Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Intruder2k5 válasza lhurgoyf (#11999) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia (itt is)!

De jó lett volna ha leírod, amit kérdeztem odaát is, és amit Gubek-Einste is kérdezett, hogy mi történik, ha több eszközzel akarsz csatlakozni...?

(#12002) futár válasza saturn27 (#11998) üzenetére


futár
aktív tag

vannak driver problémákat felderítő kis programok. Így nehezen tudom megmondani, hogy hogyan javíthatod, ha még nem derült ki pontosan mi az ok. Előbb azon legyünk túl, utána következik a kérdésed.

:)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#12003) lhurgoyf válasza Gubek-Einste (#12000) üzenetére


lhurgoyf
tag

Köszi a gyors választ.
Szóval:

Pontosan milyen típusú a router?
A router papírján az van, hogy TL-WR340G/TL-WR340GD 54Mbps Wireless Router

Mi történik ha több eszközt kötsz rá?
Amikor a harmadiknak csatlakozni próbáló eszköz egy laptop, azt írja ki, hogy "Nincs catlakozás - Rendelkezésre állnak kapcsolatok." Amint az első két eszköz közül egyet leveszek a hálózatról, a laptop azonnal gond nélkül csatlakozik.

Milyenek a beállítások?

Nem tudom, pontosan mire gondolsz.
A TP-Link oldalon ilyenek vannak, hogy:
Channel: 6
Mode: 54Mbps (802.11g)
Enable Wireless Router Radio: pipa
Enable SSID Broadcast: pipa
Enable Bridges: nincs pipa

Enable wireless security: pipa
Security type: WPA-PSK/WPA2-PSK
Security option: Automatic
Encryption: Automatic
Group Key update period: 86400

Wireless MAC Address Filtering: Disabled
Filtering Rules: Allow - hozzáadva nincs semmi (lehet, ez a baj?)

Ha ez OK, mit nézzek még?

(#12004) Intruder2k5 válasza lhurgoyf (#12003) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt mit látsz?

(#12005) lhurgoyf válasza Intruder2k5 (#12004) üzenetére


lhurgoyf
tag

Pontosan ugyanazt, mint a képen.

(#12006) BBalint24


BBalint24
csendes tag

Szép estét mindenkinek
Akadt egy kis problémám: a számítógépem nem akar csatlakozni az itthoni wifimhez. A csavar annyi, hogy más wifikkel nincs ilyen gondja, és hogy más eszközök vígan csatlakoznak az itthoni wifihez.
A gond egy másik laptopnál - egy új vaionál - is jelentkezett. Kb egy hete még mindkét gép vígan felment a netre.
Az én gépem szintén egy vaio (vpceh), win7et futtat. a net kábelről jön, egy modem egy asus rt-n13as routerbe fut, ahhoz kéne csatlakozni.
A problémamegoldás egy érdekességet dob ki:

"Előtársítás és társítás
Független hardverszállító kapcsolatbeállításai: Nem
Független hardverszállító biztonsági beállításai: Nem
A profil megfelel a hálózati követelményeknek: Sikeres művelet
Előzetes társítás állapota: Sikeres
Társítás állapota: Sikertelen 0x00038002
Társítás okkódja: 0x00000002 "

Ez a kód elvileg interferencia- problémára utal, de két másik számítógép és a mobilok mint írtam vígan fel tudnak menni a netre.

Azóta áll a probléma, hogy a router, és a modem ki lett 1-2 órára húzva az áramból. Rendesen visszadugtam mindent szép sorban, működik is minden mással.

Valami ötlet, hogy mit kéne csinálnom?

A válaszokat előre is köszönöm!

/megpróbáltam mind a gép wifijét, mind a routert és a modemet is újraindítani. a routert rebootoltam, új firmware a gyártó honlapján nem volt. Meg aztán eddig minden működött...//

(#12007) Gubek-Einste válasza lhurgoyf (#12005) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nyomj egy reset-et a router-nek majd egy újra beállítás az alapoktól a webes felületen.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12008) lhurgoyf válasza Gubek-Einste (#12007) üzenetére


lhurgoyf
tag

Hálás köszönet, holnap megpróbálom, aztán jelentkezem.
További szép estét mindenkinek!

(#12009) Gubek-Einste válasza lhurgoyf (#12008) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Várjuk az eredményt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12010) Rebell


Rebell
senior tag

Sziasztok,
légyszi help. Van samu egy led TV-m D6100 , ami egy Belkin Wifi Routerrel van összekötve hálozati kábellel.

Alshare -el nézem a filmeket. eddig minden super. ,Viszont a Galaxy s2 telefont nem tudom párosítani a Tv-vel, akkor ha a Router biztonsági jelszóval van ellátva. Viszont a telon a Wifi müködik, tehát a Router-el kommunikál.

Ha a Routeren kikapcsolom a WPA 2 biztonságot és szabad hozzáférésű nyíilt hálozatom van, akkor kapásból müködik a telefon (Allshare és remote controll) a TV-n.

Kérdés? milyen beállítást kellene eszközölnöm, hogy a telefont lássa a TV-t védet állapotban is?.

Sztem vmi IP-cím gondom lesz, de nem tudom mit mire hogyan állítsak. :R

üdv.

(#12011) Soma01


Soma01
veterán

Milyen ingyenes Dinamikus DNS szolgáltatást ajánlotok amit 1 router is tud kezelni? Dyndns úgy tudom fizetős, no-ip 30 naponta megerősítős.

(#12012) Wind-Storm válasza Soma01 (#12011) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Melyik router milyen firmware-rel?

(#12013) Koppy96


Koppy96
tag

Üdv.
Van egy NETGEAR WGR614 v7-es routerem.
Tegnap olyat produkált, hogy amikor rá akartam csatlakozni elkezdte a csatlakozást de aztán ledobott és kirta, hogy csatlakozás sikertelen. Több gépen is kipróbáltam, de ugyan ezt produkálta.

Reseteltem a router és újra be akartam álltani. Sajnos ez is megakad ott hogy beírom a netes bejelentkezési nevet és jelszót aztán elkezd tölteni, majd feladja ( winxp ) a hálózati kapcsolatos ablakot ahova be kellene írni egy bejelentkezési nevet és egy jelszót. Szerintem 100% hogy a nethez tartozó adatokat kellene beírni, de nem fogadja el :W Pedig az adatokat biztos, hogy jól írtam be. Lehet hogy tönkre ment valami a routerben ?

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#12014) futár válasza Soma01 (#12011) üzenetére


futár
aktív tag

2 éve használom a DynDNS-t, Ja és ingyenes. Van fizetős része is.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#12015) Intruder2k5 válasza futár (#12014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De új regisztrációhoz már nem hozható létre hostname díjmentesen! A régi tagoknak 2 host továbbra is ingyenes, de az újaknak már nem!

(#12016) futár válasza Intruder2k5 (#12015) üzenetére


futár
aktív tag

:)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#12017) And válasza Intruder2k5 (#12015) üzenetére


And
veterán

"De új regisztrációhoz már nem hozható létre hostname díjmentesen!"
Pedig ez nem igaz: [link]. Az elmúlt évben több regisztrációt is létrehoztam, teljesen ingyen.

(#12018) Intruder2k5 válasza And (#12017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen tudom, hogy így trükközve működik, de ez már nem olyan mint régen... Arról nem is beszélve, hogy lemondod vagy se, de a host aktiválásakor meg kell add a banki adatokat, és már volt aki úgy járt, hogy levonták 30 nap után az éves díjat a számlájáról, mert elfelejtette, vagy nem értette pontosan mit is csinál, csak látta a sok free szöveget, és megadta amit kért az oldal! Régen az ingyenes hozzáféréshez nem kellett bankkártyaszám! Nálam az ingyenes szolgáltatás azt jelenti, hogy nem kell a banki adataimat megadni!

[ Szerkesztve ]

(#12019) And válasza Intruder2k5 (#12018) üzenetére


And
veterán

(A banki adatokat valóban meg kell adni, de ettől még ingyenes, és a Pro trial azonnal lemondható. Az meg tényleg nem a szolgáltató hibája, hagy valaki nem érti pontosan, mit is csinál. Ok, legyen 1:1 ;) )

(#12020) Koppy96


Koppy96
tag

Erre senki nem tudja a választ ? :(

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#12021) lhurgoyf válasza Gubek-Einste (#12009) üzenetére


lhurgoyf
tag

Működik! Ahogy mondtad, reset és nulláról újra kellett konfigurálni. Hálás köszönet érte még egyszer! :C :R

(#12022) Gubek-Einste válasza lhurgoyf (#12021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szívesen, máskor is.

Örök szabály router-es gondnál: Firmware frissítés és reset legyen mindig az első teendő. Ez sok esetben meg is oldja a gondot.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12023) Soma01 válasza And (#12019) üzenetére


Soma01
veterán

Én mindig ott álltam le, amikor a bankkártya adatokat meg kellett adni. Láttam én, hogy 0$ vagy € amit fizetni kell, de a bankkártya adatok minek kellenek nekik? Ez nem tetszett.

Amúgy nem konkrét routerre gondoltam, csak valami alap cuccra, ami sok helyen kapható, nem drága... Ilyenek a TP-Link-ek pl. De mondhattok más routert is ami tud több dyndns-t. Ha jól tudom a Tenda tud freedns.afraid.org-ot, az nem is lenne rossz. (most találtam rá) De ha tudtok ti is valamit írjátok meg.

(#12024) Rebell


Rebell
senior tag

12010 -re vki?
:R :R

(#12025) Soma01 válasza Rebell (#12024) üzenetére


Soma01
veterán

WEP-el mit csinál? És WPA1-el?

(#12026) Rebell válasza Soma01 (#12025) üzenetére


Rebell
senior tag

WPA-PSK van most beállítva. ( A Router már túlszárnyalja a képességeim, úgyhogy amatőr szinten kezelj. )

Security mod:_ WPA/WPA2 personal (PSK) és van még 128bit WEP és 64bit WEP

Authentication: WPA-PSK
WPA2-PSK
WPA-PSK+WPA2-PSK ezek közül melyiket kellene kiválasztani?

"WEP-el mit csinál? És WPA1-el?" ezt nemtudom hogyan kell átállítani. :R :R

192.168.2.2 -PC
192.168.2.3 android
192.168.2.6 unknown

[ Szerkesztve ]

(#12027) Rebell válasza Rebell (#12026) üzenetére


Rebell
senior tag

UPNP Enabling: ez mire való? Most disabled-en van.

(#12028) Soma01 válasza Rebell (#12026) üzenetére


Soma01
veterán

Úgy értettem, hogy kapcsold ki a WPA-t és csak a WEP legyen bekapcsolva. Gondoltam megnézhetnénk így, hogy mivel van a gond, mert ugye írtad, hogy titkosítás nélkül jó.

(#12029) Soma01 válasza Rebell (#12027) üzenetére


Soma01
veterán

Ha az eszközök egy hálózatban vannak, akkor nincs jelentősége az UPNP-nek. Ha hálózatodból a net felé is akarsz kommunikálni ott jön majd szóba. Ennek segítségével, minden eszköz vagy program tud magának port átirányítást csinálni.

(#12030) Wind-Storm válasza Soma01 (#12023) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Dyn, meg amit mondtál is, a no-ip.
A legelső minden router gyári firmware-ében benne van, a többi már teljesen bizonytalan...

Valami normálisabb, alternatív firmware támogatott típuson ekkorára bővül a választék + custom.

[ Szerkesztve ]

(#12031) Rebell válasza Soma01 (#12028) üzenetére


Rebell
senior tag

A Security modot kell akkor erre a 128 bit WEP-re állítani? mert másfajta módosítási lehetésegem nincs, viszont akkor egyfajta IP cím hozzáadást kér.

Este lecsekkolom, mert sajna melóból nem megy.

köszi. :R :R

üdv

(#12032) rocsikzoli


rocsikzoli
csendes tag

Sziasztok!

Azért ebbe a topikba írom a problémám, mert nem zárom ki a lehetőséget, hogy nem-e a routerem okozza. Próbálom röviden felvázolni. PR-Telecomos internetem van itthon (1 megás), mert sajnos anno még csak ezt engedte bekötni. Régebben majdnem 1 éven át szakadozott az internet, de amikor már nagyon sűrűvé kezdett válni, szóltunk a szolgáltatónak. Kijöttek, kiderült, hogy mikor kiköttettük az általuk adott tv szolgáltatást, a vezetéken rajtahagytak 2 helyen is valami dobozkát, és elvileg az okozta a gondot, én nem értek hozzá. A lényeg, utána 2-3 héten át semmi baj nem volt vele. Hozzátenném, már akkor is csinálta, mielőtt megvettem a routert hozzá.

Most jön a fontosabb rész:néhány hete megint elkezdett szórakozni, a modemen 5 kis zöld pötty világíthat, feltöltődés sorrendjében így vannak megnevezve (Power, DS, US, Online, Link). Nos, van, hogy csak hirtelen elmegy az egész, és csak az első kettő világít, majd gondol egyet, és csak az első három, vagy négy, de nem tölti végig és így nincs internet. Aztán 2-3 perc múlva minden működik ismét. Ezt is csinálja routerrel és anélkül is.

Viszont tegnapelőtt volt egy durván 6 órás netszakadásom, amikor szintén csak 2-3-4 led villogot, ekkor már felhívtam őket. A hölgy kedvesen tájékoztatott, hogy náluk azt jelzi, hogy offline a modem, és nézzem végig, hogy lent, vagy a padláson nincs-e kilazulva valami kábel, mert ha kiküldik a szervizest, de nem miattuk van a gond, ugye a kiszállási díj a nyakamon marad. Végignéztem, mindenhol jól passzoltak. Este hirtelen minden megjavult, megint volt net olyan 3 óra hosszán át, majd elkezdte azt csinálni, hogy mutatja, hogy van élő internetkapcsolat, a Win7 minialkalmazásait frissíti is, de a weboldalakat szakadozottan nyitja meg. Teszem fel megnyitnám Google-t, 2 percig tölt, időtúllépés, de vele párhuzamosan a Firefox-on megnyitja, aztán már ott se. Aztán már a Chrome-on is beadja 2 mp alatt, utána kell neki 10 mp, mire betölti. Ezt csinálta akkor is, ha a routert kikötöttem a hálózatból. Végül megint megszakadt az egész net, de érdekes mód most délelőtt eddig semmi problémám nem volt vele, ahogy tegnap délelőtt se. Mikor az oldalmegszakadások közben hálózati diagnosztikát futtattam ezt kaptam:

"Úgy tűnik a számítógép beállításai megfelelőek, de az eszköz vagy erőforrás (DNS-kiszolgáló) nem válaszol."

Már nem igazán tudom, mit csináljak, remélem, hogy valakinek van tippje. Köszönöm, ha valaki végigolvasta ezt a kisregényt és segítene.

Üdv,
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#12033) Rebell válasza rocsikzoli (#12032) üzenetére


Rebell
senior tag

Modem vagy szolgáltató hiba, én is ugyanígy jártam a T-com-os netemmel.
Mindennap felhívtam őket és méltányossági díjcsökkentést kértem,mert ez így nem szolgáltatás.
. Megjavult a Net - Modemet is cseréltekés pénzt is kaptam vissza.

[ Szerkesztve ]

(#12034) rocsikzoli válasza Rebell (#12033) üzenetére


rocsikzoli
csendes tag

Köszönöm a választ, én csak azt nem értem, miért van ez az időszakosság benne, Hogy most is van már egy ideje internet, tegnap is volt délelőtt, aztán szakadozott, délutánra megint volt rendesen vagy 4-5 órán át, majd este 5-től éjfélig képszakadás és az említett oldal "nem" betöltődés mutatkozott csak.

[ Szerkesztve ]

(#12035) Gubek-Einste válasza rocsikzoli (#12034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha szolgáltató nem tesz ellene semmit akkor fel kell őket jelenteni a NMHH-nál és a NFH-nál tértivevényes levélben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12036) rocsikzoli válasza Gubek-Einste (#12035) üzenetére


rocsikzoli
csendes tag

Rendben, akkor ma még ha megszakadna azonnal hívom őket, bár mint mindig, úgyis azzal jönnek, hogy náluk offline-nak jelzi a modemet, és nálam van a gond. De akkor kiküldetem velük jövő hétre a szervizest, hogy nézze meg, és zárjuk le végre ezt a szenvedést, a hétvégét meg majd valahogy átvészelem.

(#12037) Intruder2k5 válasza rocsikzoli (#12036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyenek a jelszintek? Esetleg a modem logjában van valami érdekes?

http://192.168.100.1

Milyen típusú a modem?

(#12038) stranger28


stranger28
addikt

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a router lassítja a netet? Nem a szó szoros értelmében, mert a konkrét sebessége nem változott, viszont mire eléri az oldalt magát, az jóval több idő, utána már ugyanolyan hamar behozza. Elég zavaró, hogy ennyit gondolkozik, mielőtt csinál is valami érdemben...

(#12039) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

sziasztok.
Múlt héten lecserélték a modemünket, egy ilyen modem+router kombóra: ZTE ZXV10 H201L.

Azóta a wlan napi szinten szakad meg. Mit tudok tenni ennek kiküszöbölésére, a termék topikját már végigolvastam, de nem találtam választ a kérdésemre, csak hasonló kérdéseket...

(#12040) Gubek-Einste válasza stranger28 (#12038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Állítsd be valamilyen szolgáltató független DNS-t, ezekről ITT található egy lista.
Én a Google és OpenDNS-t használom.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12041) Gubek-Einste válasza DJ WOKKY (#12039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Használj saját router-t AP/Switch módban a ZTE után kötve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12042) stranger28 válasza Gubek-Einste (#12040) üzenetére


stranger28
addikt

Megoldotta, köszi.

(#12043) DJ WOKKY válasza Gubek-Einste (#12041) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ki fogom próbálni, de ettől függetlenül valami megoldásnak csak kell lennie, nem ?
Lassan fel kell, hogy hívjam a szolgáltatót.

(#12044) Intruder2k5 válasza DJ WOKKY (#12043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A szolgáltatók ilyen szarokat osztogatnak, kolléganőm egy Huawei-t kapott az Invitel VDSL-hez (vagy optikához, ezt pontosan nem tudom), de azt is napi szinten kell neki reboot-olni, pontosan ugyanebből az okból! Azt mondja, mikor hazamegy melóból, akkor sosincs WiFi, ekkor nyom egy reboot-ot, és akkor aznap megint jó!

(#12045) Soma01 válasza Wind-Storm (#12030) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi! Megnézek párat...

(#12046) Roben


Roben
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Van egy Tl-wr2543nd típusú routerem.
Sajnos nem produkálja a sávszélt amit szeretnék (120 Mbps)
Esetleg beállítási hiba lehet?
A kábeleket kipróbáltam,direktbe hozza az értéket,kipróbáltam router nélkül,
akkor is megy 120 Mbps-t
Egyszerűen nem megy 55-60 Mbps fölé az érték, routeren keresztűl
Találkoztatok már ilyen jelenséggel?

U.i: A routert ma vettem

(#12047) Wind-Storm válasza rocsikzoli (#12032) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A sok szakmailag tudatlan dilettáns (némelyik néha még azt se tudja egyáltalán mit köt be, modemet vagy routert) szerelő az előfizetőknél járáskor sokszor kihagy egy elég fontos alkatrészt, legegyszerűbben "multimédiás szűrő"-nek hívják ami leválasztja az esetlegesen TV-től induló visszirányú zavarjeleket, hogy nehogy beleszóljon az UpStream-be.

A modem típusának értékeinek megnézése után a teljes kábelezés mentén nézd még meg, hogy találsz-e bekötve egy ilyen alkatrészt:

Vagy egy akármilyen elosztó mögött egy ilyet:

Viszont ha attól a teletronik MMVO-tól eltérő elosztót találsz, írd le a típusát, pláne ha kettőnél több elágazása van.

[ Szerkesztve ]

(#12048) Gubek-Einste válasza Roben (#12046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi-n nem nagyon várd, hogy meg lesz a 120, ehhez már nagyon ideális körülményekre van szükség. Az 55-60 viszonylag jó értéknek számít, lehet ezen javítani ha megfelelően be van állítva a használt csatorna, nincsen zavaró egyéb eszköz/wifi hálózat de a 120 szinte biztosan nem lesz meg soha sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12049) Roben válasza Gubek-Einste (#12048) üzenetére


Roben
csendes tag

Sajnos ezt lan-on produkálja!

(#12050) kali válasza Roben (#12049) üzenetére


kali
legenda

az érdekes, mert a 120 megabit/sec sem kottyan meg neki, sőt!
beállítások rendben? wan kapcsolati mód...stb!?!?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.