Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) lezerkard válasza Gubek-Einste (#26300) üzenetére


lezerkard
csendes tag

És ezt a fixálást, hogy csináljam? Mi az a MAC szám?

(#26302) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

adott egy internet, amit router után [ubiquiti nanostation loco m5] -el átlőttünk kicsit odébbra. A távoli ubira vezetékkel csatlakozva van net. De oda is kéne egy wifi router, viszont azzal már nem működik. Mi lehet a gond? dhcp-t kivettük. Van ötlet mit kéne beállítani ?

(#26303) Intruder2k5 válasza #81556480 (#26302) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A rákötött router LAN oldali IP tartománya nem egyezhet meg a WAN oldalival, ami jelen esetben az Ubiquiti felől kiosztott tartomány.

Tehát kérdés, hogy a kábellel rákötött PC milyen tartományban kap IP címet?

(#26304) Gubek-Einste válasza lezerkard (#26301) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A hálózati adapternek (wifi adapter, LAN kártya) amellyel a router-re csatlakozol, van egy egyedi azonosítója, ez a MAC cím. Port forward-nál nagyon ajánlott ez alapján fix-en osztatni az IP címet mert akkor mindig ugyan az lesz ami fontos a port forward-nál.
Beállítani a router admin felületén lehet a DHCP/Address Reservation menüpont alatt.

#26228) Gubek-Einste
Találtam müködő letöltési linket a Linksys WRT320N router gyári firmware-éhez, ráadásul a gyártói oldalon, FW_WRT320N_1.0.05.002_20110331.bin

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26305) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Van egy TP-link MR3420 routerem. A hálószobában nagyon gyenge a jel, sokszor eldobja a laptop és nem is tud újracsatlakozni. Légvonalban 7-8m-re van, de két falon kell a jelnek átjutni. Megoldást jelenthet ha Kínából rendelek hozzá valamilyen nagyobb antennát? Ha igen akkor milyet javasolnátok?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#26306) Intruder2k5 válasza madmike (#26305) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem próbáltál másik csatornát választani? Vannak egyéb más elérhető WiFi hálózatok is?

(#26307) user12 válasza madmike (#26305) üzenetére


user12
őstag

Más eszköz is ugyanígy viselkedik vele (pl tablet, telefon...)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#26308) madmike válasza Intruder2k5 (#26306) üzenetére


madmike
őstag

Próbáltam fix csatornát, javult valamennyit, de nem az igazi. A telefonom is hasonlóan viselkedik, bár az kicsit nehezebben dobja el.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#26309) Gubek-Einste válasza madmike (#26305) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább egy másodlagos eszköz beüzemelése lenne a jobb megoldás.
A kínai antennák sokszor túlzóan nagy adatokat adnak meg, a valóságban a töredékét sem tudnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26310) Marcell2002 válasza Intruder2k5 (#26294) üzenetére


Marcell2002
csendes tag

Szia!
Köszi a választ! Ez jobb a dd-wrt-nél? Csak én nem találtam a routeremhez szoftvert?

Megoldom!! :)

(#26311) Intruder2k5 válasza Marcell2002 (#26310) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Annyiban mindenképpen jobb, hogy ez van.

Másrészről én DD-WRT-ről elég sok rosszat hallottam, és szerintem nem véletlen, hogy a TP-LINK-es moddolós témák nem a DD-WRT körül forognak.

Egyébként én nem használok sem OpenWrt-t, sem DD-WRT-t, sem TP-LINK routert.

(#26312) lezerkard válasza Gubek-Einste (#26304) üzenetére


lezerkard
csendes tag

Nos. Megtettem. Beállítottam, de semmi. Az AC multi továbbra sem megy. Egyéb más ötlet?

(#26313) Marcell2002 válasza Intruder2k5 (#26311) üzenetére


Marcell2002
csendes tag

Köszönöm! :) Az a baj hogy Gargoyle-ban nem találom melyiket kéne letöltsem?
Vagy inkáb hagynom kéne ezt az egész hot-spotos dolgot. :(

Megoldom!! :)

(#26314) Intruder2k5 válasza Marcell2002 (#26313) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen a router pontosan? TL-WR940N? Milyen hardver verzió?

(#26315) lezerkard válasza Intruder2k5 (#26314) üzenetére


lezerkard
csendes tag

Most frissítettem a router agyát, de az sem használt.
Firmware Version:
3.15.9 Build 140724 Rel.63227n
Hardware Version:
WR841N v8 00000000

Áthívtam egy ismerősömet aki hozzább értő. Hozott magával mobíl netet. Azzal is kipróbáltuk, azzal sem ment. Nálam van a hiba, de nem tudom, hogy hol. Nincs fent olyan progi ami blokkolná a netet. Megnéztük. A tűzfalon és a routeren minden ki van engedve. Szóval nem tudom. Egy korábbi gépemen ami jóval régebbi és amin XP volt azon sem ment a Ubi multija. Azt az xp hibájának tudtam, be, de, hogy itt se legyen. Ez egy másik gép és Win7 van rajta.

(#26316) UnSkilleD válasza lezerkard (#26315) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

próbaképp rakhatod dmzbe a gépet, úgy kiderül hogy tényeg blokkolja e valami

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#26317) lezerkard válasza UnSkilleD (#26316) üzenetére


lezerkard
csendes tag

Mi az a dmz?

(#26318) Gubek-Einste válasza lezerkard (#26317) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A demilitarizált zóna rövidítése, aminek a lényege, hogy az összes portot automatikusan a DMZ-re tett gépre forward-olja a router, ennek meg vannak a maga veszélyei. Általában akkor szoktuk ajánlani a használatát ha a szolgáltatói HGW-n nem lehet bridged/modem módot beállítani és az illlető mindenképpen a saját router-ét szeretné használni a belső hálózatának működtetéséhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26319) lezerkard válasza Gubek-Einste (#26318) üzenetére


lezerkard
csendes tag

És ez egy program vagy micsoda? nem is halottam még erről.

(#26320) Gubek-Einste válasza lezerkard (#26319) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router beállítás

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26321) user12 válasza lezerkard (#26287) üzenetére


user12
őstag

Biztos vagy benne, hogy a router a hibás?
Próbáltad már úgy, hogy router nélkül kapcsolódsz a netre? Úgy megy?
A gépen megnézted, van-e tűzfal bekapcsolva? Esetleg más pl malware program, ami blokkolhatja/szűri a hálózati forgalmat.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#26322) lezerkard válasza user12 (#26321) üzenetére


lezerkard
csendes tag

A router nélküli net egy jó ötlet volt, ez eszembe sem jutott. Kipróbáltam, de ne ment. Ugyan úgy nem hozza be még az AC multi menüjét sem, csak a szerverre próbál kapcsolódni és kiírja, hogy nem tud, próbáljam később. A tűzfalat próbáltam. Minden át van engedve. A játékok, a steam, a uplay és még ki is kapcsoltam a tűzfalat. Még a routernél is és még úgy se ment.
Nem tudoom mi az a malware program, de az se lehet a gépemen, mert nincsenek olyan programok a gépemen amik blokkolhatnák a netet vagy a multit. Az alap drivereken kívül alig van valami fent. utorrent, broadcaster, chorme, firefox, office. Ennyi. Ennyi nem blokkolhatja a multit. Más multit nem próbáltam még.
De apám multizik ezzel a world of tankos izével, szóval megy a multi. Csak nálam nem megy ez az AC multi és itt a gondom.

(#26323) MasterMark válasza lezerkard (#26322) üzenetére


MasterMark
titán

UPnP-t próbáltad kikapcsolni? Vagy ha ki van, akkor bekapcsolni?

A játék ugye eredeti?

Switch Tax

(#26324) Gubek-Einste válasza lezerkard (#26322) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Malware - kártevő program, féreg/vírus/tróján/stb

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26326) krealon válasza lezerkard (#26322) üzenetére


krealon
veterán

"Az alap drivereken kívül alig van valami fent. utorrent, ..."

Az uTorrent 3.4-es verziotol mar mindenfele szemetet telepit a hatterben, szoval erosen gyanus, hogy a keretlen programok okozzak a problemat.

(#26327) lezerkard válasza krealon (#26326) üzenetére


lezerkard
csendes tag

Torrent terén a 2.2.1-es verziót használom, nem a legújabbat. Egy ismerősöm adott egy + wincsesztert, hogy csináljak rá új telepítést. lehúztam az előző vinyókat és úgy. megcsinálétam. Felraktam a Win7-et, drivereket, steamet és uplayt. Ezekre az AC Brotherhood-ot és semmi. Ugyan az a problémám van vele. A szeverekre akar kapcsolódni, de azt írja nem lehet, próbáljam később. Megnéztem ezt a UpnP dolgot. Kikapcsoltam. megpróbáltam így és semmi.
És a kéretlen programokkal én is vigyázok. nem rakok fel minden szart. megnéztem a telepített programokat, de semmi olyan amit én ne kértem volna.
És igen eredeti a játék. Egy ismerősöm megpróbál szerezni egy másik routert. Azt bekötjük és azzal próbálkozunk. Ha úgy megy akkor a router kuka és jöhet egy új és jobb. Jelenleg itt tartok. De meg fogom kérdezni a ubi supportját, hogy nem vagyok-e náluk tiltva véletlenül. Mert ez azért érdekes, hogy másnál működik, de nálam nem.

(#26328) Gubek-Einste válasza lezerkard (#26327) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha router nélkül sem működik akkor te tehetsz be bármilyen router akkor sem fog működni. Hiba elhárításnál az egyik legelső lépés a tiszta/router mentes használat tesztelése mert így kiszűrhető a router hiba egy az egyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26329) lezerkard válasza Gubek-Einste (#26328) üzenetére


lezerkard
csendes tag

ég meg fogom nézni egy ismerősnél is, hogy az én accountommal működni fog-e a cucc. ha ott igen akkor itt van a gond, de nem értem akkor, hogy micsoda.

(#26330) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Szereztem egy routert, tpLink 100 mbps-os. Nem tudom elerni, nem reagal semmire. Latszolag jonak tunik, mert a ledek pittyegnek. Csak nem oszt ipt. Mit kezdjek vele. Firmwire cserere ra lehet birni, igy kívulrol is? usbn keresztul?

(#26331) Tosee válasza Charx (#26330) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Szerintem első körben próbálkozz egy resettel! Utána el kell, hogy érd az admin felületet böngészőből!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#26332) MasterMark válasza Charx (#26330) üzenetére


MasterMark
titán

Ha reset után sem jó, akkor próbálj magadnak fix IP-t adni, amivel eléred a webconfigot.

Switch Tax

(#26333) suszi82


suszi82
újonc

Sziasztok!
Lenne egy problémám amiben szeretnék segítséget kérni.
D-Link GO-RT-N150 Routerem van ami nem szórja netet. Hiába lépek be a beállításaiba,nem tudok internet kapcsolatot létrehozni. Digis a netem,és ha a kábel közvetlen a gépbe megy,akkor van kapcsolat,de ha a routert is közbe iktatom,akkor nincs. Mi lehet a gond? Megadta magát a router? :W

(#26334) Intruder2k5 válasza suszi82 (#26333) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár nem ismerem az említett router menürendszerét, de feltehetően azért egy rendszer log van benne valahol. Abban nem látsz semmi erre utalót?

Egyébként milyen DIGI netről van szó? PPPoE? Sebesség?

(#26335) Gubek-Einste válasza Charx (#26330) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típusú az eszköz?

#26333 suszi82
Reset/firmware frissítés volt már?
Nem menti el a beállításokat vagy csak simán nem történik semmi se?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26336) petrson


petrson
senior tag

Sziasztok,
Az a problémám, hogy az otthoni wifit ma újraindítás után a notebook nem látja. A telefonom viszont igen, csatlakozott is rá, ezt most arról írom. Mi lehet a gond szerintetek? Más hálózatokat elérhetőnek lát, csak az enyémet nem...

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#26337) Intruder2k5 válasza petrson (#26336) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

WiFi csatornát a routerben álítsd fix-re, lehetőleg 1-11 közé, az SSID-ben ne használj ékezetes betűt, különleges karaktert.

(#26338) Gubek-Einste válasza petrson (#26336) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router-ről van szó?
Mik a wifi beállítások?
Milyen notebook/telefon?
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26339) petrson válasza Intruder2k5 (#26337) üzenetére


petrson
senior tag

Köszi a gyors választ, de hol állítsam a routerben, ha nem tudok csatlakozni? Nem igazán értek hozzá.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#26340) petrson válasza Gubek-Einste (#26338) üzenetére


petrson
senior tag

Egy sima TP-LINK. A telefon egy Mi4

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#26341) suszi82 válasza Intruder2k5 (#26334) üzenetére


suszi82
újonc

Diginet 50 de százzal jön mert duplázták. PPPoe-s. Pár hete kezdett szarakodni a router. Elment visszajött. Aztán már csak ha resetelted. Utána meg már úgy sem. HA belépek a menüjébe akkor sem tudok állítani hogy dinamikus IP címen legyen Az internetkapcsolaton
semmit sem tudok állítani.

(#26342) Intruder2k5 válasza petrson (#26339) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köss rá egy klienst kábellel, ilyen egyszerű.

suszi82, akkor az a router feltehetően kuka, egyébként sem ehhez a nethez való, nem csoda, ha kifeküdt tőle.

[ Szerkesztve ]

(#26343) suszi82 válasza Intruder2k5 (#26342) üzenetére


suszi82
újonc

Értem,köszönöm. Tudsz ajánlani ehhez a nethez típust?

(#26344) petrson válasza suszi82 (#26341) üzenetére


petrson
senior tag

Az nem lehet, hogy a digivel van gond? Nekem is az van, most hívom őket, nekem is szarakodik a jel. Ja és ha kábelre dugom, nekem csak korlátozott hozzáférést mutat, offline vagyok.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#26345) Charx válasza MasterMark (#26332) üzenetére


Charx
senior tag

Reset volt az első amit próbáltam, de így sem jó! wr841n router, és fix ip-t hogyan adjak magamnak?

[ Szerkesztve ]

(#26346) suszi82 válasza petrson (#26344) üzenetére


suszi82
újonc

Nekem a kábellel tökéletesen megy.

(#26347) Charx


Charx
senior tag


Ezt kapom!

[ Szerkesztve ]

(#26348) petrson válasza suszi82 (#26346) üzenetére


petrson
senior tag

Most már nálam is OK, nem a digivel van a gond. A router szarhatott be nálam is :( Csak annyi történt ma, hogy le kellett vennem a tápról, most meg nem látom a jelet csak a telefonnal...

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#26349) mezis válasza Charx (#26347) üzenetére


mezis
nagyúr

Elég hosszan nyomtad a reset-et (10 mp) ?
Reset után PC-t újra indítottad ? (Vagy adapter letiltás/engedélyezés)
UTP kábellel csatlakozol ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26350) suszi82 válasza petrson (#26348) üzenetére


suszi82
újonc

Ez is egy jó nap! :W

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.