Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) w333 válasza kali (#25050) üzenetére


w333
félisten

+1 mindenben igazad volt ! :R

Megvettem a WR1043 V2.1 és annyi történt hogy a WR740 -el mért 86MB (WAN-LAN) megnőtt 94MB-ra, ez ugye nem is lenne gond, ugyan is a Wifi maradt 25/45 szóval WR740 -hez képest semmi nem változott :(

Sőt a régi kis olcsó WR740 -től picivel gyengébb a hatósugara, bejárati ajtónál WR740 -el (36RSI) míg WR1043 -al (48RSI) szóval ezt is vegyétek figyelembe !

Még mielőtt valaki azt gondolná hogy laikus vagyok, elárulom hogy pl. több különböző helyre is helyeztem a routert (semmi változás) aztán 1-től 13 -ig az összes csatornát megnéztem (semmi változás) drivereket frissítettem Notebook (HP Elitebook intel Wifi link 5300, ami ugye 3X3 Mimo képes) szintén semmi változás, Speed boster bekapcs. kikapcs. titkosítés stb. szóval semmi :(((

Holnap viszem is vissza elállok a vásárlástól aztán WDR 3600 / 4300 lesz ! :D

Akik hasonló cipőben járnak (új router vásárlás előtt) pl. panel lakásba, én mindenképp ajánlom a dualband -s routert mivel annyira telített a 2.4GHZ hálózat, hogy egyszerűen lehetetlen átvinni a wifi sebességet ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25052) Shingen válasza w333 (#25051) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi, hogy megosztottad, ez igazán tanulságos volt. :B

風林火山

(#25053) w333 válasza Shingen (#25052) üzenetére


w333
félisten

Nincs mit ... hátha valaki majd pont olvassa illetve hasonló problémája lesz (hirtelen gyenge wifi) így nem kell lefutni a fölösleges köröket, egyből dual-band routert kell venni és kész :)

Különben mindjárt megyek is (9:00 nyit a Magicomp) és inkább az elállást fogom választani, mivel az Oázis Coputer (ami kb. mellette van) ugyan annyiba kerül a WDR4300 mint a Magicomp -ban a WDR3600 :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25054) Shingen válasza w333 (#25053) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor egyértelmű, hogy a WDR4300 legyen! :B

風林火山

(#25055) Gubek-Einste válasza Shingen (#25054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Főleg úgy, hogy meg is van hozzá a megfelelő wifi adaptere.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25056) w333


w333
félisten

Újabb fejlemények ... elállás gyorsan megtörtént (nagyon késégések voltak a Magicompnál) pénzt egyből visszakaptam, közben Oázisból a WDR4300 megrendelve és elvileg legkésőbb 17:00 -ra beérkezik a boltba, szóval este már tudok róla véleményt írni :)

De ha ezzel is 25/45 lesz, akkor veszek egy nagy parabola antennát :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25057) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Technikai kérdésem lenne. Van egy digis ZTE routerem (nem tudom hogy más routernél is előfordulhat), és ha el van mentve a kézi kapcsolódás, akkor nem kapok netet a routerről, de ha kitörlöm, akkor van. Próbáltam, hogy ne legyen a régi az alapértelmezett, de úgy se.
Kérdés: ha a sima routeres hálózati kapcsolat mellett van egy ilyen kézi kapcsolat, akkor az ennyire bezavarhat?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#25058) Shingen válasza w333 (#25056) üzenetére


Shingen
addikt

Szuper!
Mindenféleképpen számolj be. ;)

風林火山

(#25059) kali válasza w333 (#25051) üzenetére


kali
legenda

nem is csak azért írtam, de pont ezért taglaltam korábban a hibalehetőségeket, hogy azokkal számolni kell, mert ha sok embernél egyik vagy másik nem is jelent gondot, meg írják, hogy náluk így vagy úgy jó, ilyen meg olyan gyors, az még nem garancia arra, hogy nálad is úgy lesz, mivel ez több/sok tényező függvénye, így sajnos elég, ha csak az egyik változik a másik pozitív tapasztalatához képest, nálad vagy másnál az már simán negatív eredményt adhat.
2.4 GHz sávon lehet, hogy bármilyen más router/eszköz esetén ez maradna a helyzet, de próbáld majd ki először csak 5 GHz sávon, úgy hamar kiderül, hogy mi a helyzet, azon látatlanban is jelentősen jobbat remélek.

(#25060) TeeJay válasza w333 (#25056) üzenetére


TeeJay
félisten

azért a kedvemért 2,4GHz-en is nézd meg kérlek hogy lásd ott semmi extra tudása nincs a drágább routernek
sőt lehet gyengébb lesz a wifi a 2dBi antenna miatt
kiderül :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25061) w333


w333
félisten

Na most kicsit megint elbizonytalanodtam ... :B

Olvastam a hozzászólásokat a WDR 4300 -ról és eléggé megoszlanak a vélemények a Wifi sebesség + térerő tekintetében :))

A fene sem tudja most a régi WR740 -el 35/50 mérek, kérdés hogy megéri a wdr4300 azt a plus sebességet (ha egyáltalán lesz nagyobb sebesség ?) :)

Vagy várjak még egy kicsit, aludjak rá egyet ? az Oázist sem szeretném megszívatni meg ugye magamat sem, ezzel a routeres Wifi -s témával ...

Szerk.

Bármi is lesz, mindenképp jelezni fogom és köszi az eddigi segítséget :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25062) kali válasza w333 (#25061) üzenetére


kali
legenda

a tl-wdr3600 és tl-wdr4300 régebbi, wifi problémát taglaló hozzászólások jelentős része bizonyos moddolt firmware okán keletkeztek, amik nem követték le a gyártói módosításokat, így jelentősen romlott a wifi szórás és sebesség, gyári firmware alatt nem volt ilyen gond, csak ugye itt a fórumon is sokkal többen használják moddolt firmware verziókkal a routereket, de aztán megoldották a moddolt firmware esetén a problémát.
más kérdés, hogy hiába olvasgatsz, olyat senki sem tud írni, ami rád nézve, a te környezetedben, eszközeiddel és beállításaiddal kapcsolatban is garantáltan teljesen úgy lesz, mint bárhol máshol.
nem találsz olyan routert - még a sokkal drágábbak között sem -, amiről mindenki csak jókat ír, pláne igaz ez a wifi kapcsolatra, mivel az sok más tényező függvénye is.
van megfelelő 5 GHz wifi modullal rendelkező notid, 5 GHz képes routerrel jobb lesz a sebesség, mint a telített 2.4 GHz hálón, a többi már a te döntésed.

[ Szerkesztve ]

(#25063) w333 válasza kali (#25062) üzenetére


w333
félisten

Most inkább alszok még rá egy jó nagyot ... aztán majd jelentkezek :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25064) Gubek-Einste válasza J0shu4M1ll3r (#25057) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha router van használva akkor teljesen felesleges a PPPoE kapcsolat megtartása, töröld ki mert csak baj van belőle.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25065) juhiati


juhiati
tag

Tudtok valami egyszerű olcsó műanyag cuccot ami tud wds-t? Hasznáát is yó ha van valakinek.

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#25066) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Sziasztok!

Egyik baratomnak segitettem azzal, hogy ujratelepitettem mindket laptopjat. Mindkettore Windows 7 Ultimate 32bit kerult a megfelelo szoftverekkel, driverekkel. Az itthoni regi TP-link routeremmel tokeletesen mukodott kabelen es wifin keresztul egyarant.

Atvittem a gepeket hozza es egyik gep sem tud csatlakozni a wifihez. (telepites elott meg mukodott) Sehogy nem tudtam rabirni oket, hogy csatlakozzanak az ottani wifihez. Kabelen tokeletesen megy. Sot a telefon is csatlakozik a wifihez csak a gepek nem. A router visszaallitottam gyari beallitasokra es beallitottam ujra (amikor megvette akkor is en allitottam be neki, ahogy kell), de meg mindig nem jo. Ha nyilt a halozat akkor sem engedi csatlakozni.

Azt irja a szamitogep beallitasai nem felelnek meg a halozat biztonsagi beallitasainak es egy X-et rak a halozat neve melle. Ha torlom a kapcsolatot es ujra probalom akkor sem engedi. Vezetek nelkuli kapcsolatok beallitasat is atnyalaztam minden automatikuson van (ip cim keres stb).

Valakinek valami otlet? Nekem megallt a tudomany. Nem eloszor telepitettem ujra gepet es nem eloszor allitottam be routert, de mar otletem sinca. Windows frissitesek fent vannak tuzfal virusirto minden beallitva (ha kikapcsolom se csatlakozik), lefrissitettem a router firmwaret is a legfrissebbre.

TP-link WN1042ND V2-es routerrol lenne szo es UPC-s netrol.

Valaki segitseeen!

Koszonom elore is!

[ Szerkesztve ]

(#25067) SztiviVander válasza n_gy_k (#25066) üzenetére


SztiviVander
őstag

wifi titkosítása hogy van beállítva?

(#25068) Gubek-Einste válasza juhiati (#25065) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mire gondolsz az "egyszerű olcsó műanyag cuccot ami tud wds-t" alatt?

#25066 n_gy_k
Gyártói vagy OS driver van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25069) marilllyo válasza krealon (#25044) üzenetére


marilllyo
veterán

Modem : CV6181E
Router : TL-WR841ND

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#25070) n_gy_k válasza SztiviVander (#25067) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Gyári beállításon hagytam minden nem piszkáltam, úgyhogy valószínűleg úgy.

#25068: OS driver, de itthon nem volt vele semmi gond. Csak nála nem megy.

(#25071) Gubek-Einste válasza n_gy_k (#25070) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen fel kellene tenni a gyártói driver-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25072) galaxys80


galaxys80
veterán

Én még mindig nem tudtam rájönni, hogy mi zavarja a wifi jelet 2.4 Ghz-en iPhone esetén.
A korábbi Tplink 841 és a mostani 3600 esetén is fennáll a jelenség. Csak otthon és csak iPhone esetén jelentkezik.
Igazság szerint fel is adtam már a kiderítését. Inkább elfelejtettem az iPhone-al a 2.4 Ghz-es wifit és csak 5 Ghz-en használom.
Ennek egyetlen hátránya, hogy az udvaron már csak 1-2 jelem van. Viszont cserébe gyors, mint a villám és nem lassulgat be.

(#25073) SztiviVander válasza n_gy_k (#25070) üzenetére


SztiviVander
őstag

csak azért kérdeztem mert ezt írtad: "A router visszaallitottam gyari beallitasokra es beallitottam ujra (amikor megvette akkor is en allitottam be neki, ahogy kell)"
na a gyári alapbeállítás - azaz minden "auto"-n - az nagyon messze van az "ahogy kell" -től :) állítsd át auto-ról wpa2-psk / aes -re a titkosítást, a csatornát pedig egy olyan fixre (1-11 között) ami nem túl zsúfolt.

(#25074) #33846528


#33846528
törölt tag

Sziasztok!

Az alábbi problémám lenne: (elnézést az alacsony IT tudásért)

Adott egy hálózati csatlakozó a falban (kollégium), ami egy hálózati kábellel szolgáltatja az internetet a notebookmhoz. Szeretném, ha a többi eszközöm (ipad, telefon) vezeték nélkül tudna kapcsolódni az internetre. Van egy ilyen eszközöm: TP-Link TL-WR841N Wireless Router 300Mbi

Mit kellene vennem, hogy megfelelően működjön a vezeték nélküli hálózat? Modemre van szükségem? Ha igen, milyen típust ajánlanátok?

Köszönöm előre is!

(#25075) Intruder2k5 válasza #33846528 (#25074) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elsőként annak kellene utánajárni, hogy engedélyezik-e router használatát, ugyanis kollégiumokban ez sok helyen tiltott (példa), ha lebuksz vele, azonnali kirúgás a jutalom. Egyébként igen, műszaki vonatkozásban megfelelő az eszköz amire használni szeretnéd, és nincs szükség mellé modemre.

[ Szerkesztve ]

(#25076) w333


w333
félisten

Nesze neked panel lakás ... 74db. 2.4Ghz eszköz a közelben :Y

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25077) #33846528 válasza Intruder2k5 (#25075) üzenetére


#33846528
törölt tag

Szia!

Elvileg ebből nem lesz probléma, erre utalás sehol sem volt a szabályzatban. (német koli)

Köszönöm a segítséget!

(#25078) Intruder2k5 válasza #33846528 (#25077) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez esetben, és amennyiben a PC-n sem kellett semmit állítanod a csatlakozáshoz, csak reseteld le a routert, áram alatt nyomva tartva ~10mp-ig a reset gombot, majd kösd össze a WAN portját a fali aljzattal, a LAN portját a PC-vel, és lépj be az admin felültre. Ezt az alábbi linkek valamelyikén fogod tudni megtenni...

http://tplinklogin.net
http://192.168.0.1
http://192.168.1.1

admin / admin

Ezután a Wireless - Wireless Security beállításokban állíts be WPA2-PSK Personal / AES védelmet, illetőleg változtasd meg az admin jelszót, a System Tools - Password menüben.

[ Szerkesztve ]

(#25079) Shingen válasza w333 (#25076) üzenetére


Shingen
addikt

Az igen........... :)
Nem lesz egyszerű dolgod. :))

風林火山

(#25080) w333


w333
félisten

Na csak nem bírtam magammal és elmentem a megrendelt WDR 4300 -ért :DD

Hát mit is mondjak ... de inkább mutatom !

Notebook

[link]

Telefon

inSSIDer

[link]

....

Na akkor kezdjük a legelején és egy kis összehasonlítás a WR740N / WR1043ND V2 -hoz képest :))

Első észrevétel: súlyra kicsit nehezebb a WR1043 V2 -tól !

Wifi jelerősség és sebesség (Mobil / Notebok -al mérve)

WR740N (bejárati ajtó) 36RSi (sebesség 22Mb, Notebook 24Mb)
WR1043 V2 (bejárati ajtó) 48RSi (sebesség 25Mb, Notebook 30MB)
WRD4300 V1.7 (bejárati ajtó 2.4Ghz) 50RSi (sebesség 32MB, Notebook 36Mb)
WRD4300 V1.7 (bejárati ajtó 5Ghz) 54RSi (sebesség 52MB, Notebook 65-70Mb)
Asztali PC (WAN-LAN) 100/50 net (94/55Mb) nincs gigabit a lépcsőházban

Szóval nem értem itt a felhasználók jelerősség gondjait 2.4 és 5Ghz -en is az egész 55nn -s panellakásban full térerő van :K

A mérések 99% pontosságúak mivel a Router ugyan ott van és a csatorna is ugyan azon az értéken van, mielőtt még valaki megkérdezné :D

Nagyon elégedett vagyok, köszi mindenkinek a segítséget főleg kali kollégának aki nagyon sokat segített :R

Bármi kérdés, óhaj-sóhaj van ... csak nyugodtan bombázzatok a kérdésekkel :DD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25081) w333 válasza w333 (#25080) üzenetére


w333
félisten

Bocsi de lejárt a szerk. idő ... kicsit visszaolvastam magam :B

Hát srácok meg merem kockáztatni hogy WDR 4300 -nak valamivel jobb a wifi jelerőssége a WR1043 V2 -től :K

És itt a bizonyíték (Router + Notebook is ugyan ott van a lakásban)

WR1043 V2 (49dBm)

WRD 4300 V1.7 (40dBm)

Na akkor pontosan hogy is van ez ? (egyesekben most egy világ dől össze) ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25082) TeeJay válasza w333 (#25081) üzenetére


TeeJay
félisten

mondjuk úgy teszteld hogy 2,4GHz-en mindkét routernek azonos csatornát adsz
a 1043ND 5dBi antennás a másik 2dBi viszont wifi teljesítmény azonos
előbbi távolabbra lövi utóbbi közelebbre erősebben

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25083) w333 válasza TeeJay (#25082) üzenetére


w333
félisten

Most néztem ... az 5-s csatornán 38-42dBm :D

Ha kell holnap küldök róla képet is (csak a notebook most a másik szobában van és a gyerek már lefeküdt aludni) :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25084) #33846528 válasza Intruder2k5 (#25078) üzenetére


#33846528
törölt tag

Köszönöm szépen! Nagyon flottul ment :)

(#25085) kali válasza w333 (#25080) üzenetére


kali
legenda

na, akkor érdemes volt lecserélned, így már jobb valamivel a helyzet. :)
nem véletlenül erőltetem/erőltetjük annyira, hogy bizonyos esetekben nem minden a nagyobb dBi a 2.4 GHz esetén sem, mert több tényező is befolyásolja még azon kívül a kapcsolatot, környezete és eszköze is válogatja.
ja, és ez is számíthat bizonyos esetekben; link
egy dolgot megpróbálhatsz még, konkrétan azt, hogy elrejted az ssid értékeket és minden ellenoldali eszközön külön megadod, vagy előre létrehozod úgy a profilt, ez is jótékony hatással lehet a kapcsolatra.

(#25086) w333 válasza kali (#25085) üzenetére


w333
félisten

Köszi :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25087) btomi9


btomi9
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Adott egy DIGI -s ZTE ZXHN H298N router.
Vettem egy saját ASUS RT-AC56U routert. Dyndns -t szeretnék használni, meg általánosságban nyilván ezt az eszközt használnám routerként, a ZTE csak a bejövő netet adná, illetve azon lóg a vezetékes telefon.
Kérdésem: vajon meg tudom úszni a külön gigabites switch vásárlását, vagy rá lehet venni pl. a ZTE -t olyanra, hogy a belső hálón is a külső IP -t mutassa a dyndns miatt, mintha ő lenne egy buta switch?

Hogyan kössem be a saját routeremet a ZTE mögé (olvastam a DIGI -s összefoglalót, de mégsem megy).

[ Szerkesztve ]

(#25088) hallerúr


hallerúr
csendes tag

A Digi topikból másolom, hátha van ötletetek:

Az imént kötötték be a 100 megabites Digi csomagot, előtte UPC volt.
Annyi a sztori, hogy a routeren (Linksys E1000 v2.0, legújabb FW) csináltam egy factory resetet, nehogy az ex-dhcp-s beállítások bekavarjanak a PPoE-nek.
Ezt követően csináltam pár sebességtesztet:
- Wifin 30/30 jött át maximum, ha fejre álltam, akkor is
- UTP routerből laptopba: 70/70 maximum
- UTP közvetlenül a laptopba, router nélkül: 87/87 volt a maximum
Ez utóbbival nincs bajom, jól ellennék azzal is, de az első két érték zavar kicsit.
Van ötletetek, hogy hol érdemes kutakodnom a router beállításai között? Különösen a wifis 30/30 zavaró.

(#25089) w333 válasza hallerúr (#25088) üzenetére


w333
félisten

Digi topikban válaszoltam rá ... de folytathatjuk itt is :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25090) hallerúr válasza w333 (#25089) üzenetére


hallerúr
csendes tag

Köszönöm :) :R

(#25091) w333 válasza kali (#25085) üzenetére


w333
félisten

Szóval ha már mentve vannak a SSiD + jelszó az ellenoldalon és aztán rejtem el az SSiD a routeren akkor az úgy jó lesz ? vagy felejtessem el az ellenoldalal az SSiD és manuálisan adjam újra hozzá ? :D

Másik kérdés ? ettől miért lehetne még jobb a kapcsolat ? :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25092) kali válasza w333 (#25091) üzenetére


kali
legenda

amennyiben az ellenoldalakon már létrehozva adott kapcsolati profil - az ssid is megadásra került -, úgy már rejthető az ssid, ellenkező esetben vagy nem látják az ellenoldalak a rejtett hálózatot, vagy kijelzik rejtettnek, de először az ssid megadását kérik és csak utána a jelszót.
nagyon lesarkítva; az idegen hálók és ellenoldalak szemszögéből nézve a hálózatod feltérképezhetősége, feldolgozhatósága és az esetleges átfedések/ütközések szempontjából sem mindegy, hogy direktben látják az ssid értékét, vagy még az is egy meglépendő lépcsőt képez.

(#25093) w333 válasza kali (#25092) üzenetére


w333
félisten

Köszi ... illetve ezt a WPS -t nem használom, ezt is tilthatom ? :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25094) kali válasza w333 (#25093) üzenetére


kali
legenda

igen, tilthatod.

(#25095) #85290240 válasza Intruder2k5 (#17198) üzenetére


#85290240
törölt tag

Szia.

Tegnap vettem egy n12 d1-et és szeretnélek megkérdezni, hogy ezek az infók megtalálhatóak-e máshol, illetve aktuálisak-e?! Mert a linkek közül csak a firmware-é működik, bár abból is van azóta szerintem 10 újabb.

Köszönettel: t

(#25096) Intruder2k5 válasza #85290240 (#25095) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Pontosabban milyen infók, és milyen firmware?

(#25097) #85290240 válasza Intruder2k5 (#25096) üzenetére


#85290240
törölt tag

Bocsi, de rákattintottam a válaszra az ugyanilyen számú válaszodnál, ahol ~150 HSZ volt kábé, de ide tette az enyémet és itt más a hozzászólásod ilyen számmal.
Volt az n12 d1 routerhez tomato firmware link és telepítési segédlet, de nem elérhető már a (users.atw.mittudomén fejből a pontos linket). Erről lenne szó. Csak azért kérdezem, mert nem tudom, hogy kell-e mini-normál stb... sorrendet megtartani az upgade-nél, mint a wrt54gl-nél. +melyik verzió shibby féle telepíthető a tipusra.

[ Szerkesztve ]

(#25098) Intruder2k5 válasza #85290240 (#25097) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell semmilyen sorrend, RT-N12 D1-re a Max build ajánlott, jelenleg aktuális verziója itt található...
tomato-K26-1.28.RT-N5x-MIPSR2-128-Max.trx

Segítség a telepítéshez pedig itt...
http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=21.0
1, 2, 3/2, 4-es pontok sorrendben.

(#25099) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok,az lenne a kérésem, hogy ajánljatok egy jó routert 6-8e Ft környékén van most egy Asus Rt10-e router,de betegeskedik, próbáltam a minap egy Asus RT-12+-t de sokkal kevesebb volt a lefedettségi területe, mint a 10-e-nek ami furcsa, mert a 10-en 2db-s antenna van a 12+on meg 2*5db-s,próbáltam egy RT-10 D1-t is viszont az meg egy idő után fogta és újraindult,viszont lefedettségben nagyon jó volt.... a net sebesség 60Mbs, olyan kellene amelyben be lehet állítani a kiosztott IP-hez a maximum sávszélt,a 10-e ezt tudja,nagyon hálás lennék ha segítene valaki!
:R :R

Ja még annyi, hogy az RT10-D1-ben nem kellet beállítanom az open dns-t úgy is kattanásra jöttek be a weboldalak, az RT10-Eben meg ha nem állítom be akkor csiga lassúsággal töltenek be az oldalak....
:R

[ Szerkesztve ]

(#25100) Intruder2k5 válasza ScomComputer (#25099) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"Milyen routert?" téma kell neked!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.