Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) czombacs válasza user12 (#3999) üzenetére


czombacs
tag

nekem WLAN-os kellene notebook miatt. :B

(#4002) user12 válasza czombacs (#4001) üzenetére


user12
őstag

Linksys WRT54 GL/GS
30-40 mbit körül van a maximuma (a fórumozó szerint)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#4003) ubbconfig válasza user12 (#4002) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

http://www.arukereso.hu/router-c3144/linksys/wrt120n-p38308627/

Akkor már inkább az újabb linksysből ajánlanék a kollégának ebben az ársávban, ez a router - más fórumok szerint - a 60megás UPC-t is viszi. Egyik jelöltem, vagy ez lesz, vagy a nagyobb testvére (320-as). Az öreg WRT54 is kemény vas, de eljárt felette az idő, és - szerintem - túlárazott. :U

(#4004) user12 válasza ubbconfig (#4003) üzenetére


user12
őstag

Ejha...ennyiért nem is rossz. És még dizájnos is.
Mindig van új a nap alatt

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#4005) KicsiUbul válasza ubbconfig (#4003) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ennek "okosítható" a fw-e?

Értem én...

(#4006) ubbconfig válasza KicsiUbul (#4005) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

passz

(#4007) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Visszatérve a router WAN-LAN áteresztőképességéhez a következő dolog jutott eszembe.Mi van akkor,ha bekötök egy elosztót,ami kétfele osztja a jelet.Az egyik kábel megy a Számítógépbe,a másik meg a router wan portjára.Azonban a router lan portjáról nem megy már vissza a gépbe,feladata a routernek csupán a vezetéknélküli gép ellátása lenne.Ez az elgondolás szerintetek működőképes lenne?

(#4008) KicsiUbul válasza petrusz82 (#4007) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Valószínűleg nem.

Értem én...

(#4009) shev7 válasza petrusz82 (#4007) üzenetére


shev7
veterán

elolvasod egyaltalan amit irtam neked? :D

"ha tobb ip-t is oszt a szolgaltatod, akkor igen, switch-el szetoszthatod (bar akkor mar akar rendes routert is vehetnel a switch helyett) "

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4010) New Life


New Life
aktív tag

Oké!
Majd kipróbálom legközelebb!
Köszi

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#4011) szepiferi


szepiferi
csendes tag

Sziasztok!
Problémám: SMC rádiós routerem van
Vettem egy blue ray lejátszót ami wifi-s, de nem csatlakozik a netre! Nincs fix IP címem, a gép beállíztja a dinamikusat és eddig ok is! A routerrel felveszi a kapcsolatot csak a netre nem kapaszkodik mert azt jelzi, hogy a router és a net között nincs kapcsolat! Mi lehet a bibi?

(#4012) Bobby911


Bobby911
csendes tag

Üdv neketek!
Lenne egy olyan gondom h a router setupot ne mtudom elinditani se mozzilában se explorerben pedig rendesen berim a router ip-t(192.168.1.1) és be is adja azt az ablakot
ahol belehet irni a felhasználo nevet és a jelszot be is irom(admin,admin)de utána nem csinál semmit hanem még1szer beadja azt az ablakot és megin kéri ezeket és ahányszor beirom mindig ujra és ujra kéri ezt nem értem mér van.. :S
Elözö netnél rendesen müködödtt a router de most tegnap váltottam és már nem jo
amugy most digi modem nélküli netem van
azt mondták h könnyen meg tudom majd csinálni de még se... :W
nem tudnátok valami ötletet adni??
Azokat elöre meg köszönném ;)

(#4013) Bobby911


Bobby911
csendes tag

ja és Tp-link wr340gd routerem van ezt kifelejtettem sorry

(#4014) kali válasza Bobby911 (#4012) üzenetére


kali
legenda

reset?

(#4015) Pulsar válasza Bobby911 (#4012) üzenetére


Pulsar
veterán

próbáld meg a böngészőbe a cooke-kat kitörölni, ha úgy sem megy, reseteld a routert.

(#4016) Bobby911


Bobby911
csendes tag

Nem sikerült igy se..:S
pedig mind a 2 ötletet kiprobáltam

(#4017) kali válasza Bobby911 (#4016) üzenetére


kali
legenda

pedig reset után alapra áll minden;

The default User Name: admin
The default Password: admin
The default IP Address: 192.168.1.1
The default Subnet Mask: 255.255.255.0

[ Szerkesztve ]

(#4018) Bobby911


Bobby911
csendes tag

reset re ugy érted huzzam ki az árambol majd vissza nem??
ezt meg tettem és semmi:S

(#4019) ubbconfig válasza Bobby911 (#4018) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

reset=gyári alapbeállíások visszaállítása
keress a tápcsati mellet egy resetgombot, amit újjal nem, de pl. fogpiszkálóval be tudsz nyomni. :D Min. 8-10 mp-ig nyomd.

(#4020) Bobby911


Bobby911
csendes tag

Uhh mien láma vagyok teljesen elfeltkeztem arror a kis gombrol :W
Nagyon köszönöm segitségeteket nem tudjátok elhinni mennyire :R
na ezzel az én problémám meg is oldodott :)
üdv neketek és köszönöm még1 szer :D

(#4021) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok

Az volna a gondom,hogy van nekem egy ZIO routerem.Eddig wifi-n keresztül neteztem vele,de egy ideje nem tudok csatlakozni vele a nethez.Azt kérdezném,hogy eddig Chello volt a szolgáltatóm,és váltottunk t-online-ra.Ilyenkor kell valamit állítani a routeren?A gép az fogadja más router jelét,és azon tökéletesen működik,ebből gondolom,hogy a szolgáltató váltás miatt lehet ez.Bár ha felcsatlakozok vele,akkor azt írja hogy jelerősség kiválló,és nem is ír hibát,viszont nem jelenít meg semmit sem.

(#4022) KicsiUbul válasza kelly7 (#4021) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Igen, át kell állítani a routert az új szolgáltatóspecifikus beállításokra

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#4023) Stig20


Stig20
tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy TP-Link TL-WR340GD típusú routert, kétfelé osztanám a netet. A szolgáltatóm valami Netsurf, az oldaluk netsurfclub.hu, ilyen mikrós net. Valami miatt sehogyan sem sikerül úgy beállítani a routert, hogy menjen a net. Ha tud valaki ilyen kis infó alapján is segíteni megköszönném.

(#4024) Stig20 válasza Stig20 (#4023) üzenetére


Stig20
tag

A kérdés megoldva, kis idő múlva rájöttem hol hibáztam. :D

(#4025) kelly7 válasza KicsiUbul (#4022) üzenetére


kelly7
aktív tag

Sikerült megoldanom már működik,viszont nem biztonságosnak írja.Abban kérnék segítséget,hogy hogy kell titkosítani?Próbáltam a gyári könyve alapján beállítani,de ha lementem a beállításokat akkor kiírja hogy minden rendben,de viszont ha visszalépek arra a menüpontra,akkor minden beállítás eltünik!

(#4026) Shim


Shim
őstag

Hello!

Van egy TP-LINK WRT-941ND wifi routerem, Digi PPPoE 20/10-es nettel.
A problémám az lenne, hogy bármilyen letöltést indítok meg, a router újraindul.
Mindegy, hogy torrent, speedtest, ftp...miután befejezte az újraindulást, utána rögtön újracsatlakozik.

Ha levittem a Tx ratet 300-ról 30-ra, ritkult az újraindulások gyakorisága, viszont a maximális sebesség is lecsökkent.
Lekorlátoztam ezután a sebességet is 13/8-ra, így most stabilnak tűnik.

Ezek szerint nem bírná a router a 20/10-et? Digi topikban direkt ezt ajánlották, hogy ez vinni fogja gond nélkül...

(Router fw frissítés megvolt, hiba maradt. Egyik gépben TP-LINK N-es PCI adapter van, driver frissítése megvolt, de ugyanúgy újraindult a router. Ha a laptoppal indítok el valami letöltést, ugyanez a probléma.)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4027) forrest85 válasza Shim (#4026) üzenetére


forrest85
senior tag

Router nélkül mi a helyzet?
Digi gyakran elszarja a bekötést.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#4028) kali válasza Shim (#4026) üzenetére


kali
legenda

ha van rá lehetőség, akkor máshol is próbáld ki a routert, úgy kiderülhet, hogy a router hibás, vagy a nettel van gond, mert amúgy simán bírja az a router a jóval gyorsabb sebességet is (még pppoe esetén is) - nem, hogy a 20/10 gondot okozna neki...

(#4029) Shim válasza forrest85 (#4027) üzenetére


Shim
őstag

Igaz, ezt nem írtam: ha közvetlenül gépre kötöm, kábellel, akkor nincs semmi gond, stabil.

kali
Megpróbálnám magamnál a routert, de nálam csak 5/0.5 net van, így nem hiszem, hogy előjönne a probléma.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4030) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
van egy linksys befw11s4 routerem és egy LG arena telóm. a problémám a követlező. a teló csatlakozik a hálózathoz,de ha a böngészöben megprobálok megnyitni egy oldalt akkor azt irja ki hogy "A kért gazdagép nem található"
Ip-t kap a telóm. A router menüjében, a kiosztott ip-knél a teló összevissza karakterekből álló nevet kap.
Van valakinek tippje mi lehet a gond?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#4031) KicsiUbul válasza madmike (#4030) üzenetére


KicsiUbul
őstag

IPre bejönnek az oldalak a telóról?
Próbáld meg, hogy egyáltalán a router admin oldala bejön-e.

Értem én...

(#4032) Gerisan


Gerisan
tag

Hello!
Kábeles,60-as Upc netem van és eddig egy SMC7004vbr routerem volt.méréseknél max 30 volt ameddig felment teljesen mind1 melyik mérőt használtam és olykor el is ment a net.korábban 25-ös net volt és ott mindíg felment a mérő 25-ig.kaptam egy Dlink dir-120-t de most többször is elmegy a net igaz itt már szokott mérni 60-t de rögtön el is kezd csökkeni a mérés végére már csak a fele lesz.Nem tudom,hogy csak valami beállítás gond lehet vagy szar a router vagy csak ehez a nethez nem jó?

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#4033) madmike válasza KicsiUbul (#4031) üzenetére


madmike
őstag

hogy lehet egy oldal ip cimét kinyomozni? vagy hogy érted ezt?

a router admin oldala bejön,söt mitöbb még a teló böngészőjéból is bejön,de külsö weboldalak nem...

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#4034) KicsiUbul válasza madmike (#4033) üzenetére


KicsiUbul
őstag

index.hu - 217.20.130.97
origo.hu - 195.228.240.145

Értem én...

(#4035) madmike válasza KicsiUbul (#4034) üzenetére


madmike
őstag

így már mást csinál.

Forbidden
You don't have permission to access / on this server

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#4036) madmike válasza madmike (#4035) üzenetére


madmike
őstag

most nézem hogy amennyiben számitogépröl probálom megnyitni ezeket az ip-ket,akkor ugyanazt hozza be mint a telón. Ezt jó jelnek vélem.
Kiprobáltam hogy megadtam a telefonban a DNS cimeket,de az se segitett.

szerk: első probálkozásnál az origo cimét rosszul irtam be telón, de helyesen beirva megnyitottaa az origó oldalát.viszont ha az oldalon lévő linkekre kattintok,akkor jön a szokásos "A kért gazdagép nem található"

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#4037) KicsiUbul válasza madmike (#4036) üzenetére


KicsiUbul
őstag

pedig akkor valami DNS hiba lesz.

Értem én...

(#4038) madmike válasza KicsiUbul (#4037) üzenetére


madmike
őstag

az ok,de mi? a telefon topicjáben más is sziv ugyanilyen routerrel. más vezetéknélküli hálozatokkal simán müködik a telefon,csak épp az itthonival nem :S

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#4039) Pulsar válasza madmike (#4033) üzenetére


Pulsar
veterán

beaírod, hogy tracert www.index.hu és akkor kiírja az ip-t pl...

mi van ha fix ip-t és a DNS-nek meg a router ip-jét vagy a szolgáltatód DNS-ér írod be?

[ Szerkesztve ]

(#4040) madmike válasza Pulsar (#4039) üzenetére


madmike
őstag

ugy már probáltam hogy a szolgáltató dns-ét irtam be,most beirtam a router cimét is.Sajna egyikkel se történt semmi.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#4041) Pulsar válasza madmike (#4040) üzenetére


Pulsar
veterán

milyen böngésző van a telefonon?

(#4042) Sanya válasza Gerisan (#4032) üzenetére


Sanya
nagyúr

válts eggyel lentebb. nekem bevált,nem bírta a modem.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4043) KicsiUbul válasza madmike (#4040) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szia,
Sajna a telót nem ismerem. Nincs rajta valami CLI? Más netes alkalmazások mennek, csak a böngészés nem? Gondolok itt pl msn, skype, stb.

Értem én...

(#4044) madmike válasza KicsiUbul (#4043) üzenetére


madmike
őstag

Sziasztok!
Semmilyen netes alkalmazés nem müködik, se a gyári böngészö,se opera, se msn.
egyedül ezzel az ip beiros módszerrel müködött amit itt is irtam.
nem tudom mi az CLI?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#4045) KicsiUbul válasza madmike (#4044) üzenetére


KicsiUbul
őstag

CLI: Parancssoros felület

Értem én...

(#4046) madmike válasza KicsiUbul (#4045) üzenetére


madmike
őstag

az sajnos nincs

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#4047) KicsiUbul válasza madmike (#4046) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A "FILTERS" menüpontban nincs beállítva semmi? Ill a DHCP menüpont alatt van megadva DNS a routerben?

Értem én...

(#4048) madmike válasza KicsiUbul (#4047) üzenetére


madmike
őstag

nincs semmilyen szürés állitva a routeren és a DNS cimek is be vannak állitva.
A telefon kivételével minden más megy rajta, laptopok,usb-s wifi adapterek.
A telefon meg mindenhol máshol gond nélkül müködik... :S

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#4049) KicsiUbul válasza madmike (#4048) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Itt be vannak állítva? Ha igen, akkor mi?

Értem én...

(#4050) madmike válasza KicsiUbul (#4049) üzenetére


madmike
őstag

igen,itt vannak beállitva,a dns1 és a dns2, hogy mi van beirva majd csak este tudom megnézni mert nem vagyok otthon.
a menü teljesen másképp néz ki, mondjuk ujabb, 1.52.... akármilyen fw van rajta.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.