Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) kevinium válasza oba (#25550) üzenetére


kevinium
aktív tag

:DD Barátom!

TL-WR841ND Én is ezt a típust vettem körülbelül 2 hónapja. Ugyanez a "hibám" volt. Én visszamentem akkor a boltba is, ugyanúgy megmutattam nekik a képeket, nekik kitakaratlanul, de ha valamit kértek azt még bemásolom majd ide. Konkrétan hülyének nézett az összes informatikus az üzletben, körberöhögtek. Nálam mindig csak ez az 1 ismeretlen eszköz volt ami a képen is látszik.

Én úgy oldottam meg a problémát (ha ez egyáltalán sebezhetőség, de lehet, hogy a véletlen műve), hogy megváltoztattam az ssid-t upc-wifree-re. De szeretném leszögezni, hogy már előtte sem a gyári ssid-t használtam természetesen. Ez így csak arra jó, hogy a támadó nem tudja első ránézésre megkülönböztetni a többi upc-s hálózattól. (Meg persze alap, hogy jelszót változtattam.) Ha a firm hibás (nekem gyári), akkor a hibának még mindig jelentkeznie kéne, de megszűnt. Engem is érdekelne, hogy mi okozta/okozhatta, ha felnyomták hogyan csinálták.

Beállítások WPS kikapcsolva, wpa2 AES, mac szűrést nem használok, mert tudom, hogy felesleges...

Van logom is, de nincs benne semmi különösebben érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#25552) oba válasza kevinium (#25551) üzenetére


oba
addikt

eh... az szép... akkor valószínűleg le fogom cserélni, ha nem egyedi eset...
amúgy nekem nem v9 van mint neked, hanem v5, és erre ez a verziójú firmware nincs is, de persze az enyém is gyári firmware, soha nem buheráltam

(#25553) kevinium válasza oba (#25552) üzenetére


kevinium
aktív tag

#25550
TL-WR841ND és az elérhető legutóbbi firmware van rajta

Akkor ezt a részt félreértettem. Ezért garanciásan nem hiszem, hogy visszaveszik, ha meg a széria hibás, akkor hiába cserélik ki... :W Ha te tényleg nem frissítetted még a firmware-t akkor én lehet megpróbálom majd, ha visszajön a hiba. Addig marad az, hogy ami működik ahhoz ne nyúlj... :)

(#25554) oba válasza kevinium (#25553) üzenetére


oba
addikt

az enyém elég régi, legalább 5-6 éve vettem (garancia már rég nincs), ver. 5.4 -van az aljára írva és így néz ki: [link]
a tp-link oldalán már nem is lehet hozzá letölteni firmware -t, legalábbis én nem találtam csak v7től felfelé... és ahogy nézem az újabb WR841ND így néz ki: [link]
gondolom neked ez az utóbbi van, ha v9 a verziója, szóval nem teljesen ugyanaz a routerünk :) de ha nálad is előjött ez a hiba akkor nyilván széria hiba lehet vagy tudja a fene...

(#25555) kali válasza oba (#25554) üzenetére


kali
legenda

nagyon sok - nem 10 vagy 20 darabról van szó, hanem sokkal többről - ilyen routert bekonfiguráltam már különböző helyeken az évek során, de sosem találkoztam még ilyen problémával, ahol gond volt, ott előtte rosszul állítottak be valamit és orvosolni kellett a hibát, ezért csodálkozom és nem valószínűsítem a szériahibát, mert akkor állandóan csörgött volna telefonom...
v5 utolsó firmware; link
amennyiben régebbi verzió van a tiéden, úgy megérhet egy próbált, hogy reset, utóna firmware felzúzása, reset és manuális újrakonfig.

(#25556) kevinium válasza kali (#25555) üzenetére


kevinium
aktív tag

Azért az szerintem más, ha beállítják a routert és a többiek azután soha nem nézik meg a logokat, vagy hogy milyen eszközök voltak a hálózaton. Pláne, hogy a dhcp alapbeállításon csak 2 óráig tárolja el az eszközöket. (Tudom azért, hogy ugyanazt az ip-t kapják, de a statisztika üzemmód is gyenge, ahol nem látod, hogy mikor forgalmaztak vagy ott is minden nap le kéne resetelni, hogy lásd az idegen aktivitást, a logokról meg ne is beszéljünk. A sikertelen belépési kísérleteket nem is jelzi egyáltalán sehol. Pedig érdekelne a dolog, hogy egységsugarú letitkosított routerbe hányszor próbálnak meg belépni egy napon.

Ha meg még a támadó is megkeverte a dolgot, akkor ezekből sem fogod látni, hogy valaha más is használja/használta a wifi-det (az a lottó kategória, hogy pont akkor ellenörzöd a wifid amikor netezik is), ha mondjuk 2 hétig figyeli a hálózatot, és olyan mac címet használ ami ugyan szokott lenni a hálózaton, csak nagyon ritkán.

Szoktak a routerek maguktól randomnak nem mondható mac címeknek ip-címet adni valami miatt? (12-34-56...) Annó kipróbáltam, hogy ha rossz jelszóval akartam hitelesíteni magamat, akkor nem jelentem meg a listában, se a statisztikában, se a logokban. Ő megjelent, meg azok az eszközök amik fent vannak a hálózaton => valahogy bejutott a hálózatomba. (Ami igazából nem zavarna, mert internetezzen, nem érdekel, hogy mit tölt le, mennyit, de hozzáfér a belső hálózathoz és láthatja az én adatforgalmamat, ami jobban zavar.)

Milyen hibás beállítások fordultak elő? Csak kíváncsiságból.

(#25557) oba válasza kali (#25555) üzenetére


oba
addikt

köszi! úgy néz ki régebbi van az enyémen:
Firmware Version: 3.9.18 Build 100104 Rel.36350n
Hardware Version: WR841N v5 00000000

szóval holnap lehet megejtem a fw updatelést, hátha... :)

(#25558) kali válasza kevinium (#25556) üzenetére


kali
legenda

nálam alap, hogy a maximális 2880 értéket állítom be az address lease time esetén, ebben a témában is olvashatod a hozzászólásaimban évekre visszamenőleg, ha rákeresel.
a logokat is szoktam nézni, sokan átküldik (kérésre) rendszeresen, mert különböző statisztikákat vezetek.
a router statisztikája elárul azért dolgokat, ha engedélyezve van.
nem emgfelelő formátumban adják meg a mac address értékét, nem jól kezelik a tiltási/engedélyezési listát, meg ilyesmi.

obalix; akkor hátha segít, pláne gyári visszaállítással előtte és utána is.

(#25559) erikke17 válasza Intruder2k5 (#25520) üzenetére


erikke17
őstag

Sajnos így sem, no de mindegy :)

De szükségem lenne még szakértelmedre :B

Viszont most elő állt egy másik helyzet... Volt itt szerelő szolgáltatótól kikunyerbáltam egy DMZ-t(hogy ne kelljen portokkal szenvedni hozzáférés hiányában).
Az ubiquitit 192.168.2.158-192.168.2.258 tartományban osztja IP-t DHCP-n. Alap esetben a 2.158-as IP-t kapja routerem WAN portja. Gondolván akkor routerem WAN portját statikusra teszem DHCP helyett.

IP 192.168.2.258(azt kaptam DMZ-re de hogy miért ezt?)
Subnet Mask: 255.255.255.0
Getaway 192.168.2.222
MTU 1500,
De valamiért nem engedi router a 2.258-as IP-vel mentem Invaild IP-t ír.

Érdekesség ha próbáltam statikusan a 2.158-at amit DHCP-n is kap router azzal sem megy semmi weboldal. Pingelni tudom ubiquitit és google dns-ét is, overview-ban WAN résznél DNS-nél nem ír semmit, ez lehet a baj? De nincs is mező ahol ki tudnám tölteni DNS-t

Egyszerűbb lenne megkérni szolgáltató, hogy írják át a DMZ-t a 2.158-as IP-re amit alapból kap router WAN portja?

Előre is köszönöm :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#25560) Gubek-Einste válasza erikke17 (#25559) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért nem engedi a x.258-as IP címet felvenni mert az IP címek max x.255 lehet, valósan az utolsó használható x.254. A x.0 és a x.255 IP címek speciális rendeltetésűek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25561) erikke17 válasza Gubek-Einste (#25560) üzenetére


erikke17
őstag

Ahha, akkor marad DMZ-be tenni azt amit alapból is ki oszt IP-t és kész.

De ha statikusra állítom azzal az IP-vel amit alapból kapok azzal miért nem tölt be semmi weboldalt? DNS végett?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#25562) Intruder2k5 válasza erikke17 (#25561) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Az ubiquitit 192.168.2.158-192.168.2.258 tartományban osztja IP-t DHCP-n."

De a DMZ-től eltekintve is, ez lehetetlen! 258-as érték IP címben nem létezik, és ilyet beállítani sem lehet egy routerben sem, tehát valamit ott elnéztél.

[ Szerkesztve ]

(#25563) erikke17 válasza Intruder2k5 (#25562) üzenetére


erikke17
őstag

Az esélyes mert most nézem szaki a papírra 2.254-et írt, de ha asus wan portját statikusra teszem a 2.254-re nem tölt be semmit se :F Pingelni tudok mindent de FF csak gondolkodik felette, ahogy vissza teszem DHCP-re asus van portját egyből megy.

Sajnos most mennem kell melóba, de ha hazaértem még teszek egy próbát ha semmi akkor át tetetem a DMZ-t 2.158-ra és punktum :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#25564) MasterMark válasza erikke17 (#25563) üzenetére


MasterMark
titán

Ha pingelni tudsz, de weboldal nem jön be, az DNS probléma. A Google.com címe: 216.58.209.174

Vagy pedig a gépeden is beállíthatod pl. a 8.8.8.8-at DNS szervernek.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#25565) Intruder2k5 válasza erikke17 (#25563) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld így...

(#25566) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Egy TP-Link Archer C20i-vel lenne gondom. Digi-s netem van 100/50-es. A helyzet az, hogy nagyon ingadozik a sebesség wifin, valamikor 6-7 Mb/s-al töltök, de aztán visszaesik 1 Mb/s alá. És ez így folyamatosan fel-le megy. Már választottam csatornát is mind 5 és 2.4 GHz-es sávon, olyat amit nem használnak a környező wifi routerek. Átváltottam a/b/g/n mixed-re is (bár külön n-es nincs). 5 és 2.4 GHz-en is ezt csinálja. Mi lehet a gond szerintetek?

(#25567) kevinium válasza Feenyx (#25566) üzenetére


kevinium
aktív tag

Ellenoldal, távolság, falak száma, összetétele, kapcsolat minősége?

(#25568) Feenyx válasza kevinium (#25567) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Az ellenoldal egy Intel Centrino Advanced N6205 egy Thinkpad T430-ban. Panelről van szó. A falak száma ha légvonalban nézem, akkor 2. De a szobába ahol a router van ott is produkálja ugyanezt. Kapcsolat minősége 91-92% 2.4 Ghz-en, 5 GHz-en pedig 46% wirelessnetview programmal.

(#25569) Gubek-Einste válasza Feenyx (#25568) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer3 mit mutat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25570) Feenyx válasza Gubek-Einste (#25569) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Nem tudom pontosan mit kell nézni rajta, csináltam egy képernyő fotót.

(#25571) Gubek-Einste válasza Feenyx (#25570) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen környezetben nem csoda, hogy sebesség gondjaid vannak, itt csak az 5 GHz használata segíthet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25572) Feenyx válasza Gubek-Einste (#25571) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Azon is ennyire ingadozik a sebesség sajnos. Ott amit max elértem az 4 Mb/s volt, 2,4 GHz-en pedig 7 Mb/s.

(#25573) erikke17 válasza MasterMark (#25564) üzenetére


erikke17
őstag

Igen DNS gond volt. :S

Intruder1k - Nos egy így működik statikus 2.254-en be is jön minden de a fenéért sem megy ez a DDNS-s.

Elvileg ugyebár 2.254-es IP DMZ-be van avagy mint ha minden port nyitott lenne Asus és Ubiquiti között. Esélyes, hogy a további átjátszókon lenne korlátozva port. Vagy az itt már nem játszik? Pl. az ubiquitit a 10.1.3.251-es IP-jű átjátszóra csatlakozik majd az tovább a 10.10.0.254-re (traceroute szerint)... lehet már ubiquitit és a 10.1.3.254-es átjátszó között zárva lennének a portok? Ezt valahogy le lehet próbálni?

Esetleg, hogy tudnám tesztelni, hogy Asus és Ubiquitit között nyitottak e az adott portok?

Érdekes mert canyouseeme.org-n a 6881-es port zárva van qbittorrnet meg azt írja állapot aktív.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#25574) Intruder2k5 válasza erikke17 (#25573) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos a 10-es IP tartomány arra utal, hogy már eleve magánhálózati IP címtartományban van az Ubiquiti, tehát itt felesleges is ezzel küzdened, sosem lesz nyitott portod a hálózaton, nem fog menni semmilyen távoli elérés, és aktív sem leszel p2p kliensekkel.

[ Szerkesztve ]

(#25575) erikke17 válasza Intruder2k5 (#25574) üzenetére


erikke17
őstag

Ettől féltem :S Kitudja, hogy ott ugyebár milyen portok vannak nyitva hogyan miképpen...

Erre gondolom egy megoldás lenne valamiféle hosting ami közvetlen kapcsolatban van routerrel esetleg PC-vel és IP-től függetlenül mindig elérném..

Na mindegy még teszek egy próbát hívok szerelőnek, hogy ezeken az átjátszókon milyen beállítások vannak..

Minden esetre köszönöm a segítséget :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#25576) Intruder2k5 válasza erikke17 (#25575) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! Olyan eszközt, aminek nincsen publikus IP címe, sehogyan sem tudod elérni távolról, semmilyen hosztinggal sem. Illetőleg egy módja lehetne a távoli elérésnek, ha lenne mondjuk egy ismerős, akinek van publikus IP címe, és van VPN képes routere, akkor azon elindítasz egy VPN szervert, még a Te routereden egy klienst, ami felcsatlakozik a szerverre, akkor az ismerős routerére csatlakozva a VPN tunnel-en "visszafelé" el lehetne érni a Te routered. De erre csak ilyen esetben van mód, ha a Te routered nyit kapcsolatot egy publikus címmel rendelkező eszköz felé, sajnos fordítva nem működik, mert a szolgáltatód tűzfala ezt teljesen megakadályozza.

(#25577) Hapi18


Hapi18
tag

Sziasztok!

Következő problémára tud e bárki megoldást:

Közvetlen modemből mért letöltési sebesség 62 Mb/s pont mint kell legyen (64Mb/sec).
Linksys wrt54g router (dd-wrt firmware) mögül mért sebesség már csak 49 Mb/s.
Sajnos még egy asus rt-n18u (gyári firmware) is jön acces pointként működtetve ott már csak 42-44 Mb/s
Bővítés előtt (32Mb/sec) semmi ilyen gond nem volt. Mindenhol kábeles csatlakozás van nem wifi!

Alap dolgok úgy mint újra indítás, legújabb firmware megvolt.
Nem szívesen mondok le 1/3 sávszélről ráadásul lehetőségem lenne 100Mb/s-re is olcsón, de így nincs értelme.

Ha beállításokkal ezt nem lehet megoldani akkor akár hardver csere is érdekel csak mire?

[ Szerkesztve ]

(#25578) Intruder2k5 válasza Hapi18 (#25577) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Linksys WRT54Gx-nek ez a vége, nem tud többet hardveresen a 200MHz-es SoC-al. Esetleg ha megcserélnéd a kettőt, betennéd fő routernek az RT-N18U-t, AP-nek pedig a Linksys-t, akkor legalább az ASUS-ról elérhető lenne a teljes sebesség, akár WiFi-n is.

[ Szerkesztve ]

(#25579) Hapi18 válasza Intruder2k5 (#25578) üzenetére


Hapi18
tag

Köszi ezt nem tudtam!
Tudsz ajánlani olyan routert ami tudná esetleg a 100Mb/s-et is, és semmi extra nem kell legyen benne csak wifi.

(#25580) Intruder2k5 válasza Hapi18 (#25579) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahhoz, hogy a 100Mbps ténylegesen átvihető legyen, mindenképpen Gbit-es router kell, mert amiknek 100-as portjai vannak, az legfeljebb 94Mbps átvitelére képes jó esetben, de a SoC erejének függvényében ez lehet kevesebb is, mondjuk 70-80Mbps. Szóval a legolcsóbb Gbit-es ajánlott router a TP-LINK WR1043NDv2, de én inkább azokat szoktam javasolni amikben BroadCom alapú Chipset van (ilyen a Linksys WRT54GL és az ASUS RT-N18U is), ennek megfelelően inkább az ASUS RT-N18U-t ajánlanám.

(#25581) Hapi18 válasza Intruder2k5 (#25580) üzenetére


Hapi18
tag

Felhúztam 233 Mhz-re így most a végén is van 52Mb/sec.Ha megadja magát veszek egy gigabitest! Köszi még egyszer!

(#25582) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Nemrégen vettem egy Tp Link Wr841N routert. Hibátlanul működik mindaddig amíg a laptop mellett egy iphonnal nem kezd a párom netezni. Akkor nekem belassul akadni kezd és néha a jelerősség is csökken. Ha újra indítom a gépet akkor helyreáll. Mi lehet ennek az oka vagy az orvossága? Köszönöm

(#25583) jeni válasza atish15 (#25582) üzenetére


jeni
félisten

(#25584) vmatyko


vmatyko
tag

A következő a gond: Van egy UPC-s Cisco kábelmodemem és hozzá egy TP-Link TL-WR740N. Amikor a kábelmodemből direktbe rakom a gépbe az utp-t, akkor minden ok. Amikor a wifi modemből, akkor kb 5 perc után megszakad és csak újraindítás után lesz megint jó. Raktam már rá új firmwaret, mindent rebootoltam már. A logfile itt található - ebből az derül ki, hogy van, amikor nem tud új ip-t kiosztani a DHCP. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#25585) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok.
a problémám a következő. van egy netgear n300 wnr2000v2 es típusu routerem. rátettem másik fw t, amivel nem volt gond.(dd-wrt.v24-16785_NEWD-2_K2.6_mini-WNR2000v2.chk)
ez a ddwrt s felületű cucc. nem volt rossz de túl bonyolult ekem.
tomatot szerettem volna rátenni, és elvileg a hozzá jó fwt szedtem le.(tomato-K26-1.28.7507.2MIPSR2Toastman-RT-Mini.trx)
igen igen. más a két fájl kiterjesztése.
a tomato felment, azóta a router áramellátása, és az info led narancssárgán villognak és ennyi. a routert nem tudom ipröl elérni, fftpben ip+password +akár gyári, akár addwrt s fw t sem teszi fel rá.
van ötletetek mit lehetne csinálni vagy totál kinyírtam? :(

(#25586) syzegy09


syzegy09
csendes tag

Tiszteletem mindenkinek!
Adott egy TP-Link router. Pontos modellszám: TL-WR841N. Telekomos PPPoE netünk van, ha beírom a gépen a kapott felhasználó nevet / jelszót, akkor fel tudok menni, viszont a routerről nem. Routeren ha beállítom a net típusát, felhasználó nevet és jelszót, nem működik. Olvastam, hogy ki kell törölnöm a kapcsolatokat a gépről és úgy megpróbálni, akkor sem működik. Szóval net van, a router zsír új (előzővel sem működött), net viszont nincs a routeren keresztül.
Ja, a modemünk D-LINK DSL-360R, sima ADSL modem.
Ötletek? :)
Köszönöm a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#25587) Gubek-Einste válasza syzegy09 (#25586) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha régi kék-szürke a modem akkor ez egy ismert hiba a TP-Link router-ekkel kapcsolatban, szerez be egy fekete 360R T1E-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25588) krealon válasza bb.bocs (#25585) üzenetére


krealon
veterán

Itt a leiras, hogy hogyan tudod eletrekelteni a router-edet.

Angoltudas, szamitogepes alapismeretek (hogyan allitsunk be fix ip cimet), egy csavarhuzo es kezugyesseg szukseges hozza.
Unbrick Netgear WNR2000v2 easily without serial/JTAG

(#25589) bb.bocs válasza krealon (#25588) üzenetére


bb.bocs
őstag

de jó. bár egy ksi magyarosság jobb lenne az angolom nem tökéletes :)
nem gyári fw van rajta, és hasonlót videó alaján próbáltam, de ott nem kellett szétszedni. és nem akart zöldre váltani. lehet ha rövidre zárom átvált.

[ Szerkesztve ]

(#25590) bb.bocs válasza krealon (#25588) üzenetére


bb.bocs
őstag

ééés sikerült ! köszi szépen, nem kell routert venni :D most eltudná valaki mondani a menetét hogy kell rá tomatot tenni? ddwrt t sikerült, utána öltem le :D köszi.

(#25591) Intruder2k5 válasza bb.bocs (#25590) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ugyanezzel a tftp-s módszerrel fel tudod tenni a tomato-t is. Kicsomagolás után ez jó lehet rá...

tomato-K26-1.28.RT-MIPSR2-130-MiniIPv6.zip

[ Szerkesztve ]

(#25592) bb.bocs válasza Intruder2k5 (#25591) üzenetére


bb.bocs
őstag

HÁT INKÁBB NEM PRÓBÁLKOZOM... TRX FÁJLOKAT NEM SZERETI(ez a caps looock)

(#25593) Intruder2k5 válasza bb.bocs (#25592) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A file neve tök mindegy, Linksys-re is régebben úgy kellett feltenni, hogy át kellett nevezni bin-re. De persze nem erőszak a disznótor...

[ Szerkesztve ]

(#25594) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Van egy Alcatel mobil a családban, ami azt produkálja, hogy amint felcsatlakozik egy bizonyos wifi-re, egyből újraindul. Korábban nem volt gond vele, csak azóta csinálja, hogy a router le lett cserélve egy digis ZXHN H298N-re. Tehát csak ezzel a routerrel produkálja a problémát, próbáltam másik wifivel is, ott nincs gond.

Feltételezem, hogy valami olyan szabványt, frekvenciát, akármit használ ez a router, amire az Alcatel így reagál.

Ötletek, hogy mit lehetne átállítani a routeren?

(#25595) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Hello, segítségre van szükségem:
D-Link DIR-301 routerről van szó, rá van kötve a kábelnetes modem, és az eszközeink (telefonok, ipad, laptop, xbox) nehézkesen tudnak csak felcsatlakozni, többszöri sikertelen kapcsolódás után sikerül csak felcsatlakozni a routerre, mintha fel kéne "élednie" hogy fogadja az eszközöket, olyasmi a jelenség minha készenléti állapotban lenne a router de ilyen tudtommal nem létezik. Van valakinek tippje mi lehet a probléma?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#25596) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. most már megy a routerem,vinszont a rajta lévő ddvrt olyat csinál hogy mindent beállítok neki, és amikor gondol egyet reseteli magát fullon és mindent töröl beállításoktól kezdve stb. mi lehet ennek az oka? ( a tomatot azóta sem tudtam rátenni mintha nem lenne hozzá) netgear n300 wnr2000v2es verzió

(#25597) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni egy illetve több probléma megoldásában.
Adott egy D-Link DMC-704 Router vagy talán modem, igazából nem tudom mert a TV telefon internet erről megy. De sajnos amikor Wifi-vel erről internetezek akkor változó időközönként azt írja a Wifi-re hogy "korlátozott hozzáférés" és ekkor egy kis időre elmegy az internet, és nincs mit tenni várni kell, hogy megint legyen. Ezt miért csinálja? Lehet azért mert olyan zajos a környék a Wifi-k miatt?
A másik dolog meg az, hogy erre a D-Link -re rá van kötve egy Asus RT-N66U Tomatoval Switch módban.
És valamiért nem tudok rácsatlakozni a Wifijére. A jelszót biztosan jól írtam be, már azt is megpróbáltam, hogy beléptem a webes felületre, és ott ki/be kapcsoltam a 2,4Ghz-s Wifit. De most sem enged. Bezzeg a Wifi LED a routeren jó gyorsan világít....érdekes. Amikor megpróbálok rácsatlakozni azt írja, hogy nincsen kapcsolat.
Ebben szeretnék segítséget kérni.

Üdv:
Zoli

(#25598) MasterMark


MasterMark
titán

TP-Link 1043 v2 nem kezel ExFAT-ot USB-n? Illetve beledugtam egy pendrive-ot, és kb. beleszorult. :D Le kellet vegyem a falról a routert, hogy ki tudjam húzni, ez normális? :DDD

Switch Tax

(#25599) András.


András.
tag

Sziasztok!

Segítségkéréssel fordulok hozzátok. Eddig azt hittem, minden prolémát meg tudok oldani egy kis guglizással, ám a mostani túltesz rajtam. Az elmúlt napokban/héten rakoncátlankodik valami a hálózatomon. Először a család más tagjai kezdtek panaszkodni, hogy laptopjaikkal hol elérik az internetet, hol nem. Ekkor még semmi figyelmet nem szenteltem az egésznek, mondtam, biztos nincs internet - én ilyenkor épp nem használtam semmi kütyüt otthon.
Ám kb egy hete minden rendszerindítás után először a kis sárga háromszöget látom a WiFi ikonon a tálcán, ami pár másodperc múlva eltűnik. Viszont ilyenkor percekig nincs internethozzáférésem, a böngésző előbb DNS_PROBE_STARTED majd DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hibát dob. Pár perc után magától is megoldódik, ám ez alatt az idő alatt más mobileszközeimmel sem tudom elérni az internetet. Máskor mindig el tudom mobilról érni a hálózatot, ilyen gond nincs, csak amikor a számítógép csatlakozni akar.

Nem tudom, hol lehet a gond, mi lehet a megoldás. Segítsetek, kérlek!

(Win 8.1, legújabb frissítések telepítve, a router pedig egy DLINK-DIR605L)

(#25600) Gubek-Einste válasza András. (#25599) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen internet kapcsolatod van milyen szolgáltatói eszközzel?
A szokásos reset/firmware frissítés volt már?
Mennyi idős a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.