Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) mezis válasza milan07 (#40000) üzenetére


mezis
nagyúr

Jó az a Telekomos modem WiFi router. A lakás egy része lefedhető vele, a Tenda-t meg távolabb helyezd el.
Én a WAN portot csak akkor használnám amikor elfogyott az összes LAN port.
Router és AP között a LAN - LAN összekötés a megszokott.
Csatorna választásnál vedd figyelembe a Telekom által használt csatornákat és a szomszédokét.
Az 2,4GHz-es és 5GHz-es AP-k nem zavarhatják egymást már ha jól írták meg a Tenda szoftverét.
Laptop: Volt hasonló esetem egy régi lapossal. Nagyobb adatforgalom után belassult, korábbinál kisebb térerőt jelzett. USB-s WiFi stick-el rendben működött.
Mostanában láttam meg, hogy a WiFi kártyája "kétantennás" és csak egyetlen antennára futotta a jónevű cégnek. Lehet ez a hiba okozója, meg esetleg a driver, ami Win7-el még rendben működött, a Win10-es driverrel meg esetleg nem.
Nem véletlenül néztem bele, valamelyik fórumon régebbi HP laptopjánál fedezett fel valaki hasonló spórolást.

Az elmúlt napok üzenetváltásai tanulságos volt nekem is: WiFi-s routert bármilyet, csak Tendát NEM! :Y

mezis

(#40002) milan07 válasza mezis (#40001) üzenetére


milan07
tag

És milyen távolra vigyem a tendát a telekomos cucctól? Csak mert ilyen erővel lehet érdemesebb lenne kábellel összekötni mindent :D A telekomos készüléken kivan kapcsolva a wifi jel, gondolom akkor nem kell csatornát állítgatni rajta.

Gondolkoztam rajta, hogy veszek új hálózati kártyát, de már akkor inkább várok egy kicsit a wifi6E-re, és majd olyat.
Szerintem visszaváltok windows 7-re, és megnézzük azzal milyen lesz. A laptopom másik partícióján win7 van, csak azon meg sehogyan sem tudom megcsinálni a netet, még kábelen keresztül sem működik. Pedig múltkor még tökéletes volt , és ugyanazzal a telepítő lemezzel telepítettem. Na mind1 is, majd újrarakom, csak most nincs nálam az a lemez.

"Az elmúlt napok üzenetváltásai tanulságos volt nekem is" Hát még nekem :) Sok mindent megtudtam, és a tendáról most már nekem is megvan a véleményem. Egyébként kikapcsoltam a beamformingot próbaképpen, és anélkül ugyanolyan, vagy még gyengébb jelet sugároz, mint a régi tplink, aminek volt 2x3dbi antennája, ennek meg 4x6dbi...
A linkben szereplő útmutató pedig úgy látszik a szuper tenda esetén fölösleges, csak az r1 routeren (telekom) routeren tudtam beállítani a dolgokat, az r2-n (tenda) semmit sem enged ap módban, még a lan ip-t sem változtathatom meg. Egyébként ne reseteljem inkább a telekomos routert? Csak mert az útmutatóban szereplő állításokat megcsináltam, csak a tenda miatt ugye ez potya volt, sőt potya volt ez az egész hercehurca, de azért köszönöm szépen, hogy időt szántál rá :R

(#40003) mezis válasza milan07 (#40002) üzenetére


mezis
nagyúr

- "milyen távolra vigyem a tendát": Lakástól, falaktól függ. Ha "üres" az étered, és kevés egy WiFi router a lefedettséghez, akkor érdemes a Telekom-én is működtetni a WiFi-t, "távoli" frekvenciákon.

- "régi tplink, aminek volt 2x3dbi antennája, ennek meg 4x6dbi": Írtam volt: A kisugárzott energia független az antennák nyereségétől. VÉTEL üzemmódban teljesít jobban a nagyobb nyereségű antenna.

- Telekom routeren a Tenda miatt nem kellett állítani semmit, hagyott szabad IP címtartományt (192.168.0.3 - 192.168.0.99) vagyis nem szükséges a reset, hacsak nem állítgattál el más dolgokat.

mezis

(#40004) milan07 válasza mezis (#40003) üzenetére


milan07
tag

"távoli" frekvenciákon működtetés az mit jelent? Más csatornán? Szóval ha mondjuk 11-es csatornán van a telekom, a tenda pedig 6-oson, akkor nem zavarják egymást?

A tendát hétfőig vissza lehet küldeni, akkor jár le a 14 napos elállási idő. Arra is gondoltam, hogy vissza rakom a régi tplink-et, és azzal hátha jobban működik, hétvégén letesztelném, érdemes? Mit javasolsz?
Lehet egyáltalán olyan, hogy a régi tplink jobban teljesít, miközben ugyanaz a laptopomon a driver, csak a tendával valamiért rosszul működik? Azért arra van esély, hogy win7-es oprendszeren normálisan fog működni a laptopomon az internet, nem?

(#40005) milan07 válasza milan07 (#40004) üzenetére


milan07
tag

Azt még kifelejtettem, hogy amikor a letöltési sebességem leesik pár megabitre, a feltöltési sebesség akkor is 20-30 megabit általában. Nem tudom lényeges informáicó-e, de gondoltam leírom.

(#40006) mezis válasza milan07 (#40004) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, az egymást nem zavaró csatornák 1, 5, 9, 13. A WiFi szkenner programok ezt grafikusan is mutatják.

Tenda: Ugyan a sebesség problémát nem biztos hogy ő okozza, de nincs rá alternatív firmware, se OpenWRT, se dd-wrt. Vissza a bótba.

A régi TP-Link meg vagy jó lesz vagy rendelsz egy újat.

mezis

(#40007) eM'82


eM'82
addikt

Sziasztok,

Váltottam Digi 1000-es netre Telekomról, de már most látom miért olcsó. Ez a ZTE F168v2 elég gyengusz. N-es wifi, 2 LAN port, alig konfigolható admin felület... kabaré, node nem is ez a gondom, hanem az összesen 2 szabad LAN portjából az egyiket a PC-mnek adtam, a másikat pedig a Zyxel 520-as NAS-omnak.
Telekomnál gond nélkül elértem, akár telóról is. Most meg semmi. 9091-es porton kommunikálna a transmission, de nem akar. Zyxel config felülete sem jön be.
A Zyxel NAS Seekere (PC-s app) sem látja a NAS-t ami egy hálózaton van. Van erre megoldás, azon kívül, hogy szereznék egy külső AC-s routert? Esetleg valamitt kilőni az ZTE admin felületén?

köszönöm, :R
eM

(#40008) Gubek-Einste válasza eM'82 (#40007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sokkal egyszerűbb megoldás egy saját router használata mint a szolgáltatói eszközzel szenvedés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40009) eM'82 válasza Gubek-Einste (#40008) üzenetére


eM'82
addikt

Ezt értem, de ha nem szeretnék most erre külön költeni, akkor a gyári megoldással hogyan lehetne működésre bírni?
Nyilván ha nem fog működni akkor lövök egy routert innen hapróról.

(#40010) woodworm válasza eM'82 (#40009) üzenetére


woodworm
veterán

Nem fog működni. Vagy egy switch kell a lan1-es portra és arra csatlakoztatod a saját eszközeid, vagy saját router és az ont mehet bridge módba.

(#40011) eM'82 válasza woodworm (#40010) üzenetére


eM'82
addikt

:R
Köszönöm! A switch-et már pénteken megrendeltem :), mázli.

(#40012) eM'82 válasza woodworm (#40010) üzenetére


eM'82
addikt

egy kis feedback:
- ma megérkezett egy ilyen D-link switch
- mindent erre kötöttem rá, illetve innen megy a ZTE routerbe egy UTP kábel
- először PC-n teszteltem, látta a Zyxel 520 NAS-t
- Mi box-on viszont a Kodi az istennek se akarta megtalálni az smb megosztást
- mint kiderült a ludas a wifi kapcsolat, Mi boxon viszont csak usb-to-ethernet megoldás van (szerencsére volt egy átalakító), ami elsőre nem működött (egy laza óra elment a különböző smb hozzáférések lehetséges megadásával...)
- ki kellett hozzá kapcsolni a fejlesztői módot, ezután működött a hálózati kapcsolat LAN-on is
- Kodi is látta, öröm és boldogság

Szóval megy net, NAS, és a wifi is. Köszi mégegyszer!

(#40013) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Szerintem beállítás probléma de nem tudom biztosan. Újraindítás már volt. Van egy tp-link ax20 routerem ami a fő routerem. Most vettem egy nvidia shield tv - t és valamiért csak 100 megabit full duplex - et ad neki mikor pedig gigabites. Az Asus ac 65p routeremnel meg is van a gigabit a shield tv - n. Mit kéne állítani, hogy a tp-link ax20 - al is meglegyen a gigabit? Olyan mintha a 100 megabitet fixálta volna neki automatikusan. Köszönöm előre is a segítséget!

(#40014) Gubek-Einste válasza Imi1981 (#40013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábel csere volt már?
Ugyan azon a kábelen más eszközzel meg van a gigabites kapcsolat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40015) Imi1981 válasza Gubek-Einste (#40014) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen más eszközzel ugyan azzal a kábellel megvolt (bár most nem próbáltam) a gigabit. Cserélni nem tudom mert nincs most még 1 ilyen hosszú 4 méteres kábelem pedig ki szerettem volna próbálni. Lehet újra dugózom mert ez nem jól érintkezik. Az nem tudom számít e hogy közvetlenül a nvidia shield tv előtt egy 100 megabit lanos Apple-TV hd volt rákötve.

(#40016) Imi1981 válasza Gubek-Einste (#40014) üzenetére


Imi1981
veterán

Csatlakozó nem akadt be rendesen. Másik boxba tökéletesen beakadt a shield - be nem. Cseréltem a rj45 csatlakozót és tökéletes! Köszi

(#40017) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Adott egy Huawei B535-232 router, PC-ről lépnék be a beállításokba, böngészőből. A 192.168.8.1 címen nem fogadja el a jelszót. A Huawei HiLink app-pel bent vagyok, látom a jelszót, jól írom be. Ezután kiléptem az alkalmazásban is, ott se enged be vissza, amivel bent voltam. Ilyenkor mi van?! Agyfa**t kapok az ilyenektől :U

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40018) tylerddd válasza tylerddd (#40017) üzenetére


tylerddd
veterán

Üdv! Érthetetlen. Reseteltem, új jelszót állítottam a beálltásokba való belépéshez. Most telón beenged ezzel az alkalmazásba, PC-n viszont csak Firefox-ból működik, Chrome és Edge szerint nem jó a jelszó :U

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40019) #50433536


#50433536
törölt tag

Sziszatok!

TP-Link Archer C7 routernél hogy lehet beállítani, hogy valamelyik ip-cím elsőbbséget élvezzen? Essetleg a többi ip-cím sávszélességét hogy lehet korlátozni?
Nagyon rossz az online játék, ha mellette négyen videóznak telefonról, őket kellene korlátozni, vagy valamit tenni a simább játékért.

Előre is köszönöm!

(#40020) mezis válasza #50433536 (#40019) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szimulátort próbáltad ?

mezis

(#40021) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
van egy tplink c5 1200 routerem. És sokszor eldobja a lan-t, mitől lehet? Telefonon szoktam látni. Notin, asztali gépen nem.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#40022) Intruder2k5 válasza Speeedfire (#40021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Másik LAN portban próbáltad? Másik kábellel esetleg?

(#40023) #50433536 válasza mezis (#40020) üzenetére


#50433536
törölt tag

Láttam már igen, de hol lehet beállítani amit kérdeztem?

(#40024) Speeedfire válasza Intruder2k5 (#40022) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Bocs, wlan akart lenni. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#40025) Intruder2k5 válasza Speeedfire (#40024) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Állíts be fix csatornát, 1-11 közé. Vannak eszközök amik a 12-13-14 csatornákat nem ismerik, nem látják, így ha esetleg egy AUTO módban lévő AP ezen csatornák egyikére vált, akkor az az ilyen kliensek számára elérhetetlen lesz.

(#40026) mezis válasza #50433536 (#40023) üzenetére


mezis
nagyúr

hw verzió? :F

mezis

(#40027) #50433536 válasza mezis (#40026) üzenetére


#50433536
törölt tag

Hi!

Ezt találtam a menü alján:

A firmware-t már frissítettem a legújabbra, már a legelején.

[ Szerkesztve ]

(#40028) mezis válasza #50433536 (#40027) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem találtam olyan beállítási lehetőséget, amilyet kerestél. [link]

mezis

(#40029) Speeedfire válasza Intruder2k5 (#40025) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi, átrakom. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#40030) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Előzmények:
[link]
A net sebesség fejlesztés egyenlőre elmarad,az aktuális jelenleg:83 le 50 fel.
A fórumon adott ajánlással sajnos nem értettek egyet,mondván:"nem ismerik ezt a modellt"
az ASUS RT-AC86U Routert.(!!!)
Ők ezt ajánlották:
[link]
Ezzel az a gondunk,hogy a mobilnetet eszegeti,miközben a vezetékes net folyamatosan van a patikába(előtte sem volt vele csak egyszer gond),kb.1.5 GB-ot elhasznált úgy,hogy tuti nem volt internet kimaradás(mindez történt talán egy hét alatt(!!!)

Még annyit fűznék hozzá,hogy a mesterek 2 routert használtak fel a jó WIFI jel érdekében,a másik router típusa(ami eddig volt):Asus N18U.

Mi lehet a gond,mert szerintem nekik fogalmuk sincs.
Kénytelenek voltunk ezt a modellt választani,különben ha bajunk lesz,nem szívesen jönnek ki
javítani a hibákat.(mármint a fent linkelt TP Link routerre gondoltam.)
És ez a modell szerintük egy nagyon jó készülék.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#40031) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Beírom ide is, hátha valaki tud rá megoldást!

UPC/Voda Connect Boxon keresztül jön a net, és ezt a weboldalt szeretném megnyitni, másnál megy, nálam semmilyen böngészőből nem nyílik meg!

Error 503 : Service Temporarily Unavailable

Ez a hibaüzenet! Más tanácsára megnéztem telefonról, Telekom mobilnet, ott megy frankón. De gépen nem! Van ötletetek? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40032) Intruder2k5 válasza Faterkam (#40031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ahogy látom nem egyedi eset. Lehetséges, hogy tiltva van az IP címed?

(#40033) Faterkam válasza Intruder2k5 (#40032) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem hiszem, nem nagyon rémlik, szerintem regisztrációm sincs oda. Mobilnettel simán megy, de az ugye nem a nagy gép. Nem lehet ezt valahogy letesztelni mi miatt? :F

Router ki-bekapcs, és megnézem, akkor más lesz az IP-m nem? de kizárt, a tiltás szerintem :(

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40034) Intruder2k5 válasza Faterkam (#40033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Más miatt is lehet tiltva, és most Te kaptad meg a letiltott IP-t. Lehet szerencsétlen véletlen.

Sajnos UPC neten nem valószínű, hogy egy restart után új IP-t kapsz, ahhoz módosítanod kellene a WAN MAC címet a routerben, majd utána egy áramtalanítás kell a CB-nek is, meg a routernek is. Ha meg nincs is saját routered, csak a CB, akkor majdhogynem lehetetlen IP-t cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#40035) Faterkam válasza Intruder2k5 (#40034) üzenetére


Faterkam
addikt

Csak CB van, és nem segített a ki-bekapcs. De megnéztem nincs is regisztrációm ide. Ha bekapcsolom az oldal fordítását, akkor megjelenik az oldal, de letölteni nem enged semmit!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40036) Intruder2k5 válasza Faterkam (#40035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem biztosan valamilyen tiltás miatt van. Sokat nem tehetsz, használj proxyt, esetleg valami böngészőkiegészítővel, aztán majd ha kapsz másik IP-t, akkor megoldódik.

(#40037) Multibit válasza Faterkam (#40035) üzenetére


Multibit
veterán

Nem az IP címed van tiltva, hanem a PS2-home.com került tiltólistá(k)ra.

(#40038) Faterkam válasza Multibit (#40037) üzenetére


Faterkam
addikt

Egyre érdekesebb, de akkor mobilnetről, Telekom netről, Digiről mások miért láthatják? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40039) Multibit válasza Faterkam (#40038) üzenetére


Multibit
veterán

Egyszerű. Azért láthatják, mert azok a szolgáltatók nem használnak olyan feketelistát, amin ez a domain szerepel. Úgy látszik a Voda használ.

(#40040) m_kovacs válasza Faterkam (#40031) üzenetére


m_kovacs
tag

A rendszeridő jól van beállítva?(ha Firefox a böngésző)

(#40041) Intruder2k5 válasza Multibit (#40037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez oké, lehetséges, de szerintem egy más dolog. Ha egy harmadik fél, mint pl. az internetszolgáltató, vagy a DNS szolgáltató blokkolja az oldalt, akkor nem "Error 503 : Service Temporarily Unavailable" lesz a hibaüzenet. Ha jól gondolom, ezt már a ps2-home.com webszervere üzeni, tehát nincs blokkolva.

Faterkam, amikor ezt az üzenetet kapod, akkor fent a böngésző címsorában mit látsz?

(#40042) Faterkam válasza Intruder2k5 (#40041) üzenetére


Faterkam
addikt

Ezt: Link:

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40043) Intruder2k5 válasza Faterkam (#40042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, szerintem ez továbbra sem harmadik fél által történő blokkolás, a Vodának semmi köze hozzá, amit megerősít ez is.

[ Szerkesztve ]

(#40044) Multibit válasza Intruder2k5 (#40041) üzenetére


Multibit
veterán

Az egészben csak az a furcsa, hogy Faterkam fórumtárs szerint telefonról bejön az oldal. Most akkor van szolgáltatás, vagy nincs?

@Faterkam
Következetes a működés? Gépről most is 503-at dob, telefonról meg használható a site?

[ Szerkesztve ]

(#40045) Faterkam válasza Multibit (#40044) üzenetére


Faterkam
addikt

Telefonról, DE Telekomos mobilnetről megy! Wifin telón se!

De most az irodából is néztem, itt is Voda net. Itt is 503

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40046) Intruder2k5 válasza Multibit (#40044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van de, szerintem bizonyos IP címekre, vagy IP tartományokra ezt válaszolja a webszerver.

(#40047) woodworm válasza Faterkam (#40045) üzenetére


woodworm
veterán

Szintén vodafone netről én 403-ast kapok és figyelmeztető szöveget.

(#40048) Faterkam válasza woodworm (#40047) üzenetére


Faterkam
addikt

Opera lett a megoldás, a beépített VPN-nel :)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40049) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Sziasztok,

Szokott olyan hiba lenni, hogy a router (ASUS AC65P) a wan-t eldobja kb 15 percenként fél percekre? A Digi azt mondja, hogy a modemjük bridge módban van és azt látják, hogy a routerem leszakad róla és szerintük az én oldalamon van a hiba.

Előre is kösz!

(#40050) TeeJay válasza Tarokk79 (#40049) üzenetére


TeeJay
félisten

WAN résznél internet detection opciót letiltod és kész

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.