Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) Intruder2k5 válasza amulet (#26699) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy próba erejéig tedd be DMZ-be a NAS IP címét, nézd meg úgy megy-e.

(#26702) amulet válasza adika4444 (#26700) üzenetére


amulet
senior tag

-Jó ip felé nyitottam a portot, de poróbáltam már a gépem felé is nyitni amit az utorrent használ persze kikapcsolt tűzfallal (gépen és routerban)
- az alapot. 192.168.... lehet ez a baj?
De az utorrent--es gép is ilyen ip-t használ és ő meg tudja nyitni a portot :(
számomra értelmetlen

(#26703) Gubek-Einste válasza amulet (#26702) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az uTorrent valószínűleg UPnP-t használ a port nyitáshoz és emiatt lehet az, hogy neki megy a port forward.
Le kellene fixálnod MAC cím alapján a NAS IP címét, majd erre az IP címre kellene beállítani a szükséges port forward-okat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26704) amulet válasza Gubek-Einste (#26703) üzenetére


amulet
senior tag

minden eszköz ami fix nálam fix ip címmel van mac cim alapján, még a mobil és tablet is.
UPnP port nyitást nem lehet manuálisan generálni? nem létezik rá valami megoldás?

(#26705) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Az alábbi problémába futottam:
Eddig adott volt egy UPC-s Technicolor modem-router eszköz, illetve egy TP-Link TL-WR1043ND. A kettő össze volt kötve, a Technicolor üzemelt routerként, a TP-Link pedig csak switch üzemmódban üzemelt, és kapott egy fix 192.168.0.45-ös IP-t.

Most annyi változott, hogy a TL-WR1043ND le lett cserélve egy Asus RT-AC56U-ra, amire került egy Asuswrt Merlin firmware, és megkapta a 192.168.0.45-ös IP-t, ami eddig a TP-Link-é volt.

A probléma az, hogy hiába engedélyeztem az SSH-t a router-en, csak helyi hálón tudom elérni, WAN felől nem. Természetesen a Technicolor tűzfalában nyitva van számára a 22-es port.

Nem tudom mi lehet a probléma, mert TP-Link-et gond nélkül el tudtam érni kívülről is.

Bármi ötletet előre is köszönök!

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#26706) Intruder2k5 válasza amulet (#26704) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aktív módban próbálsz meg kapcsolódni az FTP szerverhez?

(#26707) Fiddy


Fiddy
tag

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni.

Adott egy Cisco 3925-ös modem és rákötöttem egy TP-link c20-as routert. Beállítottam, ahogy a leírásban volt, viszont ha rácsatlakozok a wifire akkor nincs internet. A boltban azt mondták, hogy adjak a routernek másik ip-t, mert lehet hogy az zavarja be, hogy "ütköznek".

Mit kellene beállítanom, hogy működjön végre? :O

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Minden, aminek értelme van, kínlódással jár.

(#26708) amulet válasza Intruder2k5 (#26706) üzenetére


amulet
senior tag

Nem, hanem passzív módban kapcsolódom Total commander-ben.
Windows intezőben is próbáltam, de ott nem tudom, hogy aktiv vagy passzív volt :(

(#26709) Intruder2k5 válasza amulet (#26708) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor próbáld aktívban. A passzív módhoz a 21-esen kívül kellene még más, több portot is forwardolni, amik elveikben az ftp szerver konfigjában vannak definiálva. Aktív módhoz csak a 20-as és a 21-es kell, de előbbit a szerver nyitja bentről, tehát azt nem kell forwardolni.

[ Szerkesztve ]

(#26710) Multibit válasza proradeon (#26705) üzenetére


Multibit
veterán

Nem elég az SSH engedélyezése. Az Adminisztráció menüpont Rendszer fülén belőtted a Webhozzáférés engedélyezése WAN-ról részt?

(#26711) Giii válasza adika4444 (#26694) üzenetére


Giii
senior tag

Szia!Sajnos egyik sem segített.😞 Nem lehet gond a modemmel és a routerrel sem mert jelzi,higy van jel.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#26712) mezis válasza Fiddy (#26707) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Az a Cisco 3925 nrm csupán modem, hanem WiFi router is !
A legegyszerűbb hozzá csatlakoztatása egy másik WiFi routernek pl. így.

Ha gondjaid keletkeztek, van ennél részletesebb leírás itt.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26713) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni kábel modemes netem van, a modemből kapcsolódok egy tp-link gigabites switch be és onnan egy tp routerbe. A switch böl gond nélkül van adatforgalom a routerböl viszont nem tudok internetet elérni.

(#26714) Intruder2k5 válasza hosszug (#26713) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1. Modemed, vagy HGW-d van? Milyen típus pontosan?
2. Ha HGW, akkor mi a LAN oldali IP címe, és mi a router LAN oldali IP címe?
3. Milyen szolgáltató? Ad egyszerre több publikus IP címet is?

(#26715) proradeon válasza Multibit (#26710) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Igen, természetesen be van lőve az adott opció.

Továbbra is töröm a fejem, hogy mi lehet a probléma, de semmi ötletem. Ennek gond nélkül működnie kellene.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#26716) Intruder2k5 válasza proradeon (#26715) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

EZ mit mond a 22-es portra?

(#26717) proradeon válasza Intruder2k5 (#26716) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

"Error: I could not see your service on 176.xx.xx.xx on port (22)
Reason: Connection timed out"

(Minden más "service"-t lát, ami még nyitva van a Technicolor tűzfalában. Így nem hiszem, hogy a tűzfallal lenne a gond.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#26718) Gubek-Einste válasza proradeon (#26717) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router módban van az Asus?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26719) proradeon válasza Gubek-Einste (#26718) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Switch-ként üzemel, de még nem tiltottam le a WAN-t (ha erre gondolsz), mert nem hiszem, hogy ez gátolná a célom elérését. Vagy netán valamilyen okból mégis?

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#26720) Gubek-Einste válasza proradeon (#26719) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus-ban van dedikált AP/Switch mód így nem kell az a trükközés ami korábban a TP-Link-nél volt használva. A bejövő kábel megy az Asus WAN portjába, az Adminisztráció/Üzemmód alatt van ez a beállítás.Legalább is az N18U esetén a gyári és a HGG firmware alatt ott van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26721) proradeon válasza Gubek-Einste (#26720) üzenetére


proradeon
őstag

Köszönöm szépen! Este kipróbálom, hogy ez megoldja-e a problémám. (Most sajnos túl sokan interneteznek az Asus-ra csatlakozva ahhoz, hogy lelőjem a netet...)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#26722) hosszug válasza Intruder2k5 (#26714) üzenetére


hosszug
tag

Szia. Holnap leszek gép közelben. De amit tudok megírok.
1. Modemem van, arris kábelmodem, telefon is erről működik.
2.
3. kalásznet a szogáltatóm

(#26723) Gubek-Einste válasza hosszug (#26722) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Biztos, hogy nem kapsz több publikus IP címet így a modem után egyből a router-t kell bekötni.
Kábel net esetén MAC címre adják a netet így a router-ben kellene csinálni MAC klónozást azzal a géppel amivel működik a net.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26724) Piwi


Piwi
addikt

Sziasztok. Nemrég vettem egy Huawei B315 típusú routert a T-mobilenál. Frankón működik minden, viszont észrevettem hogy szolgáltatói fw van rajta, ami picit le van butitva, se upnp se samba, se egy csomó más beállítás.

Vajon ha a Huawei oldaláról leszedek egy "szűz" fw-t és feltolom a routerre, akkor az jó megoldás lehet?

Gondolom utána is elfogadja majd a sim kártyát, maximum a net beállításokat kell újra megadni neki

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#26725) Gubek-Einste válasza Piwi (#26724) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen semmilyen garancia arra, hogy működni ha felteszed rá a teljesen gyári. Ha nem zavar, hogy esetleg nem tudod majd használni akkor tehetsz vele egy próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26726) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

A telekom új speedport csodájának hála úgy döntöttem veszek mögé egy normális routert, mert a speedport wifije lassú, kicsi a range és ha nem használom a netet 15 mp-ig, akkor ledob a netről(wifi az van, de net nincs)...

Meg a speedport routereket 2 perc alatt fel lehet törni...(legalábbis ezt)

Tehát egy asus rt-n12d1 routert vettem tegnap. Eddig szépen, gyorsan fut, beállítottam mindent, szép/rendezett a felülete is, nagyon szimpi.

De egy gondom támadt. A vpn. A speedportban PPTP vpnre nincs lehetőség, ezért az asusra állítottam be. Nade ugye az asus nem látja a külső hálót, csak a speedporton keresztül. Akkor mégis hogyan tudnám megoldani?

Van olyan megoldás, hogy a speedportot modemként használom, viszont akkor a voip nem működik és mivel vdsl, az adapterrel való voip/dsl elválasztás sem megoldható... :(((

Amúgy mit javasoltok: maradjon a gyári, vagy tegyek rá CFW-t?(Tomato/DD-wrt) Miben lenne jobb a tomato?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#26727) Gubek-Einste válasza Mr Dini (#26726) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd a HGW-t PPPoE Passthrough módba, akkor menni fog a VoIP is és lesz publikus IP címed is a router-en.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26728) Piwi válasza Gubek-Einste (#26725) üzenetére


Piwi
addikt

találtam is a lengyel oldalon egy friss updatet hozzá,max megtanulok lengyelül ;] bár a mostani menüben is változtatható a nyelv(8 közül lehet választani,köztük a lengyelt is),talán a lengyel frissítésben is lesz magyar nyelv :U

[link]

[ Szerkesztve ]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#26729) Mr Dini válasza Gubek-Einste (#26727) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Olyat találtam, hogy enable PPPoE passtrough. Ezt kipipáltam, de ua....

Amúgy ilyenkor az asuson kéne beírni a pppoe usert/passt?

Egyébként egy speedport w 724V csoda... :/

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#26730) z123456789 válasza Gubek-Einste (#26604) üzenetére


z123456789
addikt

Hát nem jött be egyik tipp sem. :(
Mit is kell Telnet/ssh-val csinálni?
Van Putty-m. :B

Ha esetleg valaki nem akar visszakeresni, a problémám az hogy nem érem el a routeremet a 192.168.1.1-en, mert valószínű elállítottam valamit de nagyon. :(

[ Szerkesztve ]

(#26731) Gubek-Einste válasza Mr Dini (#26729) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, a router-en kell meg adni a user/pass-t ilyenkor.
Nézz be a Telekom témába, ott biztosan pontosabban tudnak segíteni mert több embernek van ilyen HGW-je.

#26730 z123456789
Mit is kell Telnet/ssh-val csinálni?
Van Putty-m. :B

Azon keresztül kellene megpróbálni bejelentkezni a router-be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26732) z123456789 válasza Gubek-Einste (#26731) üzenetére


z123456789
addikt

De ha nem tudom az IP címét akkor hogyan? :S

(#26733) Gubek-Einste válasza z123456789 (#26732) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Le kellene keresni valamilyen módszerrel hogy melyik IP-re jönne be az admin felület.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26734) z123456789 válasza Gubek-Einste (#26733) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD
És ezekről a módszerekről hol olvashatok?
Nincs olyan hogy fogom és felhúzok rá egy tök új fw-t? Hogyan tudnám resetelni ha Open WRT van rajta?

(#26735) Gubek-Einste válasza z123456789 (#26734) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs olyan hogy fogom és felhúzok rá egy tök új fw-t? Hogyan tudnám resetelni ha Open WRT van rajta?
OpenWRT témában érdeklődjél efelől.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26736) z123456789 válasza Gubek-Einste (#26735) üzenetére


z123456789
addikt

De amúgy a keresés módszer is érdekelne, arra is tudsz nekem válaszolni? :R

(#26737) Gubek-Einste válasza z123456789 (#26736) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legegyszerűbb a manuális egytől indulós módszer.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26738) z123456789 válasza Gubek-Einste (#26737) üzenetére


z123456789
addikt

És milyen intervallumig mehet? :O
192.168.1.1 - 192.168.1.999?

(#26739) amulet válasza Intruder2k5 (#26709) üzenetére


amulet
senior tag

Holnap kiiktatom a routert és megpróbálom csak a gépen hogy beengedi-e a 21-es portot. Amennyiben be fogja engedni a DIGI akkor a routerben kell keresni a hibát, vagy bennem ,mert nem vagyok képes megnyitni egy portot :(

(#26740) Intruder2k5 válasza amulet (#26739) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DMZ-s próba megvolt?

(#26741) Gubek-Einste válasza z123456789 (#26738) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hivatalosan 1-254 lehet bármi a LAN IP cím így ebben az intervallumban kell lennie neki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26742) amulet válasza Intruder2k5 (#26740) üzenetére


amulet
senior tag

DMZ átirányítással sem javult a helyzet.
Milyen routert ajánlasz amúgy ami képes a port forwardingra?

(#26743) Gubek-Einste válasza amulet (#26742) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez ügyben IDE nézz be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26744) z123456789 válasza Gubek-Einste (#26741) üzenetére


z123456789
addikt

OK! Köszönöm. :R Lesz másik Router! :D

(#26745) Intruder2k5 válasza amulet (#26742) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na akkor fussunk neki még egyszer.

DIGI-s eszköz is van a hálózatban? HGW? Vagy LAN neted van?
A routerben melyik menüben, hogyan nyitottad a portot?

(#26746) amulet válasza Intruder2k5 (#26745) üzenetére


amulet
senior tag

Digi lan netem van amire pppoe kapcsolattal csatlakozom és nincs fix ip címem.
Semmi digis eszköz nincs, csak a TP-Link wr740n router ami ossza a hálót a nasnak és a gépeknek.
A routerban a Forwarding résznél csináltam a port nyitást


(#26747) ateszm


ateszm
senior tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék. Adott egy UPC-s ubee evw3226,valamint egy tplink 740. Szeretném a UPC-s netet wifin keresztül továbbítani a tplinkre,hogy a másik szobában is legyen rendes wifi. Ez alapján meg is csinálom,sőt előtte ezzel is megcsináltam,az eredmény mindig ugyanaz volt.. Látja a hálózatokat,rá is csatlakozok,de kis idő múlva ledob,és onnantól nem tudok csatlakozni csak akkor,ha a tplinket kikapcsolom....Szerintetek mit rontok el? Vagy a tplink ezen tipusa nem alkalmas erre?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel :ateszm

(#26748) amulet válasza amulet (#26746) üzenetére


amulet
senior tag

Ma sikerült kiiktatni a routert a történetből, így a gép közvetlenül kapcsolódott a netre. Pc-n a túzfalat kikapcsoltam, de még így is zárva van a 21-es port. Szerintetek? Pc-n van valami rejtett port nyitási megoldás? mert egyszerűen nem értem mi van :(

(#26749) Intruder2k5 válasza amulet (#26748) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

PC-n? Nem értelek... Nem NAS-on fut az az FTP szerver?

Ugye nem a kliens felé forwardolod azt a 21-es portot?

[ Szerkesztve ]

(#26750) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Üdv a hálózat mestereinek..
A kérdésem a következő lenne..

Lenne egy T-s Pirelli routerem, Azt szeretném elérni távolról, azaz külső IP-ről el tudjam érni a beállításait.
Van erre valami mód? Mert ugye a beállításokban megtaláltam a Remote Manaqement-et, ami ugye engedélyezve van, illetve jelszót kellett átírni benne, viszont ami idegesítő, hogy nem fix ip-s a net.
Gondolom akkor a ddns jöhet jól, amit ha beállítok akkor elvileg mennie kellene.
Na most én anno csináltam ddns-t a gépre, amikor a gépemet szerettem volna elérni távolról, de mi van akkor, mikor a routert szeretném?
Honnan tudom meg távolról az épp aktuális ip-t, ha ddns-t kell hozzá, akkor ott hogy adom meg, illetve mi a router bemeneti portja?
Ebben tudnátok egy cseppet segíteni?
:R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.