Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
2 router van itthon. Egy WDR4300, ez a fő router, és egy 841nd, ez bridge módban csatlakozik a fő routerhez. Legalábbis eddig így volt.
A napokban vettem észre, hogy a 841nd-ről nem érem el a netet és nem látja a hálón lévő nast sem. mindkét router újraindítottam már, de semmi. A smart tv se kap ip-t.
Hogy tudnám kideríteni hogy hol van a hiba?

(#25952) heyzsu válasza kali (#25936) üzenetére


heyzsu
csendes tag

Szia! Eddig (kb. 2 hónapja használom a wifit) felismerte és csatlakozott a wifihez a laptop is (Win XP). A mobilomon továbbra is működik (Win 8.1), szóval nem tudom mi a probléma most a géppel.
Valami ötleted van, hogy mi a probléma? Amúgy miután beállítottam a TP-LINK oldalán a dolgokat, utána a Vezérlőpulton a varázslóban is be kell állítgatni nem? Mert én babráltam azt is (hálózati kulcs meg ilyenek), de lehet hogy nem kellett volna? :F

(#25953) stefficsp válasza Gubek-Einste (#25945) üzenetére


stefficsp
újonc

Hello!

Automatikus csatlakozásra van állítva, amúgy mire vagy kíváncsi?

(#25954) snookie_86 válasza Gubek-Einste (#25950) üzenetére


snookie_86
csendes tag

Eddig az egyetlen eszköz amit nem teszteltem a céges laposom volt...most megtettem és 90/50...ez hogy lehet? Miért csak ezen megy a 90?

(#25955) Gubek-Einste válasza drmotto (#25951) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik a pontos beállítások?

#25953 stefficsp
Mik vannak beállítva a ZTE és a TP-Link eszközökben amelyek a problémád szempontjából releváns lehet.

#25954 snookie_86
Wifi esetében semmi sem biztos, sok mindentől függ az elérhető eredmény, többek között a használt eszközöktől, a környezeti viszonyoktól, idegen hálózatok befolyásától, csillagok állásától.
Lehet ha egy gigabites portokkal szerelt eszközt üzemelnél be akkor a többi eszközön is nagyobb lenne az elért sebesség, de ez nem biztos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25956) snookie_86 válasza Gubek-Einste (#25955) üzenetére


snookie_86
csendes tag

Értem, csak nem tudom elfogadni, hogy az összes cuccom N-es, van benne pl. Ipad Air, de az nem megy 90 megával lefelé, de egy Thinkpad igen...

Amit észrevettem, hogy csak akkor megy a thinkpad ennyivel, ha 20/40mhz-en van a tplink, csak 20 mhz-en nem...

(#25957) Intruder2k5 válasza snookie_86 (#25956) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel 40MHz-es beállítás esetén 2 csatornát használ egyszerre a router és a kliens a kommunikációra.

(#25958) kali válasza snookie_86 (#25946) üzenetére


kali
legenda

szia,

az n szabványos ellenoldali eszközök 150-es vagy 300-as jelölésűek?

(#25959) drmotto válasza Gubek-Einste (#25955) üzenetére


drmotto
őstag

Mire gondolsz pontosan?
Betűre a gargoyle oldalán lévő beállítások vannak nálam is, csak más az ip. és eddig működött, kb 2 hete még néztem ezen keresztül a nasról filmet. Csak azóta elutaztunk, meg nem volt rá igény, ezért nem vettem eddig észre.
Létezik az, hogy elfelejtette a beállításokat mondjuk egy áramszünet miatt?

(#25960) Gubek-Einste válasza drmotto (#25959) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden lehetséges és annak az ellenkezője is, csinálj egy gyári beállítás visszaállítást és újra beállítás, elég sokszor megoldja a helyzetet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25961) drmotto válasza Gubek-Einste (#25960) üzenetére


drmotto
őstag

Oké, akkor este ránézek.

(#25962) pogito


pogito
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Múlt héten ért el hozzám is a gigabit láz a digitől. Teló+TV+Net okoscsomag, ZTE szappantartóval. Valószínűleg ez a VPN-es okosság van beállítva, mert amióta átállították gigára, a saját routeremmel már nem megy a PPPOE... Nekem egy ASUS RT-AC56U van.
Akad esetleg valaki, aki járt már így, és sikerült felélesztenie a PPPOE-t (csak) a saját routerén? Az sem zavarna, ha a telefon nem menne, de szeretném az ASUS-t használni, mert ez a ZTE annyira buta, hogy se egy DDNS-t, se WoL-t nem tud... Előre is nagyon köszönöm!

(#25963) Multibit válasza pogito (#25962) üzenetére


Multibit
veterán

Ha ZTE nélkül nem tud kapcsolódni a routered, valószínűleg NAT-olt IP-t kaptál. Reklamálj a Diginél, kérj normál IP-címet!

(#25964) adika4444 válasza pogito (#25962) üzenetére


adika4444
addikt

Írj be a DIGI topikba ezzel kapcsolatban.

üdv, adika4444

(#25965) Zsüll


Zsüll
tag

Van rá mód,hogy a Digi által adott ZTE routerből kiolvassam a PPPOE jelszavamat? Csak a csillagok vannak, azaz pöttyök. Nem találom a szerződésem, ahonnan beírtam annó :F

(#25966) Intruder2k5 válasza Zsüll (#25965) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A szolgáltató tud segíteni új jelszó beállításában.

(#25967) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Tudna nekem valaki tipped adni abban, hogyan tudnám loggolni, hogy a routerre csatlakozott kliensek milyen honlapokat látogatnak?
Előre is köszi!

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#25968) Intruder2k5 válasza eric.cartman (#25967) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ilyen funkciót sajnos a gyári szoftverekkel rendelkező SOHO routerek jellemzően nem tudnak.

(#25969) eric.cartman válasza Intruder2k5 (#25968) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Esetleg valamit extra progit futtatni merlin fw vagy OLEG alatt (RT-N16)?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#25970) Intruder2k5 válasza eric.cartman (#25969) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Merlin-t már vagy 3 éve nem fejlesztenek RT-N16-ra, OLEG-et én nem használtam sok éve, semmit sem tudok róla, még WL-500gP-n láttam utoljára.

Tomato-ban van alapból, azt tudom, telepítened sem kell semmit. Bár konkrét url-t nem látsz ott sem, csak domain-eket. Itt egy screenshot, bár ebben csak szűrve van egy LAN IP címre.

(#25971) eric.cartman válasza Intruder2k5 (#25970) üzenetére


eric.cartman
senior tag

(a legutóbb Merlin FW RT-N16-ra 2015.februári (és egyben utolsó sajnos))

Ez a Tomatos dolog, ha jól értem akkor minden kliens által látogatott domaint regisztrál, ugye?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#25972) Intruder2k5 válasza eric.cartman (#25971) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valóban, bocsi! Megtévesztett a letöltési mappa 2012-es dátuma, és láttam mellette a discontinued feliratot.

Igen jól érted, minden klienst "regisztrál", és log file-ba is tud menteni.

(#25973) eric.cartman válasza Intruder2k5 (#25972) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Köszönöm!
Meglesem a tomatot, ha esetleg segítenél egy linkkel azt megköszönöm... (jöhet priviben is)

:R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#25974) Intruder2k5 válasza eric.cartman (#25973) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezt szoktam ajánlani RT-N16-ra.

tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-131-AIO.zip

Felrakását gondolom tudod, recovery módból megy csak fel.

(#25975) haddent


haddent
addikt

sziasztok

most hozott a tréhóm a szemét szutyok cisco epc3925 után (3 év szenvedés) egy dlink dcm-704 docsis3.0 kábelmodem-router-wifi cucckombót. Már alapból szimpatikusabb az egész, pl az usb megosztás sincs kilőve, sokkal barátibb tényleg.
A kérdés a következő, így 10 perc gondolkozás után: miként és hogy tudnék rá valami tomátót, ddwrt vagy egyéb okosságot, akár arm -es teljes linuxot ;] felpakolni? ;]

köszi üdv

(#25976) Multibit válasza haddent (#25975) üzenetére


Multibit
veterán

hogy tudnék rá valami tomátót, ddwrt vagy egyéb okosságot, akár arm -es teljes linuxot ;] felpakolni?
Humornak szántad? :))
Vedd úgy, hogy jót nevettünk! Szerinted milyen sűrűn modifikálnak a felhasználók szolgáltatói eszközt?

(#25977) haddent válasza Multibit (#25976) üzenetére


haddent
addikt

Nem gyakran. Itt az idő :B

Intruder2k5 hiába, amíg nem engedik,hogy gateway -ként üzemeltessen az ő szarjaikat, addig semmire nem megyek a sajáttal, csak rontok az amúgyse fényes hatásfokon. Épp ez a baj.
Pedig hiába papolnak, az asus rt-n16 -al tomátóval snoopinggla ment az iptv is, lazán simán :B

[ Szerkesztve ]

(#25978) Intruder2k5 válasza haddent (#25977) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Firmware cserét a Telekom intézi, ezzel nem kell az előfizetőknek fáradni. Ha ilyen ambícióid vannak, akkor be kell szerezz egy saját routert hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#25979) Multibit válasza haddent (#25977) üzenetére


Multibit
veterán

DMZ-t sem lehet használni azon a csodán?

(#25980) haddent válasza Multibit (#25979) üzenetére


haddent
addikt

De, az van. Ez nem tudom milyen lesz, de a cisco az égetni való volt, sima modemként talán megállta volna a helyét. Lehet, hogy ez jó lesz, de hát a gateway lenne az igazi, nem kérek én még dhcp szervert sem, csak ergó egy interfészt a koaxra :DDD Vagy digi optikát de hamar :O

Na mindegy, éreztem, hogy nem megy ez csak úgy, külföldön se tudnak sokat mondani, akkor marad úgy mint eddig :R

(#25981) Intruder2k5 válasza haddent (#25980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi baj volt a CISCO-val? Ismerősnél vagy három éve megy, szintén Telekom-os, mögötte van DMZ-ben egy RT-N16 Tomato-val, akkor van újraindítva amikor áramszünet van, mindig minden szolgáltatása elérhető, néha ilyen-olyan okból én is belépek SSH-n, az ismeretségi körében ki van osztva vagy 10-15 FTP login név, eddig senki sem panaszkodott...

De szerintem ugyanez megoldható a D-LINK-el is.

[ Szerkesztve ]

(#25982) Multibit válasza haddent (#25980) üzenetére


Multibit
veterán

Sajnos vannak szolgáltatók, amelyek jobban tudják, hogy mi a jó a juzernek ;] Gondolom, szolgáltatóváltásra nincs lehetőséged.

(#25983) adika4444 válasza Intruder2k5 (#25981) üzenetére


adika4444
addikt

Csatlakozok, 2013 aug óta megy nálunk ilyen modem, különösebb problma nincs vele, nagyszüleimnél meg aztán állat, ott a wi-fi-je is isteni stabil, konkrétan 30 mega simán jön, torrentet bírja, és több klienssel sincs gondja.

üdv, adika4444

(#25984) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#25981) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdekes dolog, hogy a T-nél szidják mint a bokrot a Cisco HGW-t, majdnem mindenki szabadulna tőle. Addig a UPC-nál meg istenítik, ezt vagy sima Cisco modemet szeretnének ha lehetne választani. Pedig elvileg ugyanaz a hardver van mindkét eszközben és a firmware is csak a szolgáltató specifikus beállításokban tér el.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25985) eric.cartman válasza Gubek-Einste (#25984) üzenetére


eric.cartman
senior tag

lehet, hogy maga a hálózat jellege más és emiatt van a különbség?

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#25986) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#25984) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, ezt már én is többször észrevételeztem...

1, 2, 3, 4

eric.cartman, nem nagyon lehet más, a hálózat mindenhol a DOCSIS szabványnak megfelelően kell működjön, ha nem így lenne, akkor a HGW-k, modemek sem működnének rajta.

[ Szerkesztve ]

(#25987) Gubek-Einste válasza eric.cartman (#25985) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szabványosnak kellene lennie, más típusú HGW-kre nem panaszkodnak ennyire így maga nem a hálózatban kellene keresni a gond forrását.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25988) adika4444 válasza Intruder2k5 (#25986) üzenetére


adika4444
addikt

Ezeket végigolvastam, én is volt már példa hogy ezt a modemet elküldtem a francba, mert az tény hogy átok béna a legutóbbi frissítés óta az interface, IE-ből nem megy rendesen, meg a 2013 december előtti update-vel néha a dmz halt be, de ezeket leszámítva sztem nagyon jó, fenntebb írtam h van ami atomstabil...
Nem láttam még Dlink 704-et, meg TC7200-at, de hogy őszinte legyek nem is nagyon érdekel, jó nekem ez, pláne hogy mostanság nincsen vele semmi problémám.

üdv, adika4444

(#25989) haddent válasza Intruder2k5 (#25986) üzenetére


haddent
addikt

A Trénél 2 fw közt is ég és földnyi szakadék van. Anno ismerős (Tés) felküldte vissza nekem a régi fw -ét mert úgy legalább használható maradt.

(#25990) drmotto válasza Gubek-Einste (#25960) üzenetére


drmotto
őstag

Kicsit megkésve ugyan, de végre rá tudtam nézni.
A megoldás tök triviális volt. A 4300-as routert átállítottam a fix 12-es csatornára, mert a környéken mindenki a 6-10 közöttin van. A 841ND viszont csak 11-ig kezeli, így ezért nem tudott csatlakozni. Áttettem fix 11-re, és rögtön működik. :)

(#25991) Gubek-Einste válasza drmotto (#25990) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Magyarra téve a wifi régiót akkor menni fog a 12-13 csatorna is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25992) drmotto válasza Gubek-Einste (#25991) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi!

(#25993) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Üdv!

Meg tudja valaki mondani, hogy miért van az, hogy egy adott oldalt (apple.com) simán elérek böngetőből, de nem tudom megpingelni?
És az is érdekelne, hogy mi ilyenkor a megoldás.
Fontos és sürgős lenne, mert (valószínűleg) emiatt nem tudom felrakni az iOS 8.4-et, amit mlg addig kéne, amíg aláírja az Apple. Különben bukom a jailbreakelhetőséget.

Előre is köszönöm!

(#25994) kali válasza pingwin92 (#25993) üzenetére


kali
legenda

szia,

pingelni nem véletlenül nem tudod - sok hasonló oldalt sem -, de nem hiszem, hogy az lenne a hiba forrása.
hol akad el a dolog?
letöltött 8.4 ipsw állomány segítségével próbálod felhúzni a nem legújabb ios verziót és nem megy az aktiválás?

(#25995) pingwin92 válasza kali (#25994) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Igen, letöltött .ipsw-vel.
És igen, azóta már kijött ugye a 8.4.1, de még aláírja a 8.4-et is.
Úgyhogy Shift+Restore-ral betallózom, kibontja, aztán kb. egyből megszakad 3004-es hibával.
A hosts fájlom rendben, próbáltam DFU-ban, Recoveryben, másik USB porton, iTunes újratelepítésével, mindennel. Még azt is, hogy közvetlen a modemre kötöttem a gépet. Bár ez a modem már egyben router is.

(#25996) kali válasza pingwin92 (#25995) üzenetére


kali
legenda

tűzfal nem fogja a kapcsolatot?
nem lehet, hogy hibásan töltődött le az ipsw állomány?

(#25997) pingwin92 válasza kali (#25996) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Tűzfal ki van kapcsolva, a másikat meg nem hinném, mert a kicsomagolás végigmegy ,utána az "iPhone felkészítése visszaállításra" lépésnél egyből megszakad.

(#25998) kali válasza pingwin92 (#25997) üzenetére


kali
legenda

az itunes különböző opcióinak (frissítés, store...stb.) adott a netes elérés?

(#25999) pingwin92 válasza kali (#25998) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Appokat le tudok tölteni, meg frissíteni, de az utóbbi időben az iTunes frissítéseket nem tudtam leszedni. Csak külön az Apple honlapjáról.De legutóbb egy teljes törlés+installt nyomtam, azóta iTunes-ból nincs új verzió. És a 8.4-et is onnan töltöttem le.

(#26000) Hulot


Hulot
tag

Tud-e valaki segíteni ilyen router: Mercury MW4530R szoftverének cseréjében?
Hogyan lehet újat tenni rá, milyen firmwaret lehet rátenni (openwrt?)?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.