Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Nemrégen vettem egy Tp Link Wr841N routert. Hibátlanul működik mindaddig amíg a laptop mellett egy iphonnal nem kezd a párom netezni. Akkor nekem belassul akadni kezd és néha a jelerősség is csökken. Ha újra indítom a gépet akkor helyreáll. Mi lehet ennek az oka vagy az orvossága? Próbáltam fix csatornával és új firmwaret is tettem fel.

(#25702) XFoxyX


XFoxyX
tag

Sziasztok!

Megpróbálom értelmesen leírni, hogy mi is a gondom. Adott egy router (WRT150N). Teljesen rendben volt vele minden, amíg átt nem lett rakva egy másik helységbe. Amióta az új helyen van reggelente nincs Wifi. Kábelen van net de Wifin nem lehet csatlakozni. Látni lehet a jelet csak nem lép fel rá. Ha belépek a routerbe kábelen akkor máris jó lesz. Azt tudni kell még hogy esténként áramtalanítva van, de ez a másik helynél is így volt.

Szóval nem értem minden teljesen ugyan úgy van mint volt azt leszámítva, hogy kb 10 méterrel arrébb került.

(#25703) Intruder2k5 válasza bostone (#25700) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor lehetséges, hogy a router tápegysége gyengélkedik már, néhány év után ez jellemző hiba szokott lenni.

(#25704) Intruder2k5 válasza XFoxyX (#25702) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbálj meg fix wifi csatornát beállítani, 1-11 közt.

(#25705) Intruder2k5 válasza atish15 (#25701) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sajnos itt valami inkompatibilitás lesz a chipsetek közt. A problémával nem vagy egyedül, ha Google-ba elkezded beírni, hogy "tp-link iphone", az első amit felajánl, az a "tp-link iphone wifi problem", és megoldást sehol se nagyon találtak rá. Amit esetleg még javasolni tudnék, az egy custom fw, hátha az abban lévő eltérő wifi driver segít rajta, de ha nem, akkor router csere lehet belőle.

(#25706) XFoxyX válasza Intruder2k5 (#25704) üzenetére


XFoxyX
tag

Beállítottam 1-2 nap és kiderül segített-e. Majd írok róla. Esetleg ha nem fog van egyéb ötlet, hogy miért lehet ez?

(#25707) pana0017 válasza atish15 (#25701) üzenetére


pana0017
senior tag

Komolyan mondom ugyanezzel a routerrel ugyanez a gondom, de sosem gondoltam hogy a notinak köze van a telefonhoz. Most kikapcsoltam a telefonon a wifit, kíváncsi vagyok.

(#25708) atish15 válasza pana0017 (#25707) üzenetére


atish15
aktív tag

Én azt vettem észre hogy akkor jön elő a probléma. Hallottam már olyan esetekről hogy ha valamilyen típusú telefonnal csatlakoztál egy wifire ott megadta magát az egész és újraindítás után helyreállt. Nekem ha leggyakrabban a telefon használatkor jön elő és valamiért a laptopon lassul be. A jel is visszaesik majd megint teljes erősség de nem gyorsabb. A gépet újraindítom és helyre áll. Nem tudom mennyire ajánlják ezt a routertm nekem egy dlink dir600 volt előtte de ilyeneket nem csinált. Meg itthon a wifitől 2 méterre várni kell hogy elküldjön egy imasssage üzenetet az abszurd.

(#25709) pana0017 válasza atish15 (#25708) üzenetére


pana0017
senior tag

Én kikapcsoltam a wifit egy 20 perce a telefonon, azóta semmi probléma, nálam az az érdekes, hogy 1 hete jött elő a probléma, pedig semmi változás nem történt.

(#25710) johndeegwed


johndeegwed
tag

Sziasztok olyan problémám van hogy szolgáltatót váltottam méghozzá t-home az új szerencsés :)
viszont a baki az hogy webes letöltésem állandó 3.2mp/s
Utorrent-ben max 1.8mp/s. Tehát a kérdés adott torrentek miért lassabbak ????
Hallottam már szolgáltatói korlátozásról is , lehet e tenni valamit ellene ha ez a baj?
Kérlek segítsetek.
Ip-tv-m van egyébként

[ Szerkesztve ]

(#25711) Intruder2k5 válasza johndeegwed (#25710) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem tudok róla, hogy a Telekom korlátozná a p2p felhasználást.

- Használsz saját routert is, vagy csak a Telekom eszköze van?
- WiFi-n, vagy kábelen keresztül torrentezel?
- A kliensben a maximális kapcsolatszámok miként vannak belőve?

[ Szerkesztve ]

(#25712) johndeegwed válasza Intruder2k5 (#25711) üzenetére


johndeegwed
tag

Telekom router-t használok lanon keresztül
kapcsolatok száma max 200

(#25713) ndave92 válasza johndeegwed (#25712) üzenetére


ndave92
tag

Nem lehet, hogy be van kapcsolva a sebességkorlátozás a kliensben? Ismerősömnél is ez volt a probléma forrása. Nem pipálta be, hogy jelezze a címsorban a sebességet és a korlátozott sebességet és azt hitte, hogy a nettel van baj. Szerintem tuti nem korlátozza a Telekom, mivel nekem is az van és jön rendesen.

5800X3D | 7900XTX | 32GB 3600 CL16

(#25714) castiels


castiels
addikt

Igen nekem is ez volt multkor.

[ Szerkesztve ]

(#25716) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Tegnap kotottek be az uj vdsl csomagomat, a modemem tipusa: ZTE ZXHN H168N

Tegnap belottem a modemet, mukodott a net mindket gepen (utp kapcsolat), torrent is, el tudtam erni egyik geprol a masikat. Ma epp egy torrent klienssel babraltam a masik gepen, amikor egyszer csak megallt a kep, eltunt a torrentes gepem es azota nem tudom elerni se total commanderben, se tavoli asztallal. A masik gepen nincs monitor, igy nem latom mit csinal. Azota ujrainditottam a gepet es a modemet is. A modem konfigjaban latni a masik gepet:

Ennyit latok belole, a felos a gamer gep, also a letolto. Hogy tudnam elerni a gepet?

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#25717) Intruder2k5 válasza Lauda (#25716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amíg nincsen rendes, saját hálózati IP címe a letöltő gépnek, addig nem fogod tudni elérni. A 169.254.x.x cím APIPA cím, amit nem a HGW adott a gépnek, hanem saját maga állította be azt, mert nem érte el a DHCP szervert, vagy nem kapott választ attól, stb... Viszont mivel más gép simán kap IP címet a HGW-től, így gyaníthatóan a hiba a gépben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#25718) Lauda válasza Intruder2k5 (#25717) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem, viszont tegnap tokeletesen mukodott es ma is egeszen addig, mig meg nem allt a kep. Akkor mit kellene tennem, hogy mukodjon? :)

[ Szerkesztve ]

(#25719) Intruder2k5 válasza Lauda (#25718) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben a hálózati UTP kábel ki/be húzása nem segít, úgy innen semmit sem fogsz tudni tenni, ehhez mindenképpen oda kell ülnöd a letöltő gép konzola elé, és megnézni, hogy miért nem megy rajta a hálózat.

(#25720) Lauda válasza Intruder2k5 (#25719) üzenetére


Lauda
félisten

Kihuztam mar a kabelt is. Ha odaultem a gep ele mit kell csinalnom? ;)

(#25721) JenciHUN


JenciHUN
aktív tag

Sziasztok!

Egy TP-Link Archer C7-el lenne gond.
Sikeresen beüzemeltem, viszont az asztali gépen a feltöltési sebesség megakad 2 Mbps-nál. Két laptopon is le lett tesztelve a sebessége a routernek, azokon rendesen hozza a feltöltési sebességet csak az asztali gépemen nem.
Mi lehet a probléma? A UPC modem WiFijével az asztali gép is hozta a 20 Mbps-os feltöltési sebességet.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#25722) Intruder2k5 válasza Lauda (#25720) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ellenőrizni a hálózati beállításokat, tűzfalat, frissíteni a hálózati adapter driverét, szükség esetén a hálózati kártyát kihúzni, visszadugni, amennyiben erre van lehetőség persze, szóval kideríteni, hogy miért nem megy a hálózat. De ez már nem a routeres topik témája.

Esetleg kábelcsere nem segít?

[ Szerkesztve ]

(#25723) Lauda válasza Intruder2k5 (#25722) üzenetére


Lauda
félisten

Konkret tanacsokat adj legyel szives, hogy mit csinaljak. Ellenorizni a halozati beallitasokat. Es mit ellenorizzek pontosan es hol? Alaplapi halokartya van es irtam is, hogy eddig mukodott. Hogy hogy nem ennek a temaja? Honnan tudod, hogy nem azzal van a baj? :F

(#25724) Intruder2k5 válasza Lauda (#25723) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Hogy hogy nem ennek a temaja? Honnan tudod, hogy nem azzal van a baj?"

Mert tegnapig működött, majd hirtelen egyik pillanatról a másikra megáll, de a HGW azóta is működik, a játékgéped például kap IP-t. Ha a HGW-ben felcseréled a két gép LAN kábelét, és akkor a letöltős gép fog működni, a játékgép pedig nem, akkor meghalt a HGW LAN portja, de ha ugyanúgy a letöltős gép nem fog IP címet kapni, akkor a hiba a gépben van.

[ Szerkesztve ]

(#25725) Lauda válasza Intruder2k5 (#25724) üzenetére


Lauda
félisten

Atdugom a masik portba, hogy a hgw rendben van-e? :K

(#25726) Intruder2k5 válasza Lauda (#25725) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, ezzel leteszteled a HGW LAN portját.

(#25727) Lauda válasza Intruder2k5 (#25726) üzenetére


Lauda
félisten

Kiprobaltam, abban a portban is maxon jon minden a gamer gepemmel, akkor a hgw jonak tunik. Ezert kertem, hogy konkretumokat irjal, nekem a halozat olyan, mint a noi agy. :D Atmegyek akkor a halozat megosztas topikba. Koszi! ;)

[ Szerkesztve ]

(#25728) Gubek-Einste válasza Lauda (#25727) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dugjál a letöltő gépre monitort/billentyűzetet/egeret és néz benne körül.

#25721 JenciHUN
A HGW-t áttetted brideged módba és a TP-Link router módba fut?
Mik a wifi beállítások a TP-Link-en (ha lehetne képpel)?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25729) JenciHUN válasza Gubek-Einste (#25728) üzenetére


JenciHUN
aktív tag

A HGW-t átraktam brideged módba, még mindig ugyan az. A TP-Linket nem tudom hogy hol tudom megnézni hogy router módban fut-e... :(

(#25730) Gubek-Einste válasza JenciHUN (#25729) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha WAN portjába meg a kábel a HGW-ből akkor van router módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25731) JenciHUN válasza Gubek-Einste (#25730) üzenetére


JenciHUN
aktív tag

Router módban van. 5 Ghz-en az összes csatornát kipróbáltam, mindegyiken ugyan az. A feltöltés 2-3 között megáll.

Képek:

[L:/dl/upc/2015-07/17/331208_dzwn5wn34stxmoja_wireless_security.jpg](IMG:/dl/upc/2015-07/17/331208_dzwn5wn34stxmoja_wireless_security.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#25732) JenciHUN válasza JenciHUN (#25731) üzenetére


JenciHUN
aktív tag

És a másik

[ Szerkesztve ]

(#25733) JenciHUN válasza Gubek-Einste (#25730) üzenetére


JenciHUN
aktív tag

Tárgytalan, megoldódott. :) Köszönöm a segítséget. Újra konfiguráltam az egészet, majd pedig megint router módba vissza, restart, és működik. :)

(#25734) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link TL-MR3420-as routerem. Egyszer már régebben volt vele ilyen probléma, hogy eldobálta a wifit. Akkor próbáltam minden lehetséges beállítási paraméterét változtatni, ami a hibát okozhatja. Itt a fórumon is kértem tanácsot. Viszont sajnos nem lett jó. Amikor már azon gondolkodtam, hogy kidobom, akkor egyszer csak egyik napról a másikra megjavult. Ez volt kb 2-3 éve.
Most kb egy hete az egészet újrakezdte. De úgy, hogy a beállításaiban semmi nem változott. Viszont ami érdekes, hogy a Windows-os laptopok (2db), kb fél percig látják a netet, majd a hálózat is elérhetetlen lesz. De a telefonok, ami egy androidos és egy ios-es, ezeknél nincs probléma, ugyanúgy van hálózat, meg net.
Először az egyik laptop wifi hibájára gondoltam, de mivel a másik gépen is ugyanez a hiba, ezért ismét a routerre gyanakszom. A gépek természetesen más wifi hálózaton hiba nélkül működnek.
Csatoltam a router wifi beállításait: egyik, másik

Mi okozhatja a problémát? Router beállítás, vagy egyszerűen megy tönkre?

Előre is köszönöm a választ és üdv:
spgabor

(#25735) Gubek-Einste válasza spgabor (#25734) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet, hogy dögölödik, öreg router GYÍK.
Tedd fix-re a wifi csatornát, legyen 1-11 közötti.
A Max TX Rate legyen 300 Mbps.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25736) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Jól gondolom, hogy szerintem a Linksys WRT54GL-em kezd fáradni?

A Laptop és a router között van kb 7m, és egy szekrénysor. Elég gyengusz, bár lehet a laposnak a vevője gyenge. Most vagy nagyobb antenna kéne, vagy cserélni másik erősebb routerre. Az iPad kb 5m-re van.

[ Szerkesztve ]

(#25737) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#25736) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mennyi jelenleg a Transmit Power értéke?

(#25738) KaiotEch válasza Intruder2k5 (#25737) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

70 @ Version 1.28 by shibby

[ Szerkesztve ]

(#25739) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#25738) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyugodtan emeld feljebb, 100-150-re.

(#25740) KaiotEch válasza Intruder2k5 (#25739) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

150-en lett 68dBM és 31-es quality.

iPad viszont sokkalta rosszabb lett: 17dBm -> 59

[ Szerkesztve ]

(#25741) Qadron


Qadron
tag

Sziasztok!

Vettem egy TP link WDR 3600-as routert és az alábbi gondom lett hirtelen vele:

A régi routeren a serviio kifogástalanul működik, a TV bekapcsolás után 5 másodperccel látja a cuccot és kapcsolódik is indítja a filmeket, szóval happy.

Az új routeren keresztül azonban kín szenvedés megláttatni a serviio-t a tv-vel... rendesen be se frissíti az állapotnál az eszközöket, olyan mintha valami blokkolná, vagy nem tudná pingelni egyik eszköz a másikat.. (nem értek hozzá, csak így tűnik..) Azért gondolom ezt, mert ha valamit módosítok, akkor azonnal meglátja a tv a serviio-t, de ha nem nyúlok hozzá és bekapcsolom a tv-t, akkor 5-10 perc után látja csak.

Mi lehet a gond? :)

a TV egy Samsung UE40EH6030, ami nem smart, de van vezetékes hálózati lehetőség.

Annyi különbséget fedeztem fel a két router beállításai között, hogy a DHCP settingsbe a default gateway a régi routernél 0.0.0.0-volt az újnál meg 192.168.0.1

DE ha az új routertnek megadom ezt a 0.0.0.0-t akkor nem azonosított hálózatot lát a windows és nem csatlakozik senki semmihez se internet, se semmi...

Ezt beírtam a serviio-s topicba is, ide azért írtam, hogy ha nem a serviio-t kell babrálni, akkor hátha a router szakértők jobban értenek a témához :)

Valaki valami help? :)

(#25743) spgabor válasza Gubek-Einste (#25735) üzenetére


spgabor
aktív tag

A routert kipróbáltam még ezelőtt, amikor ugyanezt csinálta a fix csatornákon. Valamint most azért kevesebb a sávszél, mert volt, aki azt tanácsolta, hogy ha túl magas, az is csökkentheti a minőséget. Valamint úgysincs olyan eszközöm, ami ki tudja használni a 300-at. De kipróbálom, amit mondtál, mindenképpen. Valamint holnap rádugom labortápra, hogy a táp hibát kizárjam. Ha nem lesz jó, lehet bele is kukkantok a belébe. :)

(#25744) zotyapapa


zotyapapa
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég kötöttek nálam kábelnetet meg iptv-t és az eddig megszokott dsl router helyett egy ilyen technocolor tc7200 lett bekötve. A problémám annyi, hogy van egy Asus O!Play HDP-R1 médialejátszóm, ami eddig látta a hálózaton megosztott tartalmakat, most viszont minden eltűnt... :(

Valaki sejti, hogy melyik beállítás lehet a bibi?

Előre is köszi

(#25745) pana0017


pana0017
senior tag

Lehetséges hogy egy TP 1043ND v2.1 hatótávolsága gyengébb egy TP 841N-nél?

(#25746) Intruder2k5 válasza pana0017 (#25745) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehetséges, mindkét router esetén 20dBm a kérdéses adat. Az persze már másik kérdés, hogy ugyanazon helyszínen egyik router jobban teljesít mint a másik, ilyen lehetséges, de ezt mindig el is mondjuk. Ezen kívül lehet beállítási eltérés is, csatornaválasztás, stb...

1043ND
841ND

[ Szerkesztve ]

(#25747) JenciHUN


JenciHUN
aktív tag

Sziasztok!

Router módban, (HWG - router wan) egyik pillanatról a másikra "korlátozott" üzenet fogad a kapcsolatnál. Eddig működött, nem volt piszkálva semmi.

Mi lehet a bánata?

[ Szerkesztve ]

(#25748) bubi92


bubi92
őstag

Sziasztok

Barátnőméknél van egy TL-WR340G router.(tudom régi, cserélje ki stb...de ez most nem játszik.) Történt az, hogy át lett helyezve másik szobába(tehát áramtalanítva is) és mióta újra áramban van, nem kapnak a telefonok ip címet. CSAK AKKOR, ha újraindítás után egyből próbálkoznak. Pl. router áramtalanít, újraindul, telefonomon van net, elmegyünk kutyát sétáltatni, visszajövünk és már a telefon csak próbálkozik... Mi lehet a probléma? :F :F :W :W :W

(#25749) KaiotEch válasza bubi92 (#25748) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ne vigyétek el a kutyát, mert megszűnik a jel:

(#25750) adler741


adler741
tag

hali!
Valaki tudna little help.
Melyik az az internetszolgáltató ahol bontom a netes kapcsolatot majd újra engedélyezem,és mindig új IP címet kapot?Letöltési oldalakhoz kellene,úgy emlékszem a UPC-nél így van,de nem vagyok benne biztos.ON.
Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.