Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) Den Hadnagy válasza Gubek-Einste (#26950) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Ez meg a RE:

Három hsz. összevonva.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#26954) Gubek-Einste válasza Den Hadnagy (#26951) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd fix-en 1 és 11 közé a wifi csatornát a helyi viszonyoktól függően.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26955) Den Hadnagy válasza Gubek-Einste (#26954) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

A számnak van jelentősége? Mármint, hogy kisebb vagy nagyobb? Ha berakom mondjuk 5-re, az megfelel? Kertesházas övezet, egyedül 2 szomszédnak van wifije, szóval nem terhelt a környezet ilyen szempontból.

Ha átállítottam a csatornát a fő routeren, akkor a RE-t újra kell kalibrálnom, vagy egy kihúzás-bedugás elég?

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#26956) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Beállítottam fix 5-ös csatornára a fő routert, a RE is azt használja, miután ki-bedugtam.

A telefonnal elfelejtettem a hálózatot, majd újra csatlakoztattam... de az IP cím kérésénél most is megakad, nem tud csatlakozni :( A laptop tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#26957) mezis válasza Den Hadnagy (#26956) üzenetére


mezis
nagyúr

Telefonnál milyen az éteri helyzet ? (WiFi Analyzer)

mezis

(#26958) Den Hadnagy válasza mezis (#26957) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Jelerősségre gondolsz? Fullos, itt ülök a jelismétlőtől 2 méterre. Az egyik -50, a másik -80 dBm.

Azóta annyit próbáltam ki, hogy a telefonnak egy random fix ip-t adtam ez alapján. Mostmár csatlakozik, de net továbbra sincs rajta. Holott a laptop továbbra is működik, tehát net az van a jelismétlőn.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#26959) cszozo78


cszozo78
csendes tag

Sziasztok,
Technicolor TC722 UPC modemen portnyitás előtt és után a mellékelt képen látható hiba jelentkezik a transmission kliensen. Modem reset megvolt. NAS reset megvolt. Transmission újratelepítés megvolt. Az 51413 portnyitás a modemben megvolt a NAS fix IP cimével, a modem IP cimével. A 9091 nyitás is megvolt mind a két előző IP-khez. Mit csinálhatok rosszul? Modemcsere előtt működött, már amikor volt netkapcsolat.
NAS tipusa: ZYXEL 310S
Segítségeteket köszönöm,
Üdv.: Zoli

(#26960) mezis válasza Den Hadnagy (#26958) üzenetére


mezis
nagyúr

A TL-WA750RE-n DHCP=Off ? (Telefonon maradjon az IP automatikusnak.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26961) Den Hadnagy válasza mezis (#26960) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Ahogy néztem Auto-n van, és eképp off-ra állítja magát. De akkor kipróbálom, hogy mi van, ha manuálisan off-ra teszem. Ha jól értem, ez lenne a cél.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#26962) letmegeths


letmegeths
csendes tag

Sziasztok köszi a segítséget, betelefonáltam és segítettek megcsinálni. A gond ott kezdődött, hogy kiderült nem fix ipm van, hanem dinamikus amit nem értek mert több mint 1 éve ugyanez az ipnk van és a csaj azt mondta 6 óránként oszt új ipt a rendszer.. Na mind1 most már jó.

(#26963) magmakocka válasza mezis (#26936) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Most jutottam géphez.
Milyen részénél kéne letiltanom?
:B

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#26964) cszozo78


cszozo78
csendes tag

Sziasztok,
megoldódott a Transmission portnyitogatós probléma. A UPC ügyfélszolgálat közölte, hogy ez a modem ( Technicolor TC7200U ) nem támogatja a portnyitást, annak ellenére, hogy a menüben beállítható. Vennem kell egy routert és a modemet bridge módba állítani, megcsinálni a szükséges beállításokat és menni fog. Tényleg megy! :C Éljen a csúcstechnilógia!!! Mindent meg lehet csinálni egy telefonnal, de a portnyitáshoz kell egy rakás eszköz!

Köszönöm mindenkinek a segítséget,

Üdv.: Zoli

(#26965) Intruder2k5 válasza cszozo78 (#26964) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#26966) cszozo78 válasza Intruder2k5 (#26965) üzenetére


cszozo78
csendes tag

Szia,
neked szerencséd volt. Ez két napja van itt, lehet azóta csináltak valamit a szoftverben. De 4500-ért már nekem is működik! :D

[ Szerkesztve ]

(#26967) Kiskopika válasza cszozo78 (#26964) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Szia
Ugyan ezzel a problemaval szivok, de en egy masik routert alapbol is beiktattam egy masik lakasba. Edsig azt gondoltam ez okozza a problemat.
A kerdesem az hogy a upc modemet ha bridge modba allitom akkor wifit szorni fog meg ettol? Lehet hogy buta kerdes... Es a bridge mod annyit jelent hogy kikapcsolom a dhcp-t es a router be bekapcsolom?

(#26968) Intruder2k5 válasza Kiskopika (#26967) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha bridge módba teszed, onnantól kezdve maximum 3 eszköznek fog külső, publikus IP címet adni. Ez lehet akár WiFi-s eszköz, de lehet kábeles is. Ha megvan a három aktív eszköz, akkor a negyediknek már nem fog IP cím jutni, vagyis ha ettől több eszközt akart használni, akkor kell a saját router mögé.

Bridge módba állítani Ubee / TC7200-at a Rendszer -> Switch mód menüben lehet, már amelyikben van ilyen menü. Ha nincs, akkor a 1221-en is át tudják állítani Bridge módba. A DHCP kikapcsolása kevés, annak köze nincs a bridge módhoz.

(#26969) Kiskopika válasza Intruder2k5 (#26968) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Mindenkepp van router rajta, de az masik lakasba van. Ezert fontos hogy a "upc" lakasba is tudjanak az eszkozok csatlakozni. Szoval ha van router rajta akkor a upc is lakasba is tud minden eszkoz csatlakozni?

Es perszeba rendszer beallitasokba nem tudom atallitani, tipikus

[ Szerkesztve ]

(#26970) theooracy


theooracy
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Következő bosszantó problémám van:
UPC Fiber Power net-em van, Ubee EVW3226 wifi routerrel. Eddig 60/6 Mbit/s. -os csomagom volt. Vezetékes lan kapcsolatban ezt tudta is, wifin úgy 40-45 /6 Mbit/s.-al jött.
Most pár napja a szolgáltató felemelte a sebességet 120/10 Mbit/s.-ra.
A gondom az, hogy kábelen ez az érték többé-kevésbé meg is van, de wifin max.40-45 Mbit/s.-el jön (kb. úgy mint eddig....) Mi lehet a brobléma???? A wifit úgy is próbáltam, hogy közvetlenül a router mellé tettem a notit, de úgy is csak ennyi jön..... :(

(#26971) HoaryFox válasza theooracy (#26970) üzenetére


HoaryFox
őstag

Valamelyik oldalnak (router<->laptop) ennyi valószínű ennyi a max. átviteli képessége.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#26972) magmakocka válasza magmakocka (#26963) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Itt kéne?

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#26973) Intruder2k5 válasza theooracy (#26970) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt okozhatja egyrészt a környezet is, más zavaró wifi hálózatok, de okozhatja a kliensek képessége is, ha mondjuk lite n szabványosak. Viszont 120Mbps-re ne nagyon számíts, még ha minden klappol is, ezekkel a HGW-kkel jellemzően ~80Mbps körül lehet elérni, tovább nem nagyon fog menni.

inSSIDer-el érdemes lenne megnézni a környezeti viszonyokat.

[ Szerkesztve ]

(#26974) Intruder2k5 válasza Kiskopika (#26969) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor egy IP címet lefoglal a router, tehát marad még két eszköznek lehetősége csatlakozni. Ha a "minden" nálad kettőt jelent, akkor igen, feltehetően fog tudni minden eszköz csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#26975) theooracy válasza HoaryFox (#26971) üzenetére


theooracy
aktív tag

Köszi, lehet ez van..... :(

(#26976) theooracy válasza Intruder2k5 (#26973) üzenetére


theooracy
aktív tag

Köszönöm. Még nézelődök akkor. :R

(#26977) Kiskopika válasza Intruder2k5 (#26974) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nem! "a minden" nalam sajna tobbet kell hogy jelentsen kettonel. En arra gondoltam hogy a masik router kiosztana a tobbi eszkoznek is az ip-t csak a upc wifin keresztul bonyolitana a kommunikaciot. Ez lehetseges igy?

(#26978) Intruder2k5 válasza Kiskopika (#26977) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen lehetséges.

(#26979) theooracy


theooracy
aktív tag

Azt nem tudja valaki, hogy ez az Ubee EVW3226-os router max. mekkora sebességet tud wifi-n?

(#26980) szemesi69


szemesi69
addikt

Erre valaki tud segíteni? Bocs, nem megy nekem a linkelés :)

http://prohardver.hu/tema/router_gondok/hsz_26941-26941.html

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#26981) Intruder2k5 válasza szemesi69 (#26980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vegyél egy normális routert! Ilyen hulladékot, amihez az egész interneten még egy firmware-t sem lehet találni, nem szabadott volna sosem megvenni, mert ez az eredménye.

Ez egy kész vicc.

Gondolom ez legalább egy éve így van...

[ Szerkesztve ]

(#26982) magmakocka válasza magmakocka (#26972) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Ezen itt a képen tudom letiltani? #26972
Ha itt akkor írjatok kérlek!

[SZERK]: Akkor ha letiltom elméletileg mennie kéne.
Ha nem, küldök további fejleményt

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#26983) kali válasza magmakocka (#26972) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, ott (is).

(#26984) magmakocka válasza kali (#26983) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Mi a?
Most végre betölti a play a képeket és nem írja ki a youtube hogy hiba történt! :)
Köszönök mindent!
Már csak egy kérdés......
Mi köze van az IPv6-nak? Miért emiatt szarakodott?

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#26985) szemesi69 válasza Intruder2k5 (#26981) üzenetére


szemesi69
addikt

Van másik, ez azért lett, mert gyorsan kelett valami olcsón. Én rontottam el az tény, de ha már a nyakamon maradt, próbálom helyrehozni. Ha másnem talán alkatrésznek jó lesz :) Ráadásul kiderült a régi tp-linkem mégis jó csak a tápja rossz, másik táppal megy simán+vettem egy asus-t is, így most van két müködő meg egy hulladék :) Beszéltem a szervizükkel nekik sincs, ez már komolyan vicc kategória, annyit mondtak vegyek másikat, na ennyit a ds-linkről, soha többet :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#26986) magmakocka válasza magmakocka (#26984) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

A sebesség meg nagyon lelassult.
Nem ilyen volt.

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#26987) Flashenzer válasza Gubek-Einste (#26946) üzenetére


Flashenzer
csendes tag

Sikerült megoldani. Másik böngészőből egyből betöltött... :DDD

(#26988) KISDUCK


KISDUCK
addikt

T-homes nethez van itthon egy speedport nevezetű csoda, de úgy fest a wifi modulnak benne befellegzett. Este egyszer csak megszakadt a jel. Próbálgattam mindent csatornákat állítgattam variáltam hogy n/b/g legyen jelszót kikapcsoltam és csak pár kilobit/seces tempróa volt képes a router, ha adtam rá jelszót már nem bírak csatlakozni az eszközök rá. Most kötöttem rá egy másik routert wifi jelnek, de akkor a speedport router wifije hallott ugye?

(#26989) Gubek-Einste válasza KISDUCK (#26988) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elképzelhető, jelentsd be és kicserélik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26990) xors


xors
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Technicolor TC7200 -as (T-Home) HGW. Napról napra azt a problémát tapasztalom, hogy megszakad az internet, és nem is áll helyre, csak ha manuálisan újraindítom a modemet. (Mintha magától nem tudna újraindulni?) Ettől függetlenül a LAN része tökéletesen működik, IP címeket oszt.
Továbbá észrevettem, hogy ez a probléma akkor fordul elő, ha rá van dugva a Synology NAS -om. (Fix IP címen)
Tovább ásva a problémába, a modem eseménynaplójában, egy ilyen problémát találtam: Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 time out;

Namost szerintem ennek lehet valami köze a dologhoz, csak google segítségével sem tudtam rájönni, mi lehet ez, és mi okozhatja ezt a T4 timeoutot. :F
Igen a kedves Telekomnak már szóltam, egy hónapja megy a harc, hogy cseréljék le a modemet mert nem működik megfelelően. A probléma megoldása folyamatban van náluk...
Ezért gondoltam, hogy kicsit utánanézek, hátha meg tudom oldani, mert már kezd nagyon idegesítő lenne a probléma.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#26991) ajani válasza cszozo78 (#26966) üzenetére


ajani
aktív tag

Nekem eddig ment a torrent a technicolor upc routerrel, de egy pár napja leállt. Hiába nyitok portot nem megy. Létezik, hogy szoftvert frissítettek, és ezután nem lehet majd torrentezni ezzel a routerrel?

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#26992) klambi


klambi
addikt

szevasztok!

olyan problémám lenne, hogy a wifi hálózat eléggé gyenge a ház pár pontján ezért szeretném erősíteni. Nincs is ezzel semmi gond van kábel, a kábel végén 1 PC, majd arra a routerre kötném a PC-t.

Első routerem amin egy open wrt-van, erről jön a net. Második egy ingyen kapott logilink wl0081-es csoda.
Szóval, a logilink routeren letiltottam a DHCP-t valami az open wrt-s routerem a 10.1 es címre hallgat ezért ezt a logilinket 10.2-esre állítottam de a cím kiosztás csak a 100-tól 111ig terjed. Szóval bedugtam a LAN portba az első routerről érkező kábelt majd ebből a routerből egyet a gépbe. IP frissítés után rendben is volt a tesztem, ezért bedugtam a végleges helyére és ott az istennek nem akar IP-t kapni a PC.

Valakinek van ötlete miért?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#26993) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

Egy TL-WDR3600 routerem van. Régóta szeretnék egy nagyobb teljesítményű antennát venni, mert a támfal mögött eléggé gyenge a jel. Volt egy jó "akció", ahol olcsón hozzá tudtam jutni egy TL-ANT2408CL-hez. Igen ám, de a vásárlás után olvastam a router 5 dBi-re van tervezve. Viszont az antennánál pedig ott van támogatott eszköz. Fel merjem tenni a routeremre, vagy vegyem meg inkább az 5 dBi változatot?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#26994) kali válasza buherton (#26993) üzenetére


kali
legenda

szia,

felteheted, de azt fontos tudni - ha felemás működést tapasztalsz a wifi szórás tekintetében -, hogy a routeren gyárilag osztott antenna van, 2 dBi 2.4 GHz és 3 dBi 5 GHz, az általad linkelt antenna pedig csak 2.4 GHz jelölésű.

(#26995) mezis válasza klambi (#26992) üzenetére


mezis
nagyúr

(#26996) buherton válasza kali (#26994) üzenetére


buherton
őstag

Köszönöm szépen! Jelenleg nincs 5 GHz-es eszközöm, így nem okoz gondot. A választásom azért esett erre a routerre, mert erősebb vas van benne.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#26997) klambi válasza mezis (#26995) üzenetére


klambi
addikt

rájöttem, ez nem open wrt gond, valami nem jó a géppel mert csak akkor vesz fel ip címet ha közvetlen a routerre kötöm. Ha 1 switch vagy a második router után van akkor már nem veszi fel... ötletem nincs miért.. :(

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#26998) Gubek-Einste válasza buherton (#26996) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-ehez dual band antennák valóak így egy csak 2,4 GHz-s nem optimális választás hozzá.
Minden antennának azonos tulajdonságúnak és egy helyen kell lennie.

#26997 klambi
ITT is van ehhez kapcsolódó hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26999) mezis válasza klambi (#26997) üzenetére


mezis
nagyúr

OpenWRT vagy a LogiLink beállítási problémája lehet.
IPV2-es címzésed van ? :U :DDD
(Nálam az OpenWRT-s repeaterem 192.168.11.1 a LAN IP cím, de a WWAN ip címe 192.168.1.213 és ez passzol a router alhálójába. )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27000) klambi válasza mezis (#26999) üzenetére


klambi
addikt

nem hiszem mert amikor rákötöm 1 switch re a gépet akkor sem kap ip-t. ez viszont nem beállítási probléma.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.