Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) user12 válasza Kiskopika (#26800) üzenetére


user12
őstag

Ha nem a modemre csatlakozol a LAN porton, hanem pl egy laptopot kötsz ide, akkor az hogy viselkedik?
Látja a routert rendesen? Esetleg próbaképp wan porttal netre csatlakozva működik a kapcsolat rendesen?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#26802) mezis válasza Kiskopika (#26800) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem elég a DHCP lekapcsolása. A LAN IP címet is hangolni kell.

mezis

(#26803) Kiskopika válasza mezis (#26802) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Ezt is megprobaltam, ha atirom a "b" router ip cimet akkor meg az szall el es nem tudom visszalepni. Ha kulon kulon csatlakozok laptoppal minden hibatan, de a hogy a "b" rputer az "a" val kapcsolatba lep az "a" azzonnal meghall

(#26804) MasterMark válasza Kiskopika (#26803) üzenetére


MasterMark
titán

Átírás után, az új címen éred el a webconfigot.

De ha nem kell, hogy egy hálózat legyen, akkor dugd a WAN portba és használd routerként.

Switch Tax

(#26805) Giii válasza mezis (#26785) üzenetére


Giii
senior tag

Szia!

A net kábel belemegy egy "noname" modembe amiből át van játszva egy SMC wbr 192-es routerre.(jó régi).Nos egyik pillanatról a másikra elment a net és nem tudjuk beállítani.Kipróbáltuk,hogy rákötünk egy TP-Linket,elöszőr nem müködött másnap viszont minden beállítás nélkül pöccre csatlakozott:! SMC-nél jelzi,hogy van jel,de nem tud csatlakotni.Próbáltunk már mindenféle beállítást de nem jártunk sikerrel.MAC clont is próbáltuk de nem jött össze(szerintem itt bénák voltunk),Mac addres felett kért egy HOST Name-t de ide nem tudom mit is kellene beírni. Belinkelek egy képet hátha azzal többre mész. :DDD :)

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#26806) mezis válasza Giii (#26805) üzenetére


mezis
nagyúr

- Hosszú reset. (10 sec).
- A LAN-nál nem kell semmit sem állítani, csak a WAN kapcsolatnál és ott is csak annyit, amennyi a szolgáltatói azonosításhoz kell. (PPPoE vagy Dynamic vagy MAC address). Ha nem találod, hívd fel a szolgáltatót.

mezis

(#26807) krealon válasza ACE- (#26798) üzenetére


krealon
veterán

A linkelt termek csak es kizarolag arr a alkalmas, hogy egy 100 Mbps (erintkezo 1-2, 3-6) es egy analog telefon (erintkezo 4-5) atvitele megtortenjen.

A korrekt UTP Y kabelen fel van tuntetve, hogy az egyes csataslkozok hogyan vannak osszekotve.
Peldaul:
dugo - 1-es ajzat
1 - 1
2 - 2
3 - 3
6 - 6

dugo - 2-es ajzat
4 - 1
5 - 2
7 - 3
8 - 6

2 digitalis (4eres) telefon UTP Y kabel kapcsolas

1 LAN (100 Mbps) es egy digitalis telefon UTP Y kabel kapcsolas

2 LAN (100 Mbps) kapcsolathoz UTP Y kabel kapcsolas

(#26808) krealon válasza Kiskopika (#26803) üzenetére


krealon
veterán

"ha atirom a "b" router ip cimet akkor meg az szall el es nem tudom visszalepni."

Sorbakotott (LAN - WAN) routerek atalakitasa AP / Switch mod-ba.

[ Szerkesztve ]

(#26809) Dino69


Dino69
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy adott egy telekomos Hauwei modem, (50/25) Vettem hozzá egy WR 841-ND-t, és a wifis eszközök csak 30-al tudnak tölteni. Tűzfal és az egyéb blokkolók kikapcsolva, de sehogy sem tudom a maximumot kábel nélkül elérni, max kábellal.

Mi lehet a probléma?

(#26810) kali válasza Dino69 (#26809) üzenetére


kali
legenda

szia,

milyen típusú eszközök csatlakoznak a router által szórt wifi hálózathoz?

(#26811) Spuri2000 válasza Dino69 (#26809) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Mennyivel kapcsolódnak és milyen távol vannak?

(#26812) mizu


mizu
aktív tag

Ha 1 szinten belül, a szomszéd szobából -69dbm-tud a drágaszág, tekinthetem halottnak? TP-LINK WR841N

▫️ PH! FAN ▫️

(#26813) Intruder2k5 válasza mizu (#26812) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen a környezet? Van sok másik WiFi hálózat is?

(#26814) kali válasza mizu (#26812) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül, mert az nem csak a router függvénye.
okozhatja az ellenoldal is, vagy a környezeti tényezők, esetleg a beállítások, nem megfelelő csatorna...stb., sokkal többet kellene tudni ahhoz, hogy bármi kijelenthető legyen.

(#26815) mizu válasza Intruder2k5 (#26813) üzenetére


mizu
aktív tag

Ez az 1 wifi hálózat van - néztem. :) A router fél méterre a talajtól, egy támla nélküli széken pihen - szabadon áll.

@kali: minden csatornán ua. :( Még a vezeték nélküli telefont is áramtalanítottam.

Az emeleten még rosszabb. Egy 5 dbi-s antenna alig látja. Power levelt is variáltam (low-med-hi) uo. mind.

▫️ PH! FAN ▫️

(#26816) Dino69 válasza Spuri2000 (#26811) üzenetére


Dino69
aktív tag

60 négyzetméter az egész lakás, A méréskor nem volt rajta semmi csak egy laptop, ami kb fél éves sincs, meg egy android telefon. Méréskor a rúter előtt ültem kb 1 méterre.

Érdekesség még, hogy a feltöltést gond nélkül tudja :))

[ Szerkesztve ]

(#26817) Intruder2k5 válasza mizu (#26815) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet gyengélkedik a tápja. Esetleg ha van módod rá, próbáld meg másik tápegységgel mielőtt újat veszel.

(#26818) mizu válasza Intruder2k5 (#26817) üzenetére


mizu
aktív tag

Kipróbálom. :)

▫️ PH! FAN ▫️

(#26819) kali válasza Dino69 (#26816) üzenetére


kali
legenda

mobiltelefon esetén teljesen normális a 30 Mbps körüli sebesség 2.4 GHz sávon, mert úgy - nagyon elenyésző néhány kivétellel az újabb típusok esetén - csak 20 MHz képesek és nincs mimo.
a noti esetén is a wifi modul típusa segítene, mert ott is létezik a fenti, bár ott meg az a nagyon ritka, jobb esetben csak nincs engedélyezve a 40 MHz.

(#26820) magmakocka válasza magmakocka (#26797) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Valaki tud segíteni? Nagyon kéne a segítség :)

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#26821) Dino69 válasza kali (#26819) üzenetére


Dino69
aktív tag

A modem egy broadcom 802.11n. Sajnos pontos típust nem tud még az aida sem..
Viszont az asztali gépen meg bejön az 50 mega egy tp linkes stick-el. hihetetlen :D

Csak a noti valahogy könnyebb :))

Engedélyezve van a 40 Mhz

[ Szerkesztve ]

(#26822) kali válasza Dino69 (#26821) üzenetére


kali
legenda

a noti wifi moduljának a tulajdonságlapján nézz rá a speciális beállításokra, ha van 40 MHz engedélyezési lehetőség, vagy bármilyen más (auto), ami nem 20 MHz, akkor azt módosítani kell, hátha csak annyi a gond.
közben írtad utólag, hogy az okés - már ha a notira értetted és nem a routerre -, akkor próbáld még ki esetleg más/minden csatornán a kapcsolatot, hátha jobb lesz valamelyiken.

[ Szerkesztve ]

(#26823) Dino69 válasza kali (#26822) üzenetére


Dino69
aktív tag

Addig meddig álligattam míg jó lett :D 1000 köszönet a segítségért :D :D Kezdtem aggódni hogy rossz routert vettem, oszt nem :))

(#26825) Kiskopika válasza krealon (#26808) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Koszon ezt a leirast sikerult. Bar nem elsore igy se valoszinuleg a tplink router nem 100as mert tobbszor kifagyott. De vegeredmenyben most mukodik.
Halas koszonet

(#26826) H0ndafan


H0ndafan
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni mivel elég kezdő vagyok a témában.Mostanában kaptam egy Asus Rt-AC68 U routert,upc-s netem van 240/20 mb/s. A problémám,hogy csak 2-3 mb/s a letöltési sebességem.Ha a modemet dugom be a laptopba akkor megvan a 240/20 mb/s.De ha a modem a routerbe van bedugva és így csatlakozom a laptoppal akkor csak a fentebb leírt sebességet tudja!Mit lehetne tenni?Esetleg a modemet kellene cserélni?

(#26827) Gubek-Einste válasza H0ndafan (#26826) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen modemed van?
Wifi-n vagy kábelen van a gond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26828) H0ndafan válasza Gubek-Einste (#26827) üzenetére


H0ndafan
csendes tag

Cisco EPC3212 ez a modem van.Wifin van a gond.Ha kábelen nézem akkor 95 mb/s jön a routerből.

(#26829) Gubek-Einste válasza H0ndafan (#26828) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen adapterrel lett ez mérve?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26830) H0ndafan válasza Gubek-Einste (#26829) üzenetére


H0ndafan
csendes tag

Kicseréltem az utp kábelt egy sima kábelre így most 45mb/s lett a letöltési sebességem a speedtest.net szerint.Azt vettem még észre,hogy amikor az utp kábel van bedugva a modembe akkor zölden villog amikor ez a másik kábel akkor narancssárgán.

(#26831) H0ndafan válasza H0ndafan (#26830) üzenetére


H0ndafan
csendes tag

A router szemben van a laptoppal.Tehát nem a távolság vagy a falak a gond szerintem.
-43-mat mutat.Mire gondolsz adapterrel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#26832) Gubek-Einste válasza H0ndafan (#26830) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A narancs esetén 100-as, zöld esetén gigabites kapcsolat van.
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
Milyen adapterrel lett ez mérve?

5 percen belül szerkeszd a hozzászólást, nem újat írjál.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26833) H0ndafan válasza Gubek-Einste (#26832) üzenetére


H0ndafan
csendes tag

-43-mat mutat.Mire gondolsz adapterrel kapcsolatban?

(#26834) Gubek-Einste válasza H0ndafan (#26833) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A laptopban ilyen wifi adapter van?
Jó lenne látni, hogy milyen nálad a wifi helyzet.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26835) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

iPhone 5S (iOS 9.1) készülékemen a Spotify, valamint az App Store kegyetlen lassan tölt le dolgokat. Kutakodtam a neten, DNS-beállításokkal bohóckodtak, nekem nem nagyon jött be. Spotify-t is újratelepítettem, most mintha egy hangyapöcsnyivel gyorsabban töltene, de egy 30 Mbps kapcsolaton illene gyorsabban jönnie. Speedtest szerint az összes megabit átjön. Más wifi-n lévő cuccal (ami konkrétan a laptopom :DDD ) nincs semmi probléma.
Ha átlépek a szomszéd wifijére (helyi ISP), akkor frankó minden, de elsőnek a routerre gyanakodom. Reset, újraindítás megvolt, nem segített.

Router típusa: TP-Link WDR3600 (FW: 3.14.3 Build 150518 Rel.72050n)

Előre is köszönöm a segítséget! :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#26836) H0ndafan válasza Gubek-Einste (#26834) üzenetére


H0ndafan
csendes tag

Ha segítesz,hogy miként lehet bemásolni ide az inSSID képét akkor szivesen megmutatom.

(#26837) mezis válasza H0ndafan (#26836) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]
vagy Screenshot Captor.

mezis

(#26838) Gubek-Einste válasza HoaryFox (#26835) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Másoknak is volt már az utóbbi időkben gondja a TP-Link + iOS eszközpárral.
Máshol/más router-en nincsen ilyen gond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26839) H0ndafan válasza Gubek-Einste (#26834) üzenetére


H0ndafan
csendes tag

Így néz ki a környéki wifi hálózat.
A laptoban meg ilyen wifi van: Atheros AR9002WB-1NG Wireless Network Adapter.

[ Szerkesztve ]

(#26840) Spenike


Spenike
tag

Hali továbbra is fennáll a probléma!
Tegnap odaadtam 1 havernak a routert ugyanúgy T-hom van neki telepítő lemezt berakta és ment is neki minden!
Nálam összedug és ismét ezt írja az 1ső lépésnél:

ipconfig:

mért nem müxik valaki segítsen mit kellene hol állítanom ????

(#26841) MasterMark válasza Spenike (#26840) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kap IP-t a gép.

Switch Tax

(#26842) Spenike válasza MasterMark (#26841) üzenetére


Spenike
tag

Értem és mi a megoldás ?

(#26843) MasterMark válasza Spenike (#26842) üzenetére


MasterMark
titán

Hát először is kicsit érdekes, hogy végig nulla a MAC címed.

Próbálj meg kézzel beírni IP-t.

Switch Tax

(#26844) Spenike válasza MasterMark (#26843) üzenetére


Spenike
tag

Próbáltam úgy sem ment .

Más ötlet esetleg ?

(#26845) MasterMark válasza Spenike (#26844) üzenetére


MasterMark
titán

Jó IP-t adtál meg?

Switch Tax

(#26846) kali válasza HoaryFox (#26835) üzenetére


kali
legenda

szia,

a spotify és az app store lassú csak, mással nincs ilyen gond?
~10 hónapig használtam anno itthon tl-wdr3600 és 5s párost, a spotify passz, mert azt nem használtam, de az app store kapcsán sosem volt problémám. (a google féle 8.8.8.8 és 8.8.4.4 dns volt és van is beállítva.)
az viszont érdekes, hogy az iphone témában sokan panaszkodnak az app store lassúságára, több szolgáltatónál is, mobilinternettel is, szóval azzal kapcsolatban nem feltétlenül a routered a probléma forrása.
azt jómagam is tapasztalom egy ideje, hogy az apple szerverről a firmware frissítést nagyon lassan húzza le az itunes, próbáltam több szolgáltatós nettel is, mindegyikkel adott a probléma - mások is panaszkodnak rá bőven -, így amikor csak tehetem, alternatív gyors tárról húzom le az ipsw állományt.

(#26847) magmakocka válasza kali (#26846) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Hali !
Nekem is ilyen gondom lenne. Play Áruház lassan tölti be a képeket.
És mint mondtam nem működnek egyes alkalmazások sem. Routerem: ZTE ZXHN H168N Invitel-es.
HW Version:V2.1
SW Version:V2.10T2_HU
Boot version:V2.1.0
Log jelenleg kivan kapcsolva. A log bekapcsolásánál több menü jelenik meg.
Minden eszközön szemétkedik a net. Tudom használni de azt veszem észre hogy az alkalmazások megzakkantak. Lemérem ennyi infó elég.
Várom a válaszaitokat!
Üdv! :DD
#26797 Bejegyzésben elírtam a modemet, de ott van részletessebben a probléma. A youtube néha betölt.

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#26848) Intruder2k5 válasza magmakocka (#26847) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Google DNS-t próbáltad?

(#26849) Gubek-Einste válasza H0ndafan (#26839) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy wifi driver frissítés/úrja rakás volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26850) magmakocka válasza Intruder2k5 (#26848) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog


Átírom. :)

Így jó lesz?

[SZERK]:UUgyanaz a hiba :(

Valaki valami ötlet? Most mi legyen? (Más neten behoz mindent, de az a haveromé)
Várom a válaszaitokat!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.