Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám volna, hogy adott egy TP-LINK RD-460 -as router és DIGI 30/20 -as net.
A net tökéletesen megy router nélkül. Routerrel megvan a sávszél, a 30/20, a probléma ott kezdődik, ha huzamosabb ideig töltök le valamit, akár torrentről akár máshonnan és nagyobb fájlt, egyszerűen eldobja a netet igaz visszacsatizik magától.
Viszont ez eléggé zavaró skype hívás közbe hogy fél - 1 percenként ledobál.

Valakinek valami ötlet, beállítás vagy hasonló?

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#3002) Stefling válasza Gonosz15 (#3001) üzenetére


Stefling
csendes tag

Én ma vettem egy iylen routert, és sztem jobban jársz ha eladod, és pl DANA-t veszel, mert nekem egy dana van + a TP-link-es, és a TP-link-es folyotn ledobált engem is, bár sztem beállítási hiba, de csináltam én mindent, akkor sem javult és az 50/25-ös digit sem bírja, igaz a dana sem, de a 30/20 tökéletesen megy vele.

(#3003) Stefling


Stefling
csendes tag

Tudja valaki, hogy ha egy router (10/100) miért nem képes 75Mbit-et kezelni? Létezne, hogy a fel ill. letöltési sebességet egyidejűleg a router nem tudja kezelni? Mert az enyém nem bírja, közvetlen a gépembe dugva megy, mivel az gigabites, nade a router nem, és nem értem miért nem... Ha a letöltés maxal megy, és elindula feltöltés is maxal, akkor a letöltési sebesség lelassul, de nem értem miért, amikor a router 100mbit-es :S Azért az nem tudom elhinni, hogy egy mai router ne tudja kezelni a fel és letöltést egyidejűleg..
Aki erre tudja a választ az lécci íron egy pm-et!
Köszi!

(#3004) dr.bubo válasza Gonosz15 (#3001) üzenetére


dr.bubo
őstag

Esetleg frissitsed az Fw-t. [link] :) Májusi kiadású, az elöző fw meg még 2007-ből való.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3005) Gonosz15 válasza dr.bubo (#3004) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Megvolt. Hiba ugyan úgy fenn áll. Lehet ebből eladás lesz... :O

Valaki tud ajánlani egy router ami lehetőleg wi-fi -n is bír pár Mbit -es a digiből, de kábelen frankón megvan a 30/20 esetleg az 50/25 és megy vele faszán a torrent is?
Köszi.

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#3006) Bulitt


Bulitt
őstag

Sziasztok

Van egy TP-Link WR340GD routerem, kábelesen rákötve két gép. A probléma ez lenne: [link] hogy ne kelljen még1x leírnom :) Reinstal előtt ment rendesen, most pedig nem akar. Ha direktbe kötöm rá a nettet akkor megy rendesen. Ötlet?

Előre is köszi

(#3007) dr.bubo válasza Bulitt (#3006) üzenetére


dr.bubo
őstag

Mac cimet klónoztad (annak a gépnek a mac-t, amelyiknen müködik a net) a routerben? :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3008) Bulitt válasza dr.bubo (#3007) üzenetére


Bulitt
őstag

Igen, egyszerű dolgom volt, mert a router felkínál egy olyan pontot hogy clone mac cím, és az eredetivel működött, az újjal már nem :S

Mi lehet a gond? próbáljam direktben regelni a gépem, aztán router?

(#3009) dr.bubo válasza Bulitt (#3008) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routerben az internet kapcsolat tipusa: dynamic ip-re van állitva?

Ezt hogy érted: "és az eredetivel működött, az újjal már nem" ?

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3010) Bulitt válasza dr.bubo (#3009) üzenetére


Bulitt
őstag

hát mikor megvettem a routert, volt fent egy oprendszer, és az akkori P5B alaplapom. Kicseréltem az alaplapot és újra telepítettem az op rendszert. A routerben a régi alaplap által megadott mac cím volt, és ment a nett de időközönként megszakadt. Most hogy ezt a szakadást, pontosabban inkább fagyást kiküszöböljem újra clone-oztam a mac címet. Aminek az lett az eredménye, hogy a net egyáltalán nem megy olyan rendesen ahogy azt kellene. Mire nagy nehezen rájöttem hogy mi a gond, kidobta a upc által a regisztrációt. Regisztráltam is újra, de semmi. Azt dobja ki mindig hogy regisztrálni kell a modemet.
Jelzem úgy regeltem, hogy a routerbe ment be a net, és onnan a gépbe. Szóval nem értem mi lehet a gond :F

(#3011) dr.bubo válasza Bulitt (#3010) üzenetére


dr.bubo
őstag

A mac cim klonozása után áramtalanitottad a routert?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3012) Bulitt válasza dr.bubo (#3011) üzenetére


Bulitt
őstag

igen, de most megnézem, mert jelenleg nincs bedugva :)

(#3013) Bulitt válasza Bulitt (#3012) üzenetére


Bulitt
őstag

sikerült megcsinálnom :) routeren keresztül regisztráltam, és kiválasztottam azt a mac címet a felajánlott kettő közül, amelyik megegyezett a router által kiolvasottal. És most mükszik :DD

Köszi a helpet, remélem hogy most már stabil marad :)

(#3014) dr.bubo válasza Bulitt (#3013) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ha szakadozik még továbbra is, akkor meg kell nézni, hogy routernélkül is elöjön a szakadás.
Ha csak a routerrel van szakadás, akkor frisitsed az FW-t [link] :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3015) Bulitt válasza dr.bubo (#3014) üzenetére


Bulitt
őstag

Meg lesz köszi :))

(#3016) Bulitt válasza dr.bubo (#3014) üzenetére


Bulitt
őstag

Sajnos megint kezdi :F

(#3017) dr.bubo válasza Bulitt (#3016) üzenetére


dr.bubo
őstag

Akkor, ahogy irtam, meg kell nézni router nélkül, hogy akkor is szakad. Ha igen akkor lehet, hogy a modemed nem jó ill. a szolgáltatónál lehet gond.
Ha routernélkül jó, akkor esetleg routet fw frissitése, alaplap hálókártya driver frissitése, A router és gép közötti kábel cseréje segithet.
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3018) glutamin


glutamin
őstag

Sziasztok!

Van egy Asus Wl-520GC routerem, amin port forwardolást szeretnék a DC++ -hoz. (eddig egy D-Link Di604-est használtam minden gond nélkül). Az Asus-on is beállítottam egy TCP és eg UDP portot teljesen azonos módon a D-Link modemnél használltal, de a DC valahogy nem akar így működni vele. Csak passzív módban tudom használni. Mi lehet a baj?

Így néz ki a Status info:

Destination Proto. Port Range Redirect to
89.134.162.152 UDP 1002 192.168.0.100
89.134.162.152 TCP 1001 192.168.0.100

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3019) sajtosqkac


sajtosqkac
csendes tag

sziasztok,
tegnap akartam uzembe helyezni 1 routert az asztali pc-m illetve a laptopom kozott.
sikerult is szepen beconfiguralni es csatlakozni akartam a laptoppal, ami sikerult is de szinte egyetlen egy *.hu-s domaint nem akart behozni(sem a laptopon, sem az asztali pcn), minden mast sikerult neki, es 1-2 magyart is megnyitott. eloszor dns szerver beallitasokra gyanakodtam, de ugyan azt a dns szervert olvasta be maganak, mint amit nekem a telefonban diktaltak le a diginetesek.
a routeren ki van kapcsolva a tuzfal, a ket gepen pedig alap windowsos tuzfal van.
ha barkinek van otlete az pls ossza meg velem is.
a valaszokat elore is koszonom.

router: SMCWBR14-G2
netkapcsolat: diginet 30/20

az ugyfelszolgalaton csak annyit tudtak mondani, hogy nyomjak 1 hard resetet a routeren, ami megtortent de a hiba tovabbra is fennall.

(#3020) dr.bubo válasza glutamin (#3018) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nem kell az TCP-nek és az UDP-nek külön portot nyitni, hanem egyet és a BOTH-t választani. [link]
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3021) ádyz válasza glutamin (#3018) üzenetére


ádyz
addikt

Allits be sokkal magasabb szamot, tuti foglalt.

Meg a kettonek egyeznie kell.

[ Szerkesztve ]

(#3022) glutamin válasza dr.bubo (#3020) üzenetére


glutamin
őstag

Na vééégre sikerült!!!

A linkelt oldalról letöltöttem a Port ellenőrző programot. Azzal kerestem két szabad portot, amit aztán beállítottam TCP-nek illetve UDP-nek és most jó.

Hihetetlen, de pl a 40002-es porton is volt valami. A legfrissebb Firmware van fenn a routerem-en és azon nem lehet BOTH beállítást alkalmazni egy Port-ra.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3023) bence_vmg


bence_vmg
csendes tag

Hy!

A problémám az, hogy a t-home-os routerről fut 2 gép és 2 set top box és szeretnék egy harmadik gépet rákötni. Van itthon egy másik routerem, ezzel tudnék valamit kezdeni?? A segítségért előre is thx!
Remélem jó helyre írtam és nem kérdeztem nagy baromságot.

Dr. Benyó Genyó Pszihomuki (mellékállásban infómániás :D)

(#3024) dr.bubo válasza bence_vmg (#3023) üzenetére


dr.bubo
őstag

Igen tudsz :) [link] (az 542-s helyett a te routeredlásd)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3025) dr.bubo válasza bence_vmg (#3023) üzenetére


dr.bubo
őstag

szerk. 2x ment el.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3026) MixM


MixM
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Ma vettem egy D-Link DIR-100 -as routert. Összekötöttem mindent ahogy az le vagyon írva. A probléma ott kezdődött hogy amikor az alaplapi csatlakozóba(RTL8168/8111) dugtam be a kábelt azt írta nincs csatlakoztatva. A gépben van egy PCI Ethernet kártya(RTL8139) is. Ha ahhoz csatlakoztatom a routert azt látja. Mi lehet a probléma?

(#3027) epidemic


epidemic
tag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy a T-Home féle Thomson speedtouch 780 routerem menüjébe nem sikerül belépni. Beírom a felhasználó nevet és a jelszót (3play) de a firefox csak tölt...tölt...tölt
A net ugyan megy, de a P2P kapcsolatok már kinlódnak. Régebben ezt már beállítottam de úgy egy hete folyton szerencsétlenkedek vele és már marhára idegesít! Lehet hogy a szolgáltató zárt ki? Vagy a routernek van valami baja?

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#3028) arpeen2


arpeen2
senior tag

Ha elrontottam a firmware frissítést, van esély visszahozni az élők sorába még a routert? (TP-Link WR642G)

(#3029) Tosee válasza arpeen2 (#3028) üzenetére


Tosee
őstag

nem látok rá sok esélyt... azaz semmit! Ez kb. olyan lehet mint ha egy alaplapra flashelnél rá egy nem hozzá tartozó BIOS-t!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3030) Tosee válasza arpeen2 (#3028) üzenetére


Tosee
őstag

lejárt a mod idő: szóval azért pár reset-el megpróbálkoznék hátha...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3031) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Sziasztok,

Megjött az új gépem, és gondoltam, hogy feltelepítek egy Windows 7-et. A telepítés sikeres volt, minden megy, kivéve a hálózat, azzal gondom van.

Egy rooterrel van megosztva a net, és minden korrektűl futott akár 3 gépen is egyszerre. Aznoban az új gép sehogy nem talalál hálózatot.(Ez nem teljesen igaz, de majd később)

A hálókártyám egy alaplapra integrált gigabites. (Gigabyte MA770-UD3 F5-ös BIOS-sal)
A rooterem: SMC7004ABR elég öreg egy darab, de eddig semmi gond nem volt vele.

A Windos néha jelzi, hogy talált valami ismeretlen hálózatot. Dolgozik rajta egy kicsit, majd megunja és kapok egy kis háromszöget felkiáltójellel. Néha átvált arra, hogy nincs hálózat. Ezt úgy szokta váltokatni 5 percenkét.
Járt az alaplaphoz egy program, amivel lehet diagnosztizálni a hálókártyát. Az folyamatosan azt írja érpáronként, hogy rendesen csatlakoztatva van a kábel.(Ha kihúzom, természetesen szól, hogy ki van húzva.)

Egyszer azonban egy órára összejött a dolog, minden pöpecül ment, letöltöttem egy két tesztprogramot internetezgettem, majd gondoltam kipróbálok egy MMO-t. Az is ment jól, a latency a szokásos volt, de sajnos 5-10 perc múlva kidobott, hogy megszakadt a kapcsolat. Megnéztem, és a windows megint játszotta az ismeretlen hálózat játékát, így engem nem hagyott. :)

Sajnos tegnap este még kevés időm volt, hogy mindent kipóbáljak, de arra gyanakszom, hogy nem tud rendsen kommunikálni az hálókártya a rooterrel, mert más sebességen próblálnak kapcsolódni.

Van valakinek ötlete mi lehet a hiba? Valóban rooter probléma, vagy inkább szoftveres hiba? Van valakinek valamilyen diagnosztikai ötlet?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3032) etx


etx
csendes tag

Sziasztok!

A következő ügyben szeretném segítségeteket kérni:

T-online-nál vagyok és egy
Pirelli DRG A225 B401-200-2-2 cuccon keresztül kapcsolódok a netre.....

A számítógéppel és a laptoppal való kapcsolattal semmi problémám nincs, és az
Xbox 360-ammal is gond nélkül tudtam LIVE-ozni.
DE.
Időközben az X-em meghalt, és egy alaplapcserét követően újjáéledt, ám a LIVE-hoz már
nem tudok kapcsolódni. A hiba oka a köv.: az MTU értékét nagyobbra kellene állítani...

A HGW beállításai között ilyen opciót nem találtam, ám kis nézelődés után úgy láttam,
port-forwardinggal talán menne a dolog, de sajnos nem sikerült működőképesre beállítani:

Unpnp enabled,
Lan ip fix,
Nat/virtual server tcp&udp, portszámok megadva, lan ip beírva, enabled, add - ennél a résznél sajnos a public ip-t nem tudtam külön beállítani, nem adott fel ilyen opciót!

X-en:
manual, fix ip-t szintén megpróbáltam beállítani - itt elkapott némi bizonytalanság, hogy mindenhova jó adatokat adtam-e meg...

Előre is köszönöm!

ETX

(#3033) Ghoosty válasza Ghoosty (#3031) üzenetére


Ghoosty
őstag

Megoldódott a problémám. Leírom, mi volt, hátha más tud belőle tanulni.

Tegnap este hazamentem, majd bekapcsoltam a gépet, és minden tökéletes volt. Meg is örültem neki. Azonban az örömöm megint kb 1 óráig tartott. Ugyanaz a hibajelenség fellépett. A legviccesebb az egészben, hogy még csak a szobámban sem voltam, mikor újra előjött.

Megint elővettem azt a kis programot, de az mindent rendben talált. Javasolták egy másik topikban, hogy próbálkozzak Advanced Sharing beállításokkal. Nézegettem őket, de nem sok hasznosta találtam.
Feltünt, hogy most többet van nincs hálózat módban, mint ismeretlen hálózatot találva. (de szép magyar mondat lett.)
Ekkor megint nézegettem azt a diagnosztizáló programot. Többször frissítgettem, mikor egyszer csak azt mondta, hogy csak 1 érpár csatlakozik. Majd újabb frissítésekre megint minden rendben volt. Szerencsére volt otthon mégegy kábel, mondom megnézem azzal is.
Azonnal megoldódott minden. Sajnos nincs lehetőségem megnézni, hogy a Widows 7 ennyire érzékeny vagy hirtelen tényleg történt valami a kábellel.

(#3034) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

Egy LAN-party tervei kezdenek kirajzolódni előttem, és elég béna vagyok a témában, szóval lenne egy kérdésem. A csapatnak van egy 8portos switch-e, de a LAN-on 10-en lennénk. Konkrétan megoldható-e az, hogy vegyünk még egy 8portosat és összekössük őket valamilyen módon? Hálókábellel, konkrétan, persze ha van más megoldás is, az sem rossz :) Köszönöm előre is!

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#3035) localhost válasza Peethy (#3034) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3036) Peethy válasza localhost (#3035) üzenetére


Peethy
őstag

Csak simán összekötöm egy patchkábellel és megy is? Köszönöm a gyors választ :R

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#3037) jagada


jagada
őstag

Hi!

Most vettem egy D-LINK DI-524 routert, diginetem van és az istennek se tudom életre kelteni a netet routeren keresztül. Sose volt még routerem, valaki le tudni írni szájbarágósan, hogy hogy csináljam?
Letöltöttem a manual-ját de hiába írom a böngésző címsorába az IP címet nem jutok semmire se!!

PLS HELP!!!!

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#3038) localhost válasza jagada (#3037) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kiindulópont

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3039) jagada válasza localhost (#3038) üzenetére


jagada
őstag

"Ehhez kell nekünk egy web böngésző, ahová címnek beírjuk a routerünk ip címét (fentebb említett ipconfig módszer, ill. a router doksijában benne kell lennie, jellemzően 192.168.0.1)."

Amikor ezt beírnám a címsávba enter után rögtön kéri a digis kapcsolódáshoz a felhasználónevet és jelszót, nem pedig az adminos dolgot, kapcsolódni természetesen nem tud a digi hálózatához.....

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#3040) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Vettem egy Edimax WK-2080-BUNDLE routert, remélve, hogy mivel N-es, jóval nagyobb lesz a hatótávja. De valamiért még gyengébb is egy kicsivel, mint a volt dlink di-524-esem. :W
Ez hogy lehet? Vmi beállítási gond?
(A hozzá járó N-es usb-s adapterrel próbáltam.)

Köszönöm előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#3041) jagada válasza jagada (#3039) üzenetére


jagada
őstag

na meccsinátam
:C :C :C

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#3042) localhost válasza jagada (#3041) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nahugyeh! Én bíztam benned! :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3043) Prof01 válasza Prof01 (#3040) üzenetére


Prof01
veterán

vki? :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#3044) kistigris30


kistigris30
csendes tag

Sziasztok olyan gondom van hogy letiltottam más elől a láthatóságot viszont most vettem egy másik telefont és nem emlékszem a hozzáférési jelszóra ezt kéne megoldani köszi

(#3045) kali válasza Prof01 (#3040) üzenetére


kali
legenda

hatótáv szempontjából miért kellene, hogy feltétlenül jobb legyen egy "n"-es router, mint egy "g"-s?

[ Szerkesztve ]

(#3046) Prof01 válasza kali (#3045) üzenetére


Prof01
veterán

Úgy tudtam, hogy abban is jobb: [link]

Meg egyébként is 2 antennával van szerelve, gondoltam nagyobbnak kéne lennie a hatótávnak, mint az 1 antennásnak. És mégsem. :F

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#3047) kali válasza Prof01 (#3046) üzenetére


kali
legenda

ezek sajnos csak a szabvány adta lehetőségek...

(#3048) Prof01 válasza kali (#3047) üzenetére


Prof01
veterán

A fenébe, most adhatom el... :W

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#3049) Mappa


Mappa
addikt

Hali!

Egy olyan problémám volna,hogy routeren (smc7004vbr) keresztül megy még két gépre az internet rajtam kívül...kb 5.napja vettem észre hogy piszok lassan adja be az oldalakat (kb 2-3 míg teljesen betölti) na most ez azért érdekes mert a másik két gépen meg semmi ilyet nem vettem észre.Ott tökéletesen megy...közvetlenül megprobáltam a gépbe dugni a kábelt nem routeren keresztül ..de sehogysem tudtam életet lehelni bele. :O ...ha meg router kikapcsolom majd vissza....megvárom mig bejön a net akkor meg ismét tök gyorsan adja be az oldalakat ...van hogy 5 percig van hogy 1 óráig...mert minden más rendben van sávszélesség megvan,játéknál multiba mind ok....csak a böngészés ilyen pokolian körülményes.

Ez most router probléma vagy szolgáltató ?

nem kötelező megadni

(#3050) ssolid


ssolid
csendes tag

Szevasztok!

Lenne egy kis problémám, méghozzá az, h van egy belkin routerem és amikor beüzemeltem , akkor a netnek a sebessége igencsak visszaesett. Alapból 15 mbit a sávszélem de csak olyan 7-8 mbit jön át (mind a 2 gépen,de hogyha mind2nél éppen letöltök akkor még sokkal lassab is tud lenni :F ), p2p-ről nem is beszélve... (ott kb 200 kbit/s-el töltök).

A másik problémám az, h 2 felé van most ugye megosztva a net, és a laptopnál a jelerősség nagyon jó szinte mindig, de néha mégis megszakadgat... Segítségeteket előre is köszönöm (UPC-s net)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.