Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) user12 válasza magmakocka (#26850) üzenetére


user12
őstag

Az IP címet DHCP-n kapod?
Kicsit fura, hogy a hálózati maszk és a dns2 IPv4, míg a dns1, IPv6 formátumú (a felső képen, ami gondolom az alapállapot).

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#26852) magmakocka válasza user12 (#26851) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Nem hinnem.
Igen a felső kép az errdeti állapot.
De ha kitörlöm és újra csatlakozom akkor ez van:

De gondolom lényegtelen.
A haverommal múltkor néztük, hogy a router támogatja a(z) IPv6-ot.
Várom a válaszaitokat!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#26853) user12 válasza magmakocka (#26852) üzenetére


user12
őstag

Még az lehet, hogy az alkalmazás által használni kívánt portot használja a szolgáltató, ill. nem engedélyezett a routeren.
Ha van a kliensprogramon belül állítási lehetőség, érdemes megpróbálni átállítani más értékre.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#26854) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ebben,nem tud segíteni senki? :B

(#26855) magmakocka válasza user12 (#26853) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Tehát most nézzem meg a router kezelő felületén hol kéne?
Ha igen hol keressem?
Várom a válaszaitokat!
[SZERK]:DHCP-n kapom az IP-t de most Statikuszon van!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#26856) H0ndafan válasza Gubek-Einste (#26849) üzenetére


H0ndafan
csendes tag

Igen az meg volt. 2015.06. havi az illesztőprogram.

(#26857) magmakocka válasza magmakocka (#26855) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Jó reggelt!
Megnéztem a router beállításán, hogy hogyan áll a DNS, eléggé megdöbbentem.

Itt meg 8.8.8.8 és 8.8.4.4 van. Nem írtam át.
Várom a válaszaitokat!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#26858) Kovalic


Kovalic
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus RT-N12+ routerem.
A netre egy Vodafonos mobilinternetes eleressel csatlakoznek.
Ilyent lehet?
IP kamerat szeretnek megfigyelni es mas netem nincs.

(#26859) Intruder2k5 válasza Kovalic (#26858) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia,

Hogy jön össze az említett router, és a mobilnet? Azon nincs sem USB port, sem pedig SIM kártya foglalat, tehát az a router nem fog mobilnetre csatlakozni.

(#26860) Kovalic válasza Intruder2k5 (#26859) üzenetére


Kovalic
csendes tag

Semmit nem tudok ezekrol a halozati dolgokrol.
Megvettem a routert es gondoltam tudja venni a netet wifin.
Ha nem, akkor hogyan lehet megoldani??

(#26861) Kovalic válasza Intruder2k5 (#26859) üzenetére


Kovalic
csendes tag

Kaptam egy vodafone mini wifi routert a mobilinternethez

(#26862) Intruder2k5 válasza Kovalic (#26860) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha mobilnettel szeretnél csatlakozni az internethez, és azt routerrel megosztani, akkor arra alkalmas routert kell venned. Ennek alapfeltétele, hogy...

- legyen rajta USB port,
- fel legyen készítve mobilnet használatra,
- és támogassa a meglévő USB-s modemet.

Az ASUS kínálatában ilyen router az RT-N10U, RT-N18U, RT-N65U, RT-N66U, és nagyjából az összes AC képes USB-s router.

(#26861) Kovalic
Mondjuk az RT-N12+ képes csatlakozni a mobilrouter WiFi jelére, és azt tovább tudja osztani kábelen, de DDNS-t frissíteni így nem lesz képes, mert nem ő csatlakozik a WAN-ra. Másik dolog, hogy a mobilszolgáltatók jellemzően NAT-olt hálózatra szokták tenni az ügyfeleket, ami annyit jelent, hogy távoli elérésre a mobilnet a legtöbbször alkalmatlan, mert a szükséges portok a szolgáltató által zárva vannak.

[ Szerkesztve ]

(#26863) gabro0


gabro0
őstag

Sziasztok!

Lassan 2 hete a telekom előfizetői lettünk (sajnos) és azóta csak gond van az internettel. Kaptunk kétféle dobozt is, hogy fűtsék a lakást... Az egyik fűtőtest egy D-Link DCM-704.

Szóval megpróbálok valami oldalt megnyitni a kábelen csatlakozó gépről, ekkor a böngésző kapcsolódni próbál vagy szervert azonosít hosszú másodpercekig, majd ezeket írja a kedvétől függően:
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT
DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN
DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET

Az esetek 80%-ban, ha be is jön egy oldal, 10-15 másodpercet, de akár többet is várni kell. A két hét alatt volt teljes 2 olyan nap, amikor semmi gond nem volt. Az áramtalanítás se ér semmit, valamint amikor a gépen épp nincs net (kábel), akkor a telefonomon sincs (WiFi).

Gondoltam a DNS szerverekkel lehet gond, teszteltem is ezzel a programmal. Persze a Google-féle szerverek jobbak, mégse oldották meg a problémát.

Nincs több ötletem, mit lehetne csinálni? :F

Elég rossz tapasztalat a korábbi szolgáltatóhoz képest, ahol az átlag oldalbetöltés 1-2s körül volt renderrel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#26864) mezis válasza gabro0 (#26863) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Gondolom a másik doboz TV műsorhoz kell....

A beérkező koax kábelbe még a szétosztás előtt csavarj be egy ilyet.

Koax kábel, csatlakozó rendben ?

Talán van a modem-routerdnek olyan menüpontja, ahol információt kapsz az internetkapcsolat minőségéről. Szerintem ezen a környéken lehet a gond. Hogy néz ki a kox hálózatod ? (Milyen elosztók vannak benne ?)

mezis

(#26865) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Mi az a dual wan támogatás? Folyton ajánlja, h kapcsoljam be...

2. Asus rt-n12 d1-re találtam openWRT-t, szerintetek tartalmaz wifit?
http://wiki.openwrt.org/toh/asus/rt-n12d1 (sorry mobilról vagyok)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#26866) Intruder2k5 válasza Mr Dini (#26865) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia,

Dual WAN amikor két internetkapcsolatod van, és mindkettőt egy routerre szeretnéd kötni. Ezt lehet használni load balancing módban, amikor a két kapcsolat összeadódik és együttesen használható ki, vagy pedig failover módban, amikor az egyik backup-ként funkcionál, és a másik kapcsolat kiesésekor jön be a szerepe.

A linkelt OpenWrt WiKi-ben az áll, hogy nincs benne WiFi támogatás.

De RT-N12 D1-re van Tomato, DD-WRT, OLEG fw is. Én leginkább Tomato-t szoktam ajánlani, én is azt használom, igaz nem RT-N12 D1-en.

[ Szerkesztve ]

(#26867) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Visszatértem... :(
Legutóbb sikerült a upc modemet kábelen átvezetni másik lakásba tp-link routerrel. Most pedig portot szeretnék nyitni a plex media szervernek a távoli elérés miatt. Egyszerűen nem megy. A upc modemen megadom a gép ip címet a portot es semmi. valamit a modem más külső ip címet lát mint az ip cím kijelző oldalak ez mért van?

(#26868) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Pár napja szereztem egy fekete 360R-t, mert modem gondjaim voltak. Minden nagyon frankó a modem oldaláról, azonban a router csinál érdekes dolgokat. Egy DIR-600-asról van szó, felraktam rá a legújabb 2.18-es firmwaret, de mégis szórakozik. Nem hajlandó felcsatlakozni, az alábbi képet látom az admin felületen:

Amikor laptoppal közvetlenül csatlakozom a modemre hibátlanul felcsatlakozik, utána a routerre átkötve jó esetben tartja is a kapcsolatot, de nagyjából egy nap múlva anomália áll be, megszakad a kapcsolat és nem hajlandó magára találni. Teljesen kiszámíthatatlan, két napja is ezt csinálta, de el kellett rohannom valahova, pár órára rá újra volt net, az adminisztrációs felületen írta, hogy mennyi ideje sikerült felcsatlakoznia, onnan visszaszámolva az jött ki, hogy nagyjából három óra próbálkozás után sikerült kapcsolatot létesítenie. Olvastam egy brazil blogbejegyzést, ahol szintén busy-zik a router felcsatlakozás helyett. Valakinek van esetleg ötlete, hogy mit lehet tenni ilyen helyzetben?

(#26869) Mr Dini válasza Intruder2k5 (#26866) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Világos.

Tomato stabil? Illetve hogyan teszem fel, ha nincs usb rajta?

Illetve freeradius szerverrel kompatibilis ez a típus?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#26870) Intruder2k5 válasza Mr Dini (#26869) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen stabil. Aktuális verzió letölthető innen:
tomato-K26-1.28.RT-N5x-MIPSR2-132-Max.zip

Kicsomagolás után feltenni recovery módban tudod, segítség ITT, 1, 2, 3/2, 4-es pontok sorrendben.

[ Szerkesztve ]

(#26871) Intruder2k5 válasza Bobyjack (#26868) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DSL-360R-ben nem állítottál be PPPoE kapcsolatot? Esetleg a gépen?

(#26872) magmakocka válasza magmakocka (#26857) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Úgy tűnik rosszabb.
Hali!
Nos nem csak az alkalmazásokkal van a gondom, hanem még azzal is hogy nem képes felcsatlakozni a szerverre.... Írtam a készítők oldalán, de ott nem fordult elő ilyen probléma.
Mivel azt állították hogy a szerver igenis megy, sőt kuldtek nekem is egy videót, amiben tényleg megy a szerver...
Mi lenne akkor itt a gond? Már nagyon aggaszt az a dolog, hogy valami gond lehet a nettel.
Nagyom várom a válaszaitokat!
Üdv! :F

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#26873) mezis válasza magmakocka (#26872) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak IPV4-el próbáltad ?

mezis

(#26874) Bobyjack válasza Intruder2k5 (#26871) üzenetére


Bobyjack
senior tag

A DSL-360R-nek van webes felülete? Nem állítottam rajta semmit, csak rádugtam és ment. A laptopon és a routerben is PPPoE-n keresztül csatlakoztam.

(#26875) Intruder2k5 válasza Bobyjack (#26874) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a feketének már van.

A laptop-on ne csatlakozz PPPoE-vel, ha routert használsz, akkor a klienseken csak sima DHCP-s helyi kapcsolat szükséges.

(#26876) magmakocka válasza mezis (#26873) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Szia!
Csak az IPv4-et tudtam. Csak azzal
A router beállításán? Ha igen, nos az IPv6-hoz nem tudom mit kell odaírni. Oda is 8.8.8.8-at?
Várom a válaszaitokat!
Üdv!

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#26877) Gubek-Einste válasza Kiskopika (#26867) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A upc modemen megadom a gép ip címet a portot es semmi. valamit a modem más külső ip címet lát mint az ip cím kijelző oldalak ez mért van?
Ezt pontosan hogyan kell érteni? Mi van a HGW-ben és mi az IP cím kijelzős oldalon?

#26876 magmakocka
Google Public DNS IPv6-os címei a 2001:4860:4860::8888 és a 2001:4860:4860::8844

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26878) Bobyjack válasza Intruder2k5 (#26875) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Úgy értettem, hogy amikor a routert kihagyva csatlakoztam, akkor PPPoE-vel csatlakoztam, egyébként DHCP-vel.

Hogy lehet előhozni a webes felületét a fekete 360R-nek?

(#26879) Intruder2k5 válasza Bobyjack (#26878) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Router nélkül a 192.168.1.1-en elérhető. De lehet ha most bridge módban van, akkor vagy reset-elned kell, vagy pedig fix ip-t beállítani a gépen a 192.168.1.x. tartományban.

ITT látható is az admin felülete a háttérben. A moddolt verzió pedig ILYEN.

[ Szerkesztve ]

(#26880) Kiskopika válasza Gubek-Einste (#26877) üzenetére


Kiskopika
senior tag

A upc modem állapot jelző ablakában jelzi a külső ip címet, ott egy 10. al kezdődő számot ad, ha viszont lekérem akkor egy 172. vel kezdődött kapok.
De engedélyeztem a upcbe a portokat és semmi hatása nem lett, ugyan úgy zárva van.

(#26881) magmakocka válasza Gubek-Einste (#26877) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog


Így beírtam.

Rebootoltattam.
És az eredmény=

Nem értem, de az elején még elkezdett gondolkozni a net. Most sem jó. :(
Várom a válaszaitokat!
Üdv!

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#26882) gabro0 válasza mezis (#26864) üzenetére


gabro0
őstag

Így néz ki a kábelezés.
Azt a szerkentytűt a szolgáltatónak kéne beszerelnie. Mi nem tehetünk róla, hogy ilyen amilyen...

A kapcsolat minőségét meg azt hiszem itt mutatja:

Szerk.: a koax csatlakozások kicsit lazák voltak, szorítottam rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#26883) Mr Dini válasza Intruder2k5 (#26870) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm! :R

Bár erősen hezitálok, h végülis miben tud többet a tomato a stock FW-nél, azért letöltöttem.

Szerk.: tényleg! Magyar nyelv van benne?

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#26884) Intruder2k5 válasza Mr Dini (#26883) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nincs, illetve nincs benne asuscomm.com DDNS sem.

(#26885) magmakocka válasza magmakocka (#26881) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

A DNS átírása nem segített, haverommal is az elején ezen gondolkoztunk.
Ha valamilyen beállításra szükségetek van, akkor aztt megmutatom.
Csak legyen újra működőképes a neten a játékok, programok...
Örülnék annak hogyha végre tudnák rendesen játszani. A Youtube is csak metszes, mert rámegyek az adatforgalomra és betölti a videót utána felmegyek a wifire, utána már rendesen megy a videó csak a kommentek nem lesznek ott. Mindig azt írja oda hogy a feltöltő letiltotta a megjegyzéseket, holott felmegyel adatra és megjeleníti már azonnal a kommenteket...
Nagyon várom a válaszaitokat!
Üdv!

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#26886) Gubek-Einste válasza Kiskopika (#26880) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 10.x.x.x az belső hálós IP cím vagyis előtte van már NAT-olás így ezért nem éred el kívülről.

#26882 gabro0
Túl magas az a vételi, csillapítani kell.
Nem kell feltétlenül MMWO, jó lesz sima kettes splitter+HPF+csillapító trió is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26887) Kiskopika válasza Gubek-Einste (#26886) üzenetére


Kiskopika
senior tag

de ezt az ip a 10.x.x et a upc allapot kepen latom, es ugyen ez a upc oszt dhcp vel 198.162.0.x es ip cimeket.
Mit kellene csinalnom, hogy ez mukodjon? A gep aminek kene a port az 192.168.0.22 es ipen fut.

Meg egy apro csavar a sztoriba, hogy miutan ujra inditottam a upc-t a 2es tplink roter nem elerheto az ipjen, de feladatat ellatja 😄

(#26888) mezis válasza gabro0 (#26882) üzenetére


mezis
nagyúr

- A TV csatornákkal nincs gond ?

- Ha nem sikerül a szolgáltatóval beszereltetni egy galvanic isolator-t, akkor is érdemes beszerezni.
(Leginkább neked kell az.)

- A kapcsolat minőségét a már szorosra húzott F-csatlakozóval nézted ?
Összehasonlításul itt egy "hibátlan" UPC kapcsolat:

mezis

(#26889) gabro0 válasza mezis (#26888) üzenetére


gabro0
őstag

TV ügyben nem tudom mi a helyzet, megjelenítő hiányában egyelőre csak a telefont és az internetet használjuk.

Az összes csatlakozót megmozgattam, meghúztam és a képet még előtte lőttem. Utána se változtak az értékek, ellenben a szakadozással! Megoldódni látszik a dolog, majdnem teljesen stabil lett (azóta csak 1x ment el). :)

Gubek-Einste és mezis: Ezek után is megpróbáljak beszerezni egy olyan szűrőt, vagy változtatni a konfiguráción? Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! :R

(#26890) mezis válasza gabro0 (#26889) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem a UPC modem-routerjének F-csatlakozójából kiesett egy pár mm hosszú vezetékdarab. A koax középvezetője igen lazán csúszott bele és voltak kapcsolati problémák. A koax középerét kissé hullámosra görbítettem és azóta semmi probléma.

A galvanic isolator-t ismét csak ajánlani tudom. :K

mezis

(#26891) gabro0 válasza mezis (#26890) üzenetére


gabro0
őstag

Na eddig tartott, ugyanúgy szakadozik mint előtte. Holnap bejelentem a hibát :W

(#26892) tomej


tomej
aktív tag

Üdv!
Olyan gondom van, hogy a házunkban régóta üzemel egy Tp-link 841-es router. Erre csatlakozik AP-ként egy ASUS RT-N12. Ezzel eddig nem volt gond, remekül ment. Most vettem még hozzá egy ASUS RT-N12+-t ami szintén AP-ként menne, de sehogy sem akar működmi... Minduntalan azt írja ki, hogy 'Lehet, hogy a szülő AP ki van kapcsolva'... majd amikor az új keresés opcióra kattintok akkor
:'A beállítások frissítésre kerültek. A weboldal frissítése most megtörténik.
Az IP-cím vagy portszám módosult. Az Ön és a(z) RT-N12+ közötti kapcsolat bontásra kerül.
A(z) RT-N12+ beállításainak eléréséhez csatlakozzon újra a vezeték nélküli hálózathoz és használja a frissített IP-címet és portszámot.'

ír ki, már a firmware-t is frissítettem, gyári beállítások, stb... Semmi sem műxik...

Előre is köszi.

(#26893) Gubek-Einste válasza tomej (#26892) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY vannak beállítva az Asus-ok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26894) zoolyx


zoolyx
csendes tag

Üdv!
Telepítettem az OpenWrt-t a routeremre. Kiderült, hogy nem tudom arra használni, amire szerettem volna, szóval a router eredeti firmware-jét vissza raktam az OpenWrt segítségével.

A gond: A router működik, de sehogy nem érem el a felhasználói felületet.

Típus: TP-Link WR940Nv1
Telepített, picit használt, majd letörölt OpenWrt: openwrt-ar71xx-tl-wr941nd-v4-squashfs-factory.bin
Visszarakott eredeti firmware: wr940nv1_en_3_13_9_up(120201).bin

Amíg működött az OpenWrt, addig válaszolt a router telnetre, elértem a beállító felületet böngészőben és ssh segítségével is, a 192.168.1.1 címen. Most semmire nem reagál, viszont a pingre válaszol.
A szolgáltatói modemből megkapja a netet és továbbítja a LAN1-4 csatlakozókba és kapok egy nyitott wifit, TP-LINK_368928 névvel.

Amit próbáltam: sima reset, 30/30/30 reset.
(A ledek visszajelzése szerint mindkettő működött, valójában nem.)

Összegezve sikerült egy féltéglát csinálni belőle. :D

Bármilyen ötletet szívesen fogadok, a forrasztgatásos megoldás kivételével.

A cél az, hogy valahogy elérjem a beállító felületet és lejelszavazzam/átnevezzem a wifit.

Köszönöm a segítséget.

(#26895) konyi79


konyi79
addikt

Na most itt.
a milyen routert fórumban hallottak után beszereztem egy AC56U-t, és most a nyomtatómegosztással küzdök...
Elsőre, mikor bedugtam a routerbe, felismerte frankón, ott láttam a hálózati térképen és azt írta a nyomtató megosztás működik. Azonban a leírást betűről betűre végig nyomkodva nem akart LPR módban nyomtatni. :F
Sebaj, amit a webes felület ajánl beállító program az EZ nyomtató megosztáshoz, letöltöttem, kicsomagoltam, és futtattam -volna, de el is indul, kéri a rendszergazda jogokat, majd a tálcán ugyan látom, de nincs futó ablaka a programnak. Próbáltam XP-W8-ig minden kompatibilitási módban futtatni, semmi.
Nekiestem újra az LPR-nek, csak gondoltam újra indítom a routert. na azóta a nyomtatót 3G eszköznek hiszi, pedig marhára nem csináltam vele semmit, csak újraindítottam.
Ötlet?
Köszi.

(#26896) letmegeths


letmegeths
csendes tag

Sziasztok!
Elakadtam első wifis routerem bekonfigolásába egy kis segítség kellene, internet szolgáltatóm: PR telecom és fix ip címem van a modemem egy Motorola SBV5121E típusú modem, a routerem pedig TP LINK WR740N V4, és itt kezdődnek a gondok ugyanis összekötöm a dolgokat, felrakom telepítő cdről fix ips opciót választva amit így adok meg: IP adress: szolgáltatómtól kapott ipm, subnet mask:255.255.255.0, Default gateway: 0.0.0.0
DNS 1 :192.168.0.1 DNS 2: 192.168.0.2, majd mindent jónak talál a telepítő és nincs internet, ugyanezt megcsináltam a tplinklogin.net-en (bejelentkeztem stb..) ott is végig futattam a quick setupot ott is jó lett, de internet továbbra sincs, valamiért a modem nem küld csomagokat a routernek (0 received), ugyanezt próbáltam dinamikus ipvel is beállítani úgy se jó, a routeren minden led világít aminek kell.

S.O.S.

(#26897) user12 válasza letmegeths (#26896) üzenetére


user12
őstag

Gateway-nak nem jó a 0.0.0.0. + a dns is gyanús.
Előfizu szerződésben / mellékletben / szolgáltató weblapján nincsenek fönt ezek az adatok?
Egyébként biztosabb ha reseteled a routert, majd böngészőn keresztül végzed el a beállítást.

Prnél ha jól tudom, router esetében mac addresst kell klónozni, hogy dhcp-n kapj címet (+ lehet, hogy ki van véve a dhcp kliensek közül).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#26898) magmakocka válasza magmakocka (#26885) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Most rendesen behozta a youtubot majd nem ment.
Annyit csinált, hogy lassan töltött be az alkalmazás utána viszont csak egy videóra tudtam csak kihasználni.
Még mindig nem tudom mi itt a gond lemérem ti majd segítetek nekem, lemérem sikerrel járunk :)
Várom a válaszaitokat!
Üdv!

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#26899) letmegeths válasza user12 (#26897) üzenetére


letmegeths
csendes tag

Nagyon régóta PResek vagyunk nem hiszem hogy meglennének ezek az adatok,hát nemtudom mitévő legyek nem értek nagyon hozzá sajnos

(#26900) Spuri2000 válasza letmegeths (#26899) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Fel kell hívni a szolgáltatót és 2 perc alatt telefonos segítséggel be lehet állítani.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.