Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) Gubek-Einste válasza Anubris (#26244) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor most mik is a wifi beállítások?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26252) Anubris válasza Gubek-Einste (#26251) üzenetére


Anubris
őstag

Mire gondolsz pontosan?

WPA2-AES kódolás.

(#26253) Gubek-Einste válasza Anubris (#26252) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor mit ír ki amikor wifi-re akarnál csatlakozni?
Mert WPA-AES alatt csak jelszót kellene kérnie.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26254) Locsi válasza Intruder2k5 (#26250) üzenetére


Locsi
senior tag

Reset megvolt, ugyanaz a kb 40dBm-es különbség. Még van egy hónap gari, megy vissza.

[ Szerkesztve ]

(#26255) Anubris válasza Gubek-Einste (#26253) üzenetére


Anubris
őstag

Hálózati hitelesítés.
Felhasználónév és Jelszó.

[ Szerkesztve ]

(#26256) mezis válasza clorid (#26248) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem kellene ilyen hosszú válaszidőnek lennie a saját roterednek, hacsak nem futott még közben valami más, intenzív hálózati forgalom.

PC-d vírusmentes, UTP kábel rendben ?

mezis

(#26257) Gubek-Einste válasza Anubris (#26255) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Képet lehetne róla kérni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26258) Anubris válasza Gubek-Einste (#26257) üzenetére


Anubris
őstag

(#26259) Gubek-Einste válasza Anubris (#26258) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt valamilyen Windows-s user/pass párost kellene megadni, nem wifi-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26260) clorid válasza mezis (#26256) üzenetére


clorid
csendes tag

Felhívtam a Telekomot, hogy mondják meg náluk rossz valami vagy nálam. Annyit mondtak, hogy a modemig eljön a 10mb, de szakadásra utaló jelek vannak. Elvileg csinálnak valamit, viszont szereztem egy külön modem és routert közben. A sebesség ugyan az mint az én modem-router kombómnál. Nekem ez van: [link] Tehát hiába mondják hogy nálam van gond, a 10mega tuti nem jut el már hozzám. PC egyébként vírusmentes, erre én is gondoltam és csekkoltam. A kábelt cseréltem, így azt is kizártam. Most megvárom a holnapot, hogy javítják-e a hibát és akkor javul-e a helyzet. Köszönöm szépen az eddigi segítséget, a pingelés nagyon jól jött! :R

(#26261) user12 válasza Anubris (#26258) üzenetére


user12
őstag

Véletlenül nem általános felhasználói fiókkal vagytok belépve (azaz nem mint rendszergazda), vagy a helyi biztonsági házirendben nincs valami korlátozva?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#26262) Ulf


Ulf
tag

Sziasztok.

Router reset után próbálom újra beállítani az internetet de nem sikerült. Linksys E900-as router + kábeles digi net (nem LAN).
Korábban simán ment minden, plug and play módon. Feltelepített a szoftvert és minden ment simán. Most is települ szépen, a router működik is tudok rá csatlakozni, de nincs internet.
Van valami ötletetek?

Köszi

(#26263) Intruder2k5 válasza Ulf (#26262) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Áramtalanítsd a modemet és a routert is 1-2 percre, majd kapcsold vissza a modemet, és ha az már online, akkor mehet a router is. Ha ezután se menne, akkor klónozd a MAC címet a routerre a PC-ről.

(#26264) Anubris válasza user12 (#26261) üzenetére


Anubris
őstag

Rendszergazdaként, de ugye ha telefonon próbálok csatlakozni a wifi-re vagy más gépen akkor sem működik.

(#26265) Ulf válasza Intruder2k5 (#26263) üzenetére


Ulf
tag

Szia.

Köszi a gyors választ.
Ezeken valamint firmware frissítésen is túlvagyok már.

(#26266) Intruder2k5 válasza Ulf (#26265) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ha jól értem, koax kábeles neted van, ugye?

(#26267) Ulf válasza Intruder2k5 (#26266) üzenetére


Ulf
tag

Igen.
A net rendben van, ha a modemből direktbe a gépbe kötöm akkor rendben van net.

[ Szerkesztve ]

(#26268) Intruder2k5 válasza Ulf (#26267) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A router logjában nem látsz semmi hibaüzenetet?

(#26269) Ulf válasza Intruder2k5 (#26268) üzenetére


Ulf
tag

Nem, sajnos.

(#26270) Intruder2k5 válasza Ulf (#26269) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg cserélni a modem és a router közti UTP kábelt, ha nem segít, akkor marad még a 3rd party firmware.

Ha összedugod a két eszközt, a port LED-ek világítanak rajtuk?

[ Szerkesztve ]

(#26271) Ulf válasza Intruder2k5 (#26270) üzenetére


Ulf
tag

3rd party firmware nyert :) DD-WRT
Köszi a segítséget

(#26272) Gubek-Einste válasza Ulf (#26271) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább Tomato-t használj.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26273) ACE-


ACE-
addikt

Nekem van egy TL-WDR4300-as routerem, meg van egy DIGI-s ZTE ZXHN H298N routerem. Be szeretném valahogy ezeket állítani ideiglenesen úgy, hogy UPC Wi-Free-re kapcsolódik az egyik, a másik pedig megosztja a netet Wifin, és LAN-on. Megoldható ez ezekkel vagy kell hozzá még valami? Köszi

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#26274) UnSkilleD válasza ACE- (#26273) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

wifree enterprise autentikációt használ amire nem lehet routerrel kliensként csatlakozni

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#26275) ACE- válasza UnSkilleD (#26274) üzenetére


ACE-
addikt

Semmilyennel? Nem is létezik olyan router, vagy routerhez fw, ami ezt tudja? Ezt nehezen tudom elképzelni...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#26276) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Netgear WNDR3700v2 - eldobálja a netet terhelésre, 5GHz akkor sincs ha be van kapcsolva. Kapott dedikált 12V5A-es új tápot próbára, nem jó. Van még ötletetek mit kezdjek vele? Reset miegymás nem segít. Nagyon sokat ment már.

(#26277) Multibit válasza Kolondrum (#26276) üzenetére


Multibit
veterán

Van még ötletetek mit kezdjek vele?
Van... ;]
Azt hittem már rég vettél egy használható vasat helyette.

(#26278) Kolondrum válasza Multibit (#26277) üzenetére


Kolondrum
félisten

Vettem, Xiaomit. Ezt csak fel próbálom támasztani hátha eladható.

(#26279) mezis válasza Kolondrum (#26276) üzenetére


mezis
nagyúr

Elkó csere a routerben ?

mezis

(#26280) UnSkilleD válasza ACE- (#26275) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

openwrtvel meg lehet csinálni elvileg, én még nem próbáltam

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#26281) pleomax18


pleomax18
csendes tag

Üdv !
Van egy TP-LINK WR741ND routerem, ami össze van kötve egy UPC zhone-os modemmel. Mostanában előjött egy olyan anomália, hogy a 10 megás netemből hitelen 1 mega lesz. Ha resetelem a modemet, akkor megint visszáll 10 megára, kb. egy fél napig jó is azután ismét lekorlátozódik. Valamint néha magátol eldobja a netet.
Ha valaki találkozott már hasonlóval és tudna segíteni azt nagyon megköszönném !

(#26282) user12 válasza pleomax18 (#26281) üzenetére


user12
őstag

Szia
Meg kellene nézni a modemben a jelszinteket, amikor "lassú" a neted.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#26283) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Egy router memóriája (RAM) mitől telítődik lassan meg? Napról napra egyre több a foglalt százalék. Mutatja, de nem tudom miért és mi lesz 100-nál.

[ Szerkesztve ]

(#26284) user12 válasza Kolondrum (#26283) üzenetére


user12
őstag

A router operációs rendszere foglalja le jó részét.
A gyarapodás oka valószínűleg az, hogy a bekapcsolás óta már sok útvonalfrissítés érkezett és megnőtt a routing tábla (táblák). Esetleg a napló adatai is helyet kaphatnak itt, ami az idő múlásával szintén szaporodnak.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#26285) kék ördög


kék ördög
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap a következő problémával szembesültem.
Van egy Samsung Galaxy 5 tablettem ami kapcsolódik a Wifihez, de a weboldalak nem töltődnek be. Mindig azt írja ki, hogy "Hálózati hiba." Ellenőrizze hálózati beállításait."

A tablettel más helyeken semmi gond, simán meg minden, ezért gondolom, hogy a Wifinél lehet a gond. A Wifi egy Asus RT-N12+

Persze lehet, hogy a következtetésem hibás. A wifi egy asztali PC-vel van összekötve, amin gond nélkül fut a net.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#26286) mezis válasza pleomax18 (#26281) üzenetére


mezis
nagyúr

A UPC Wi-Free még mindig megy rajta ?
PC-re, okosra pedig ilyesmit.

mezis

(#26287) lezerkard


lezerkard
csendes tag

Helló!
Nan egy TL-WR841N routerem.
Az a gondom vele, hogy nem tudok vele normálisan multizni.
A UbiSoft által kiadott Assassin's Creed multik nem mennek rajta. A Ubi pontokat sem kapom meg ami megint csak gáz. Mindig azt írja ki, hogy a szerverek nem elérhetőek, próbálkozzak később. Az extra menü pontoknál is ezt írja és a barát listámnál is ezt írja. Másnál működik a multi, szóval nem a szerverekkel van a gond. Nekem még a multinak a menüjét sem hozza be.
Megnéztem a router BIOS-át. Frissítettem is egymaira. 1.8-as verzió a routerem.
Nem segített rajta.
A forwarding menü pontnál virtual server, port triggering van. A virtual serverhez írtam be a Ubi által kapott port számokat, de nem jött be. nem működött. A port triggering meg valahogy nem ide tartozik szerintem.
Kértem máshol is segítséget, találtam olyan oldalt is ami pontosan leírja, hogy mit kéne csinálni, de nem működött. A win7 tűzfalát is megnéztem, de minden engedélyezve van. A steam is a uplay is a játék is, minden ami kell, de még sem megy a multi és most tanácstalan vagyok.
Mit kéne tennem? Új routert vennem?

(#26288) Gubek-Einste válasza kék ördög (#26285) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik a wifi beállítások?

#26287 lezerkard
Pontosan mit és hoba is írtál be port forward gyanánt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26289) kék ördög válasza Gubek-Einste (#26288) üzenetére


kék ördög
csendes tag

Egy gyors internet kapcsolatot hoztam létre. Nem írtam sehova semmit.

(#26290) Gubek-Einste válasza kék ördög (#26289) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy is a Quick Setup-ot használtad a beállításoknál?
Manuálisan kellett volna beállítani a dolgokat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26291) lezerkard válasza kék ördög (#26289) üzenetére


lezerkard
csendes tag

Wifit nem használok.
A forwarding menürészben a virtual server-hez írtam be a ubi által kapott port számokat.
Amik itt vannak:
http://forums.ubi.com/showthread.php/640370-Assassin-s-Creed-Brotherhood-PC-Connection-issues-Forums
De nem jött be.
Service Port: 12000
Internal Port: semmit nem írtam
IP Adress: Ide az IP-met amit az ipconfigban néztem ki.
Protocol: All
Status: enabled
Common server port: hagytam úgy ahogy van
Mit szúrtam el?

(#26292) kék ördög válasza Gubek-Einste (#26290) üzenetére


kék ördög
csendes tag

OK. megoldottam.
Leírom a megoldást, talán másnak is segít.

A router beállításainál rámentem a "Hálózati térkép" menüpontra. Itt előhoztam a 2 kliens állapotát jelző ablakot. (Kliensek). Az egyik ugye a tablet, a másik az asztali PC. A tablet kliens profilján az IP cím melletti kis lakatra kattintottam vagyis bezártam a lakatot, majd újraindítottam a tabletet és ismét csatlakoztam a wifihez.

Működik.

Érdekességképpen a lakatot ismét kinyitottam és továbbra is van internetkapcsolat.

Hogy ez miért segített azt nem tudom, de ettől javult meg.

(#26293) Marcell2002


Marcell2002
csendes tag

Sziasztok!
Mivel elkavarodott így ideírom még egyszer:
Az a kérdésem hogy: Szeretnék egy hot-spotot is sugározni a TL-wr940nd routeremből. Dd-Wrt találttam hozzá azt hogy elvileg lehetséges viszont alatta nem volt letöltés link. :O
Honnan tudnék szerezni ilyen frimwaret? :))

Megoldom!! :)

(#26294) Intruder2k5 válasza Marcell2002 (#26293) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha jól tudom, Gargoyle-ban is van Guest Network support.

(#26295) pleomax18 válasza user12 (#26282) üzenetére


pleomax18
csendes tag

Azt hogy tudom megnézni ?
Illetve észre vettem azt, hogy kb 1-2 naponta 5 perce megszakad a kapcsolatom, azután visszaáll, és utána tapasztalható a drasztikus lassulás, addig, ameddig nem nyomok a modemen egy reset-et.
mezis : Soha nem használtam ilyen UPC Wi-Free-t.

[ Szerkesztve ]

(#26296) Intruder2k5 válasza pleomax18 (#26295) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sehol mert, a Zhone modem ADSL modem, tehát feltehetően a 29-es körzetben vagy. Próbáltad már bejelenteni a UPC-nek a hibát? Szerintem érdemes lenne, gondolom lecserélnék a modemet.

[ Szerkesztve ]

(#26297) pleomax18


pleomax18
csendes tag

Még nem ! Először azt hittem, hogy a router-el van a gond, így kihúztam, de anélkül is fenn állt a hiba.
Jövőhéten majd rájuk csörgök, mert már nagyon idegesít a dolog !
Köszönöm a segítséget mindenkinek !

(#26298) István12


István12
újonc

Üdv!
Van egy olyan gondom,hogy routeren keresztül kapom az internetet.A gépemen ezt érzékeli is van internet.Tudok fbzni stb...De a ts illetve a skype nem működik mintha nem volna internet.Ezt oldalnál is csinálja mint pl a freemail(Ezt írja:A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt)A hálózaton belül mindenhol működnek ezek a dolgok csak nálam nem.Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#26299) Ngtx válasza István12 (#26298) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Frissítsd a Drivert! Nekem is ez volt a gond régebben!

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#26300) Gubek-Einste válasza lezerkard (#26291) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Először is a MAC cím alapján kellett volna fix-álni az IP címedet, majd ehhez beállítani a port forward-ot.
A beállítások jónak tűnik így.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.