Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) Gubek-Einste válasza bb71 (#26200) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen mindkét eszközben beállítasz custom DNS-t.
Milyen típusú a szolgáltatói eszköz? Van olyan amelyik nem ad erre lehetőséget.
A fixálást a router funkciókat ellátó eszközben csináltad meg MAC cím alapján?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26202) bb71 válasza Gubek-Einste (#26201) üzenetére


bb71
őstag

Szia!

Természetesen mindkét eszközben beállítasz custom DNS-t.
Nem ugyanazt kell mindkettőben? Miért nem lehet a DIGI-é? Vajon miért nem regisztrál be vele a VoIP (Betamax) szolgáltatás a Fritz-en - DNS error az ok?
Miért lehet két különböző DNS? Illetve lehet?

Milyen típusú a szolgáltatói eszköz? Van olyan amelyik nem ad erre lehetőséget.
ZTE F668 router, tudok mindent állítani benne...

A fixálást a router funkciókat ellátó eszközben csináltad meg MAC cím alapján?
Ezt nem értem... :B Nem fixáltam semmit, a PC-nek adtam fix ip címet. MAC címmel nem foglalkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#26203) Gubek-Einste válasza bb71 (#26202) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ugyanazt kell mindkettőben? Miért nem lehet a DIGI-é?
Bármilyet beállítasz bármelyik eszközön, lehetnek ugyan azok is és különbözőek is. Használhatsz szolgáltatóit is és custom-ot is kedved szerint.

Vajon miért nem regisztrál be vele a VoIP (Betamax) szolgáltatás a Fritz-en - DNS error az ok?
Nem tudom, nem ismerem az eszközt.

ZTE F668 router, tudok mindent állítani benne...
Ha van lehetőség a WAN/LAN beállításoknál beállítani igény szerinti DNS-t akkor minden rendben van. Tudok olyan szolgáltatói eszközről amelyiken nem lehet állítani a DNS-t.

Ezt nem értem... :B Nem fixáltam semmit, a PC-nek adtam fix ip címet. MAC címmel nem foglalkoztam.
Vagyis a gép adapter beállításaiban állítottál be egy IP címet?
Nem éppen a legjobb megoldás ez mert könnyen lehet, hogy ugyan azt az IP címet a HGW is kiosztja egyszer egy másik gépnek és akkor jön az IP cím ütközés + ha nincsen feljegyezve melyik eszköznek milyen cím lett beállítva akkor később ez is gond lehet.
Az a legtisztább ha a router-ben/HGW-ben van kiosztva az összes IP cím, szükség esetén MAC alapján állandósítva, mert így egy helyen van kezelve minden és gyorsan/világosan átlátható a helyzet szükség esetén.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26204) bb71 válasza Gubek-Einste (#26203) üzenetére


bb71
őstag

Szia!

Köszönöm szépen az érthető leírásodat!

Egyetlen hozzáfűzés: a HGW-ben természetesen a DHCP által kiosztható cím kezdetét feljebb vittem, és alatta osztottam a fix címet a PC-nek, illetve repeaternek és IP kamerának.

Még 1x köszönöm.

(#26205) Gubek-Einste válasza bb71 (#26204) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor is a MAC alapján történő IP cím kiosztás az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26206) vviktor89 válasza Gubek-Einste (#22398) üzenetére


vviktor89
csendes tag

Szia!
Nekem is hasonló problémám van, mint jczettler-nek (#22395).
"ERROR Timeout waiting for PADO packets"
Próbáltam Soma01 javasolatait: FW update, Gargoyle de egyik se működött.
A router tipusa TL-WDR4300 v1.7 és az elmúlt 3 hónapban hibátlanul működött Digivel (MTU végig 1480-on volt). Gépre csatlakoztatva, vagy másik routerrel (Zyxel MWR102) továbbra is működik.
Ha jól tudom az elmúlt időszakban nálunk sebességnövekedés nem történt, mert azt még június elején befejezték (a közleményük alapján)
A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben mit tudok még tenni? Lehet jelezni a Digi felé, hogy előfordulhatott "hogy nem szabályosan lett bekötve a kábeleken az érpárok" ha volt az elmúlt pár hétben változtatás a hálózaton, vagy vigyem vissza a router-t (stock FW-vel) a hibára hivatkozva garancia keretein belül?
Köszi és üdv:
Viktor

(#26207) Gubek-Einste válasza vviktor89 (#26206) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbálj meg egy hiba bejelentést, hátha hoz eredményt.
A router-t nem tudod emiatt garanciáztatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26208) GT Riders


GT Riders
csendes tag

Sziasztok
Bővíteném otthon a hálózatot. Adott egy 4 portos wifi router, sajnos kevés a 4 port.
A szekrényben porosodik egy TL-R402 router. Szeretném beállítani mint switch-et, és utána kötném a wifis routernek. Hogyan kell belőnöm a kis R402? Egyáltalán lehetséges switchnek konfigurálni?

(#26209) Intruder2k5 válasza GT Riders (#26208) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen lehetséges, be is lett linkelve már sokszor itt. Az eredeti írás mezis kolléga blogjában található.

http://itcafe.hu/tema/wifi_pedia/hsz_15-15.html

[ Szerkesztve ]

(#26210) GT Riders válasza Intruder2k5 (#26209) üzenetére


GT Riders
csendes tag

Köszönöm szépen!
Így menni fog :)

(#26211) bb71


bb71
őstag

Van egy új ZTE F668 router a digitől, amelyben a 80-as portot forwardolom - legalábbis reményeim szerint - a router ip címről egy ip kamera ip címére, ami egy wifis repeateren keresztül éri el a ZTE routert.

tenvis.org-on csinálok dyndns szolgáltást - ez a kamera gyártója által biztosított szolgáltatás.

A probléma, hogy ha beírom a böngészőbe a xxxxx.tenvis.org ip kamera elérését, akkor a ZTE router login ablaka jön be. Miért?

(#26212) user12 válasza bb71 (#26211) üzenetére


user12
őstag

Remote management/access, stb. engedélyezve van? Ha igen, tiltsd le.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#26213) bb71 válasza user12 (#26212) üzenetére


bb71
őstag

Ilyet sajnos nem találok.

(#26214) Gubek-Einste válasza bb71 (#26213) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor inkább állítsd át a portot valami másikra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26215) bb71


bb71
őstag

Sikerült, de olyan bonyolult, hogy le sem tudom írni...

(#26216) RAZZI9


RAZZI9
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy adott egy D-Link DIR-635-ös router amivel a probléma, hogy ha áram alá helyezem /egy hosszabbítóba van dugva több eszközzel együtt/, kb 3-5 perc múlva kapcsol be, kezdenek villogni a LED-ek rajta. Eddig ezt nem csinálta, lehet, hogy a táppal van valami probléma? Esetleg valaki tapasztalt már ilyet?

(#26217) bb71 válasza bb71 (#26215) üzenetére


bb71
őstag

Nem bonyolult, rájöttem mit hibáztam el:

A WAN címéhez odaírtam a 192.168.1.1 címet, ez volt a hiba!

(#26218) user12 válasza bb71 (#26213) üzenetére


user12
őstag

Akkor próbáld a 80-as port helyett egy másikat használni (már amennyiben ez a szolgáltatás megengedi) és távolról www.valami.hu:xxx formában bejelentkezni.
Esetleg ha van a routerben log, akkor érdemes azt megnézni, mit mutat.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#26219) user12 válasza bb71 (#26217) üzenetére


user12
őstag

Így már jó lett?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#26220) Gubek-Einste válasza RAZZI9 (#26216) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi idős az eszköz?
Öreg router GYIK

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26221) bb71 válasza user12 (#26219) üzenetére


bb71
őstag

Igen, köszönöm az együttgondolkodást.

(#26222) RAZZI9 válasza Gubek-Einste (#26220) üzenetére


RAZZI9
csendes tag

7 éves

(#26223) user12 válasza bb71 (#26221) üzenetére


user12
őstag

Nincsmit
Igazából Te oldottad meg :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#26224) Gubek-Einste válasza RAZZI9 (#26222) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor könnyen lehet, hogy már a végét járja, nézd meg a linkelt leírást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26225) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

A következőkben szeretném kérni a segítségeteket.
Barátnőméknél még olyan modem van (Motorola sbv5121e), aminél se wifi se több internet kábel csatlakozásra nincs lehetőség. Így router-t használtak. Ez ment nemrég tönkre, és azóta csak úgy van net ha közvetlen a modem és egy darab gép van összekötve kábelen.
Én ma elvittem hozzájuk 2 routert is, az egyik egy Linksys wrt54gl, illetve Asus WL-520GC.
Összekötöttem a modemet a routerrel, illetve a számítógépeket a routerrel.
Addig eljutottam, hogy az ip-t beírva a wifi kódokat sikerült megtalálnom, rá is csatlakoztam wifi-re de mégsem jött be semmi. Illetve kábelen sem működött az internet. Mi lehet a probléma, illetve mit hagyhattam ki a műveletből?
Routereknek külön drivere tudtommal nincsen, lan, wifi driver a számítógépekhez fel volt telepítve hiszen korábban mással már működtek.

(#26226) RAZZI9 válasza Gubek-Einste (#26224) üzenetére


RAZZI9
csendes tag

Oké, köszi.

(#26227) enricotoxic


enricotoxic
tag

Sziasztok,

Linksys WRT320n /E2000 routerhez keresem a gyári firmware-t. A gyártó oldalán nem találom, máshol sem.
OpenWRT-t (Powered by LuCI Trunk (0.12+svn-r10530) OpenWrt Barrier Breaker 14.07) szeretném lecserélni, Linksys vagy DDWRT-re, de WEB és CLI-n sem engedi. Eddig csak DDWRT image-el tudtam kipróbálni.

Web
Azt mondja, hogy: "The uploaded image file does not contain a supported format. Make sure that you choose the generic image format for your platform."

SSH-n rá tudok lépni a routerre. Próbáltam úgy is, hogy:

/tmp-be bemásolom a DD.bin file-t

mtd -r write DD.bin firmware

Azt mondja, hogy:

Bad trx header
This is not the correct file format; refusing to flash.
Please specify the correct file or use -f to force.
Image check failed.

Nem akarok téglát csinálni belőle. Gondolom a gyári Linksys firware-t engedné visszarakni.

B terv.

Hogyan tudok OpenWRT-ről DDWRT-re frissíteni egyszerűen? Kérlek, most ne írjátok azt, hogy google a barátod ;)

Mit javasoltok?

Köszönöm,

(#26228) Gubek-Einste válasza Anubris (#26225) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelnet esetén a modemre csatlakozó eszköz MAC-re volt netelérés, mivel változott a használt eszköz így át kell regisztrálni a most használtra. Milyen szolgáltatónál van az illető?
Amit meg lehetne tenni és elvileg így meg is lenne a regisztráció az az, hogy kikapcsolni a modemet és a router-t, majd a modemet bekapcsolni, megvárni ameddig teljesen felépül a kapcsolat, ha ez kész akkor bekapcsolni a router-t.

#26227 enricotoxic
WRT320N - csak külső oldalon találtam
E2000 - gyártói oldalon van fent

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26229) Anubris válasza Gubek-Einste (#26228) üzenetére


Anubris
őstag

Pr-Telecom-nál.
Az a gáz ezzel a modemmel, hogy ha áramtalanítom és újra bekapcsolom akkor van, hogy órákig nem épül fel a net, hanem elakad az upstream jelzésnél.

(#26230) mezis válasza enricotoxic (#26227) üzenetére


mezis
nagyúr

Óvatosan a gyári firmware-val. Boot loader nélkülit ha nem gyári fw. van rajta !

mezis

(#26231) enricotoxic válasza mezis (#26230) üzenetére


enricotoxic
tag

Pontosítanál? Mit hogyan? Nekem DDWRT is jó lenne (visszarakni) az Open WRT helyett.

(#26232) enricotoxic válasza Gubek-Einste (#26228) üzenetére


enricotoxic
tag

Köszönöm a linket, ezt már próbáltam: File not found."

A E2000 úgy került a fókuszba, hogy sok helyen hivatkoznak úgy a két modellre, mintha egy és ugyan az lenne. Ez igaz lehet? Nekifutok az E2000-nek, ha valóban megy a jelenlegi vassal.

(#26233) adika4444 válasza Anubris (#26229) üzenetére


adika4444
addikt

A routerre klónozzátok a modembe dugott gép MAC címét, és menni fog. Ha az US villog akkor szerintem nagyon magas, meg kellene nézni ha van admin oldala a modemnek akkor azon hogy a felfelé irány milyen.

üdv, adika4444

(#26234) mezis válasza enricotoxic (#26231) üzenetére


mezis
nagyúr

Az OpenWRT-nél kell keresned olyat, hogy vissza a gyárit. Aztán ha már működik a gyári, akkor jöhet a dd-wrt.
(Egyébként én működés szemponjából jobbnak találtam a dd-wrt-nél. Igaz néha sokkal komplikáltabb a beállítása, de aztá működik ! (WR641ND-vel repeater üzemmódban gondjaim keletkeztek, OpenWRT megoldotta. Persze ehhez kellett a fórom segítsége.)

mezis

(#26235) Gubek-Einste válasza adika4444 (#26233) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogy erre nem gondoltam :W

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26236) enricotoxic válasza mezis (#26234) üzenetére


enricotoxic
tag

Köszönöm.

(#26237) Anubris válasza adika4444 (#26233) üzenetére


Anubris
őstag

Most odáig eljutottunk, hogy kábelen működik a net routerrel is.
Viszont a wifi-nél azt írta ki, hogy:
"A hálózat ezen számítógépen mentett beállításai nem felelnek meg a hálózat követelményeinek."

Erre megoldásnak egy olyat találtam neten, hogy törölni kell ezt a korábban elmentett wifi hálózatot és akkor frissítés után mikor megjelenik újra belépni, de ezután az történt, hogy csak újra és újra a felhasználó név és jelszót kéri a belépéshez és nem csatlakozik rá a wifi-re.

(#26238) Intruder2k5 válasza Anubris (#26237) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem olvastam vissza, de milyen titkosítást állítottál be? A WiFi többnyire nem szokott felhasználónevet kérni, csak (PSK-t) jelszót.

(#26239) Anubris válasza Intruder2k5 (#26238) üzenetére


Anubris
őstag

WPA2.

(#26240) Intruder2k5 válasza Anubris (#26239) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

WPA2+AES

És az hol kér tőled felhasználónevet?

(#26241) Anubris válasza Intruder2k5 (#26240) üzenetére


Anubris
őstag

Igen WPA2+AES.
Az elérhető hálózatokra ballal kattintva kiválasztom az adott Wi-Fi-t és akkor csatlakozáshoz kéri a nevet és jelszót.

Ha telefonról próbálok belépni akkor is ugyanez történik, csak akkor nem jön fel újra az hogy kéri ezeket az adatokat csak egyszerűen azonnal szétkapcsolja a csatlakozást.

(#26242) Gubek-Einste válasza Anubris (#26237) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szóval akkor sikerült a MAC klónozás és már van a router-en keresztül is net?
Most akkor wifi-n nem tudod használni?
Korábban nem volt vele gond?
A wifi-n állítottál valamit?

#26238 Intruder2k5
Az eredeti gondja az volt, hogy az új router-en nem volt net, mivel kábelnetről van szó így MAC klónozást kellett csinálni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26243) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#26242) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ezt még láttam is, csak a WiFi-vel kapcsolatban értettem, hogy nem olvastam vissza, azt hittem összehozott valami MSCHAP titkosítást, hogy felhasználónevet kér tőle, mert ugye alap SOHO routerekben meglévő WPA2 Personal / AES-el ez nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#26244) Anubris válasza Gubek-Einste (#26242) üzenetére


Anubris
őstag

Az történt végül, hogy a régi router lett újra elővéve, ott szerintem nem volt szükség mac klónozásra, csak arra amit korábban írtál, hogy modem router kibe kapcsolása és router reset.
Ezután lett a routeren kábeles net mindegyik gépen, de wifi-n továbbra sincs, korábban nem volt vele gond.

Úgy kezdődött amúgy az egész probléma, hogy bizonyos weboldalak nem jöttek be wifi-n. Ezért ki lett az próbálva, hogy csak egy pc közvetlenül modemmel összekötve és úgy meg az összes weboldal bejött, de aztán mikor visszaakarták rakni a routerre a gépeket már nem működött a net.

(#26245) clorid


clorid
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre van szükségem. A modem-routerem mindig dob valami hibát, a legújabb hogy ezt írja ki "wrong auth header type". Találkozott már valaki ezzel a hibajelenséggel? A google sem dobott semmi értelmeset sajnos. Egyébként a sávszélességem 10mb, ebből speedtestel max 8,5-öt mérek, ma csak 7,5 volt. Érdekes módon néha szinte feldobja az oldalakat, néha pedig be sem akarja tölteni, csak köröz. Mintha kis szakadások lennének a hálózaton folyamatosan. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok! :R
(Ezt a témát harmadjára adom fel, mert feladás után mindig azt kaptam hogy az oldal nem elérhető és feldobta az "új téma" oldalt.)

(#26246) mezis válasza clorid (#26245) üzenetére


mezis
nagyúr

Írj kétsoros batch programot először pl Macera.txt nevű file-ba, aminek a txt kiterjesztését átírod bat.ra.
tartalma:
ping 8.8.8.8 -t
pause

Futtasd akár folyamatosan az internet kapcsolat ellenőrzésére.

A 8.8.8.8 (Google open DNS) helyett a szolgáltatód DNS-ének IP címe szerencsésebb és
kezd inkább a saját modem-routered pingelésével (IP cím valami hasonló lehet: 192.168.1.1)

Ezeket az IP címeket egy
Start - Futtatás - CMD - ipconfig /all paranccsal tudod előbogarászni.

mezis

(#26247) clorid válasza mezis (#26246) üzenetére


clorid
csendes tag

Köszönöm szépen, ezt meg is tettem. Látom hogy számol, ha nem jó valami akkor mit kell látnom? Látom hogy 32 bájt megy át 1-2 ms alatt...de pl az előbb felugrott 150-re, 120-ra, 180-ra nagyjából 15-30 másodpercenként. Ha ezek az értékek nem jók, akkor mit tudok ellene tenni?

Illetve, most újra indítottam szoftveresen a modem-routert, valamiért vissza resetelte az időt. Ami viszont a lényeg, hogy ez fogadott a sys logban:

1/1/2000 0:0:58> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=805095f0
1/1/2000 0:0:59> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=805095f0
1/1/2000 0:0:59> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=805095f0
1/1/2000 0:1:1> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=805095f0
1/1/2000 0:1:9> Last errorlog repeat 3 Times
1/1/2000 0:1:10> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=805095f0
1/1/2000 0:1:10> Last errorlog repeat 1 Times
1/1/2000 0:1:11> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=805095f0
1/1/2000 0:1:14> Last errorlog repeat 12 Times
1/1/2000 0:1:14> Call Failed
1/1/2000 0:1:15> ppp_ready: ch:80556a60, iface:8049db10
1/1/2000 0:1:15> SNMP TRAP 3: link up
1/1/2000 0:1:15> Accept() fail
1/1/2000 0:1:15> Accept() fail

Erre van valami ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#26248) clorid válasza mezis (#26246) üzenetére


clorid
csendes tag

Most például így néz ki

(#26249) Locsi


Locsi
senior tag

Üdv.
Létezik olyan, hogy egy dualband-es routernek csak az 5ghz-es része sz@rik be. Konkrétan leülök a telefonnal a router mellé, a 2.4ghz az -39dBm, az 5ghz az meg -79dBm. Egy Dlink dir826l-ről van szó.

(#26250) Intruder2k5 válasza Locsi (#26249) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elvileg létezik, mivel két külön hardverről van szó. De ez lehet szoftveres hiba is. Reset, fw csere volt már?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.