem lehet internetezni itthon. Van, hogy valakinek a mobilján nincs net, van, hogy egy gépen. Általában ez a gond pár napig tart, aztán hirtelen az adott eszközön lesz internetkapcsolat. A routerekhez mindig tudunk csatlakozni, jelzi is a telefon/gép, hogy milyen a jelerősség, stb, de azt írja, hogy nincs internetkapcsolat.
Nem egyszerre megy el mindenkinek a net, váltakozva teszi ezt. Ma pl. az én mobilomról nem lehet netezni, tegnap apám laptopja nem ment.
Van bármi ötletetek, hogy mi lehet a gond?
(Ha az számít, TP-Link márkájúak a routerek, a modem Cisco)

A választ előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#22016) spiritex válasza Dabaka (#22015) üzenetére


spiritex
veterán

Nézd meg, hogy a DHCP tartomány nincs-e túl szűkre állítva.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#22017) Dabaka válasza spiritex (#22016) üzenetére


Dabaka
csendes tag

Nincs :( Elvileg 100-199 a beállítás, nekem 102, tegnap még működött is... :/

(#22018) spiritex válasza Dabaka (#22017) üzenetére


spiritex
veterán

Próbálj meg fix DHCP címeket használni, tehát Reserved-re rakni a router-ben, hogy az egyes gépeknek, eszközöknek mindig ugyanazt az IP címet ossza ki, a tartományt meg rakd 240-255-re, ha elég ennyi cím.
Gondolom van WPS2-es védelmed, tehát nem nyílt a Wifi, amire rá tudnak idegenek is csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#22019) spiritex válasza spiritex (#22018) üzenetére


spiritex
veterán

Természetesen először állíts tartományt és utána foglald le a címeket!
Jav: WPA2

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#22020) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm tavaly decemberben a tesco-ban vett TP Link 841-es routert, és nemrég elromlott. Sötét minden led. Visszavitte, és azt mondták, hogy 10e Ft alatti termékre csak fél év gari van. Úgy tudtam TP Link termékekre 5 év garancia van. Rosszul tudom? Nekem ez a fél év is gyanúsan hangzik.

Tudom, nem nagy érték, de kicsit hibásnak érzem magam, mert a javaslatomra vették ott, és azt a routert.

Köszi szépen a segítséget!

(#22021) zs2994


zs2994
tag

hello

jo ez igy ??

Mode: 11bgn mixed
Channel Width: 20MHz
Channel: 3

(#22022) Intruder2k5 válasza zs2994 (#22021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem a 10-esen jobb lenne, mert a magasabb csatikon lévő más AP-k jelei gyengébbek! De teszteld le sebesség méréssel is...

[ Szerkesztve ]

(#22023) zs2994 válasza Intruder2k5 (#22022) üzenetére


zs2994
tag

ok megnézem : és ez a channel width ?

Mode: 11bgn mixed
Channel Width: 20MHz

(#22024) Intruder2k5 válasza zs2994 (#22023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az szerintem jobb így, 20MHz-en! Milyen neted van, mekkora sebességet kellene átvinni?

(#22025) zs2994 válasza Intruder2k5 (#22024) üzenetére


zs2994
tag

digi 50\30

(#22026) Intruder2k5 válasza zs2994 (#22025) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Annak bőségesen át kell mennie 20MHz-en is, és így kisebb a környező hálózatok zavaró hatása!

(#22027) zs2994 válasza Intruder2k5 (#22026) üzenetére


zs2994
tag

koszi...
akkor megnezem 10es csatornan. 20mhz mellett

(#22028) Gubek-Einste válasza DjKoxi (#22020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden termékre min 1 év garanciát kötelező adni, ez törvényben van rögzítve, ennél többet lehet adni.
Régen volt az 5 év a TP-Link eszközökre, most már csak 2 év van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22029) kali válasza Gubek-Einste (#22028) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül, és a 10.000 ft értékhatár is létező dolog, lásd a mellékletet; link[/Lg
az viszont igaz, hogy ha a gyártó ad 2 évet, akkor azt a forgalmazónak nem kellene csorbítani, legfeljebb hozzátenni.

(#22030) dzsanni7 válasza spiritex (#22009) üzenetére


dzsanni7
csendes tag

Köszi a segítséget Spiritex! Közelebb kerültem a megoldáshoz! Ezer hála! :)

(#22031) DjKoxi válasza kali (#22029) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm a válaszokat a jótállással kapcsolatban.

(#22032) kali válasza kali (#22029) üzenetére


kali
legenda

hopp, gyorsan nyomtam mobilról, ami közben csörgött és nem néztem vissza utána, hogy elszúrtam, szóval helyesen;
nem feltétlenül, és a 10.000 ft értékhatár is létező dolog, lásd a mellékletet; link
az viszont igaz, hogy ha a gyártó ad 2 évet, akkor azt a forgalmazónak nem kellene csorbítani, legfeljebb hozzátenni.

DjKoxi; nincs mit, de azért érdemes rákérdezni a tp-link támogatásra a +3640100432 telefonszámon munkanapokon 9 - 17 óra között, vagy a support.hu@tp-link.com e-mail címen.

(#22033) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Erre szeretnék ismét rákérdezni. Nincs ötletetek miért nem látja a laptop WiFi-je az N8 telefon (kvázi WiFi hotspot) SSID-t? Mint ha nem is létezne, pedig 20cm-re van a laptoptól. Más, távolabb lévő eszközök szerint létezik az SSID, csatlakozni is tudnak rá és van kapcsolat (internet).
Az N8 "hotspot" beállításában nincs sok lehetőség: Hálózat neve=(SSID), 802,11 csatorna=(auto,1,6,11), titkosítás=(ami nincs), átjáró IP-címe=(jelenleg 192.168.2.1).
Laptop=Win8.1+"ac" adapter.
Miért nem látja a laptop az SSID-t?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#22034) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Írok ide is, mert kezdek arra gyanakodni hogy valami nem stimmel a routeremmel. TP-Link TL-WR741ND

15 megás UPC előfizetésem van, kábelről még csak-csak eldöcög az internet, de a wifi katasztrófa, a legalapabb oldalakat (PH!, index.hu) is csak sokadik próbálkozásra hozza be, beágyazott videót el sem merek indítani.
Speedtest szerint 30 megás a letöltésem, én nem érzem annyinak, nagyon bosszantó, pár hónapja látványosan ez a helyzet. Korábban három géppel vígan elvolt, most egyet sem tud kiszolgálni. Chrome, Opera böngészű ugyanolyan.

Most kikötöttem, és direkt a modemből húztam a kábelt, így abszolút jobb a helyzet, nem kell újratölteni, nem kapok hibaüzenetet hogy nincs internet. Hogy tudnám kideríteni hogy mi van a routerrel, kell-e másikat venni?

Speedtest routerrel és anélkül is ugyanazt az eredményt adja:

Csak épp a router nem működik megfelelően.

Let the Zone take me if I am.

(#22035) kali válasza kutga (#22034) üzenetére


kali
legenda

szia,

próbáld meg azt, hogy a szolgáltatós dns értékeket átírod másmilyenre, például a google féle 8.8.8.8 és 8.8.4.4 megfelelő lehet, itt teheted meg a router adminisztrációs felületén; network -> wan -> use these dns servers; pipa -> primary dns: 8.8.8.8 -> secondary dns: 8.8.4.4 -> save!
érdemes esetleg más/minden csatornán kipróbálni a wifi kapcsolatot, hátha akadás van elérhető idegen hálózattal, ami azonos vagy szomszédos értékűn forgalmaz; wireless -> wireless settings -> channel; 1 - 11 között javasolt, bár a magyar régió 13-ig engedi -> save -> router újraindít (kéri is)

(#22036) kutga válasza kali (#22035) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Google DNSt már átírtam, a wifit megnézem, de alapvetően kábellel is probléma van.

Let the Zone take me if I am.

(#22037) kali válasza kutga (#22036) üzenetére


kali
legenda

szélsőséges esetben a kábeles kapcsolat rovására is mehet a wifi akadás, azért írtam, hogy érdemes kipróbálni.
a router tűzfalának a beállításaira is ránézhetsz, hátha ott nem okés valami.

(#22038) csepizoli


csepizoli
újonc

Sziasztok,
nemrég előfizettem a DIGI 1000 Mbps-es csomagjára, és vettem hozzá egy ASUS RT-AC66U routert is, hogy ki tudjam használni vezeték nélkül is a Giganetet. Vezetékkel a net kb. 600-700 Mbps körüli értéket produkál, tehát ilyesmire számítanék Wifin is.
Egy MacBook Air-rel próbálkozom, ami elvileg még nem támogatja az AC szabványt, de 300 Mbps-t így is produkálnia kellene. Ha gyakorlatilag a router mellett mérek, akkor sem megy feljebb 120-030 Mbps fölé.
Firmware-t frissítettem, tehát azzal nem lehet gond. 5 és 2.4 Ghz-en van 1-1 hálózat, az 5Ghz-esről csatoltam egy screenshotot. A másiknál ugyanezek a beállítások.
Előre is köszi a segítséget.

(#22039) Big M


Big M
tag

Sziasztok!

A falszomszédom elköltözött, mi átvállaltuk az ő hűségidejét. Ő lelépett, de itt hagyott egy, az előfizetéshez járó, Telekom által forgalmazott Cisco Routert. Kérdés, hogy tudom e azt úgy csatlakoztatni itthon, hogy az működjön, vagy feltétlenül meg kell várnom amíg neki ezt le kell adnia és én kapok egy újat?

Ő a fali csatlakozó

ezt hozta át az exszomszéd

ez itt közelebbről

itt pedig megjelöltem őket, ha valaki elmondaná, hogy mit hova :)

Köszönöm a segítséget! :)) :R

(#22040) adika4444 válasza kutga (#22034) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ezzel én is szívtam. A megoldás, gyári beállítások visszaállítása. Egy időben a TP-LINK 842ND is csinálta, aztán befejezte, de májusban volt h naponta kellet újra beálítgatni, meg korábban olyan is, hogy csak 2-3 havonta. Most már megy május óta:D
Úgyhogy sajnos csak a reset a megoldás...

üdv, adika4444

(#22041) kutga válasza kali (#22035) üzenetére


kutga
nagyúr

Végül kilőttem a google DNS-t, a wifit pedig channel 11-re raktam, most jól megy, majd figyelgetem.

MOD
adika4444
Ezekkel a beállításokkal megy, ha megint elkezd szarakodni, jöhet a reset.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#22042) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziadztok!Van egy TP-Link WR841N típusú rútetem amit tegnap vettem.A problémám az hogy a 20Mgb-es netemből átlagban 2-3Mb-ot enged át legalábbis a speedtest szerint.Az elöző routetem pont ez miatt van most szervízben .Kipróbáltam router nélkül és jön a 20Mgb forgalom rendessen.Mi lehet a gond?

(#22043) kali válasza Misi1980 (#22042) üzenetére


kali
legenda

szia,

kábeles vagy wifi kapcsolattal?
amennyiben kábeles kapcsolattal, úgy a kábel jó, illetve próbáltad másikkal is?

(#22044) Misi1980 válasza kali (#22043) üzenetére


Misi1980
senior tag

Wifi kapcsolattal sok az adatvesztés.Kábelkel összekötöm a modemet a PC-vel akkor megvan az az adatforgalom amire előfizettem.A kábel az új.Panelban lakom és van vagy 4-5 wifijel a lakásba a szomszédoktól.Ez is bezavarhat?A beállításokban nem ronthattam el valamit nem vagyok gyakorlott ebben a router beállításban.A most szervízben lévő routeremet ha kihúztam és reseteltem utánna egy ideig vitte rendessen a netet aztán visszalassúlt.

[ Szerkesztve ]

(#22045) Gubek-Einste válasza Misi1980 (#22044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen adapterrel/kliens eszközzel használod?
Pontosan milyen beállítások vannak? Képernyő mentés lenne a legjobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22046) kali válasza Misi1980 (#22044) üzenetére


kali
legenda

a wifi kapcsolat nem csak a router, hanem az ellenoldal és a környezeti tényezők függvénye is, így a routert hiába cserélgeted, ha a környezeti tényezők nem változnak, netán problémás az ellenoldal hardveresen, illesztésileg, vagy egyszerűen csak beállításilag.
igen, az idegen hálózatok is jelentősen bezavarhatnak, ezért érdemes más/minden csatornán kipróbálni a kapcsolatot, illetve például az inssider(3) alkalmazással feltérképezni a környezetet, és az alapján olyan csatornát keresni, amit senki más nem használ, illetve ideális esetben a szomszédos értéke(i) is szabad(ok).
milyen ellenoldali eszközzel csatlakozol fel a router által szórt hálózatra?
távolság, falak száma?

[ Szerkesztve ]

(#22047) Misi1980 válasza kali (#22046) üzenetére


Misi1980
senior tag

Azt fogom most tenni.Megpróbálok olyan csatornára át állni amit nem használnak és majd meglátjuk.Köszi mindenkinek a segítséget!Zoli neked is!

(#22048) _SPD_


_SPD_
tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy Tenda 3G622R+ routert...
Olyan problémám lenne vele, hogy a 3G stickel nem nagyobb a sebessége a netnek 2 megabitnél. Ami annyira nem is baj de marha nagy a pingje. 100 fölött. Ha csak simán dugom a sticket a gépbe akkor 6 megabit körül mozog a sebessége, a ping is csak 20-30 között van.

Mi lehet a probléma? Tudna valaki segíteni?

(#22049) Gubek-Einste válasza _SPD_ (#22048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy reset és egy firmware frissítéssel lenne érdemes először próbálkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22050) _SPD_ válasza Gubek-Einste (#22049) üzenetére


_SPD_
tag

Megvolt. Legfrissebb 2014 szeptemberi firm és már annyi reset volt hogy csak na :)

Traffic controllt ha bekapcsolom, és megszabom a sávszélességet ha kikapcsolom is csak 2mbit a sebessége.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.